کار و درآمد در رشته نفت

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
من تجربه ام را میزارم وسط نصف در امد کارهائی که خواهیم گرفت را برمیدارم.

اگر خواستید شروع میکنیم.

یک شرکت با سهامی خاص میزنیم با مثلا چند صد هزار تومن

و پروژه و گرفتن مجوزها و غیره از من

کار که گرفتیم نصف سودش مال خودم میشه

اگر مایلید بسم الله

تا دلتون میخواد کار سراغ دارم.

فقط یک نمونه کوچک از کار را براتون می آورم:

سایت مناقصه ها و مزایده های کل کشور:

http://www.ariatender.com

اینم یک شرکت دیگه که سالیان سال هست کارشان انتشار اسناد مناقصه هست:

http://www.hezarehinfo.net

سایت مزایده ها و مناقصه های کل کره زمین که روزانه ده هزار اسناد مناقصه و مزایده در آن منتشر میشود و همیشه یکصد هزار مزایده و مناقصه آماده دارد که میتوانید
در ان شرکت بکنید:

http://www.tendersinfo.com

توی این مناقصه و مزایده شانس برنده شدن شما خیلی بالا است و به راحتی از بین انها کارهائی که فقط طراحی باشند و بتوان بدون تجهیزات انجام داد میتوان پیدا کرد.

چه کار کنیم؟ یعنی چیکار کنیم؟ شبیه سازی؟ طراحی؟کار عملیاتی؟ تحقیقاتی؟ نمودارخوانی و تفسیر نمودار؟ چاه آزمایی و تفسیر تستها؟ یکی از بدبختیای ما بی تجربگیمون و کار محدودمون هست. ولی من پایه ام اگه درامدش خوب باشه. ولی رو اون سهم سودش یکمی باهامون راه بیا.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه کار کنیم؟ یعنی چیکار کنیم؟ شبیه سازی؟ طراحی؟کار عملیاتی؟ تحقیقاتی؟ نمودارخوانی و تفسیر نمودار؟ چاه آزمایی و تفسیر تستها؟ یکی از بدبختیای ما بی تجربگیمون و کار محدودمون هست. ولی من پایه ام اگه درامدش خوب باشه. ولی رو اون سهم سودش یکمی باهامون راه بیا.

ببینید توی دنیای کسب و کار یک قانون خیلی مهم وجود دارد و ان اینکه باید کار دنبال شما بیاید
اگر شما دنبال کار بروید کار از شما فرار خواهد کرد.

بنابر این باید ابزارهای کار را فراهم کنید تا کار شما را پیدا کند.

این تجربه و جمله را به قیمت بسیار گزافی خریده ام و به رایگان در اختیارتان میگذارم و میدانم که تا تجربه نکنید معنی واقعی ان را متوجه نخواهید شد.

برای اینکه کار دنبال شما بیاید باید ابزارهای لازم را داشته باشید

اولین مرحله تاسیس یک شرکت ترجیحا سهامی خاص است
دومین مرحله تهیه یک دفتر و یک کامپیوتر و یک مشت سی دی و یک سری کتاب
سومین مرحله گرد آوری کلیه مدارک آموزشی مانند مدرک دانشگاه و مدارک دوره های کوتاه مدت و تهیه یک رزومه کامل از سوابق کاری خودتان
چهارمین مرحله تهیه یک کاتالوگ از توانمندیها و تجربیات خودتان
پنجمین مرحله تهیه یک کارت ویزیت و راه اندازی یک سایت اینترنتی
ششمین مرحله اخذ مجوز خدمات فنی و مهندسی از وزارت صنعت و معدن و تجارت است./

بعد از ان شما باید فهرست تمامی شرکتهای نفتی را پیدا کنید و یک یک با انها مکاتبه کنید و جستجو کنید که ایا کاری برای شما دارند؟
اگر کار داشتند چه بهتر اگر نبود باید سراغ شرکت در مناقصه ها بروید.
سعی کنید به پروژه هائی که میتوانید وارد شوید چنگ بیاندازید.
نگران برنده نشدن نباشید.
سعی کنید تجربه کسب کنید و خودتان را به در و دیوار بکوبید تا کار بگیرید
از گرفتن کار و یا کارهای بزرگ نترسید و سعی کنید این فرصت را مانند دوره کار اموزی تلقی کنید.

سعی کنید در نمایشگاههای داخلی و خارجی شرکت کنید و خودتان را بین صنعت نفت به دیگران نشان بدهید
تا شرکتهای بزرگ شما را بعنوان همکار و حتی رقیب قبول و باور کنند.

سعی کنید دوره های کوتاه مدت اموزشی با کمک دانشگاهها برگزار کنید و همچنین کنفرانسها و همایشهای مختلف برگزار کنید
در امد متوسطی خواهد داشت که خرج شما در بیاید ولی مسئله مهم شهرت و اعتبار شما خواهد بود که فرصتی برای اشنائی شما با غولهای نفتی داخلی و خارجی خواهد بود
در این ملاقاتها و مذاکرات است که شما خواهید توانست پروژه های نون و آبدار بگیرید و اجرا کنید.

یادتان باشد اگر همه اینها را هزینه کردید و وقت گذاشتید و نتیجه ای عاید نشد شما یک سود بسیار بزرگ به دست آورده اید
ان سود بزرگ تجربه کاری و رزومه قوی است.
شما مدیر یک شرکت مهندسی مشاور بوده اید که ان را از ابتدا تاسیس کرده و به گردش انداخته اید.
چند میلیون تومن شاید هزینه کنید ولی یادتان باشد شما خیلی بیشتر از ان توی دانشگاه هزینه کرده اید
در حالی که این هزینه ارزش به مراتب بیشتر از مدرک دانشگاهی شما دارد.
در این حالت اگر روزی کارتان نگرفت با تجربه و سابقه ای که کسب کرده اید میتوانید در شرکتهای مختلف با حقوق بالا و اولویت بالا استخدام شوید.

شما مدتی به نام مهندس مشاور به شرکتهای مختلف برای گرفتن کار خواهید رفت و با مدیران شرکتهای بزرگ اشنا خواهید شد
و در نهایت اگر کار نگرفتید حد اقل میتوانید با مدیران مسئله تعطیلی شرکت خودتان و استخدام در شرکت انها را مطرح کنید.
در این حالت شانس استخدام شدن شما زیاد است.
ولی اگر بعنوان یک دانشجوی صفر کیلومتر به سراغ مدیران شرکتهای بزرگ بروید انها حتی اجازه ملاقات نیز به شما نخواهند داد!

منم یک تخفیف عمده بهتون میدم تا مشتری شید.:D

pashnetala

عضو جدید
دوستان میشه شرایط نخبه گی واسه فوق لیسانس بگین؟

معدل باید بالای ۱۷ باشه؟ درسته؟

بعد مزایاش چیه؟

ممنون

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار

بعد مزایاش چیه؟

ممنون

اگه نخبه باشی مستقیم تو شرکت نفت استخدام میشی. برای سربازی امریه راحت بهت میدن. علاوه بر حقوق عادیت یه حقوق هم برای نخبگی بهت میدن. (دوست من تو فلات قاره 400 تومن فقط برای نخبگی میگیره). سرفیلد نمیری سرگار میفرستنت توی قسمت پژوهشی سرکار

naft-shimi

عضو جدید
مرسی از همه دوستان که تو این بحث شرکت کردن :gol:

دوستان باز من ب نتیجه نرسیدم !!!
من معدلم پایینه !! چه کاری باید انجام بدم که این معدل پایین زیاد ب چشم نیاد !!

naft-shimi

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
اگر خدمت نرفتی بیخیال ارشد شو.اول خدمتتو تمام کن بعذ هم کار کن هم درس بخون. با لیسانس هم تقریبا خدمت خوبی خواهی داشت.
اگر هم که خدمت رفتی برج 6 یا 7 امسال آزمون استخدامیه وزارت نفته.از همین الان بشین درسار و بخون
برای منبع هم برو تو کتابفروشی ها ببین معتبر ترین منبع آزمونهای فوق لیسانس نفت کدومه؟ همونو بگیر و بخون.یاد آور میشم که سطح آزمون استخدامی وزارت نفت واقعاً بالاست و مشابه فوق
اگر گرایشت حفاری باشه اوضاع جذبتون بهتره.
زبانتو از امروز با یه برنامه سبک تقویت کن..اما انشالا بعد از قبولی تو آزمون برای مصاحبه حضوری توی 2-3 ماهی که وقت داری به حد مورد قبولی برسونش. الان دنبال مقاله و این حرفا نباش چون اگر بخوای چیز خوبی در بیاد باید خیلی زمان بزاری و زبانتم تقویت کنی.
موفق باشی

