میزان مهریه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عاقا مهریه باید زیـــــــــــــــــــــاد باشه ... بله ...

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما وضعيت اقتصادي الان با زمان پيامبر يکيه ؟ بعدشم پسري که توانايي مالي نداره که همسرشو بعد از طلاق ساپورت کنه خب مجبور نيست با اون شخص ازدواج کنه . يا لااقل با خانومي ازدواج کنه که بتونه بعد از طلاق مخارج خودشو تامين کنه . شما خودتو بذار جاي پدر اون دختر . اگه دختر خودت بد حاضر بودي با پسري ازدواج کنه که بعد از طلاق نتونه خرجشو بده ؟ حاضري ببيني دخترت علاوه بر سختي هاي روحي بعد از طلاق و فشار جامعه ، از نظر مادي هم ضربه بخوره ؟ شما مردا اگه پسرتون بخواد ازدواج کنه مهريه بايد يه سکه باشه اگه دخترتون بخواد ازدواج کنه 1000 تا سکه بايد باشه و اين دقيقا دوگانگيه و نشون ميده سيستم مهريه سيستم جالبي نيست . ببينيد الان چن نفر به خاطر اينکه توانايي مالي ندارن مهريه بدن توي زندانن و چن نفر که مهريه پايين گفتن دارن با فلاکت و بدبختي زندگي مي کنن !!!!
نه وضعیت اقتصادی ما با اونموقع یکی نیست.. مقایسه کردیم با بچه ها در مورد الان و اونموقع... در پست های قبل میتونین بخونین.. ولی مطمئن باشین بیشتر از 114 تا سکه نمیشه:دی... کلا هدفش اینه که اندازه ی وسع مرد باید تعیین بشه
خوب ما که نمیگین ساپورت نکنه.. ولی با حدی که درت وانشه.. اون دختر می تونه زن یه پسر پولدار بشه نه زن همچین پسری که توانش در حد کمه.. پسر هم دنبال همچین دختری که بخواد بعد طلاق یه شبه پول دار بشه و بعد خودش بیوفته وشه ی زندان نیست..

دخترم وقتی به یکی بله گفت.. ینی باید با همچیش بسازه.. با نداریش باید بسازه..بعد طلاق هم جوری مهریه رو مشخص می کنم که نه پسر کاسه ی گدایی بگیره و نه دختر.. اصن من پدرش هستم اگه مجبور بشم تاآخر عمربی منت خرجشو میدم
نه اتفاقا ما ازون ادمایی نیستیم که همیشه به نفعمون حرف بزنیم.. وقتی میگم مهریه باید متعادل و معقول باشه واسه دختر خودم همینطوریه نظرم!

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با خدا و پیغمبر مشکلی ندارم ..با بالا منبر رفتن شما مخالفم ...
.
.
.
کلام باید مختصر و مفید باشه نه مرشدی !

اتفاقا خیلی هم جدی و قاطع گفتم!

با پیغمبر و خدا مشکل نداری که اونجوری مهریه حضرت فاطمه رو مسخره میکنی و میگی آب؟!!
یا میگی عدل علی رو پیشه کردیم تو تعدد زوجین؟!

6 تا حدیث از ائمه واستون زیاده؟... یا محتواش خیلی سنگین بود و نتونستین هضمش کنید؟

خب نوشته های طولانی و بی محتواش رو مخه ...
تو همه تاپیکا منتشر شدن کامنت هاش !

شما می تونی نخونی.. بقیه می خونن... شما برو اونایی که مختصر و مفیده رو بخون... اصن برو تالار زنگ تفریح اونجا فکر کنم جای بهتری باشه.. همه چیز مختصر ومفیده

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
با پیغمبر و خدا مشکل نداری که اونجوری مهریه حضرت فاطمه رو مسخره میکنی و میگی آب؟!!
یا میگی عدل علی رو پیشه کردیم تو تعدد زوجین؟!

6 تا حدیث از ائمه واستون زیاده؟... یا محتواش خیلی سنگین بود و نتونستین هضمش کنید؟

شما می تونی نخونی.. بقیه می خونن... شما برو اونایی که مختصر و مفیده رو بخون... اصن برو تالار زنگ تفریح اونجا فکر کنم جای بهتری باشه.. همه چیز مختصر ومفیده

- مهریه حضرت فاطمه آب بوده ... جای بلدم بلدم و عالمانه حرف زدن برین کمی مطالعه کنید، ترجیحا کتب اسلامی و تاریخی.
- تعداد ذوجین تا 4 تا رو اسلام حلال کرده ... بازم رجوع کنید به کتب اسلامی .
- شما لطف کنید یه تاپیک واسه خودتون بزنید و ****** تون رو اونجا سرازیر کنید.
با سپاس.

mitra212

عضو جدید
من موقع ازدواجم 514تا سکه نوشتیم خانواده همسرم بدون چک وچونه پذیرفتن و تازه یک سفر حج هم ضمیمه کرده این نهایت ادب و احترام به ما بود
منم بعد از یک سال وقتی حسن نیت همسرم بهم ثابت شد 500تاشو بهش بخشیدم. ......

زندگی مشترک یعنی اعتماد یعنی عشق ......گذشت و فداکاری......و ازهمه مهم تر احترام......

دقیقا حرف دله منو زدین مرسی
خوب این جووون هایی که می گین حقشون نبوده برن زندان به خاطر همین فرهنگ مهریه افتادن زندون شما می گی مهریه 300 تا که کم کمش می شه 400 میلیون پولش کدوم جوونی همچین پولی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(به جز بچه مایه داره )

من نگفتم 300 تا ..من گفتم اصلا دختر نباید بگه و اگرم شنید هیچ اظهار نظری نکنه چون شخصیتش فراتر ازیناس
من میگم طرف خودش کم نگه اول..دختر که بعدش ببینه نیتشونو خودش کم کنه حالا
یا اگه طرف براش مسئله ایی نیست خب چه بهتر

شما خوب بودی دلیل نمیش ه همه دختر ها اینطوری باشن بعدم شاید شوهر شما پولدار بوده این پولا واسش رقمی نمبوده ؟؟؟؟
ادم هر چه قدرم تحقیق کنه مشاور بره معلوم نیست که طرفش ادم حسابی در بیاد اگه زندگی رو بهت سیاه کرد و بعدم عمدا انداختت گوشه زندون چی خداییش خودمم فکر می کنم می ترسم واقعا زن گرفتن خیلی ترس داره ولی شوهر کردن اصلا اینطور نیست فوق طلاق می گیری میری خونه بابات نه گوشه زندون تا اخر عمر بپوسی
همین؟؟!!! خیلی بی انصافیه خیلی...

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
- مهریه حضرت فاطمه آب بوده ... جای بلدم بلدم و عالمانه حرف زدن برین کمی مطالعه کنید، ترجیحا کتب اسلامی و تاریخی.
- تعداد ذوجین تا 4 تا رو اسلام حلال کرده ... بازم رجوع کنید به کتب اسلامی .
- شما لطف کنید یه تاپیک واسه خودتون بزنید و ****** تون رو اونجا سرازیر کنید.
با سپاس.

اولا من هیچوقت نگفتم بلدم بلدم.. یه اطلاعات محدودی داشتم که در اختیار اهلش گذاشتم
دوما کسی نگفت که آب مهریه ی ( معنو ی )حضرت فاطمه نبوده یا تعدد زوجین تا 4 تا نبوده.. منظورم با لحن صحبت کردن بود... البته نیاز به گفتنش نیست چون خودتون خوب میدونید چی میگم...
سوما به شما مربوط نمیشه که من چی رو می خوام کجا بگم... نهایتش دیگه به صاحب تاپیک مربوط میشه پس نخود هر آش نشید.. از الان هم لطفا کامت های من رو نخونین اگه وجودشو دارید

شرمنده استارتر اگه بحث تاپیک رو به بیراهه کشیدیم و اسپم کردیم...

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من نگفتم 300 تا ..من گفتم اصلا دختر نباید بگه و اگرم شنید هیچ اظهار نظری نکنه چون شخصیتش فراتر ازیناس

ساکت موندن دختر خوبه

اما بنظرم باید قبل مراسم و صحبت و...دختر حرفاشو بزنه

شاید پدر و مادرا چیزی خلاف عقیده دختره بگن!

mitra212

عضو جدید
دوستای گلم خواهش میکنم به هم احترام بذارین
ما میخوایم بحث جدی کنیم اصلا اینجا جای منبر رفتنه که دلایلمونو توجیح کنیم
من که واسه خندوندن کسی این تاپیکو نزدم
بعدشم
مگه لحن تو نوشته پیداس؟؟؟ که میگین لحنت این بوده ؟ همه ی اشتباه ما همینه
کاش همه ی نوشته هارو با لحن مهربونو دوستانه بخونیم...کاش

mitra212

عضو جدید
ساکت موندن دختر خوبه

اما بنظرم باید قبل مراسم و صحبت و...دختر حرفاشو بزنه

شاید پدر و مادرا چیزی خلاف عقیده دختره بگن!
منظوره منم هر حرفی درباره مهریه س حتی با پسر تو صحبت خصوصی...هر چونه زدنی از طرف دختر به نظرم از ارزشش کم میکنه
من ترجیح میدم مهریم 200 تا از طرف خودشون باشه تا اینکه با حرف من بشه 500 تا ..این دیگه واسم ارزش نداره
اما احساس میکنم اونم میشه واسم یه حس بد تو دلم که باید تحملش کنم
:(

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظوره منم هر حرفی درباره مهریه س حتی با پسر تو صحبت خصوصی...هر چونه زدنی از طرف دختر به نظرم از ارزشش کم میکنه
من ترجیح میدم مهریم 200 تا از طرف خودشون باشه تا اینکه با حرف من بشه 500 تا ..این دیگه واسم ارزش نداره

نه اینجوری فک نکن. اینطوری از اون ور بوم میفتی.

درسته مهریه زیاد و رویایی یه جورایی کسر شانه ولی حرف نزدن هم خوب نیست.

به هر حال باید نظر مثبتتو بگی

اتفاقاً وقتی نظرتو بگی و یه مهریه مناسب باشه هم شان و منزلتت بالا میره و هم همه می پسندن.

mitra212

عضو جدید
نه اینجوری فک نکن. اینطوری از اون ور بوم میفتی.

درسته مهریه زیاد و رویایی یه جورایی کسر شانه ولی حرف نزدن هم خوب نیست.

به هر حال باید نظر مثبتتو بگی

اتفاقاً وقتی نظرتو بگی و یه مهریه مناسب باشه هم شان و منزلتت بالا میره و هم همه می پسندن.
اگه نظر بخوان آره اما منظوزه من چک و چونه زدنه، بحث کردن در موردشه
هر چند آدم با خوت پسر راحتتره تا با خونوادش اما اگه پسر بی سیاسیت باشه راحت خونوادش میفهمن که این نظر مال دختره
امان ازین پسرای بی سیاست که همه چیو خراب میکنن آی دلم پره ..

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
دوستای گلم خواهش میکنم به هم احترام بذارین
ما میخوایم بحث جدی کنیم اصلا اینجا جای منبر رفتنه که دلایلمونو توجیح کنیم
من که واسه خندوندن کسی این تاپیکو نزدم
بعدشم
مگه لحن تو نوشته پیداس؟؟؟ که میگین لحنت این بوده ؟ همه ی اشتباه ما همینه
کاش همه ی نوشته هارو با لحن مهربونو دوستانه بخونیم...کاش

ب احترام استارتر محترم به بحث اصلی تاپیک بر میگردیم!
.
.
.
.
.
.
به نظرم ایده آلش 114تاس

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه نظر بخوان آره اما منظوزه من چک و چونه زدنه، بحث کردن در موردشه
هر چند آدم با خوت پسر راحتتره تا با خونوادش اما اگه پسر بی سیاسیت باشه راحت خونوادش میفهمن که این نظر مال دختره
امان ازین پسرای بی سیاست که همه چیو خراب میکنن آی دلم پره ..

خب مطمئن باش نظر خوبو همه می پسندن تو پست قبلی هم گفتم.

درکت میکنم خوب نیست دهنشون چفت و بست نداشته باشه

چک و چونه زدن که درست نیست. باهات موافقم

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اونجوری که هم طلاق بگری هم بری پشت میله زندون انصافه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا به فرضم نری زندان هر چی تو زندگی داری گیر دختره بیاد تو بمونی و پیرهنت تنت البته اگه اونم نگیرهههههههه

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اونجوری فکر می کنی خریدنت مثل یه کالا

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهريه حضرت زهرا - عليها السلام -

مهريه دختر پيامبر صلى الله عليه و آله و سلم پانصد درهم بود كه هر درهم معادل يك مثقال نقره بود.(هر مثقال 18 نخود است).

پى‏نوشت:

1- بحار الانوار، ج‏43، ص 94; كشف الغمة، ج‏1، ص‏359. بنابه نوشته كتاب اخير، همه اثاث منزل حضرت زهرا - عليها السلام - به‏63 درهم خريدارى شد.

فروغ ولايت ص‏82

آيت الله شيخ جعفر سبحانى

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام....

دوستان سکه چیه؟؟؟

مهریه باید ملک باشه تا هر وقت اراده کردی دست خودت باشه و بتونی پولش کنی.

واقع بین باشید دوستان

زمینشون کوجا بوده

پسرا حالا اه ندارن با ناله سودا کنن!!

اون چند سکه رو نداره مهر میکنن...دلت خوشه ها!!!!!!!!!!:cool:

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
500 مثقال نقره!!
میشه حدودا 5 میلیون تومن
خیلی هم کم نیست من خیلی ها رو میشناسم که مهریشون از این کمتر بوده!!!!!!

mitra212

عضو جدید
اونجوری که هم طلاق بگری هم بری پشت میله زندون انصافه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا به فرضم نری زندان هر چی تو زندگی داری گیر دختره بیاد تو بمونی و پیرهنت تنت البته اگه اونم نگیرهههههههه[/
QUOTE]

خب اینم قبول ندارم اصلا
اونجوری فکر می کنی خریدنت مثل یه کالا
کدوم جوری؟

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر شما وضعيت اقتصادي الان با زمان پيامبر يکيه ؟ بعدشم پسري که توانايي مالي نداره که همسرشو بعد از طلاق ساپورت کنه خب مجبور نيست با اون شخص ازدواج کنه . يا لااقل با خانومي ازدواج کنه که بتونه بعد از طلاق مخارج خودشو تامين کنه . شما خودتو بذار جاي پدر اون دختر . اگه دختر خودت بد حاضر بودي با پسري ازدواج کنه که بعد از طلاق نتونه خرجشو بده ؟ حاضري ببيني دخترت علاوه بر سختي هاي روحي بعد از طلاق و فشار جامعه ، از نظر مادي هم ضربه بخوره ؟ شما مردا اگه پسرتون بخواد ازدواج کنه مهريه بايد يه سکه باشه اگه دخترتون بخواد ازدواج کنه 1000 تا سکه بايد باشه و اين دقيقا دوگانگيه و نشون ميده سيستم مهريه سيستم جالبي نيست . ببينيد الان چن نفر به خاطر اينکه توانايي مالي ندارن مهريه بدن توي زندانن و چن نفر که مهريه پايين گفتن دارن با فلاکت و بدبختي زندگي مي کنن !!!!

خیلی واقعا طرز تفکرتون جالبه یعنی ازدواج کاسبیه شما مثل شغل بهش فکر می کنید ؟؟؟؟؟

اینهایی که می گید با فلاکت زندگی می کنن مگه قبل ازدواج چی کار می کردن ؟؟؟؟؟ خانم ازدواج شغل نیستتتتتتتتتتتتتتت که بخواهی باهاش اینده ات رو تضمین کنی

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام....

دوستان سکه چیه؟؟؟

مهریه باید ملک باشه تا هر وقت اراده کردی دست خودت باشه و بتونی پولش کنی.

واقع بین باشید دوستان

هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد دیگه چی

وقتی نداره مهر نکنه تا زندان نیفته!
کسی مجبورش نکرده!

واقعا متاسفم برای طرز فکرتون اره مردی که زنش همچین طرز فکری رو داره بره بمیره گواراترشه

500 مثقال نقره!!
میشه حدودا 5 میلیون تومن
خیلی هم کم نیست من خیلی ها رو میشناسم که مهریشون از این کمتر بوده!!!!!!

اگه دختری پیدا کردی این مهریه اش قبول کنه ادرس بده من خودم میرم

اگه پیدا کردی خبرشم به ما بده

همونجوری که سرت چونه بزنن

چــــون دلــــم میخــــواد زیـــاد باشــــه ... ツ

یعنی زیاد باشه ارزشت رو زیاد می کنه درسته ؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.