درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
:evil:اگه دو تا سئوالو تو یه پست زدم حتما دلیل داشتم...ok...انرژی برا شکستن سیگما قوی تر تا پای (در کل پیوند پای پایدارتر از سیگما هست)...ok...این مطالب اولیه رو خودم می دونم تو ربطش مشکل دارم که اینجا مطرح کردم...داخل درس موازنهchapter9 قسمت selectivity;mass balance مطرح شده ...دیگه چی باید بگم ....جناب فروتن شما لطف کردید وای من تعریف آلکانو نمی خواستم....
من هم تعریف آلکان رو نگفتم که
اگه دوباره بخونی من گفتم که در آلکانها فقط پیوند سیگما وجود داره
البته اگه نتونستم درست راهنماییت کنم ، شاید به خاطر اینه که درست سوالتو نفهمیدم !!
به هر حال معذرت :w24:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
اينو در جواب من گفتين؟
اگه آره،اول مرسي دوم،خب راستش نمي‌دونم عنوانش كه خوبه:redface: ولي استادم گفته ترجمه نمي‌خواد فقط همينو مي‌خواد، منم دوست دارم يه كاري بكنم آخه زياد فرقي بين الان خودم و زمان دانش‌آموزيم نمي‌بينم ... حالا اين خيلي كاره سختيه؟:cry:
بله با شما بودم. این مقاله فارسی هستش و در مقطع کارشناسی ارشد ارائه شده است..اگر خواستید بگید تا براتون آپلودش کنم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
دوستان مطلب در مورد كف و ضد كف مي خوام ؟ انواعش و فرآيند هاي توليد ؟
البته نوع سيليكونيش باشه بهتر به دردم مي خوره

به کتاب شیرین سازی واحد های گازی مادوکس جلد چهارم مراجعه کن..اگر هم نداریش بگو تا برات آپلودش کنم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
اگه موقع روشن کردن پمپ شیر باز باشه چرا هوا میگیره؟

اگه پمپ هوا گرفت چرا کار نمی کنه.؟

چه طوری هواشو خالی کنیم؟ لطفا چند روش مختلف.

خب وقتی شیر باز باشه پمپ می خواهد سیال رو به داخل خود بکشد و در این صورت هوا وارد می شود که موجد گرفتگی می شود که در اثر ایجاد خلا در پمپ این عامل صورت می گیرد.

زمانی که پمپ هوا میگیره به جای اینکه سیال رو بکشد هوا وارد می شود..اما چرا؟ به این حالت هم hould up هم می گویند.

برای گرفتن هوای پمپ معمولا این کار توسط مهندسین مکانیک انجام می شود که پمپ رو باید هوا گیری کرد که می توانید به تاپیک پمپ ها مراجعه کنید که در آنجا همه چیز رو توضیح دادم.
موفق باشید.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام
من دانشجوی سال سوم مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی هستم
از دانشجویان ارشد و بالاتر می خواستم بپرسم که از چه منابعی برای کنکور استفاده کردن؟ چطور درس خوندن و آیا از کتابای خاصی استفاده کردن ؟
چه گرایش هایی برای ادامه تحصیل بهتره ؟
نیاز به کلاس رفتن هست ؟

آیا جزوات موسسه ی پارسه رو تایید می کنین؟ چه انتشاراتی از همه بهتره؟

ممنونم از شما
اینجا صنایع غذایی کم داریم
ایشالا که شما کمی فعالش کنی
در جواب سوالت کمی صبر کن تا از بچه های ارشدتون یه سوال بپریم و بهت بگم
به نظر من کتابهای دکتر خداکرمی (راهیان ارشد) خیلی بهتره ، حالا کلاسهای حضوریش رو نمیدونم !!

akbarpour

کاربر فعال
سلام
اگه موقع روشن کردن پمپ شیر باز باشه چرا هوا میگیره؟

اگه پمپ هوا گرفت چرا کار نمی کنه.؟

چه طوری هواشو خالی کنیم؟ لطفا چند روش مختلف.

