تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

Runny

عضو جدید
با تنظیم increment ها میشه کاری کرد که از یه مقدار کوچیک شروع شه و اگه مسئله همگرا شد رفته رفته بزرگتر شه و یه حد نهایی هم واسش مشخص کرد تا از اون بزرگ تر نشه. ولی تا اونجایی که میدونم خود آباکوس این کار رو میکنه و شما کنترلی روش نداری

اینو میدونم. جواب با increment های بزرگ هم همگرا میشه ولی متغیرهای داخلی این مسئله در ابتدای تغییرشکل وابستگی زیادی به مسیر دارند بنابراین increment ها باید کوچیک برداشته بشه تا خطا کم شود ولی خود آباکوس چون جواب همگرا میشه زود increment ها را بزرگ میکنه. منم مجبورم ماکزیمم مقدار increment را برای کل دامنه حل کوچیک بگیرم که باعث میشه زمان حل بره بالا. حالا میخوام ببینم آیا توی inp فایل میشه دستوری را وارد کرد که بشه روی اندازه increment ها کنترل داشت؟

ali_ta66

عضو جدید
اینو میدونم. جواب با increment های بزرگ هم همگرا میشه ولی متغیرهای داخلی این مسئله در ابتدای تغییرشکل وابستگی زیادی به مسیر دارند بنابراین increment ها باید کوچیک برداشته بشه تا خطا کم شود ولی خود آباکوس چون جواب همگرا میشه زود increment ها را بزرگ میکنه. منم مجبورم ماکزیمم مقدار increment را برای کل دامنه حل کوچیک بگیرم که باعث میشه زمان حل بره بالا. حالا میخوام ببینم آیا توی inp فایل میشه دستوری را وارد کرد که بشه روی اندازه increment ها کنترل داشت؟

مهندس، از این چیزی که می خوای اطلاع دقیقی ندارم. ولی چرا همون جور که خودت گفتی، 2 تا step تعریف نمی کنی؟ خیلی کارت راحت تر میشه

ali_ta66

عضو جدید
براي آناليزكمانشي غيرخطي explicit يك مدل پيچده، راهي بنظرتون براي وارد كردن imperfection بصورت eigen از آناليز linear-perturbation هست ؟! (مدل بدليل پيچيدگي تماس‌ها اصلا توي آناليز Static General قابل انجام نيست !! پس لطفا import كردن از Standard رو فراموش كنيد )

شايد پيشنهاد بشه به جاي مقادير eigen نيرو يا تغييرمكاني اعمال كنم: OK، ولي سوالم اينجاست كه با توجه به ماهيت ديناميك آناليز explicit، كدوم يكي از اين دوتا باعث تنش كمتري ميشه ؟! ثانيا اين مقادير بايد بعد از وارد شدن ثابت باقي بمونه يا وارد و سپس برداشته بشه ؟!

سلام دوست عزیز.
میشه لطفا یه توضیحاتی در مورد آنالیز کمانش به من بدی؟
واسه آنالیز کمانش در آباکوس دو روش وجود داره (subspace و lanczone). فرق این دو روش چیه؟
اگه یه توضیحی هم در مورد imperfection بدید ممنون میشم.

Buckling

Buckling

سلام دوست عزیز.
میشه لطفا یه توضیحاتی در مورد آنالیز کمانش به من بدی؟
واسه آنالیز کمانش در آباکوس دو روش وجود داره (subspace و lanczone). فرق این دو روش چیه؟
اگه یه توضیحی هم در مورد imperfection بدید ممنون میشم.

آقاي "ali_ta66"

شما سوال رو با سوال جواب ميدهيد ؟! قصد شما از پرسيدن اين سوال چيست؟! غير اينه كه شما مي‌خواي "گاز انبري" به پرسش‌هاي من حمله كنيد و اونها رو زير سوال ببريد !!! ببينيد ما اينجا دوستانه سوال مي‌پرسيم و رفقاتي جواب ميدهيم !!! ميخواهيد منم در مورد سوالات و پاسخ‌هاي شما مسائل پشت پرده رو "بگم ؟! بگم؟! نه واقعا بگم؟!!"

