[درخواست سوال و راهنمایی] مشاوره، سوال و درخواست مطالب علوم دام

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

eng-zeinab

عضو جدید
سلام. من یه سری مطلب در مورد نژادهای زیر(گوسفند و بز) می خوام. اگر بتونید کمکم کنید ممنون میشم:

* کیوسی

* سوفلک

* مرینوس

* دو رگه های مرینوس و قزل و مغانی

* قزل و مغانی

*بز مرغز

سلام ،بز مرغز=پاکستان که موهر مرغوبی تولید میکنه،مرینوس=استرالیا که الیاف خوبی تولید میکنه

naser007

عضو جدید
با سلام و تبریک پیشاپیش عید نوروز
عرض بخدمت که قصد ایجاد یک واحد گوساله پرواری 100 راسی را دارم، نیاز مبرم به نقشه، طرح توجیهی جدید و توضیحات و ملزوماتش دارم ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

فقط لطفا جوابم رو بدید که بدجوری لنگم

ممنونم

naser007

عضو جدید
عرض بخدمت که قصد ایجاد یک واحد گوساله پرواری 100 راسی را دارم، نیاز مبرم به نقشه، طرح توجیهی جدید و توضیحات و ملزوماتش دارم ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

ممنونم

خیلی ممنونم که جواب دادید

nazanin narges

عضو جدید
پرورش بلدرچین

پرورش بلدرچین

با سلام
دوستان عزیز میخواستم ازتون درباره پرورش بلدرچین بپرسم
کسی هست که درزمینه پرورش بلدرچین تخم گذار بتونه کمکم کنه؟
یک سری اطلاعات دقیق درباره همه چیزش میخوام البته گذری بر پرورش بلدرچین رو دیدم یه مطلب دقیقتر میخواستم:gol:

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنونم

طرح توجیه فنی ، مالی و اقتصادی پروار بندی گوساله با ظرفیت یک صد راس در هر دوره

موضوع طرح: احداث يك واحد پروار بندی گوساله 100 راسی که شامل تکمیل واحد و خرید 100 راس گوساله برای پروار بندی و خرید و نصب ماشین آلات و تهیه خوراک و تامین هزینه های جاری طرح به منظور بهره برداری از یک واحد پروارگوساله 100 راسی
مجری طرح : عزیز

تشريح طرح پيشنهادي : عمليات طرح شامل احداث و تكميل ساختمانها و خريد ماشين آلات وادوات و خريد آذوقه و تأمين سرمايه درگردش و خريد دام و ساير هزينه ها مي باشد. كه پس ازتكميل ساختمانهاي موردنياز وخريد قسمتي ازآذوقه موردنياز اقدام به خريد 100 راس گوساله خواهد شد كه به اين ترتيب بهره برداري از طرح شروع خواهد شد.
سودآوري و نرخ بازده سرمايه گذاري : براساس هزينه ها ودرآمدهاي نقدي درطرح ازسال اول سود آور بوده ونرخ بازده سرمايه گذاري معادل 19.87% درصد نتيجه شده است.
جدول سرمایه گذاری و منابع تامین آن

فایل در ضمیمه همین پُست پیوست شد

نقشه بسته به نوع پرواربندی که می خواید بزنید داره .. منظورم ساختمونشه ! ک بهاربند و سایه بون و نما و شرایط محیطی منطقه چطور باشه !

این طرح توجیهی ک ضمیمه شده اطلاعاتش کامله و فقط کافیه زمان بذارید و اعداد و ارقام رو به روزرسانی کنید .. :gol::gol::gol:

پیوست ها

• gusale-100-rasi-parvari.pdf
    210 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام من قصدراه اندازی یک دامداری گوسفند 50راسی دارم نیاز براهنمایی در نقشه و جیره نویسی برای غذا هم برای گوسفند داشتی و هم پرواری دارم اگر امکان دارد در تهیه نقشه و جیره راهنمایی فرمایید البته خودنقشه را میخواهم

besharatimojtaba@yahoo.in

درود دوست عزیز ..
ب تاپیک زیر مراجعه کنید .. تمام نکات قابل توجه در احداث ساختمان رو شرح داده .. :gol::gol::gol:

ساختمان گوسفند داری

در رابطه با جیره .. بسته ب دوره پروار و خوراک مصرفی ک قراره استفاده کنید داره !!!

اگر کمی تو مطالب خود اینجا رو نگاه می کردید زودتر ب نتیجه میرسیدید :

پرواربندی گوسفند

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه بگین منابعی که برای ارشد برای قبولی دامپزشکی باید بخونیم چیه ؟؟؟ممنون

از یکی از دوستانم پرسیدن گفتن میشه ارشدش دامپزشکی امتحان داد من علوم دام دام خوندم ...اگه میشه ممنون میشم

خدمت شما دوست عزیز :gol:

منابع کارشناسی ارشد رشته بافت شناسی دامپزشکی
بافت شناسی عمومی ضریب ۳:
جزوه بافت شناسی عمومی تایپی
جزوه بافت شناسی عمومی دستنویس
- بافت شناسی اختصاصی ضریب۳:
جزوه بافت شناسی اختصاصی تایپ شده
جزوه بافت شناسی اختصاصی دستنویس
- جنین شناسی ضریب۲:
جزوه جنین شناسی تایپی
جزوه جنین شناسی دستنویس
- کالبد شناسی ضریب۲:
جزوه کالبد شناسی تایپی
جزوه کالبد شناسی دستنویس
- زبان عمومی انگلیسی:
جزوه و سوالات زبان عمومی انگلیسی
- زبان تخصصی انگلیسی ضریب۲:
جزوه زبان تخصصی انگلیسی

منابع آزمون ارشد سراسری رشته فیزیولوژی دامپزشکی
1- زبان تخصصی و عمومی + دی وی دی خودآموز صوتی و تصویری زبان عمومی کارشناسی ارشد
2-آناتومی و بافت شناسی
3-فیزیولوژی
4-بیوشیمی

معرفی منابع کنکور ارشد دروس در كنكور كارشناسي ارشد خواهيم پرداخت.

بيوشيمی شامل:

• ليپيد ها ليپيد های ساده و مرکب و استروئيد ها و ترپن ها
  • پروتئين ها و اسيد های آمينه و انواع ساختار پروتئين ها
  • آب و خواص آن
  • يونها و انواع مولکولهای کوچک
  • ماکرومولکولهای حياتی و پيوند غيرکووالان در آنها
  • کربوهيدراتها
  • منو ساکاريد ها
  • اليگوساکاريد ها
  • پلی ساکاريد ها
  • آنزيمها و ا رتباط آنها DNA و RNA اسيد های نوکلئيک
  • انرژی و متابوليسم
ميکروبيولوژی
شامل:

• ساختار سلول
  • ويژگی يوکاريوتيک و پروکاريوتيک
  • انواع تقسيمات
  • ميتوز و ميوز
  • باکتريها
  • سنتز پروتئين
  • اسپور
  • کيست
  • قارچ ها
  • کپک ها
  • اکتينوميستها
  • جلبک ها
  • پروتوزوئر ها
  • سلول های حيوانی و گياهی
  • رشد ، بقا و مرگ ميکروارگانيسم ها
  • منحنی رشد
  • توقف رشد ومرگ ميکروبها ضدعفونی و استريل و آنتی بيوتيکها
  • DNA و RNA و رابطه DNA ژنتيک همانند سازی مولکول
منابع مطالعاتی دروس بيوشيمی و ميکروبيولوژی:

• ميکروبيولوژی عمومی دکتر فريدون ملک زاده
  • ميکروبيولوژی صنعتی دکتر کاظمی ويسری انتشارات دانشگاه صنعتی شريف
  • بيو شيمی عمومی گروه پزشکی انتشارات دانشگاه تهران
منابع کارشناسی ارشد بيوشيمی و ميکروبيولوژی:

• کتاب خلاصه مباحث مهندسی شيمی انتشارات پردازش
  • کتاب مهندسی شيمی انتشارات ارکان
  • مجموعه تست های کارشناسی ارشد مهندسی شيمی انتشارات کانون فرهنگی آموزش
  • مجموعه تست های کارشناسی ارشد مهندسی شيمی انتشارات دانشگاه تهران

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من یه سری مطلب (فارسی یا لاتین) درباره بیماری کوتولگی در طیور و اصلاحات ژنتیکی انجام شده در این زمینه رو نیاز دارم اگر کسی بتونه کمکی بکنه واقعا ممنون میشم

دو تا فایل مقاله در ضمیمه همین پُست براتون گذاشتم :gol::gol::gol:

پیوست ها

• zavala_apinco_06.pdf
    21.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • zavala_wpdc_06.pdf
    906.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Pedram.N

عضو جدید
در خواست کمک دارم

در خواست کمک دارم

دوستان موضوع سمینار من درباره مقایسه بازده اقتصادی بین گاوداری پرواری ، گوسفنداری و جوجه گوشتی هست
لطفا اگر کسی مطلبی دارد واقعا ممنون میشم اونو با من به اشتراک بگذارید و منو یاری دهید.

اتاق ابی

عضو جدید
----اطلاعاتی در مورد گاوداری شیرده

من میخوام یه گاوداری شیری باشروع ده راس گاو هلشتاین تاسیس کنم آیا این کارسودی داره از اونایی که در این زمینه تخصص دارن خواهش میکنم اطلاعات لازم رو در اختیارمن قرار بدن.سپاسگزارم

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخوام یه گاوداری شیری باشروع ده راس گاو هلشتاین تاسیس کنم آیا این کارسودی داره از اونایی که در این زمینه تخصص دارن خواهش میکنم اطلاعات لازم رو در اختیارمن قرار بدن.سپاسگزارم
دوست عزیزم این کار نیازمند سرمایه ی زیادی هست!
بعدم این کار حتی اگه مدرک داشته باشی هم نیازمند تجربه هست.....الگوی تغزیه بیماریها ،دوره ی شیردهی ،زمان تلقیح و... نیازمند تجربه ی کاری هست
الان هر راس گاو شیری حدود 10 میلیون تومن ارزش داره البته این رقم رو تقریبی گفتم بستگی به نژاد و جنس و نوسانات بازار داره!........بعدم علوفه ای که گاو شیری مصرف می کنه خیلی زیاده!(خرجش بالاس)
بعدم واسه 10 راس به فضای حداقل 1000 متر مربع داری! که حتما می خوای اجاره کنی
بعدم خریداری گاو هست که حتی افراد خبره هم نژاد آمیخته(دو رگ) رو هم به جای نژاد اصیل بهشون میندازن!
سود دهی هم تو این وضعیت خوب نیس....حتی افراد با تجربه هم مال خودشون رو می فروشن!
اما نکته ای که هست همیشه وضعیت اینجوری نخواهد ماند........
سرجمع بگم بهتره با این وضعیت سرمایه گزاری نکنی
موفق باشی

اتاق ابی

عضو جدید

[h=2]-اطلاعاتی در مورد گاوداری شیرده[/h]

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد سود گاوداری شیری اگه اطلاعاتی داری کمکم کنی ممنون میشم;)

من تا ب حال گاوداری کار نکردم شخصا .. برای همین ب طور دقیق نمی تونم بگم اما ب صورت نسبی :
اگر دنبال بازدهی سرمایه زودهنگامید گوشتی یعنی پرواربندی مناسب تره و سیستم گاوداری شیری زمان بر هست و در استارت کار بازگشت سرمایه و سوددهی نداره .. حداقل از زمان خرید تلیسه تا دو سال اول نباید انتظار سود داشت .. البته الان ک دیگه سیستم پرورشش شده خرید گاو آبستن !

اميررضا

عضو جدید
داروهاي هورموني

داروهاي هورموني

:que:باسلام.ميخواستم بدونم درمرغداري هاي تخمگذار,ازداروهاي هورموني براي بالابردن راندمان تخمگذاري استفاده ميشه يانه؟اگراستفاده ميشه اسم داروها رو ميخواستم؟

مرضیه 20

عضو جدید
بنظرمن بهترین روش برای افزایش راندمان تخم گذاری زمان بندی صحیح برای تو لک بری و زمان استراحت هستش.چون اینطوری مرغ سالم تری داری و بیشتر میتونی نگهش داری به عبارتی عمر مفیدش کاهش پیدا نمیکنه.این روزهام محققان به این نتیجهرسیدن روشهای بیولوژیکی پرورش بهتره نسبت به استفاده از هورمون و ...
امیدوارم کمکی کرده باشم.

naser007

عضو جدید
طرح توجیه فنی ، مالی و اقتصادی پروار بندی گوساله با ظرفیت یک صد راس در هر دوره

موضوع طرح: احداث يك واحد پروار بندی گوساله 100 راسی که شامل تکمیل واحد و خرید 100 راس گوساله برای پروار بندی و خرید و نصب ماشین آلات و تهیه خوراک و تامین هزینه های جاری طرح به منظور بهره برداری از یک واحد پروارگوساله 100 راسی
مجری طرح : عزیز

تشريح طرح پيشنهادي : عمليات طرح شامل احداث و تكميل ساختمانها و خريد ماشين آلات وادوات و خريد آذوقه و تأمين سرمايه درگردش و خريد دام و ساير هزينه ها مي باشد. كه پس ازتكميل ساختمانهاي موردنياز وخريد قسمتي ازآذوقه موردنياز اقدام به خريد 100 راس گوساله خواهد شد كه به اين ترتيب بهره برداري از طرح شروع خواهد شد.
سودآوري و نرخ بازده سرمايه گذاري : براساس هزينه ها ودرآمدهاي نقدي درطرح ازسال اول سود آور بوده ونرخ بازده سرمايه گذاري معادل 19.87% درصد نتيجه شده است.
جدول سرمایه گذاری و منابع تامین آن

فایل در ضمیمه همین پُست پیوست شد

نقشه بسته به نوع پرواربندی که می خواید بزنید داره .. منظورم ساختمونشه ! ک بهاربند و سایه بون و نما و شرایط محیطی منطقه چطور باشه !

این طرح توجیهی ک ضمیمه شده اطلاعاتش کامله و فقط کافیه زمان بذارید و اعداد و ارقام رو به روزرسانی کنید .. :gol::gol::gol:

سلام از لطفتان سپاسگذارم
فقط اگر ممکن هست در مورد جیره و بازدهی مربوط به همان جیره هم مقداری بنویسید
راستش واممون داره کم کم آماده میشه و انشالله بزودی باید بریم تو کارش
سپاس

نقره بارون

عضو جدید
کمک کمک کمک .................

کمک کمک کمک .................

سلام به همه دوستان گلم
من در مورد سمینارم از شما کمک میخوام
موضوع سمینارم در مورد بیوانفورماتیک و کاربردهای آن در علوم دامی هست
از دوستان عزیزم میخوام اگه مقاله ای در این زمینه دارند ( فارسی و انگلیسی ) لطفا در این بخش قرار بدند
ممنون از همتون
:gol::gol::gol::gol::gol:

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام از لطفتان سپاسگذارم
فقط اگر ممکن هست در مورد جیره و بازدهی مربوط به همان جیره هم مقداری بنویسید
راستش واممون داره کم کم آماده میشه و انشالله بزودی باید بریم تو کارش
سپاس

لینکی ک در ادامه خدمتتون دادم کامل درباره جیره شون توضیح داده !
لینک زیر رو ببینید ! همه چی کامله !
پرواربندی گوسفند

در پُست دوم همین تاپیک یعنی این صفحه

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ربندی-گوسفند?p=3045639&viewfull=1#post3045639

پُست دومش
ی جدول داده برا جیرشون کمکتون می کنه :gol:

naser007

عضو جدید
لینکی ک در ادامه خدمتتون دادم کامل درباره جیره شون توضیح داده !
لینک زیر رو ببینید ! همه چی کامله !
پرواربندی گوسفند

در پُست دوم همین تاپیک یعنی این صفحه

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ربندی-گوسفند?p=3045639&viewfull=1#post3045639

پُست دومش
ی جدول داده برا جیرشون کمکتون می کنه :gol:

از شما ممنونم
فقط من واسه گوساله پرواری نیاز به برنامه جیره دارم اما پستی که شما اشاره کردید مربوط به گوسفند و بره میباشد
بازم ممنونم

اميررضا

عضو جدید
تاثيرگياهان بر تخمگذاري طيور

تاثيرگياهان بر تخمگذاري طيور

بنظرمن بهترین روش برای افزایش راندمان تخم گذاری زمان بندی صحیح برای تو لک بری و زمان استراحت هستش.چون اینطوری مرغ سالم تری داری و بیشتر میتونی نگهش داری به عبارتی عمر مفیدش کاهش پیدا نمیکنه.این روزهام محققان به این نتیجهرسیدن روشهای بیولوژیکی پرورش بهتره نسبت به استفاده از هورمون و ...
امیدوارم کمکی کرده باشم.

ممنونم از راهنمايي مرضيه20 ولي من ميخواستم بدونم واقعا در مرغداري هاي صنعتي از هورمون براي افزايش تخمگذاري استفاده نميشه!!؟
درضمن من درمقاله اي خوندم كه گياهاني مثل گزنه,رازيانه وقرص متفورمين كه كاهنده قندخون است ميتونه تاثير گذارباشه,حالاواقعا تاثير داره؟هركس دراين مورد چيزي ميدونه لطفا راهنمايي كنه.

اميررضا

عضو جدید
راهنمايي درموردتغذيه مرغ رنگي تخمگذار

راهنمايي درموردتغذيه مرغ رنگي تخمگذار

سلام
:que:درمورد نحوه تغذيه مرغ تخمگذار رنگي(نيمچه-پولت-بالغ) اينكه چندگرم درروز ودرچندنوبت بايدداده شودهركس اطلاعاتي داردلطفاراهنماييم كند؟