لزوماً با باز بودن شیر پمپ هوا نمی گیرد دلیل اصلی بسته بودن شیر تامین هد مورد نیاز پمپ می باشد.
با هوا گرفتن پمپ پدیده کاویتاسیون اتفاق می افتد
ساده ترین روش تخلیه هوا استفاده از شیر هواگیری در خط خروجی پمپ یا پیچ هواگیری روی پمپ است

akbarpour

کاربر فعال
البته دوست عزیز میدونید که در بعضی موارد پمپ رو با شیر باز استارت میکنند. مثل مواد سبک و آتشگیر که بالا رفتن دما در آنها خطرناک است

من با شما موافق نیستم مگه قراره شیر پمپ چه مدتی بسته باشه و دما چقدر بالا بره

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عرض میکنم خدمت جمیع بچه های شیمی
بچه ها یه مقاله های میخواستم درباره ی روغن های آلی و مصنوعی و کمپلکس نفت و هیدروکربنی با کبالت یا منگنز
بچه ها لطف میکنید اگه واسم پیداش کنید واسه یکی از بچه ها میخوام خیلی نیاز داره اگه تا 2 - 3 روز دیگه گیر بیارین ممنونتون میشم.by:victory:

kimiagar_22

عضو جدید
با عرض سلام خدمت تمامي دوستان عزيز
كي ميتونه اطلاعاتي در مورد سوختهاي جامد راكتها وپليمرهاي مورد استفاده در اونها رو به من بده ممنونو ميشم اگه كمكم كنيد.

taj

عضو جدید
کاویتاسیون

کاویتاسیون

لزوماً با باز بودن شیر پمپ هوا نمی گیرد دلیل اصلی بسته بودن شیر تامین هد مورد نیاز پمپ می باشد.
با هوا گرفتن پمپ پدیده کاویتاسیون اتفاق می افتد
ساده ترین روش تخلیه هوا استفاده از شیر هواگیری در خط خروجی پمپ یا پیچ هواگیری روی پمپ است
معذرت میخوام اما من تا حالا نشنیدم که با هوا گرفتگی پدیده کاویتاسیون اتفاق بیفته این پدیده به این علت اتفاق می افته که مایع در پمپ به فشار بخار خودش میرسه و تولید بخار میکنه که به علت ترکیدن حبابها به ایمپلر پمپ اسیب وارد میکنه. البته اگه من اشتباه میکنم لطفا راهنمایی کنید. البته در اینجا باید نقش NPSH توضیح داده میشد که فکر کنم دوستان دیگه قبلا زحمتشو کشیدن.

taj

عضو جدید
من با شما موافق نیستم مگه قراره شیر پمپ چه مدتی بسته باشه و دما چقدر بالا بره
خوب این کار عملا در لاینهای بنزین و مواد سبک و فرار در صنعت انجام میشه و مطمئنا در کار ایمنی از هر چیز بالاتره این سوال از استاد طرح و اقتصادت بپرس یا هرکسی که از صنعت میاد

akbarpour

کاربر فعال
معذرت میخوام اما من تا حالا نشنیدم که با هوا گرفتگی پدیده کاویتاسیون اتفاق بیفته این پدیده به این علت اتفاق می افته که مایع در پمپ به فشار بخار خودش میرسه و تولید بخار میکنه که به علت ترکیدن حبابها به ایمپلر پمپ اسیب وارد میکنه. البته اگه من اشتباه میکنم لطفا راهنمایی کنید. البته در اینجا باید نقش NPSH توضیح داده میشد که فکر کنم دوستان دیگه قبلا زحمتشو کشیدن.

البته در این خصوص حق با شماست منشا کاویتاسیون همان فشار بخار می باشد

akbarpour

کاربر فعال
خوب این کار عملا در لاینهای بنزین و مواد سبک و فرار در صنعت انجام میشه و مطمئنا در کار ایمنی از هر چیز بالاتره این سوال از استاد طرح و اقتصادت بپرس یا هرکسی که از صنعت میاد

البته من با بنزین تاکنون کار نکرده ام اما با مواد سبکی مثل استون ، متانول، اتانول ، ایزوپپیل الکل و چندتای دیگه خیلی کار کرده ام روش شما را تایید نمی کند البته در برخی از حلال های فوق سیلینگ شفت پمپ توسط سیال سرد انجام می شود

vaio

عضو جدید
من از جواب شما ویژگیهای آلکانو استنباط کردم(تعریف می تواند از ویژگیها نشئت بگیرد)....در هر حال ممنونم آقای مدیر:gol::gol:

Artashez

عضو جدید
کاربردهای مهندسی ژنتیک تقریبا نامحدود به نظر می‌رسد. این علم کاربردهای زیادی در علوم پایه و همچنین تولیدات صنعتی ، کشاورزی و علوم پزشکی دارد. در زمینه علوم پایه ، بررسیهایی مانند مکانیزمهای همانند سازی DNA و بیان ژنها در پروکاریوتها ، یوکاریوتها و ویروسها و همچنین چگونگی ساخته شدن و تغییرات پروتئینهای داخلی سلول و همچنین مکانیزم ایجاد سرطان از جمله کاربردهای مهندسی ژنتیک است. در زمینه کشاورزی که زمینه بسیاری از کاربردهای مهندسی ژنتیک بوده است، تولید گیاهان مقاوم به آفات گیاهی و خشکی ، تولید گیاهان پرمحصول و تولید گاوهای دارای شیر و گوشت بیشتر ، را می‌توان نام برد. در زمینه کاربردهای انسانی ، تشخیص بیماریهای ارثی ، تولید انسولین انسانی ، تولید ...

بقیه مقاله رو از لینک زیر دانلود کنید...

مهندسی ژنتیک.doc

Artashez

عضو جدید
متالوژی
مهندسي مواد يكي از رشته هاي مهندسي است كه به درستي لقب مادر رشته هاي مهندسي رابه خود اختصاص داده است. اين رشته به عنوان يك رشته مستقل، قدمتي حدود هفتاد سالهدارد. در ايران نيز از حدود 40 سال قبل اين رشته در دانشگاه‌هاي كشور تدريس مي‌شود. به جرات مي‌توان گفت كه اكثريت قريب به اتفاق مصنوعات بشري كه در اطراف مي‌بينيم. حاصل تلاش مهندسين مواد است. اگر به اتومبيل، قطار و هواپيما توجه كنيم، قسمت‌هاياصلي ...

متالوژی.doc

Artashez

عضو جدید
بروشور شغلی شغل پزشکی
پزشكي علم مطالعه و تشخيص بيماري ها ونيز راههاي درمان آن به منظور مداواي بيماران پيشگيري از بروز بيماري ها وكاهش مرگ ومير است . پزشك كسي است كه به امور فوق مي پردازد...

بروشور شغل پزشکی.doc

Artashez

عضو جدید
بروشور شغلی معماری:
معماري مجموعه اي از مهارت هاي فردي و ذهني فرد و ارتباطات دنياي ذهن و پياده كردن آن ها برروي كاغذ...
شغل معماری.doc

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
نام کتاب:Molecular thermodynamics of fluid phase equilibria
نوِسنده:J.M. Prausnitz, R.N. Lichternathaler, and E.G. de Azvedo

این خود کتابه
http://rapidshare.com/files/92255923/tmef.rar.html

Molecular Thermodynamics of Fluid-Phase Equilibria (3rd Edition) (Prentice Hall International Series in the Physical and Chemical Engineering Sciences) (Paperback)
by
John M. Prausnitz (Author), Rudiger N. Lichtenthaler (Author), Edmundo Gomes de Azevedo (Author)

تقدیم به شما دوست عزیز.

M-F-CH

عضو جدید
گاز

گاز

سلام
اگه كسي pfd,p&id استيلن رو داره (پتروشيمي)بداره ممنون ميشم
خيلي فوري لازم دارم
بازم ممنون

Hossein.H.Shirazi

عضو جدید
بهتاش خان من یک تقاضا دادم برای منبع در مورد فـیـلترها توجه هم کردید ولی جواب آخر رو ندادید.

یعنی این موضوعی که به هیچ وجه هم جدید نیست و یک منبع خوب اینترنتی نداره؟
اگر کتاب هم معرفی کنید در این زمینه که دیگه کولاک کردید.
مقاله یک چند تایی گیر آودرم ولی اونی نیست که من و استادم بخایم.
یک کار تجربی توی یک کارخونه بوده که ارزشش فقط توی همون کارخونه هست.

راستی شرمندم که دوباره میگم هر چقدر دنبال پستهای قبلی گشتم پیدا نکردم.
حتی چند بار پستهای خودم رو هم چک کردم ولی بازم پستهای خودم رو هم پیدا نکردم.

faeze_84

عضو جدید
گزارش کار آزمایشگاه انتقال حرارت

گزارش کار آزمایشگاه انتقال حرارت

من احتیاج فوری به گزارش کار انتقال حرارت دارم.لطفا دریغ نکنید.:redface:

بالا