:lol: :w15:
چند خط بالا انتخاباتي بود و زياد جدي نگيريد و راي ما "روحاني" است
;) :thumbsup2:
در مورد كمانش غيرخطي يا Post Buckling توضيحات زياده و در يكي دوخط نميشه گفت ! شما به كتاب آباكوس "خلخالي" مراجعه بفرماييد! فقط بصورت كوتاه اينكه چون در مدلسازي همه‌چي ايده آل است وقتي عضو تحت بررسي كمانش و بار گذاري محوري قرار مي‌گيره، كمانشي اتفاق نمي‌افته (عضو در طول فقط جمع ميشه) ولي در واقعيت بدليل نواقص و معايبي (imperfection) مثل: مشخصات غيرهمگن مصالح - انحراف بارگذاري - آسيب‌ديدگي يا اعوجاج و مشكل بسيار كوچك عضو يا نواقص ساخت عضو كمانه مي‌كنه ! پس ما در مدلسازي بايد يك نقصي براي مدل تعريف كنيم كه راه‌هاي مختلفي از جمله بصورت بدست آوردن مود اول كمانش خطي و اختصاص دادن آن به مدل با يك ضريب كاهنده بصورت مقادير eigenvalue است - آن دو روش كه گفتيد فقط در نحوه بدست آوردن مقادير eigenvalue كمانش خطي است كه در نحوه محاسبه و هزينه محاسباتي تفاوت دارند و نتيجه يكي است (البته روش lanczos محدوديت‌هايي دارد و اكثرا از روش SUBSPACE استفاده مي‌شود) !!!! موفق باشيد و راي بدهيد

آخرین ویرایش:

hamid0101

عضو جدید
سلام دوستان
من برای یه تیر که بار نقطه ای بهش اعمال می شه می خواستم تو آباکوس نمودار نیروی برشی و لنگر خمشی رو بدست بیارم . یه راهنمایی بکنین اینکاری که می کنم درست هست یا نه چون جواب با تئوری نمی خونه . من بعد از مدلسازی تو ماژول step قسمت field output آیتم SF رو برای نیروی برشی اضافه می کنم و بعد از job گرفتن تو محیط visualization یه p ath درست می کنم از طریق point که نقاط ابتدا و انتها رو وارد می کنم و بعد از طریق create X-X data و انتخاب path و انتاخب SF از fieldout put نمودار رو رسم می کنم اما جواب با حالت تئوری فرق داره ممنون می شم کسی کمکم کنه یا فایل آموزشی بگذاره .
کسی نیست به سوال من جواب بده و به من کمک کنه؟

ali_ta66

عضو جدید
آقاي "ali_ta66"

شما سوال رو با سوال جواب ميدهيد ؟! قصد شما از پرسيدن اين سوال چيست؟! غير اينه كه شما مي‌خواي "گاز انبري" به پرسش‌هاي من حمله كنيد و اونها رو زير سوال ببريد !!! ببينيد ما اينجا دوستانه سوال مي‌پرسيم و رفقاتي جواب ميدهيم !!! ميخواهيد منم در مورد سوالات و پاسخ‌هاي شما مسائل پشت پرده رو "بگم ؟! بگم؟! نه واقعا بگم؟!!"

:lol: :w15:
چند خط بالا انتخاباتي بود و زياد جدي نگيريد و راي ما "روحاني" است
;) :thumbsup2:
در مورد كمانش غيرخطي يا Post Buckling توضيحات زياده و در يكي دوخط نميشه گفت ! شما به كتاب آباكوس "خلخالي" مراجعه بفرماييد! فقط بصورت كوتاه اينكه چون در مدلسازي همه‌چي ايده آل است وقتي عضو تحت بررسي كمانش و بار گذاري محوري قرار مي‌گيره، كمانشي اتفاق نمي‌افته (عضو در طول فقط جمع ميشه) ولي در واقعيت بدليل نواقص و معايبي (imperfection) مثل: مشخصات غيرهمگن مصالح - انحراف بارگذاري - آسيب‌ديدگي يا اعوجاج و مشكل بسيار كوچك عضو يا نواقص ساخت عضو كمانه مي‌كنه ! پس ما در مدلسازي بايد يك نقصي براي مدل تعريف كنيم كه راه‌هاي مختلفي از جمله بصورت بدست آوردن مود اول كمانش خطي و اختصاص دادن آن به مدل با يك ضريب كاهنده بصورت مقادير eigenvalue است - آن دو روش كه گفتيد فقط در نحوه بدست آوردن مقادير eigenvalue كمانش خطي است كه در نحوه محاسبه و هزينه محاسباتي تفاوت دارند و نتيجه يكي است (البته روش lanczos محدوديت‌هايي دارد و اكثرا از روش SUBSPACE استفاده مي‌شود) !!!! موفق باشيد و راي بدهيد

آقا اعتراف میکنم که اولش جا خوردم!!!!
ولی خب چون زمان تبلیغات گذشته من در این زمینه جوابی نمیدم!!! ;):biggrin:

اگه جسم ما متقارن نباشه (یک استوانه که با یک سری ریب تقویت شده) آیا بازهم لازمه که در مورد اون به مسئله Imperfection توجه بشه؟
یه سوال دیگه. در مسئله من کمانش موضعی نیز وجود داره. واسه بررسی اون بایدچیکار کنم؟ آیا اونم ربطی به imperfection داره؟
ممنون. من رای دادم!!

