تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

milad-karimi

عضو جدید
این نماز خونه شما از لحاظ رابطه به نظرم کافیه و این شکستگیم خوبه ولی مثل بناهای بعد اسلام کار نکنید.... همون جور که ما محرابه ها و آتشکده هارو دیدیم تبدیل به نماز خونه شد میشه خانه خدای آریایی ها رو هم تبدیل به نماز خونه کنید.... نکته بسیار مهمه کار اینه که اگه کنار بنای تاریخی بود داورا میگن یا دقیقا مثل اون باشه یا از شیشه استفاده بشه که مورد دوم واسه اقلیمش منتفیه.... حالا یه کارو ببینید که تو تخت سلیمان برنده شده و جایزه معمار 91 رو گرفتن....اتفقا اونم نماز خونه هستش.... به رابطه فرمی و مصالحی این بنا با تخت سلیمان توجه کنید http://www3.irna.ir/fa/News/80433146/%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C/%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B2%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87%20%D8%A7%DB%8C_%DA%A9%D9%87_%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1_%D9%87%D9%85%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%A8%D8%A7_%D9%85%D8%AD%D9%88%D8%B7%D9%87_%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C_%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86_%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1_%D8%B1%D8%A7_%DA%A9%D8%B3%D8%A8_%DA%A9%D8%B1%D8%AF
ایراد منم بگید دیگ....بی معرفتین چقدر...این همه من نظر میدم ....خوب به منم اهمبت بدین دیگه:cry:

معمارباشی

عضو جدید
بچه ها من توهم زدم یا نه؟ یکی از دوستان موضوعات روز اول ورکشاپو گذاشته بود نه؟!؟ اما الان که می خوام نه پیدا می کنم کجا دانلود کردم نه می تونم دوباره پستو پیداش کنم!:cry:

سلام خسته نباشین
میخاستم ازتون تشکر کنم :gol: که کاراتونو میذارید و روی اونا بحث میکنید و ما هم این وسط یه چی یاد میگیریم
منم اینا به دستم رسیده، میذارم،شاید به درد بخوره
اگه در مورد اینا چیزی میدونین بگین لطفا

مشاهده پیوست 153797مشاهده پیوست 153798
پیداش کردم ... دست روشنک جان درد نکنه ...

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
این نماز خونه شما از لحاظ رابطه به نظرم کافیه و این شکستگیم خوبه ولی مثل بناهای بعد اسلام کار نکنید.... همون جور که ما محرابه ها و آتشکده هارو دیدیم تبدیل به نماز خونه شد میشه خانه خدای آریایی ها رو هم تبدیل به نماز خونه کنید.... نکته بسیار مهمه کار اینه که اگه کنار بنای تاریخی بود داورا میگن یا دقیقا مثل اون باشه یا از شیشه استفاده بشه که مورد دوم واسه اقلیمش منتفیه.... حالا یه کارو ببینید که تو تخت سلیمان برنده شده و جایزه معمار 91 رو گرفتن....اتفقا اونم نماز خونه هستش.... به رابطه فرمی و مصالحی این بنا با تخت سلیمان توجه کنید http://www3.irna.ir/fa/News/8043314...همخوانی_با_محوطه_تاریخی_عنوان_برتر_را_کسب_کرد

دیدم ...ممنون خیلی جالب بود...اما چه سخته پلانی مثل من و به این شکل در اورد....یعنی میتونم حیاط ندم؟؟؟اینگار اینم همین کار رو کرده و یه باکسه....

milad-karimi

عضو جدید
شما میتونید مثل خانه اهورامزدا یا خانه زرتشت... یک مکعب عمودی طراحی کنید که به وسیله پله های متعددی از زمین جدا شده است.... این ساختمان به کعبه زرتشت مشهوره http://mw2.google.com/mw-panoramio/p...m/49745629.jpg [ QUOTE=arefeh;6383502]دیدم ...ممنون خیلی جالب بود...اما چه سخته پلانی مثل من و به این شکل در اورد....یعنی میتونم حیاط ندم؟؟؟اینگار اینم همین کار رو کرده و یه باکسه....[/QUOTE]

soh-rab

عضو جدید
مشاهده پیوست 153792اینم کار من نمازخانه تخت جمشید...بچه ها لطفا نقد کنید...پرسپکتیو نمیزارم چون گند میزنم به کااااااااااار....قبلا خوب حجم میزدما الان نمیدونم ایراد از نقطه گریز و فاصلشونه یا خط زمین و ناظرم:cry::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::w09::w09::w09::w39::w39:

البته اگه فضاهاش کمه واسه اینه ک فقط حکم نمازخوندن داره و نه چیزه دیگه....

پلانش که ایده اش از مسجد امامه و چون نوشته ها خوانا نیستن نمی شه حرفی زد موفق باشید

خدا خیرم بده از وقتی کارم رو گذاشتم یه جنبشی اساسی افتاده اینجا
دعا می کنم همه و خودم در انتخاب اول قبول بشیم لال نشی بگو آمین آمین

arefeh

کاربر ممتاز
پلانش که ایده اش از مسجد امامه و چون نوشته ها خوانا نیستن نمی شه حرفی زد موفق باشید

خدا خیرم بده از وقتی کارم رو گذاشتم یه جنبشی اساسی افتاده اینجا
دعا می کنم همه و خودم در انتخاب اول قبول بشیم لال نشی بگو آمین آمین

ای بابااااا منو شما نداره اما انیستیتوی گل و گیاه بود....من طراش بودم....خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخ.

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآمین

شما میتونید مثل خانه اهورامزدا یا خانه زرتشت... یک مکعب عمودی طراحی کنید که به وسیله پله های متعددی از زمین جدا شده است.... این ساختمان به کعبه زرتشت مشهوره http://mw2.google.com/mw-panoramio/p...m/49745629.jpg [ QUOTE=arefeh;6383502]دیدم ...ممنون خیلی جالب بود...اما چه سخته پلانی مثل من و به این شکل در اورد....یعنی میتونم حیاط ندم؟؟؟اینگار اینم همین کار رو کرده و یه باکسه....
[/QUOTE]

آخه گفتم برای اینکه روی بنای تخت جمشید اثری نزاره ببرمش پایین...

milad-karimi

عضو جدید
اینم یه شگرده دیگه.... روشه واسه یه راه زیادن... میتونم یه جور دیگه بگم که از ساختار کعبه زرتشت استفاده کن نه فرمش....... یک بنای 2طبقه که طبقه بالایش عبادتگاهه و از بیرون با پله مستقیما ورودی داره... یا خیلی کارای دیگه میشه کرد که شاید به فکر من نرسه.... میشه از ساختار نقش رستم یا پارادایس یا کاخ خورشید توی بابیلون استفاده کرد که همه مربوط به اون دورانن
ای بابااااا منو شما نداره اما انیستیتوی گل و گیاه بود....من طراش بودم....خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخ.

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآمین

آخه گفتم برای اینکه روی بنای تخت جمشید اثری نزاره ببرمش پایین...[/QUOTE]

arefeh

کاربر ممتاز
اینم یه شگرده دیگه.... روشه واسه یه راه زیادن... میتونم یه جور دیگه بگم که از ساختار کعبه زرتشت استفاده کن نه فرمش....... یک بنای 2طبقه که طبقه بالایش عبادتگاهه و از بیرون با پله مستقیما ورودی داره... یا خیلی کارای دیگه میشه کرد که شاید به فکر من نرسه.... میشه از ساختار نقش رستم یا پارادایس یا کاخ خورشید توی بابیلون استفاده کرد که همه مربوط به اون دورانن

شاید سئوالم احمقانه باشه ....اما بابیلون چیه؟؟؟

milad-karimi

عضو جدید
ببخشید... سرزمین بابل.... که در زمان کوروش فتح شد... ساختمونی داره که میشه ازش استفاده کرد.... اسمش نیایشگاه خورشیده.... واسه ایزدی ها ساخته بودن.... من تلفظ محلی شو نوشتم اشتباه از من بود...

شاید سئوالم احمقانه باشه ....اما بابیلون چیه؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
ببخشید... سرزمین بابل.... که در زمان کوروش فتح شد... ساختمونی داره که میشه ازش استفاده کرد.... اسمش نیایشگاه خورشیده.... واسه ایزدی ها ساخته بودن.... من تلفظ محلی شو نوشتم اشتباه از من بود...

:biggrin:آخه میدونی چی شد؟؟؟من اگه یه سئوالی داشته باشم اول خودم سرچ میکنم اگه به جواب نرسم یا شک داشته باشم میپرسم....
تو گوگل سذچ کردم دیکشنری بابیلون رو معرفی کرد.....:biggrin:

milad-karimi

عضو جدید
http://en.wikipedia.org/wiki/Babylon تو ویکی پدیا میزدی دیگه.... :eek:

:biggrin:آخه میدونی چی شد؟؟؟من اگه یه سئوالی داشته باشم اول خودم سرچ میکنم اگه به جواب نرسم یا شک داشته باشم میپرسم....
تو گوگل سذچ کردم دیکشنری بابیلون رو معرفی کرد.....:biggrin:

soh-rab

عضو جدید
حالا یاهو مسنجر هست لطفا چت ممنون
ببخشید دیگه

تیک آف کجاست نکنه با جیمبو رفته ایوانخانه یا رفته سازمان سنجش بپرسه اسکیس کی هست.:biggrin:

آخرین ویرایش:

mahboooobeh

عضو جدید
مشاهده پیوست 153792اینم کار من نمازخانه تخت جمشید...بچه ها لطفا نقد کنید...پرسپکتیو نمیزارم چون گند میزنم به کااااااااااار....قبلا خوب حجم میزدما الان نمیدونم ایراد از نقطه گریز و فاصلشونه یا خط زمین و ناظرم:cry::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::w09::w09::w09::w39::w39:

البته اگه فضاهاش کمه واسه اینه ک فقط حکم نمازخوندن داره و نه چیزه دیگه....
خیلی حجمت سنگین میشه..کنار یه بنای تاریخیه...باید سبک باشه و کم ارتفاع تر از اون بنا
نمیخوان که پیشنماز یا امام جماعت بیارن اونجا که....مسافرا 2 رکعت نماز میخونن میرن،کارت برای مسجد خوبه نه نمازخونه!
این کار صدیقه برای نمازخونه کنار تخت جمشید
23.jpg

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بالاخره مجبورم كردين دستي اتود كنم
IMG_2522.jpg
اقا اينو فرض كنين يه موضوعه
به برشش توجه كنين
برش ب-ب منظورمه
من ميگم اگه اقليم شمال بود
دو تا برش خواست
برش ب-ب مجبوريم بزنيم
زشت ميشه چيكار بايد كنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بالاخره مجبورم كردين دستي اتود كنم
مشاهده پیوست 153844
اقا اينو فرض كنين يه موضوعه
به برشش توجه كنين
برش ب-ب منظورمه
من ميگم اگه اقليم شمال بود
دو تا برش خواست
برش ب-ب مجبوريم بزنيم
زشت ميشه چيكار بايد كنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کلا برش رو میزنن که یک اطلاعات جدیدی بدن... من که جای برشت رو دوست ندارم ولی مثاله دیگه ...

میتونی یه بافت بدی به قسمتی که برش نخورده
یا اصلا جهت دید برش رو عوض کنی که داخل فضا رو ببینی
یا خود خط برش رو بشکنی که غیر از دیدن این فضا یک قسمت مهم دیگه از کارت رو مثلا اینجا پله یا ورودی رو هم نشون بده ...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ممنون و خسته نباشی...البته فکر میکنم سایه پرسپکتیوت ایراد داشته باشه....نمیدونمااااا

دوست عزیز و گرامی اولا ممنونم ک اینقدر به نکات توجه میکنی....اما 1-شما کل بناتون ک قرار نی اینجوری تو راستا تور بزاری که برش عرضیت بد شه و معمولا فقط تو برش ک نورگیر نی.ک اینقدر فکرتو درگیر میکنی گلم.دوما یکی از بچه ها یه عکسی گذاشت ک دستش درد نکنه اون واقعا جالب بود از اون ایده بگیر بشین روش کار کن یه نورگیره خوشکل برا خودت در بیار.
اینقدر جدی فکرو زمانت رو سر چیزی مثل این هدر نده...و اینکه به قول استادم چند تا برش بزنی دستت میباد ک باید چجوری بزکش کنی...ک شیک شه...

در این مورد هم کاملا موافقم نیاز به نور غیر مستقیم داره اما از بدنه هم میتونی نور غیر مستقیم در بیاری ...همون کارهای صدیق هم به این شکل داره من اونها رو بیشتر تائید میکنم اما اگه کلا میخوای از سقف نوز ربگیری توی درک یادت باشه خوندیم ک مخصوصا برای کالری ها میتونیم سقف از از دیوارها جدا کنیم و اینجوری به حس سبک بودن هم کارت میده اینجوری از هر طرف برس بزنی بالاخره یه تیکه از کارت دیده میشه...موفق باشی

پس حجم پرنده رو با چي چي تزئين كنيم؟پنجره كه نه ،نورگير ه نه پس چي؟؟؟

درسته ایده وقتی میتونه خودشو نشون بده که ارائه خوبی داشته باشه ولی فکر اینجاشو بکنید که مثلا امثالم یه موضوعی مثل تالار تختی بدن اونوت دیگه خبری از راندو ماژیک نیست باید ایده تو دقیق ارایه بدی.... من واسه مثال متفاوت کارکردن توی زمینای محدود مثل سرای تختی یه کاریو معرفی میکنم که حتما نگاش کنید.... فکرش محشر بوده این معمار لامصب.... اسمش رامبد ایلخانی.... اونی که دفتر دوبرادر رو طراحی کرده.... یه جورایی قانون شهرداریو دور زده و اجرام شده: http://memarinews.com/Pages/Printable-News-4175.aspx اینجا میبینید که قانون شهرداری میگه برای سطح اشغال میشه 60%طول +2متر میتونه سطح اشغال باشه.... و ایشونم بجای اینکه بیان معمولی از کشیدگی ساختمان این 60 رو جدا کنن اومدن از 6.5متر دهنه این کارو کردن... یعنی با 60% 6.5= تقریبا 3.5+2متر=5.5 که از طول 1متر واسه نورگیری مونده... به این میگن ایده که توی اسکیس که زمین محدود بدن با خطکشو راپید میشه اینو ارایه داد ماژیکو دست آزادم نمیخواد....

بله حق با شماس

اینم یه اتود از ایده هستش توی 14 دقیقه فقط ایده س.... بدخطو بد شکل کارکردم.... ولی با عجله بودم.... ولی یه چیزی این عکس 2تا a4 کناره همه که a4 پایینی اول کاره هاااااا ببخشید.... از پایین برید..... موضوع موزه باد ایران مشاهده پیوست 153751 جایی که دووتا ساختمون یوووو شکل پشت به همن زیر حیاط بین این دو آمفی تاتر هستش که سقفش مثل گنبد خانه بروجردی ها از زمین زده بیرون و مردم میتونن برن روش واسسن و تورو نگاه کنن.... این چهار بازو ایده از چهار باد غالبه که از بالا به وسیله پل بزرگی بهم وصل میشن........ ساختمان کلا 3طبقه هستش که نصف اول تو زمینه همکف گالری هاست که هر بازو مربوط به یک باد مبلمان میشه.... یعنی عناصر گرم و خشک توی بازوی گرم و خشک تفکیک میشه....

من كه نفميدم اتودتو
ممنوننننننننننننم
سلام خسته نباشین
میخاستم ازتون تشکر کنم :gol: که کاراتونو میذارید و روی اونا بحث میکنید و ما هم این وسط یه چی یاد میگیریم
منم اینا به دستم رسیده، میذارم،شاید به درد بخوره
اگه در مورد اینا چیزی میدونین بگین لطفا

مشاهده پیوست 153797مشاهده پیوست 153798
اينا سوالاي امساله ولي فوق العاده ناخواناسسس
بچه ها من توهم زدم یا نه؟ یکی از دوستان موضوعات روز اول ورکشاپو گذاشته بود نه؟!؟ اما الان که می خوام نه پیدا می کنم کجا دانلود کردم نه می تونم دوباره پستو پیداش کنم!:cry:
پيدا شد ديگه صفحه 102 به گمونم اول صفحه
يا اگه منظورت سوالات 91 هست لينكش تو امضامه
رو شماره ها كليك كن
کلا برش رو میزنن که یک اطلاعات جدیدی بدن... من که جای برشت رو دوست ندارم ولی مثاله دیگه ...

میتونی یه بافت بدی به قسمتی که برش نخورده
یا اصلا جهت دید برش رو عوض کنی که داخل فضا رو ببینی
یا خود خط برش رو بشکنی که غیر از دیدن این فضا یک قسمت مهم دیگه از کارت رو مثلا اینجا پله یا ورودی رو هم نشون بده ...
اين بهترين جاست
هم مديريت معلومه هم باجه ها هم اداري و پشتش
و نورگير هااااا
سوالش اينه :طراحي صرافي طوري كه نماس ساختمون نشون بده كه اين صرافيه
بعدش اينكه همش برش خورده كجاشو بافت بدم؟در مورد كار قبلي ميگي؟؟؟؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اين بهترين جاست
و نورگير هااااا

نه برش ب-ب از اتاق نگهبانی... من که نقل قول گذاشتم عزیزم

arefeh

کاربر ممتاز
خیلی حجمت سنگین میشه..کنار یه بنای تاریخیه...باید سبک باشه و کم ارتفاع تر از اون بنا
نمیخوان که پیشنماز یا امام جماعت بیارن اونجا که....مسافرا 2 رکعت نماز میخونن میرن،کارت برای مسجد خوبه نه نمازخونه!
این کار صدیقه برای نمازخونه کنار تخت جمشید
مشاهده پیوست 153843

پس با نقدهایی ک دوستان کردند یه بار دیگه باید اسکیس بزنم.

arcdoc

اخراجی موقت
اينم يه موضوع
صرافي
ببينين چطوره ايراداشو بهم بگين مرسي
مشاهده پیوست 153849مشاهده پیوست 153850
به نظرم ابتدا اصول و قواعد ترسیم کردن رو یاد بگیرید بعد موضوع کار کنید.....برای اینکه سر جلسه غافلگیر نشید...قرار نیست تمام موضوعات مختلف دنیارو کار کنید...شکل کلی از هر بنارو یاد بگیرید کافیه...ریز فضاهارو خودشون میدن....مثلا صرافخانه باید نمای جذاب و شیکی داشته باشه....نمای کلیت خوبه ولی هیچ دیتیلی نداره....حتی پنجره ها اصلا معلوم نیست که شیشه است یا حفره....درواقع نمای کارت خیلی خام مونده...شیتت خیلی تمیزه و مدرسه ای شده...خطای کمکی و اولیه رو پاک نکن...ساقه ی درخت فقط یه خط صاف نیست......یه آسمون هم میزدی دیگه خسیس بازی چرا در میاری!!!

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
IMG_5450.jpgطبق انتقادات دوستان دوباره اسکیس نمازخانه کنار تخت جمشید رو زدم....بقیه موارد رو دیگه انجام ندادن و نخواستم زیاد وقت بزارم...فقط ایده هامو پیاده کردم و بقیه اشم با تحلیل و نوشته توضیح دادم....لظفا مجدد نیگاه بندازید.ممنون

milad-karimi

عضو جدید
نبودی نگران شدیم.... به نظر من بی تعارف بگم.... روابط پلانت عالیه فقط اصولشو تو نقشه کشی رعایت کن... یه ورودی مخصوص کارکنان و کارمندان حمل پول و پرسنل هم جدا از لابی بزاری خوبه.... کارتو قوی میکنه.... بعضی از عرصه ها که مرببوط به مراجعه کننده ها نمیشه رو ببر طبقه بالا و اونجوری میتونی ووووییید و پله از لابی بدی که پلانتو قوی میکنه همین خسته نباشی
اينم يه موضوع
صرافي
ببينين چطوره ايراداشو بهم بگين مرسي
مشاهده پیوست 153849مشاهده پیوست 153850

milad-karimi

عضو جدید
پلانتون خوبه و جالب چون تونستین با یه انحراف از ورودی فضارو مانوسش کنید.... روابطم درسته... فقط عرصه عبادت رو یکم از وضو خانه و سرویس تفکیک کنید... آخه سرویسات زیاد شده و شرف نماز خانه رو میگیره.... اینجوری خودت فرض کن که قبل اینکه بری نماز خونه باید از سرویسا رد شی.... این دو عرصه رو تفکیک کنی مشکل کار حلللههه
مشاهده پیوست 153865طبق انتقادات دوستان دوباره اسکیس نمازخانه کنار تخت جمشید رو زدم....بقیه موارد رو دیگه انجام ندادن و نخواستم زیاد وقت بزارم...فقط ایده هامو پیاده کردم و بقیه اشم با تحلیل و نوشته توضیح دادم....لظفا مجدد نیگاه بندازید.ممنون

milad-karimi

عضو جدید
یعنی چی نفهمیدی... واضحه که... کلا توضیحاته...
ممنون و خسته نباشی...البته فکر میکنم سایه پرسپکتیوت ایراد داشته باشه....نمیدونمااااا

دوست عزیز و گرامی اولا ممنونم ک اینقدر به نکات توجه میکنی....اما 1-شما کل بناتون ک قرار نی اینجوری تو راستا تور بزاری که برش عرضیت بد شه و معمولا فقط تو برش ک نورگیر نی.ک اینقدر فکرتو درگیر میکنی گلم.دوما یکی از بچه ها یه عکسی گذاشت ک دستش درد نکنه اون واقعا جالب بود از اون ایده بگیر بشین روش کار کن یه نورگیره خوشکل برا خودت در بیار.
اینقدر جدی فکرو زمانت رو سر چیزی مثل این هدر نده...و اینکه به قول استادم چند تا برش بزنی دستت میباد ک باید چجوری بزکش کنی...ک شیک شه...

پس حجم پرنده رو با چي چي تزئين كنيم؟پنجره كه نه ،نورگير ه نه پس چي؟؟؟

بله حق با شماس

من كه نفميدم اتودتو

ممنوننننننننننننم

اينا سوالاي امساله ولي فوق العاده ناخواناسسس

پيدا شد ديگه صفحه 102 به گمونم اول صفحه
يا اگه منظورت سوالات 91 هست لينكش تو امضامه
رو شماره ها كليك كن

اين بهترين جاست
و نورگير هااااا

arefeh

کاربر ممتاز
پلانتون خوبه و جالب چون تونستین با یه انحراف از ورودی فضارو مانوسش کنید.... روابطم درسته... فقط عرصه عبادت رو یکم از وضو خانه و سرویس تفکیک کنید... آخه سرویسات زیاد شده و شرف نماز خانه رو میگیره.... اینجوری خودت فرض کن که قبل اینکه بری نماز خونه باید از سرویسا رد شی.... این دو عرصه رو تفکیک کنی مشکل کار حلللههه

درسته من خودمم یه جوری شدم اما بدبختانه نباید دیوار سرویس با شبستان یکی باشه از طرفی میگن بین وضو خانه و سرویس حداقل 7 قدم فاصله باشه و اینکه به محلی ک افراد وارد میشن نزدیک تر شه یعنی مسیرش مشخص باشه. بهترین جا همون جا بود و چون میخواستم تو حداقل زمین اینو در بیارم اینجوری شده شاید اگه مسیرشو یکم جابه جا میکردم با حفظ همین سیرکلاسیون بهتر میشد.

arefeh

کاربر ممتاز
نبودی نگران شدیم.... به نظر من بی تعارف بگم.... روابط پلانت عالیه فقط اصولشو تو نقشه کشی رعایت کن... یه ورودی مخصوص کارکنان و کارمندان حمل پول و پرسنل هم جدا از لابی بزاری خوبه.... کارتو قوی میکنه.... بعضی از عرصه ها که مرببوط به مراجعه کننده ها نمیشه رو ببر طبقه بالا و اونجوری میتونی ووووییید و پله از لابی بدی که پلانتو قوی میکنه همین خسته نباشی

البته به گفته آقا میلاد یه چی اضافه کنم...اینکه شما 100% طراحی کردی؟؟؟یعنی سطح اشغال نداده بود...چون میتونستی با عقب بردن یا شکستگی بنا کارتو خیلی جذاب تر و متمایز با همسایگیت کنی....البته شاید نظرم اشتباه باشه دوستان بگن....

arefeh

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 153550بچه ها مبتونید ابعاد این زمین رو به من بگید آخه خونده نمیشه...:(و اینکه یه نوشته هم وسط سایت نوشته اون چیه؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.