برای آینده شغلی خود چه تصمیمی دارید؟

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
کجا گذاشتید...

شما از من سئوال کردی و خواستید که تاپیک بزنم و رفتید...
یادت رفته... :que:

مهم نیست دیگه...

اشکال نداره دوست گرامی.
اگه روی همون سوال کلیک کنین این صفحه براتون باز میشه. لینکش بود اون.:smile:

یاغیش

عضو جدید
والا با این اوضایع کار تو ایران مگه امیدیم هس که حالابیایم تصمیم بگیریم؟؟هرجام میری لامصبامیگن چقدسابقه ی کار داری؟؟آخه یکی نیس بگه بایداز یه جایی شروع کردیانه....مافعل حال توکلمون به خداس......چون سرمایشم نداریم حداقل خودمون یه شرکت خصوصی بزنیم.....

• Like
واکنش ها: ho_b

forlorn

عضو جدید
سابقه کار می خوام

سابقه کار می خوام

فعلا بزرکترین مشکل منم بیکاریه و نمی دونم چطور حلش کنم تا سابقه کارهم نداشته باشی مدرک مهندسی هم مفت ارزش نداره!

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون وقتافکرمیکردم زیست شناسی یه رشته ی مهمیه همونطورکه تومستنداونت میگفتن که فلان زیست شناس و...
فکرمیکردم توایران هم به زیست شناسی مثه دیگه جاهابهامیدن وواسش سرودست میشکونن اماحالامیفهمم توکشورم فقط به یه چن تارشته ی بخصوص ارزش قائل اندوواسه زیست شناسی تره هم خوردنمیکنن
توایرانمون اونطورکه من فهمیدم ارزش یه زیست شناس کمترازیه نون خشکیه
ای خدااااااااا
پس زحمت وزجراین همه فارغ التحصیل زیست شناسی چیه؟اگه براش کارنیس چرااین رشته وجودداره وهرسال دانشجوازاین رشته جذب دانشگامیشن؟
تکلیف ماچیه؟
یه زمانی بیشتردانشمنداکه یه چیزی کشف کردن،یه کاره ای شدن همه زیست شناس بودن اماحالابافلاکت بایدجواب بدیم زیست شناسیم
ابلهان را همه شربت ز گلاب و قند است / قوت دانا همـه از خـون جـگر مي بينم:(

vooroojak khanoom

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضمن سلام و تشکر از استارتر عزیز بابت تاپیک خوبش

راستش من خیلی برنامه ها تو سرم دارم یکی دو تا شو خدمتتون عرض می کنم اولیش این که یه کله تا دکترا بخونم چون اگه تو رشتم دکترا بگیرم خیلی راحت می تونم هیئت علمیه شم...دوم از اینکه دلم می خاد واسه خودم شرکت خصوصی راه بندازم البت باید سرمایشو جور کنم که با توجه به این تحریمها هو تورم و گرونی حداقل باس 100 میلیون تومن سرمایه جور کنم که شاید به این هدفم نرسم یا اگه برسم خیلی دیر می رسم اینم از شانس بده ما دهه شصتیاس...بگذریم بعدشم دوس دارم بعد اتمام دوره کارشناسی یه کار موقت با یه حقوق کمم شده داشته باشم به هر زوری شده پیداش می کنم حس می کنم این طوری یه استقلال نسبی دارم البته خونوادم مخالفن و این چیزا رو عیب می دونن ولی من دوس دارم تنم به کار بیرون عادت کنه قابل ذکره که الانشم همچین بیکار نیستم تو خونه تدریس خصوصی می کنم چون عاشق تدریسم والا درامدی نداره
یه چیز دیگه اینکه خیلی از ما دخترا با محدودیت روبروییم مثلن خونواده با ادامه تحصیل دختر تو راه دور مخالفن یا اینکه به یه سنی می رسیم اطرافیان بهمون فشار وارد می کنن که دیگه وقتشه بری خونه بختو ازین حرفا تازه اونقدی که ما خانوما بعد ازدواج با محدودیت روبروییم اقایون نیستن واین مسئله خیلی واسه من دردناکه هضمشم برام مشکله

ESPEranza

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فلافلی میزنم .....
:D
.
.
.
خدا رو شکر شغل معلمی دارم و راضی هستم ....

• Like

master-girl

عضو جدید
از تصمیمات اینجانبه این است ک .....همین جور بخونمو بخونمو بخونموبخوووونم ......
بعدشم عاشق تدریسم !( یعنی بعد این همه خوندن بم نمیگن بیا درس بده ؟!؟!)

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 4 ساله پیش که اومدم سر کار دانشجوی ترم آخر مهندسی کامپیوتر بودم ولی با دیپلم کامپیوتر اومدم سر کار و مدرکمم گرفتم که دیدم به دردم نمیخوره ....... بعد تصمیم گرفتم با توجه به فعالیت شرکتمون که تولید شمش الومینیوم برم رشته متالوژی بخونم که راهنمایی که یکی از همکارام کرد مسیر کاری منو کلا عوض کرد ... رفتم رشته مدیریت توریسم و جهانگردی و الان هم ترم آخرم و 1 ساله تو روابط عمومی شرکت مسئول تشریفات هستم .. یه رشته تو شغل میتونه خیلی کمک آدم کنه .. ولی مهم تر از همه پیدا کردنه شغله من الان به این نتیجه رسیدم درس خیلی خیلی خوبه ولی پارتی مهم تره چون اگه کار نباشه درس به درد نمیخوره ولی اگه بتونی کار خوب پیدا کنی میتونی در کنارش هر رشته ای که خواستی تو همون رشته در کنار کار تحصیل کنی ........

• Like

Garibong

اخراجی موقت

خسته نباشی...

کجا بیای!؟
این همه رو ندیدی!؟

مگه بند پ میزاره!؟ :D

بعدم شما تا یه سنی فرصت استخدام دارید.
همین جوری تا کجا بخونید!؟ :D

• Like

مهرناز*

عضو جدید
سلام
من قصد دارم لیسانسمو که گرفتم ارشدمو یه جای خوبی قبول شم بعد دکترا اگه خدا بخواد میرم ترکیه.وسپس برمیگردم استاد دانشگاه بشم و مسئول فنی و صاحب چندین معدن.

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز

خسته نباشی...

کجا بیای!؟
این همه رو ندیدی!؟

خب سن متناسب با مدرکه هرچی مدرکت بالاتر باشه سن استخدام هم بالاتره میره دیگه

• Like

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شغل هست ولی بدست اوردنش سخته و تلاش میخواد ینی ابتدا باید تحمل و سختی رو تحمل کنی و با حقوق و مزایای کم کاری رو بپذیری تا توی اون کار تجربه پیدا کنی بعد اون وقت خودشون میان دنبالت برا کار...حالا به فرض اینطور نبود من سعی میکردم تو رشته ودم ی شغل مناسب پیدا کنم

SogandCIVIL

عضو جدید
mozu'e jalebi ro entekhab kardin duste aziz
man ag natunam dar hozeye omrani mashghul b kar sham b karaye honari mashghul misham, az designe dakheli gerefte ta tarahie lebas va naghashi
:smile:

• Like

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که ترم هفت عمرانم
چیزایی که تو سرم دارم اینان شاید بهش نرسم ولی مطمئن مطمئنم اگه فقط یه کوچولو تلاش کنم بهش میرسم

1- ایشالله از مهر 92 میرم ارشد آزاد( تو این 2 سال تجربه ی عملی و علمیمو زیاد میکنم. حتی اگه شده بصورت مجانی کارآموزی میکنم)
2- بعدش میرم سربازی
3-بعدش امتحان نظارت نظام مهندسی و حق امضا و بعدش درس می خونم و امتحان طراحی و حق امضاش
4- دوست دارم تو یه ارگان دولی کار کنم. تو آزمون های استخدامی باور کنین اگه درس بخونین می تونین قبول شین(اگرم قبول شدم یه شغل آزاد و شغل دوم حتما باید داشته باشم )
5- اگه قبول نشدم مجبورا میرم کارمند بانک میشم به عنوان مهندس عمران و نهایتا کارمند ساده
6- کار خصوصی واسه مهندس عمران زیاده چه تو دفتره ای مهندسی و چه به عنوان پیمانکار (بعدشم هممون یه کوچولو پارتی واسه کار داریم حتی اگه مربوط به رشتمون نباشه و حقوقش کم باشه)
7-اگه هیچکدوم از اینها نشد خودم با دوستام یه شرکت مهندسی میزنیم و یا خودم بنگاه باز می کنم
8- مطمئنن همسرم هم باید کارمند باشه و یا کار داشته باشه
9- اگه دیگه میگین اصلا اصلا کار پیدا نمیشه پیشنهاد میکنم برید نهضت سواد آموزی و اونجا کار کنین. شاید حقوقش کم باشه ولی دیر یا زود استخدام آموزش و پرورش میشید(همین یک ماه پیش آموزش و پرورش کل نهضت سواد آموزی هارو استخدام کرد و هرکی استخدام شد خوش به حالش) و کارمند آموزش و پرورش شدن و معلمی خیلی خوبه مخصوصا واسه خانوما

eghlimaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که ترم هفت عمرانم
چیزایی که تو سرم دارم اینان شاید بهش نرسم ولی مطمئن مطمئنم اگه فقط یه کوچولو تلاش کنم بهش میرسم

1- ایشالله از مهر 92 میرم ارشد آزاد( تو این 2 سال تجربه ی عملی و علمیمو زیاد میکنم. حتی اگه شده بصورت مجانی کارآموزی میکنم)
2- بعدش میرم سربازی
3-بعدش امتحان نظارت نظام مهندسی و حق امضا و بعدش درس می خونم و امتحان طراحی و حق امضاش
4- دوست دارم تو یه ارگان دولی کار کنم. تو آزمون های استخدامی باور کنین اگه درس بخونین می تونین قبول شین(اگرم قبول شدم یه شغل آزاد و شغل دوم حتما باید داشته باشم )
5- اگه قبول نشدم مجبورا میرم کارمند بانک میشم به عنوان مهندس عمران و نهایتا کارمند ساده
6- کار خصوصی واسه مهندس عمران زیاده چه تو دفتره ای مهندسی و چه به عنوان پیمانکار (بعدشم هممون یه کوچولو پارتی واسه کار داریم حتی اگه مربوط به رشتمون نباشه و حقوقش کم باشه)
7-اگه هیچکدوم از اینها نشد خودم با دوستام یه شرکت مهندسی میزنیم و یا خودم بنگاه باز می کنم
9- اگه دیگه میگین اصلا اصلا کار پیدا نمیشه پیشنهاد میکنم برید نهضت سواد آموزی و اونجا کار کنین. شاید حقوقش کم باشه ولی دیر یا زود استخدام آموزش و پرورش میشید(همین یک ماه پیش آموزش و پرورش کل نهضت سواد آموزی هارو استخدام کرد و هرکی استخدام شد خوش به حالش) و کارمند آموزش و پرورش شدن و معلمی خیلی خوبه مخصوصا واسه خانوما

;).........

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
شغل آزاد.....

حتی اگه استخدام هم باشه باز شغل آزاد....
شغل آزاد در کنار استخدام که عالی میشه :D
والا با این اوضایع کار تو ایران مگه امیدیم هس که حالابیایم تصمیم بگیریم؟؟هرجام میری لامصبامیگن چقدسابقه ی کار داری؟؟آخه یکی نیس بگه بایداز یه جایی شروع کردیانه....مافعل حال توکلمون به خداس......چون سرمایشم نداریم حداقل خودمون یه شرکت خصوصی بزنیم.....
دقیقا!!!! خب باید از یه جایی شروع کرد که این سابقه جور شه یا نه!!!!!ولی همه سابقه میخوان. یه راه بهتری هم هست. میریم یه سابقه چن ساله جعل میکنیم. اینجوری با شغل شریف جاعلی هم آشنا میشیم. :biggrin:
فعلا بزرکترین مشکل منم بیکاریه و نمی دونم چطور حلش کنم تا سابقه کارهم نداشته باشی مدرک مهندسی هم مفت ارزش نداره!
موافقم باهاتون
اون وقتافکرمیکردم زیست شناسی یه رشته ی مهمیه همونطورکه تومستنداونت میگفتن که فلان زیست شناس و...
فکرمیکردم توایران هم به زیست شناسی مثه دیگه جاهابهامیدن وواسش سرودست میشکونن اماحالامیفهمم توکشورم فقط به یه چن تارشته ی بخصوص ارزش قائل اندوواسه زیست شناسی تره هم خوردنمیکنن
ای خدااااااااا
پس زحمت وزجراین همه فارغ التحصیل زیست شناسی چیه؟اگه براش کارنیس چرااین رشته وجودداره وهرسال دانشجوازاین رشته جذب دانشگامیشن؟
تکلیف ماچیه؟
یه زمانی بیشتردانشمنداکه یه چیزی کشف کردن،یه کاره ای شدن همه زیست شناس بودن اماحالابافلاکت بایدجواب بدیم زیست شناسیم
والا همه رشته ها مهمن و تو هر مملکتی بهش نیاز دارن. ولی متاسفانه تو ایران واقعا به بعضیاشون بها داده نمیشه. امیدمون باید به خدا باشه. ایشالا شمام یه کاری مناسب تخصصتون داشته باشین ;)
ضمن سلام و تشکر از استارتر عزیز بابت تاپیک خوبش

راستش من خیلی برنامه ها تو سرم دارم یکی دو تا شو خدمتتون عرض می کنم اولیش این که یه کله تا دکترا بخونم چون اگه تو رشتم دکترا بگیرم خیلی راحت می تونم هیئت علمیه شم...دوم از اینکه دلم می خاد واسه خودم شرکت خصوصی راه بندازم البت باید سرمایشو جور کنم که با توجه به این تحریمها هو تورم و گرونی حداقل باس 100 میلیون تومن سرمایه جور کنم که شاید به این هدفم نرسم یا اگه برسم خیلی دیر می رسم اینم از شانس بده ما دهه شصتیاس...بگذریم بعدشم دوس دارم بعد اتمام دوره کارشناسی یه کار موقت با یه حقوق کمم شده داشته باشم به هر زوری شده پیداش می کنم حس می کنم این طوری یه استقلال نسبی دارم البته خونوادم مخالفن و این چیزا رو عیب می دونن ولی من دوس دارم تنم به کار بیرون عادت کنه قابل ذکره که الانشم همچین بیکار نیستم تو خونه تدریس خصوصی می کنم چون عاشق تدریسم والا درامدی نداره
یه چیز دیگه اینکه خیلی از ما دخترا با محدودیت روبروییم مثلن خونواده با ادامه تحصیل دختر تو راه دور مخالفن یا اینکه به یه سنی می رسیم اطرافیان بهمون فشار وارد می کنن که دیگه وقتشه بری خونه بختو ازین حرفا تازه اونقدی که ما خانوما بعد ازدواج با محدودیت روبروییم اقایون نیستن واین مسئله خیلی واسه من دردناکه هضمشم برام مشکله
ممنون که اومدین.
خب آقایون مسئول و نون آور خونواده هستن. برا همین اکثرا همه فشارا رو دوش اوناست. ولی خانوما با محبت و همراهی و ... تو این مسئولیت ها شریک میشن. برای کار کردن خانوما کسی نمیتونه اونارو مجبور کنه. مگر اینکه خودشون بخوان شاغل باشن. شاید محدودیت هایی که بیان کردین عواملی از این دست روشون تاثیرگذار باشه. چون دیدگاه اغلب خونواده ها اینه که اگه ازدواج کنی این وظیفه شوهره که زندگی شمارو تامین کنه نه شماها!!!!!!!!!!!1 هرچند الان شاغل بودن زوجین خیلی میتونه کمکشون کنه تو گذران زندگی.;)

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
فلافلی میزنم .....
.
.
.
خدا رو شکر شغل معلمی دارم و راضی هستم ....
خدارو شکر که خیالتون راحته ;)
چرا!!!! باید دست تحصیلکرده ها رو ببوسن و ببرن پشت میز نشین کنن. ولی افسوس و صد افسوس ...
من 4 ساله پیش که اومدم سر کار دانشجوی ترم آخر مهندسی کامپیوتر بودم ولی با دیپلم کامپیوتر اومدم سر کار و مدرکمم گرفتم که دیدم به دردم نمیخوره ....... بعد تصمیم گرفتم با توجه به فعالیت شرکتمون که تولید شمش الومینیوم برم رشته متالوژی بخونم که راهنمایی که یکی از همکارام کرد مسیر کاری منو کلا عوض کرد ... رفتم رشته مدیریت توریسم و جهانگردی و الان هم ترم آخرم و 1 ساله تو روابط عمومی شرکت مسئول تشریفات هستم .. یه رشته تو شغل میتونه خیلی کمک آدم کنه .. ولی مهم تر از همه پیدا کردنه شغله من الان به این نتیجه رسیدم درس خیلی خیلی خوبه ولی پارتی مهم تره چون اگه کار نباشه درس به درد نمیخوره ولی اگه بتونی کار خوب پیدا کنی میتونی در کنارش هر رشته ای که خواستی تو همون رشته در کنار کار تحصیل کنی ........
بند پ مهمترین عامله کسب شغل مناسبه. بهتون تبریک میگم بخاطر پشتکارتون.

خسته نباشی...

کجا بیای!؟
این همه رو ندیدی!؟

;)
سلام
من قصد دارم لیسانسمو که گرفتم ارشدمو یه جای خوبی قبول شم بعد دکترا اگه خدا بخواد میرم ترکیه.وسپس برمیگردم استاد دانشگاه بشم و مسئول فنی و صاحب چندین معدن.
برای شما که حتما جا رزرو شده. حالا برو کنسانتره شو بیا. منم آبدارچی معدن کن. آخه منم بیکارم. گذشته از شوخی امیدوارم به مقامی که لایقتونه برسین. شرایط پذیرش دانشجو تو ترکیه هم سخت شده ها. کلا 5-6 دانشگاهش مدرک بین المللی صادر میکنه.

شغل هست ولی بدست اوردنش سخته و تلاش میخواد ینی ابتدا باید تحمل و سختی رو تحمل کنی و با حقوق و مزایای کم کاری رو بپذیری تا توی اون کار تجربه پیدا کنی بعد اون وقت خودشون میان دنبالت برا کار...حالا به فرض اینطور نبود من سعی میکردم تو رشته ودم ی شغل مناسب پیدا کنم

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من 8 سال سختیهاشو تحمل کردم. به حقوق کمم قانه بودم. ولی بعد 8 سال بیکار شدم. کلا تو ایران اگه شغل رسمی نداشته باشی، ریسکه که فکر کنی تو شرکت های خصوصی برای همیشه موندگاری.
مگر اینکه خودت یه شرکت تاسیس کنی و جذب نیرو کنی که اینم لازمش سرمایه کافیه.
ممنون که اومدین سوپر استار عزیز;)
mozu'e jalebi ro entekhab kardin duste aziz
man ag natunam dar hozeye omrani mashghul b kar sham b karaye honari mashghul misham, az designe dakheli gerefte ta tarahie lebas va naghashi
:smile:
نظر لطف شماست.
تقریبا میشه گفت عمرا یکی از رشته های تو بورس در ایرانه و موقعیت شغلی زیاده داره. ایشالا به هدفتون میرسین.
من که ترم هفت عمرانم

2- بعدش میرم سربازی

1- ایشالا
2- اون که صد در صد باس بری مرد کامل شی. البته الانم مردیاااااااا :D
3- اونم که باس بتونی امتیاز لازمو کسب کنی تا از پایه 3 طراحی و نظارت کارتو شروع کنی.
4- اونم که آرزوی همه ماهاست.
5- مگه بانک صد در صد شمارو استخدام میکنه؟ اگه اینجوریه که مجبورا نرو. با کنال میل برو چون نونت تو روغنهو تو رفاه کاملی ;)
6- بله کار زیاده برای شما. ولی اون پارتی رو همه ندارن متاسفانه
7- آفرین به پشتکارت
8- بابا باریکلا. :biggrin:
9- آره فکر خوبیه. ولی شرایط اونم سخت شده.

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خدااااااااا
تکلیف ماچیه؟

عزیزم رشته کشاورزی هم همین طوره

نادین

عضو جدید
کاربر ممتاز
باتوکل به خدابتونم تاته ته شیمی روبخونم اونوقت هرچی روکه یادگرفتم به علاقمندان به این علم یاد بدم.

• Like

masser

عضو جدید
سلام ممنون از دعوتتون به این تاپیک واقعا جالبه

من خودم بعد از تموم کردن اشدم (2-3 ماه بعد) میرم سربازی و بعد اون به فکر زدن یه کارگاهم ( کارگاه طراحی قالب)

فقط نمیدونم چه جوری مشتری واسه خودم جمع کنم و از کجا و چه جوری شرو کنم فقط منتظرم سربازیم تموم بشه :(:(:(:(

• Like

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام ممنون از دعوتتون به این تاپیک واقعا جالبه

من خودم بعد از تموم کردن اشدم (2-3 ماه بعد) میرم سربازی و بعد اون به فکر زدن یه کارگاهم ( کارگاه طراحی قالب)

فقط نمیدونم چه جوری مشتری واسه خودم جمع کنم و از کجا و چه جوری شرو کنم فقط منتظرم سربازیم تموم بشه :(:(:(:(
سرمایه و تجربشو داری؟

• Like

nedashiva

کاربر بیش فعال
آینده شغلیییی؟؟؟؟؟؟

راستش من دارم درس میخونم واینکه احتمال بدم استخدام رسمی دولت بشم خیلی کمه البته کارای قراردادی کوتاه مدت زیاد به پستم خورده ولی به دلایلی نتونستم برم شاید بهترین کار واسه من تدریس تو دانشگاه باشه

الان تو فکرم با دوستان یه شرکت بزنیم احتمالا تا بعد عید عملی شه البته میدونم پولی دستمو نمیگیره ولی حداقل یه کاری یاد میگیرمو تجربه

و در اخر اگم شغلی گیرم نیاد نگران نیستم چون قرار نیس خرج زن وبچه بدم ولی اگه شده مجانی هم تو اموزشگاه تدریس کنم بیکار نمیشینم اخه زکات علم پس دادن اونه

امیدوارم اول آقایون مملکتمون شاغل بشن چون من واقعا دارم پسرای فامیلمون رو میبینم حیفن.... بعدشم ما

الهی آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآامین

nedashiva

کاربر بیش فعال
من که ترم هفت عمرانم

2- بعدش میرم سربازی

حرفاتون صحیح اره راحت میشه تو ازمون استخدامی قبول شد منکه از خودم مطمینم ولی مشکل مصاحبس کی خیلیا رو رد میکنن

در مورد بند 9 باید بگم دیگه نهضت کسیو نمیگیره یا حداقل توشهرما اینجوریه راستش خاله خودم 10 سال پیش با 2تا بچه کوچیک اینقد مجانی به این پیرزنا درس داد حدود 7 سال درس داد وشاید از یکسال 6ماهشو نهضت حقوق میداد اونم در حد کرایه کلاس اینقد خالم سختی کشید تا الان 2ساله استخدامش کردن ولی الان همین برداشتن