اگه جسم ما متقارن نباشه (یک استوانه که با یک سری ریب تقویت شده) آیا بازهم لازمه که در مورد اون به مسئله Imperfection توجه بشه؟
یه سوال دیگه. در مسئله من کمانش موضعی نیز وجود داره. واسه بررسی اون بایدچیکار کنم؟ آیا اونم ربطی به imperfection داره؟

البته اگر تصوير مدل رو مي‌گذاشتيد بهتر بود، ولي فكر نكنم براي مدل نا متقارن (هندسي) نيازي باشد! ببينيد اگر تنيجه مدل بدون imperfection مطابق مود اول كمانشي هست و تغيير شكل برون محور رو مشاهده مي‌كنيد فكر نكنم ديگه لزومي داشته باشه - سوال دوم رو اصلا متوجه نمي‌شم يعني چه ؟! ببخشيد

براي آناليزكمانشي غيرخطي explicit يك مدل پيچده، راهي بنظرتون براي وارد كردن imperfection بصورت eigen از آناليز linear-perturbation هست ؟! (مدل بدليل پيچيدگي تماس‌ها اصلا توي آناليز Static General قابل انجام نيست !! پس لطفا import كردن از Standard رو فراموش كنيد )

شايد پيشنهاد بشه به جاي مقادير eigen نيرو يا تغييرمكاني اعمال كنم: OK، ولي سوالم اينجاست كه با توجه به ماهيت ديناميك آناليز explicit، كدوم يكي از اين دوتا باعث تنش كمتري ميشه ؟! ثانيا اين مقادير بايد بعد از وارد شدن ثابت باقي بمونه يا وارد و سپس برداشته بشه ؟!

من يك استوانه Solid دارم، مي‌دونيم كه solid از مختصات global پيروي مي‌كنه و نياز به مختصات local نداره ! ولي من نياز دارم كه تنش عمود بر محيط استوانه رو داشته باشم، خب شايد راه حل بفرماييد كه براي استوانه مختصات محلي تعريف كنم ولي من همزمان بايد تنش S33 مختصات global وسط استوانه رو مي‌خوام !! حالا چيكار كنم ؟؟!! ميشه مدل هر دو مختصات رو داشته باشه ؟ اونوقت چه جوري معلوم ميشه، تنش حاصله مال كدوم دستگاه مختصاته ؟!

اساتيد خب سوالات منم جواب بديد ديگه !!!! ضعيف گير آورديد ؟! ديوار من كوتاه ؟؟!!!
:evil:

akbari farahani

عضو جدید
سلام خسته نباشید
من پروژه مدل و تحلیل فرآیند اکستروژن و دارم و طبق مثال 1.3.5 آباکوس تا سر بارگذاری پیش رفتم میشه لطف کنید بگید از اونجا به بعد باید چه کار کنم :cry:

ali_ta66

عضو جدید

البته اگر تصوير مدل رو مي‌گذاشتيد بهتر بود، ولي فكر نكنم براي مدل نا متقارن (هندسي) نيازي باشد! ببينيد اگر تنيجه مدل بدون imperfection مطابق مود اول كمانشي هست و تغيير شكل برون محور رو مشاهده مي‌كنيد فكر نكنم ديگه لزومي داشته باشه - سوال دوم رو اصلا متوجه نمي‌شم يعني چه ؟! ببخشيد

ممنون از بابت پاسخ به سوال اول.
در مورد سوال دوم بعدا با تصویر و توضیحات بیشتر ازتون سوال می پرسم.
فعلا یه سوال اساسی (و البته ابتدایی) دارم. تا اونجا که من متوجه شدم برای بدست آوردن مودهای کمانش نیازی به توجه به مبحث Imperfection نیست و این موضوع در مورد مسئله post-buckling اهمیت پیدا میکنه. درسته؟

فعلا یه سوال اساسی (و البته ابتدایی) دارم. تا اونجا که من متوجه شدم برای بدست آوردن مودهای کمانش نیازی به توجه به مبحث Imperfection نیست و این موضوع در مورد مسئله post-buckling اهمیت پیدا میکنه. درسته؟
دكتر ! من كه توي همون خط اول "پست انتخاباتي" گفتم كه: براي كمانش غير خطي يا post buckling !! بلي - براي كمانش خطي liner perturbation و بدست آوردن مودهاي كمانشي، نيازي نيست.

سلام دوستان
من برای یه تیر که بار نقطه ای بهش اعمال می شه می خواستم تو آباکوس نمودار نیروی برشی و لنگر خمشی رو بدست بیارم . یه راهنمایی بکنین اینکاری که می کنم درست هست یا نه چون جواب با تئوری نمی خونه . من بعد از مدلسازی تو ماژول step قسمت field output آیتم SF رو برای نیروی برشی اضافه می کنم و بعد از job گرفتن تو محیط visualization یه p ath درست می کنم از طریق point که نقاط ابتدا و انتها رو وارد می کنم و بعد از طریق create X-X data و انتخاب path و انتاخب SF از fieldout put نمودار رو رسم می کنم اما جواب با حالت تئوری فرق داره ممنون می شم کسی کمکم کنه یا فایل آموزشی بگذاره .

به لینک زیر مراجعه کنید و اگه سوالی هم داشتید همونجا (www.trine.ir) می تونید بپرسید: "نحوه ترسیم نمودار گشتاور خمشی تیر در نرم افزار ABAQUS"
http://www.trine.ir/نحوه-ترسیم-نمودار-گشتاور-خمشی-تیر-در-abaqus/

feizim

عضو جدید
سلام
در آباکوس property
متریالم را فقط
¯σ = 180¯ε0.2

را دارم و
و E = 70,000MPa, ρ = 2700 kg/m3,ν = 0.3

و
initial yield stress of 100 MPa and a maximum
flow stress of 207 MPa

خواص پلاستیک بالا را چگونه و کجا باید وارد کنم؟
ممنون

آخرین ویرایش:
سلام
در آباکوس property
متریالم را فقط
¯σ = 180¯ε0.2

را دارم و

و
flow stress of 207 MPa

ممنون
گفتی انگلیسی باشه، جواب نمیدن! نه!
ببیند توی الاستیک که فقط مدول الاستیسیته و ضریب پوآسون رو معرفی می کنید - برای تعریف مشخصات پلاستیک توی پنجره properties>mechnial>plasticity>plastic وابسته به اینکه مشخصات مصالح مورد نظر پرفکت یا ایده آل باشه یا دوخطی یا سه خطی تنش مورد نظر و کرنش پلاستیک (تفاضل کرنش از کرنش تسلیم) رو وارد می کنید! بعنوان مثال اگر پرفکت بخواهید تعریف کنید فقط یک خط که شامل تنش تسلیم و کرنش صفر خواهد بود

feizim

عضو جدید
ممنون
بله الاستیک مشخصه
میخوام بدونم برای پلاستیک دقیقا مدول لودویک را باید کجا وارد کرد؟

گفتی انگلیسی باشه، جواب نمیدن! نه!
ببیند توی الاستیک که فقط مدول الاستیسیته و ضریب پوآسون رو معرفی می کنید - برای تعریف مشخصات پلاستیک توی پنجره properties>mechnial>plasticity>plastic وابسته به اینکه مشخصات مصالح مورد نظر پرفکت یا ایده آل باشه یا دوخطی یا سه خطی تنش مورد نظر و کرنش پلاستیک (تفاضل کرنش از کرنش تسلیم) رو وارد می کنید! بعنوان مثال اگر پرفکت بخواهید تعریف کنید فقط یک خط که شامل تنش تسلیم و کرنش صفر خواهد بود

میخوام بدونم برای پلاستیک دقیقا مدول لودویک را باید کجا وارد کرد؟
ببینی من توضیحی که دادم، کاری است که همیشه برای تعریف مشخصات "فولاد" صورت می گیره ! پس خودتان قضاوت مهندسی داشته باشید، چون من آلمینیوم مدل نکردم! البته در کتاب آباکوس "صدیقیانی" از "انتشارات اندیشه سرا" مدلهای المینیومی وجود دارد !
مدول لودویک چی هست ؟! توی مشخصات شما که چنین چیزی ندارد؟!​

k4v3h69

عضو جدید
سلام خسته نباشید
من در هنگام نصب جایی که به lincense server1 میرسم با erorr زیر مواجه میشم لطفا راهنماییم کنید
the ABAQUSLM vendor daemon on 27003@host name is down

سلام خسته نباشید
من در هنگام نصب جایی که به lincense server1 میرسم با erorr زیر مواجه میشم لطفا راهنماییم کنید
the ABAQUSLM vendor daemon on 27003@host name is down
شما مگه از روي راهنماي نصب پيش نميري ؟!! اگر راهنماي نصب نداري از توي اينترنت با توجه به ورژن سرچ كن، پيدا مي‌كني !! احتمالا اون قسمت 27003@host name بخصوص host name كه بايد مطابق نام كامپيوتر شما باشه رو در اون فايل txt يا اصلاح نكردي يا موقع نصب توي پنجره‌ها اشتباد وارد فرموديد

ali_ta66

عضو جدید
سلام
در آباکوس property
متریالم را فقط
¯σ = 180¯ε0.2

را دارم و

و
flow stress of 207 MPa

ممنون

توضیحات استاد کامل هست.
بین فولاد و آلمینیوم و ... هم فرقی نیست.
مدل لودینگ چیه؟؟!!

k4v3h69

عضو جدید
چرا اتفقا راهنما تصویری هست و تمام این کارها رو انجام دادم
اسم کامیوتر رو هم در فایل txt اصلاح کردم
دیگه کلافه شدم هرکاری باید میکردم انجام دادم اما نمیتونم نصبش کنم

mec_eng_2010

عضو جدید
سلام دوستان-درموردمدلسازی کامپوزیت ها کسی نوشته یا جزوه ای داره؟؟میخوام یک مدل سه بعدی کامپوزیتی بسازم اما نرم افزارerrorمیده که تعریفlaminaتو ماژول propertyفقط برای تنش صفحه ای قابل قبوله!!!نمیتونم مدل سه بعدی کامپوزیتی دربیارم.بدجورکارم گیره!!!!اگرکسی مبتونه یک توضیحی بده .
ممنون

bluen

عضو جدید
سلام بکس
میخام یه مدل(پارت) را از کتیا بیارم تو آباکوس از طریق ایمپورت مدل اررور میده!!!

گشتم یه چیزی به اسم ABAQUS Elysium Neutral transfer دیدم تو نت ایده ایی ندارین بچه ها؟

سپاس

yasser2222

عضو جدید
سلام بکس

گشتم یه چیزی به اسم ABAQUS Elysium Neutral transfer دیدم تو نت ایده ایی ندارین بچه ها؟

سپاس
من از کتیا میارم اباکوس 12 یه چنتا ارور میده اما شکلو میاره بدون مشکل

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بکس

سپاس

سلام
با تغییر دادن پسوند موقع ذخیره مدل در کتیا می توان مدل را با آباکوس لینک کرد.
همه نرم افزارها هر پسوندی رو نمی خونه.
موفق باشید.

bluen

عضو جدید
سلام
با تغییر دادن پسوند موقع ذخیره مدل در کتیا می توان مدل را با آباکوس لینک کرد.
همه نرم افزارها هر پسوندی رو نمی خونه.
موفق باشید.

آقا همه فرمتارو تست کردم فایده نداره یه 50 تا اررور (یه اررور 50 باری باز میشه) مرتبط با لایسنس کتیا تو محیط اباکوس میده!

جون من کمک کنین واسه شنبه میخخخخام

آخرین ویرایش:

yasser2222

عضو جدید

آقا همه فرمتارو تست کردم فایده نداره یه 50 تا اررور (یه اررور 50 باری باز میشه) مرتبط با لایسنس کتیا تو محیط اباکوس میده!

[/QUOTEفک کنم برای هر پارت کتیا یه اررور میده!stpیا igs کن بعد ببر اباکوس

bluen

عضو جدید

[/QUOTEفک کنم برای هر پارت کتیا یه اررور میده!stpیا igs کن بعد ببر اباکوس

stp فایل 2 کیلوبایتی save میکنه
igs هم اررور میده

bluen

عضو جدید
کتیا کو؟

کتیا کو؟

آقا این تاپیک 358 صفحه ای کتیا گم شده 4 روزه!!!!!

تاپیک حدف شده یعنی؟؟؟؟

مسولین جواب بدن لطفا

آخرین ویرایش:

whiterose

عضو جدید
سلام دوستان.
چطور میتونم به قسمتی از یک سازه یک جابجایی اولیه وارد کنم؟
یعنی مثلا سازه رو 4سانتیمتر جابجا بعد رها کنیم. این رو تو چه استپی و چه جوری BC -Tabular بدم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید