[ نقشه برداری با GPS ] ► آموزش ، نرم افزار و سوالات و مشکلات انواع GPS دستی

AMIR1115

عضو جدید
مرسی دوست عزیز
فقط اگه ممکنه یه نفر نحوه تهیه کروکی با گوگل ارت و انتقال اون به اتوکد باگلوبال مپر بصورت مرحله‌ای توضیح بده ممنون میشم
اخه من نتونستم لینکی که دوست عزیزم جناب رهپرداز زحمت کشیدند و واسه دانلود گذاشتن باز کنم
خواهشا اگه بلدید کمکم کنید خیلی وقته منتظر جواب این سوالم
از توجهتون ممنونم

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز
فقط اگه ممکنه یه نفر نحوه تهیه کروکی با گوگل ارت و انتقال اون به اتوکد باگلوبال مپر بصورت مرحله‌ای توضیح بده ممنون میشم
اخه من نتونستم لینکی که دوست عزیزم جناب رهپرداز زحمت کشیدند و واسه دانلود گذاشتن باز کنم
خواهشا اگه بلدید کمکم کنید خیلی وقته منتظر جواب این سوالم
از توجهتون ممنونم

با سلام ..................... نتونستید از 4shared دانلود کنید.........

لینک دانلود مشکلی نداره ....................

اگه نحوه دانلود از این سایت رو نمی دونید .................... به این لینک مراجعه کنید کاملا توضیح داده ................ با تصویر

http://www.netqurd.com/download_learning/1215-آموزش-دانلود-از-سایت-4Shared---با-عکس.html

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
در خصوص اینکه گفتید ......... یو تی ام هایی که دارید رو کاغذ هستش و فایل جی پی اس او رو ندارید............ یک روش ساده جهت مشخص نموده این نقاط توسط خودتون در اتو کد هست........... کافی یک فایل یو تی ام دیگه داشته باشید............ مال یک زمین دیگه ............

دقت کنید نمایش مختصات یو تی ام در گوشه سمت چپ اتوکد به شکل تصویر زیر باشه .........................
13.jpg

حالا روی فرمان لاین کلیک کنید در خط فرمان یکی از مختصات هایی رو که دارید مثلا............ 565258,6598652 تایپ کنید و کلید اینتر رو بزنید.............. اتوکد نقطه شروع خط در صفحه با توجه به مختصاتی که شما داده ای پیدا میکند حالا می تونید این نقطه را علامت گذاری و ذخیره کنید ................. برای تمامی نقاطی که دراتوکد دارید می تونید این کار رو انجام بدید.......... در نهایت این فایل رو ذخیره کنید................

حالا مشکل نمایش این نقاط در گوگل هستش که نیاز به تبدیل فایل اتوکد به kml داره که با برنامه که گفتم باید انجام بشه ................ انشاء ا............در اولین فرصت فایل آموزشی شو میزارم برای دانلود..................... بدرود.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام

این هم لینک دانلود آموزشی تبدیلdxf به kml .................................. امیداورم مورد استفاده قرار بگیره و مفید باشه ........................... بدرود.

لینک دانلود
http://www.4shared.com/rar/WW7r6uY1/dxf_to__kml_.html

آخرین ویرایش:

kouchi

عضو جدید
سلام سالار من دانلود کردم امیدوارم روی 276 سی گارمین جواب بده خیر ببینی ممنون دکمه تشکر هم ندیدم اینجا تشکر میکنم اگر جواب داد اینجا اعلام میکنم بازم ممنون

redblue

عضو جدید
کاربرد GPS ؟

کاربرد GPS ؟

سلام به دوستان:gol:
من نمیدونم سوالمو باید اینجا مطرح کنم یا در قسمت درخواست ها!
من میخواستم بدونم نحوه کار با جی پی اس در یه مورد خاص چجوریه: اگه یه زمین مثلا 250*200 داشته باشیم و با چی پی اس مختصات 4 گوشه رو برداشت کنیم بعد اونو تو اتوکد رسم کنیم ایا اندازه اضلاع دقیقا همون 250*200 هست؟ یعنی اینکه ایا جی پی اس در متراژ دقیق هم کاربرد داره یا خیر. در ضمن اگه کسی فایل آموزش جی پی اس گارمین 60 رو داشته باشه هم ممنون میشم:gol:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام به دوستان:gol:
من نمیدونم سوالمو باید اینجا مطرح کنم یا در قسمت درخواست ها!
من میخواستم بدونم نحوه کار با جی پی اس در یه مورد خاص چجوریه: اگه یه زمین مثلا 250*200 داشته باشیم و با چی پی اس مختصات 4 گوشه رو برداشت کنیم بعد اونو تو اتوکد رسم کنیم ایا اندازه اضلاع دقیقا همون 250*200 هست؟ یعنی اینکه ایا جی پی اس در متراژ دقیق هم کاربرد داره یا خیر. در ضمن اگه کسی فایل آموزش جی پی اس گارمین 60 رو داشته باشه هم ممنون میشم:gol:

با درود فراوان خدمت دوستان .

1-دوست عزیز اگه با جی پی اس دستی کار کرده باشین در صفحه نمایش خود هنگامی که داریم نقاط رو ثبت می کنیم به ما نشون میده که خطا + - 3 یا 4 یا 5 ........ 10 متر است ........ بسته به آنتن دهی در اون منطقه داره این خطا ها متفاوته ولی به طور معمول 3 و 4 متر خطا در اندازه واقعی رو داره ............. و ممکنه گاهی اوقات به 2 متر هم برسه ....اگه بتونی مرز زمین رو از رو گوگل ارت بشناسی می تونی نقشه را با خطای کمتری ترسیم کنی حتی در حد 1 متر ........... شایدم کمتر ...........

2- جی پی اس در اندازه گیری دقیق در دو مدل تک فرکانسه و دو فرکانسه هستش ............ می تونید از یک شرکت نقشه برداری کمک بخوایید تا براتون برداشت کنه ................. چون این جی پی اس ها ....... برای خرید خیلی گرانه .........از 7 میلیون تا 40 میلیون قیمت داره .......... البته برداشت دقیق اضلاع رو با دوربین هم میشه انجام داد..............ولی اگه مختصات دقیق می خوای باید از این نوع استفاده بشه.....

3- فایل آموزشی شم اگه یک چرخی تو گوگل بزنی به صورت پی دی اف پیدا میشه .........

بدرود

neda_zzz01

عضو جدید
با سلام

دوستان ورژن جدید این نرم افزار رو کسی داره که کرکش هم کار کنه؟ من به شدت دانلود نرم افزار MapSource نیازمندم و حاضرم برای کرکش هم پول بدم ، لطفا اگر دارید دریغ نفرمایید.

hor.abd

عضو جدید
سلام
من یه جی پی اس گارمین 78sدارم این فایل رو که دانلود کردم باید تو چه مسیری کپی کنم تا درست کار بده ممنون میشم
اگه فایلهای دیگه ای هم هست بذارید که استفاده کنیم
اصلا چه چیزایی میشه به امکانات یه جی پی اس اضافه کرد

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام
من یه جی پی اس گارمین 78sدارم این فایل رو که دانلود کردم باید تو چه مسیری کپی کنم تا درست کار بده ممنون میشم
اگه فایلهای دیگه ای هم هست بذارید که استفاده کنیم
اصلا چه چیزایی میشه به امکانات یه جی پی اس اضافه کرد

دوست عزیز فایل رو روی رم جی پی اس کپی کن ................................ حله ........

master.ir

عضو جدید
دوستان و اساتید! streetpilot c340 دارم نمی تونم نقشه بریزم روش! فایل نقشه با پسوند img رو ریختم رو رم جواب نداد؛ چکار کنم؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
روش محاسبه مساحت با جی پی اس دستی گارمین (در محل)

روش محاسبه مساحت با جی پی اس دستی گارمین (در محل)

با سلام خدمت دوستان ...........

حتما مواقعی لازم شده که بخواین در خود محل مقدار مساحت زمینی رو که با جی پی اس می زنین رو ببینین ...................برای دیدن مساحت به روش زیر عمل کنید................... دوستان با تجربه اگه کم کاستی داره تکمیل بفرمایند........

1- در قسمت منو tracks رو انتخاب کنید.

2.jpg

2- با دکمه جهت نما اولین گزینه رو انتخاب کنید .........و دکمه منو روی جی پی اس رو بزنید......
1.jpg

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
3- گزینه اول Area Calculation رو انتخاب کنید..................
6.jpg
4- می تونید اولین نقطه تون رو با زدن دکمه مارک ثبت کنید و سپس گزینهstart رو انتخاب کنید....................... به همین روش گوشه های زمین رو با دکمه مارک روی جی پی اس ثبت می کنید...........

5.jpg

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
5- و حالا در انتها..........................با ثبت آخرین نقطه از زمین .................. گزینه stop رو انتخاب کنید ............ با انتخاب این گزینه در پایین صفحه نمایش مقدار مساحت زمین رو به ما نشان می دهد............

3.jpg
5- حالا شما می تونید این اطلاعات رو ذخیره کنید........................... با انتخاب گزینه save

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دانلود فایل آموزش در خصوص کار با جی پی اس و روشهای محاسبه مساحت ............................ که جناب علی کلانتر اسکویی تهیه کردن.........

لینک دانلود ...............................................................................................................
download.gif

آخرین ویرایش:

hamed2494

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان ...........

حتما مواقعی لازم شده که بخواین در خود محل مقدار مساحت زمینی رو که با جی پی اس می زنین رو ببینین ...................برای دیدن مساحت به روش زیر عمل کنید................... دوستان با تجربه اگه کم کاستی داره تکمیل بفرمایند........

1- در قسمت منو tracks رو انتخاب کنید.

مشاهده پیوست 114471

2- با دکمه جهت نما اولین گزینه رو انتخاب کنید .........و دکمه منو روی جی پی اس رو بزنید......
مشاهده پیوست 114472

ممنون خیلی عالی بود اگه سایر کارایی که میشه با جی پی اس انجام داد رو به همین صورت آموزش بدین خیلی عالی میشه

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
لازم دونستم بگم این منوها برای جی پی اس گارمین مدل map 60csx هستش

00405_garmin-gps.jpg

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دانلود برنامه xImage جهت تهیه عکس از منوهای جی پی اس دستی گارمین

دانلود برنامه xImage جهت تهیه عکس از منوهای جی پی اس دستی گارمین

با سلامی دیگر خدمت دوستان ...........

امروز یک برنامه نسبتاً جالب رو برای دانلود قرار میدیم که خیلی کم کاربرانی که از جی پی اس استفاده می کنن از اون اسم بردن ................................. نحوه کار با این برنامه این طور که ابتدا جی پی اس رو به سیستم

توسط کابل رابط متصل می کنیم حالا برنامه ximage رو که قبلا نصب کردیم رو اجرا می کنیم در مرحله بعد جی پی اس متصل شده توسط سیستم پیدا میشه و با زدن چند دکمه تصویری از صفحه نمایش جی پی اس

تهیه می کنه و در محل مورد نظر ذخیره می کند.............یکی دیگه از کارهایی که انجام میده اینکه آیکون های دلخواه می تونیم بسازیم و به جی پی اس بفرستیم

.. گفتیم شاید برای دوستان جالب باشه ............... امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره .................. .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12.jpg

دانلود برنامه .................................................................................................................
download.gif

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام دیگر................

دوستان موفق شدیم آموزش تصویری مراحل ساخت آیکن و ارسال آن به جی پی اس با نرم افزار xImage رو پیدا کنیم ................. البته قابل ذکر هستش که به زبان عربی هستش ............................. اما طوری نیس تصاویر خودش گویاست ..... امیداورم مفید واقع بشه ...

لینک دانلود ....................................................................................................................................
download.gif

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام

دوستان ورژن جدید این نرم افزار رو کسی داره که کرکش هم کار کنه؟ من به شدت دانلود نرم افزار MapSource نیازمندم و حاضرم برای کرکش هم پول بدم ، لطفا اگر دارید دریغ نفرمایید.

دوست من این نسخه بدون محدودیت هستش و نیاز به کرک نداره .................... و می تونید استفاده کنید...................... هر چه سعی کردم از سایت گارمین نسخه جدید تر مپ سورس رو دانلود کنم ............ اجازه نداد...........

GPS تریمبل

GPS تریمبل

اگه کسی از دوستان دفترچه راهنمای gpsتریمبل راداره واسم بذاره
ممنون میشم

سلام
مدلش فرقی نمیکنه فقط هرکدام که محتواش بیشتره
اگرهم شد جند تاشو بذارین
ممنون میشم

abdi2

عضو جدید
نقشه جی پی اس گارمین60CSX

نقشه جی پی اس گارمین60CSX

با سلام خدمت مدیران این بخش در صورت امکان نقشه جی پی اس دستی گارمین GARMIN 60CSXمدل را برایم بگذارید با تشکر ABDI2

ajamincc

عضو جدید
نرم افزار آندروید یا GPS دستی 400 تومنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

نرم افزار آندروید یا GPS دستی 400 تومنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

Locus_Pro_v2.6.2.jpg
مدت مدیدی بود دنبال نرم افزار آندرویدی بودم که بتونم ازش تو نقشه برداری استفاده کنم.Locus نرم افزاریه که تمام کارهایی رو که یه GPS دستی انجام میده، در خودش داره. به زودی یه آموزش راجع بهش مینویسم.

برخی از قابلیت های این نرم افزار خیلی خیلی خیلی جالب:
-امکان مشاهده مختصات نقاط به صورت UTM، مختصات جغرافیایی به صورت درجه دقیقه ثانیه و حالت اعشاری
-اتصال سریع(قفل شدن) به ماهواره ها
-قابلیت ذخیره نقاط و مسیر با نام در یک فایل(Job)

-قابلیت وارد کردن نقاط و مسیر به صورت گروهی به نرم افزار
-وارد کردن نقاط به صورت دستی

-مشاهده فاصله بین دو نقطه انتخابی(از روی نقشه یا نقاط ذخیره شده)
-محاسبه مساحت بین نقاط
-نمایش لحظه ای فاصله و جهت بین نقاط ذخیره شده تا محل فعلی شما

-نمایش مختصات نقاط در صفحه
-امکان انتخاب نقشه از بین چندین سایت معتبر نقشه

-قابلیت دانلود نقشه و استفاده به صورت آفلاین(حتی انتخاب محدوده برای دانلود)

-مهمترین قابلیت:خروجی به فرمت های KML(گوگل ارث)، GPX(برای نرم افزار GPS Edite) و فرمت دوست داشتنی DXF

-ناوبری به سمت نقطه مورد نظر
-نمایش ماهواره های موجود به صورت شماتیک
خلاصه با این نرم افزار انگار یه GPS دستی 300-400 تومنی خریدین.

مشاهده پیوست Locus_Pro_v2.6.2[Androidiha.com].rar

safir sabz

عضو جدید
ببخشید کلا واسه نقشه برداری تو ماده 147 چه مواردی رو باید بدونیم.آیا میشه با gpsنقشه برداری کرد و با gisارتفاع سنجید؟

iman_91

عضو جدید
سلام...دونستن کمی مباحث حقوقی درحد معمول برای عدم سوتی دادن...تسلط به دوربین نقشه برداری برای برداشت گوشه های عرصه واعیانی،کاربا جی پی اس دستی برای مارک کردن وسط ملک برای فی ولاندای تقریبی برای جانمائی ملک در سند....دوفرکانسه ها فعلا!!تعطیله تا شاید برای املاکی که دارای صلاحیت سندگرفتن باشند،دوباره ازما بخوان با دوفرکانسه ها موقعیت دقیق عرصه رو پیدا کنیم که اونم بستن یه شبکه مثلثی سادست وبرداشت استاتیک...یکمی هم اطلاعات ساختمانی هم داشته باشی وسازه هاروبشناسی بد نیست تا بهتر بتونی مکان درست منشورهارو انتخاب کنی وبهتر تحدید حدود کنی...کاربا نرم افزار سیویل تری دی، دربخش point برای واردکردن نقاط وترسیم نقشه ویا همون مسلط به اتوکد برای ترسیم که واردکردن نقاطش داستانی دیگه داره وبعدم خروجی ازنقشت وتهیه فایل اکسل نقاط وآخرشم بلد باشی تو سایت مدارک مالک روبدرستی وارد وثبت نام کنی وتموم....بهمی راحتی...

MemNav

عضو جدید
سلام بر شما دوستان مهندس
نقشه اصلی شامل آپدیت را از http://www.mapshop.ir/showproduct.asp?productid=4 تهیه کنید اگر کوپن تخفیف می خواهید برایم پیغام بگذارید. از اینکه نسخه اصلی راتهیه می کنید سپاسگذاریم

شرکت راه نقشه خاورمیانه
تولید کننده نقشه های راهیاب ایران و خاورمیانه

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام خدمت مدیران این بخش در صورت امکان نقشه جی پی اس دستی گارمین GARMIN 60CSXمدل را برایم بگذارید با تشکر ABDI2

جهت دانلود نقشه راههای ایران برای جی پی اس های دستی گارمین می تونید از لینک زیر استفاده کنید.

لینک دانلود

بالا