سئوالات و مشکلات برنامه نویسی به زبان C و ++C

sezare3

عضو جدید
سلام دوستان من اصلا" نمیدونم برنامه نویسی رو از کجا شروع کنم میشه راهنمایی کنید.... دوست دارم شروع کنم یعنی مجبورم ولی نمیدونم از کجااااا؟؟؟؟؟؟

من دانشجوی فیزیک بودم فوق دیپلم گرفتم الان کارشناسی نرم افزار میخونم باید یاد بگیرم ولی هیچی ازش سر در نیاوردم

تازشم این کتاب ها تو 4شارد دان نمیشن من چکار کنم؟؟؟

یک آموزش در سطح مبتدی اگه به من بدید ممنون میشم....:redface:

tito11

عضو جدید
سلام
کمک فوری
کسی لینکی از برنامه ی ماز(مسیر پر پیچ و خم) رو داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه برنامه ی امادشو دارین لطف کنین بذارین.فوریه.
با استک باشه

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام دوستان من اصلا" نمیدونم برنامه نویسی رو از کجا شروع کنم میشه راهنمایی کنید.... دوست دارم شروع کنم یعنی مجبورم ولی نمیدونم از کجااااا؟؟؟؟؟؟

من دانشجوی فیزیک بودم فوق دیپلم گرفتم الان کارشناسی نرم افزار میخونم باید یاد بگیرم ولی هیچی ازش سر در نیاوردم

تازشم این کتاب ها تو 4شارد دان نمیشن من چکار کنم؟؟؟

یک آموزش در سطح مبتدی اگه به من بدید ممنون میشم....:redface:

سلام دوست عزیز و همکار جدید!
ببین من توی دانشگاه پیام نور هستم و دیگه تقریبا باید از بین 60 70 نفر ، شاید 6 -7 نفر باشن که برنامه نویسی بلدن ( البته با خودم!)
من خیلی فکر کردم روی اینکه چرا بچه ها نمیتونن برنامه نویسی یاد بگیرن؛ ببین باید برای شروع کار یه چندتا چیز فراهم کنی:
مواد مورد نیاز:
1- یه کامپیوتر که بشه برنامه رو روی اون نصب کنی( مثل اکس پی برای یادگیری پاسکال)
2- انتخاب یه برنامه نویسی ساده که برای شروع اون رو کار کنی(مثل پاسکال که توی ترم اول پیامنور میخونیم((کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی)) )
3- یه کتاب مفید که بتونه بطور ساده تو رو با برنامه نویسی آشنا کنه.
4- روزی دو سه ساعت وقت بزار روی این برنامه نویسی. که هم وقت میخاد هم همممممت بلند که من در شما میبینم خدارو شکر.

بعدم باید از یکی که برنامه نویسی مورد نظرتو بلده مرتب در ارتباط باشی تا ماهی گیری بهت یاد بده نه ماهی بده دستت.

و آخر از همه و شاه کلید برنامه نویسی: فقط با برنامه نویسی ، برنامه نویسی را یاد میگیرید.(تا جایی که میتونی برنامه بنویس)

یه چیز دیگه که الان یادم اومد اینکه باید بدونی برنامه نویسی مثل زبان میمونه؛ فررررار هست.باید مرتب کار کنی تا از ذهنت نره.
من دیگه تقریبا هرچی میدونستم بهت گفتم.

برای شروع هم پاسکال خوبه که من کار کردم
ولی یه برنامه نویسی جدید اومده که میگن که آسون و کاراست.اونم (((پایتون))) نام داره که من کار نکردم ولی اگه یه سرچ کنی توی اینترنت متوجه میشی که هم آسونه هم کارایی بالایی داره.

parProg

عضو جدید
اینها فقط 4 خط کد هستن و به خودی خود ارزشی ندارند زمانی ارزشمند خواهند شد که شما اونها رو متوجه بشوید و روش کار رو درک کرده باشید
http://www.cplusplus.com/forum/general/58806/

ممنون به خاطر این لینک ، منم هدفی جز فهمیدن کد هایی شما دوستان عزیز می نویسید یا از جایی می گذارید ندارم... بازم ممنون از توجه و کمکت

parProg

عضو جدید
آره همونه. اگه نوشتی بی زحمت بده ما هم یه بهره ای ببریم.

من این برنامه رو خودم نوشتم فقط باید موقع دادن عناصر ماتریس خلوت دقت کنی !!! :)

PHP:
// Spars Matrix.cpp : 
//

#include "stdafx.h"
#include "iostream"
#include "conio.h"

using namespace std;

int main()
{

int m , n;
    int matris[10][10];
    cout<<"\nNumber of Row?";
    cin>>m;

cout<<"\nNumber of column?";
    cin>>n;

cout<<"\nYour Matrix is "<<m<<"*"<<n<<" ,Enter "<<m*n<<" numbers?";

for(int i=0; i<m; i++)
    {
        for(int j=0; j<n; j++)
        cin>>matris[i][j];
    }

cout<<"\nYour Matris is: ";
    for(int i=0; i<m; i++)
    {
        cout<<endl;
        for(int j=0; j<n; j++)
            cout<<matris[i][j]<<" ";
    }

int counter=0 ;
    for(int i=0; i<m; i++)
    {
        for(int j=0; j<n; j++)
            if(matris[i][j] != 0 )
                counter++;

}

//cout<<"\n\n"<<counter;

int matris_2[10][3];

matris_2[0][0] = m;
    matris_2[0][1] = n;
    matris_2[0][2] = counter; 
    int z=1;
    int k=0;

for( int i=0; i<m; i++)
    {

for( int j=0; j<n; j++)
        {    

k=0;
            if(matris[i][j] != 0)
            {    

matris_2[z][k]=matris[i][j];
                k++;
                matris_2[z][k]=i;
                k++;
                matris_2[z][k]=j;
            }
        }
        z++;

}

//z++;

cout<<endl<<endl;

cout<<"The seccond format :";
    for(int i=0; i<z; i++)
    {
        cout<<endl;
        for(int j=0; j<3; j++)
        {
            if(  matris_2[i][j] >= 0 )
                cout<<matris_2[i][j]<<" ";

}
    }

getch();
    return 0;
}

آخرین ویرایش:

sadena.1989

عضو جدید
سلام
من مي خوام با استك و تبديل اينفيكس به پست فيكس تو سي پلاس پلاس برنامه يه ماشين حساب رو بنويسم برنامه استك رو نوشتم اما بلد نيستم به كلاس تبديلش كنم.... كسي مي تونه كمكم كنه؟؟؟
برنامه استك اينه....مي خوام همين به كلاس تبديل بشه....http://s1.picofile.com/file/7545543866/project.rar.html

soma.d.e

عضو جدید
سلام کمک فوری خواهشا .....
به زبان 2010++c این برنامه مو برام بنویسین خ لازم دارم
تا یکشنبه 14 ابان وقت دارم
برنامه بنویسید که تعدادی عدد را تا زمانی که عدد صفر وارد شود از ورودی بگیرد و مشخص کند که ایا این عدد به جز صفر انتهای تشکیل دنباله ی هندسی میدهد یا نه ؟
و اگر جواب مثبت بود yes واگر نه no چاب شود .

وهمینطور الگوریتم تشخص مکعب کامل بودن یک عدد چیه ؟؟؟
کمک

مهربان2000

عضو جدید
کدویژن و پرتئوس

کدویژن و پرتئوس

سلام
من مهمان این تاپیکم
شاید سوالمو جایی دیگه باید بنویسم اما شما مهندسای کامپیوتر به من بگید در کدویژن باید چطوری برنامه نمایش اسم فارسی و بنویسم که در پرتئوس فارسی نشون بده

باتشکر فراوان

maede92

عضو جدید
من به برنامه تبدیل prefix به infix یا تبدیل postfix به infix نیاز دارم به زبان ++c
اگه کسی برنامشو داره کمکم کنه لطفا.:que:

ASILTASH

عضو جدید
من به برنامه تبدیل prefix به infix یا تبدیل postfix به infix نیاز دارم به زبان ++c
اگه کسی برنامشو داره کمکم کنه لطفا.:que:

سلام دوست عزیز :

اینم کدی که خواستی .ولی اول رو مسئلت کمی کار کن اگه نتونستی خودت حلش کنی بعد به کد زیر نگاه کن .
موفق باشی;)
مشاهده پیوست infix to postfix.txtمشاهده پیوست 121119

ASILTASH

عضو جدید
سلام دوستان :

یه برنامه ای باید بنویسم که عدد و اسم رو گرفته و هر کدوم رو جداگانه در یه لیست پیوندی (یه طرفه یا دوطرفه) به ترتیب الفبا(اسم) و به صورت صعودی(اعداد) ذخیره کنه ‘
البته با این شرط که در همان زمانی که داده رو وارد میکنیم لیست رو مرتب کنه نه اینکه اول همشو بگیره بعد مرتبش کنه .و هر وقت که به هر کدوم از لیست ها نگاه میکنیم مرتب باشه.
حالا مشکلم سر نحوه مرتب کردنشه
یه چیزایی تو ذهنم بود که نوشتم ولی درست اجرا نشد .:(
اگه کسی اطلاعاتی در این باره داره ممنون میشم راهنماییم کنه.:redface:

:question: از اینکه هیش کی به سوال اولم جواب نداد کمال تشکرو میکنم !!!!!!!!!!!

قسمت بالا رو درست کردم و به خوبی کار مکنه!

حالا یه سوال دیگه :

چه طوری به کمک یه آرایه به هر دو لیستم دسترسی داشته باشم .یعنی وقتی یه اسم داده میشه به کمک اون آرایه بره از لیست مرتب شده نمره ها ; نمره فرد رو نمایش بده ؟؟؟؟؟؟؟

خواهشا یه کم فسفر بسوزونین جواب بدین :cry::cry:

آخرین ویرایش:

تینه

عضو جدید
سلام دوستان چطوری میتونم برنامه ای که اینجا هست رو به محیط برنامه نویسی c++انتقال بدم؟اگه میشه زودتر جواب بدین -ممنون

elieng

عضو جدید
سلام دوست عزیز و همکار جدید!
ببین من توی دانشگاه پیام نور هستم و دیگه تقریبا باید از بین 60 70 نفر ، شاید 6 -7 نفر باشن که برنامه نویسی بلدن ( البته با خودم!)
من خیلی فکر کردم روی اینکه چرا بچه ها نمیتونن برنامه نویسی یاد بگیرن؛ ببین باید برای شروع کار یه چندتا چیز فراهم کنی:
مواد مورد نیاز:
1- یه کامپیوتر که بشه برنامه رو روی اون نصب کنی( مثل اکس پی برای یادگیری پاسکال)
2- انتخاب یه برنامه نویسی ساده که برای شروع اون رو کار کنی(مثل پاسکال که توی ترم اول پیامنور میخونیم((کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی)) )
3- یه کتاب مفید که بتونه بطور ساده تو رو با برنامه نویسی آشنا کنه.
4- روزی دو سه ساعت وقت بزار روی این برنامه نویسی. که هم وقت میخاد هم همممممت بلند که من در شما میبینم خدارو شکر.

بعدم باید از یکی که برنامه نویسی مورد نظرتو بلده مرتب در ارتباط باشی تا ماهی گیری بهت یاد بده نه ماهی بده دستت.

