راهنمایی در مورد انتخاب موضوع مقاله

mr-adler

عضو جدید
از تمامی دوستان عزیز که در این زمینه تجربه کافی دارن خواهشمندم منو تو این زمینه راهنمایی کنن.
بنده ترم اول صنایع میخونم میخوام شروع کنم روی یه مقاله مرتبط با رشته ام کار کنم.ولی فعلا چون دروسمون تخصصی نشده برای موضوع چیزی به ذهنم نمیرسه.

فقط لطفا نگید که فعلا زوده و ....:razz:

شرایط موضوع:
1.جدید باشه(کسی روش کار نکرده باشه)
2.با توجه به اطلاعاتی اندکی که فعلا دارم بشه روش کار کرد....

پیشاپیش از راهنماییهاتون سپاسگزارم...:gol::heart::gol:

melika02

عضو جدید
اگه نخوام بگم زوده (!) باید بگم خوب باید حداقل بدونی دوست داری مربوط به چی باشه. صنایع خییییییییییییییییییییییلی وسیعه. میتونی 1 search کنی ببینی مقاله ها درباره چه موضوعاتی و چه جورین. یا بگردی ببینی مهندسی صنایع چه بخش هایی داره و دوست داری تو کدوم بخشش کار کنی و مقاله بنویسی. میتونه مربوط به بخش ارگونومیش باشه مثلاً یا مربوط به حوزه های جدید مهندسی صنایع که داره میاد مثلاً کاربرد مهندسی صنایع تو بخش گردشگری! یا تو حوزه ی سلامت. چون تو درس های تخصصی رو حداقل تا یکی دو سال دیگه هم پاس نمیکنی (چون 100 تا پیشنیاز دارن) نمیتونی تو 1 بخش کوچیک تمرکز کنی. بنابراین بهتره که دید کلی داشته باشی. البته این نظر منه. میتونیم ببینی جز صنایع به چی علاقه داری. مثلاً اگه به نقاشی علاقه داری تأثیر رنگ های مختلفو تو کارخونه و روی نگهداری مواد و میزان کار مفید کارگران بسنجی و 1 نتیجه خوب بدست بیاری یا مثلاً موسیقی رو به صنایع یه جور ربط بدی و اینا. حتی شید بشه دستگاه هارو 1 جور تنظیم کرد که صداش آزار دهنده نباشه و یه ریتم جالبی رو ایجاد کنه!!
ببین اینا کاملاً به خودت بستگی داره ولی اگه بخوای 1 مقاله خوب بنویسی حتماً باید چندتا مهندس صنایع قابل دور و برت باشن.

mr-adler

عضو جدید
ممنونم واقعا استفاده کردم.موضوع هایی که گفتید بهم ایده رو داد.حتما این مسئله رو دنبال میکنم.
راستی تا دلتون بخواد مهندس صنایع قابل دور و اطراف من هستن...:surprised:;)

پیش به سوی مطالب عمومی....

فقط یه سوال:ایا تو تحصیلات دانشگاهی دادن مقاله(خوب) بدرد میخوره؟

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
ممنونم واقعا استفاده کردم.موضوع هایی که گفتید بهم ایده رو داد.حتما این مسئله رو دنبال میکنم.

صد در صد مهندس مخصوصا اینکه خودت دنبال تخقیق و پروژه و مقاله باشی ن اینکه کپی پیس باشه ها من مطمئنم درسهای دانشگاه هیچگاه به تحقیقات دوستان نمیرسه درسهای دانشگاه فقط یک نقطه استارته

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
.
.
.

در ادامه صبحت های دوستان :

پیشنهاد میکنم تالار صنایع و قسمت های مخلفش رو حتما مطالعه کنید!!

و بخصوص در قسمت تالار های تخصصی!!

مطمئنا چارچوب کار رو خودتون میتونید بدست بیارید ... ;)

melika02

عضو جدید

نمیدونم منظورت از تو تحصیلات دانشگاهی چیه اما اگه مقاله خوب داشته باشی میره تو رزومت، جاهای مربوط به تحقیق و توسعه و پژوهش راحت تر استخدامت میکنه، اگه بخوای بری 1 کشور دیگه راحت تر Apply میگیری و اگه معدلت بالا باشه و تو و چند نفر دیگه نزدیک به هم باشید و تو مقاله داشته باشی و اونها نداشته باشن حتماً تورو انتخاب میکنن (واسه بحث کارشناسی ارشد بدون کنکور و اینا) و همینطور کلاً تو مقاله بدی سطح دانشگاهت میره بالا. مثلاً تو 1 دسته بندی دانشگاهها اون دانشگاهی که تحقیق علمی و مقاله بیشتری داره رو بالاتر میدونن. اگه هم ایشالا بعداً بخوای استاد دانشگاه بشی حتماً چندتا مقاله ی خوب خیلی کمکت میکنه. فکر کنم این دلیلا کافی باشه!;)

simiya 22

عضو جدید
سلام آقا ببخشید پا برهنه پریدم وسط بحث .ازکجا باید درخواست یک مقاله راجب مدیریت ریسک و مدیریت استراتزیک کرد؟کسی نداره واسم بفرسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

mr-adler

عضو جدید
اقا یه سوال:
چه طوری باید مقاله رو ثبت کرد؟اصلا باید برای ثبت مقاله چیکار کرد؟مثلا میخوام مقالم در دانشگاهم ثبت بشه و کسی نتونه از اون به اسم خودش استفاده کنه....

q1w2e3r4

عضو جدید
اقا یه سوال:
چه طوری باید مقاله رو ثبت کرد؟اصلا باید برای ثبت مقاله چیکار کرد؟مثلا میخوام مقالم در دانشگاهم ثبت بشه و کسی نتونه از اون به اسم خودش استفاده کنه....

یه فایل پی دی اف خوب برای شروع از صفر دارم. ایمیلتو برام بفرست که برات ایمیل کنم.

sahaz ahmadi

عضو جدید
مقاله

مقاله

من دانشجو ترم 5 صنایع هستم میخام مقاله شروع کنم اگه منو هم راهنمایی کنید ممنون میشم

melika02

عضو جدید
بچه ها مقاله هم خوبه ها اما اگه به جاش پروژه رو انتخاب کنید خیلی بیشتر تو کار کمکتون میکنه. تو کارشناسی خیلی مقاله ها سطحش بالا نیست برای همین شاید خیلی چیز خوبی از کار در نیاد. اما پروژه میتونه مصداق همون کاری باشه که بعداً تو شرکتی که شما مهندسه صنایعشید ازتون خواسته میشه.

mr-adler

عضو جدید
سلام
ایا کسی مقاله شو تو isi ثبت کرده؟
اگه اره از مراحل ثبتش برامون بگید....

راستی یه اقای با معرفت پیدا بشه لینک بالا رو دوباره اپلود کنه تو یه جای غیر پیل....تر!!!

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
ایا کسی مقاله شو تو isi ثبت کرده؟
اگه اره از مراحل ثبتش برامون بگید....

راستی یه اقای با معرفت پیدا بشه لینک بالا رو دوباره اپلود کنه تو یه جای غیر پیل....تر!!!

ببخشید ولی الان اصلا به فکر ISI نباش . یکم رویا پردازیه برای الان شما .