مشاوره انتخاب رشته (ارشد)

behnaz1372

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام دوستان
من دانشجوی رشته اقتصاد هستم الان تصمیم دارم ارشدمو مهندسی صنایع بزنم میشه کمک کنید ک بهترین منابع درسیو انتخاب کنم

li@66

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجوی رشته اقتصاد هستم الان تصمیم دارم ارشدمو مهندسی صنایع بزنم میشه کمک کنید ک بهترین منابع درسیو انتخاب کنم
برای بچه های اقتصاد بهترین گرایش ها سیستم های اقتصادی و اجتماعی یا مهندسی مالی هست چرا که درس ها اکثرا اقتصادی و مالی هست !
دروس و ... می تونید سایت دکتر ایوزیان بببینید .

behnaz1372

عضو جدید
من رفتم تو سایت ایوزیان ولی کتاب آمار و جزوه ایوزیانون از کجا گیر بیارم ؟؟؟؟؟؟/

Aseman69

عضو جدید
سلام
اگه به موسسه پژوهش در تهران یا نمایندگی هاش در شهرستانها هم مراجعه بفرمایید می تونید جزوه های استاد ایوزیان رو گیر بیارید.
اگه مشاوره هم نیاز دارید تو سایت خودشون بنویسید کمکتون می کنند.
موفق باشید

behnaz1372

عضو جدید
میتونیین در مورد گرایش هاش ک کدوم بهتره و در چ زمینه هایی هست بهم بگین؟

li@66

عضو جدید
مهندسی صنایع_صنایع ادامه مقطع کارشناسی مهندسی صنایع هست
مهندسی صنایع _سیستم و بهره وری اکثرا دروس مقطع کارشناسی مهندسی صنایع است
مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی تقریبا ی رشته اقتصادی هست اکثر درس ها اقتصاد کلان و اقتصاد خرد . اقتصاد سنجی و... هست اقتصاد همراه با ریاضی هست و اینجور که شنیدم جز گرایش ها محسوب نمشه فقط از کنکور مجموعه مهندسی صنایع دانشجو میگیره( دانشگاه ما الان به بچه ها اینجوری گفتن)
مهندسی مالی هم گرایش صنایع نیست و فقط از کنکور مهندسی صنایع دانشجو میگیره , اکثر درس هاش مثل ریسک ؛ اقتصاد سنجی و ... به بورس و صندوق های سرمایه گذاری مربوط میشه بعضی از دانشگاه ها مبنای این رشته را مثل مدیریت مالی میذارند و بعضی بر اساس گرایش اقتصاد!!!رشته نوپایی هست و دروس اصلیش با مهندسی صنایع خیلی فرق داره

دو گروه امتحانی مهندسی صنایع و مجموعه مهندسی صنایع کنکور میگیرند و دروس هر دوکنکور خیلی متفاوت هست . نمیشه گفت کدوم گرایش بهتره مگر اینکه از اهل فن بپرسید.البته سلیقه ای است . اما استخدام دو گرایش مهندسی صنایع و سیستم و بهره وری در حال حاضر بیشتره .
برای بچه های اقتصاد چون در زمینه اقتصاد مطالعات خوبی دارند دو رشته مهندسی مالی و مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی بهتر هست . مهندسی صنایع - سیستم و بهره وری دروس آسون تری را داره . می تونید چارت درسی را از اینترنت بگیرید و دروس را ببینید . هم دروس کنکوریش را که متفاوت هست . اینکه کدام گرایش انتخاب کنید که موفق تر باشید به توانایی های خودتون بستگی داره که کسی هم جز خودتون شناخت کاملی ازتون نداره

behnaz1372

عضو جدید
من بیشتر به درسایی مثل ریاضی یا فیزیک علاقه دارم و حفظیاتم خیلی بده به نظرتون کدوم گرایش بهتر هم خوانی میکنه با علاقه من؟

li@66

عضو جدید
من بیشتر به درسایی مثل ریاضی یا فیزیک علاقه دارم و حفظیاتم خیلی بده به نظرتون کدوم گرایش بهتر هم خوانی میکنه با علاقه من؟
سیستم و بهره وره وری را میدونم حفظی هست . مهندسی مالی هم بیشتر یادگیری هست و البته حفظیاتش کمه تقریبا نزدیک صفر (بازم میگم این رشته بستگی به دروسی داره که دانشگاه به دانشجوهاش ارائه میکنه )
سیستم های اقتصادی و اجتماعی هم که اقتصاد هست تقریبا !!!
با مهندسی صنایع_صنایع آشنایی زیادی ندارم
بهترین راه را بهتون گفتم چارت درسی هر گرایش از اینترنت بگیرید .

behnamcp

کاربر فعال
روانشناسی بالینی یا مهندسی صنایع؟

روانشناسی بالینی یا مهندسی صنایع؟

سلام من پسری 25 هستم كه دارای مدرك كارشناسی مهندسی صنایع هستم من به رشته روانشناسی بالینی علاقمند هستم مشكل من اینه كه نمی تونم بین رشته روانشناسی و مهندسی صنایع كدامش رو انتخاب كنم چون به هر دو علاقمند هستم البته علاقه اصلی من روانشناسی بالینی است و نسبت به آینده روانشناسی دچار تردید هستم در ضمن دانشگاه شهر من ارشد بالینی ندارد ولی ارشد صنایع دارد و من نسبت به خوابگاه نظر خوبی ندارم لطفا منو راهنمایی كنید ممنونم

*انعکاس*

عضو جدید
بازار کار صنایع یا روانشناسی بالینی رو دوست دارین؟
در هر دو حالت بنظرم بالینی رو برین
چون برای صنایع همین کارشناسی کافیه یه ذره زبان و نرم افزارای اماریو هم یاد بگیرید و شروع کنید سابقه کار بدست بیارید و در کنارش به علاقتون ک بالینیه بپردازید

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام من پسری 25 هستم كه دارای مدرك كارشناسی مهندسی صنایع هستم من به رشته روانشناسی بالینی علاقمند هستم مشكل من اینه كه نمی تونم بین رشته روانشناسی و مهندسی صنایع كدامش رو انتخاب كنم چون به هر دو علاقمند هستم البته علاقه اصلی من روانشناسی بالینی است و نسبت به آینده روانشناسی دچار تردید هستم در ضمن دانشگاه شهر من ارشد بالینی ندارد ولی ارشد صنایع دارد و من نسبت به خوابگاه نظر خوبی ندارم لطفا منو راهنمایی كنید ممنونم

سلام مهندس شما کاری که انجام میدین اینه اول ارشد صنایع رو بگیرید و سرکار بروید بعد از روی فرصت به روانشناسی بالینی روی می اورید و از اول شروع میکنید به خوندن روانشناسی بالینی چون روانشناسی بالینی درسی است تحلیلی و باید پایه قوی داشته باشید . موقعی که از روی سر فرصت بشینی و درس مورد علاقه ات رو بخونی یک ذوق و شوق خودش رو داره

helya.azad

عضو جدید
سلام مهندس! وقت شما خوش!
حقیقتش من هم تو کارخونه کار کردم و هم تو مرکز مشاوره و اخیرا بین ادامه دادن بین این دو مورد شدیدا درگیر بودم!
از کارخونه ناراضی بودم و باهاشون تسویه کردم و یک کار جدید تو یک کارخونه ی جدید شروع کردم که این یکی خیلی سخته چون من قبلا تو زمینه کنترل کیفیت کار کرده بودم این یکی مدیریت تولیده که من هیچ چی در مورد مراحل تولید هم نمیدونم:( ولی سعی خودمو میکنم! از مرکز مشاوره هم ناراضی بودم چون هرکی می اومد دردهاشو بالا می آورد و من مجبور بودم گوش بدم و بالطبع غصه می خوردم!
مونده بودم بین این و اون که یکی از دوستام که ارشد روانشناسی بالینی داره منو هم از بازار کارش ترسوند و هم از شرایط روحی بعد از روانشناس و مشاور شدن!
گفتم میخام خودم تصمیم بگیرم و اون دوستم کتاب زمینه ی روانشناسی هیلگارد رو بهم داد و خوندم دیدم اصلا روانشناسی اون رشته ای نیست که من دنبالشم و این شد که تصمیم گرفتم فعلا مهندس صنایع بمونم و زندگیمو بکنم!:biggrin:
پیشنهاد میکنم شما هم همین کتابو بخونی و بعد ببینی اینو میخواستی یا مثل من اشتباه گرفتی!
البته من به جامعه شناسی هم فکر میکنم:smile:

tooraj10

عضو جدید
ٌصنایع+عمران=؟

ٌصنایع+عمران=؟

سلام خدمت دوستان عزیز...من ورودی جدید صنایع هستم میخواستم ببینم که در مقاطع بالاتر(ارشد) تحصیلات و دروس به رشته عمران مربوط میشه؟
و آیا امکانش هست که یک مهندس صنایع در پروژه های عمرانی هم شرکت داشته باشه یا نه؟
ممنون:gol:

melika02

عضو جدید
بله، یکی از کارایی که مهندس های صنایع میکنن و خیلیم رایج هست، کنترل پروژه های واحد های در حال ساخت و پروژه های عمرانیه.

tooraj10

عضو جدید
بله، یکی از کارایی که مهندس های صنایع میکنن و خیلیم رایج هست، کنترل پروژه های واحد های در حال ساخت و پروژه های عمرانیه.
ممنون دوست عزیز
پس فکر کنم شاخه کنترل پروژه در ارشد مربوط به این کار میشه!درسته؟

melika02

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
پس فکر کنم شاخه کنترل پروژه در ارشد مربوط به این کار میشه!درسته؟
خب پروژه فقط پروژه عمرانی نیست. ممکنه پروژه طراحی یه نرم افزار باشه. اما مطمئناًً یه قسمت زیادش مربوط به پروژه های عمرانیم میشه. یه کار دیگه مهندسای صنایع مرتبط با عمران مربوط به نگهداری و تعمیرات تجهیزات برای پروژه های بزرگه. مثلاً تجهیزات نفتی یا جرثقیل ها و...

tooraj10

عضو جدید
خب پروژه فقط پروژه عمرانی نیست. ممکنه پروژه طراحی یه نرم افزار باشه. اما مطمئناًً یه قسمت زیادش مربوط به پروژه های عمرانیم میشه. یه کار دیگه مهندسای صنایع مرتبط با عمران مربوط به نگهداری و تعمیرات تجهیزات برای پروژه های بزرگه. مثلاً تجهیزات نفتی یا جرثقیل ها و...
ممنون از پاسختون :)

wave13

عضو جدید
فکر میکنم رشته ی صنایع خودش خیلی انسانی تره تا بقیه ی مهندسیا به خاطر همین بین هم کلاسیام خیلی ادما رو میبنم که واقعا به رشته های علوم انسانی علاقه دارن ولی خوب دارن همین صنایع رو میخونن ولی بعضیاشون هم بودن که رفتن سراغ رشته های انسانی وقتی کارتو داری که تو حوزه ی صنایع س و دیگه دغدغه ی مالی نداری باید دنبال علاقه تو بگیری

fp1355

عضو جدید
شما میتونید در مقاطع بلاتر رشته مهندسی مدیریت و ساخت بخونید که ترکیبی از عمران و صنایع هستش

بالا