سلام سجاد جان
مرسی از اینکه پاسخ دادی
من مرحله بعدیم خدمته ، اصلا به فکر ارشد نیستم ، خدمت هم 50% ممکنه معاف بشم
ولی چیزی ک ذهنمو مشغول کرده معدل پایینمه !! نمیدونم چکارش کنم

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام سجاد جان
مرسی از اینکه پاسخ دادی
من مرحله بعدیم خدمته ، اصلا به فکر ارشد نیستم ، خدمت هم 50% ممکنه معاف بشم
ولی چیزی ک ذهنمو مشغول کرده معدل پایینمه !! نمیدونم چکارش کنم

شمام مثل من هستی.
بهترین کار اینه که مقاله بنویسی علمی پژوهشی خوبه و ای اس ای بهتره.
نرم افزار یاد بگیر خیلی خیلی مهمه. هم برای کار هم برای تحقیقات. کلا برای همه چیز. کلا هرجا رفتی تو رزمه ات مینویسی فلان نرم افزار هم بلدم.
کار سوم هم اینه که درسارو خودت بخونی البته کاربردی که فردا که رفتی سرکار بتونی خودتو نشون بدی.درسای کاربردی هم مهمتره مثل نمودارگیری. چاه ازمایی. تکمیل چاه. حفاری. گل. سیمان. ازدیاد و ... .
حتما حتما درسارو کاربردی بخون تا مثلا بتونی تفسیر نمودارگیری کنی.

naft-shimi

عضو جدید
شمام مثل من هستی.
بهترین کار اینه که مقاله بنویسی علمی پژوهشی خوبه و ای اس ای بهتره.
نرم افزار یاد بگیر خیلی خیلی مهمه. هم برای کار هم برای تحقیقات. کلا برای همه چیز. کلا هرجا رفتی تو رزمه ات مینویسی فلان نرم افزار هم بلدم.
کار سوم هم اینه که درسارو خودت بخونی البته کاربردی که فردا که رفتی سرکار بتونی خودتو نشون بدی.درسای کاربردی هم مهمتره مثل نمودارگیری. چاه ازمایی. تکمیل چاه. حفاری. گل. سیمان. ازدیاد و ... .
حتما حتما درسارو کاربردی بخون تا مثلا بتونی تفسیر نمودارگیری کنی.

مرسی حمید جان ( درست گفتم ؟)
دادا شما کدوم شهر ساکنی ؟ کدوم دانشگاه درس خوندی ؟
به نظرت از کجا شروع کنم ؟ مثلا همین مقاله نویسی ، چ باید کرد ، مشکلم اینه که یه راهنمای خوب نداشتم و ندارم
شما هم مشکل معدل دارید ؟

pashnetala

عضو جدید

بعد مزایاش چیه؟

ممنون

اگه نخبه باشی مستقیم تو شرکت نفت استخدام میشی. برای سربازی امریه راحت بهت میدن. علاوه بر حقوق عادیت یه حقوق هم برای نخبگی بهت میدن. (دوست من تو فلات قاره 400 تومن فقط برای نخبگی میگیره). سرفیلد نمیری سرگار میفرستنت توی قسمت پژوهشی سرکار

ممنون از پاسخ

اما نگفتین به کی میگن نخبه؟ شرایط نخبه بودن البته واسه فوق لیسانس چیه ؟

pashnetala

عضو جدید
اقا خودم پیداش کردم :

انش آموختگان دانشگاههاي گروه يك (ممتاز) خارج از كشور با معدل كل حداقل 17 براي رشته هاي فني و معدل كل حداقل 18 براي ساير رشته‌ها.دانش آموختگان دانشگاههاي گروه دو (خوب) خارج از كشور در شمول جذب ممتازان نمي باشند. (مرجع تاييد معدل، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي‌باشد.)

خداییش خیلی خندیدم دانشگاه من ۸۰ جهانه معدل بالای ۱۷ میخوان اونوقت جالب اینجاست اگه از این دانشگاها باشی ۱۶ به بالا قبوله اونم هم شبانه هم روزانه :

دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد دوره هاي روزانه و شبانه دانشگاه هاي دولتي تهران، صنعتي شريف، امير كبير، شهيد بهشتي، صنعتي اصفهان، شيراز، تربيت مدرس، خواجه نصيرالدين طوسي، تبريز، علم و صنعت ايران، صنعت نفت، فردوسي مشهد، علامه طباطبايي و امام صادق (ع) با معدل كل حداقل 16 براي رشته هاي فني.

جالبتر از اینا هم هست : دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي واحدهاي:" علوم و تحقيقات تهران، تهران شمال، تهران جنوب، تهران مركز، تهران پزشكي، مشهد، تبريز، كرج، اراك، نجف آباد، خوراسگان و شوشتر" در رشته هاي مورد نياز با معدل كل حداقل 17.

:)))))))

آخرین ویرایش:

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
اقا خودم پیداش کردم :

انش آموختگان دانشگاههاي گروه يك (ممتاز) خارج از كشور با معدل كل حداقل 17 براي رشته هاي فني و معدل كل حداقل 18 براي ساير رشته‌ها.دانش آموختگان دانشگاههاي گروه دو (خوب) خارج از كشور در شمول جذب ممتازان نمي باشند. (مرجع تاييد معدل، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي‌باشد.)

خداییش خیلی خندیدم دانشگاه من ۸۰ جهانه معدل بالای ۱۷ میخوان اونوقت جالب اینجاست اگه از این دانشگاها باشی ۱۶ به بالا قبوله اونم هم شبانه هم روزانه :

دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد دوره هاي روزانه و شبانه دانشگاه هاي دولتي تهران، صنعتي شريف، امير كبير، شهيد بهشتي، صنعتي اصفهان، شيراز، تربيت مدرس، خواجه نصيرالدين طوسي، تبريز، علم و صنعت ايران، صنعت نفت، فردوسي مشهد، علامه طباطبايي و امام صادق (ع) با معدل كل حداقل 16 براي رشته هاي فني.

جالبتر از اینا هم هست : دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي واحدهاي:" علوم و تحقيقات تهران، تهران شمال، تهران جنوب، تهران مركز، تهران پزشكي، مشهد، تبريز، كرج، اراك، نجف آباد، خوراسگان و شوشتر" در رشته هاي مورد نياز با معدل كل حداقل 17.

:)))))))

بچه ها که گذاشته بودن رو سایت.
بیکاری میخوای برگردی ایران؟ همونجا بمون

mostafa6x

عضو جدید
من با شرایط شما تو ستاد شهرستان و با8سال سابقه و 50 اضافه کار شخصی رو دیدم که حدودا رو هم رفته1.2 میگرف
مال شما احتمالا کمتر خواهد بود البته با ماموریت میشه جبران کرد روزی 50 تومن!

یعنی شما می فرمایید فوق لیسانس مهندسی نفت با شرایط ممتازی 1200 هم نمی دن؟!! 
مهندس شما خودتون کجا کار می کنید؟

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی شما می فرمایید فوق لیسانس مهندسی نفت با شرایط ممتازی 1200 هم نمی دن؟!!
مهندس شما خودتون کجا کار می کنید؟

با توجه که تهران هستین
احتمالا همین حدود هس کمی بالا یا پایین
شما فارغ التحصیل کجا هستین؟

مریم.ر87

عضو جدید
ا عرض سلام و ادب خدمت دوستان
من شدیدا جویای کارم ولی گویا شرکتها نیازی به مهندس نفت ندارن!!!!!!!
متاسفانه هیچ دیدی نسبت به بازار کار و شرکت ها و جاهایی که میشه رفت و حقوق و مزایا ندارم .
از دوستان عزیزتمنا دارم با دادن اطلاعات در این زمینه ها موجبات افزایش اطلاعات اینجانب رو فراهم کنند.اطلاعات شما خیلی میتونه به من کمک کنه
.
نهایت سپاس و تشکر

مریم.ر87

عضو جدید
helpppppp....plz

helpppppp....plz

باعرض سلام و ادب خدمت دوستان
متاسفانه هیچ دیدی نسبت به بازار کار و شرکت ها و جاهایی که میشه رفت و حقوق و مزایا ندارم .
از دوستان عزیزتمنا دارم با دادن اطلاعات در این زمینه ها موجبات افزایش اطلاعات اینجانب رو فراهم کنند.اطلاعات شما خیلی میتونه به من کمک کنه
.
نهایت سپاس و تشکر

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ا عرض سلام و ادب خدمت دوستان
.
نهایت سپاس و تشکر

پستهائی که در بالا نوشته ام اطلاعات خوبی داره با حوصله بخوان سر نخهای خیلی خوبی دستت میاد
از پست شماره 49 شروع کن

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-در-رشته-نفت?p=5234180&viewfull=1#post5234180

موفق باشی

alikia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین..حقوق یه مهندس صفرکیلومتر 1.300ولی اگه همون مهندس تو سکوهای ابی بره حدود1.800ولی اگه خارج از تهران کار بگیرین بیشتر حقوقتون مثلا جزیره مجنون تا220درصد سختیه کار میده جزیره خارگ180 درصد سختی کارش......اگرام زبانت خوب باشه نور الانوره قطر حدود20هزار دلار میده...

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فرضو میذارم که شما دختری
شرکت های خصوصی هستن که میتونین توش مشغول بکار شید
بخصوص اهواز و تهران زیادن این شرکت ها
اما وارد شدن بهشون سخته!!
بخصوص که تجربه کاری ندارید
------------
میتونید ارشد بدید( اگه لیسانس هستید) و با معدل بالا در مقطع ارشد از طریق طرح نخبه وارد شرکت ملی نفت ایران بشید

چون دخترید نمیتونید در ازمون های استخدامی شرکت نفت شرکت کنید

alikia

عضو جدید
کاربر ممتاز
درامد مندسین نفت تو کشور های مختلف طی یک سال...امریکا200000هزار دلار.افریقا160000هزار دلار.استرالیا1800000هزار دلار.کانادا1800000هزار دلار.مکزیک120000هزار دلار.اروپای شرقی دلار 120000هزار.کشور های عربی حوضه خلیج فارس1600000هزار دلار در سال.

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
درامد مندسین نفت تو کشور های مختلف طی یک سال...امریکا200000هزار دلار.افریقا160000هزار دلار.استرالیا1800000هزار دلار.کانادا1800000هزار دلار.مکزیک120000هزار دلار.اروپای شرقی دلار 120000هزار.کشور های عربی حوضه خلیج فارس1600000هزار دلار در سال.

تو گذاشتن بعضی صفرها اشتباه کردی فکر کنم
علاوه بر اون هزار ها هم اضافیه!

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سال 2008 که درامد میانگین مهندسای نفت طبق سایت انجمن مهندسان نفت spe، دلار78000 بود تو امریکا. درامدشون مگه چقدر زیاد شده تو 4 سال؟
شرکت bp هم میدونم که باه رئیس دکل ماهی 40000تا میده. یعنی به عبارتی سالی ... مخم سوت کشید. البته این درامد برای offshore هست.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سال 2008 که درامد میانگین مهندسای نفت طبق سایت انجمن مهندسان نفت spe، دلار78000 بود تو امریکا. درامدشون مگه چقدر زیاد شده تو 4 سال؟
شرکت bp هم میدونم که باه رئیس دکل ماهی 40000تا میده. یعنی به عبارتی سالی ... مخم سوت کشید. البته این درامد برای offshore هست.

فکر کنم رئیس دکل را اشتباهی نوشتی یا یک صفرش را کم گذاشتی
معمولا بالاترین حقوق برای رئیسهای دکل آف شور هست که اینجا احتمالا چهار صد هزار دلار باید باشه
توی خاورمیانه بالاترین حقوق مال قطر هست که سالیانه بالای نیم میلیون دلار میدن
توی روزنامه های دوبی دیده ام که برای مدیران شرکتهای نفتی حقوق پایه سالیانه سیصد هزار دلار آگهی زده بودند که البته یکی دو تا نبود که بگیم شانسی بوده
چند مورد دیده ام

توی لینک زیر حدود 372 شغل درباره نفت میتونید پیدا کنید:

http://www.gulftalent.com/home/jobs-in-Oil-Gas-1.html

طبق آمار های بین المللی توی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس کل پروژه های تعریف شده بیش از 500 میلیارد دلار است که مسلما برای مدیران پروژه ها پولهای خوبی میشه پیدا کرد
سایت زیر یک سری استخدامهائی با حقوق بالای 200 هزار دلار در سال (چهارصد میلیون تومن در سال) داره که البته فعلا درباره مهندس نفت چیزی نداشت ولی چند ماه پیش چند تا استخدام
مهندس نفت با حقوق بالا دیده بودم:

http://www.icp-gulf.com/job-listing

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
فکر کنم رئیس دکل را اشتباهی نوشتی یا یک صفرش را کم گذاشتی
معمولا بالاترین حقوق برای رئیسهای دکل آف شور هست که اینجا احتمالا چهار صد هزار دلار باید باشه
توی خاورمیانه بالاترین حقوق مال قطر هست که سالیانه بالای نیم میلیون دلار میدن
توی روزنامه های دوبی دیده ام که برای مدیران شرکتهای نفتی حقوق پایه سالیانه سیصد هزار دلار آگهی زده بودند که البته یکی دو تا نبود که بگیم شانسی بوده
چند مورد دیده ام

توی لینک زیر حدود 372 شغل درباره نفت میتونید پیدا کنید:

http://www.gulftalent.com/home/jobs-in-Oil-Gas-1.html

طبق آمار های بین المللی توی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس کل پروژه های تعریف شده بیش از 500 میلیارد دلار است که مسلما برای مدیران پروژه ها پولهای خوبی میشه پیدا کرد
سایت زیر یک سری استخدامهائی با حقوق بالای 200 هزار دلار در سال (چهارصد میلیون تومن در سال) داره که البته فعلا درباره مهندس نفت چیزی نداشت ولی چند ماه پیش چند تا استخدام
مهندس نفت با حقوق بالا دیده بودم:

http://www.icp-gulf.com/job-listing

سلام مهندس خوبی؟ قبول باشه. گفتم ماهی 40000 دلار یعنی سالی 480000دلار ناقابل

آخرین ویرایش:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندس خوبی؟ قبول باشه. گفتم ماهی 40000 دلار یعنی سالی 480000دلار ناقابل

سلام
خوب پس تقریبا همونی هست که من هم عرض کردم این اعداد و ارقام طبق آگهیهائی که در سایتهای کاریابی میزنند و یا در روزنامه ها میزنند جور در میاد
تقریبا میشه همون نیم میلیون دلار در سال خودمون
که یک رقم عادی برای کشورهای حاشیه خلیج فارس هست

بعضی شرکتها بیشتر از اینها میدهند که البته توی شرایط خاص هست
مثلا اگر شما یک جائی یک پروژه سراغ داشته باشید میرید سراغ یک شرکت بزرگ نفتی و باهاشون مذاکره میکنید
اون وقت اونها شما را مدیر همان پروژه میکنند و درصدی از در آمد آن پروژه را به شما میدهند و ماهیانه هم حقوق بالائی میدهند البته خانه و ماشین و موبایل و بیلیط هواپیما و بیمه و درمان و غیره هم جداگانه مجانی طبق قانون کار اونها حساب میشه.

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
9 اشتباه مهلک هنگام انجام مصاحبه شغلی
فرض کنید موفق شده اید یک رزومه بی عیب ونقص آماده کنید وآن را برای معتبر ترین شرکت ها و سازمان ها فرستاده اید. با شما تماس گرفته و گفته اند برای مصاحبه ی حضوری باید خود را آماده کنید.

حال باید منتظر باشید تا با رئیس یا مافوق احتمالی خود روبرو شوید. باید بدانید که رفتار و حرکات اهمیت بسیاری در پذیرش شما دارد.
به گزارش بانکی دات آی آر ، وب سایت مشاغل CareerBuilder.com اخیرا از 2500 مدیر در سراسر جهان درباره برخوردها و رفتارهایی سوال کرده که موجب رد شدن متقاضیان شغل شده است.

این برخوردها ، آشکارترین حرکات مانند بازی کردن با موها تا جزئی ترین آنها همچون نخندیدن و خشک بودن بیش از حد را شامل می شود.

به گفته رزمری هائنفر نائب رئیس CareerBuilder این رفتارها باعث حواس پرتی می شوند آنچنان که ممکن است پیام اصلی حضور شما که صحبت درباره تجربیات است با این رفتارها به خوبی انتقال نیابد.

در اینجا به 9 رفتار اشتباه که موقعیت تصاحب شغل را از شما می گیرد ، اشاره می کنیم:

1) نداشتن ارتباط چشمی کافی

نداشتن ارتباط چشمی به گفته 67% مصاحبه کنندگان میتواند شانس شما را تا حد زیادی کاهش دهد. این رفتار نه تنها ممکن است باعث شود که مصاحبه کننده تا حدی نا مطمئن شود بلکه ممکن است به این فکر بیفتد که ظاهرش شمارا ناراحت میکند!

2) نخندیدن

38 درصد از کارفرمایان نخندیدن و خشک بودن بیش از حد را علت رد شدن متقاضی دانسته اند ، هیچ دلیلی وجود ندارد که بخواهید چهره ی عبوس و گرفته ای به خود بگیرید ، البته به این نکته هم باید اشاره کرد که بیش از حد خندیدن نیز موجب می شود مصاحبه شونده تصور کند شغل مورد نظر برای شما بی اهمیت بوده و شما بیش از حد بی خیال هستید ، به هر صورت یک لبخند زیبا هر چند دقیقه یکبار می تواند چهره ای مصمم و در عین حال خوش مشرب از شما نشان دهد.

3) بی قرار بودن بیش از حد

33% از مصاحبه کنندگان به این مورد اشاره کرده اند. هائنفر می گوید مقداری بی قراری و استرس مورد انتظار است پس سعی کنید خیلی خود را ناراحت و نگران نشان ندهید.

بعضی افراد به حدی استرس دارند که کلمات را بریده بریده ادا می کنند و یا ناخن های خود را می جوند که این رفتارها به شدت به موقعیت شما آسیب می زند.

4) داشتن حالت فیزیکی بد

یکی دیگر از موارد با اهمیت در هنگام مصاحبه ، داشتن حالت فیزیکی مناسب است ، سعی کنید روی صندلی خود راحت نشسته و کمی خود را به جلو متمایل کنید ، این حالت شما را جدی تر نشان می دهد.

5) شل دست دادن

برداشت همه ی ما از انسان هایی که شل دست می دهند یکسان است : سردی و تنفر و اجبار !

ممکن است شما به خاطر اضطراب و یا حواس پرتی شل دست بدهید اما به یاد داشته باشید ، برداشت کارفرمایان از شل دست دادن همان سه موردی است که در خط بالا اشاره شد.

6) دست به سینه نشستن

21% از مصاحبه کنندگان به این رفتار اشاره کرده اند. این برخورد نشان از اعتماد به نفس کاذب است و چنین می نماید که متقاضی فکر می کند که " من در مصاحبه قبول شده ام" . از دیگر نشانه های اعتماد به نفس کاذب اینست که متقاضی سوالات را گنگ و ناقص پاسخ دهد.

فراموش نکنید دست به سینه نشستن یکی از نشانه های غرور است ، چیزی که کارفرمایان از آن به شدت بیزارند !

7) بازی کردن با موها

یکی از مهمترین حالات عصبی در هنگام مصاحبه که می تواند از نتایج اضطزاب باشد بازی کردن با مو است ، برداشت مصاحبه کننده از این حرکت ، " رشد نکردن " و " عدم جدیت لازم " است.

8) ور رفتن با صورت

هیچ چیز مانند ور رفتن بیش از حد به صورت نمی تواند حواس مصاحبه کننده را پرت کند ، کسی که با صورت خود مدام ور می رود نمی تواند توقع داشته باشد مصاحبه کننده به سایر توانایی های او و صحبت هایش توجه کند ، چرا که خود با این حرکت موجبات پرت شدن حواس مصاحبه کننده را فراهم آورده است.

9) استفاده بیش از حد حرکات دستی هنگام صحبت کردن

هائنفر می گوید: " مهم نیست رزومه شما چقدر قوی باشد ، چراکه مدیران همه جوانب متقاضیان را می سنجند. که این شامل نحوه بخورد و رفتار آنها هم می شود."

او ادامه می دهد :" کسانی که بیش از حد از حرکات دست خود استفاده می کنند به نوعی در حال انتقال پیام عصبی بودن و استرس بیش از حد ، هستند. پس بهتر است کمتر از حرکت دست های خود استفاده کنید."

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام منم سالی 78000 دلار شنیدم خیلی خوبه بریم اون ور اب ها خوب پول میدن

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام منم سالی 78000 دلار شنیدم خیلی خوبه بریم اون ور اب ها خوب پول میدن

شما سالی 78000 تا شنیدی من زمانی که اون ور آب بودم یکصد هزار تا بیشتر یعنی سالی 178000 تا دیدم
حیف که یک عرب توی هیئت مدیره از ایرانیها بدش می آمد استخدام نکرد و گرنه الان سالی 178000 تا حقوق میگرفتم.
ولی اگر خواستین اون ور آب برین باید مهلت کافی و ویزای کافی و پول تو جیبی کافی و مقدار زیاد هم حوصله و آرامش داشته باشین تا بالاخره یک شرکتی استخدام کنه
و گرنه مجبور میشین مثل من ویزاتون تمام شد برگردین.

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما سالی 78000 تا شنیدی من زمانی که اون ور آب بودم یکصد هزار تا بیشتر یعنی سالی 178000 تا دیدم
حیف که یک عرب توی هیئت مدیره از ایرانیها بدش می آمد استخدام نکرد و گرنه الان سالی 178000 تا حقوق میگرفتم.
ولی اگر خواستین اون ور آب برین باید مهلت کافی و ویزای کافی و پول تو جیبی کافی و مقدار زیاد هم حوصله و آرامش داشته باشین تا بالاخره یک شرکتی استخدام کنه
و گرنه مجبور میشین مثل من ویزاتون تمام شد برگردین.
منم مي خوام برم:w00:
درسم تموم شد بيا با هم بريم همه چيش با من.........فقط كار رو جور كن;)

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

همین الان چند تا کار سراغ دارم
ولی باید ابزارهائی که گفتم آماده باشه تا بری کار کنی که مهمترینش صبر و حوصله و شکیبائی و تلاش هست.

کشورهای عضو اوپک چه اونائی که توی خاورمیانه هستند و چه اونائی که کمی با خاورمیانه فاصله دارند
معدن و دریای فرصتهای پر در آمد هستند به خصوص برای نفتیها

الان چند تا ایرانی سراغ دارم توی آلمان انگلیس و آمریکا کار میکنند ولی هیچ کدام به راحتی کار توی کشورهای حوزه خلیج نیست
نزدیک کشورت هستی فرهنگشون شبیه فرهنگ کشورت هست و برای تغییر فرهنگ اذیت نمیشی، ایرانی زیاد میتوانی پیدا کنی و احساس غربت نمیکنی
در آمدشون بالاتر از اروپا و آمریکاست و بحران زده اقتصادی نیستی
مهمتر از همه اینکه بر خلاف کشورهای اروپائی و آمریکائی که توسعه یافته هستند و فرصتهای رشد کمی دارند
توی کشورهای عضو اوپک که همه آنها کشورهای در حال توسعه هستند فرصتهای رشد بسیار زیادی هست که یکی را شکار کنی برای هفت نسلت کافی خواهد بود.
و خیلی چیزهای دیگه.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تجربه های قبلی که خیلی تلخ بود بهم یاد داد که اگر ادم بخواد ارباب و سرور خودش باشه بهتر هست که برای خودش کار کنه
تا زیر دست یک مشت عرب و یا غیر عرب بیسواد بازیچه نشه
با خودم فکر میکردم که آنها میلیونها دلار در آمد کسب میکنند و سالی 178000 تا به من و شما حقوق میدهند.
از طرف دیگه به قول یک انگلیسی ایرانیها مخ هستند و اکثر کشورهای نفتی مغزهای درست و حسابی ندارند به خصوص کشورهای عربی خلیج فارس
بنابر این با جمع بندی تمامی این موارد و مشورت هائی که با وکلا و مشاورین کردم بهترین کار این بود که یک شرکت مهندسی مشاور بزنم
و ازشون کار بگیرم
در هر حال ما باید دنبال یک لقمه نان برویم حال چه باعنوان استخدام شدن و چه مشاوره و طراحی یا مدیریت و کنترل پروژه
برای گرفتن کار رفتن خیلی بهتر از ان هست که برویم و خواهش کنیم که ما را استخدام کنند.
در امدش نیز چند برابر هست.

الان مدتیه دارم برنامه ریزی میکنم اون ور اب به جای استخدام شدن شرکت مهندسی مشاور راه بندازم.
با وکیل مکاتبه کردیم و ده تا نام برای ثبت شرکت فرستادیم و یک نام برای ثبت تایید شده و داریم مدارک را تکمیل میکنیم شرکت مهندسی مشاور را ثبت کنیم.

پیشنهاد میکنم روی این مسئله فکر کنید

بالا