و آخر از همه و شاه کلید برنامه نویسی: فقط با برنامه نویسی ، برنامه نویسی را یاد میگیرید.(تا جایی که میتونی برنامه بنویس)

یه چیز دیگه که الان یادم اومد اینکه باید بدونی برنامه نویسی مثل زبان میمونه؛ فررررار هست.باید مرتب کار کنی تا از ذهنت نره.
من دیگه تقریبا هرچی میدونستم بهت گفتم.

برای شروع هم پاسکال خوبه که من کار کردم
ولی یه برنامه نویسی جدید اومده که میگن که آسون و کاراست.اونم (((پایتون))) نام داره که من کار نکردم ولی اگه یه سرچ کنی توی اینترنت متوجه میشی که هم آسونه هم کارایی بالایی داره.

سلام دوست عزیز
من یک مشکلی در ارتباط با برنامه سی دارم.من با کتاب دایتل کار می کنم مشکلم اینه برنامه ها رو حتی ساده تریناشو(در حد چاپ یک جمله )رو مینویسم.خطا نداره ولی اجرا نمی شه!چه دلایلی ممکنه باشه؟؟!!!:eek::cry:

parProg

عضو جدید
سلام دوست عزیز :

اینم کدی که خواستی .ولی اول رو مسئلت کمی کار کن اگه نتونستی خودت حلش کنی بعد به کد زیر نگاه کن .
موفق باشی;)
مشاهده پیوست 121118مشاهده پیوست 121119

میگم m.soltanpour ... می تونی به بر نامت فاکتوریل و منفی یکانی رو اضافه کنی ، منم یه برنامه نوشتم دقیقا همین کا رو می کنه ولی رو فاکتوریل منفی یکانی هنوز جواب نمی ده!

ASILTASH

عضو جدید
میگم m.soltanpour ... می تونی به بر نامت فاکتوریل و منفی یکانی رو اضافه کنی ، منم یه برنامه نوشتم دقیقا همین کا رو می کنه ولی رو فاکتوریل منفی یکانی هنوز جواب نمی ده!

فعلا شرمنده ام چون درگیر پروژه ای ام که تو پست 462 مطرحش کردم!!:redface:

جفنگ نگو

عضو جدید
موردی رو خواستم یاداوری کنم

خیلی از دوستان تقاضای کد برنامه x رو میکنند و توقع دارند در جیک ثانیه برنامه برای اونها نوشته شود و تحویل داده شود

این در صورتی است که حتی خود فرد زحمت نکشیده یک خط کد بنویسه

وقتی بهش میگی فلانی مشکلت در کدام قسمت برنامه است میگه من هنوز کدش رو ننوشتم اگر امکان داره برام بنویس

اونجاست که ادم کفری میشه و بی خیال دوستی و خیرخواهی و ذکات علم از این چیزها میشه

همین برنامه هایی که دوستان دارند رایگان در اختیار شما قرار میدهند در بازار خیلی خیلی خیلی کم 20 هزار تومان پای شما اب میخوره حالا اگر برنامه بزرگتر باشه که دیگه خودتون حساب کنید

پس لطفا کمی سعی کنید و کد بزنید

ما هم روز اول مثل شما بودیم و نمیتوانستیم یک خط کد بنویسیم اما با کمی تلاش به مرحله قابل قبولی رسیدم پس شما هم میتوانید فقط کمی سعی و تلاش لازم داره

اگر میخواهید کسی به شما کمک کند خود شما هم باید تلاش کنید حداقلش اینکه بگید فلانی من تا اینجا رو نوشتم و اینجا رو نمیدونم باید چیکار کنم یا مثلا اینچنین اروری میده اون زمان هست که دوستان میتوانند خیلی خیلی بیشتر از این به شما کمک کنند

موفق باشید

ASILTASH

عضو جدید
موردی رو خواستم یاداوری کنم

خیلی از دوستان تقاضای کد برنامه x رو میکنند و توقع دارند در جیک ثانیه برنامه برای اونها نوشته شود و تحویل داده شود

این در صورتی است که حتی خود فرد زحمت نکشیده یک خط کد بنویسه

وقتی بهش میگی فلانی مشکلت در کدام قسمت برنامه است میگه من هنوز کدش رو ننوشتم اگر امکان داره برام بنویس

اونجاست که ادم کفری میشه و بی خیال دوستی و خیرخواهی و ذکات علم از این چیزها میشه

همین برنامه هایی که دوستان دارند رایگان در اختیار شما قرار میدهند در بازار خیلی خیلی خیلی کم 20 هزار تومان پای شما اب میخوره حالا اگر برنامه بزرگتر باشه که دیگه خودتون حساب کنید

پس لطفا کمی سعی کنید و کد بزنید

ما هم روز اول مثل شما بودیم و نمیتوانستیم یک خط کد بنویسیم اما با کمی تلاش به مرحله قابل قبولی رسیدم پس شما هم میتوانید فقط کمی سعی و تلاش لازم داره

اگر میخواهید کسی به شما کمک کند خود شما هم باید تلاش کنید حداقلش اینکه بگید فلانی من تا اینجا رو نوشتم و اینجا رو نمیدونم باید چیکار کنم یا مثلا اینچنین اروری میده اون زمان هست که دوستان میتوانند خیلی خیلی بیشتر از این به شما کمک کنند

موفق باشید

;) تایید میشود ;)

منم همین کارو کردم ولی دوستان کم لطفی مکنن !!!!!

parProg

عضو جدید
فعلا شرمنده ام چون درگیر پروژه ای ام که تو پست 462 مطرحش کردم!!:redface:

هنوز در مورد لیست پیوندی چیزی نمیدونم ، ولی اون چیزی که می خواستم خودم نوشتم ،
پیرو حرف "جفنگ نگو " می خواستم بگم که ، باور کنین بدترین چیز اینه که همون اول که به یه سوال برخورد کردین برید سراغ گوگل! واقعا این گوگل آدمو به خودش معتاد می کنه ما که تازه داریم به صورت آکادمیک کد نویسی می کنیم باید خودمون بیشتر وقت صرف کنیم حتی اگه بی نتیجه باشه فکر هامون!

sadena.1989

عضو جدید
سلام دوستان
حرف شما درسته......اما من همين كار رو كردم ولي كسي كمكم نكرد.....
من الگوريتم استك رو نوستم اما نتونستم كلاسش رو بنويسم.....اينجا گفتم هيچ كس حتي راهنماييم نكرد....!!!!!

E YOSEFI

عضو جدید
سلام وقتتون بخیر
میشه لطف کنیدبه منم کمک بکنید؟؟؟
یه برنامه میخوام بنویسم بااین موضوع :
بااستفاده از ++c برنامه ایی بنویسید که یک متن کوچک مانند نام را دریافت وبه صورت یک رشته ی باینری در بافر یک کارت شبکه کپی نموده وسپس کامپیوتر دیگری در شبکه آن متن را نمایش داده وفرمت باینری داده های ذخیره شده در بافر را نشان دهد.
اگه کسی میتونه کدش وبنویسه یا کمکم کنه تا خودم بنویسم ممنون میشم.اصلاً نمیدونم ازکجاشروع کنم.لطفاً راهنماییم کنید.

zackaric

عضو جدید
سلام
من دوتا سوال برنامه نویسی به زبان c++ در محیط dev دارم که هیچ کس نمیتونه کمکم کنه.هرکی میتونه کمک کنه لطفا بگه که من براش پیام خصوصی کنم
نمیتونم عمومیش کنم چون میترسم استادم بفهمه
مرسی

maede92

عضو جدید
سلام.
من برنامه ای میخوام که نشون بده چطوری میتونیم n خانه حلقوی ایجاد کنیم...
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟:que::que:

parProg

عضو جدید

parProg

عضو جدید
سلام وقتتون بخیر
بااستفاده از ++c برنامه ایی بنویسید که یک متن کوچک مانند نام را دریافت وبه صورت یک رشته ی باینری در بافر یک کارت شبکه کپی نموده وسپس کامپیوتر دیگری در شبکه آن متن را نمایش داده وفرمت باینری داده های ذخیره شده در بافر را نشان دهد.
اگه کسی میتونه کدش وبنویسه یا کمکم کنه تا خودم بنویسم ممنون میشم.اصلاً نمیدونم ازکجاشروع کنم.لطفاً راهنماییم کنید.

مربوط به چه درسیه این سوال؟ ... من اطلاعی ندارم! متاسفانه!

جفنگ نگو

عضو جدید
سلام
من دوتا سوال برنامه نویسی به زبان c++ در محیط dev دارم که هیچ کس نمیتونه کمکم کنه.هرکی میتونه کمک کنه لطفا بگه که من براش پیام خصوصی کنم
نمیتونم عمومیش کنم چون میترسم استادم بفهمه
مرسی
بپرس اگر بلد بودم حتما راهنمائی میکنم ولی نمیتونم برات کد بنویسم
سلام وقتتون بخیر
مسئله شما فقط با سوکت نویسی حل میشود که میتواند حالت های مختلفی داشته باشه که شما به انها اشاره نکرده اید مثلا ایا سروری هم در میان این دو سیسم است ؟ داده ها چک میشود ؟ و . . .

اگر کمی در مورد سوکت پروگرامینک سرچ کنید میتوانید برنامه رو بنویسید اصلا سخت نیست
سلام.
من برنامه ای میخوام که نشون بده چطوری میتونیم n خانه حلقوی ایجاد کنیم...
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟:que::que:
n خانه حلقوی یعنی چی ؟ لیست پیوندی حلقوی میخواهید ؟

ایــــــــــنجا رو ببین

Farnaz1373

عضو جدید
salam man taze mikham barnamenevisi yad begiram kasi mitune komakam kone?
hameye dasturat ro bladam vali khodam nemitunam chizi benevisam! chera?

ASILTASH

عضو جدید
salam man taze mikham barnamenevisi yad begiram kasi mitune komakam kone?
hameye dasturat ro bladam vali khodam nemitunam chizi benevisam! chera?

فرناز خانوم سلام :

چیزی که تو برنامه نویسی مهمه حفظ بودن دستورا نیس بلکه نحوه حل مسئله اس و اینکه بدونی چه دستورایی رو برا کدوم نوع مسئله به کار ببری.
چون واسه هر زبان برنامه نویسی انواع و اقسام سایتا آموزششون رو گذاشتن و میتونی با کمی جست و جو دستورهایی رو که میخوای پیدا کنی.

راه خودمو بهت پیشنهاد میدم ببین به دردت میخوره:

اولای کار از ساده ترین چیزها (جمع دو تا عدد )شروع کن بعد روالی که تو ذهنت واسه حل مسئله هس رو کاغذبنویس بعد مثل چیزی که نوشتی رو کد نویسی کن بعد همین مسئله رو بسط بده و کمی بزرگترش کن(اعداد رو بیشتر کن ضرب و جمع و تفریق رو هم واسسش بنویس بعد با یه ترکیب کردن کوچولو یه ماشین حساب ساده درس کن )

یه چندتا اینطوری که کد بزنی روال کار دستت میاد .

هر جایی هم گیر کردی پست بذار تا دوستان هم کمکت کنن.:)

موفق باشی;)

hanipurelove

عضو جدید
سلام من دو تا سوال دارم که تقریبا میفهمم چی میگه اما نمیدونم چطوری بنویسم خیلیم سادس اما اگه میشه کمکم کنین...
برنامه ای در c++ بنویسید که مقادیر یک ارایه صدعضوی را از ورودی خوانده سپس مقداری را که بیش از بقیه تکرار شده را مشخص کنید؟
برنامه ای بنویسید که ارایه ای را از ورودی خوانده و عناصر ارایه را بدون تکرار چاپ کند؟