انسجام و بهبود وضعیت زیر تالارهای مهندسی مکانیک

*Essi*

اخراجی موقت
به نام خداوند جان و خرد.......کزین برتر اندیشه بر نگذرد.

پس از مدت ها و پایان دروس کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک دوباره این فرصت به اینجانب دست داد تا در جمع دوستان مکانیکی و فرهیخته باشگاه مهندسان باشم.

با نگاهی به اعضای این تالار میتوان دریافت که این تالار پتانسیل تبدیل شدن به قوی ترین تالار مکانیک را در بین تمامی سایت های ایرانی داراست.

در قدم اول و نگاهی به زیر تالارها، بنده دچار یکسری نواقص و پراکندگی مطالب شدم.

بنابراین تصمیم گرفتم تا با ارائه پیشنهاداتی برای زیر تالارهای این رشته عظیم و مادر تمامی مهندسی ها، بخش بندی هایی ارائه کنم.

بخش بندی های ارائه شده به نظر اینجانب تا حد ممکنه کامل و جامع خواهد بود و کاربران را به سرعت به خواسته مد نظرشان خواهد رساند. :gol:

*Essi*

اخراجی موقت
1- زیر تالار طراحی جامدات

شامل بخش های:

مجموعه مکانیک جامدات
مجموعه دینامیک و دینامیک ماشین
مجموعه ارتعاشات و کنترل
کتاب ها، مقالات و پروژه ها

پینوشت :

زیر تالار کتاب های مهندسی مکانیک به تنهایی بسیار حجیم است.
بدین منظور در هر کدام از گرایش های اصلی، زیر بخشی تحت عنوان کتاب ها، مقالات و پروژه ها اضافه می­گردد تا مخاطبین به راحتی به مطالب خود دسترسی بیابند.

و این زیر تالار حذف شده و مطالب آن در بین گرایش های مختلف بخش بندی شود.

*Essi*

اخراجی موقت
2- زیر تالار حرارت و سیالات

شامل بخش های:

مکانیک سیالات و جریان شناسی
انتقال حرارت و انتقال جرم
ترمودینامیک، سوخت و احتراق
نیروگاه ها و سیستم های انرژی

پینوشت :
زیر تالار سامانه های تولید انرژی و قدرت حذف شده و این تالار خواهد پیوست.

*Essi*

اخراجی موقت
3- زیر تالار ساخت و تولید

شامل بخش های:

سیستم های اندازه گیری و نقشه کشی صنعتی
روش های تولید و کارگاه
هیدرولیک و پنوماتیک

پی نوشت:

زیر تالار ساخت و تولید باز هم قابل گسترش هست که با ارائه اهل فن میتواند زیر شاخه هایی بیشتر به خود بگیرد.

*Essi*

اخراجی موقت
4- زیر تالار مکانیک خودرو

شامل بخش های :

اخبار مربوط به خودروهای داخلی و خارجی
تجهیزات مکانیکی در صنعت خودرو

5- زیر تالار مهندسی تاسیسات

شامل بخش های:

و حرارت مرکزی تهویه ، تبرید
سیستم های لوله کشی آبرسانی و فاضلاب
استخر، سونا و جکوزی

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
6- نرم افزارهای مهندسی مکانیک

شامل زیر بخش های:
Catia
Pro Engineer
Solidworks
Ansys
Abaqus
PDMS & Fluent
Matlab
سایر نرم افزارهای مکانیک

پینوشت :
بدیهی است این تالار پویایی فراوانی خواهد داشت و بسیار قابل گسترش خواهد بود.

*Essi*

اخراجی موقت
7- آزمون های مهندسی مکانیک

شامل زیر بخش های:

کاردانی به کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا
آزمون های استخدامی و نظام مهندسی
آزمون های انلاین باشگاه مهندسان

پینوشت:

آزمون های انلاین باشگاه مهندسان یک حرکت بی بدیل و در راستای گسترش آموزش همگانی هست
.
.
در این زیر تالار برای کمک به داوطلبان، آزمون هایی استاندارد توسط متخصصین طراحی و در ساعتی مشخص به صورت آنلاین آزمون برگزار می­شود.

در این زیر تالار، امکان ارزیابی برای بسیاری از دوستانی که شاید تمکن مالی شرکت در آزمون های آزمایشی را نداشته باشند فراهم است.
برای نمونه بنده با سه سال سابقه طراحی سئوالات مکانیک جامدات، دوستان را تا بالاترین حد ممکن در این زمینه یاری خواهم کرد.
و مطمئنا در سایر زیر شاخه ها هم اساتیدی برای کمک به جمع ما اضافه خواهند شد.:gol:

*Essi*

اخراجی موقت
به نظر اینجانب، در این بخش بندی لحاظ شده، دیگر نیازی به ایجاد هیچ تاپیکی در صفحه اصلی تالار مکانیک نخواهد بود.

با وجود تنها سه تاپیک:

دفتر مدیریت تالار مکانیک
همایشها - گردهمائیها و کنفرانسهای مهندسی مکانیک
درخواست، پرسش و پاسخ

این تالار انسجامی بسیار خوب خواهد داشت.

منتظر پیشنهادات عزیزان و ارائه راهکارها برای هرچه بهتر شدن این تالار به همکاری همه.
چون خرد جمعی مسلما در هر جایی بر خرد فردی پیروز خواهد بود.

با تشکر فراوان. :gol:

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.تبریک میگم بهت به دلیل اتمام دوران فوق لیسانس.از اینکه دوباره اینجا فعال شدین واقعا خوشحالم.

*Essi*

اخراجی موقت
سلام.تبریک میگم بهت به دلیل اتمام دوران فوق لیسانس.از اینکه دوباره اینجا فعال شدین واقعا خوشحالم.

مرسی مهندس.
شما نظری درباره بخش بندی ها نداری؟
پیشنهاد جدید برای پویایی بیشتر تالار؟

البته درسام تموم شد، هنوز بخشی از پایان نامه مونده که اونهم تموم میشه دیگه......
کلا زندگی زود میگذره.

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوبه... نیومده تالار خودرو رو منهدم کردین
دوست عزیز مشکل تالار مکانیک این چیزایی نیس که فرمودین مشکل اصلی در نداشتن مدیر واحد و باثباته ...

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی مهندس.
شما نظری درباره بخش بندی ها نداری؟
پیشنهاد جدید برای پویایی بیشتر تالار؟

البته درسام تموم شد، هنوز بخشی از پایان نامه مونده که اونهم تموم میشه دیگه......
کلا زندگی زود میگذره.

ترتیب بندی تالار ها اهمیت داره و به نظر من پیشنهادت مناسبه ولی از ترکیب تالارها بیشتر ، فعالبت بچه هاست که موجب پویایی میشه

*Essi*

اخراجی موقت
خوبه... نیومده تالار خودرو رو منهدم کردین
دوست عزیز مشکل تالار مکانیک این چیزایی نیس که فرمودین مشکل اصلی در نداشتن مدیر واحد و باثباته ...

هی وای من !!!
کجا منهدم کردم بابا، پس شماره 4 تالار خودرو با سه تا زیر بخش مجزا چیه؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...هندسی-مکانیک?p=5138908&viewfull=1#post5138908

میدونم مشکلات زیاده، ولی همیشه چشم امیدومون به یک رهبر و مدیر نباشه، از خودمون شروع کنیم یک نماینده هم برای هدایت پیدا میشه. :gol:

با هم کمک کنیم میشه، نا امید نباشین. :smile:

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هی وای من !!!
کجا منهدم کردم بابا، پس شماره 4 تالار خودرو با سه تا زیر بخش مجزا چیه؟

میدونم مشکلات زیاده، ولی همیشه چشم امیدومون به یک رهبر و مدیر نباشه، از خودمون شروع کنیم یک نماینده هم برای هدایت پیدا میشه.

اگه یه نگاه به تالار خودرو بندازی متوجه وسعت و گستره اون خواهی شد با این بخش بندی که کردین تالار خودرو از رونق خواهد افتاد البته فقط تالار خودرو نیس چنتای دیگه هستند که همین مشکل رو دارن...
در مورد بخث بعدی باید عرض کنم که به علت پایین بودن آستانه صبر بعصی ها و عدم وجود فصای نقد پذیری در باشگاه متاسفانه کاربر هرچقد هم که خوش ذوق باشه و فعال بعد از یه مدتی سرخورده و خسته دست از تلاش بر میداره و نتیجه اینی میشه که نه در تالار مکانیک بلکه در اکثر تالار ها شاهدش هستیم...

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در ضمن من یه همچین تاپیکی در راستای بهبود اوضاع تالار ایجاد کرده بودم که متاسفانه به دلایلی که بالا بهش اشاره کردم ناپدید شد

*Essi*

اخراجی موقت
اگه یه نگاه به تالار خودرو بندازی متوجه وسعت و گستره اون خواهی شد با این بخش بندی که کردین تالار خودرو از رونق خواهد افتاد البته فقط تالار خودرو نیس چنتای دیگه هستند که همین مشکل رو دارن...
در مورد بخث بعدی باید عرض کنم که به علت پایین بودن آستانه صبر بعصی ها و عدم وجود فصای نقد پذیری در باشگاه متاسفانه کاربر هرچقد هم که خوش ذوق باشه و فعال بعد از یه مدتی سرخورده و خسته دست از تلاش بر میداره و نتیجه اینی میشه که نه در تالار مکانیک بلکه در اکثر تالار ها شاهدش هستیم...

میدونم سروش عزیز.
و همه این مشکلاتی که میگی رو هم قبول دارم.

ببین این هایی که من نوشتم همه زیر بخش هستند، نه یک تاپیک.

الان دقت کنی، تالار خودرو هیچ زیر بخشی نداره بلکه همه تاپیک ها توی تالار خودرو ریخته شده.
فقط یکسری تاپیک مهم و صفحاتی زیاد از تاپیک های خودرو.
هدف اینست که جامع ترین زیر بخش ها ارائه بشه و هر تاپیکی بره زیر بخش خودش.

من هم در حد تخصصم در حوزه خودرو نظر دادم، از شما دوست گرامی میخوام زیر بخش هایی جامع تر رو برای تالار خودرو ارائه بدین. :gol:

حالا در گذشته ممکنه فضای نقد نبوده، ولی الان که فضای نقد علمی بخش ها و پیشنهادات بازه بدین دیگه. :smile:

منم خوشبختانه توی این فروم ها تجارب زیادی دارم، جاهایی رو از صفر و بدون کاربر شروع کردم و تونسته خیلی موفق بشه.

اینجا که دیگه پر از مهندسان بزرگ چون شما هست.

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
به نظر من یکی از دلیل های بی نظمی تالار نبود ناظر بر روی پست ها و همچنین رعایت نکردن قوانین توسط بعضی از کاربرها هست
در مورد ناظر هم به نظر من باید چند نفر باشند نه یکی دو نفر

*Essi*

اخراجی موقت
درود
به نظر من یکی از دلیل های بی نظمی تالار نبود ناظر بر روی پست ها و همچنین رعایت نکردن قوانین توسط بعضی از کاربرها هست
در مورد ناظر هم به نظر من باید چند نفر باشند نه یکی دو نفر

بله دقیقا با شما موافقم.
برای همین مدام بر خرد جمعی تاکید میکنم به جای خرد فردی.

تالار مکانیک میتونه یک هیات علمی داشته باشه که هر کدام مسئول یک زیربخش باشن.

مسلما کسیکه تبدیل انرژی خونده خیلی بهتر از من نوعی که طراحی کاربردی خوندم میتونه تالار سیالات رو اداره کنه.

به هر حال ناظر و نماینده در هر زیر بخش از خود بچه های تالار هستند دیگه، از بیرون که نمیان.

این تاپیک فعلا در راستای بخش بندی هاست تا هرکسی در حوزه تخصصی خودش نظراتش رو بده.

مسلما به قسمت های دیگه هم میرسیم، شما گرایشتون چیه و در مورد زیر تالار چه نظری دارین؟

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
دوستان برای بخش آزمون های آزمایشی آنلاین باشگاه مهندسان نظری ندارند؟

اونایی که در این آزمون های مشابه شرکت کردن در جاهای دیگه، اکثرا تونستن جامدات رو خیلی بالا بزنن.

من برای جامدات سئوالات رو طراحی میکنم اگر کسی برای سایر گرایش ها این توانایی رو داره بیاد راهکار بده.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

پیشنهادات اسی عزیز بسیار خوبه ولی ذکر چند نکته :

خب این حقیر از 5 سال قبل تا امروز در این تالار حضور داشتم

مدیرای زیادی دیدم

که همشون زحمتای زیادی کشیدن و نمیشه منکر عملکردشون شد

ولی دلایلی برای شکست طرحهای این بزرگواران بوده

اولیش ساختار بسیار بد تالار هست

تالار با ساختار قرون وسطایی داره کار میکنه

همون حالت صلب و خشک با چنتا زیر تالار معمولی

بحث بخش بندی خوبه ولی موضوع اصلی نیست

حرفی که من 5 ساله دارم به ادمین و پیرجو هر روز و هر ماه میگم انتخاب صحیح مدیر هست

متاسفانه ادمین عزیز در طول این 5 سال فقط به فکر رفع مسئولیت بودند و سایر مدیران ارشد هم بجای شایسته سالاری با رابطه سالاری مدیرانی رو انتخاب کردند که هیچ کمکی نکردند

من حرفی که به امین قیاسی و ماهان و خسروشاهی و میثم و ... زدم بازهم میگم

مدیریت تالار این نیست که فقط تاپیک حابحا کنی و حذف کنی و قفل کنی و ...

اینجا همه منو به عنوان ادم رک گو میشناسن و میدونن من رعایت حال کسی رو نمیکنم و مجیز کسی رو هم نمیکنم

حذف و انتقال تاپیک و ... کار یه جاروبرقیه !!! نه مدیر

یکی از مدیران همین تالار یه زمان 2 تا اکانت دیگه ساخته بود و با اونا میرفت پیش ادمین و خیلی از مدیر تالار مکانیک تعریف میکرد !!! که با افشاگری من دستش رو شد و سریعا استفعا داد ...

مشکل بزرگ این تالار اینه که شده مثل اتوبان !!!

هرکسی میاد یه چیزی درخواست میکنه و دانلود میکنه و میره پی کارش !!!
تمام !!!

و متاسفانه
متاسفانه
متاسفانه برخی دوستان هم به این روند دارن کمک میکنن و فکر میکنند دارند به تالار کمک میکنن ولی در واقعیت دارن خیانت میکنن ...
کاربر 1 روزه عضو شده میاد درخواست 10 تا کتاب و جزوه و مقاله میده بعضی اقایون میان 3 سوته لینک دانلود بهش میدن
خب یارو یه یه پست میزنه و 4 تا قربون صدقه میره و دانلودشو انجام میده و حاجی حاجی مکه !!!

دوست من
اقای عزیز
شما با این کار داری دافعه ی تالار رو بیشتر از جاذبه ارائه میدی

بجای اینکه ماهیگیری به کاربر یاد بدیم بهش ماهی میدیم ...

شما کارشناسی ارشد خوندی ؟
عالیه
بحای اینکه بیای جزوات و کتابهای ارشد بزاری بیا تاپیک اموزش المان محدود بزار
کاری که اسی 2 سال قبل کرد و برای کنکور ارشد تاپیک سوال و جواب گذاشت

اسی هم میتونست مثل شما لینک جزوه ی دکتر نایی و ... بزاره ولی یه کار اصولی کرد

من شخصا با اینکه برام خیلی راحته و مثل بعضی اقایون وبلاگ هم دارم ولی 3 ساله هیچ لینک دانلودی اینجا نمیزارم چون اینکار خیانت به کاربره ...

پس دیدین مشکلات تالار خیلی بنیادی تر از تقسیم بندی تالار و هیئت علمی و ... هست .

1 - رفع مسئولیت ادمین در انتخاب مدیر
2 - رابطه سالاری مدیران ارشد در انتخاب مدیر
3 - صلب و غیر قابل انعطاف بودن تالار
4 - عدم شناخت درست کاربران فعال در راههای جذب کاربر
5 - عدم شناخت کاربران فعال در نگه داشتن کاربر

و البته این قصه سر دراز دارد

من همین الان دقیقا میدونم مدیر بعدی این تالار کیه و منتظر اون روز هستم تا ببینم ایا این عزیز میتونه با این سیاست تالارو از قهقرایی که 1 ساله بوجود اورده نجات بده یا نه !!

موفق باشید و سربلند

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

پیشنهادات اسی عزیز بسیار خوبه ولی ذکر چند نکته :

خب این حقیر از 5 سال قبل تا امروز در این تالار حضور داشتم

مدیرای زیادی دیدم

که همشون زحمتای زیادی کشیدن و نمیشه منکر عملکردشون شد

ولی دلایلی برای شکست طرحهای این بزرگواران بوده

اولیش ساختار بسیار بد تالار هست

تالار با ساختار قرون وسطایی داره کار میکنه

همون حالت صلب و خشک با چنتا زیر تالار معمولی

بحث بخش بندی خوبه ولی موضوع اصلی نیست

حرفی که من 5 ساله دارم به ادمین و پیرجو هر روز و هر ماه میگم انتخاب صحیح مدیر هست

متاسفانه ادمین عزیز در طول این 5 سال فقط به فکر رفع مسئولیت بودند و سایر مدیران ارشد هم بجای شایسته سالاری با رابطه سالاری مدیرانی رو انتخاب کردند که هیچ کمکی نکردند

من حرفی که به امین قیاسی و ماهان و خسروشاهی و میثم و ... زدم بازهم میگم

مدیریت تالار این نیست که فقط تاپیک حابحا کنی و حذف کنی و قفل کنی و ...

اینجا همه منو به عنوان ادم رک گو میشناسن و میدونن من رعایت حال کسی رو نمیکنم و مجیز کسی رو هم نمیکنم

حذف و انتقال تاپیک و ... کار یه جاروبرقیه !!! نه مدیر

یکی از مدیران همین تالار یه زمان 2 تا اکانت دیگه ساخته بود و با اونا میرفت پیش ادمین و خیلی از مدیر تالار مکانیک تعریف میکرد !!! که با افشاگری من دستش رو شد و سریعا استفعا داد ...

مشکل بزرگ این تالار اینه که شده مثل اتوبان !!!

هرکسی میاد یه چیزی درخواست میکنه و دانلود میکنه و میره پی کارش !!!
تمام !!!

و متاسفانه
متاسفانه
متاسفانه برخی دوستان هم به این روند دارن کمک میکنن و فکر میکنند دارند به تالار کمک میکنن ولی در واقعیت دارن خیانت میکنن ...
کاربر 1 روزه عضو شده میاد درخواست 10 تا کتاب و جزوه و مقاله میده بعضی اقایون میان 3 سوته لینک دانلود بهش میدن
خب یارو یه یه پست میزنه و 4 تا قربون صدقه میره و دانلودشو انجام میده و حاجی حاجی مکه !!!

دوست من
اقای عزیز
شما با این کار داری دافعه ی تالار رو بیشتر از جاذبه ارائه میدی

بجای اینکه ماهیگیری به کاربر یاد بدیم بهش ماهی میدیم ...

شما کارشناسی ارشد خوندی ؟
عالیه
بحای اینکه بیای جزوات و کتابهای ارشد بزاری بیا تاپیک اموزش المان محدود بزار
کاری که اسی 2 سال قبل کرد و برای کنکور ارشد تاپیک سوال و جواب گذاشت

اسی هم میتونست مثل شما لینک جزوه ی دکتر نایی و ... بزاره ولی یه کار اصولی کرد

من شخصا با اینکه برام خیلی راحته و مثل بعضی اقایون وبلاگ هم دارم ولی 3 ساله هیچ لینک دانلودی اینجا نمیزارم چون اینکار خیانت به کاربره ...

پس دیدین مشکلات تالار خیلی بنیادی تر از تقسیم بندی تالار و هیئت علمی و ... هست .

1 - رفع مسئولیت ادمین در انتخاب مدیر
2 - رابطه سالاری مدیران ارشد در انتخاب مدیر
3 - صلب و غیر قابل انعطاف بودن تالار
4 - عدم شناخت درست کاربران فعال در راههای جذب کاربر
5 - عدم شناخت کاربران فعال در نگه داشتن کاربر

و البته این قصه سر دراز دارد

من همین الان دقیقا میدونم مدیر بعدی این تالار کیه و منتظر اون روز هستم تا ببینم ایا این عزیز میتونه با این سیاست تالارو از قهقرایی که 1 ساله بوجود اورده نجات بده یا نه !!

موفق باشید و سربلند

درود.احساس کردم مخاطب حرف شما من هستم.پس یک پاسخ کلی میدم.تا بچه ها استقبال نکنن هیچکدوم اینها عملی نیست.به عنوان مثال من نوعی آموزش المان محدود بذارم.فکر میکنید چند نفر استقبال میکنه؟بیشتر از 5 نفر؟اون 5 نفر هم حتما میان پست میذارن این پروژه درس المان محدودمه باید تا فلان تاریخ انجامش بدم کی بلده انجام بده؟اینم ایمیل منه...!حالا که کتاب حاضر و آماده که حداقل به درد پایان ترم بچه ها میخوره قرار داده میشه کسی استقبال نمیکنه دیگه بقیه چیزا که تکلیفش معلومه.این اسم خیانت هم بابا دیگه خیلی بزرگتر از جرم امثال منه:confused:.خود شما دنبال کتابی با عنوان اطلس ...بودید.من لینکشو قرار دادم یعنی بهت خیانت کردم؟!به اعتقاد من اگه به درخواست های بچه ها پاسخی هم داده نشه باز هم قدرت جذب برای باشگاه ایجاد نمیشه.با سپاس از انتقاد های دلسوزانه شما.هر چند با بعضیاش موافق نیستم...زنده باد مخالف من.;)

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان برای بخش آزمون های آزمایشی آنلاین باشگاه مهندسان نظری ندارند؟

اونایی که در این آزمون های مشابه شرکت کردن در جاهای دیگه، اکثرا تونستن جامدات رو خیلی بالا بزنن.

من برای جامدات سئوالات رو طراحی میکنم اگر کسی برای سایر گرایش ها این توانایی رو داره بیاد راهکار بده.

برای قسمت ریاضیات (عمومی و مهندسی) اعلام آمادگی میکنم

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درود.احساس کردم مخاطب حرف شما من هستم.پس یک پاسخ کلی میدم.تا بچه ها استقبال نکنن هیچکدوم اینها عملی نیست.به عنوان مثال من نوعی آموزش المان محدود بذارم.فکر میکنید چند نفر استقبال میکنه؟بیشتر از 5 نفر؟اون 5 نفر هم حتما میان پست میذارن این پروژه درس المان محدودمه باید تا فلان تاریخ انجامش بدم کی بلده انجام بده؟اینم ایمیل منه...!حالا که کتاب حاضر و آماده که حداقل به درد پایان ترم بچه ها میخوره قرار داده میشه کسی استقبال نمیکنه دیگه بقیه چیزا که تکلیفش معلومه.این اسم خیانت هم بابا دیگه خیلی بزرگتر از جرم امثال منه:confused:.خود شما دنبال کتابی با عنوان اطلس ...بودید.من لینکشو قرار دادم یعنی بهت خیانت کردم؟!به اعتقاد من اگه به درخواست های بچه ها پاسخی هم داده نشه باز هم قدرت جذب برای باشگاه ایجاد نمیشه.با سپاس از انتقاد های دلسوزانه شما.هر چند با بعضیاش موافق نیستم....;)

البته فک نکنم صحبتهای pinionمخاطب خاص داشته باشه و به یک نکته کلی اشاره کرد اما گذشته از این حرفها از این جملتون خیلی خوشم اومد (زنده باد مخالف من) چرا که به نظر من 50% مشکلات موجود مربوط به سرکوب مخالفتها و انتفادهاس بدون اینکه توجه ای به درستی یا غلط بودن نوع نقد بشه سریعا اون رو ردش میکنن...

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه اقا بهمن عزیز فکر کنم منظور منو درست متوجه نشدی

من نمیگم چرا لینک میمیدن

بلکه میگم چرا به کاربر جدید یهو همه ی امکاناتو میدین ...

برخی فرومها کار قشنگی کردن
میگن کاریر تازه وارد عزیز شما لطف کن مثلا 50 تا 100 تا پست درست حسابی ( نه اسپم و... ) بزار تا به برخی امکانات درسترسی پیدا کنی

بله من هم اطلس و لینکهای دیگه ای از شما گرفتم ولی در قبالش خیلی کارها برای تالار کردم و عضو یه روزه و دو روزه نبودم ...

مهندس جان از شما این حرف بعیده که چون 3-4 نفر استقبال میکنن پس منم بیخیال بشم ...!!!

اینو یادمون باشه :

ما مکلف به انجام وظیفه ایم نه گرفتن نتیجه

من کارشناس ارشد باید یه فرقی با دانشجوی ترم 3-4 لیسانس داشته باشم

وگرنه دادن لینک دانلود که یه دانشجوی ساده هم میتونه با یاد گرفتن سایتهای ارائه دهنده انجام بده

از یه ارشد مکانیک انتظار میره بتونه علمی که توی 6-7 سال درس خوندن توی دانشگاه یاد گرفته انتشار بده

ثانیا از قدیم گفتن : در مثل جای هیچ مناقشه نیست !!!

من درس المان محدود رو مثال زدم ...

شما بیا ارتعاشات ارائه بده
شما بیا کنترل ارائه بده

یادمه 4 سال پیش مدیر فقید تالار اومد یه کار خیلی عالی انجام داد
اومد برای هر درسی که توی کنکور ارشد میاد یه تاپیک اموزش زد
از ریاضی 1 و2 گرفته تا طراحی اجزا و سیالات و ...

اتفاقا خیلی استقبال شد

ولی بعد از یک سال اونهم رفت توی ارشیو و خاک خورد ...

به هر حال از این دست بحثها زیاد تو این تالار بوده و خواهد بود ...

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
بله دقیقا با شما موافقم.
برای همین مدام بر خرد جمعی تاکید میکنم به جای خرد فردی.

تالار مکانیک میتونه یک هیات علمی داشته باشه که هر کدام مسئول یک زیربخش باشن.

مسلما کسیکه تبدیل انرژی خونده خیلی بهتر از من نوعی که طراحی کاربردی خوندم میتونه تالار سیالات رو اداره کنه.

به هر حال ناظر و نماینده در هر زیر بخش از خود بچه های تالار هستند دیگه، از بیرون که نمیان.

این تاپیک فعلا در راستای بخش بندی هاست تا هرکسی در حوزه تخصصی خودش نظراتش رو بده.

مسلما به قسمت های دیگه هم میرسیم، شما گرایشتون چیه و در مورد زیر تالار چه نظری دارین؟

درود
من فارغ التحصیل کارشناسی سیالات هستم
تا حدود زیادی با زیرگروههایی که نوشتی موافقم اما هنوز جای پیشرفت داره
در ضمن به نظر من بهتره تاپیک کتاب ها پابرجا باشه اما توش کتابهایی باشه که مشترک بین رشته ها هست یا مربوط به موارد خاص هست

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به هر حال و با همه این تفاسیر امیدواریم اگه قرار تالار مکانیکی باشه اون تالار اولا دارای نشاط و بار علمی و ثانیا اثر بخش در راستای ارتقای سطح علمی کاربران باشه و الا این همه فروم و این همه سایت که همگی ادعای فرهیختگی دارن وجود داره اما تنها چیزی که درشون نمیبینیم مباحث علمیه...
من هم مکانیک خودرو خوندم و به شرط حیات در خدمتتون هستم

BaBak.Turk

اخراجی موقت
اسی جان خوش اومدی ولی باید قول بدی حالا حالا هاا اینجا باشی ها...

*Essi*

اخراجی موقت
اسی جان خوش اومدی ولی باید قول بدی حالا حالا هاا اینجا باشی ها...

چاکریم.

راهکار ارائه بدین آقا.

از این پارچه های پاچه خواری بازگشت غیورمندانه جناب آقای ..... از سفر پر برکت..... نزنین. :D

اگه پیشنهاد تاسیس هیات علمی که اولین بار توسط مهندس پینیون مطرح شد رو بشه اجرا کرد با تقسیم مسئولیت ها، تالار مکانیک اینجا آینده درخشانی داره.

چون خوشبختانه در هر زمینه ای یک متخصص هست.

شما خودت گرایشتون تو کدوم بخشه و نظرتون در مورد بخشی که توش تخصص دارین چیه؟

BaBak.Turk

اخراجی موقت
3- زیر تالار ساخت و تولید

شامل بخش های:

سیستم های اندازه گیری و نقشه کشی صنعتی
روش های تولید و کارگاه
هیدرولیک و پنوماتیک

پی نوشت:

زیر تالار ساخت و تولید باز هم قابل گسترش هست که با ارائه اهل فن میتواند زیر شاخه هایی بیشتر به خود بگیرد.

چشم عرض می کنم .
اولا باید مدیریت اینجا فرق کنه من با جناب پینیون هم موافقم نباید اجازه داده بشه هر کاربر تازه واردی زود یه ایمیل بده و دنبال پروژه باشه. چون جلوگیری از این کار باعث میشه اسپم کم شه و مدیریت خوبی بشه.
من ساخت تولید هستم ولی خیلی خوشحال می شدم یه قسمتی رو در ساخت تولید ایجاد می کردید با عنوان ساخت و تولید تجربی .
یعنی کسانی که در جاهای مختلف کار می کنند بیان مثلا روش ساخت یه دستگاه یا تعمیر یک پمپ یا گیربکس رو به صورت تجربی یا علمی شرح بدهند تا همه بتونند از اونجا استفاده بهینه بکنند.
برای بخش ساخت و تولید یک بخش تعمیرات مکانیکی هم بگذارید.(نت مکانیک)
یه قسمت هم با عنوان قالبسازی ایجاد شود.
هیئت علمی هم باید حتما ساخت و تولیدی باشند بدون استثناء.
همین فعلا.

EVF

عضو جدید
هر چی فکر می کنم می بینم که این چارت رو من یکی دو جا دیدم!!
میبینم که اسی هم داره دوچندان فعالیت می کنه!؟
از قدیم گفتم کسی که با دشمنت دشمنه ،دوستته
اسی خان موفق و پاینده باشی،کمکی از دستم بر اومد بهت کمک میکنم
پینیون نبینم اینجا ها باشی ها!:razz:

من در بررسی اولیه اینجا باید بگم که این طرح ها سخت اجراست چون به شدت اینجا از رده خارج شده! هیچ نظمی در زیر تالار ها مشاهده نمیشه و باعث سردرگمی کاربران میشه!
در اقدام اول باید تمامی تایپیک های از رده خارج رو حذف کنید،تقسیم بندی تالار ها انجام بشه!( که فکر کنم اسی همون تقسیم بندی که با هم ارائه دادیم تو کل ایران می پیچه) و با گرفتن دسترسی تالار مکانیک و برای یک روز ببندین و به نقل و انتقال مطالب بپردازید.
بعدم باید قوانین جدید وضع کنید تا اینجا دانلود بازار نشه.
موفق باشید
اسی همین یک بار اومدم ببینم اینچا چطور جاییه
کمکی خواستی در ارتباط باش.

بالا