استخدام شرکت ملی گاز ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

HAMED A

عضو جدید
آخرین خبری که از نفت میتونم بهتون بدم،اینکه تو صفحه ی اینترنتی اعلام نتایج شرکت نفت،جمله ی "2- نتايج آزمون كتبي و اسامي پذيرفته شدگان در خرداد ماه 92 اعلام مي گردد." به جمله ی "2- نتايج آزمون كتبي و اسامي پذيرفته شدگان در اواخر خرداد ماه 92 اعلام مي گردد." تغییر یافته است.

اصلا ناراحت نباشید و از این حرکت دلخور نشوید زیرا
ان الله مع الصابرین

باز جای تشکر داره که ما رو از سرگردونی در آوردن...
فکر کنم همون مطلبی که در مورد توقف استخدام نفت تا تشکیل دولت جدید شنیده بودم صحت داشته باشه....

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین خبری که از نفت میتونم بهتون بدم،اینکه تو صفحه ی اینترنتی اعلام نتایج شرکت نفت،جمله ی "2- نتايج آزمون كتبي و اسامي پذيرفته شدگان در خرداد ماه 92 اعلام مي گردد." به جمله ی "2- نتايج آزمون كتبي و اسامي پذيرفته شدگان در اواخر خرداد ماه 92 اعلام مي گردد." تغییر یافته است.

اصلا ناراحت نباشید و از این حرکت دلخور نشوید زیرا
ان الله مع الصابرین

باز جای تشکر داره که ما رو از سرگردونی در آوردن...
هرچی بیشتر بگذره بدتره چون چیزی از کتابا یادمون نیست دیگه

hanif68

عضو جدید
سلام بر مهندسین عزیزاین اولین پست منه و خیلی خوشحالم که در جمع شما هستمخدمتتون عرض کنم که منم مصاحبه رو انجام دادم ولی اونجور که میخواستم نشداین استرسه کار رو خراب کردچندتا از سوالا که جوابشون رو میدونستم، نتونستم به خوبی بیان کنم قبل از مصاحبه هی به خودم تلقین میکردم که آروم باشم ولی اونطور که میبایست نشداما به گمونم در کل بد نبودبیشتر از هایسیس و سوالای صنعتی ازم پرسیدنچون کاراموزی پالایشگاه گازی رفته بودم و گفتم که فلان واحد رو با هایسیس شبیه سازی کردم، برا همین همچین سوالایی پرسیدنازم پرسید تو طراحی با هایسیس تو ریبویلر برج تقطیر چه اطلاعاتی وارد کردی، چند تا اسپک و چه اسپک هایی به برج دادی، اصلا هدفت از شبیه سازی این واحد چی بود و یه چند تا سوال دیگهدیگه گفت اگه بخوای یه پمپ طراحی کنی چه اطلاعاتی لازم هست؟ بازده پمپ هم باید میگفتمدیگه پرسید که برای جلوگیری از کف کردن تو برج جذب چه کارهایی باید انجام داد؟فرایند مراکس رو توضیح بده؟مراحل سیکل تبرید رو بگو؟فیلترهایی که تو فرایند شیرین سازی استفاده میشه چیه و کارشون چیه؟(منظورش فیلتر زغال فعال و دو تادیگه هم بود)اینو یارو خشنه که کنار روانشناس بود پرسیدپرسید که برای افزایش انتقال حرارت تو چیلر، لوله ها رو با چه ارایشی باید قرار بدیم؟ ارایش نود درجه یا سی درجه؟ که میشد سی درجه(اینو بازم خشنه پرسید)پرسیدن که یه مخزن اب داریم به این ارتفاع و میخوایم پمپش کنیم به یه مخزن دیگه، فشار رو بدست بیار؟بهش گفتم با این فرمول بدست میاد گفت مقدارش چقد میشه گفتم اینقد گفت که واحدش چیه و به این واحد مقدارش چقد میشهزبان هم همون پاراگراف معروف راکتور بستر ثابت رو پرسید برا نفر قبل منم باز همین راکتور رو پرسیده بودبه نظرتون سوالاشون سخت نبود؟ البته یه چند تا سوال اسون هم پرسیدنمثلا انرژی داخلی گاز ایده ال و حقیقی به چه چیزی بستگی داره؟و جریان ساید استریم رو از چه برجی میتونیم بگیریم؟و دیگه ......... یادم نمیاد انشاا...همگی موفق باشید

وحیدوحید

عضو جدید
سلام بر مهندسین عزیزاین اولین پست منه و خیلی خوشحالم که در جمع شما هستمخدمتتون عرض کنم که منم مصاحبه رو انجام دادم ولی اونجور که میخواستم نشداین استرسه کار رو خراب کردچندتا از سوالا که جوابشون رو میدونستم، نتونستم به خوبی بیان کنم قبل از مصاحبه هی به خودم تلقین میکردم که آروم باشم ولی اونطور که میبایست نشداما به گمونم در کل بد نبودبیشتر از هایسیس و سوالای صنعتی ازم پرسیدنچون کاراموزی پالایشگاه گازی رفته بودم و گفتم که فلان واحد رو با هایسیس شبیه سازی کردم، برا همین همچین سوالایی پرسیدنازم پرسید تو طراحی با هایسیس تو ریبویلر برج تقطیر چه اطلاعاتی وارد کردی، چند تا اسپک و چه اسپک هایی به برج دادی، اصلا هدفت از شبیه سازی این واحد چی بود و یه چند تا سوال دیگهدیگه گفت اگه بخوای یه پمپ طراحی کنی چه اطلاعاتی لازم هست؟ بازده پمپ هم باید میگفتمدیگه پرسید که برای جلوگیری از کف کردن تو برج جذب چه کارهایی باید انجام داد؟فرایند مراکس رو توضیح بده؟مراحل سیکل تبرید رو بگو؟فیلترهایی که تو فرایند شیرین سازی استفاده میشه چیه و کارشون چیه؟(منظورش فیلتر زغال فعال و دو تادیگه هم بود)اینو یارو خشنه که کنار روانشناس بود پرسیدپرسید که برای افزایش انتقال حرارت تو چیلر، لوله ها رو با چه ارایشی باید قرار بدیم؟ ارایش نود درجه یا سی درجه؟ که میشد سی درجه(اینو بازم خشنه پرسید)پرسیدن که یه مخزن اب داریم به این ارتفاع و میخوایم پمپش کنیم به یه مخزن دیگه، فشار رو بدست بیار؟بهش گفتم با این فرمول بدست میاد گفت مقدارش چقد میشه گفتم اینقد گفت که واحدش چیه و به این واحد مقدارش چقد میشهزبان هم همون پاراگراف معروف راکتور بستر ثابت رو پرسید برا نفر قبل منم باز همین راکتور رو پرسیده بودبه نظرتون سوالاشون سخت نبود؟ البته یه چند تا سوال اسون هم پرسیدنمثلا انرژی داخلی گاز ایده ال و حقیقی به چه چیزی بستگی داره؟و جریان ساید استریم رو از چه برجی میتونیم بگیریم؟و دیگه ......... یادم نمیاد انشاا...همگی موفق باشید

سلام
خوش اومدی
شما چه شاخه ای از مهندسی شیمی هستی؟ پارس جنوبی زده بودی؟ سهمیه یا امتیاز هم داشتی؟ سوال آخر هم اینکه مصاحبه ات چه روزی بود؟
ببخشید که یه کم سوالام زیاد شد :)

Yadavaran

عضو جدید
سلام مهندس یک سوال ایا شما همه سوال ها رو جواب دادی استنباطت ازمصاحبه چه بودخووووووو

آخرین ویرایش:

hanif68

عضو جدید
سلام...به نظر خودم در کل سوالا رو خوب جواب دادم. فقط تو سوال فیلترهای امین و یکی دو تای دیگه موندم. سوالای هایسیس هم خوب جواب دادم بقیه رو هم تقریبا خوب جواب دادم. اگه سختگیرانه و تو بدترین شرایط بخوان بم نمره بدن دیگه حداقل 60 درصد رو میگیرم

mohsenv21

عضو جدید
بالاخره مصاحبه ما هم انجام شد
حدود یک ساعت طول کشید، بازم خدا رو شکر که وقت ناهارشون بود وگرنه بازم بیشتر میشد!!
خیلی سوال پرسیدن
اصلا معلوم نیست چند نفر میخوان!

alexmorgan

کاربر بیش فعال
حدود یک ساعت طول کشید، بازم خدا رو شکر که وقت ناهارشون بود وگرنه بازم بیشتر میشد!!
خیلی سوال پرسیدن

سلام مهندس، خسته نباشی
مصاحبه واسه کجا بود:w26:؟؟!! پارس جنوبی یا پالایشگاه؟؟؟؟!!!!

Yadavaran

عضو جدید
خیلی سوال پرسیدن
آقاجان قربون شکل ورزشکاریت بیا بگو چرا مصاحبه ات اینقدر طول کشید شرح ما واقعه رو توضیح بده خووو.

ha_mi

عضو جدید

سوالات خوب بوده، اون نحوه چیلرارو از منم پرسید واقعا یادم نبود نامرد خیلی ریز بود من گفتم نمیدونم! طراحی اینارو ما نمیخونیم که بتونم جوابتو بدم :biggrin: مراکسو که گفتم خیلی کاملتر پرسید منم کاملتر جوابشو دادم، فیلترای فرایند شیرین سازیم فک کنم بالای 90% بچه ها ندونن صنعتی خیلی ریزه، سه تا فیلتره اولیش واسه جدا کردن جامداس بعدش کربن اکتیوه واسه هرچیزی شیمیایی که ممکنه با امین باشه که شامل مواد ضد کفم میشه باس حواسمون باشه اون موقه خارجش کنیم اخریم باز فیلتر فیزیکیه بره جداکردن ذرات ذغالی که احتمالا با امین اومدن، از من که نپرسید نامرد کاش میپرسید :(
راسی استان محل تولدت بوشهره و مصاحبت 2 خرداد بوود ؟؟

hanif68

عضو جدید
محل تولدم بوشهر نیست ولی سهمیه بومی شاملم میشه و دوم مصاحبه داشتم. دوستان کسی نمیدونه جواب مصاحبه کی قراره بیاد؟کسی ازشون سوال نکرد

Saeed_kh

عضو جدید
اصلا بیخیال استخدامی
من عزمم رو جزم کردم که برم واسه ارشد بخونم
یه دانشگاه خوب قبول شیم و بورسیه و بعد خارج از کشور
درسته هدف سختی ولی من به خودم گفتم و میگم که من میتونم
دوستان ما رفتیم

mohsenv21

عضو جدید
سلام مهندس، خسته نباشی
مصاحبه واسه کجا بود:w26:؟؟!! پارس جنوبی یا پالایشگاه؟؟؟؟!!!!

سلام دوست عزیز، سلامت باشی:sweatdrop:
واسه پارس جنوبی

آقاجان قربون شکل ورزشکاریت بیا بگو چرا مصاحبه ات اینقدر طول کشید شرح ما واقعه رو توضیح بده خووو.

قربونت برم ولی تو شکل ما رو از کجا دیدی؟!:redface:
آخه یکیشون قبلاً توی همون پالایشگاهی که من مدتی مشغول بودم کار کرده بود و شروع کرد به سوال کردن از اونجا، تا جاییکه کار به تعریف کردن داستان و خاطره کشید!!!:biggrin:
راستش واسه هر سوالی هم که یکیشون میپرسید خودم کلی جواب میدادم و به همین دلیل اونا هم خیلی وارد جزئیات میشدن

بنده خدا روانشناسه دوتا سوال ازم پرسید من واسه جواب دادنِ دقیق ده تا سوال ازش پرسیدم:cool:

محل تولدم بوشهر نیست ولی سهمیه بومی شاملم میشه و دوم مصاحبه داشتم. دوستان کسی نمیدونه جواب مصاحبه کی قراره بیاد؟کسی ازشون سوال نکرد

توی اون برگه ای موقع ورود دادن نوشته بود که 31 خرداد نتایج اعلام میشه
خودمم از یکی از مسئولین اونجا که از قبل میشناختمش سوال کردم، گفت همین تاریخ حتماً اعلام میشه چونکه اصرار دارن تا آخر دولت کار به سرانجام برسه

hadishs

عضو جدید
واسه پارس جنوبی

قربونت برم ولی تو شکل ما رو از کجا دیدی؟!:redface:
آخه یکیشون قبلاً توی همون پالایشگاهی که من مدتی مشغول بودم کار کرده بود و شروع کرد به سوال کردن از اونجا، تا جاییکه کار به تعریف کردن داستان و خاطره کشید!!!:biggrin:
راستش واسه هر سوالی هم که یکیشون میپرسید خودم کلی جواب میدادم و به همین دلیل اونا هم خیلی وارد جزئیات میشدن

بنده خدا روانشناسه دوتا سوال ازم پرسید من واسه جواب دادنِ دقیق ده تا سوال ازش پرسیدم:cool:

توی اون برگه ای موقع ورود دادن نوشته بود که 31 خرداد نتایج اعلام میشه
خودمم از یکی از مسئولین اونجا که از قبل میشناختمش سوال کردم، گفت همین تاریخ حتماً اعلام میشه چونکه اصرار دارن تا آخر دولت کار به سرانجام برسه

شما ارشد هستین نه؟ چون کارشناسی های پارس جنوبی 6 خرداد آخرین گروهشون مصاحبه دادن

Saeed_kh

عضو جدید
راستی دوستان پارس جنوبی 130 نفر کارشناسی مهندس شیمی میخواد یا 130 نفر کارشناسی کل رشته ها؟

alexmorgan

کاربر بیش فعال
واسه پارس جنوبی

مهندس مگه مصاحبه پارس جنوبی تموم نشده؟؟؟ به ما گفتن پارس جنوبی تا 6 ام تمومه؟؟؟!!!
تازه شما ارشدی، مگه ارشد چند نفر میخوان؟؟؟؟ یکی از بچه های همین فروم میگفت 15 نفر؟؟؟؟!!!!!!
نفهمیدی نفر چندم واسه مصاحبه ای؟؟؟؟!!!! اگه فرض کنیم اون 15 نفر درست باشه، پسر یعنی کتبی بالای 90-95 زدی که دعوت شدی؟؟!!!!
بازم مصاحبه واسه ارشد بود؟؟؟ یا جزء آخرین گروه ها بودی؟

naser.66

عضو جدید
سلام
من دیروز واسه پالایشگاه خانگیران مصاحبه داشتم
بچه ها از امتیازات پرسیدن
امتیازات هرچی بوده تو مرحله آزمون و نمرش تاثیر داشته
دیگه تو مصاحبه فقط خود طرف مهمه
امتیازات فقط نمره آزمون رو بالا میبرد.
این رو چون در جریانم میدونم
و اینکه میگن پارس جنوبی تا کی بوده
من دیروز ک بودم ارشد برق و لیسانیش.
ارشد حسابداری و لیسانسش و ارشد مدیریت اونجا بودن واسه بید بلند و خانگیران و جنوب
البته مکانیک و مهندسی شیمی هم بودن که دیروز واسه جنوب نبود یا من ندیدمشون

آخرین ویرایش:

naser.66

عضو جدید
یک موضوع دیگه
واسه تعداد نفرات خواسته شده
هیچ آماری رو قبول نکنین
آمار ها دست خود شرکت - منطقه است
اگه افراد که دعوت میشن نمرات خوبی بگیرن امکان داره چند نفر از افرادی که میخوان بیشتر بگیرن
انشاالله همه اونا که حقشونه قبول بشن

alexmorgan

کاربر بیش فعال
سلام
ارشد حسابداری و لیسانسش و ارشد مدیریت اونجا بودن واسه بید بلند و خانگیران و جنوب

یعنی اونایی که سهمیه داشتن، تو همون آزمون اعمال کردن؟ واسه مصاحبه یعنی همه یکسانند؟
اگه اینجوری باشه داداش امیدوارمون کردی، یعنی ما تونستیم بدون سهمیه بین اون همه بالا بیاییم؟؟
شکرت خدا

mohsenv21

عضو جدید
مهندس مگه مصاحبه پارس جنوبی تموم نشده؟؟؟ به ما گفتن پارس جنوبی تا 6 ام تمومه؟؟؟!!!
تازه شما ارشدی، مگه ارشد چند نفر میخوان؟؟؟؟ یکی از بچه های همین فروم میگفت 15 نفر؟؟؟؟!!!!!!
نفهمیدی نفر چندم واسه مصاحبه ای؟؟؟؟!!!! اگه فرض کنیم اون 15 نفر درست باشه، پسر یعنی کتبی بالای 90-95 زدی که دعوت شدی؟؟!!!!
بازم مصاحبه واسه ارشد بود؟؟؟ یا جزء آخرین گروه ها بودی؟

آره من ارشدم، ولی یکی از دوستام که لیسانسه 9ام مصاحبه داشت
راستش آمار بقیه روزها رو نگرفتم که بازم ارشد هستن یا نه

سلام

کاملا درسته، یکی از کارمندای نیروی انسانی شرکت گاز این موضوع رو تایید کرد

یک موضوع دیگه
واسه تعداد نفرات خواسته شده
هیچ آماری رو قبول نکنین
آمار ها دست خود شرکت - منطقه است
اگه افراد که دعوت میشن نمرات خوبی بگیرن امکان داره چند نفر از افرادی که میخوان بیشتر بگیرن
انشاالله همه اونا که حقشونه قبول بشن

این رو هم کاملاً قبول دارم، چیزی که فعلا خودشون میگن اینه که واسه پارس جنوبی دو برابر ظرفیت گرفتن

قبلا هم گفته بودم که این آمار واسه آزمون سال 87 هستش، اگه قرار باشه آماری اعلام بشه اولین جایی که منتشر میشه سایت شرکت گازه، جالبه که این آمار فقط توی همین سایتی که روش نوشته شده منتشر شده:cool:

Yadavaran

عضو جدید
آره من ارشدم، ولی یکی از دوستام که لیسانسه 9ام مصاحبه داشت
راستش آمار بقیه روزها رو نگرفتم که بازم ارشد هستن یا نه

کاملا درسته، یکی از کارمندای نیروی انسانی شرکت گاز این موضوع رو تایید کرد

این رو هم کاملاً قبول دارم، چیزی که فعلا خودشون میگن اینه که واسه پارس جنوبی دو برابر ظرفیت گرفتن

قبلا هم گفته بودم که این آمار واسه آزمون سال 87 هستش، اگه قرار باشه آماری اعلام بشه اولین جایی که منتشر میشه سایت شرکت گازه، جالبه که این آمار فقط توی همین سایتی که روش نوشته شده منتشر شده:cool:
آقا جان این فایل مال سال 81 بوده واز دستشون در رفته اضافاتی مربوط به شرکتهتی منطقه ای چند گانه هم داشته که بدان اضافه شده درکل تا 80 درصد صحیح هستش اصلا چه ریطی به 87 داره خو گلم
;)

بالا