درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

sahar tj

عضو جدید
بسیار خب. برای تهیه فایل سمینار به مقاله احتیاج دارید. معمولا 40 تا کفایت می کنه. مقالات که در مورد موضوعتون پیدا شد؛ 80% کار تموم شده.
پس اولین قدم پیدا کردن مقاله هست.

ممنون از راهنماییتون،یعنی در باره این موضوع انقدر مقاله هست که من بتونم در موردش کار کنم؟
روی این موضوع فقط به صورت تجربی میشه کار کرد و ایا نیاز به ازمایشگاه داره ،اگر داره من باید برای دسترسی به ازمایشگاهی که تجهیزات لازم رو داشته باشه چه کار کنم؟

sm64

عضو جدید
سلام
دوستان من باید معادله ای رو با الگوریتم ژنتیک فیت کنم،اما تا حالا الگوریتم ژنتیک کار نکردم،میخواستم ببینم کسی فایل آموزشی فارسی داره که بتونم با خوندنش فیت کردن رو با الگوریتم ژنتیک یاد بگیرم؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من باید معادله ای رو با الگوریتم ژنتیک فیت کنم،اما تا حالا الگوریتم ژنتیک کار نکردم،میخواستم ببینم کسی فایل آموزشی فارسی داره که بتونم با خوندنش فیت کردن رو با الگوریتم ژنتیک یاد بگیرم؟

سلام
تالار هوش مصنوعي برين. اونجا مطالب زيادي پيدا ميكنيد

sarah90

عضو جدید
سلام دوستان کسی میتونه به من کمک کنه تا لیستی از vocها رو همراه با LD50 اونها پیدا کنم هرچی سرچ کردم نتونستم بهشون احتیاج دارم اگه کتابی هم هست که میشه پیدا کرد معرفی کنید خیلی ممنون میشم :(

s.matavos

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون،یعنی در باره این موضوع انقدر مقاله هست که من بتونم در موردش کار کنم؟
روی این موضوع فقط به صورت تجربی میشه کار کرد و ایا نیاز به ازمایشگاه داره ،اگر داره من باید برای دسترسی به ازمایشگاهی که تجهیزات لازم رو داشته باشه چه کار کنم؟
مطمئنا هست. ژورنال هایی که توی ساینس دایرکت و اشپرینگر و امثال اینها پابلیش میشن، خواهند داشت.
آره آزمایشگاهی - شبیه سازی هست. یه روال نسبتا طولانی اداری برای اخذ مجوز و ... باید از طریق واحد تحصیلات تکمیلی طی شه.

آخرین ویرایش:

sahar tj

عضو جدید
مطمئنا هست. ژورنال هایی که توی ساینس دایرکت و اشپرینگر و امثال اینها پابلیش میشن، خواهند داشت.
آره آزمایشگاهی - شبیه سازی هست. یه روال نسبتا طولانی اداری برای اخذ مجوز و ... باید از طریق واحد تحصیلات تکمیلی طی شه.

وسایل و مواد مورد نیاز برای انجام اون چی هست؟
وچطور میشه به چنین آزمایشگاهی دسترسی داشت؟

mimsh

عضو جدید
سلام.لطف میکنید راجع به unconfined vapor cloud explosions(uvces) یه سری اطلاعات و مقاله به من برسونید. اگه فارسی باشه خیلی خوبه میشه اگه نیست انگلیسی هم خوبه. عجله ایه.ممنون

zeinab70

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان...
من راجع به روش های جداسازی نیتروژن از گاز طبیعی کنفرانس دارم!ولی نتونستم مطالب جامع و خوب پیدا کنم!میشه کمکم کنید!

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان...
من راجع به روش های جداسازی نیتروژن از گاز طبیعی کنفرانس دارم!ولی نتونستم مطالب جامع و خوب پیدا کنم!میشه کمکم کنید!

سلام. ببينين اين به دردتون ميخوره؟

پیوست ها

• بيوتكنولوژي را&#16.pdf
    281.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

njch

عضو جدید
In order to utilise low enthalpy natural heat sources, a heat pipe using a binary fluid is a good device which can extract heat without using electric power. When the heat flux in ageothermal bore is moderate, a long heat pipe is needed. Wedeveloped a 150 m long, large scale heat pipe of 150mmouter diameter, in which liquid feeding tubes with showeringnozzles were installed. It has an excellent thermalperformance compared with other long vertical evaporators.A demonstration test was carried out in a well withtemperatures between 100 and 150 o C at a geothermal site in Kyushu, Japan. The heat pipe extracted 90 kW heat at aworking temperature of 80 o C. We also calculated theextraction rate for different lengths of the heat pipe anddifferent temperatures of the geothermal source. Similarpipes can be used for heat extraction of high temperature

In addition to heat extraction, we also studied the performance of a turbine which can be installed on top of a heat pipe using a binary fluid. We used a modification of a thermosyphon, with excellent heat and mass transfer characteristics, and incorporated a turbine. The heat transfer in a thermosyphon occurs through the circulation of a binary working fluid through a sequence of evaporation, vapour transfer, condensation and liquid return. It is then possible to convert some of the energy of the vapour stream into electric energy by installing a turbine which is coupled to an electric generator.

ببخشید متن طولانی شد. چون میخواستم مفهوم رو کامل برسونم. پاراگراف دوم بیشتر میتونه کمک کنه.
با تشکر

geothermal fluids
درود
بهتره قسمتی از متن رو اینجا قرار بدید تا معنی جواب دقیق تری بگیرید

mn.68

عضو جدید
من یه پروژه می خوام که فرآیند های انتقال جرم در غشاها رو مدلسازی کرده باشه.خیلی فوریه

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
In order to utilise low enthalpy natural heat sources, a heat pipe using a binary fluid is a good device which can extract heat without using electric power. When the heat flux in ageothermal bore is moderate, a long heat pipe is needed. Wedeveloped a 150 m long, large scale heat pipe of 150mmouter diameter, in which liquid feeding tubes with showeringnozzles were installed. It has an excellent thermalperformance compared with other long vertical evaporators.A demonstration test was carried out in a well withtemperatures between 100 and 150 o C at a geothermal site in Kyushu, Japan. The heat pipe extracted 90 kW heat at aworking temperature of 80 o C. We also calculated theextraction rate for different lengths of the heat pipe anddifferent temperatures of the geothermal source. Similarpipes can be used for heat extraction of high temperature

In addition to heat extraction, we also studied the performance of a turbine which can be installed on top of a heat pipe using a binary fluid. We used a modification of a thermosyphon, with excellent heat and mass transfer characteristics, and incorporated a turbine. The heat transfer in a thermosyphon occurs through the circulation of a binary working fluid through a sequence of evaporation, vapour transfer, condensation and liquid return. It is then possible to convert some of the energy of the vapour stream into electric energy by installing a turbine which is coupled to an electric generator.

ببخشید متن طولانی شد. چون میخواستم مفهوم رو کامل برسونم. پاراگراف دوم بیشتر میتونه کمک کنه.
با تشکر

geothermal fluids
منظور همون مخلوط دو جزئی هست، به علاوه اینکه heat pipe ها وسیله هایی برای تبادل حرارتی بین محیط های سرد و گرم هستند و کاربردهایی مثل ریکاوری گرما و یا انتقال گرما در سازه های فضایی و الکترونیکی(لپتاپ ها) دارند، دلیل اینکه در این متن از مخلوط دو جزئی به عنوان سیال عامل یا working fluid استفاده شده این هست که مخلوط های دو جزئی مزایایی دارند که میشه به موارد زیر اشاره کرد:
در مواردی که نیروی جاذبه در عملکرد لوله های گرمایی تاثیر زیادی داره استفاده از مخلوط های دو جزئی باعث میشه فلاکس حرارتی بحرانی لوله های گرمایی افزایش پیدا کنه.
استفاده از مخلوط های دو جزئی مناسب می تونه در افزایش نیروی capillary لوله های گرمایی تاثیر داشته باشه
برای مثال لینک زیر رو ببینین که چطور استفاده از سیال دو جزئی آب و الکل باعث بهبود کارایی حرارتی میشه:
http://gradworks.umi.com/34/98/3498756.html

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
دوستانی که درخواست مقاله میدن قبلش توی تالار جستجو کنند
ما برای اکثر موضوعات مهندسی شیمی تاپیک مخصوص داریم که مقالات مرتبط با اون رو توی تاپیک قرار دادیم.
همه تاپیکها هم مهم شدند
لطفا ابتدا اونجا جستجو کنید

hasti.v

عضو جدید
سلام به دوستای گلم.من واسه درس مبانی برق یه پروژه میخوام در مورد کاربردهای برق در صنعت نفت و شیمی.ممنون میشم اگه کمکم کنید.چرا کسی به داد من نمی رسه؟؟؟؟

jamal20

عضو جدید
سوال : مكانيسم انتقال جرم در روي سيني هاي برج هاي تقطير نفت خام چگونه است؟

من در اين رابطه مطلب زير رو قرار مي دم لطفا اگه كسي مي تونه اين موضوع رو كامل تر كنه و بهم كمك كنه ممنون ميشم..
اول از همه بايد بگم كه اين فرآيند انتقال جرم و انتقال حرارت بطور همزمان هست.

هنگام تماس حباب هاي بخار با فاز مايع بر روي هر سيني، قسمتي از ترکيبات فرارتر مايع با گرفتن گرماي محسوس بخار و گرماي نهان تبخير اجزاء سنگين در فاز بخار, تبخير شده و وارد فاز بخار مي شود. ترکيبات سنگين موجود در بخار نيز با از دست دادن گرماي نهان تبخير و سرد شدن بخار به مايع تبديل مي شوند...
لطفا در مورد پتانسيل شيميايي اجزا در اين پروسه كمي در اين رابطه توضيح دهيد..
با تشكر..

mimsh

عضو جدید
سلام. من در مورد unconfined vapor cloud explosions(cves پروژه دارم.کسی مینونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

محمد91

عضو جدید
سلام دوستای خوب مهندس شیمی
چند تا مقاله در مورد "فیلم های خوراکی"به لاتین می خواستم.کسی هست یه کمکی بده؟؟؟

bage_aseman

عضو جدید
سلام
موضوع پایان نامه ام "تولید استایرن منومر از اتیل بنزن"
اگر کسی می تونه کمک کنه
خیلی ممنون:)

bage_aseman

عضو جدید
سلام
من شرح فرایند واحد تولید استایرن منومر (ترجیحا پتروشیمی تبریز) می خواستم
خیلی ممنون;)

sm64

عضو جدید
سلام
دوستان برای روش سطح پاسخ با متلب کیس فایل آموزشی داره؟
ممنون میشم...

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام کسی درمورد این پروژه میتونه به من کمک کنه؟

سپاسگذارم

پیوست ها

• ECFD P.1-91-92-2.pdf
    135.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان برای روش سطح پاسخ با متلب کیس فایل آموزشی داره؟
ممنون میشم...

دوست عزیز اگه اشتباه نکنم شما طراحی سیستم کنترل با متلب رو میخواهید .در این صورت باید از سیمولینک این نرم افزار استفاده کنید من چند تا فایل رو اینجا اوردم ببینید بدردتون میخوره

پیوست ها

• simulink.rar
    3.7 مگایابت · بازدیدها: 0
  • Matlab-simulink Farsi-Heydari [www.matlabtrainings.blogfa.com].rar
    7 مگایابت · بازدیدها: 0
بالا