داستان زندگی

daneh jou

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی همیشه عاشقیست ولی وقتی کسی از عشق تهی شد بهتر هست ارام بنشیند به تردد ادمها نگاه کند و لبخند بزند
گاهی حتی حسودی کند به کسانی که عاشق اند یا کسی عاشقشان هست
اما خودش تنها به نقطه ای نامعلوم خیره میشود زندگی را لبخند باید زد اما گاهی تمام سیلهای اشکت ارامت نمیکند پس تنها و بی صدا بگو به درود زندگی میخواهم کمی استراحت کنم اخر دیگر هیچ چیز مفهوم زیبایی ندارد همه چیز نا زیبا شده
امید که روزی دوباره زندگی زیبا شود برایم نه اینگونه سیاه و تلخ
زیبا بود:gol:

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
روزی به دنیای پا میگذاری ...
همه مشتاق دیدار تواند همه لحظه شماری میکنند برای دیدنت ... از مادر که تو رادر وجود خودش پرورش داده تا پدر که تو از اویی و نزدیکانت تا آشنایان و همسایه ها و...
تو به دنیا می آیی و اشتیاق همه برای دیدنت ادامه دارد ... اما هیچ اشتیاقی مثل اشتیاق اول نیست
در زندگی چیزهای زیادی را تجربه میکنی ... اولین دوست .... اولین روز رفتن به مدرسه ... اولین نمره بیست .... اولین بار که جایی را میبینی .... اولین شیطنت ... اولین دروغ .... اولین گناه .... اولین کار خوب .... اولین بار که رانندگی میکنی .... اولین بار که خودت تنها سفر میکنی و خیلی از این اولین های متفاوت...
تو هیچوقت از این کارها خسته نمیشوی ولی هیچوقت لذتشان اندازه بار اول نیست.....
اما این قاعده زنجیره ای روزی پاره می شود .... روزی میرسد که اتفاقی در وجودت می افتد .... عشق ... عاشق شدن ....
هرروزکه میگذره ... هر ساعت که میگذرد ... هر لحظه که میگذرد .... اشتیاق تو در این حس بیشتر می شود ....
ازدیدنش ... ازصحبت کردن با او .... از بودن با او .... ازخندیدن ... از گشتن .... ازماندن .... از زندگی کردن .... از هیچ چیز خسته نمیشوی .... خسته که نمیشوی به کنار بیشتر اشتیاق پیدا میکنی .....
عشق به اینجا ختم نمی شود..... عشق تمام دنیایت ... تمام وجودت .... تمام افکار و احساساتت را به قاعده خود بر میگرداند.....
تو زمانی از انجام کارهای تکراریت خسته میشدی .... اشتیاقی برایت باقی نمی گذاشت .... اما وقتی عاشق میشوی تمام آن کارها هم برایت شوقی دوباره دارد وقتی که با او هستی انجام تمام کارها برایت لذت بخش می شود حتی اگر بارها آن کار را انجام داده باشی.....
اول دوست داشتی عاشقش باشی ... وبعد از گذشت زمان .... احتیاج داری که عاشقش بمانی ..... معتادش میشوی ... اعتیادی بی ضرر و پر سود.....
این قاعده عشق است با وجود تو....
اما شاید روزی برسد ..... روزی برسد که اتفاقی بی افتد ... هر اتفاقی .... و تو بی عشق شوی..... و همین برای تو بس....
عشق همه چیز تو شده بود.....
اگر هر کدام از کارهای اولین باری را دیگر انجام ندی ... اولین جایی که رفتی دیگر نتوانی بری جای دیگری جایگزین میکنی ... اما برای عشق چطور ؟؟؟؟
وقتی عشقت را از دست بدی دیگر جایگزینی ندارد.....
چیزی که توی تمام زندگیت سلطه داشت و زندگیت را آنطوری چرخاند که خواست حالا دیگر نیست ... زندگیت پیچیده میشود چون چیزی که آنرا به این روز انداخته بود و هدایت میکرد دیگر نیست .... دیگر سکان زندگیت بدون سکاندار مانده و تو مات و مبهوت در میان طوفان زندگی فقط سوار بر کشتی خالی از انسان هستی ... کشتی که در امواج خروشان زندگی به سخره بزرگ شکست برخورد کرده و چیزی ازش نمانده
و زندگی ادامه دارد.....
اگر کسی میتواند ادامه زندگی را بنویسد برای خود بنویسد .... بعد از اینهمه اتفاق اگر ادامه زندگی امکان دارد بنویسد .... زندگی صرفا زنده بودن نیست .... نفس کشیدن نیست .... زندگی زندگی کردن است .....
و زندگی ادامه ...
:(:(:(:(

نگار20

عضو جدید

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشتت قشنگ بود دانه جو اما فقط قشنگ بود وگرنه به نظر من اینایی که تو گفتی همه برای یک زندگی محدود و زمینی هستش.اگر به زندگی ابدی و آسمونی نگاه کنی و هدفت اون باشه و عشقت عشق زمینی نباشه هیچوقت از دستش نمیدی و زندگی همیشه ادامه داره و هیچوقت تموم نمیشه

daneh jou

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشتت قشنگ بود دانه جو اما فقط قشنگ بود وگرنه به نظر من اینایی که تو گفتی همه برای یک زندگی محدود و زمینی هستش.اگر به زندگی ابدی و آسمونی نگاه کنی و هدفت اون باشه و عشقت عشق زمینی نباشه هیچوقت از دستش نمیدی و زندگی همیشه ادامه داره و هیچوقت تموم نمیشه
ممنون
ما آدما زمینی هستیم و هیچوقت آسمونی نمیشیم .... شاید یه جورایی به آسمون نزدیکتر بشیم اما همیشه به زمین وصلیم

pari khano0m

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون عزیزم قشنگ نوشتی ولی به نظر من به خود آدم بستگی داره همه چیز.... ما خودمونیم که تصمیم میگیریم وابسته بمونیم یا نه
دلتنگ باشیم یا نه
عاشق بشیم یا نه
حتی کنترل احساس و عقلمونم دست خودمونه
فقط یه تلقین کوچیک لازمه......!
امتحان کن..... من امتحان کردم ;)

daneh jou

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون عزیزم قشنگ نوشتی ولی به نظر من به خود آدم بستگی داره همه چیز.... ما خودمونیم که تصمیم میگیریم وابسته بمونیم یا نه
دلتنگ باشیم یا نه
عاشق بشیم یا نه
ممنون ازت
بله حرفت درسته ولی وقتی عاشق شدی دیگه هیچی دست خودت نیست ... اینو امتحان نکردی احتمالا ( 99 درصد )
بازم ممنون
thanks

IRANI91

عضو جدید
خیلی زیبا بود، گرچه زندگی ادامه دارد... :gol::gol:
یه جای شنیدم که ادما از قسمتی از مغزشون عاشق میشند که اون قسمت معادل مغز خزندگان است، بعد از اون بدن نمی تونه بدون معشوقش زندگی کند، درست مثل اعتیاده!
اما با گذر زمان به یه چیز ایمان می اوری و ان هم اینکه به نبودن ها عادت می کنی، درست مثل ترک اعتیاد!
زمان بره، دردش زیاده، اما میگذره، و تو به نبودنش عادت می کنی!
و یه چیز دیگه هم هست، چیزی که خدا روش حساب باز کرد: فراموشی بشر (گرچه فراموشی مطلق وجود ندارد!)

پس زندگی ادامه داره و در این ادامه همان طور که ممکن دوباره معتاد بشی ممکن دوباره عاشق هم بشی!!!(این طبیعت بشره)

در ادامه مطلبت اگر اجازه بدی دوست دارم یه جمله از پائلو بنویسم: و این عشق مرا به دیدن چیزهای برد که هیچ وقت وجودشان را باور نمی کردم، مناسک، جذبه، تجسم. فکر می کردم عشق کورم کرده و به همه چیز شک داشتم این شک به جای اینکه فلجم کند مرا بسوی اقیانوسهای راند که نمی توانستم وجودشان را بپذیرم..... همیشه ما محکوم به باختیم، چطوری که روح می شکند ولی جسم ادامه می دهد؟

عشق خواسته نیست، معرفت نیست، ستایش نیست، چالش است، اتشی است که می سوزاند بی انکه ببینیمش! و شعله ای که همه چیز را می بلعد از سوزاندن دست نمی کشد! تو خاکستر میشی اما انسان ققنوسه! زندگی را زندگی می کند!

IRANI91

عضو جدید
دلتنگ باشیم یا نه
عاشق بشیم یا نه

احساسات دخترا از ندای وجدانشون هم قویتره!
تا حالا ندیدم دختری بین عقل و احساساسش، عقلش را انتخاب کند!

shila_kt

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی قشنگه......
دلم میخواد دربارش حرف بزنم ولی بیخیال!
ممنون عزیزم.;)

pari khano0m

عضو جدید
کاربر ممتاز
احساسات دخترا از ندای وجدانشون هم قویتره!
تا حالا ندیدم دختری بین عقل و احساساسش، عقلش را انتخاب کند!
صد در صد همینطوره...... دخترا بدون احساساتشون نمیتونن زندگی کنن
دختری که احساسات دخترونه نداشته باشه احساس خلا میکنه!
ولی من منظورم نادیده گرفتن احساسات نبود. اینکه تو با اون حس قشنگی که داری تصمیم بگیری خوشحال باشی
احساست بهت بگه دلتنگی چقد قشنگه!!
به آینده فک کنی و اونو حسش کنی.... دنبال احساسات بیشتر باشی
عقل و جایگزین احساست نکنی ولی اجازه بدی کمکت کنه.... این به نظر من یه زندگی آروم و شاده

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه ها زيباترين شعري كه من
خوانده ام، لبخند زيباي شماست
در خيالم بهترين آوازها
خنده و فرياد و غوغاي شماست

بچه ها وقتي كه بازي مي كنيد
قلب من هم با شما پر مي كشد
توي خانه،توي كوچه،در كلاس
هركجا در جمعتان سر مي كشد

آرزويم بچه ها،اين است اين
كاش مي شد باز كودك مي شدم
مي دويدم با شما در كوچه ها
كاش مي شد باز كوچك مي شدم

بچه ها در آسمان شعر من
مثل خورشيدي هميشه روشنيد
يادتان از من نخواهد شد جدا
چون شما سرچشمه شعر منيد

آرزوي هر شب و روز من است
شادي امسال و هر سال شما
بچه ها زيباترين شعري كه من
گفته ام در زندگي مال شما

​خیلی قشنگ بود ممنونم

daneh jou

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه ها زيباترين شعري كه من
خوانده ام، لبخند زيباي شماست
در خيالم بهترين آوازها
خنده و فرياد و غوغاي شماست

بچه ها وقتي كه بازي مي كنيد
قلب من هم با شما پر مي كشد
توي خانه،توي كوچه،در كلاس
هركجا در جمعتان سر مي كشد

آرزويم بچه ها،اين است اين
كاش مي شد باز كودك مي شدم
مي دويدم با شما در كوچه ها
كاش مي شد باز كوچك مي شدم

بچه ها در آسمان شعر من
مثل خورشيدي هميشه روشنيد
يادتان از من نخواهد شد جدا
چون شما سرچشمه شعر منيد

آرزوي هر شب و روز من است
شادي امسال و هر سال شما
بچه ها زيباترين شعري كه من
گفته ام در زندگي مال شما

​خیلی قشنگ بود ممنونم
ممنونم
شعر خیلی زیبایی بود
thanks

daneh jou

عضو جدید
کاربر ممتاز
صد در صد همینطوره...... دخترا بدون احساساتشون نمیتونن زندگی کنن
دختری که احساسات دخترونه نداشته باشه احساس خلا میکنه!
ولی من منظورم نادیده گرفتن احساسات نبود. اینکه تو با اون حس قشنگی که داری تصمیم بگیری خوشحال باشی
احساست بهت بگه دلتنگی چقد قشنگه!!
به آینده فک کنی و اونو حسش کنی.... دنبال احساسات بیشتر باشی
عقل و جایگزین احساست نکنی ولی اجازه بدی کمکت کنه.... این به نظر من یه زندگی آروم و شاده

درسته...به شرط اینکه خراب نشه

apadana34

عضو جدید
به نظر من یاری را انتخاب کن که هرچه بیشتر خدایی باشه . این طور همیشه و تا ابد ماندگار هست برات . عاشق کسی باش که زیبایی باطن داشته باشه
این طوری روز به روز برات زیباتر می شه .