مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من درکم اصن خوب نیست...چیکار کنم؟:(:cry:
یعنی واقعا هیچ منبغی برای خوندنش نیست؟

معماری،الگو.،نظم....دکتر عمومی
کتاب خوبیه.....خلاصه و مفید...خوندش هم وقت زیادی نمی بره

و البته دوتا کتاب دکتر عیسی حجت که یکی از طراحای سوالای درکم هستن
مشق معماری انت: دانشگاه تهران
معماری دردودل ماست انت: دانشگاه تهران

mahyar21

عضو جدید
به نظرم ضعیف بودن درک برای یک معمار ،موضوع نگران کننده ایه!
این کتابهایی رو هم که دوستان معرفی کردن تنها با خوندن و رد شدن نمیتونید درکتون رو تقویت کنید.
برای تقویت درک باید هر شکلی رو که میبنید از نظر ساختار ،سایه ،عمق ،استحکام ،پایداری و غیره برای خودتون تحلیل کنید دوست عزیز.;)
موفق باشید.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه درک جزوه عیسی حجت خوشنویس رو بخون از کتاب ها هم کتای زیبایی شناسی رو بخون و 1600 تا تست رو همبخون اسم مولف یادم رفته دوستان لطف کنند اسم مولف هم بنویسند براشون. کتاب سیری در مبانی نظری هم خیلی خوبه. دیگه کتاب فرم فضا نظم هم خوبه

mahfo

کاربر بیش فعال
به نظرم ضعیف بودن درک برای یک معمار ،موضوع نگران کننده ایه!
این کتابهایی رو هم که دوستان معرفی کردن تنها با خوندن و رد شدن نمیتونید درکتون رو تقویت کنید.
برای تقویت درک باید هر شکلی رو که میبنید از نظر ساختار ،سایه ،عمق ،استحکام ،پایداری و غیره برای خودتون تحلیل کنید دوست عزیز.;)
موفق باشید.

البته در اون حدهم بد نیستما.سوالای سالهای پیشو بین 40 تا 50 میزنم

و البته دوتا کتاب دکتر عیسی حجت که یکی از طراحای سوالای درکم هستن
مشق معماری انت: دانشگاه تهران
معماری دردودل ماست انت: دانشگاه تهران

مرسی عزیزم.مشق معماری رو خوندمبه نظرم آسون بود

واسه درک جزوه عیسی حجت خوشنویس رو بخون از کتاب ها هم کتای زیبایی شناسی رو بخون و 1600 تا تست رو همبخون اسم مولف یادم رفته دوستان لطف کنند اسم مولف هم بنویسند براشون. کتاب سیری در مبانی نظری هم خیلی خوبه. دیگه کتاب فرم فضا نظم هم خوبه

من یه جزوه مبانی نظری از دکتر حجت پیدا کردم ولی دکتر خوشنویسو هرچی گشتم نبود...زیبایی شناسی رم شروع کردم دارم میخونم...ممنون از راهنماییتون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

QPass

عضو جدید
این که شد همون زبان تخصصی
ی کتابی هس به نام دلتا که برا تافله....توش نحوه جوا بدادن به درک مطلبو آورده میخاستم رو اون کار کنم
آخه قبلنا زبان تخصصی مهرداد رو چن صفحشو خوندم
برام سخت بود...و میدونید که آدم چیزیو ک براش سخت باشه خوندنش غیر ممنکنه
البته اون زمون شاید زبونم ضعیفتر از این بود
نمیدونم؟؟؟فعلن گرامر میخونم
این کتاب را می تونید از اینجا دانلود کنید:
http://readbook.ir/1331/

arcdoc

اخراجی موقت
من دانلود کردم دارم می خونم و گوش میدم
بله کاملا انگلیسیه دوست عزیز
بخش ریدینگش فوق العاده مهمه.........البته برای ما ...بقیه اش یعنی لیسنینگ و رایتینگ...و اسپیکینگش برای امتحان تافله...البته بهتره بعد از 504 و تافل بخونید.....خیلی کمک میکنه برای ریدینگ... اگه از جانورشناسی هم متن بدن میتونید بزنید....
چون توی تافل از هر رشته ای متن میدن....این کتاب در واقع تکنیک هارو یاد میده.... از زبان اصلی بودنش هم نترسید خیلی انگلیسی سلیسی داره.....فایلهای صوتی ش هم توی سی دی هست .صحافی این کتاب خیلی عالیه من عاشق این کتاب بودم و هستم...قبلا 12 تومن بود ..حتما بخرید..به ضرس قاطع میتونم بگم من توی خوندم این کتاب هیچ وقت به دیکشنری رجوع نکردم...حالا که بر میگردم به دوسال پیش درسته این ارشد مارو حسرت به دل گذاشت ولی در عوض چیزهایی یاد گرفتیم توی این دو سال که تو هیچ دانشگاهی بهت یاد نمیدن....به خدا قمپز و قیف و قوپی نیست....قدر این روزا رو بدونید که دارید علم یاد میگیرید ....به قول معروف مقصد مهم نیست مهم مسیره......

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخش ریدینگش فوق العاده مهمه.........البته برای ما ...بقیه اش یعنی لیسنینگ و رایتینگ...و اسپیکینگش برای امتحان تافله...البته بهتره بعد از 504 و تافل بخونید.....خیلی کمک میکنه برای ریدینگ... اگه از جانورشناسی هم متن بدن میتونید بزنید....
چون توی تافل از هر رشته ای متن میدن....این کتاب در واقع تکنیک هارو یاد میده.... از زبان اصلی بودنش هم نترسید خیلی انگلیسی سلیسی داره.....فایلهای صوتی ش هم توی سی دی هست .صحافی این کتاب خیلی عالیه من عاشق این کتاب بودم و هستم...قبلا 12 تومن بود ..حتما بخرید..به ضرس قاطع میتونم بگم من توی خوندم این کتاب هیچ وقت به دیکشنری رجوع نکردم...حالا که بر میگردم به دوسال پیش درسته این ارشد مارو حسرت به دل گذاشت ولی در عوض چیزهایی یاد گرفتیم توی این دو سال که تو هیچ دانشگاهی بهت یاد نمیدن....به خدا قمپز و قیف و قوپی نیست....قدر این روزا رو بدونید که دارید علم یاد میگیرید ....به قول معروف مقصد مهم نیست مهم مسیره......

کاملا درسته
منم خودم دارم بکوب زبان میخونم (چون اپلای کردم). استاد زبانم که خیلی کارش درسته و مترجم سفارته همین کتابو باهام کار میکنه و میگه بهترینه. منم ازش خیلی راضیم و با فرمایش دوستمون کاملا موافقم. منم پارسال قبول نشدم اما همه چیزایی که یادگرفتم می ارزیشد به 4 سال کارشناسی بخدا

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه جزوه مبانی نظری از دکتر حجت پیدا کردم ولی دکتر خوشنویسو هرچی گشتم نبود...زیبایی شناسی رم شروع کردم دارم میخونم...ممنون از راهنماییتون
دکتر خوشنویس رو براتون میزارم خودم اسکن میکنم

QPass

عضو جدید
من الان صفحه 139 رو نمیبینم....مرورگرمم فایر فاکسه.... قضیه ی این pp=40? چیه؟ چرا باید اینکارو کنم؟ نکنم چی میشه؟ :)
بیش از سه ماهه که مرور گر فایرفاکس دارای مشکل اساسی شده و هنوز هم اصلاح نشده و حتی تا ورژن 22 هم بروز شده ولی مشکلش باقیست
یکی از مشکلات دیگه اش قطع کردن اینترنته
توصیه اکید می کنم از سیستمتون پاکش و با خیال راحت از اپرا استفاده کنید و یا گوگل کروم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 4 تا دی وی دی دارم واسه گرامر زبان هست البته گرامر دیگه کم شد تو ارشد اما بد نیست باز اما نمیدونم چجوری حجمش رو کم کنم چون هر دی وی دی 3 گیگ است دوستان میدونند چه کنم؟

qazal.

عضو جدید
مهيار عزيز راست ميگه......محشره اين سايت و بخصوص پكي كه گفت....................يعني فقط ميتونم بگم ته سايت آموزش زبان;)

من ازین سایت قبلا خیلی چیزا دانلود کردم و لذت بردم واقعا از مطالبش....فقط این پک به درد کنکور میخوره؟ چقد زمان میبره خوندنش؟ با احتساب اینکه مثلا یه درس 504 یا تافل واسه یه روز بود ، این چند درسه؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
من ازین سایت قبلا خیلی چیزا دانلود کردم و لذت بردم واقعا از مطالبش....فقط این پک به درد کنکور میخوره؟ چقد زمان میبره خوندنش؟ با احتساب اینکه مثلا یه درس 504 یا تافل واسه یه روز بود ، این چند درسه؟

6 تا كتاب
هر كتاب 30 درس هر درس 20 لغت
هر 2 تا درسو 1 روزه ميشه خوند
البته نرمالشو گفتم..در كل روشش خيلي ساده و گيراست چون با تصوير و متن و سوال

آخرین ویرایش:

mahyar21

عضو جدید
واقعا مطالب سایتش بی نظیره ،آدم دلش میخواد کل سایت رو دانلود کنه!:biggrin:
در مورد این کتاب هنوز نشنیدیم کسی تاکید کنه ولی خب کتاب جالبی به نظر میاد!
6 تا كتاب
هر كتاب 30 درس هر درس 20 لغت
هر 2 تا درسو 1 روزه ميشه خوند
البته نرملشو گفتم..در كل روشش خيلي ساده و گيراست چون با تصوير و متن و سوال
بله مهندس میشه خوند زیاد سنگین نیست.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز 5تا سوال به نظرم کم نیست که به خاطرش گرامر خونده نشه!

درسته کم نیست اما به دلیل باز بودن خیلی زیاد و وفت گیر بودنش خیلی ها ترجیح میدن بقیه سوالات رو جواب بدن. در هر صورت حجمش رو بدونم چه جوری کم کنم میزارم

mahyar21

عضو جدید
دوست عزیز 5تا سوال به نظرم کم نیست که به خاطرش گرامر خونده نشه!

درسته کم نیست اما به دلیل باز بودن خیلی زیاد و وفت گیر بودنش خیلی ها ترجیح میدن بقیه سوالات رو جواب بدن. در هر صورت حجمش رو بدونم چه جوری کم کنم میزارم
شما لطف میکنین و از حسن نیتتون ممنونم اما به نظرم گرامر کنکور در حدیه که میشه با یه جزوه 100 صفحه ای هر 5تاشم پاسخ داد ،نیازی به اینی که میگین نیست به نظرم چون حجمشم خیلی زیاده.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما لطف میکنین و از حسن نیتتون ممنونم اما به نظرم گرامر کنکور در حدیه که میشه با یه جزوه 100 صفحه ای هر 5تاشم پاسخ داد ،نیازی به اینی که میگین نیست به نظرم چون حجمشم خیلی زیاده.
بله درسته این چیزی هم که من دارم فیلمه خیلی خوب توضیح میده هم تو مدرسان شریف هم تو ماهان استاد زبان هست

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه های یه مطلب خیلی خوبی بود که امروز خوندم گفتم برای شما هم بگم ..گفته بود به جای نگاه کردن به اخرین قدم واینکه همش فکرکنی که کی میرسی و درتمام طول راه استرس این داشته باشی که میرسی یا نه بهتره به قدمی که الان پیش روت فک کنی و تمرکز کنی که این قدم درست برداری...شاید به نظر مطلب ساده ای ولی واسه من که دایم فک میکردم چقدکندم واسه درس خوندن و نمیرسم و چقد راه دارم که برم خیلی حرف خوبی بود...به مطلبی که الان دارید میخونید فک کنید و تمرکز کنید به نتیجه اخر فکر نکنید سعی کنیم این قدمی که الان برمیداریم درست باشه:);)

arcdoc

اخراجی موقت
بچه ها این سایت رو به هیچ وجه از دست ندین ،یعنی هرچی راجع به زبان انگلیسی بخواین توش هست!;)
انواع نرم افزار ، کتاب ، دیکشنری و ...
جدیداً پک کامل
4000Essential English Words رو هم قرار داده.
http://www.irlanguage.com/
این کتاب خیلی فوق العاده ست ...بخصوص که هم تصویری هم صوتی من اصل کتاباش رو خریداری کردم.....دیگه 504 و اسنشیال تافل رو بریزید دور......:biggrin:...

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. یه تجربه ی شخصی کوچولو رو خواستم با شما هم درمیون بذارم.
راجب کتاب رستمیه. بهتره اول کلمات دسته بندی شده ی تستاشو بخونین. این کتاب 3دسته فلش کارت داره. اولی واسه تستای دسته بندی شده ی کلمات سالای قبله که حدود 300تا تسته. و فلش کارتاش بر اساس عدد و سوالاته. (مثلا 66 تا کلمه واسه 20تا تست اول،که بالای هر فلش کارت مشخص شده کدوماس)
دومی کل کلمات مهم ارشده که بر اساس حروف انگلیسیه.
سومی هم کلمات 504.
من اینجوری دارم میخونم: اول فلش کارتای تستا و بعد زدن تستاش. مثلا فلش کارتای تست 1 تا 60 رو میخونم بعد تست 1تا 60 رو میزنم. دفه ی بعد مثلا تست 61 تا 120. اینجوری هم کلمه میخونم هم کاربردشو تو جمله میبینم هم تستشو میزنم.
بعد ازون کلمات ارشدی که بر اساس حروف الفباس. (که خیلیاشو تو دسته ی اول خوندین قبلا و خوندنش یه کم راحت شده)
آخر سر کلمات 504.(که بیشترش رو تو 2دسته ی قبل خوندین.)
بعد از همه ی اینا، گرامر و تست های کلی.(هم گرامر هم کلمه و متن)
اینو ازین بات گفتم که فلش کارت دسته ی اول نسبت به دسته ی دوم راحت تره و کلمات سختش کمتره.
البته بازم میگم که این تجربه ی منه. تا الان. هیچ دلیلی نداره که واسه همه صدق کنه. نظر منه :biggrin: راستی کتابمم چاپ 90 ه.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیز میشه اسم دقیق این کتاب رو بگین؟!
زبان عمومی ارشد. تالیف بابک رستمی قراگزلو.
به نظر من واسه زبان اولین و مهم ترین کتابه. هم گرامر رو فصل به فصل توضیح داده، آخر فصل تستاشو داره. هم کلمات. هم تستای کنکورای ارشد چند سال اخیر. اگه رسیدین بخونین بعد از اون 504. بعد تافل.

SaM.J.D

عضو جدید
بچه ها من داشتم کتابای گلابچی رو سرچ می کردم، دیدم برای سال 1392 سه تا کتاب میاره
http://opac.nlai.ir/opac-prod/search/bibliographicAdvancedSearchProcess.do

ولی این کتابشو من ندیدم، کسی خونده، کلاً فازش ظاهراً فرق می کنه
http://opac.nlai.ir/opac-prod/searc...e1=sortkey_title&sortKeyValue2=sortkey_author

تو رو خدا اگه کسی خبر داره به منم بگه، هنوز درسی رو به وسط نرسوندیم، سه تا کتاب امسال از گلابچی چاپ شده، واقعا نمیدونم این کتابارو کی وقت میکنه بنویسه

لینک اولی چیزی نیست، فقط جستجوی پیشرفته کتاب در سال 1392 برای گلابچی هست که اسم سه تا کتاب میاره که دو تاش تو بازار هست (هفته پیش که رفته بودم پرهام دیدم) ولی اون سومی که "فن‌شناسی معماری ایران/ تالیف محمود گلابچی، آیدین جوانی‌دیزجی؛ ویراستار مجید جهانی‌نوق. هست رو ندیدم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبان عمومی ارشد. تالیف بابک رستمی قراگزلو.
به نظر من واسه زبان اولین و مهم ترین کتابه. هم گرامر رو فصل به فصل توضیح داده، آخر فصل تستاشو داره. هم کلمات. هم تستای کنکورای ارشد چند سال اخیر. اگه رسیدین بخونین بعد از اون 504. بعد تافل.
من خوندم کتابش رو بخونید بد نیست اما چیز دهن گیری هم نیست من تو دوران دانشگاه میخوندم تفریحی ولی وقتی 504 با کلماتی که خودم پیدا کردم دیدم چیزی نیست .در کل یه نکته واسه زبان دوستان اول آخر زبان باید خودتون هم همت کنید کلمه در بیارید وگرنه کتاب واسه زبان اصلا کافی نیست باید بگردیند معنی کنید تا ذهنتونم فعال بشه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درک رو به نظر من بزار آخر.به نظرم سی درصد سئوالای درک همین منابع دیگه اس که برا فن و تاریخ و منظر میخونیم...........

mina199219

عضو جدید
سلام به همه دوستان
با این اوضاعی که دیدم همه میخونن و اینا بلکل نا امید شدم من تازه میخوام شروکنم تازه تحویل هم دارم ترم 7 ام که باید سرکلاس برم نخونم بمونه سال بعد سنگین ترم آیا؟

آخرین ویرایش:

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
با این اوضاعی که دیدم همه میخونن و اینا بلکل نا امید شدم من تازه میخوام شروکنم تازه تحویل هم دارم ترم 7 ام که باید سرکلاس برم نخونم بمونه سال بعد سنگین ترم آیا؟

لزوما زیاد خوندن مطرح نیست...منابع گزیده ای رو می تونی انتخاب کنی ولی با درک بالا تمومشون کنی خیلی موثرتره تا زیاد بخونی و نتونی همه رو به خاطرت بسپری

وضعیت
موضوع بسته شده است.