لطفا کمک کنین!! HTC one یا iphone 5 ؟؟؟

arianbb

عضو جدید
سلام.یه گوشی میخوام حداقل تا دوسال برام کار کنه و رو برنامه های مختلف کم نیاره .من بین htc one و iphone 5 گیر کردم.تا 2 تومن میخوام خرج کنم.از یه طرف میگم htc one از نظر سخت افزاری اونجوری که مشخصه سر تره.از cpu گرفته تا رزولوشن صفحه نمایش.اما از یه طرف دیگه iphone هم از نظر نرم افزاری فوق العاده هست..لطفا کمکم کنین.HTC one یا iphone 5 ؟؟؟ یا حتی بمونم تا 5s بیاد؟؟ خواهشا با دلیل بگین.در ضمن حتما یکی از این دو برند رو میخوام.سامسونگ و سونی و.... نمیخوام

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام . دوست گلم این دوتا گوشی ، گوشیهای خیلی خوبین ولی خب نمیشه با هم مقایسشون کرد
چون این دوتا گوشی سیستم عاملاشون باهم فرق میکنه
IOS محدودیت های خودش رو داره ولی خب از لحاظ بازی جلوتر از وان هست !
شما باید ببینید چی واستون مهمه !
باتری ؟! صفحه نمایش !؟ سیستم عامل و ...

arianbb

عضو جدید
سلام . دوست گلم این دوتا گوشی ، گوشیهای خیلی خوبین ولی خب نمیشه با هم مقایسشون کرد
چون این دوتا گوشی سیستم عاملاشون باهم فرق میکنه
IOS محدودیت های خودش رو داره ولی خب از لحاظ بازی جلوتر از وان هست !
شما باید ببینید چی واستون مهمه !
باتری ؟! صفحه نمایش !؟ سیستم عامل و ...
اولویت هام به ترتیب ایناست.
صفحه نمایش با رزولوشن خوب و ضد خش.سیستم عامل.باتری.cpu.پخش فیلم و کلیپ 1080p.داغ نکردن و هنگ نکردن گوشی.pdf.دوربین
در ضمن اگه در مورد محدودیت های دو تا گوشی بگی ممنون میشم.مخصوصا iphone.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
اولویت هام به ترتیب ایناست.
صفحه نمایش با رزولوشن خوب و ضد خش.سیستم عامل.باتری.cpu.پخش فیلم و کلیپ 1080p.داغ نکردن و هنگ نکردن گوشی.pdf.دوربین
در ضمن اگه در مورد محدودیت های دو تا گوشی بگی ممنون میشم.مخصوصا iphone.
صفحه نمایش هردو گوشی خیلی خوبه اما من وان رو ترجیح میدم
هردو ضدخش هستن
سیستم عامل خب آیفون IOS هستش و محدودیت های خودش رو داره مثل آیتیونز و و بلوتوث و جیلبریک و ... اما اندروید آزاد آزادی ! هرکاری بخوای میتونی انجام بدی
باتری 5 بهتره
توی پخش کلیپ هیچ فرقی با هم ندارن
هیچکدوم هم هنگ ندارن
توی نمایش PDF و ... هم عین همن ولی خب وان چون صفحش بزرگتره بهتره
دوربین 5 بهتره

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
صفحه نمایش هردو گوشی خیلی خوبه اما من وان رو ترجیح میدم
هردو ضدخش هستن
سیستم عامل خب آیفون IOS هستش و محدودیت های خودش رو داره مثل آیتیونز و و بلوتوث و جیلبریک و ... اما اندروید آزاد آزادی ! هرکاری بخوای میتونی انجام بدی
باتری 5 بهتره
توی پخش کلیپ هیچ فرقی با هم ندارن
هیچکدوم هم هنگ ندارن
توی نمایش PDF و ... هم عین همن ولی خب وان چون صفحش بزرگتره بهتره
دوربین 5 بهتره

سلام.یه گوشی میخوام حداقل تا دوسال برام کار کنه و رو برنامه های مختلف کم نیاره .من بین htc one و iphone 5 گیر کردم.تا 2 تومن میخوام خرج کنم.از یه طرف میگم htc one از نظر سخت افزاری اونجوری که مشخصه سر تره.از cpu گرفته تا رزولوشن صفحه نمایش.اما از یه طرف دیگه iphone هم از نظر نرم افزاری فوق العاده هست..لطفا کمکم کنین.HTC one یا iphone 5 ؟؟؟ یا حتی بمونم تا 5s بیاد؟؟ خواهشا با دلیل بگین.در ضمن حتما یکی از این دو برند رو میخوام.سامسونگ و سونی و.... نمیخوام

در کل وان خیلی سرتر از آیفون5ه. طبق توضیحات کاملی هم که دوستمون دادن و از اونجایی که من با 5 و اچ تی سی کار کردم اچ تی سی رو ترجیح میدم و به شما هم پیشنهاد میدم. در نظر اول فک میکنی بلوتوث نداشتنش مهم نیس ولی وقتی شروع میکنی باهاش کار کردن میبینی خیلی به کار میاد. درسته با برخی نرم افزار ها میشه بلوتوث بازیم کرد باهاش ولی کلا دنگ و فنگ آیفون زیاده. IOS کار باهاش راحته ولی HTC هر روی گوشی هاش ورژن های جدیدتر HTC sense رو گذاشته که خیلی عالیه. فقط آیفون یچیزش بهتر عمل میکنه نه اینکه بهتر باشه اونم مصرف باتریشه که خوبه. از نظر اندازه صفحه هم وان بزرگتره جزئیاتی که توش میبینی بیشتره. کیفیت تصویرشون تقریبا یکیه. دوربین وان هم که خداس! آندرویدشم که ارتقا بدی رسما هیچی حریفش نیس. البته HTCها یکم گرم میشن موقعی که ارزشون کار میکشی که اونم بخاطر جنس بدنشونه و قطقاتش بهتر خنک میمونه. از ینظر دیگه الان هرکیو میبینی که هیچی از گوشی بلد نیس پاشده پولاشو جم کرده آیفون خریده یکم خز شده;)

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
دوربین وان هم که خداس!
البته این رو اصلاح کنم که دوربین وان اصلا خوب نیست . نه اینکه به خودی خود بد باشه ! وقتی در برابر رقباش قرار میگیره از همه پایین تره

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
البته این رو اصلاح کنم که دوربین وان اصلا خوب نیست . نه اینکه به خودی خود بد باشه ! وقتی در برابر رقباش قرار میگیره از همه پایین تره
رقباش؟! مثلا کدوما؟ دوربین 4زنریش برابری میکنه با حدود 12و 2دهم مگا پیکسل که البته کیفیت عکساش رو نت هس میتونی ببینی. رقباش اس4 و ایکسپریا هستن که اصلا کیفیتشون برابری نمیکنه. تو این گوشی هایی که داشتم فک کنم فقط ان8 از نظر دوربین ازین بهتر باشه که البته تکنولوژیه این جدیدتره

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
رقباش؟! مثلا کدوما؟ دوربین 4زنریش برابری میکنه با حدود 12و 2دهم مگا پیکسل که البته کیفیت عکساش رو نت هس میتونی ببینی. رقباش اس4 و ایکسپریا هستن که اصلا کیفیتشون برابری نمیکنه. تو این گوشی هایی که داشتم فک کنم فقط ان8 از نظر دوربین ازین بهتر باشه که البته تکنولوژیه این جدیدتره
دوست گلم اتفاقا عکساش توی نت هست میتونین مقایسشون رو ببینین
من با وان کلی کار کردم . کیفیت عکساش به هیچ وجه قابل قبول نیست و به نظر من حتی در حد اس 3 هم نیست . البته بگم اس 3 دوربین فوق العاده خوبی داره
تکنولوژی که نتونه کیفیت خوب رو به ارمغان بیاره به هیچ دردی نمیخوره ! دوربین این گوشی اولتراپیکسل هستش که دقیقا HTC اومده روی تکنولوژی PureView نوکیا اسکی رفته . اما به قول ایرج میرزا این کجا و آن کجا !
درکل هروقت سامسونگ بدنه خوبی واسه گوشیاش زد HTC هم دوربین و باتری خوبی روی محصولاتش میذاره ! :biggrin:

arianbb

عضو جدید
چند تا عکس دیدم.به نظرم یکم عکس های htc one نسبت به 5 تار تر هست.اما باز کیفیت هردوشون خوبه و همین هم نیازمو رفع میکنه.ممنون از همه ی دوستان.ولی بازم بین این دوتا گیرم!! :D سکه میندازم :biggrin:

.:AMIR:.

عضو جدید
سلام
این دوتا گوشی جایِ مقایسه ی زیادی دارن....از سیستم عامل بگیره تا کیفیت دوربین وغیره...
بنظر من هنوز واسه استفاده از گوشی های آیفون بعلت همه گیر نشدن شبکه 3g و سرعت پایین اینترنت زوده..
مسئله ی دیگه اینه که شما روی آیفون فقط نرم افزار های مارکتِ اپل رو میتونی نصب کنی که بعضیاشون پولین یا باید جیربلک بشن( یا اصن نمیشه به مارکتش وارد شد)

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
دوست گلم اتفاقا عکساش توی نت هست میتونین مقایسشون رو ببینین
من با وان کلی کار کردم . کیفیت عکساش به هیچ وجه قابل قبول نیست و به نظر من حتی در حد اس 3 هم نیست . البته بگم اس 3 دوربین فوق العاده خوبی داره
تکنولوژی که نتونه کیفیت خوب رو به ارمغان بیاره به هیچ دردی نمیخوره ! دوربین این گوشی اولتراپیکسل هستش که دقیقا HTC اومده روی تکنولوژی PureView نوکیا اسکی رفته . اما به قول ایرج میرزا این کجا و آن کجا !
درکل هروقت سامسونگ بدنه خوبی واسه گوشیاش زد HTC هم دوربین و باتری خوبی روی محصولاتش میذاره ! :biggrin:
فقط با قسمت آخر صحبتت موافقم بدنه سامسونگ خوب نیس و باتری HTC
من sensation xe دارم هم اتاقیم one و دخدر خالم اس4
کیفیت وان بهتره
البته نوکیا که میگی بنظر من دوربینه که بش آپشن اضافه کردن!!!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
چند تا عکس دیدم.به نظرم یکم عکس های htc one نسبت به 5 تار تر هست.اما باز کیفیت هردوشون خوبه و همین هم نیازمو رفع میکنه.ممنون از همه ی دوستان.ولی بازم بین این دوتا گیرم!! :D سکه میندازم :biggrin:
آیفون خز شده نخر;)

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ایفون بهتره.... اگه 5s باشه که بهتر چون 64 بیتی هست....

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
میشه به من بگی پردازنده 64 بیتی الان به چه درد میخوره که میگی بهتره چون 64 بیتیه !؟ :D:D:D:D

وجدانا اگه سامسونگ 128 بیتی بزنه محمد میاد میگه سامسونگه خوبه. بابا خب سرعتش بیشتره! یه چند ماهی طول میکشه توسعه دهندگان برنامه هاشونو تطبیق بدن دگ. تازه سامسونگ گفته تو گوشی بعدیش می خواد از پردازنده های 64 بیتی استفاده کنه.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
وجدانا اگه سامسونگ 128 بیتی بزنه محمد میاد میگه سامسونگه خوبه. بابا خب سرعتش بیشتره! یه چند ماهی طول میکشه توسعه دهندگان برنامه هاشونو تطبیق بدن دگ. تازه سامسونگ گفته تو گوشی بعدیش می خواد از پردازنده های 64 بیتی استفاده کنه.
کسایی که میگن پردازنده 64 بیتی خوبه دقیقا همونایین که میگفتن سامسونگ چرا پردازنده 4 هسته ای و 8 هسته ای زده ! به هیچ دردی نمیخوره :biggrin:
چه سامسونگ چه اپل چه GLX پردازنده 64 بیتی بزنن از نظر من فایده ای نداره ! اگه خواستی تا بحثشوباز کنم
اما سامسونگ چه بخواد چه نخواد مجبوره سال آینده بره سراغ پردازنده های 64 بیتی
چون سامسونگ مریض نیست که دوباره از پلت فرم A15 استفاده کنه
سال دیگه سال مبارزه A53 و A57 هست که اینا کلا 64 بیتین

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
کسایی که میگن پردازنده 64 بیتی خوبه دقیقا همونایین که میگفتن سامسونگ چرا پردازنده 4 هسته ای و 8 هسته ای زده ! به هیچ دردی نمیخوره :biggrin:
چه سامسونگ چه اپل چه GLX پردازنده 64 بیتی بزنن از نظر من فایده ای نداره ! اگه خواستی تا بحثشوباز کنم
اما سامسونگ چه بخواد چه نخواد مجبوره سال آینده بره سراغ پردازنده های 64 بیتی
چون سامسونگ مریض نیست که دوباره از پلت فرم A15 استفاده کنه
سال دیگه سال مبارزه A53 و A57 هست که اینا کلا 64 بیتین

GLX رو خوب اومدی...

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه به من بگی پردازنده 64 بیتی الان به چه درد میخوره که میگی بهتره چون 64 بیتیه !؟ :D:D:D:D

حافظه شو میگم ک 64 هست منظورم از بیت GB هست دوست عزیز منظور من CPU نبود حالا اشتاه تایپی کردم مثلا:razz:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
حافظه شو میگم ک 64 هست منظورم از بیت GB هست دوست عزیز منظور من CPU نبود حالا اشتاه تایپی کردم مثلا:razz:
بابا چرا میزنی خب ؟!
خب بگو اشتباه تایپی بود دیگه چرا ناراحت میشی ؟! :D
البته اس 4 هم به راحتی تا 64 گیگ ساپورت میکنه خودم 16-32 گیگ داره :)

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا چرا میزنی خب ؟!خب بگو اشتباه تایپی بود دیگه چرا ناراحت میشی ؟! :Dالبته اس 4 هم به راحتی تا 64 گیگ ساپورت میکنه خودم 16-32 گیگ داره :)
منکه نزدم:( خب 4s 64 هم داره اما تنها فرق ایفون 5 با 5s حافظشه...البته شاید نرم افزار انگشت نگاری ب 5s اضافه کنن که فرق این دو تا باهم همین رمشه فک کنم :d

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
منکه نزدم:( خب 4s 64 هم داره اما تنها فرق ایفون 5 با 5s حافظشه...البته شاید نرم افزار انگشت نگاری ب 5s اضافه کنن که فرق این دو تا باهم همین رمشه فک کنم :d
فکر نکن :D
اضافه کردن
5 اس سنسور تشخیص اثر انگشت داره
رمش 2 هست
IO7
نسل جدید چیپ گرافیکی PowerVR و ...

atefehkhanom

عضو جدید
سلام من میخوام یه گوشی بخرم اما هربار با هرکسی مشورت میکنم به نشر بهم میده میشه به سولای من پاسخ بدین و علت انتخابتونم بگین؟
1-از بین برندهای اپل و اچ تی و سی و سامسونگ و سونی کدوم انتخاب میکنید و علت انتخاب؟
2-تورنج800تا1تومن یه گوشی بهم معرفی کیند؟
3-الان فرصت خوبیه برای خرید؟
4-برای خرید به چه گزینه هایی توجه کنم؟
برای خودم کیفیت دوربین و مدت شارژنگه داشتن(زیاد اس میدم و اهنگ گوش میدم) و اینکه هنگ نکنه خیلی مهمه.
5-گوشی بهتره یا تبلت؟​

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
کلا اپل در سال روی یک چیپ ست کار می کند، امسال نیز چیپ ست A7 را بر روی ایفون 5 اس قرار داده است از برتری های این مدل می توان به نصب سیستم عامل 64 بیتی که برای اولین بار بر روی تلفن های همراه هوشمند ارائه شده است و همچنین چیپست قوی ای 7 که سرعت پردازش و کیفیت گرافیک دو برابری در مقایسه با چیپ ست A6 ایفون 5 و ایفون 5 سی دارد.
اگر امروز می خواهید وارد دنیای اپل شوید با 5اس وارد شوید تا بتوانید حداقل دو سال با ان کار کنید بعد یک نسل به جلوتر بروید.

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
دوست عزیز من جای دیگر هم جواب پست را دادم اما یک نکته تکمیلی
تبلت جایگاه خودش را دارد و گوشی جایگاه خود، چرا که اگر می شد این دو را در یک وسیله داشت هیچ وقت کمپانی های بزرگ مانند اپل، سونی ، سامسونگ در کنار تلفن همراه هوشمند ایپد و تبلت را ارائه نمی دادند. شما اگر می خواهید برای مثال 2 میلیون تومان هزینه 5 اس کنید، می توانید یک گوشی هوشند خوب مانند SONY SP یا مدل دیگری که در پست قبلی معرفی کردم با هزینه 800 هزار تومان تهییه کنید و در کنار ان یک تبلت حرفه ای نوت 8 اینچ N5100 نیزدر رنج 1/200 خریداری کنید و با هزینه ای که انجام دادید خرید بهینه ای داشته باشید.
برقرار باشید

بالا