* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

mrjamal62

عضو جدید
سلام. من میخواستم یک ماده FR4 Glass/Epoxy Phenolic وارد کنم. چه جوری می تونم این ماده را وارد کنم؟

TARRAHMPC

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من یک تمرین مقاومت مصالح دارم با انسیس باید انجامش بدم(تصویرش رو ضمیمه کردم)
میخواستم بدونم نحوه بارگذاری نیروی V که روی شکل نشون داده شده توی انسیس چجوریه ؟
و اینکه این جسم یک سالید هست و ضخامت 100 سانت داره.

همچنین من از انسیس 14 استفاده می کنم و برای المان بندی از solid 185 استفاده کردم آیا برای این مدل خوبه ؟

چون تا پس فردا باید تحویلش بدم خیلی ممنون میشم جواب بدید.

1.jpg

TARRAHMPC

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من یک تمرین مقاومت مصالح دارم با انسیس باید انجامش بدم(تصویرش رو ضمیمه کردم)
میخواستم بدونم نحوه بارگذاری نیروی V که روی شکل نشون داده شده توی انسیس چجوریه ؟
و اینکه این جسم یک سالید هست و ضخامت 100 سانت داره.

همچنین من از انسیس 14 استفاده می کنم و برای المان بندی از solid 185 استفاده کردم آیا برای این مدل خوبه ؟

چون تا پس فردا باید تحویلش بدم خیلی ممنون میشم جواب بدید.

مشاهده پیوست 152708

ممنون میم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

Amin1984

عضو جدید
ممنون میم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

سلام، با توجه به اینکه نمیشه گشتاور (ممان) رو به این آسانی ها وارد کرد (شایدم من بلد نیستم)، تنها چیزی که به ذهن من میرسه اینه که این نیروی V رو به مرکز هندسی وارد کن و برای ایجاد اثر گشتاور ناشی از خروج از مرکزیت، شما یک کوپل نیرو به این قطعه وارد کن تا ممان لازم رو ایجاد کنه.

daeehossein

عضو جدید
از انسیس ۱۴ و یا ۱۴.۵ استفاده کنین کرکش پایدارتره. موقع نصب حتما از اینترنت دیسکانکت بشین. آنتی ویروس رو موقتا غیر فعال کنید و به هیچ عنوان از فیلتر شکن استفاده نکنین چرا که این نرم افزار بر اساس IP سیستم شما کار می کنه و وقتی IP ر و عوض می کنین( چیزی که در پروکسی ها اتفاق می افته) لایسنس نمی تونه سرور رو پیدا کنه و مجددا نیاز به نصب ansys licence manager کرک مجدد نرم افزار خواهید داشت. نسخه موجود در سافت گذر هم تست شده هست هم مورد اطمینان

الان 12 رو آنینستال کردم . مشکلی نیست ؟؟؟ میتونم بعدش 14 رو نصب کنم ؟؟؟؟

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
الان 12 رو آنینستال کردم . مشکلی نیست ؟؟؟ میتونم بعدش 14 رو نصب کنم ؟؟؟؟
من جای شما بودم 14.5 رو نصب می کردم خب جدید تر هست البته 14.5.7 هم آمده ولی هر کدوم دم دستته خوبه
نه مشکلی نیست اگر بتونی توی registry editor هر چی کلید واژه ansys میبینی حذف کنی خیلی خوب میشه اگر هم روی سیستمت نرم افزا جدید نصب نکردی بتونی سیستمت رو به قبل از نصب انسیس 12 restore کنی مطمئن تری!

a.n.a

عضو جدید
سلام
میخوام یه فایل با پسوند cmap تو انسیس ایجاد کنم
چطوری باید این کارو انجام بدم؟ کسی میتونه کمکم کنه؟ خیلی ضروریه
:cry::(

Amin1984

عضو جدید
سلام
میخوام یه فایل با پسوند cmap تو انسیس ایجاد کنم
چطوری باید این کارو انجام بدم؟ کسی میتونه کمکم کنه؟ خیلی ضروریه
:cry::(

سلام، این فایل گرافیکیه؟ یعنی عکسه؟ واسه چیه؟ واسه محیط لینوکس میخوای؟ (ببخشید که به جای جواب دادن فقط سوال پرسیدم!)

a.n.a

عضو جدید
سلام، این فایل گرافیکیه؟ یعنی عکسه؟ واسه چیه؟ واسه محیط لینوکس میخوای؟ (ببخشید که به جای جواب دادن فقط سوال پرسیدم!)

سلام
مرسی که جواب دادین
1سری شکل مد تو انسیس گرفتم که تناژ رنگیه، میخوام این تناژ از سفید به سیاه تغییر کنه تا بتونم تو مقاله و پایان نامم قرار بدم
یه دونه از شکل مدها رو اینجا میذارم تا بهتر منظورمو بفهمین

بازم ممنون
shape mode.jpg

Amin1984

عضو جدید
سلام
مرسی که جواب دادین
1سری شکل مد تو انسیس گرفتم که تناژ رنگیه، میخوام این تناژ از سفید به سیاه تغییر کنه تا بتونم تو مقاله و پایان نامم قرار بدم
یه دونه از شکل مدها رو اینجا میذارم تا بهتر منظورمو بفهمین

بازم ممنون
مشاهده پیوست 153665

سلام، به آدرس زیر برید:
PlotCtrls/ Redirect Plots/ To PSCR File
یک صفحه مثل شکل زیر باز میشه که میتونید اونجا تغییرات مورد نیاز رو اعمال کنید (جلوی گزینه color باید monochromatic رو انتخاب کنید):
Untitled.jpg

توجه کنید که اونجا تنظیمات دیگه هم هست که میتونه مفید باشه. و یک موضوع که میتونه مشکل ساز بشه! پسوند فایل eps. خواهد بود که من فقط با فتوشاپ بلدم بازش کنم! (اگر شما راه دیگه ای پیدا کردی به من هم بگو!) بعد از باز کردن فایل تو فتوشاپ میتونید به فرمت دلخواه (مثلاً jpg.) ذخیره کنید.
توجه کنید که این تنها یکی از راههای موجود بود! و خواهش میکنم که اگه دوستان راههای ساده تر بلدند لطف کنند و توضیح بدهند.

a.n.a

عضو جدید
سلام، به آدرس زیر برید:
PlotCtrls/ Redirect Plots/ To PSCR File
یک صفحه مثل شکل زیر باز میشه که میتونید اونجا تغییرات مورد نیاز رو اعمال کنید (جلوی گزینه color باید monochromatic رو انتخاب کنید):
مشاهده پیوست 153697

توجه کنید که اونجا تنظیمات دیگه هم هست که میتونه مفید باشه. و یک موضوع که میتونه مشکل ساز بشه! پسوند فایل eps. خواهد بود که من فقط با فتوشاپ بلدم بازش کنم! (اگر شما راه دیگه ای پیدا کردی به من هم بگو!) بعد از باز کردن فایل تو فتوشاپ میتونید به فرمت دلخواه (مثلاً jpg.) ذخیره کنید.
توجه کنید که این تنها یکی از راههای موجود بود! و خواهش میکنم که اگه دوستان راههای ساده تر بلدند لطف کنند و توضیح بدهند.

سلام بازم ممنون که جواب دادین
1فایل pdf براتون میذارم مشاهده پیوست grayscale.pdfکه توش کاری رو که باید بکنم توضیح داده فقط مشکلم اینه که اولین قسمت 1فایل با پسوند cmap میخواد که من بلد نیستم چطوری ایجادش کنم
با فتوشاپ هم کار نکردم که بتونم این کارو بکنم

مشاهده پیوست grayscale.pdf

Amin1984

عضو جدید
دوباره سلام
دو تا عکس از انسیس رو براتون میذارم ولی از اون به بعدشو بلد نیستم چکار کنم
مشاهده پیوست 153727
مشاهده پیوست 153729
بازم ممنون که بهم جواب میدین

سلام، فایلی که فرستاده بودید رو همین الان خوندم، اون فایل cmap. رو که گفته بودید می خوام بفرستم ولی بلد نیستم چجوری اینجا آپلود کنم!! :redface: رفتم تو پروفایلتون ولی اونجا هم ایمیلتونو پیدا نکردم.
راستی بنده با قسمت آخر اون فایل پی-دی-اف مخالفم! یعنی بعد از لود کردن فایل cmap ترجیح میدم که از طریق زیر فایلهام رو به عکس تبدیل کنم:
PlotCtrls>Write Metafile>Invert White/Black
آخه به نظرم اینجوری کیفیتش بهتر میشه!

Amin1984

عضو جدید
دوباره سلام
دو تا عکس از انسیس رو براتون میذارم ولی از اون به بعدشو بلد نیستم چکار کنم
مشاهده پیوست 153727
مشاهده پیوست 153729
بازم ممنون که بهم جواب میدین
سلام، فایل مورد نظر رو تو یک سایت اپلود کردم شاید اینطوری بشه دانلودش بکنید:
http://uplod.ir/h9wm5adxib99/grayscale_-_Copy_-_Copy.cmap.htm
برای ایجاد عکس پیشنهاد میکنم از مسیر زیر اقدام کنید:
Plot Ctrls> Write Metafile>Standar Color
راستی این ترکیب از گری استایل تیره ترین کانتور رو به بیشترین مقدار نسبت میده. من نمی دوستم که شما کدوم حالت رو میخواهید؟ از سفید به سیاه یا برعکس؟

آخرین ویرایش:

a.n.a

عضو جدید
راستی این ترکیب از گری استایل تیره ترین کانتور رو به بیشترین مقدار نسبت میده. من نمی دوستم که شما کدوم حالت رو میخواهید؟ از سفید به سیاه یا برعکس؟[/QUOTE

سلام
من عکسی رو که از ساختار نانو گذاشته بودین برام دیدم
من میخوام بیشترین مقدارو با سیاه وکمترینو با سفید نشون بده و بینشون هم تغییر کنه از سیاه به سفید
ولی نفهمیدم چطوری باید مثل عکس شما ایجاد کنم!:redface::cry:

واسه اینکه عکس اپلود کنید وقتی دارید پست میذارید بالای اون قسمتی که تایپ میکنید کنار علامت undo فایلهای ضمیمه وجود داره > افزودن فایل> اضافه کردن مستقیم

Amin1984

عضو جدید
راستی این ترکیب از گری استایل تیره ترین کانتور رو به بیشترین مقدار نسبت میده. من نمی دوستم که شما کدوم حالت رو میخواهید؟ از سفید به سیاه یا برعکس؟[/QUOTE

سلام
من عکسی رو که از ساختار نانو گذاشته بودین برام دیدم
من میخوام بیشترین مقدارو با سیاه وکمترینو با سفید نشون بده و بینشون هم تغییر کنه از سیاه به سفید
ولی نفهمیدم چطوری باید مثل عکس شما ایجاد کنم!:redface::cry:

واسه اینکه عکس اپلود کنید وقتی دارید پست میذارید بالای اون قسمتی که تایپ میکنید کنار علامت undo فایلهای ضمیمه وجود داره > افزودن فایل> اضافه کردن مستقیم

سلام،
منظورتون رو از عبارت "
عکسی رو که از ساختار نانو گذاشته بودین" رو نفهمیدم
:confused::que:
ولی اگه اون فایل با پسوند cmap. را دانلود کرده اید، باید عرض کنم که در جواب اون فایل pdf که شما گفتید: "
مشکلم اینه که اولین قسمت 1فایل با پسوند cmap میخواد که من بلد نیستم چطوری ایجادش کنم" براتون فرستادم، طبق راهنمایی های همون فایل PDF امتحانش کنید، اگه مشکلی بود من در خدمتم.

a.n.a

عضو جدید
سلام،
منظورتون رو از عبارت "
عکسی رو که از ساختار نانو گذاشته بودین" رو نفهمیدم
:confused::que:
ولی اگه اون فایل با پسوند cmap. را دانلود کرده اید، باید عرض کنم که در جواب اون فایل pdf که شما گفتید: "
مشکلم اینه که اولین قسمت 1فایل با پسوند cmap میخواد که من بلد نیستم چطوری ایجادش کنم" براتون فرستادم، طبق راهنمایی های همون فایل PDF امتحانش کنید، اگه مشکلی بود من در خدمتم.

سلام
من فقط1عکس دانلود کردم فایل pdf ی نبود که دانلود کنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میشه دوباره برام بفرستین؟
ممنون

Amin1984

عضو جدید
سلام
من فقط1عکس دانلود کردم فایل pdf ی نبود که دانلود کنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میشه دوباره برام بفرستین؟
ممنون

سلام، اون فایل (همون که اسمش grayscale - Copy - Copy.cmap بود) رو از لینک دانلود کردین؟

حالا از مسیر زیر اون فایل رو تو انسیس باید وارد کنید:
Plot Ctrls>Style>color>Load Color Map
بعد از این مرحله باید رنگ کانتورها همگی سیاه و سفید بشوند، اگر نشد یکبار replot کنید.
فعلاً تا همین جا جلو بریم، اگر موفق شدیم، بقیه اش رو ادامه می دهیم.

a.n.a

عضو جدید
سلام، اون فایل (همون که اسمش grayscale - Copy - Copy.cmap بود) رو از لینک دانلود کردین؟

حالا از مسیر زیر اون فایل رو تو انسیس باید وارد کنید:
Plot Ctrls>Style>color>Load Color Map
بعد از این مرحله باید رنگ کانتورها همگی سیاه و سفید بشوند، اگر نشد یکبار replot کنید.
فعلاً تا همین جا جلو بریم، اگر موفق شدیم، بقیه اش رو ادامه می دهیم.

ممنون مرسی کاری که گفتین رو انجام دادم دقیقا تناژ رنگ از سفید به سیاه تغییر کرد
بعد از گزینه capture image استفاده کردم تا تبدیل به عکسش کنم
1سوال دیگه داشتم گزینه بهتری هست که عکس نهایی کیفیت بهتری داشته باشه؟
عکس کاری رو که انجام دادم اینجا میذارم به نظرتون درسته؟
mode.jpg
بازم ممنون که کمکم میکنید:smile:

Amin1984

عضو جدید
ممنون مرسی کاری که گفتین رو انجام دادم دقیقا تناژ رنگ از سفید به سیاه تغییر کرد
بعد از گزینه capture image استفاده کردم تا تبدیل به عکسش کنم
1سوال دیگه داشتم گزینه بهتری هست که عکس نهایی کیفیت بهتری داشته باشه؟
عکس کاری رو که انجام دادم اینجا میذارم به نظرتون درسته؟
مشاهده پیوست 154060
بازم ممنون که کمکم میکنید:smile:
سلام متآسفانه چون در جریان کارهایی که انجام دادید نیستم، نمیتونم جواب قطعی در مورد صحت عکس بدم، بخصوص که کیفیت عکس هم وقتی اینجا آپلود میشه پایین میاد. ولی به طور کلی پیشنهاد می کنم که با نمونه رنگی کنترل کنید تا خدای نکرده مغایرتی نداشته باشند.
در مورد کیفیت عکس که پرسیده بودید، راستش زیاد بلد نیستم، ولی شاید مسیر زیر کمک کنه که کیفیت بالاتر بره:
Plot Ctrls> Best Quality Image> Create Best Quality
مسیر بالا رو که برید، یک صفحه باز میشه که اونجا از جلوی دو گزینۀ Element Tesselation Res و Solid Tesselation Res باید گزینۀ Fine رو انتخاب کنید.

a.n.a

عضو جدید
سلام متآسفانه چون در جریان کارهایی که انجام دادید نیستم، نمیتونم جواب قطعی در مورد صحت عکس بدم، بخصوص که کیفیت عکس هم وقتی اینجا آپلود میشه پایین میاد. ولی به طور کلی پیشنهاد می کنم که با نمونه رنگی کنترل کنید تا خدای نکرده مغایرتی نداشته باشند.
در مورد کیفیت عکس که پرسیده بودید، راستش زیاد بلد نیستم، ولی شاید مسیر زیر کمک کنه که کیفیت بالاتر بره:
Plot Ctrls> Best Quality Image> Create Best Quality
مسیر بالا رو که برید، یک صفحه باز میشه که اونجا از جلوی دو گزینۀ Element Tesselation Res و Solid Tesselation Res باید گزینۀ Fine رو انتخاب کنید.

سلام
من نمودارهامو گرفتم ولی به نظرم قسمتی که سفیده تو پرینت هم دیده نمیشه جندتا مد اول رو براتون میذارم میشه نظرتون رو بهم بگین؟
مشاهده پیوست New folder.rar

نمیتونم کاری بکنم که از خاکستری شروع بشه تناژ رنگم؟

Amin1984

عضو جدید
سلام
من نمودارهامو گرفتم ولی به نظرم قسمتی که سفیده تو پرینت هم دیده نمیشه جندتا مد اول رو براتون میذارم میشه نظرتون رو بهم بگین؟
مشاهده پیوست 154111

نمیتونم کاری بکنم که از خاکستری شروع بشه تناژ رنگم؟

سلام، یک فایل cmap. دیگه فرستادم:
مشاهده پیوست grayscale - 2.zip
راستی یادم رفت بگم، همیشه قبل از انجام هر تغییری روی نتایج گرافیکی تحلیلها حتماً یک کپی (به عنوان پشتیبان) از فایلهای مدلساری خودتون بگیرید تا خدای نکرده نتایج زحماتتان از بین نرود.

a.n.a

عضو جدید
سلام
میشه1راهنمایی بهم بدین
فرکانس های طبیعی که از انسیس بدست میارم با فرکانسهای بدست اومده از حل متلبم یکسان نیست
احتمال میدم تو واردکردن شرایط مرزی تو انسیس اشتباه کردم
تیرم دوسر سادس
Untitled.png
تومقاله ای که براتون میفرستم نوشته uتو راستای y و چرخش حول محور x صفره ولی محورهای مختصاتم توانسیس شبیه عکس بالاس
مشاهده پیوست Out-of-plane responses of a circular curved Timoshenko.pdf

من تو انسیسu تو راستای y و چرخش حول محور x رو صفر کردم

Amin1984

عضو جدید
سلام
میشه1راهنمایی بهم بدین
فرکانس های طبیعی که از انسیس بدست میارم با فرکانسهای بدست اومده از حل متلبم یکسان نیست
احتمال میدم تو واردکردن شرایط مرزی تو انسیس اشتباه کردم
تیرم دوسر سادس
مشاهده پیوست 154291
تومقاله ای که براتون میفرستم نوشته uتو راستای y و چرخش حول محور x صفره ولی محورهای مختصاتم توانسیس شبیه عکس بالاس
مشاهده پیوست 154293

من تو انسیسu تو راستای y و چرخش حول محور x رو صفر کردم

سلام،
شاید بهتر بود که من جواب این سوال رو نمی دادم و منتظر می موندم تا دوستان که بیشتر دینامیک ارتعاشات و ... بلدند جواب بدهند ولی کلاً با توجه مقاله ای که پیوست شده پیشنهاد می دهم که موارد زیر را یکبار دیگر کنترل کنید:
- مختصات (کارتزین یا قطبی یا استوانه ای و...)
- تحلیل دو بعدی است یا سه بعدی؟ (انسیس آنالیز مودال رو معمولاً سه بعدی انجام می دهد)
- برای تیر چه المانی انتخاب کردید؟ (منظورم BEAM188 و .... است، آخه ممکنه که المان انتخابی شما برای تیر اصلاً امکانات تیر برنولی رو نداشته باشه، البته از ورژن 13 به بعد فکر کنم این مشکل دیگه وجود ندارد)
و در نهایت شرمنده که همین قدر بلد بودم :)

a.n.a

عضو جدید
سلام،
شاید بهتر بود که من جواب این سوال رو نمی دادم و منتظر می موندم تا دوستان که بیشتر دینامیک ارتعاشات و ... بلدند جواب بدهند ولی کلاً با توجه مقاله ای که پیوست شده پیشنهاد می دهم که موارد زیر را یکبار دیگر کنترل کنید:
- مختصات (کارتزین یا قطبی یا استوانه ای و...)
- تحلیل دو بعدی است یا سه بعدی؟ (انسیس آنالیز مودال رو معمولاً سه بعدی انجام می دهد)
- برای تیر چه المانی انتخاب کردید؟ (منظورم BEAM188 و .... است، آخه ممکنه که المان انتخابی شما برای تیر اصلاً امکانات تیر برنولی رو نداشته باشه، البته از ورژن 13 به بعد فکر کنم این مشکل دیگه وجود ندارد)
و در نهایت شرمنده که همین قدر بلد بودم :)

سلام
تیرم تیموشنکو هس که با المان beam188 مدلش کردم
شما خیلی بهم کمک کردین
ممنون که واسم وقت گذاشتین و به سوالام جواب دادین
:smile:

melikappp

عضو جدید
سلام دوستان

من یه سوال مدلسازی دارم.

من می خوام کمانش تیر رو توی انسیس مدل کنم. منتها نه کمانش ساده. می خوام یه کمانش با جابه جایی بزرگ مدل کنم.(با روش طول قوس-arc length). بعدش، فرکانس های طبیعی اونو بدست بیارم.

1- آیا کمانش رو باید با نیرویی به اندازه نیروی بحرانی انجام بدم یا بزرگتر از اون؟
2- چه تنظیماتی لازمه اعمال کنم برای جابه جایی بزرگ؟ آیا اصلا لازمه تنظیمات انجام بگیره یا خود روش طول قوس، به طور خودکار کمانش غیرخطی رو انجام میده؟
3- فقط آنالیز استاتیکی باید انجام بشه و بعد مودال؟ یا اینکه آنالیز دیگه ای هم باید انجام بشه؟
4- اگر من بخوام یه نقص هندسی به تیر وارد کنم(مثلا به صورت یه شکل مود سینوسی)، چطور باید اینو به انسیس تفهیم کنم؟

مرسی.

mechanicsoft

عضو جدید
نحو اعمال نیروی تابعی در نرم افزار انسیس

نحو اعمال نیروی تابعی در نرم افزار انسیس

با سلام کسی مدل کردن نیرو تابعی در انسیس مانند f=(x/l )*p
را یاد دارد لطفاء توضیح دهید .
http://www.mechanicsoft.ir
با سلام دوست من
این کار بسیار ساده است شما باید یک بار تابع را بسازید و بعد تابع را سیو ومجددا فراخوانی کنید من سعی میکنم در چند عکس توضیح دهم
از منوی
Parametrs>>Function>>define
به صورتی که در عکس زیرنشان دادم فانکشن رو میسازید بطور مثال فانکشنی که من در عکس ساختم تابعی از زمان، دما و جابجایی x نودی هست ک قراره فانکشن رو روش اعمال کنم
Capturess.jpg
سپس در همین صفحه فایل رو به یک نام سیو میکنید
بعد از مسیر زیر مجددا فایل رو فراخوانی میکنید به همون اسمی که ذخیره کردید
Parametrs>>Function>>Read From File
در اینجا از شما میخواد که یک اسم برای جدول انتخاب کنید و شما هم مثلا اسمی رو که برای جدول انتخاب میکنید table123 است.

Captureeeee.jpg
تا اینجا شما تابعتون رو ساختید
حالا فرض کنید میخواید بارگذاری کنید از همون مسیر معمولی که میرفتید بارگذاری میکردید
DefineLoad>>Apply>>structural>>force/moment>>on node
میروید این بار به جای اعمال مقدار نیرو به صورت زیر عمل میکنید.به جایی Constant Value گزینه ExistingTable را انتخاب کنید و سپس جدولی ظاهر میشود که شما تابع مورد نظر خود که ما اینجا نام آن را table123 گذاشته ایم انتخاب میکنید.
برای توضیحات بیشتر پیشنهاد میکنم به سایت من سری بزنید آنجا کاملتر این مطلب را شرح خواهم داد

مدیر سایت مکانیک سافت

mechanicsoft

عضو جدید
با سلام دوست من
این کار بسیار ساده است شما باید یک بار تابع را بسازید و بعد تابع را سیو ومجددا فراخوانی کنید من سعی میکنم در چند عکس توضیح دهم
از منوی
Parametrs>>Function>>define
به صورتی که در عکس زیرنشان دادم فانکشن رو میسازید بطور مثال فانکشنی که من در عکس ساختم تابعی از زمان، دما و جابجایی x نودی هست ک قراره فانکشن رو روش اعمال کنم
مشاهده پیوست 154903
سپس در همین صفحه فایل رو به یک نام سیو میکنید
بعد از مسیر زیر مجددا فایل رو فراخوانی میکنید به همون اسمی که ذخیره کردید
Parametrs>>Function>>Read From File
در اینجا از شما میخواد که یک اسم برای جدول انتخاب کنید و شما هم مثلا اسمی رو که برای جدول انتخاب میکنید table123 است.

مشاهده پیوست 154904
تا اینجا شما تابعتون رو ساختید
حالا فرض کنید میخواید بارگذاری کنید از همون مسیر معمولی که میرفتید بارگذاری میکردید
DefineLoad>>Apply>>structural>>force/moment>>on node
میروید این بار به جای اعمال مقدار نیرو به صورت زیر عمل میکنید.به جایی Constant Value گزینه ExistingTable را انتخاب کنید و سپس جدولی ظاهر میشود که شما تابع مورد نظر خود که ما اینجا نام آن را table123 گذاشته ایم انتخاب میکنید.
برای توضیحات بیشتر پیشنهاد میکنم به سایت من سری بزنید آنجا کاملتر این مطلب را شرح خواهم داد

مدیر سایت مکانیک سافت

اینم لینک دقیق توضیحاتش
http://mechanicsoft.ir/post/35

mechanicsoft

عضو جدید
با سلام

من هم همین سوالو داشتم چه جوری میشه بار گذازی بر اساس یک تابع داشته باشیم
مثلا (W=f(x به شکل زیر توجه کنید

با تشکر ==>> MeNo <<==
لطفا به این لینک از سایت من مراجعه کنید توضیحاتی کامل در این مورد گذاشتم
نحوه نوشتن و ذخیره کردن و فراخوانی تابع و اعمال تابعی نیرویی بر روی یک نود را توضیح داده ام
http://mechanicsoft.ir/post/35