با مهریه موافق هستید یا نه ؟

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

یه سوالی دارم که امیدوارم جواب بدین. من نمی دونم چرا در فرهنگ ما مهریه هست ولی در فرهنگ اروپایی ها مهریه نیست :question:. کاری به جنبه مذهبیش ندارم. متاسفانه الان مهریه به یه ابزار برای تجارت تبدیل شده نه برای پایه گذاری یه زندگی مشترک :w19:. حالا باز اگه مهریه متعادل بود اشکالی نداشت الان مد شده 1360 یا 1370 سکه مهریه میبندن :w09:. آخه این بی انصافی نیست؟ من که شخصا با مهریه مخالفم :w06:. یعنی اعتقاد دارم همون قانون خارجی ها خیلی منصفانه تره :w16:. اگه بشه کلا این قانون رو حذف کنن خیلی خوب میشه :w11:. نظر شما چیه؟

spow

اخراجی موقت
با سلام

یه سوالی دارم که امیدوارم جواب بدین. من نمی دونم چرا در فرهنگ ما مهریه هست ولی در فرهنگ اروپایی ها مهریه نیست :question:. کاری به جنبه مذهبیش ندارم. متاسفانه الان مهریه به یه ابزار برای تجارت تبدیل شده نه برای پایه گذاری یه زندگی مشترک :w19:. حالا باز اگه مهریه متعادل بود اشکالی نداشت الان مد شده 1360 یا 1370 سکه مهریه میبندن :w09:. آخه این بی انصافی نیست؟ من که شخصا با مهریه مخالفم :w06:. یعنی اعتقاد دارم همون قانون خارجی ها خیلی منصفانه تره :w16:. اگه بشه کلا این قانون رو حذف کنن خیلی خوب میشه :w11:. نظر شما چیه؟

سلام
منم مخالف مهریه واین اراجیفم
ولی یه نکته ای هست که حتما باید قبلش باشه
اونم یه تعداد از حقوق اساسی بانوان محترم ماست که یا کلا نفی شده یا به اونا بی توجهند
البته هر خواسته ای باید معقول ومنطقی باشه :biggrin:

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر

نظر

سلام
منم مخالف مهریه واین اراجیفم
ولی یه نکته ای هست که حتما باید قبلش باشه
اونم یه تعداد از حقوق اساسی بانوان محترم ماست که یا کلا نفی شده یا به اونا بی توجهند
البته هر خواسته ای باید معقول ومنطقی باشه :biggrin:

با سلام

دوست عزیز باهات موافقم. خب برای این که حقوق زنان از بین نره تقسیم اموال به طور مساوی راه حل خوبیه. اینطور نیست؟ البته اینم یه شرط داره. شرطشم اینه که زن و مرد هر دو در ایجاد این اموال سهیم باشن نه این که مثلا فقط مرد این اموال رو ایجاد کنه بعد موقع جدایی تقسیم به سویه کنن. این درست نیست. همه چی مساوی در ازای تلاش مساوی

spow

اخراجی موقت
با سلام

دوست عزیز باهات موافقم. خب برای این که حقوق زنان از بین نره تقسیم اموال به طور مساوی راه حل خوبیه. اینطور نیست؟ البته اینم یه شرط داره. شرطشم اینه که زن و مرد هر دو در ایجاد این اموال سهیم باشن نه این که مثلا فقط مرد این اموال رو ایجاد کنه بعد موقع جدایی تقسیم به سویه کنن. این درست نیست. همه چی مساوی در ازای تلاش مساوی

دقیقا دوست من
مثل ماجرای تام کروز ونیکول میشه
چه پدری از تام دراورد
مثلا قضیه ارثیه هم از اون مشکلاییه مه گفتم
بی عدالتی محض در اسلام

عطیه 67

عضو جدید
با سلام

هرچیزی اگه به حالت افراط برسه زشت و زنندست اما به نظر من یه مهریه ی معقول یه سکه دو سکه نهایت 5 تا که حتماً هم باید گرفت قشنگه درسته پول چرک کف دسته اما به این فکر کنیم همین یه سکه ای که دارم از همسرم می گیرم یعنی این که دوسم داشته یعنی حاظر همیشه از مال و دارایش هم برام مایه بذاره!حالا وظیفه ی من چیه مهرمو گرفتم مال منه از شیر مادر حلال تر درسته؟ اگه من از این برا پیشرفته زندگی معشوقم استفاده کنم یعنی منم دوست دارم!و هرچی دارم حتی خصوصی ترین داراییم (آخه می دونید که مهر ماله دختره و هر کاری بخواد می تونه باهاش بکنه!) هم دوست دارم مشترک باشه!

اما اگه شد وسیله اذیت طرف و صرفاً برا طلاق زیبایی که نداره هیچ ....

:gol:

mohammadreza_سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرچیزی اگه به حالت افراط برسه زشت و زنندست اما به نظر من یه مهریه ی معقول یه سکه دو سکه نهایت 5 تا که حتماً هم باید گرفت قشنگه درسته پول چرک کف دسته اما به این فکر کنیم همین یه سکه ای که دارم از همسرم می گیرم یعنی این که دوسم داشته یعنی حاظر همیشه از مال و دارایش هم برام مایه بذاره!حالا وظیفه ی من چیه مهرمو گرفتم مال منه از شیر مادر حلال تر درسته؟ اگه من از این برا پیشرفته زندگی معشوقم استفاده کنم یعنی منم دوست دارم!و هرچی دارم حتی خصوصی ترین داراییم (آخه می دونید که مهر ماله دختره و هر کاری بخواد می تونه باهاش بکنه!) هم دوست دارم مشترک باشه!

کجاش قشنگه؟؟؟؟
به نظر من بعد از ازدواج هرچی مرد و زن دارن مال هم میشه.. اصلا نیازی به مهریه نیست.

farizin

عضو جدید
قبل از حذف مهریه باید یه سری الزامات برای رعایت حقوق خانوم ها به وجود بیاد
به قول دوستمون باید همه چیز نصف به نصف تقسیم شه...اما زن و مرد باید جفتشون کار کنند و اون چه درمیارن مال جفتشون باشه.نه اینکه دختر یا پسر پولدار باشه و طرف مقابل به خاطر پول باهاش ازدواج کنه
البته اکثر زوجهای امروزی شاغل هستند.
مهریه رو به این خاطر قرار دادند که اگه زن از مرد جدا بشه ، برای ادامه زندگی با مشکل مواجه نشه..اما الان شده ابزاری برای تلکه کردن...
مثلا حساب کنید اگه مهریه دختر خانومی 1360 سکه باشه به نرخ بازار میشه 340 میلیون
ولی فکر کنم دو زوج اندازه 100 سال هم کار کنند ، نمیتونن این رو دربیارند
بنابر این مهریه ابزاری برای فشار روحی مردهاست
و بهتره کلا حذف بشه...مانند خیلی دیگه از قاونین مسخره 1400 سال پیش که از عربها به ارث رسیده:mad:

" غضنفر خان "

عضو جدید
عزیزان من اگه مهریه نباشه که آقایون با کوچکترین سختی و ناراحتی , خانمها رو شوت می کنن خونه باباشون .

reza_1364

مدیر بازنشسته
به نظر من مهریه یه جور توهینه به خانوماست.چون به نظر من زن کالا نیست که خرید و فروش بشه.کسی که میخواد ازدواج کنه.نمیره که زن بخره.میره یه همراه برای باقیمانده ی عمرش بگیره.اما تو این جامعه ی ما پشتوانه ی زن همین مهریست.که البته اینم مرد میتونه زنش را اینقدر اذیت کنه بگه مهریه نخواستم.

در نتیجه خانه از پای بست ویران است

sinatra6

عضو جدید
قبل از حذف مهریه باید یه سری الزامات برای رعایت حقوق خانوم ها به وجود بیاد
به قول دوستمون باید همه چیز نصف به نصف تقسیم شه...اما زن و مرد باید جفتشون کار کنند و اون چه درمیارن مال جفتشون باشه.نه اینکه دختر یا پسر پولدار باشه و طرف مقابل به خاطر پول باهاش ازدواج کنه
البته اکثر زوجهای امروزی شاغل هستند.
مهریه رو به این خاطر قرار دادند که اگه زن از مرد جدا بشه ، برای ادامه زندگی با مشکل مواجه نشه..اما الان شده ابزاری برای تلکه کردن...
مثلا حساب کنید اگه مهریه دختر خانومی 1360 سکه باشه به نرخ بازار میشه 340 میلیون
ولی فکر کنم دو زوج اندازه 100 سال هم کار کنند ، نمیتونن این رو دربیارند
بنابر این مهریه ابزاری برای فشار روحی مردهاست
و بهتره کلا حذف بشه...مانند خیلی دیگه از قاونین مسخره 1400 سال پیش که از عربها به ارث رسیده:mad:

واستون بد نشه یه موقع :w42:

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مهریه یه جور توهینه به خانوماست.چون به نظر من زن کالا نیست که خرید و فروش بشه.کسی که میخواد ازدواج کنه.نمیره که زن بخره.میره یه همراه برای باقیمانده ی عمرش بگیره.اما تو این جامعه ی ما پشتوانه ی زن همین مهریست.که البته اینم مرد میتونه زنش را اینقدر اذیت کنه بگه مهریه نخواستم.

در نتیجه خانه از پای بست ویران است
نه دوست عزیز اینطور نیست . البته میتونه اینطوری باشه به شرطی که خانواده هاشون اینجوری رفتارکنن
مهریه پشتوانه زنان هست . ولی به نظرم قانونش کامل نیست و نقص های زیادی داره
مثلاً مقدارش باید برای همه مشخص باشه و بصورت قانون بشه
و در مهریه بقیه موارد مختلف باشه ولی سکه برای همه معین باشه که آقا مثلا مهریه برای همه 114 تا نه بیشتر نه کمتر
خوبیش اینه چشم تو هم چشمیش کمتر میشه
فشار زندگی کمتر میشه
و ظلم هم نیست
یا زمان گرفتن مهریه باید مشخص بشه .
یا دلیل گرفتن آن
در کل اقا به نظرم قانونش کامل نیست

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

عزیزم وظیف بچه دار شدنم نصفه هست؟
با این مورد چندان موافق نیستم
همه آقایون چندان علاقه ای به استقلال خانمها ندارند. برای اونها چه حکمی صادر می کنید؟
بعضی از خانمها مدرک ندارند که کار کنند ، این دسته چه حکمی دارند ؟:w20:

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز

اما اگه شد وسیله اذیت طرف و صرفاً برا طلاق زیبایی که نداره هیچ ....

:gol:
5تا ، اسمشم نبر. نگیری بهتره آبروریزی هست :w00::w00::w00:
اگه مهریه به عنوان منبع درآمد باشه ، موافقم که بده و اصلا درست نیست.
ولی اگر به چشم هدیه ای که مرد به همسرش میده باشه یه چیز دیگه هست.

لطفا یه آقا جواب بده ، رفتین خواستگاری یه دختر خانم که شرایط مد نظر شما را تا حدودی داره ( حالا یا از قبل می شناختینش و یا آشنا معرفی کرده) اگه تعیین مهریه را به عهده شما بزارن ، چند سکه تعیین می کنید؟
لطفا عجولانه جواب ندید ، جوانب رو بسنجید و فرض کنید در اون شرایط هستید، بعد پاسخ بدید

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینین اون مهریه رو که بگیریم چکارش می کنیم؟
باهاش ماشین می خریم؟ خوب بقیه هم استفاده می کنن
باهاش میریم مسافرت؟ دلتمون میاد تنها بریم ، نه ، پس بقیه باز هم از اون استفاده می کنن
باهاش خونه می خریم ؟ اگه خونه نداشته باشیم که میریم توش زندگی می کنیم و کرایه خونه نمیدیم ، اگر هم خونه داشته باشیم که میدیمش کرایه و از اجاره اون زندگیمون بیشتر رونق می گیره و مشکلات بهتر حل میشه
کجا میشه اون رو خرج کرد که سر آقایون بی کلاه بمونه؟
نهایتا میاد تو خونه خودتون
فقط میمونه مشکلات و دلخوری هایی که قبل از ازدواج پیش میاره و از همه مهمتر دیدی که یه دختر نسبت به همسر آیندش پیدا می کنه.:w11:

farizin

عضو جدید
5تا ، اسمشم نبر. نگیری بهتره آبروریزی هست :w00::w00::w00:
اگه مهریه به عنوان منبع درآمد باشه ، موافقم که بده و اصلا درست نیست.
ولی اگر به چشم هدیه ای که مرد به همسرش میده باشه یه چیز دیگه هست.

لطفا یه آقا جواب بده ، رفتین خواستگاری یه دختر خانم که شرایط مد نظر شما را تا حدودی داره ( حالا یا از قبل می شناختینش و یا آشنا معرفی کرده) اگه تعیین مهریه را به عهده شما بزارن ، چند سکه تعیین می کنید؟
لطفا عجولانه جواب ندید ، جوانب رو بسنجید و فرض کنید در اون شرایط هستید، بعد پاسخ بدید
اگر من خواستگاری کسی برم که خیلی میشناسمش و دوستش هم دارم و اونم من رو دوست داره....چون هر دو مون حد هم رو میدونیم ، اگه اجبار به تعیین مهریه باشه 100 تا خوبه..صرفا به عنوان سمبل

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی همه ی اختیارات زن دست مرد میره پس یه مهریم برای دل خوشی باشه
اما آقایون خیلی ناراحت نشن اگه n تا سکه هم مهریه باشه فقط زن می تونه 200 تا بگیره اونم قسطی تو 200 ماه اینم از قوانین جدید دولت نهم که الان دهم شده هستش:mad:
اگه می خواید مهریه حذف بشه قوانین هم باید مثل آمریکا و اروپا بشه
همیشه برای من سوال بوده چرا اسلام لقمه 100 دور می چرخونه تا بذاره دهنش آخرش هم به ضرر خانوم ها میشه :razz:
دین اعراب بهتر از این نمیشه:razz:

qmars200

عضو جدید
مهريه؟

خوب اين كه لازمه زندگيه

اگه نباشه نميشه

معمولا سن دختر به توان 14 عدد مناسبي ميشه (به نيت چهارده معصوم) :surprised:
(
مثلا اگه دختر بيست ساله بود
20*20*20*20*20*20*20*20*20*20*20*20*20*20*= :w40:
البته اصلا بحث تيغ زدن اقايون نيست ;)

چيه بهت بر خورد؟

نميخوام ازدواج كنم گفتم اينجوري بگم بري ديگه پشت سرتم نيگا نكني :surprised:

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهريه؟

خوب اين كه لازمه زندگيه

اگه نباشه نميشه

معمولا سن دختر به توان 14 عدد مناسبي ميشه (به نيت چهارده معصوم) :surprised:
(
مثلا اگه دختر بيست ساله بود
20*20*20*20*20*20*20*20*20*20*20*20*20*20*= :w40:
البته اصلا بحث تيغ زدن اقايون نيست ;)

چيه بهت بر خورد؟

نميخوام ازدواج كنم گفتم اينجوري بگم بري ديگه پشت سرتم نيگا نكني :surprised:

تورو خدا تخفیف بده مشتری شیممثلا تعداد خودت به توان 124000 (به نیت تعداد پیامبران!)یعنی : 1*1*1*1*1*1**1*1* * 124000 بار = مقدار سکه های مهریه شما (تازه همین یه دونه هم عندالمطالبه نیستا)

spow

اخراجی موقت
تورو خدا تخفیف بده مشتری شیممثلا تعداد خودت به توان 124000 (به نیت تعداد پیامبران!)یعنی : 1*1*1*1*1*1**1*1* * 124000 بار = مقدار سکه های مهریه شما (تازه همین یه دونه هم عندالمطالبه نیستا)

گناه داره تورو خدا
کمش میشه نمیتونه به زندگیش امیدوار باشه
مثلا چطوره تعداد ادا واطوار خانمها*تعداد سلولهای مغزشون
فکر میکنی مهریشون چقدری بشه :eek::w00::w15::w15::w15::w08::w18:

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
گناه داره تورو خدا
کمش میشه نمیتونه به زندگیش امیدوار باشه
مثلا چطوره تعداد ادا واطوار خانمها*تعداد سلولهای مغزشون
فکر میکنی مهریشون چقدری بشه :eek::w00::w15::w15::w15::w08::w18:
اینا امیدوار بودن به زندگی نیست مهریه را کی داده و کی گرفته :w20:
چرا اینقدر چونه میزنید؟
اگر واقعا دختر و پسر همدیگر رو دوست داشته باشن ، هیچوقت بحث این چیزا پیش نمیاد.
اگر واقعا فکر می کنید مهریه دینی هست بر گردنتون و باید بدید ، اون بحثش جداست.

آخرین ویرایش:

spow

اخراجی موقت
اینا امیدوار بودن به زندگی نیستمهریه را کی داده و کی گرفته :w20:
چرا اینقدر چونه میزنید؟
اگر واقعا دختر و پسر مدیگر رو دوست داشته باشن ، هیچوقت بحث این چیزا پیش نمیاد.
اگر واقعا فکر می کنید مهریه دینی هست برگردنتون و باید بدید ، اون بحثش جداست.

نخیر دوست عزیز هم میگیرن وهم دوباره میگیرن
یه نیگا به امار بدبختهایی که به این خاطر تو زندونن بندازین قضیه میاد دستتون
مهریه رو هم مادرزن گرامی میخواد وپدرزن گرامی میگیرد
بیخیال بابا :biggrin:

qmars200

عضو جدید

:surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised:

• Like
واکنش ها: spow

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون شیر بهاست دلبندم که زمان اون سر اومده ( از وقتی شیرخشک اومد به بازار :biggrin:)

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم شما انگار متوجه مطلب نشدی
منظورم همون مهریه هست :biggrin::biggrin:
مهریه مال خود دختر هست کسی نمیتونه ازش بگیره
شیربها ماله خانواده دختره
به هر حال من نمیدونم ، مهریه واجبه ، باید 5-6-7-8-9-10 رقمی باشه :biggrin: ( دیگه فکر کنم بابابزرگم پیدا نشه که اینقدر پول داشته باشه)

spow

اخراجی موقت
مهریه مال خود دختر هست کسی نمیتونه ازش بگیره
شیربها ماله خانواده دختره
به هر حال من نمیدونم ، مهریه واجبه ، باید 5-6-7-8-9-10 رقمی باشه :biggrin: ( دیگه فکر کنم بابابزرگم پیدا نشه که اینقدر پول داشته باشه)

اره به جون نیکول کیدمن
نه اینکه همه دخترا هم اخرشن بریم روارقام سه رقمی نظرت چیه ؟:w02::w15::w15:
معلوم شد چرا بوی ترشی ایران رو ورداشته با این افکار قرون وسطائی :biggrin::w29: