گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

armin.katani

عضو جدید
من هر روز دو درس می خونم ، صبحا چون خوابم می آید یک درس ساده و عصرا چون سرحال ترم یک درس سخت : مثلاً برنامه هفتگیم اینجوریه : شنبه : معادلات- مدار، یکشنبه : کنترل- ماشین، دوشنبه : بررسی- مغناطیس، وبه همین ترتیب دوباره از سه شنبه برنامم تکرار می شه به نظره شما خوبه؟

با توجه به اينكه شما قدرت هستيد توجه كنيد كه در درس هاي حجيم مثل مدار و ماشين ، اگر پايه قوي نداريد يك روز در هفته را به اين دو درس اختصاص دهيد چون ساير دروس را مي توان سريع تر جلو برد.

neda mosavi

اخراجی موقت
با توجه به اينكه شما قدرت هستيد توجه كنيد كه در درس هاي حجيم مثل مدار و ماشين ، اگر پايه قوي نداريد يك روز در هفته را به اين دو درس اختصاص دهيد چون ساير دروس را مي توان سريع تر جلو برد.

منم با آرمین موافقم اما نظرم اینه که ماشین ـ بررسی رو با هم بخونی و مغناطیس ـ کنترل رو هم باهم در ضمن از ریاضی مهندسی هم غافل نشو چون دو برابر معادلات دیفرانسیل ازش تست میاد و سوالای پارسالاشم تکراری بوده میتونی راحت بزنی معادلاتو 2ـ3 ماه مونده به کنکور هم میتونی شروع کنی .
موفق باشی .

masoud.delavar

عضو جدید
سلام دوستان.منم تازه به جمع شما اضافه شدم. سال دیگه کنکور دارم ولی میخوام از تجربیاتتون استفاده کنم. ایشالا امسالم میرم ارشد میدم (البته نخونده) ببینم چند مرده حلاجم. :eek:
راستی دوستان برای زبان منبع خوب سراغ ندارید؟. برا کسی که زبانش متوسطه واقعا سخته.
امیدوارم کسایی که کنکور دارن رتبشون خوب بشه و البته شیرینی رو فراموش نکنن. :D

mohandes34

اخراجی موقت
من بین یه مطلبی خیلی وقته ماندم ولی وقتم کمه وباید سریع انتخاب کنم و برای ارشد اماده بشم . من می خوام ارشد بخوانم ولی اگر نظرتون به لیسانسم مربوط می شه انهم لحاظ کنید .
سواله من اینه که جدای از فاکتورهای درونی مثل علاقه (چون به دوتاش علاقه دارم) و با در نظر گرفتن عوامل بیرونی که برای موفقیت یه رشته دخیل است مثل محل جغرافیایی، وضعیت کشور در داخل کشور ایا ارشد برق باش می شه موفق تر باشی یا ارشد مکانیک . خوب از انجایی که ممکنه بگید برق دلیل رد کردن مکانیک را بگید . من عین این سوال را در تایپیک مکانیک ولی برعکسشو می زارم تا بتونم تصمیم بگیرم خیلی ممنون میشم من را با دلایلتون از این دوراهی نجات بدید .هدف موفقیتر بیشتر برق یا مکانیک با توجه به پارامترهای بیرونی و داخل کشور است .

آخرین ویرایش:

Mr.Perfect

عضو جدید
سلام دوستان.منم تازه به جمع شما اضافه شدم. سال دیگه کنکور دارم ولی میخوام از تجربیاتتون استفاده کنم. ایشالا امسالم میرم ارشد میدم (البته نخونده) ببینم چند مرده حلاجم.
:eek:
راستی دوستان برای زبان منبع خوب سراغ ندارید؟. برا کسی که زبانش متوسطه واقعا سخته.
امیدوارم کسایی که کنکور دارن رتبشون خوب بشه و البته شیرینی رو فراموش نکنن.

