مباحث مرتبط با مهندسان (ناپیوسته علمی-کاربردی و تکنولوژی)

ساجمیر طاها

عضو جدید
ای کاش فقط بحث طراحی بود جدیدا در خصوص نظارت هم خوابهایی دیده اند فقط می توانی نظارت طراحی داشته باشید نه سازه در ضمن مشکل کسانی که علمی کاربردی بودند حل شده هم طراحی و هم نظارت و دلیل آن هم این است که خیلی پیگیر بودند و به نتیجه هم رسیدند متاسفانه هیچ حرکتی از طرف فارغ التحصیلان تکنولوژی مشاهده نمی شود

معمار92

عضو جدید
مباحث مرتبط با گرفتن مهر نظام مهندسی

مباحث مرتبط با گرفتن مهر نظام مهندسی

دلم میخواد بدونم ما که این همه سال درس خوندیم و کارشناسی گرفتیم، اصلا می تونیم مهر نظام مهندسی رو بگیریم؟

arezooo82

عضو جدید
دلم میخواد بدونم ما که این همه سال درس خوندیم و کارشناسی گرفتیم، اصلا می تونیم مهر نظام مهندسی رو بگیریم؟

سوالت خیلی کلیه! ناپیوسته ای آیا؟ علمی کاربری یا تکنولوژی و کاردانی و کارشناسیت یکیه یا نه!

vertex

اخراجی موقت
سلام
من گیج شدم خدایی.
من علمی کاربردی معماریم کاردانیمم نقشه کشی معماری بود.
الان به من بگین من حق طراحی دارم یا نه.کد چند 100 یا 120
هر کی یه چی میگه
بله هر کی یه چیزی میگه و کلا هر استانی ساز خودشو میزنه ولی شما بخشنامه کمسیون هم ارزی ( جدید ترینش ) رو مطالعه کنید اونجا نوشته که میتونید یا نه . زیادم به حرف این بیسوادهای توی نظام گوش ندین .

shafagh234

عضو جدید
سلام . من کاردانیم با کارشناسیم متفاوت بوده ، کارشناسیم معماری بوده الان دارم ارشد معماری میخونم .
میتونم طراحی شرکت کنم ؟

! Milad

عضو جدید
ای کاش فقط بحث طراحی بود جدیدا در خصوص نظارت هم خوابهایی دیده اند فقط می توانی نظارت طراحی داشته باشید نه سازه در ضمن مشکل کسانی که علمی کاربردی بودند حل شده هم طراحی و هم نظارت و دلیل آن هم این است که خیلی پیگیر بودند و به نتیجه هم رسیدند متاسفانه هیچ حرکتی از طرف فارغ التحصیلان تکنولوژی مشاهده نمی شود
داداش منبع حرفت که میگی مشکل علمی کاربردی ها حل شده چیه؟
آخه ورودی های 91 به بعد علمی کاربردی هستن مثل من

! Milad

عضو جدید
این کد 120 و 140 به چه دردی میخوره؟ یه چه کارهایی میشه باهاش کرد؟

shafagh234

عضو جدید
سلام هرکی یه چیز میگه ، یعنی اگه من که کاردانیم با کارشناسیم متفاوت بوده و کارشناسیم معماری هست و الان ارشد معماری هستم بالاخره میتونم طراحی شرکت کنم؟

! Milad

عضو جدید
سلام هرکی یه چیز میگه ، یعنی اگه من که کاردانیم با کارشناسیم متفاوت بوده و کارشناسیم معماری هست و الان ارشد معماری هستم بالاخره میتونم طراحی شرکت کنم؟
اصلا تا پروفوسورا هم پیش بری فرق نداره

مملکت گل و بلبل :)))

اعظم01

عضو جدید

این که بحث نظارت معماری از نظارت سازه و گود برداری و... جدا شه (اجرای ماده 33 )ارتباطی به پیوسته بودن یا ناپیوسته بودن نداره در حال حاضر در بعضی از استانها اجرا شده و شامل تفکیک نظارت همه رشته می شه چه کارشناسی پیوسته معماری باشید چه کارشناسی ناپیوسته .

artman

کاربر فعال

دوست عزيز شما بهتره از دفتر مقررات ملي كه در اداره راه وشهر سازي شهرتون مستقره بپرسي شايد ايين نامه اي چيزي موجود باشه چون به هر حال پروانه رو اونا صادر ميكنن نه نظام مهندسي .

mohandesmemari

عضو جدید
سلام
من از دوستام پرسیدم درباره حق طراحی گفتند مشکل نداره حله مجوز حق طراحی میدند به شرطی که از اول معماری خونده باشی من از دوره دبیرستان و کاردانی و کارشناسی ناپیوسته نقشه کشی ساختمان و معماری خوندم دیگه فکرم راحته چون به من حق طراحی میدند هم نظارت الانم اگر خدا بخواد ارشد میرم خدایاااااااا شاکرم ....

آخرین ویرایش:

mohandesmemari

عضو جدید
سلام
من از دوستام پرسیدم درباره حق طراحی گفتند مشکل نداره حله مجوز حق طراحی میدند به شرطی که از دوره دبیرستان معماری خونده باشی من از دوره دبیرستان و کاردانی و کارشناسی ناپیوسته نقشه کشی ساختمان و معماری خوندم دیگه فکرم راحته چون به من حق طراحی میدند هم نظارت الانم اگر خدا بخواد ارشد میرم خدایاااااااا شاکرم ....

سلام
من از دوستام پرسیدم درباره حق طراحی گفتند مشکل نداره حله مجوز حق طراحی میدند به شرطی که از دوره دبیرستان معماری خونده باشی من از دوره دبیرستان و کاردانی و کارشناسی ناپیوسته نقشه کشی ساختمان و معماری خوندم دیگه فکرم راحته چون به من حق طراحی میدند هم نظارت الانم اگر خدا بخواد ارشد میرم خدایاااااااا شاکرم ....
واقعا دبیرستانم باید معماری بوده باشیم؟؟

mohandesmemari

عضو جدید
نه نیاز نیست دبیرستان معماری خونده باشین

شما راست میگید نیازی به دبیرستان نیست مهم این است که کاردانی باید معماری باشه تا کارشناسی ناپیوسته ولی من فکر میکنم دوره دبیرستان اگر نقشه کشی ساختمان و معماری باشه معتبر تره
موفق باشید

ببخشید لطفا فکر نکن مطم.ن هستی بگو من فردارو مرخصی گرفتم بخاطر حرف شما برم نظام
شما راست میگید نیازی به دبیرستان نیست مهم این است که کاردانی باید معماری باشه تا کارشناسی ناپیوسته ولی من فکر میکنم دوره دبیرستان اگر نقشه کشی ساختمان و معماری باشه معتبر تره
موفق باشید

mohandesmemari

عضو جدید
ببخشید لطفا فکر نکن مطم.ن هستی بگو من فردارو مرخصی گرفتم بخاطر حرف شما برم نظام

من همین الان به دوستم زنگ زدم
گفتند که اره خیال راحت مشکل حل شده حق طراحی هم حق نظارت میدند مهم اینه که کاردانی باید معماری خونده باشه اگر از دوره دبیرستان تا کارشناسی معماری و یا در دوره دبیرستان رشته دیگه مثل ریاضی و فیزیک اومده توی کاردانی تعییر رشته داده معماری تا کارشناسی و یا کارشناسی پیوسته معماری خونده باشه مشکلی نداره
ولی کسانی که در کاردانی معماری نخونده در کارشناسی تغییر رشته دادند اومدند معماری نمیتونند حق طراحی بگیرند حتی ارشد هم بگیرند نمیتونند حق طراحی بگیرند.

موفق باشید.....

آخرین ویرایش:

mohandesmemari

عضو جدید
سلام
من امروز رفتم ریز نمراتم رو دادم بره برا کمیسیون هم ارزی تا دو هفته دیگه جواب میدن

میخای حق طراحی بگیرید؟ برای چی ریز نمرات خواستند مگه مدرکتون چیه؟ آیا از فارغ التحصیل بیش از دوساله که گذشته ؟چیزی گفتند یا نه؟؟میشه کامل توضیح بدید ممنون میشم

آخرین ویرایش:
جواب

جواب

میخای حق طراحی بگیرید؟ برای چی ریز نمرات خواستند مگه مدرکتون چیه؟ آیا از فارغ التحصیل بیش از دوساله که گذشته ؟چیزی گفتند یا نه؟؟میشه کامل توضیح بدید ممنون میشم
ما چون تکنولوژی معماری بودیم بهمون طراحی نمیدادن الان باید ریز نمرات بدیم تا تطبق بزنن و اگه شد بهمون طراحی هم بدن

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
من دبيرستان رياضي خوندم و كارشناسي يوسته معماري خوندم
فارغ التحصل بهمن 90
چطوري بايد عضو نظام بشم و براي گرفتن مهر و اينا اقدام كنم؟
ممنون ميشم كسي راهنماييم كنه

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من کارشناسی پیوسته معماریمو شهریور 90 گرفتم الانم دانشجوی ارشدم سال دیگه درسم تموم میشهومن کی باید امتحان بدم؟ بعد از گرفتن پایه پروانه اشتغال بکار می گیریم؟چطوریه؟لطفا توضیح بدید.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
من دبيرستان رياضي خوندم و كارشناسي يوسته معماري خوندم
فارغ التحصل بهمن 90
چطوري بايد عضو نظام بشم و براي گرفتن مهر و اينا اقدام كنم؟
ممنون ميشم كسي راهنماييم كنه

تیک آف جان شما سال 93 یعنی بعد گذشت 3 سال از تاریخ فارغ التحصیلیت میتونی امتجان بدی اما از الانم میتونی عضو نظام بشی...

vertex

اخراجی موقت
تیک آف جان شما سال 93 یعنی بعد گذشت 3 سال از تاریخ فارغ التحصیلیت میتونی امتجان بدی اما از الانم میتونی عضو نظام بشی...

در تکمیل حرفای دوستمون باید بگم شما در زمانی که 2.5 سال از فارغ التحصیلیت هم گذشت یه نگاهی به آزمون بنداز چون معمولا زمان رو تا وقتی نتایج آزمون میاد 3 سال حساب میکنند .