طراحي شماره گير تلفن براي كامپيوتر

مرد مباح

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان.
ميخواستم بدونم كسي روشي بلده كه بتونه يك Caller-ID براي كامپيوتر طراحي كنه كه مثلا براي 3-4 خط تلفن همزمان پاسخگو باشه!
اگخ كسي ميتونه اينجا پست بده.
من خودم برنامه نويس هستم و ميتونيم به كمك همديگه يك نرم اقزار كوچك هم براي اتصالش به كامپيوتر بنويسيم.
هزينه اين طرح رو هم ميتونم تقبل كم. لطفا اگه مايل به صحبت هستيد توي ياهو ميتونيم دربارش بيشتر صحبت كنيم.

ممنون و منتظر نظراتتان هستم!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

bardiajoon

عضو جدید
زياد سخت نيست !

زياد سخت نيست !

شما می تونید از TAPI ، TAPIEX ، Kdetel و یا چیز های دیگه استفاده کنید .
تمامی اونا هم به سادگی کالر آیدی رو در اختیارتون میزارن به شرطی که مودم شما اونو ساپورت کنه .
سعی کنید مودمی پیدا کنید که توی هایپر ترمینال جواب بده .

تو هایپر ترمینال روی نیو کانکشن کلیک کنید یک اسمی برای کانکشن وارد سپس کام مورد استفاده ی مودمتون را انتخاب کنید(معمولا com3)
حالا تک تک دستورات زیر را بنویسید و اینتر بزنید به محض اینکه هر کدام اوکی داد یه زنگ به خطی که به مودمتون وصله بزنید باید بعد از رینگ اول تاریخ و ساعت و شماره ی تماس گیرنده را نشونتون بده
1.at#cid=1
2.at#cid=2
3.at#vcid=1
4.at#vcid=2
اگر هیچ پاسخ اوکی نگرفتید یا در موقع تماس فقط Ring مشاهده کردید احتمال زیاد یا مودمتون کالر ای دی را ساپورت نمیکنه یابا سرویسی که در منطقه مخابراتیتون ارائه میشه سازگار نیست.

كد کامپوننت Kdtele

Private Sub KDPhone1_OnCallerID(ByVal Error As Long, ByVal Number As String, ByVal Name As String, ByVal CallHandle As Long)txtIncoming.Text = NumberEnd Sub

bardiajoon

عضو جدید
زياد سخت نيست !

زياد سخت نيست !

نگفتي با چه برنامه اي؟

http://www.4shared.com/file/17891000/1083b1c/AT_online.html

ATs0 = # - # of rings to auto-answer after; if 0, disable auto-answer
AT A = Answer call
AT D = Dial
AT E# = Echo characters in command mode - where # = 0-no echo; 1=echo
AT H = Hangup
AT M# = Modem speaker: # = 0 - speaker off; 1 - speaker on during handshake; 2 - speaker always on
AT Z = reset modem
AT &F = reset modem to factory defaults

مرد مباح

عضو جدید
سلام و ممنون از راهنماييت!
من با دلفي كار ميكنم و اين قضيه رو هم ميدنم. هدف من كار نرم افزاري نيست!
ميخوام Kit براي اين قضيه ايجاد بشه! چون براي مثال چطور مبتوني 8 خط رو به كامپيوتر وصل كني؟ ( به فرض اينكه به اين تعداد هم مودم بخري هزينه مادربرد با تعداد پورت بالا به قدري زياد ميشه كه معقول نيست) بنابراين من دنبال ساخت سخت افزارش هستم. نه ارتباط با مودم.
به جز اين مشكل تعداد مودم زياد اينه كه فكر نكنم بتوني مودمهاتو از هم تفكيك كني و بگه الان كدوم خطط داره زنگ ميزنه!

بالا