رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

mandana-n

عضو جدید
سلام بچه ها خواهش می کنم کمکم کنید:cry:
داشتم با فرمان menuload یه فارسی نویس رو تو منوهای کدم لود می کردم دستم خورد رو unload یهو همه ی منوهام پرید. هر کار می کنم نمی تونم برگردونمشون.
چیکار باید بکنم؟؟؟ خواهش می کنم زودتر جوابم رو بدید.

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من وقتی از کد پی دی اف میگیرم نوشته هام خونده نمیشه ، فونتشم عوض میکنم خونده نمیشه ! چیکار کنم من ؟:(
یه سوال دیگه چرا بعضی وقتا منحنی توی کد بهم میریزه ؟ مثل منحنی در ! البته کار من کلا منحنی برای اینکه توی اسکچ آپ ایمپورتش کنم مشکل پیش میاره تو ضخامت دیوارهای منحنی ! چیکارشون کنم من ؟؟؟:(:confused:

برای مشکل دومتون view-regen allتا منحنی ها درست بشه ...اما برای اینکه تواسکچ آپ هم درست باشن معمولا باید با arc or circleدوباره روشون بکشید..

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خواهش می کنم کمکم کنید:cry:داشتم با فرمان menuload یه فارسی نویس رو تو منوهای کدم لود می کردم دستم خورد رو unload یهو همه ی منوهام پرید. هر کار می کنم نمی تونم برگردونمشون.چیکار باید بکنم؟؟؟ خواهش می کنم زودتر جوابم رو بدید.
cuiload رو وارد کنید بعد فایل acad.cuix رو لود کنید

*بانو*

عضو جدید
سلام
من ویندوزمو تازه عوض کردم ویندوزم 7 و 64 بیتی ولی نمیتونم روش اتوکد نصب کنم
وقتی اتوکد 2006 نصب میکنم این اروری میده

Untitled.jpg

و وقتی که 2009 رو نصب میکنم این ارورو

1.jpg

در ضمن باید بگم که من 3دی مکس رو نصب کردم و مشکلی نداشته
خواهشا کمکم کنید کارم گیره

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ویندوزمو تازه عوض کردم ویندوزم 7 و 64 بیتی ولی نمیتونم روش اتوکد نصب کنم
وقتی اتوکد 2006 نصب میکنم این اروری میده

و وقتی که 2009 رو نصب میکنم این ارورو

در ضمن باید بگم که من 3دی مکس رو نصب کردم و مشکلی نداشته
خواهشا کمکم کنید کارم گیره
سلام
بهتره ک از اتوکد 64بیتی استفاده کنید ورژن2011 بهتره اگه هم سیستم تون مشکلی نداره از نظر سرعت 2013
اروری ک موقع نصب اتوکد 2009 داده میگه دایرکت ایکس رو نصب نکردین..نگاه کنید توی پوشه برنامه ببینید فایل ستاپش هست اول اونو نصب کنید هرچند 2009 واسه من اصل نصب نشد روی 64بیتی.

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دو تا سوال داشتم.
1- چجوری میتونم از یه نقطه.خطی موازی یه خطی که وجود داره رسم کنم. آیا ابزاری تو کد برای این کار هست.
2- آیا ابزاری هست که فاصله بندازه .مثلا برای کشیدن یه دیوار . دستور لاین رو بدم 3 متر برم جلو 1 متر برای در یا پنجره خالی بذاره دوباره 4 متر برم جلو.
امیدوارم متوجه سوال شده باشید. ممنون میشم کمکم کنید.:redface:

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دو تا سوال داشتم.
1- چجوری میتونم از یه نقطه.خطی موازی یه خطی که وجود داره رسم کنم. آیا ابزاری تو کد برای این کار هست.
2- آیا ابزاری هست که فاصله بندازه .مثلا برای کشیدن یه دیوار . دستور لاین رو بدم 3 متر برم جلو 1 متر برای در یا پنجره خالی بذاره دوباره 4 متر برم جلو.

سوال دومتون دستورoffset..........که به روش ساده حرفo رومیزنیدبعد اینتروبعدعددی که میخواید فاصله بدید اینتر کیلیک روی خطی که میخواید آفست بگیرید بعد کیلیک دوم به سمتی که میخواید آفست بدید...

سوال اول هم متوجه نشدم:redface:

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دو تا سوال داشتم.

سوال دومتون دستورoffset..........که به روش ساده حرفo رومیزنیدبعد اینتروبعدعددی که میخواید فاصله بدید اینتر کیلیک روی خطی که میخواید آفست بگیرید بعد کیلیک دوم به سمتی که میخواید آفست بدید...

سوال اول هم متوجه نشدم:redface:
با همون دستور افست میشه موازی خط رو رسم کرد به اینصورت که به جای تایپ مقدار عددی، با موس ابتدا روی خط مورد نظر و بعد رو نقطه مورد نظر کلیک می کنیم و اینتر.

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از هردوتون.
ولی مثل اینکه سوال رو خیلی بد پرسیدم.:redface:

جواب خط موازی رو فهمیدم.ممنون. ولی یه سوال دیگه پیش اومد.این دو تا رو با شکل میپرسم.

1- شکل سمت چپ: اگه بخوام از یک نقطه روی خط سیاه .خط عمود قرمز رو رسم کنم باید چکار کنم.
کاری که الان میکنم اینه که یه خط مماس روش رسم میکنم 90 درجه دوران میدم. میخواستم ببینم روش راحت تری هست؟

2- شکل سمت راست: اگه بخوایم یه خط رسم کنیم که وسطش به اندازه ی b فاصله باشه.
کاری که الان میکنم.دستور خط رو میدم . مقدارaرو میدم و اینتر میکنم. بعد مقدار bرو میدم اینتر میکنم.بعد c رو میدم و اینتر میکنم.بعد خطb رو پاک میکنم .
آیا دکمه ای هست که وقتی دارم مقدار b رو وارد میکنم .اونو فاصله حساب کنه و هیچ خطی رسم نکنه.

:gol:

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از هردوتون.

جواب خط موازی رو فهمیدم.ممنون. ولی یه سوال دیگه پیش اومد.این دو تا رو با شکل میپرسم.

1- شکل سمت چپ: اگه بخوام از یک نقطه روی خط سیاه .خط عمود قرمز رو رسم کنم باید چکار کنم.
کاری که الان میکنم اینه که یه خط مماس روش رسم میکنم 90 درجه دوران میدم. میخواستم ببینم روش راحت تری هست؟

کاری که الان میکنم.دستور خط رو میدم . مقدارaرو میدم و اینتر میکنم. بعد مقدار bرو میدم اینتر میکنم.بعد c رو میدم و اینتر میکنم.بعد خطb رو پاک میکنم .
آیا دکمه ای هست که وقتی دارم مقدار b رو وارد میکنم .اونو فاصله حساب کنه و هیچ خطی رسم نکنه.

سوال1 منم همیشه اینکارو میکنم..البته باtabهم میشه زاویه داد.....

سوال دوم واسه ی فاصله من فقط آفست رو میشناسم که در اینجاکاربردنداره ....البته اگه خط aوcبه یک اندازه باشه میتونید از copyاستفاده کنید با فاصله ی مورد نظر...:)

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از هردوتون.

سلام دوست عزیز.

برای مورد 1.ucs رو تایپ کن و اینتر بزن،بعدob رو تایپ کن و اینتر بزن،حالا رو خطی که میخوای بهش عمود رسم کنی کلیک کن،میبینی که جهت x و y تغییر میکنه.

حالا هر خطی که بکشی موازی یا عمود بر اون خططه.

برای اینکه تغییراتو به حالت اول برگردونی ucs رو تایپ کن و 2 بار اینتر بزن.
موفق باشی

آریاتس

عضو جدید
چرا خط های منحنی بعضی وقتا تو اتو کد به هم میریزه و کج میشه مثل منحنی درها با یه عالمه سوال دیگه !!

چرا خط های منحنی بعضی وقتا تو اتو کد به هم میریزه و کج میشه مثل منحنی درها با یه عالمه سوال دیگه !!

[FONT=&quot]1.کار من کلا منحنی چه کاری باید انجام بدم تا درست بشه ؟
2.وقتی پی دی اف از کارم میگیرم خط ها خیلی ضخیم میشه ![/FONT]:( چه کاری انجام بدم که اینطوری نشه ؟
3.من کارمو تو کد 1:100 کشیدم چطور میتونم مقیاسشو عوض کنم ؟ (مثلا تبدیلش کنم به 1:300)
بازم سوال دارما ولی یه آدم مهربون پیدا بشه به همین 3 تا جواب بده تا برسم به بقیه :question:

[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

yasihood

عضو جدید
1.کار من کلا منحنی چه کاری باید انجام بدم تا درست بشه ؟
2.وقتی پی دی اف از کارم میگیرم خط ها خیلی ضخیم میشه !:( چه کاری انجام بدم که اینطوری نشه ؟
3.من کارمو تو کد 1:100 کشیدم چطور میتونم مقیاسشو عوض کنم ؟ (مثلا تبدیلش کنم به 1:300)
بازم سوال دارما ولی یه آدم مهربون پیدا بشه به همین 3 تا جواب بده تا برسم به بقیه :question:
سلام دوست عزیز خوش اومدی
سوال اولت که مشکلی نیست، این اتفاق عادیه، کافیه هر موقع این طوری شد re رو تایپ کنی، دوباره منحنی میشه
سوال دومتو راستش نمی دونم من معمولا eps میگیرم
برای سوال سوم هم من معمولا تو کد یک به یک میکشم، حالا اگر 1.100 کشیدی به نظرم این راه خوبه که sc بزنی بعد کارتو 100 برابر کنی این طوری کارت یک به یک میشه موقع پلات هم بگی برات 1.300 بزنه
ببخشید دیگه من در همین حد بلد بودم اما سایت پانورام هم یه سری آموزش شیت بندی و انتقال فایل کد به فتوشاپ داره فکر کنم مفید باشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

آریاتس

عضو جدید
سلام دوست عزیز خوش اومدی
سوال اولت که مشکلی نیست، این اتفاق عادیه، کافیه هر موقع این طوری شد re رو تایپ کنی، دوباره منحنی میشه
سوال دومتو راستش نمی دونم من معمولا eps میگیرم
برای سوال سوم هم من معمولا تو کد یک به یک میکشم، حالا اگر 1.100 کشیدی به نظرم این راه خوبه که sc بزنی بعد کارتو 100 برابر کنی این طوری کارت یک به یک میشه موقع پلات هم بگی برات 1.300 بزنه
ببخشید دیگه من در همین حد بلد بودم اما سایت پانورام هم یه سری آموزش شیت بندی و انتقال فایل کد به فتوشاپ داره فکر کنم مفید باشه

مرسی ی ی
سوال اول : ممنونم :gol:
سوال دومم : eps چیه ؟؟؟:redface: چطوری بگیرم اگه پی دی اف نگیرم ؟؟
سوال سومم : خیلی خیلی زیاد مرسی
بعدشم اینکه آدرس این سایتی که گفتی رو میگی ؟:smile:
یه سوال دیگه هم دارم میدونی توی کد آیا دستوری هست که خط هایی که همدیگرو قطع نکردن مشخص کنه ؟

آخرین ویرایش:

hastia89

عضو جدید
2.وقتی پی دی اف از کارم میگیرم خط ها خیلی ضخیم میشه !:( چه کاری انجام بدم که اینطوری نشه ؟
سلام
ضخامت خط هات رو میتونی از قسمت layer - اگر روی صفحه نیست منوی format-----> layer باز میشه - تنظیم کنی و برای اینکه ببینی تو پرینت درسته یا نه دکمه ی LWT کنار snap رو بزنی ضخامت واقعی خطوط رو اونطوری که پرینت میگیره نشون میده. بعد اگر نخواستی ضخامت ها اینطوری باشه خط رو انتخاب کن ببین تو کدوم لایه است بعد ضخامت اون لایه رو درست کن.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال سومت اینکار هم میتونی بکنی اگه میخوای کارت بامقیاس باشه باهمون scتبدیل کن به 1:300....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yasihood

عضو جدید
مرسی ی ی
سوال اول : ممنونم :gol:
سوال دومم : eps چیه ؟؟؟:redface: چطوری بگیرم اگه پی دی اف نگیرم ؟؟
سوال سومم : خیلی خیلی زیاد مرسی
بعدشم اینکه آدرس این سایتی که گفتی رو میگی ؟:smile:
یه سوال دیگه هم دارم میدونی توی کد آیا دستوری هست که خط هایی که همدیگرو قطع نکردن مشخص کنه ؟
Epsرو برای شیت بندی تو فتوشاپ خروجی میگرم خودمم تازه چند وقته یاد گرفتم از این سایت:www.panoram.ir
منظورتو نفهمیدم از این که قطع نکنه!

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ضخامت خط هات رو میتونی از قسمت layer - اگر روی صفحه نیست منوی format-----> layer باز میشه - تنظیم کنی و برای اینکه ببینی تو پرینت درسته یا نه دکمه ی LWT کنار snap رو بزنی ضخامت واقعی خطوط رو اونطوری که پرینت میگیره نشون میده. بعد اگر نخواستی ضخامت ها اینطوری باشه خط رو انتخاب کن ببین تو کدوم لایه است بعد ضخامت اون لایه رو درست کن.
دکمه lwt ندارم من از کجا بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:redface:

hastia89

عضو جدید
دکمه lwt ندارم من از کجا بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:redface:
lwt باید روی اخرین تولبار پایین صفحه باشه زیر comand bar که دستورات رو داخلش تایپ میکنی . اگر نبود روش کلیک راست کن lineweight رو تیک بزن میاد. البته cad lk 2007 . بازم اگه پیداش نکردی بگو که منو ها رو بررسی کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
lwt باید روی اخرین تولبار پایین صفحه باشه زیر comand bar که دستورات رو داخلش تایپ میکنی . اگر نبود روش کلیک راست کن lineweight رو تیک بزن میاد. البته cad lk 2007 . بازم اگه پیداش نکردی بگو که منو ها رو بررسی کنم.

نه مال من 11 هستش..........نیست......راست کلیکم میکنم نمیاد....این لاین ویت رو هم ندارنم:(

آریاتس

عضو جدید
من یه چیزی بگم ؟؟؟؟:question:
lwt رو هنوز پیدا نکردم !!!!:w10:
بعدم اینی که میگید اگر با همون حالت هر 1 متر 1 سانتی متر کشیده باشم تو این حال میتونم با sc بعدشم .03
تبدیلش کنم به 1:300 ؟ مشکلی پیش نمیاد دیگه ؟؟؟
بعد اگه sc باشه ازش pdf بگیریم که تغییر نمیکنه ؟؟؟بعد از اون اگه وارد فوتوشاپ کنیم برای شیت بستن که مشکلی پیش نمیاد ؟؟

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه چیزی بگم ؟؟؟؟:question:
lwt رو هنوز پیدا نکردم !!!!:w10:
بعدم اینی که میگید اگر با همون حالت هر 1 متر 1 سانتی متر کشیده باشم تو این حال میتونم با sc بعدشم .03
تبدیلش کنم به 1:300 ؟ مشکلی پیش نمیاد دیگه ؟؟؟
بعد اگه sc باشه ازش pdf بگیریم که تغییر نمیکنه ؟؟؟بعد از اون اگه وارد فوتوشاپ کنیم برای شیت بستن که مشکلی پیش نمیاد ؟؟

نه تو با مقیاس یک صدم کشیدی همین کارو بکنی حل میشه هیچ مشکلی هم یش نمیاد،منم اونو پیدا نکردم:(

hastia89

عضو جدید
خپ تو چطوری pdf میگیری شیرین مهندس ؟؟؟:cry::(
از منوی
format--> lineweight
رو می زنی .یه پنجره باز میشه تیک
display lineweigh
رو بزنی یعنی
lwt
روشن شده. و ضخامت ها رو نشون میده رو صفحه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خپ تو چطوری pdf میگیری شیرین مهندس ؟؟؟:cry::(

ببین من تا حالا PDF نگرفتم ولی میگم این راه رو برو....
از منو بالا file رو میزنی میری روی plot کلیک میکنی.....یه صفحه باز میشه تو قسمت name
DWG to pdf رو میزنی
پایین سایز کاغذ رو انتخاب میکنی
میایی قسمت plot to area،جای display
window رو میزنی پیج خود به خود بسته میشه اونموقع تو روی فایل اتوکدت هر جایی که میخوایی پی دی اف بگیری رو یه مکعب یا مربع میکشی،بعد پیج قبلی دوباره باز میشه اگه میخوایی ببینی چطوری شده prewie رو بزن اگه هم نه اوکی رو بزن اسم فایل رو بده مشخص کن............... تمام:smile:

mandana-n

عضو جدید
سلام.
من فونت کاتب نصب کردم ولی وقتی تایپ می کنم حروف جدا جدا نوشته می شوند.
یه سری دیگه فونت نصب کردم حالا دیگه جدا جدا نوشته نمی شن ولی وقتی پرینت می گیرم تو پرینت حروف برعکس و جدا جدا هستن.
مشکل کار از کجاست؟ چی کار باید بکنم؟ کدم هم 2012 هستش.

hadi2643

کاربر بیش فعال
سلام.
من فونت کاتب نصب کردم ولی وقتی تایپ می کنم حروف جدا جدا نوشته می شوند.
یه سری دیگه فونت نصب کردم حالا دیگه جدا جدا نوشته نمی شن ولی وقتی پرینت می گیرم تو پرینت حروف برعکس و جدا جدا هستن.
مشکل کار از کجاست؟ چی کار باید بکنم؟ کدم هم 2012 هستش.

سلام همون فونت کاتب رو زمانی که مینویسی چک کن ببین اولا کلید caps lock روشن ناشه بعدشم نوع فونتی کعه انتخاب میکنی باید در پنجره perview عبارت ش ش ذ ذ ز ز ی رو باید ببینید با هر شکل فونتی که میبینید نمی تونید ترسیم انجام بدید
ربطی به اتوکد نداره

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چجوری میتونم شکل های 3 بعدی ای رو که کشیدم .روشون طرح یا رنگ بزنم.مثل کار hatch تو اتوکد 2بعدی.

hadi2643

کاربر بیش فعال
سلام
چجوری میتونم شکل های 3 بعدی ای رو که کشیدم .روشون طرح یا رنگ بزنم.مثل کار hatch تو اتوکد 2بعدی.

باید ucs 3 رو بزنی سه نقطه رو بدنه ای که می خواید هاشور بزنی انتخاب کنید بعد تغییر ucs اونو هاشور بزنی