اخر بی فرهنگی که ایرانی انجامش داد

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما ایرانی ها خیلی به فرهنگ خودمون مینازیم.همش عرب ها و افغانی ها را مسخره میکنیم.خودمون را بالاتر از همه میدونیم.
ولی وقتی اتفاق دیروز را دیدم.فهمیدم که باید به حال ایرانیان زار زار گریه کرد.
یک زن و شوهر در حال شنا بودند و فکر کنم اهل شیروان بودند. .جریان بد اب باعث شد که زن غرق بشه.یکی از رفیق هام به دریا رفت و در حالی که برای خودش خطرناک بود.ان زن را نجات داد.شوهر اون مرد میدونید چه کار کرد.
با پسر دعوا افتاد و به اون فحش میداد. و میگفت میخوام زنگ بزنم 110 .چرا به نا محرم درس زدی .چرا به زن من دست زدی
باید اونجا بودید و میدیدید.من خوب نمیتونم توضیح بدم.این اتفاق برای اولین بار نیست که میوفته.
به نظرم باید به حال فرهنگ این مردم گریه کرد.
یعنی حاضر بود زنش بمیره ولی دست ان مرد به زنش نخوره.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما ایرانی ها خیلی به فرهنگ خودمون مینازیم.همش عرب ها و افغانی ها را مسخره میکنیم.خودمون را بالاتر از همه میدونیم.
یک زن و شوهر در حال شنا بودند و فکر کنم اهل شیروان بودند. .جریان بد اب باعث شد که زن غرق بشه.یکی از رفیق هام به دریا رفت و در حالی که برای خودش خطرناک بود.ان زن را نجات داد.شوهر اون مرد میدونید چه کار کرد.
با پسر دعوا افتاد و به اون فحش میداد. و میگفت میخوام زنگ بزنم 110 .چرا به نا محرم درس زدی .چرا به زن من دست زدی
باید اونجا بودید و میدیدید.من خوب نمیتونم توضیح بدم.این اتفاق برای اولین بار نیست که میوفته.
این خیلی ارتباطی به فرهنگ نداره...نظر شخصیش بوده,حالا چون طرز فکر یه نفر اشتباست نمیشه گفت همه ایرانیا بی فرهنگن که!(,به خاطر اشتباه یه آدم به چند میلیون آدم لقب بی فرهنگی میدید..؟!! متاسفانه نگاهتون خیلی سطحیه..)
به جای اینکه سعی کنید خطاها رو کمرنگ کنید دورش دایره قرمز می کشید؟!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایا کسی در این سایت هست که از رفتار این مرد حمایت کنه؟
در اشتباه بودن رفتار این آدم شکی نیست اما من فکر می کنم شما با این تفکر سطحی بیشتر به بی فرهنگی جامعه کمک می کنید تا اون مرد...

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این بی فرهنگی را به کل ایرانیان نسبت ندادم.من میگم چرا یک نفر حتی این فرهنگ را داشته باشه

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
این خیلی ارتباطی به فرهنگ نداره...نظر شخصیش بوده,حالا چون طرز فکر یه نفر اشتباست نمیشه گفت همه ایرانیا بی فرهنگن که!(,به خاطر اشتباه یه آدم به چند میلیون آدم لقب بی فرهنگی میدید..؟!! متاسفانه نگاهتون خیلی سطحیه..)
به جای اینکه سعی کنید خطاها رو کمرنگ کنید دورش دایره قرمز می کشید؟!
اولا اول باید ببینیم فرهنگ چیست این رفتار فرد نشانه ایست فرهنگی ولی نه کامل پس این به فرهنگ ربط داره..............دوست عزیز نگاهی می ندازیم به فرهنگ غنی ایران در زمان حال ....
1.در قرآن چشم چرانی حرام هست ولی در ایران تا دلتون بخواد چشم چرانی هست و طبق تحقیات یکی از دوستان روحانی در صدا و سیما که در برنامه ی های شبکه 3 گفت ایران بیشترین میزان چشم چرانی در جهان داره .........برعکس این قضیه در آمریکا که اصلا چشم چرانی یه جور توهین به شخص هست و اگه به کسی چشم چرانی کونی اونم یه حالی ازت می گیره تا دیگه از این گستاخی ها رو نکونی ولی در ایران برعکس به طرفی که چشم چرانی می کنی بهش حال می ده.......
2. دروغ .........که د رعصر حاضر جزیی از فرهنگمونه اصلا به قولی بدون دروغ ایرانی جماعت زنده نیست ........و غرب دقیقا بر عکس این دروغ را از توهین بدتر می دادند.......
3. فرهنگ ما در نظافت معابر و طبیعت ..........
4. نظافت شخصیمون زبان زده خاص و عامه.........
5. ............
این قسمتی از فرهنگ غنی ماست

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا اول باید ببینیم فرهنگ چیست این رفتار فرد نشانه ایست فرهنگی ولی نه کامل پس این به فرهنگ ربط داره..............دوست عزیز نگاهی می ندازیم به فرهنگ غنی ایران در زمان حال ....
1.در قرآن چشم چرانی حرام هست ولی در ایران تا دلتون بخواد چشم چرانی هست و طبق تحقیات یکی از دوستان روحانی در صدا و سیما که در برنامه ی های شبکه 3 گفت ایران بیشترین میزان چشم چرانی در جهان داره .........برعکس این قضیه در آمریکا که اصلا چشم چرانی یه جور توهین به شخص هست و اگه به کسی چشم چرانی کونی اونم یه حالی ازت می گیره تا دیگه از این گستاخی ها رو نکونی ولی در ایران برعکس به طرفی که چشم چرانی می کنی بهش حال می ده.......
2. دروغ .........که د رعصر حاضر جزیی از فرهنگمونه اصلا به قولی بدون دروغ ایرانی جماعت زنده نیست ........و غرب دقیقا بر عکس این دروغ را از توهین بدتر می دادند.......
3. فرهنگ ما در نظافت معابر و طبیعت ..........
4. نظافت شخصیمون زبان زده خاص و عامه.........
5. ............
این قسمتی از فرهنگ غنی ماست
قبول دارم که فرهنگ ما خیلی سطح بالایی نداره اما اینکه هر کدوممون یه پلاکارد بگیریم دستمون که ما ایرانیا بی فرهنگیم! چیزی رو درست نمونه بلکه اون یه ذره فرهنک رو هم از بین میبره
به جای اینکه به همه دنیا اعلام کنیم که بی فرهنگ هستیم بهتر نیست کمی برای بالا بردن سطح فرهنگ تلاش کنیم؟؟(البته باید از خودمون شروع کنیم نه اینکه تو خیابون هر آدم بی فرهنگی رو دیدیم به همه خبر بدیم که ما بی فرهنگیم!)

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرش جون انقدر حرص نخور...اگه انقدر از دست من لجت گرفته یه پیام خصوصی بده هر چی از دهنت در میاد بگو..شاید سبک شی!!(قول میدم به مدیرا گزارش ندم:D)
اینجوری فقط شخصیت خودت رو به بقیه نشون میدی..
چرا می زنی تو جاده خاکی .............
فرهنگو که حال کردی :surprised::D

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبول دارم که فرهنگ ما خیلی سطح بالایی نداره اما اینکه هر کدوممون یه پلاکارد بگیریم دستمون که ما ایرانیا بی فرهنگیم! چیزی رو درست نمونه بلکه اون یه ذره فرهنک رو هم از بین میبره
به جای اینکه به همه دنیا اعلام کنیم که بی فرهنگ هستیم بهتر نیست کمی برای بالا بردن سطح فرهنگ تلاش کنیم؟؟(البته باید از خودمون شروع کنیم نه اینکه تو خیابون هر آدم بی فرهنگی رو دیدیم به همه خبر بدیم که ما بی فرهنگیم!)
اولین نهادی که فرهنگو می سازه آموزشو پرورشه ......در مقوله فرهنگ من تاحالا با دوستان مشورت کردن ...........مشکل ما سیاست های بد نظام جمهوری اسلامی هست .........
اصلا برای نظام فرهنگ چیز مهمی نیست به قولی فرهنگ فرعه اصلو بچسبین:surprised:
در مقوله های جمعی ثابت شده فرهنگو ددولت می شاره به کمک مردم ولی وقتی دولت حتی یه برنامه ی راهبردی درست در مقوله ی فرهنگ نداره چه انتظاری از مردم داری :razz:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین نهادی که فرهنگو می سازه آموزشو پرورشه ......در مقوله فرهنگ من تاحالا با دوستان مشورت کردن ...........مشکل ما سیاست های بد نظام جمهوری اسلامی هست .........
اصلا برای نظام فرهنگ چیز مهمی نیست به قولی فرهنگ فرعه اصلو بچسبین:surprised:
در مقوله های جمعی ثابت شده فرهنگو ددولت می شاره به کمک مردم ولی وقتی دولت حتی یه برنامه ی راهبردی درست در مقوله ی فرهنگ نداره چه انتظاری از مردم داری :razz:
آهان..یعنی دولت آقای ....و ... .و....فرهنگ سازی کردند اما تمام اون فرهنگ ها فقط در عرض 4 سال نابود شد؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:
فرهنگ رو رفتار تک تک آدم ها میسازه,دولت و نظام و این چیزا بهانست
(در ضمن اگه میشه حد اقل این یه تاپیکو سیاسی نکنید!)

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهان..یعنی دولت آقای ....و ... .و....فرهنگ سازی کردند اما تمام اون فرهنگ ها فقط در عرض 4 سال نابود شد؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:
فرهنگ رو رفتار تک تک آدم ها میسازه,دولت و نظام و این چیزا بهانست
(در ضمن اگه میشه حد اقل این یه تاپیکو سیاسی نکنید!)
من گفتم نظام منظورم به تمام دولت های این بیست ساله بود زمان خاتمی و رفسنجانی هم بی فرهنگی حاکم بود آنها هم هیچ کاری نکردن ..........
این تک تکو خوب اومدی ولی یکی باید این تک تک ها رو هدایت بکونه به مسیر درست(مثل اینکه بدون قانون مردم بتوانند عدالتو حاکم کنند مگه ممکنه یکی باید حد هارو نشان بده)
در ضمن جملات من سیاسی نیست فقط دارم علت بی فرهنگی و فقر فرهنگی حاکم بر جامعه رو می گم..........;)

fifa09

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم بخونین! اتفاق دیروز!!

اینم بخونین! اتفاق دیروز!!

منم یکی از مشاهدات خودمو میگم ، اما این یکی دیگه نوبره!:mad:
همین دیروز به اتفاق خانواده رفتیم سینما ، فیلم پسر تهرونی هست اونو میگم
هیچی ما داشتیم فیلمو نگاه میکردیم که یه اتفاق بسیار بدی رو مشاهده کردم:mad::w00:
متاسفانه سینما پشتش خالی از جمعیت بود و به صورت کاملاً اتفاقی نگاهم افتاد به عقب. دیدم یه دو نفر نامحرم اون پشت! خیلی میبخشیدا اینو میگم داشتن کارای نا مشروعی میکردن(تو لحظه ی ....!!!:eek:) دیگه بیشتر از این لازم به توضیح نیست و دستگیرتون شد که منظورم چیه!:w19:
هیچی این یارو هست با چراغ قوه راهو نشون میده اومد به اینا چپ چپ نگاه کرد و اونام از بس رفته بودن تو عالمه؟!!!! حواسشون نبود یهو اون بابا مشغوله برگشت دید داره بهش نگاه میکنه ، فوراً با سرعت برق و باد شانسش یه در اون عقب بود فوراً فلنگو بستن و در رفتن:eek::mad:!!
اون یارو رفت تعقیبشون و بقیشو دیگه نفهمیدم!:w01:
حالا شما بگین آخه ایرانیا چقدر بدبختن؟ چرا جایی مث سینما؟
چرا از این کارا؟
همه ی این اتفاق همین دیروز سه شنبه مورخ 88/6/31 افتاد!

mehrshad53

اخراجی موقت
شما همتون خیلی ساده این.....
این یارو کلی نقشه کشیده بوده زنش را سر به نیست کنه،خب رفیقت زده تو کاسه کوزش دیگه:biggrin:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر می کنم این دو موردی که ذکر شده نه به فرهنگ نه به مذهب نه شیوه مملکت داری ارتباطی داره!!!! مورد اول که کاملا یه مورد شخصیه و نظر اون فرد بوده و شاید یه مقدار برداشت غلطش از اسلام! و فکر می کنم در هر جایی از دنیا ممکنه این اتفاقات بیفته و اصلا هم به فرهنگ ارتباطی نداره;) . البته در مورد دوم واقعا برق از کلم پرید:eek:

Venus_n

عضو جدید
من اگه به جای دوستت بودم زنو مردرو با هم می کشوندم تو دریا خفشون میکردم:mad:
هیچی ما داشتیم فیلمو نگاه میکردیم که یه اتفاق بسیار بدی رو مشاهده کردم:mad::w00:
متاسفانه سینما پشتش خالی از جمعیت بود و به صورت کاملاً اتفاقی نگاهم افتاد به عقب. دیدم یه دو نفر نامحرم اون پشت! خیلی میبخشیدا اینو میگم داشتن کارای نا مشروعی میکردن(تو لحظه ی ....!!!:eek:) دیگه بیشتر از این لازم به توضیح نیست و دستگیرتون شد که منظورم چیه!:w19:
هیچی این یارو هست با چراغ قوه راهو نشون میده اومد به اینا چپ چپ نگاه کرد و اونام از بس رفته بودن تو عالمه؟!!!! حواسشون نبود یهو اون بابا مشغوله برگشت دید داره بهش نگاه میکنه ، فوراً با سرعت برق و باد شانسش یه در اون عقب بود فوراً فلنگو بستن و در رفتن:eek::mad:!!
چرا از این کارا؟
بابا سینما خوبه من یه همچین چیزی رو پارسال تو اتوبوس دانشگاه (وسط اتوبوس کنار میله ها) دیدم جالبه انگار نه انگار یه عده گوسفند اونجا نشستن:w20:ما همه رو به پنجره نشسته بودیم:sweatdrop: تا با خیال راحت کارشونو بکنن یه موقع خدایی نکرده خجالت نکشن:confused::surprised:

امیر همافر

اخراجی موقت

فکر کرده طرف تو اون هیرو ویری داره با زنش تایتانیک بازی میکنه غیرتی شده...خدا خر رو شناخت شاخ نداد
:biggrin:biggrin:::whistle::whistle::w15::w15::w15::w15:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
تاپیک رو خواهشا سیاسی نکنید.به همدیگر توهین نکنید.حساب های تاپیک های دیگه رو با این تاپیک قاطی نکنید.
پست های نامرتبط پاک شد

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا از این کارا؟

بابا سینما خوبه من یه همچین چیزی رو پارسال تو اتوبوس دانشگاه (وسط اتوبوس کنار میله ها) دیدم جالبه انگار نه انگار یه عده گوسفند اونجا نشستن:w20:ما همه رو به پنجره نشسته بودیم:sweatdrop: تا با خیال راحت کارشونو بکنن یه موقع خدایی نکرده خجالت نکشن:confused::surprised:

:eek::eek::eek::eek:اوه ماي گاد....تا اين حد؟؟

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم یه بار تو پارک دو تا سگه رو دیدم !!! :biggrin: به نظرتون نباید آدمها با حیوانات یه فرقی داشته باشن!!:(

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان راست میگن ربط زیادی به فرهنگ نداره. بستگی به شعور و شخصیت داره. من هیچ حمایتی از یارو نمیکنم و اگه اونجا بودم و طرف با من این برخورد رو انجام میداد، میزدمش!!!!

hopeful

عضو جدید
به نظر من مستقیما به فرهنگ مربوط میشه. در هر جامعه ای چه ایران یا هرجای دیگه این فرهنگ سازی و الگو درست و به موقع هست که باعث بالا رفتن شعور انسانی میشه فرهنگ جامعه هم در فرهنگ تک تک خانواده تاثیر داره از فرهنگ بهداشت و درمان،آموزش و پرورش تا ....وقتی جامعه ما به این صورت هست که برای انجام یه کار اداری باید 5 صبح از خونه خارج شی بری جلو در اداره تا اولین نفر باشی و خدایی نکرده نیاز به وقت قبلی نیست آخه مگه بدون پارتی وقت میدن، بعد مسئول حوالی ساعت 12 تشریف میارن.البته تازه باید صبحانه میل بفرمایند .همه حمله ور میشن ساعت 1تا3 هم که نماز و نهار استغفرالله مگه میشه نماز جماعت از اون مهمتر نهارو عقب انداخت بعد هم خسته میرن منزل استراحت البته راننده جلوی در منتظره !!این که فرهنگ سازی کار مفید در ادارات هست به همین ترتیب خدانکنه که کار شما به بیمارستان دولتی بیفته که دیگه باید اشهد بخونی بعد بری بیمارستان. و این هم از داستان این آقا که هنوز تشخیص نمیدن که جون آدما خیلی باارزشه که البته همه میدونیم این هم در جامعه جایگاهی نداره.....این که دیگر بدیهی هست که تعصب بی جا و غیر منطقی یکی از جا افتاده ترین و غنی ترین فرهنگ هاست:mad: در کل همه این مشکلات ریشه در فرهنگ جامعه داره.........