زبان کنکور سخت هست اما نه به خاطر تست هاش...به نظرم بابت وقتش

اگه شما در تکنیک های مطالعه زبان(skimming and scan) درصدهای خوبی را کسب خواهید کرد

برای مطالعه 504 که معروفترین کتاب هست بعد از مطالعه این کتاب،کتبی که سطح بالاتری داره را مطالعه کنید
موفق باشید

masoud.delavar

عضو جدید
زبان کنکور سخت هست اما نه به خاطر تست هاش...به نظرم بابت وقتش

اگه شما در تکنیک های مطالعه زبان(skimming and scan) درصدهای خوبی را کسب خواهید کرد

برای مطالعه 504 که معروفترین کتاب هست بعد از مطالعه این کتاب،کتبی که سطح بالاتری داره را مطالعه کنید
موفق باشید

ممنون. راستی آزمون 92 چی؟.کلمات 504 تو آزمون 92 هم بوده؟؟.
شروع کردم سوالات سال گذشته کتاب تقوی( انتشارات راهیان ارشد) میخونم.

آخرین ویرایش:

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالله ما هم سال بعد همین موقع یه تاپیک میزنیم نتایج کنکور ارشد 93.
و هممون هم قبول شده باشیم تو دانشگاههای دلخواهمون

mohandes34

اخراجی موقت
من بین یه مطلبی خیلی وقته ماندم ولی وقتم کمه وباید سریع انتخاب کنم و برای ارشد اماده بشم . من می خوام ارشد بخوانم ولی اگر نظرتون به لیسانسم مربوط می شه انهم لحاظ کنید .
سواله من اینه که جدای از فاکتورهای درونی مثل علاقه (چون به دوتاش علاقه دارم) و با در نظر گرفتن عوامل بیرونی که برای موفقیت یه رشته دخیل است مثل محل جغرافیایی، وضعیت کشور در داخل کشور ایا ارشد برق باش می شه موفق تر باشی یا ارشد مکانیک . خوب از انجایی که ممکنه بگید برق دلیل رد کردن مکانیک را بگید . من عین این سوال را در تایپیک مکانیک ولی برعکسشو می زارم تا بتونم تصمیم بگیرم خیلی ممنون میشم من را با دلایلتون از این دوراهی نجات بدید .هدف موفقیتر بیشتر برق یا مکانیک با توجه به پارامترهای بیرونی و داخل کشور است .

اگه راهنمایی کنید ممنون می شم . میخواستم یکیشو انتخاب کنم و برام موفقیت شغلی داخل کشور مهم است و فرق دیگری برام ندارن

sohrab94

عضو جدید
مشاوره

مشاوره

از همه شما خواهش میکنم خواهش میکنم نظرتون بفرمایید و منو راهنمایی کنید
تازه با این فروم اشنا شدم امیدوارم اینجا مشکلم حل شه
ببینید دوستان من ترم هفتُ درپیش دارم و 35 واحد از درسم باقی مونده
واسه ارشد هم تا امروز کاره خاصی نکردم و درگیر مشکلات شخصی و کاری بودم
پایه درسیم در بعضی از درسا متوسط و در بعضی از درسا ضعیفه دانشجو دولتی ام در شهرستان و رشتم الکترونیک هست و معدل کلم نزدیک 15 هست
الان چن روزه میخوام تصمیم بگیرم برنامه ریزی کنم ولی درگیر یه دوراهی هستم.
1- این ترم کم واحد بگیرم و واسه ارشد بخونم (اصلا امید ندارم به این گزینه :cry: البته شاید خیلی بدبینم)
2-این ترم حد اکثر واحد بردارم و ترم بعد درسُ خلوت کنم و از شروع ترم بهاره واسه ارشد سال آینده بخونم

هدفم هم اینه که رتبه ای بین 200-500 بیارم

نظر شما میتونه انگیزه ای برام باشه خواهشن راهنمایی کنید...:gol:

homeyra khaledi

عضو جدید
از همه شما خواهش میکنم خواهش میکنم نظرتون بفرمایید و منو راهنمایی کنید
تازه با این فروم اشنا شدم امیدوارم اینجا مشکلم حل شه
ببینید دوستان من ترم هفتُ درپیش دارم و 35 واحد از درسم باقی مونده
واسه ارشد هم تا امروز کاره خاصی نکردم و درگیر مشکلات شخصی و کاری بودم
پایه درسیم در بعضی از درسا متوسط و در بعضی از درسا ضعیفه دانشجو دولتی ام در شهرستان و رشتم الکترونیک هست و معدل کلم نزدیک 15 هست
الان چن روزه میخوام تصمیم بگیرم برنامه ریزی کنم ولی درگیر یه دوراهی هستم.
1- این ترم کم واحد بگیرم و واسه ارشد بخونم (اصلا امید ندارم به این گزینه :cry: البته شاید خیلی بدبینم)
2-این ترم حد اکثر واحد بردارم و ترم بعد درسُ خلوت کنم و از شروع ترم بهاره واسه ارشد سال آینده بخونم

هدفم هم اینه که رتبه ای بین 200-500 بیارم

نظر شما میتونه انگیزه ای برام باشه خواهشن راهنمایی کنید...:gol:
سلام
به نظر من شما اگه یه سال بمونید واسه رتبه ی دو رقمی ام میتونید تلاش کنید وبهش برسید ولی با این پایه ای که میگین از نظر من نمیشه با ترم 7 به رتبه ی دلخواه رسید البته میگم از نظر من چون قطعا من که شما و تواناییاتونو نمیشناسم ولی توصیم اینه این 2 ترم و با آرامش پشت سر بذارید و از فردام واسه ارشد امسال تلاش کنید ولی بدون استرس فقط یه بار آزمایشی کنکور دادن کلی تجربه بهتون میده که امیدوارم سال بعدش به هدفتون برسید

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بروبچ یه سوال.بنظرتون تو این 5ماه میشه به نتیجه دلخواه رسید برای من.
من شرایطم اینه که معادلات رو تموم کردم تست هاشو هم زدم.ریاضی مهندسی هم مطالبشو تموم کردم اما تست هاشو نزدم
مدار2 هم مطالبشو خوندم تست هاشو هم کامل زدم.البته الکترونیک هم تا فصل تفاضلی ها خوندم
آیا بنظرتون تو این 5ماه میشه کاری کرد؟؟؟
رتبه بین 100 نهایت دیگه تا 500 میخوام.چشم اندازم اینه
بنظرتون امیدی هست؟؟؟

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بروبچ یه سوال.بنظرتون تو این 5ماه میشه به نتیجه دلخواه رسید برای من.
من شرایطم اینه که معادلات رو تموم کردم تست هاشو هم زدم.ریاضی مهندسی هم مطالبشو تموم کردم اما تست هاشو نزدم
مدار2 هم مطالبشو خوندم تست هاشو هم کامل زدم.البته الکترونیک هم تا فصل تفاضلی ها خوندم
آیا بنظرتون تو این 5ماه میشه کاری کرد؟؟؟
رتبه بین 100 نهایت دیگه تا 500 میخوام.چشم اندازم اینه
بنظرتون امیدی هست؟؟؟

بله دوست من خیلی وقت مونده و خیلی کارا میشه کرد.
من خودم فقط ریاضی مهندسی و سیگنالو کامل خوندم بدون تست بقیه درسا هیچی نخوندم امید آوردن رتبه خوب رو دارم و حتی میخوام مغناطیسم تازه شروع کنم

controlqueen

عضو جدید
ممنون. راستی آزمون 92 چی؟.کلمات 504 تو آزمون 92 هم بوده؟؟.
شروع کردم سوالات سال گذشته کتاب تقوی( انتشارات راهیان ارشد) میخونم.

بجه ها زبان جقدمهمه واسه ارشد؟ به نظرتون زبانوفعلاكناربزاريم ودرساي اصلي روبخونيم بهتره يا مثلامن كه زبانم قوي نيس ازالان شروكنم زبان بخونم‏!‏؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بجه ها زبان جقدمهمه واسه ارشد؟ به نظرتون زبانوفعلاكناربزاريم ودرساي اصلي روبخونيم بهتره يا مثلامن كه زبانم قوي نيس ازالان شروكنم زبان بخونم‏!‏؟

مجموعه مهندسي برق -دانشگاه صنعتي اميركبير-روزانهعنوان رشته قبولی و نام دانشگاه31039کد رشته قبولی

ب : اطلاعات رشته امتحاني اول
خير3-علاقمند پيام نور و غيرانتفاعي:2-شماره داوطلب:
مجموعه مهندسي برقنام رشته امتحاني اول: 1251 4-کد رشته امتحاني اول:
5-وضعيت داوطلب در هر گرايش :
نتيجه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعيآخرين رتبه مجاز در سهميه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعيرتبه داوطلب در سهميه در رشته هاي پيام نور و غير انتفاعينتيجه در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعيآخرين رتبه مجاز در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعيرتبه کل داوطلب بدون سهميه رتبه کل داوطلب در سهميهنمره کلگرايش
مجاز 19029 162 مجاز 17781 162 162 6063 1
مجاز 10580 748 مجاز 9849 749 748 4731 6و5و2
مجاز 17118 149 مجاز 16355 149 149 6158 3
مجاز 10373 392 مجاز 9960 393 392 5528 4
مجاز 4337 225 مجاز 5726 262 261 5777 7
مجاز 5648 506 505 5096 8

۱۶/۴۲7- معدل موثر : مجاز مي باشيد6-وضعيت انتخاب رشته داوطلب:
1-نمرات اکتسابي
نمره به درصدنام درس
سفيدزبان عمومي وتخصصي
۵۰/۰۰رياضيات /معادلات ديفرانسيل -رياضي مهندسي -
۶۶/۶۷مدارهاي الكتريكي 1و2
۴۷/۲۲الكترونيك 1و2
سفيدماشينهاي الكتريكي 1و2
-۹/۰۹سيستمهاي كنترل خطي
۴۱/۶۷الكترومغناطيس
۴۸/۴۸تجزيه وتحليل سيستم ها
سفيدبررسي سيستمهاي قدرت 1
سفيدمدارمنطقي وريزپردازنده ها
سفيدمقدمه اي برمهندسي پزشكي

این کارنامه یکی از هزاران داوطلب کنکور ارشد سال 92 بودش که زبان رو صفر زده بود و اینم رتبش.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله دوست من خیلی وقت مونده و خیلی کارا میشه کرد.
من خودم فقط ریاضی مهندسی و سیگنالو کامل خوندم بدون تست بقیه درسا هیچی نخوندم امید آوردن رتبه خوب رو دارم و حتی میخوام مغناطیسم تازه شروع کنم
من پاییز مغناطیس رو میخوام بخونم.اصلا نخوندم پاییز باهاش دست و پنجه نرم کنم ببینم چی هست

controlqueen

عضو جدید
مجموعه مهندسي برق -دانشگاه صنعتي اميركبير-روزانهعنوان رشته قبولی و نام دانشگاه31039کد رشته قبولی

ب : اطلاعات رشته امتحاني اول
خير3-علاقمند پيام نور و غيرانتفاعي:2-شماره داوطلب:
مجموعه مهندسي برقنام رشته امتحاني اول: 1251 4-کد رشته امتحاني اول:
5-وضعيت داوطلب در هر گرايش :
نتيجه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعيآخرين رتبه مجاز در سهميه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعيرتبه داوطلب در سهميه در رشته هاي پيام نور و غير انتفاعينتيجه در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعيآخرين رتبه مجاز در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعيرتبه کل داوطلب بدون سهميه رتبه کل داوطلب در سهميهنمره کلگرايش
مجاز 19029 162 مجاز 17781 162 162 6063 1
مجاز 10580 748 مجاز 9849 749 748 4731 6و5و2
مجاز 17118 149 مجاز 16355 149 149 6158 3
مجاز 10373 392 مجاز 9960 393 392 5528 4
مجاز 4337 225 مجاز 5726 262 261 5777 7
مجاز 5648 506 505 5096 8

۱۶/۴۲7- معدل موثر : مجاز مي باشيد6-وضعيت انتخاب رشته داوطلب:
1-نمرات اکتسابي
نمره به درصدنام درس
سفيدزبان عمومي وتخصصي
۵۰/۰۰رياضيات /معادلات ديفرانسيل -رياضي مهندسي -
۶۶/۶۷مدارهاي الكتريكي 1و2
۴۷/۲۲الكترونيك 1و2
سفيدماشينهاي الكتريكي 1و2
-۹/۰۹سيستمهاي كنترل خطي
۴۱/۶۷الكترومغناطيس
۴۸/۴۸تجزيه وتحليل سيستم ها
سفيدبررسي سيستمهاي قدرت 1
سفيدمدارمنطقي وريزپردازنده ها
سفيدمقدمه اي برمهندسي پزشكي

این کارنامه یکی از هزاران داوطلب کنکور ارشد سال 92 بودش که زبان رو صفر زده بود و اینم رتبش.

بله مهندس اينوديدم؛و واقعاهم تعجب كردم جطوربازبان صفراين شده‏!فكركنم بخاطرالكترومغناطيسشه كه بالازده اين رتبه رواورده‏!آخه كنترلشم منفيه‏!‏‏!‏

llvll.asoud

کاربر ممتاز
گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

بله مهندس اينوديدم؛و واقعاهم تعجب كردم جطوربازبان صفراين شده‏!فكركنم بخاطرالكترومغناطيسشه كه بالازده اين رتبه رواورده‏!آخه كنترلشم منفيه‏!‏‏!‏

همچين ميگي تعجب كردم انگار مدارو صفر زده زبانو كسي نميزنه!اوناييكه ميزنن هم بقيه درسارو دو دور تموم كردن و سطح زبانشونم بالاس اگه شما بقيه درسارو تموم كردي بسم الله
شما حتي زبانم صد بزني ولي نتوني مدارو ٢٠ درثر بزني بي فايدس مجازم نميشي

controlqueen

عضو جدید
همچين ميگي تعجب كردم انگار مدارو صفر زده زبانو كسي نميزنه!اوناييكه ميزنن هم بقيه درسارو دو دور تموم كردن و سطح زبانشونم بالاس اگه شما بقيه درسارو تموم كردي بسم الله

باشه؛ منم راهنمايي خواستم؛ مرسي

sahar_lan

عضو جدید
ممنونم از راهنمایی ها شما
میدونی میخام به بهانه ارشد پایه خودمو قوی کنم و انگیزه خودمو بالا ببرم که هم معدلم بره بالا وهم خودمو برای کنکور آماده کنم
و درسهای امسال برنامه ریزی کردمه :مدار الکترونیک ریاضی عمومی(اخه ضعف دارم دراین درس) معادلات سیگنال و کنترل(شاید این دو درس آخری حذف کردم یا یکیشو خوندم) و الان دارم کنترل ابزاردقیق میخونم و ارشد هم کنترل میخام بخونم
به نظر من که کنکور را بهانه هم نکن. چون ازش زده میشی. یک جورای مثل من. من از اواخر ترم5 شروع به خوندن کردم اما بعد اتمام درسم(ترم9) که باید محکم تر میخوندم بیشتر زده شده بودم.

sinners_silent

عضو جدید
سلام.دوستان من که رشتم فیزیکه و اکثریت کتابام رو خودم باید بخونم واسه کنکور برق کلا نمیدونم چکار باید بکنم.ترم 5 هستم و بچه خر خون نیستم ولی 7 ترمه تمامم.مغناطیس این ترم دارم که احتمالا از رو ریتس درس میده.زبانم خوبه.504 و 1100 رو اوکی هستم.الکترونیک هم 14 پاسیدم از رو میلمن.حالا یکی به من بگه با این وقتی که دارم چه کنم.به توصیه یکی از دوستان یه 40 صفحه از تایپیک رو خوندم که خوب بود مثلا اکثر دوستان گفتن الکترونیک اسلام پناه یا ریاضی مدرسان.حقیقتا میترسم واسه کنکور بخونم.ممنون میشم یه راهنمایی جامع بفرمایید.راستی اگه کسی از دوستان منبع لغتی جدید بلده ممنون میشم راهتمایی کنید
کسی نبود؟
نتایجم زدن به سلامتی
دوستان اگه کسی از رشته ای غیر برق بوده و کنکور موفق بوده یه راهنمایی کنه ببینیم امید وار باشیم یا نه
اخه من فیزیکیم

آخرین ویرایش:

amir mahdian

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان
منم به نوبه خودم به همه قبول شدگان تبریک عرض میکنم و امیدوارم در همه مراحل زندگی موفق و پیروز باشند
و امیدوارم خداوند متعال به همه کسانی که نتوانستند در این آزمون نتیجه بگیرند، انرژی و امید بخشیده تا ان شاالله بتوانند در سال آینده نتیجه دلخواه را کسب کنند.
کار خداوند بی حکمت نیست.

پیش بسوی ارشد ۹۳ همراه با بهترین رتبه ها

armin.katani

عضو جدید

من موافقم با نظر شما، چون میانگین زبان تو کنکور برق اینجوری که من تحقیق کردم بین 14 تا 16 درصد بوده تا زمانیکه دفترچه اش جدا بوده ، الان که دفترچه ها هم یکی شده قطعاً پایین تر هم اومده و قطعاً درسی که و که میانگینش پایینه نزدنش خیلی کم خطره ولیییییییی امان از اینکه بالا بزنی این درس و !!! چون خیلی لز بچه ها پایه زبانشون ضعیفه ترجیح می دن که روی سیگنال و کنترل و .. کار کنند تا زبان . منم پارسال زبان و گذاشتم کنار ولی امسال که وقت دارم زبان هم می خونم اونم با یه متد کنکوری. و باید بگم بزرگترین اشتباه تو زبان ترجمه کلمه به کلمه اونه. اگه کسی خواست زبان شروع کنه من می تونم کمکش کنم.

armin.katani

عضو جدید
کسی نبود؟
نتایجم زدن به سلامتی
دوستان اگه کسی از رشته ای غیر برق بوده و کنکور موفق بوده یه راهنمایی کنه ببینیم امید وار باشیم یا نه
اخه من فیزیکیم

اول باید مشخص کنید برای چی می خواین کنکور ه برق و بدین و در ضمن چه گرایشی؟
البته با توجه به اینکه فیزیک هستین باید مغناطیس خوبی داشته باشید که غول درسای برقه، پس ظاهراً باید بری مخابرات، توصیه ای که من به شما می تونم بکنم اینه که درسای برق و کنکورش عینه ادکلنه زود می پره از ذهنه آدم!! پس باید کنکور و تو زمانه خودش که از تیر تا بهمن ماه به صورت فشرده خوند، اگه می خواین از قبل بخونی فقط درسای پر حجم و روش دید پیدا کنید مثل مدارهای الکتریکی و الکترونیک ، برای دید پیدا کردن هم نیازه شما مسئله تشریحی حل کنید تا مسئله تستی ، پس پیشنهاد می کنم تا عید از روی تقی شفیعی و کتاب میکروالکترونیک پروفسور رضوی که بچه ها می گن خیلی مورد نظره طراحاست (البته من قدرتیم ولی دوستام که اینجوری میگن) دید الک پیدا کنید و از روی کتاب دسور (فقط مسئله هاش) و کتاب هدتنی اگه رسیدید فقط دید مداری پیدا کنید. کنترل که پاس نکردین؟

armin.katani

عضو جدید
کتاب دو جلدی پارسه. چاپ جدیدش (برا کنکور91 بود). اگر صفر هم باشی به کنکور میرسونتت.

من روی مغناطیس خیلی کار کردم : داوطلبای مغناطیس زدن سه دسته می شن : 1. می خوان بالای 50 بزنن 2. تا 30 % برسن براشون کافیه 3. سفید بذارنش

دسته ی اول باید پایه مغناطیسشون خوب باشه و درک مغناطیسی داشته باشن و یا زمانه کافی برای مغناطیس داشته باشن (برا من که این زمان یک سال شد چون پایه اش و نداشتم). 2. دسته دوم از همه بیشترن. مغناطیس اینجوری که من باهاش درگیر بودم به صورت کلی 30% تکنیک و 70 درصد تحلیل ، پس می شه 30 زد اگه تکنیکش و بلد باشید مثلاً در تئوری تصویر ما کلا چهار حالت داریم : 1. کره رها 2. کره با بار Q روی آن و .... یا در مبحث مقاومت و خازن کلاً باید تشحیص بدیم سرین یا موازی که هرکدام تکنیکای خاص خودشو داره . اما این تکنیکا رو از تو کتابا نمیشه کامل یاد گرفت و باید حتما بری کلاس ( حداقل من که اینجوری بودم) ، پس اگه می خواین مغناطیس و 30% بزنین دنبال تکنیکاش باشین.
دسته سوم : اگه از مهر شروع کردین و همچنین بقیه درساتون کار نکردین سراغه مغناطیس نرین .

armin.katani

عضو جدید
منم با آرمین موافقم اما نظرم اینه که ماشین ـ بررسی رو با هم بخونی و مغناطیس ـ کنترل رو هم باهم در ضمن از ریاضی مهندسی هم غافل نشو چون دو برابر معادلات دیفرانسیل ازش تست میاد و سوالای پارسالاشم تکراری بوده میتونی راحت بزنی معادلاتو 2ـ3 ماه مونده به کنکور هم میتونی شروع کنی .
موفق باشی .
مرسی ندا، خوبه که بررسی و ماشین و باهم بخونی . البته من به یک شیوه ی خیلی خوب برای ماشین خوندن رسیدن که خیلی جواب گرفتم، اگه دوست داشتید باهم مرورش می کنیم.

armin.katani

عضو جدید

یعنی لیسانستون برقه؟

sinners_silent

عضو جدید
اول باید مشخص کنید برای چی می خواین کنکور ه برق و بدین و در ضمن چه گرایشی؟
البته با توجه به اینکه فیزیک هستین باید مغناطیس خوبی داشته باشید که غول درسای برقه، پس ظاهراً باید بری مخابرات، توصیه ای که من به شما می تونم بکنم اینه که درسای برق و کنکورش عینه ادکلنه زود می پره از ذهنه آدم!! پس باید کنکور و تو زمانه خودش که از تیر تا بهمن ماه به صورت فشرده خوند، اگه می خواین از قبل بخونی فقط درسای پر حجم و روش دید پیدا کنید مثل مدارهای الکتریکی و الکترونیک ، برای دید پیدا کردن هم نیازه شما مسئله تشریحی حل کنید تا مسئله تستی ، پس پیشنهاد می کنم تا عید از روی تقی شفیعی و کتاب میکروالکترونیک پروفسور رضوی که بچه ها می گن خیلی مورد نظره طراحاست (البته من قدرتیم ولی دوستام که اینجوری میگن) دید الک پیدا کنید و از روی کتاب دسور (فقط مسئله هاش) و کتاب هدتنی اگه رسیدید فقط دید مداری پیدا کنید. کنترل که پاس نکردین؟
منم میخوام قدرت امتحان بدم.اولشم که رفتم فیزیک دلیلش این بود که میخواستم برم برق اما نیاوردم و مشاورم گفت نزدیک ترین رشته به برق رشته فیزیکه پس همین رو بخون و ارشد برو برق که 1 سالتم پشت کنکور نمونی.کنترلم پاس نکردم.الانم میخوام یکی دو درس رو شروع کنم که یه دیدی به درسا پیدا کنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا