قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehrazin_f

عضو جدید
به نظرتون جواب اين تست چي ميشه؟
فرم هاي ساختماني فشرده و متراكم با حداقل سطح حياط مركزي مناسب كدام اقليم است؟( كنكور ٨٢)
١) گرم و خشك ٢) گرم و مرطوب. ٣) سرد. ٤) معتدل و مرطوب
جواب راهيان ارشد ٣ جواب كنكاش ١ من خودم فكر ميكنم ٣ درسته ولي كنكاش توضيحاتي كه داده اينجوره:
بافت متراكم و فشرده ويژگي مناطق سرد و گرم و خشك است اما به كارگيري حياط مركزي متعدد و البته تونشسته و جداقل سطح بيشتر در اقليم گرم و خشك ضروري مي نمايد تا اقليم سرد و كوهستاني. دقت كنيد حياط مركزي اگر داراي سطح حداقل باشد اكثر ساعات در سايه است و تونشسته بودن حياط اين موضوع را تشديد مي كند.
حالا آخرش چي ميشه؟!!!!!

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتون جواب اين تست چي ميشه؟
فرم هاي ساختماني فشرده و متراكم با حداقل سطح حياط مركزي مناسب كدام اقليم است؟( كنكور ٨٢)
١) گرم و خشك ٢) گرم و مرطوب. ٣) سرد. ٤) معتدل و مرطوب
جواب راهيان ارشد ٣ جواب كنكاش ١ من خودم فكر ميكنم ٣ درسته ولي كنكاش توضيحاتي كه داده اينجوره:
بافت متراكم و فشرده ويژگي مناطق سرد و گرم و خشك است اما به كارگيري حياط مركزي متعدد و البته تونشسته و جداقل سطح بيشتر در اقليم گرم و خشك ضروري مي نمايد تا اقليم سرد و كوهستاني. دقت كنيد حياط مركزي اگر داراي سطح حداقل باشد اكثر ساعات در سايه است و تونشسته بودن حياط اين موضوع را تشديد مي كند.
حالا آخرش چي ميشه؟!!!!!

من مدرسان شریف دارم گفته گزینه 3 . حیاط مرکزی در اقلیم گرم و خشک به منظور درختکاری وسیع هستند .
توی کتاب علی عسکری ص 51 شکل حیاط واسه مناطق گرم و خشک بزرگ تر از حیاط سرد کشیده . منم نظرم رو سه هست

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:que: كدام يك از فرم هاي زير داراي پرت اطلاعاتي كمتري مي باشد؟1)دايره 2)مربع 3)ذوزنقه 4)هر سه مورد يكسان است
منبع:درك عمومي
جواب كتاب:ذوزنقه
اگه كسي دليلشو ميدونه لطفا توضيح بده.
اينجوري كه من تو كتاب زيبايي شناسي خودم و بحث مفصلي داره:
جه موقع ما پرت اطلاعاتي داريم زماني كه اطلاعاتي كه به ما داده ميشه براي ما تازهگي نداشته باشه اينجوري كه من از اين تست فهميدم و بين گزينه 3 و 4 شك داشتم تو اين تست احجام پايه رو مثل مربع مثلث دايره رو پرت اطلاعاتي ميدونه
حالا اينا جرا پرت اطلاعاتي دارن جون با ديدنشون يك طرح واره تو ذهنمون ايجاد ميشه مثلا با ديدن يك مربع بلافاصله تمام ويزگي يك مربع تو ذهنمون نقش ميبنده كه مثلا 4 تا ضلع داره دو تا قطر داره اضلاعش قاىم هستن و... ولي با ديدن فرم يك ده ضلعي يا يك مربعي كه با دايره و مثلت تركيب شده باشه ناخوداگاه ويزگي هاي بارزشون تو ذهنمون شكل نميگيره وبرامون اون شكل تازگي دارن
بس پرت اطلاعاتيمون خيلي كمتر ميشه

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب طراحی لرزه ای برای معماران من هر چی میگزدم اون فصلای که بچه ها گفته بودنو پیدا نمکنم مثلا فصل 4 تصاویر ترسیمی از نانونه لوله ها یا جدول رنگی در فصل 5 ؟؟؟این کتاب. که شما میگید. چاپ چندمه؟؟؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب طراحی لرزه ای برای معماران من هر چی میگزدم اون فصلای که بچه ها گفته بودنو پیدا نمکنم مثلا فصل 4 تصاویر ترسیمی از نانونه لوله ها یا جدول رنگی در فصل 5 ؟؟؟این کتاب. که شما میگید. چاپ چندمه؟؟؟

نانو لوله ها خو تو کتاب نانو فناوری گلابچیه دیگه طراحی لرزه ای که به نانو ربط نداره

erisss

عضو جدید
این مرکز معماری چرا هر چی موضوع سخت بودو گذاشته واسه این آخر کاری؟اون از پوسته ها که عین هندسه فضایی سخته اونم از معماری رنسانس و گوتیک:cry: میخواستم از اول دی کمی دوره کنم که اصلا نشد با این برانامه .فکر کنم بیشتر مناسبه کسایی که سال دومین یا اونایی که زودتر شروع کردن بوده برنامش:wallbash::wallbash::wallbash:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این مرکز معماری چرا هر چی موضوع سخت بودو گذاشته واسه این آخر کاری؟اون از پوسته ها که عین هندسه فضایی سخته اونم از معماری رنسانس و گوتیک میخواستم از اول دی کمی دوره کنم که اصلا نشد با این برانامه .فکر کنم بیشتر مناسبه کسایی که سال دومین یا اونایی که زودتر شروع کردن بوده برنامش:wallbash::wallbash::wallbash:
دقيقا منم به گوتیک و پوسته ها نرسيدم :cry: خيلي سختن لامصب...

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقيقا منم به گوتیک و پوسته ها نرسيدم :cry: خيلي سختن لامصب...
بچه ها منم خیلی نگران دوره ام:crying::crying:.طبق برنامه مرکز حداقل تا 20 دی درگیر خوندن مطالب جدید هستیم. چجوری باید این همه رو مرور کنیم تستم بزنیم؟؟!!:w10::cry:(نمیخوام انرژی منفی بدما ولی روز به روز استرسم بیشتر میشه )

erisss

عضو جدید
بچه ها منم خیلی نگران دوره ام:crying::crying:.طبق برنامه مرکز حداقل تا 20 دی درگیر خوندن مطالب جدید هستیم. چجوری باید این همه رو مرور کنیم تستم بزنیم؟؟!!:w10::cry:(نمیخوام انرژی منفی بدما ولی روز به روز استرسم بیشتر میشه )
آزمون ششم 15 دی هستش بعدش دیگه دورست.حواستون باشه آزمونه 6 یه هفته فرصت خوندن داره نه 2 هفته

Serare

عضو جدید
بچه ها اینجا کسی تصمیم داره دوره ی نکته و تست مرکزو شرکت کنه؟؟؟

النازا

عضو جدید
نانو لوله ها خو تو کتاب نانو فناوری گلابچیه دیگه طراحی لرزه ای که به نانو ربط نداره

شما جزوه طراحی لرزه ای سروش نیا وطباطبایی روداری؟که دیگه کتابشونخونیم.اونکه توجزوه ها گذاشتن براسروش نیا همش ده صفحس که فکرنکنم همشم مهم باشه

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما جزوه طراحی لرزه ای سروش نیا وطباطبایی روداری؟که دیگه کتابشونخونیم.اونکه توجزوه ها گذاشتن براسروش نیا همش ده صفحس که فکرنکنم همشم مهم باشه

نه من جزوه ای ندارم همون کتابو خوندم اون جزوه ای که گذاشتن خیلی کمه درحد یک فصل طراحی لرزهای هم نیست 18 فصله که تقریبا 14 فصلش پر از دیاگرام و تصویره خود کتابو بخونید اگه واقعا نمیرسید حداقل عکسا و زیرنویسا رو ببینید جند بار

النازا

عضو جدید
نه من جزوه ای ندارم همون کتابو خوندم اون جزوه ای که گذاشتن خیلی کمه درحد یک فصل طراحی لرزهای هم نیست 18 فصله که تقریبا 14 فصلش پر از دیاگرام و تصویره خود کتابو بخونید اگه واقعا نمیرسید حداقل عکسا و زیرنویسا رو ببینید جند بار

نه دیگه ازشنبه میگیرم میخونمش البته تا حالا کتابشوندیدم چندصفحس

النازا

عضو جدید
بچه ها کسی نمیدونه این استادای طراح گفتن کدوم فصلای تنظیم شرایط ونور وجهان مهمه برا مرورشون میخام

shiva2009

کاربر بیش فعال
آخه صفحه 281 کزازی نوشته توی قسمت درز انبساط : در محل احداث یک ساختمان جدید به ساختمان موجود
با تشکر از همه ی دوستایی که به این سؤال ، جواب دادن.

درز انقطاع: همون طور که دوستان توضیح دادن، بین دو ساختمان یا بین دوبخش از ساختمان که رفتار سازه ای متفاوت دارن ، اجرا می شه، رفتار سازه ای متفاوت هم معنیش اینه که ارتعاشات و حرکت های این دو بخش در اثر زلزله هماهنگ صورت نگیره و باعث تخریب هم دیگه بشن. این اتفاق زمانی می افته که قسمت های مختلف یک ساختمون نسبت به هم تغییر زاویه، تغییر وزن یا تغییر شکل قابل توجه یا سازه های متفاوت داشته باشن، هرکدوم از این عوامل باعث اختلاف فرکانس ارتعاش ساختمون ها میشه .
در مورد اضافه کردن یک ساختمان به ساختمان موجود هم این قضیه ممکنه صدق کنه. چون حتی اگه سیستم سازه ایشون یکسان باشه. گذر زمان روی رفتار سازه ای ساختمون قدیمی تر تآثیر گذاشته. عواملی مثل خزش، خستگی و....هر چند در این صورت بدون اجرای درز هم امکان الحاق هستش.

درز انبساط: درزهای انبساط برای جلوگیری از ترک های ناشی از انقباض و انبساط مصالح ساختمان، بر اثر تغییر دما، اجرا می شن. در طول های زیاد که انبساط و انقباض ، تأثیر چشمگیرتری داره و همین طور زمانی که مصالح مختلف، با ضریب انبساط متفاوت، کنار هم قرار بگیرن، باید بینشون درز انبساطی اجرا شه.

درز انقباض: وقتی بتن برای طول های زیاد استفاده می شه، برای جلوگیری از ترک های ناشی از جمع شدن بتن ، از درز انقباضی استفاده می کنن. بیش تر در پیاده رو ها و دیوارها.

درز کنترل: بعضی جاها با درز انقطاع و بعضی وقتا هم با درز انبساط به یه معنی می گیرن. اما تو یه تعریف جدا، به درز هایی میگن که ترک هایی رو که به هر دلیل مثل ارتعاش، تغییر رطوبت یا تغییر بارگذاری ، در یک قسمت از ساختمون به وجود می یان ، به همون فسمت محدود کنه و مانع از انتشار اون به قسمت های دیگه بشه. ضمن این که این درزها به عنوان منطقه ی ضعیف شناخته میشن و اگه ترک ایجاد بشه، در محل همین درزها ایجاد می شه، نه جای دیگه.

درزهای نشست: برای جدا کردن پی های دو ساختمون یا دو بخش مختلف از ساختمون که به دلیل تفاوت در بارگذاری یا تفاوت های دیگه، امکان داره به طور نامساوی نشست کنن.

به مجموعه ی این درزها به علاوه ی چنتا درز دیگه که کاربردهای خاص دارن، می گن درزهای حرکتی.

اما درزهای اجرایی: درز های اجرایی، به ناچار به وجود میان. وقتی که بتن ریزی در مراحل جداگانه صورت بگیره یا وقتی که در عملیات توقف به وجود بیاد، به اندازه ای که بتن ریخته شده حالت خمیری خودشو از دست بده. درزهای ساخت باید از محل تنش های برشی دور باشن. معمولاَ سعی می کنن که محل این درزها بر درزهای حرکتی منطبق بشه. و بتن ریزی قطعات بزرگ رو در یک شیفت کاری انجام بدن تا درز در خود قطعه به وجود نیاد.

به نظر می رسه درز جدا کننده ی مورد سؤال، هرکدوم از درزها می تونه باشه. مخصوصاً درز انقطاع، که به نظر می یاد اینجا برای کمرنگ کردنش از عبارت درز زلزله استفاده شده. فقط از روی اینکه گفته دو بخش از یک ساختمان، و فقط هم عامل زمان رو اون هم با بازه ی کم (وگرنه از کلمات قدیم و جدید، یا موجود و الحاقی، استفاده می کرد.) در نظر داشته، میشه گفت درز اجرایی مد نظرش بوده که در این شرایط خود به خود به وجود می یاد.
من اولین باری که این سؤال رو دیدم بلافاصله زدم درز ساخت. ولی الان که دوباره بررسیش کردم، به نظرم مبهم اومد.

hooman_archi

عضو جدید
با افزایش عرض جغرافیایی ابعاد بازشو جهت دریافت انرژی غیر فعال خورشیدی :
1 - کمتر میشود
2 - بیشتر میشود
3 - بستگی به زاویه ارتفاع خورشید دارد
4 - بستگی به شیب صفحات خورشیدی دارد

Rebika

عضو جدید
1 - کمتر میشود
2 - بیشتر میشود
فکر می کنم گزینه 2 درسته:redface:
پاسخنامه چه جوابی داده؟؟؟

fereshte1111

عضو جدید
من مدرسان شریف دارم گفته گزینه 3 . حیاط مرکزی در اقلیم گرم و خشک به منظور درختکاری وسیع هستند .
توی کتاب علی عسکری ص 51 شکل حیاط واسه مناطق گرم و خشک بزرگ تر از حیاط سرد کشیده . منم نظرم رو سه هست

مگه اقلیم سرد حیاط مرکزی داره؟؟!

fereshte1111

عضو جدید
1 - کمتر میشود
2 - بیشتر میشود

ازونجایی که زمین کرویه هرچه از سمت قطبین به سمت استوا نزدیک میشیم عرض جغرافیایی بیشتر میشه و از سردی هوا کم میشه . بنا به این که تو کتاب قیابکلو هست و نکته ی دیگا ای جز این نداشته باشه گزینه 2 میتونه درست باشه. دوستان دیگه هم شرکت کنن

mona-70

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ایتا رو از روی جزوه دکتر متدین نوشتم اگه مطمئن هستید بگید عوضش کنم دوستان دیگه هم نظر بدن لطفا با منبع!
سلام دوست عزیز من جزوه معماری اسلامی دکتر متدین رو فقوط 2 شو دارم میشه 1 شو واسم آپلود کنی؟ممنون

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه اقلیم سرد حیاط مرکزی داره؟؟!
مناطق سرد
ساختمان ها دارای حیاط مزکزی و درون گرا منبع : ابنیه سنتی _قبادبادیان
استفاده از ایوان و حیاط کوچک در بنا درک عمومی علی عسکری ص 48و 51

آخرین ویرایش:

hooman_archi

عضو جدید
ازونجایی که زمین کرویه هرچه از سمت قطبین به سمت استوا نزدیک میشیم عرض جغرافیایی بیشتر میشه و از سردی هوا کم میشه . بنا به این که تو کتاب قیابکلو هست و نکته ی دیگا ای جز این نداشته باشه گزینه 2 میتونه درست باشه. دوستان دیگه هم شرکت کنن

قسمت اول حرفتون فکر میکنم اشتباه باشه
هر چه قدر از خط استوا به طرف نیمکره شمالی یا جنوبی بریم عرض جغرافیایی بیشتر میشه و زاویه ارتفاع خورشید کمتر خواهد شد در نتیجه ابعاد بازشو های رو به جنوب ....

Rebika

عضو جدید
هر چه قدر از خط استوا به طرف نیمکره شمالی یا جنوبی بریم عرض جغرافیایی بیشتر میشه و زاویه ارتفاع خورشید کمتر خواهد شد در نتیجه ابعاد بازشو های رو به جنوب ....

در عرض جغرافیایی زیاد که هوا معمولا سرد است واس همین باید ساختمان در جهتی قرار بگیره که حداکثر انرژی خورشید دریافت کنه اما در عرض جغرافیایی کم و مناطق گرم ساختمان باید در جهتی باشه که حداقل انرژی را دریافت کنه ( اقلیم کسمایی)
واس همین فکر می کنم 2 می شه......

آخرین ویرایش:

fereshte1111

عضو جدید

بله بله صفحه 37 کتاب قیابکلو نوشته هر چه به سمت فطبین میریم عرض بزرگتر میشه. ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.