ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

big guy

عضو جدید
دینامیک ماشین بهترین کتاب بازار کدومه؟

نظرتون در مورد راهیان ارشد چیه؟

bardiaxavi

عضو جدید
:( بچه ها میشه نظرتون رو بگین الان میانگین از درس ها چند% خونده باشیم خوبه؟ منظورم برای بچه هاییه که ترم 7 هم دارن ( البته سبک - 12 واحد )..؟

mahde1818

عضو جدید
من الان فصل سوم ترمودینامیک +فصل 3 ریاضی1+فصل 2 دینامیک +فصل 3 استاتیک رو خوندم از هفته دوم مرداد شروع به خوندن کردم به نظرتون با این سرعت تا کی می تونم کل کتاب ها رو یک دور بکنم؟؟؟؟:question: البته فارغ تحصیل شدم

سالید ورک

عضو جدید
سلام- خسته نباشید
اگر بتونید با توجه به برنامه ریزی های یکی از موسسات پیش برید وهمه درسارو با هم پیش برید توی یه زمان مشخص میتونید درسا رو تموم کنید/من یک ماهی هست که شروع کردم ولی درسا زود یادم میره به خاطر همین میخام برنامه زوج و فرد رو به همراه برنامه یکی از موسسات اجرا کنم امید وارم که بتونم موفق بشم راستی توی برنامه زوج وفرد جمعه ها باید قسمت هایی که توی یه هفته خوندید باید مرور کنید/

karim-mech

کاربر بیش فعال
بنده هنوز امیدوارم که معجزه ای برای اهل یقین رخ بده و با رتبه ی نجومی که آوردم. قبول بشم!
خدایا با فرستادن معجزه ایمان مارا راستین بگردان!
اگه هم معجزه نیاد که باید از مهر شروع کنم به خوندن!

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
عيد سعيد فطر مبارك

عيد سعيد فطر مبارك

خدایا به ما توفیق ده تا از کسانی باشیم که حاصل دسترنج یکماه ی خود را در رمضان، از این به بعد هم حفظ کنیم.(آمین)

:gol:
:gol::gol:عيد سعيد فطر بر تمام مسلمانان عزيز الخصوص دوستان تالار مهندسي مكانيك مبارك:gol::gol:

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
خدایا به ما توفیق ده تا از کسانی باشیم که حاصل دسترنج یکماه ی خود را در رمضان، از این به بعد هم حفظ کنیم.(آمین)

:gol:
:gol::gol:عيد سعيد فطر بر تمام مسلمانان عزيز الخصوص دوستان تالار مهندسي مكانيك مبارك:gol::gol:
مرسی، من هم به همه مهندسای تاپیک تبریک میگم :gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:.....

nafas_e_khoda

عضو جدید
عید می آید اگر رویت شود ابروی تو
ماه از رو میرود گر ببیند روی تو

اللهم عجل لولیک الفرج

عید همه ی کنکوری ها مبارک
:gol:، امیدوارم قبولی تو ارشد 92 رو از خدا عیدی بگیرید( البته اگر به صلاحتون باشه)، واسه منم دعا کنید.

bardiaxavi

عضو جدید
من که حدود 10% خوندم:cry:

من الان اینطوری خوندم: ریاضی1: حد و پیوستگی-مشتق نصفش (از بس نکته ای بود حالم بد شد) - انتگرال تا سر ناسره-مختلط ، ریاضی 2: هیچی ، معادلات: لاپلاس 80% ، ریاضی مهندسی: سری فوریه تا سر انتگرال فوریه، ترمو: 2 فصل اول پوران، سیالات: هیچی ، مقاومت: تا سر فصل 3 نایی، استاتیک: 2 فصل اول + کار مجازی نایی، طراحی: هیچی، انتقال حرارت: دو فصل اول پوران به جز اون قسمت از کانداکشن دو بعدی که مشتق جزئی باید بلد باشی، زبان هم هی یه نگاهی میکنم میانگین شبی 30 مین، در مورد دینامیکی ها هم من روی کنترل و ارتعاشات برنامه دارم تا حدودی هم دینامیک ماشین و دینامیک چون من کنترل و ارتعاشاتم قویه و یه نگاهی به فصل های اولش انداختم ولی زیاد از کتاب های پوران راضی نبودم، میخوام صبر کنم تا ترم جدید برم سر کلاس همون استاد خودم تو دانشگاه که مرور بشه برام ...

همش استرس دارم :cry:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
من الان اینطوری خوندم: ریاضی1: حد و پیوستگی-مشتق نصفش (از بس نکته ای بود حالم بد شد) - انتگرال تا سر ناسره-مختلط ، ریاضی 2: هیچی ، معادلات: لاپلاس 80% ، ریاضی مهندسی: سری فوریه تا سر انتگرال فوریه، ترمو: 2 فصل اول پوران، سیالات: هیچی ، مقاومت: تا سر فصل 3 نایی، استاتیک: 2 فصل اول + کار مجازی نایی، طراحی: هیچی، انتقال حرارت: دو فصل اول پوران به جز اون قسمت از کانداکشن دو بعدی که مشتق جزئی باید بلد باشی، زبان هم هی یه نگاهی میکنم میانگین شبی 30 مین، در مورد دینامیکی ها هم من روی کنترل و ارتعاشات برنامه دارم تا حدودی هم دینامیک ماشین و دینامیک چون من کنترل و ارتعاشاتم قویه و یه نگاهی به فصل های اولش انداختم ولی زیاد از کتاب های پوران راضی نبودم، میخوام صبر کنم تا ترم جدید برم سر کلاس همون استاد خودم تو دانشگاه که مرور بشه برام ...

همش استرس دارم :cry:
سلام دوست من خسته نباشيد..آفرين درس ها رو خوب پيش برديد سعي كنيد به همين منوال ادامه بديد و هر چه قوي تر و البته سريعتر درس ها رو تموم كنيد چرا كه مرحله مهمتري به نام دوران مرور و تست رو پيش رو داريد...راستي كتاباي پوران ترمو و انتقال چطورياس؟؟ من گرفتم خونم راضي بودم به نسبت قيمتش...راهيان 34000 تومن سيالاتشه در حاليه پوران 6900!!!:eek: البته من ساختيم و سيالاتو واسه رتبه خوب تو ساخت ميخونم نه واسه تبديل و طراحي نگران نباشيد!!
موفق باشيم;)

eydani

عضو جدید
سلام
من الان يه ٧،٨ سالي ميشه كه ليسانس را گرفتم و از درس دور بودم، تصميم گرفتم فوق شركت كنم البته نه براي امسال چون شاغل هستم براي سال بعد برنامه ريزي كردم كه شركت كنم، هدفم نيز طراحي كاربردي است، دوست ان لطفا راهنمايي كنند به چه صورت شروع كنم؟ يه سري جزوه و كتاب هم دارم جمع اوري مي كنم، تمرينات خود كتابهاي مرجع را نيز حل كنم خوبه يا تنها به جزوات و كتابهاي كنكوري بسنده كنم؟رياضيات را از چطوري و از كدوم مرجع يا مؤسسه بخونم؟خلاصه هر راهنمايي كه به ذهنتون ميرسه بگيد ممنون ميشم

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سلام
من الان يه ٧،٨ سالي ميشه كه ليسانس را گرفتم و از درس دور بودم، تصميم گرفتم فوق شركت كنم البته نه براي امسال چون شاغل هستم براي سال بعد برنامه ريزي كردم كه شركت كنم، هدفم نيز طراحي كاربردي است، دوست ان لطفا راهنمايي كنند به چه صورت شروع كنم؟ يه سري جزوه و كتاب هم دارم جمع اوري مي كنم، تمرينات خود كتابهاي مرجع را نيز حل كنم خوبه يا تنها به جزوات و كتابهاي كنكوري بسنده كنم؟رياضيات را از چطوري و از كدوم مرجع يا مؤسسه بخونم؟خلاصه هر راهنمايي كه به ذهنتون ميرسه بگيد ممنون ميشم
سلام دوست اولا ارادتون واسه ادامه تحصيل قابل ستايش هست
اول از هر چيز شما بايد مطمئن بشيد كه دقيقا از كي ميخواهيد واسه كنكور شروع كنيد. اگه واسه كنكور 93 مي خوايد استارت بزنيد به نظر من با اينكه مدت ها از درس درو بود و با توجه به اينكه شاغل هستيد بهتره اول از هر چيز از شرايط فعلي كنكور،آمار شركت كنندگان،ظرفيت ها و خلاصه مقدماتش كاملا آگاه بشيد و همچنين در مورد اون گرايشي كه ميخواهيد درش شركت كنيد تحقيق كنيد و سوالات چند سال اخير رو بررسي كنيد تا متوجه سطح سوالات بشيد البته اينا بخاطر اينكه كه مدت ها از درس دور بود.و ان شالله ا ز اواخر امسال مي تونيد شروع كنيد(البته اگه قص داريد كنكور93 شركت كنيد)در مورد منابع هم همين تاپيك و تاپيك 91 و همچنين تاپيك اختصاصي منابع كنكور ميتونه كمكتون كنه سعي كنيد همين جا از اطالاعاتي كه دوستان قرار ميدن و يا اظهار نظرهاشون استفاده كنيد تا وقتي خواستيد شروع كنيد هم يه انگيزه باهاتون باشه و هم يه راهي رو جلوي خودتون ببينيد
موفق باشيد;)

bardiaxavi

عضو جدید
سلام دوست من خسته نباشيد..آفرين درس ها رو خوب پيش برديد سعي كنيد به همين منوال ادامه بديد و هر چه قوي تر و البته سريعتر درس ها رو تموم كنيد چرا كه مرحله مهمتري به نام دوران مرور و تست رو پيش رو داريد...راستي كتاباي پوران ترمو و انتقال چطورياس؟؟ من گرفتم خونم راضي بودم به نسبت قيمتش...راهيان 34000 تومن سيالاتشه در حاليه پوران 6900!!!:eek: البته من ساختيم و سيالاتو واسه رتبه خوب تو ساخت ميخونم نه واسه تبديل و طراحي نگران نباشيد!!
موفق باشيم;)

سلام دوست من، صحبت هاتون خیلی دل گرم کننده بود ممنون، راستش من مهمترین چیزی که ذهنم رو مشغول کرده اینه که ترم 7 هم دارم ... البته من از همون اول که اومدم دانشگاه برنامه داشتم برای ارشد برای همین واحدها رو زیاد زیاد برداشتم ولی وسط کار یخورده شل شدم و برنامم 100% اجرا نشده مثلا 70-75% اجرا شده، برنامم این بود که ترم 7، 12 واحد بردارم که البته این برنامم لطمه نخورده ولی قرار بود ترم آخرم هم 12-13 واحد بمونه که متاسفانه الان 17 واحد میمونه ( پروژه تخصصی داشتم ترم پیش که مجبور شدم حذفش کنم، پوستمو کنده بود استاد ) یخورده هم استرس بخاطر ترم آخرم دارم که سخت میشه و ...
از اینا که بگذریم، من اکثر درس ها رو توی 1شون مشکل دارم! مثلا مقاومت 1 مشکل دارم ولی مقاومت 2 خیلی بهتر بلدم، مثلا سیالات 1 واقعا افتضاح هستم در حالی که سیالات 2 خیلی راحتم. این باعث شده سرعت خوندم الان خیلی بیاد پایین... یا مثلا ریاضی ها که پر نکته هستن مثلا انتگرال ریاضی 1 هر 3-4 صفحه 1 ساعت وقت میگیرن ... تابستون هم که داره تموم میشه و من همش فکر میکنم که میتونم برسم یا نه :cry:
در کنارشم کسیو ندارم که با هم باشیم و واقعا تنها هستم، فقط یکی از دوستانم هست که میخواد ارشد بده که ایشون هم میگه همه درس ها رو بسته و فقط مرور میکنه و این باعث میشه من تنهاتر از قبل بشم...
جمیع این مشکلات باعث میشه من اذیت بشم ... ولی با حرف های شما تا حدی بهتر شدم، مرسی، فکر کنم باید بیشتر اینجا سر بزنم

در مورد کتاب ها، من 2 فصل اولی که از پوران ( ترمو ) خوندم خیلی راضی بودم! 100% راضی بودم، در مورد انتقال حرارت هم همینطور، فوق العاده راضی هستم ولی راجع به انتقال حرارت تاکید نمی کنم چون من انتقال حرارت جاهایی رو که برای امتحان ها خونده بودم رو خودم کامل بلدم و تو کتاب پوران فقط مرور میشه برام ولی مثلا قسمت پره ها رو که نخونده بودم توی پوران هم مشکل داشتم... بخاطر همین تاکید نمی کنم، فقط میگم که برای من خوب بوده.

من سیالات راهیان ارشد دارم ( جلد قرمزش که فقط برای مکانیک هست ) قیمتش زده 14000 تومن، فکر کنم شما اون یکی سیالاتش که برای همه مهندسی ها هست و فکر کنم 2 جلده رو دیدین

موفق باشیم!!:D

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
البته دوست عزيز تو مباحثي كه ميگيد مشكل داريد و وقت گير هستن بهتره به بودجه بندي هاي ارائه شده و در دسترس يه نگاه بندازيد تا متوجه بشيد كدوم قسمت ها رو بايد بيشتر برش تكيه كنيد. مثلا از رياضي 1 حد و پيوستگي و انتگرال ولي انتگرال هايي كه توي كنكور مياد معمولا يه نكته دارن كه اگه دقت كني ميشه خيلي سريع و راحت حل كرد در حالي كه روش معمولش خيلي وقت گيره شما بايد بيشتر به دنبال روش هاي سريع باشيد تا روش هايي كه به طور تشريحي تو دانشگاه ياد گرفتيد...
اينكه تو يك هر درس مشكل داريد طبيعي هست چون شما در قسمت دوم درس مفاهيم پايه رو كامل ياد گرفتيد و مطالب جديد ميخويند د رحاليكه در قسمت اول هر درس شما هم بايد مفاهيم اولي رو كامل مسلط بشيد و هم مطالبي كه مختص اون قسمت هست
;)

reza2495

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید همگییییییییی.امروز رفتم پارسه دیدم امسال اصفهانم کلاس گزاشته به صورت ویدیو کنفرانس!یادمه پارسال فکر کنم واس شیراز اینجوری کلاس گزاشته بودند.از بچه ها کسی میدونه کیفیت این کلاسا چه جوریاس؟ کسی از بچه های پارسال هست که تو این کلاسا بوده باشه؟ی چی دیگه!واسه ریاضی 1و2 استادش مهندس انصاری کسی میشناستش؟چه جوریه می ارزه بریم(قیمت ریاضی 1و2 180/000 تومان 24ساعت با 12 ساعت حل تمرین)؟!!

nima9631

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
تو سایت نصیر در مورد آزمونهاش زده که اساتید طراح سوالاش دکتر نایی و دکتر جباری و دکتر نیکخواه و دکتر حامدی و ... هستن کسی اطلاع داره که راست میگن یا نه؟
در مورد ماهان که تبلیغ میکنه سوالاش با سوالای کنکور تطابق 83درصدی داره اطلاع دارید از صحتش؟
اون دوستایی که تو آزمونها شرکت کردن لطفا بگن تو چه موسسه ای شرکت کردن و راضی بودن؟

MechanicJJ

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
تو سایت نصیر در مورد آزمونهاش زده که اساتید طراح سوالاش دکتر نایی و دکتر جباری و دکتر نیکخواه و دکتر حامدی و ... هستن کسی اطلاع داره که راست میگن یا نه؟
در مورد ماهان که تبلیغ میکنه سوالاش با سوالای کنکور تطابق 83درصدی داره اطلاع دارید از صحتش؟
اون دوستایی که تو آزمونها شرکت کردن لطفا بگن تو چه موسسه ای شرکت کردن و راضی بودن؟
ماهان چرت میگه.:w16:
سوالای جامداتش رو تو بعضی آزمونا 5 درصد ، 10 درصد هم به سختی میزدم،تو کنکور 42 زدم.
ریاضی هاش رو راحت میشد تا 40-50 زد،تو کنکور 13 زدم:|
البته ریاضی های کنکور امسال فضایی بود:confused:

pooooooya

کاربر فعال
دوستان کسی خبر داره از اینکه ایا اجزای ماشین پوران پژوهش چاپ شد یا نه یا اصلا کی به بازار میاد؟imgsize.php.jpeg

ariax77

کاربر فعال
سلام خدمت همه دوستان

من از يكي از اساتيد نصير سوال كردم خودم. اسمشو نگم بهتره.. ايشون گفتن كه ما فقط آزمونهاي جامع رو امسال طرح ميكنيم و بقيه ي آزمونا رو رتبه هاي يه رقمي كنكور و كارشناسي ارشدا طرح ميكنن

force

عضو جدید
بابا مرسی یکی هم جواب ما را بده!افسردگی میگیرما:surprised:

سلام
سال پیش هم گذاشته بودند
اتفاقا یه جلسه امتحانی هم رفتم
اون موقع خود معتقدی درس میداد((خودش که میگفت دیگه همچین کاری نمیکنه که گویا واقعا امسال دیگه نکرده))

معایب قطع ارتباط صدا یا تصویر((اصفهان از سایر جاها اوضاعش بهتر بود))
شلوغی زیاد کلاس
فکر کنم 6 شهر هم زمان بود با تعداد 15 تا شرکت کننده که در ان واحد 90 نفر((حساب کنید اگر مشکل داشتید میتونستید سوالتون را بپرسید))
هرچند در پایان زمانی بود که میتونستید بپرسید
مشکل زاویه فیلم برداری((این دیگه به فیلم بردار بستگی داره))

برای این جور کلاس ها به نظرم باید سطح ریاضی متوسط به بالا باشه چون زمان درس دادن فشرده و توضیح کمتر هستش
((به در کسایی میخوره که میخواند ریاضی را با برنامه گروهی پیش برند))

مزایا:
کلاس ها باید جمعه باشه
طبق یک روال خاص ریاضی را میخونید
خود استاد قسمت های مهم را میگه و بیشتر بهش تاکید میکنه
اگر هزینه اش مشکلی برایتان نیست مفید هست ولی چقدر دیگه نمیدونم((هر چند من استاد جدیدش را نمیشناسم))

reza2495

عضو جدید
داداش بازم دم تو گرم که جواب مارو دادی ;) از لحاظ کیفیت ارتباط خوب امسال باید بهتر باشه(زاویه دوربین و این چیزا که میگی)چون تجربشون بیشتر شده به هر حال! پولم که نداریم :biggrin: شاید ریاضی مهندسیش بد نباشه خود معتقدی درس میده 140/000 تومان

nima9631

عضو جدید
ماهان چرت میگه.:w16:
سوالای جامداتش رو تو بعضی آزمونا 5 درصد ، 10 درصد هم به سختی میزدم،تو کنکور 42 زدم.
ریاضی هاش رو راحت میشد تا 40-50 زد،تو کنکور 13 زدم:|
البته ریاضی های کنکور امسال فضایی بود:confused:

من از يكي از اساتيد نصير سوال كردم خودم. اسمشو نگم بهتره.. ايشون گفتن كه ما فقط آزمونهاي جامع رو امسال طرح ميكنيم و بقيه ي آزمونا رو رتبه هاي يه رقمي كنكور و كارشناسي ارشدا طرح ميكنن

پس فقط پارسه و مدرسان میمونه بین این دو کودومش بهتره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا