آيا به اندازه پيگيري نتيجه يه مسابقه فوتبال، سراغ امام زمان(عج) را ميگيريد؟

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
با اين همه مشكلاتي كه هر از چند گاهي باهاشون مواجه ميشيم؛ چقدر به فكر امام زمان(عج) هستيد؟ آيا به اندازه پيگيري نتيجه يه مسابقه فوتبال، سراغ امام زمان(عج) را ميگيريد؟
براستي به كجا ميرويم؟!
(اينو بعدا اضافه كردم:)فكر كنم يه سو‍‌ ء تفاهمي پيش اومد. اصلا قصد قاطي كردن مسايل ديني با امور دنيوي را نداشتم. فقط ميخواستم ببينم تو زندگي يه جوان ايراني مسلمان، امام زمان(عج) چقدر نقش داره!در ضمن به ياد امام عصر (عج) بودن چيزي را از به ياد خدا بودن كم نميكنه.بر عكس به نظر من اگه به ياد خداي پاك و مهربان نباشي نميتوني به ياد خليفه اش باشي! ولي آيا به دستور پيامبر اسلام(ص)،رسول خداي مهربان، عمل كرده ايم:"هركس بميرد و امام زمان خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلي مرده است"
همچنين همون خدايي كه سر منشاء تمام مهربانيهاست؛ از ما ميخواد منتظر فرج خليفه اش باشيم؛همانطور كه امام علي(ع) ميفرمايند:"منتظر فرج الهي باشيد و از لطف الهي مايوس نشويد و بدانيد كه محبوبترين كارها نزد خدا، انتظار فرج است."
پس بذاريد سوالهامو يه جور ديگه بپرسم:
آيا برای ظهور آماده شده ايم؟
چقدر برای ظهور از خودمون مايه گذاشته ايم؟
چقدر به فكر ايشون هستيم؟
اينا سوالهاي اصلي من هستند.
راستي غير از اينه كه ناجي رو خدا تعيين ميكنه پس چرا نبايد به فكر امام عصر خويش باشيم.Persian_Kb شما بهتره بجاي سوال در مورد اعتقادات من مقداري بيشتر در مورد سوالهاي ديگران فكر كنيد.از اينكه ايجاد سوء تفاهم كردم ازتون معذرت ميخوام.:smile:

آخرین ویرایش:

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اين همه مشكلاتي كه هر از چند گاهي باهاشون مواجه ميشيم؛ چقدر به فكر امام زمان(عج) هستيد؟ آيا به اندازه پيگيري نتيجه يه مسابقه فوتبال، سراغ امام زمان(عج) را ميگيريد؟
براستي به كجا ميرويم؟!

چرا دین را قاطی همه چیز میکنین
جه ربطی بین فوتبال و امام زمان ( عج ) است

سؤالتون یه جورایی برام خوشایند نبود
اما خیلی صریح باید بگم
من خیلی فراتر از پیگیری یک مسابقه ی فوتبال سراغ خدا رو میگیرم
شما چطور؟
آیا اونقدری که سراغ امام زمان رو میگیرید سراغ خدا رو میگیرید؟
چرا فکر میکنین ناجی باید امام زمان باشه و انقدر با خدای خودتون نامهربانید؟

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
سؤالتون یه جورایی برام خوشایند نبود
اما خیلی صریح باید بگم
من خیلی فراتر از پیگیری یک مسابقه ی فوتبال سراغ خدا رو میگیرم
شما چطور؟
آیا اونقدری که سراغ امام زمان رو میگیرید سراغ خدا رو میگیرید؟
چرا فکر میکنین ناجی باید امام زمان باشه و انقدر با خدای خودتون نامهربانید؟

واقعاً گل گفتی

kaveh_sharififar

عضو جدید
اولا خودت چی؟
دوما کی رو گفتی؟
من غیر از خدا و پیغمبرش کسی رو نمی شناسم .
سومن شما رافضی هستید؟
و آخر خوبی واسه خودت خوبی کن ما رو بی خیال

راستی مگه کجاست ؟
پس تا حالا کجا بوده؟ عراق افغانستان سومالی و .....

راستی مگه هست تا بیاد ؟!

m4material

مدیر تالار
فكر كنم يه سو‍‌ ء تفاهمي پيش اومد. اصلا قصد قاطي كردن مسايل ديني با امور دنيوي را نداشتم. فقط ميخواستم ببينم تو زندگي يه جوان ايراني مسلمان، امام زمان(عج) چقدر نقش داره!در ضمن به ياد امام عصر (عج) بودن چيزي را از به ياد خدا بودن كم نميكنه.بر عكس به نظر من اگه به ياد خداي پاك و مهربان نباشي نميتوني به ياد خليفه اش باشي! ولي آيا به دستور پيامبر اسلام(ص)،رسول خداي مهربان، عمل كرده ايم:"هركس بميرد و امام زمان خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلي مرده است"
همچنين همون خدايي كه سر منشاء تمام مهربانيهاست؛ از ما ميخواد منتظر فرج خليفه اش باشيم؛همانطور كه امام علي(ع) ميفرمايند:"منتظر فرج الهي باشيد و از لطف الهي مايوس نشويد و بدانيد كه محبوبترين كارها نزد خدا، انتظار فرج است."
پس بذاريد سوالهامو يه جور ديگه بپرسم:
آيا برای ظهور آماده شده ايم؟
چقدر برای ظهور از خودمون مايه گذاشته ايم؟
چقدر به فكر ايشون هستيم؟
اينا سوالهاي اصلي من هستند.
راستي غير از اينه كه ناجي رو خدا تعيين ميكنه پس چرا نبايد به فكر امام عصر خويش باشيم.Persian_Kb شما بهتره بجاي سوال در مورد اعتقادات من مقداري بيشتر در مورد سوالهاي ديگران فكر كنيد.از اينكه ايجاد سوء تفاهم كردم ازتون معذرت ميخوام.:smile:

m4material

مدیر تالار
اولا خودت چی؟
دوما کی رو گفتی؟
من غیر از خدا و پیغمبرش کسی رو نمی شناسم .
سومن شما رافضی هستید؟
و آخر خوبی واسه خودت خوبی کن ما رو بی خیال

راستی مگه کجاست ؟
پس تا حالا کجا بوده؟ عراق افغانستان سومالی و .....

راستی مگه هست تا بیاد ؟!
خداوندا! تو خود شاهد باش كه من سر تا پا گناهم و قصدم از اين پرسش تنها اطلاع از ميزان اعتقاد ديگران و كسب اطلاعات مفيد در جهت افزايش ايمان خويش بوده!ببين كه چگونه منكر وجود خليفه تو ميشوند!
"فأين تذهبون؟"

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه جا پای دین را وسط نکشین

همه جا پای دین را وسط نکشین

ببين كه چگونه منكر وجود خليفه تو ميشوند!
"فأين تذهبون؟"

تا وقتی امسال شما دین را قاطی همه جیز بکنن غیر از بیزاری از دین چیز دیگری نمیمونه

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز اصلا به نظر شما دین چیست ؟
دین برای چی بوجود آمده ؟
ایا خداوند نگفت نعمت هایی رو که به شما دادم به یاد آرید ؟
آیا نگفت در این آیات تعقل کنید ؟
آیا خلیفه ای که خدا برای هدایت بشر می فرستد نعمت نیست ؟
آیا ما در اینجا جمع شده ایم که یکدیگر را متهم کنیم ؟
آیا اگر فردا روزی مردیم میتوان به همین سادگی حرف زد ؟
به نظر شما این امام زمانی که خیلی ها برای دیدنش لحظه شماری می کنند و این همه داستانهای مختلف در مورد ایشان نقل شده آیا ارزش مطالعه ای مختصر را ندارد .
دنیا به هر دری میزند تا به جامعه کاملی برسد آیا کسی که در اعتقادات ما شیعیان چاره راه است ، نباید شناخته شود ؟
ایا واقعا فوتبالی که به هیچ وجه به کارمان نمی آید ارزش بیشتری دارد نسبت به کسی که ما او را منجی می نامیم .
دوستان عزیز دین و امام زمان که نیازی به ما ندارند
این ما هستیم که به خدا و خلیفه اش نیاز مندیم
مگر چه عیبی دارد که روزی 5 دقیقه وقت خود را برای امام شناسی بگذاریم
می گویند دین با دنیا تداخل پیدا کرده !
ما در روز چقدر وقت خود را برای دنیا و چقدر برای دین مگذاریم ؟
امیدوارم همه موفق باشید :gol:
و همگی بهترین راه را انتخاب کنیم .
دوستان اگر من ( دیندار ) مشکل دارم ، نمیتوان مشکل را به دین ربط داد .
(گفتم دیندار نه به این معنا که من دیندار هستم ، بلکه به مفهوم مجری دین )

m4material

مدیر تالار
robin_huoodعزيز ازت ممنونم.بالاخره يكي پيدا شد كه حرف دل منو درك كنه.
سرتاسر زندگي تلاش ميكنيم كه به خوشبختي برسيم، دريغ از اينكه خوشبختي( از نظر من) رضاي حضرت دوست و اولياي اوست.قصدم توي اين تاپيك همانطور كه گفتم دانستن در مورد اهميت امام زمان(عج) در زندگي جوانان اين مرز و بوم غرورآفرين بود.حال، كه مرا منكر خدا و اولياي او ميدانند!واقعا كه عجيبه؟(حتما اشتباه از من بوده) به راستي آيا به ايشان كه توصيه شده اولياي خدا هستند چقدر توجه داريم؟ آيا به اندازه يه وسيله خيلي مهم(سند خونه، موبايل، هديه دوستت و ...) كه گم ميشه به دنبال امام زمان (عج) هستيم؟امام حسين(ع) علي اكبر داشت، علي اكبر امام زمان (عج) كجاست؟ چقدر براي امام زمان(عج) گريه كرده ايم؟اصلا آيا گريه هايمان را براي امام زمان(عج) بيمه كرده ايم؟ آيا براستي تو خونه ي دل ما ايشان غريب نيست؟آيا دوست نداريم كه خداوند دوستار ما باشد؟(پيامبر(ص):"هركس دوست دارد خدا را در حال ايمان كامل و مسلماني مورد رضايت او ملاقات كند، ولايت و محبت امام عصر (عج) را بپذيرد")؟آيا آماده براي به حضور رسيدن به محضر امام هستيم؟(پيامبر(ص): خوشا به حال كسي كه به حضور "قائم" برسد، در حالي كه پيش از قيام او نيز پيرو او باشد)
با توجه به اين سوء تفاهم ها تاپيك جديدي ميزنم با عنوان" در 24 ساعته گذشته چقدر به فكر امام زمان(عج) بوده ايم؟"اميدوارم تو تاپيك جديد بهتر بتوانيم تبادل اطلاعات كنيم!!!!
"كجاست آن ذخيره شده براي تجديد واجبات و راه و روش پيامبر،كجاست آن برگزيده براي بازگرداندن ملت و دين،...،كجاست آن زنده كننده نشانه هاي دين و اهلش، ...،كجاست آن دروكننده شاخه هاي گمراهي و شكاف، كجاست آن محو كننده آثار انحراف و هوسها، ...،كجاست آن ريشه كن كننده اهل لجبازي و گمراهي و بدبيني،كجاست آن درب خداوندي كه از آن وارد شوند،كجاست آن چهره خداوندي كه بسوي او متوجه شوند اوليا،...،كجاست آن صاحب روز پيروزي و گستراننده بيرق هدايت، ...،ايكاش ميدانستم كجا قرار گرفته مركز اصليت،...، آيا به سوي تو اي فرزند احمد راهي است تا ملاقات دست دهد،آيا متصل مي شود روزگار ما بتو به مدتي تا بهره مند شويم،كي وارد مي شويم به چشمه هاي سيراب كننده ات تا سيراب شويمكي استفاده بريم از آب گوارايت زيرا طولاني شد تشنگي!!! (بخشي از دعاي ندبه)"
" خدايا ان جمال بارشيد و چهره ستوده را به من بنمايان
و با نگاهي از من به او، ديده ام را نوراني كن
م در گشايش امرش تعجيل فرما و درآمدنش را آسان گردان
و راهش را وسعت بخش و مرا به راهش درآور. (بخشي از دعاي عهد)

m4material

مدیر تالار
تا وقتی امسال شما دین را قاطی همه جیز بکنن غیر از بیزاری از دین چیز دیگری نمیمونه
"رب اشرح لي صدري
ويسر لي امري
واحلل عقدة من لساني
يفقهوا قولي"
دين و دنياي انسان از هم جدا نيست.مشكل دنياي امروزه ما دور افتادن از اصل حقيقي خودمونه!فقط در جهت سركوب ديگران عمل ميكنيم.دريغ از تفكر در مورد ريشه خودمون.
"اللهم عجل لوليك الفرج"

zahra.as

عضو جدید
چه زيبا گفتي از درد پنهانم

چه زيبا گفتي از درد پنهانم

robin_huoodعزيز ازت ممنونم.بالاخره يكي پيدا شد كه حرف دل منو درك كنه.
سرتاسر زندگي تلاش ميكنيم كه به خوشبختي برسيم، دريغ از اينكه خوشبختي( از نظر من) رضاي حضرت دوست و اولياي اوست.قصدم توي اين تاپيك همانطور كه گفتم دانستن در مورد اهميت امام زمان(عج) در زندگي جوانان اين مرز و بوم غرورآفرين بود.حال، كه مرا منكر خدا و اولياي او ميدانند!واقعا كه عجيبه؟(حتما اشتباه از من بوده) به راستي آيا به ايشان كه توصيه شده اولياي خدا هستند چقدر توجه داريم؟ آيا به اندازه يه وسيله خيلي مهم(سند خونه، موبايل، هديه دوستت و ...) كه گم ميشه به دنبال امام زمان (عج) هستيم؟امام حسين(ع) علي اكبر داشت، علي اكبر امام زمان (عج) كجاست؟ چقدر براي امام زمان(عج) گريه كرده ايم؟اصلا آيا گريه هايمان را براي امام زمان(عج) بيمه كرده ايم؟ آيا براستي تو خونه ي دل ما ايشان غريب نيست؟آيا دوست نداريم كه خداوند دوستار ما باشد؟(پيامبر(ص):"هركس دوست دارد خدا را در حال ايمان كامل و مسلماني مورد رضايت او ملاقات كند، ولايت و محبت امام عصر (عج) را بپذيرد")؟آيا آماده براي به حضور رسيدن به محضر امام هستيم؟(پيامبر(ص): خوشا به حال كسي كه به حضور "قائم" برسد، در حالي كه پيش از قيام او نيز پيرو او باشد)
با توجه به اين سوء تفاهم ها تاپيك جديدي ميزنم با عنوان" در 24 ساعته گذشته چقدر به فكر امام زمان(عج) بوده ايم؟"اميدوارم تو تاپيك جديد بهتر بتوانيم تبادل اطلاعات كنيم!!!!
"كجاست آن ذخيره شده براي تجديد واجبات و راه و روش پيامبر،كجاست آن برگزيده براي بازگرداندن ملت و دين،...،كجاست آن زنده كننده نشانه هاي دين و اهلش، ...،كجاست آن دروكننده شاخه هاي گمراهي و شكاف، كجاست آن محو كننده آثار انحراف و هوسها، ...،كجاست آن ريشه كن كننده اهل لجبازي و گمراهي و بدبيني،كجاست آن درب خداوندي كه از آن وارد شوند،كجاست آن چهره خداوندي كه بسوي او متوجه شوند اوليا،...،كجاست آن صاحب روز پيروزي و گستراننده بيرق هدايت، ...،ايكاش ميدانستم كجا قرار گرفته مركز اصليت،...، آيا به سوي تو اي فرزند احمد راهي است تا ملاقات دست دهد،آيا متصل مي شود روزگار ما بتو به مدتي تا بهره مند شويم،كي وارد مي شويم به چشمه هاي سيراب كننده ات تا سيراب شويمكي استفاده بريم از آب گوارايت زيرا طولاني شد تشنگي!!! (بخشي از دعاي ندبه)"
" خدايا ان جمال بارشيد و چهره ستوده را به من بنمايان
و با نگاهي از من به او، ديده ام را نوراني كن
م در گشايش امرش تعجيل فرما و درآمدنش را آسان گردان
و راهش را وسعت بخش و مرا به راهش درآور. (بخشي از دعاي عهد)
متن بسيار پر معني و مفهومي بود . . .
راستش را بخواهي من عيد سفر عمره دانشجويي رفته بودم و همه جا دلم براي حضرت مهدي پر مي كشيد اول همه دعاهام با فرج او اغاز مي شد از وقتي بر گشتم يك دلتنگي يا نميدونم حس غريبي تو دلم خونه كرده كه فقط با ياد حضرت مهدي آرام مي گيرد . . . اميد وارم هر روز بر دوستداران و منتظران آن حضرت افزوده شود تا روزي رسد كه رخ بنمايد و جهان را از ظلم و بيداد رهايي بخشد من مطمئنم كه امام غايب از نظر ما در دل تمام دوستدارانش حاضر است و اين نوشته ها را مي خواند و هيچ گاه كساني را كه حتي براي يك بار هم نام او را صدا زده اند و با عمق وجودشان در آرزوي ظهور او هستند ؛ فراموش نمي كند و بي جوابشان نمي گذارد .
يامهدي جان در آرزوي ظهورت
به شوق حضور در ميدان ظهورت
اللهم صل علي محمد و آل محمد

m4material

مدیر تالار
متن بسيار پر معني و مفهومي بود . . .
راستش را بخواهي من عيد سفر عمره دانشجويي رفته بودم و همه جا دلم براي حضرت مهدي پر مي كشيد اول همه دعاهام با فرج او اغاز مي شد از وقتي بر گشتم يك دلتنگي يا نميدونم حس غريبي تو دلم خونه كرده كه فقط با ياد حضرت مهدي آرام مي گيرد . . . اميد وارم هر روز بر دوستداران و منتظران آن حضرت افزوده شود تا روزي رسد كه رخ بنمايد و جهان را از ظلم و بيداد رهايي بخشد من مطمئنم كه امام غايب از نظر ما در دل تمام دوستدارانش حاضر است و اين نوشته ها را مي خواند و هيچ گاه كساني را كه حتي براي يك بار هم نام او را صدا زده اند و با عمق وجودشان در آرزوي ظهور او هستند ؛ فراموش نمي كند و بي جوابشان نمي گذارد .
يامهدي جان در آرزوي ظهورت
به شوق حضور در ميدان ظهورت
اللهم صل علي محمد و آل محمد
روايت است كه امام زمان(عج) براي بچه شيعه هاش گريه ميكنه و از خداوند طلب بخشش ميكنه!ميگه خدايا اين گريه كن امام حسين(ع)،تو رو به حق اين گريه هاش از سر خطاهاش بگذر.زهرا خانم، اميدوارم ذكر و ياد امام زمان(عج) و متعاقب با آن، ياد خداوند در لحظه لحظه ي زندگي ما جوانان جاري باشد.به اميد روز فرجش.:cry::redface:

زهرا جان
میبخشید
نه قصد بحث دارم نه قصد دخالت
و نه علاقه ای دارم که ذره ای خللی در علاقه ی تو ایجاد کنم

راستش چند وقت پیش این متن ها بدجوری من رو می رنجوند، اما خب حالا، راستش به اعتقادات دیگران بیشتر احترام میذارم

تو رفتی مکه و همه جای اون دلت برای امام زمان پرکشید
تو برگشتی و دلت برای حضرت مهدی تنگ شده و ...

من خیلی متنت رو امیدوارانه خوندم
گفتم شاید یه جاش، یه کوچولو هم اشاره ای به خدای مهدی کرده باشی
اما نکردی
اینه که دلم گرفت
از تاپیکی که m4material عزیز گذاشت گله کردم چون ...
راستش میدونی
وقتی یه خبرنگار میفته تو خیابون و از مردم میخواد هرکدوم یک جمله برای امام زمان بنویسن
و همه از انتظار میگن
همه میگن ما الان غریب و بی کسیم، کی شود که تو بیایی
دلم بدجوری میگیره
این همه آدم
یکی نبود بگه من غریب نیستم
مهدی بیاد و نیاد برای من توفیری نداره
من گردن کلفت ترش رو دارم
مهدی من رو دوست داره و به فکرمه؟
مگه خدا نیست؟
چه بدی ای خدا به ما کرد که انقدر نامرد شدیم؟
چه کرد که ما به جای توسل به امامان به اونها توکل میکنیم؟
چه کرد که تو در خانه ی او هم به مهدی فکر کردی
به خدا اگر من جای خدا بودم به امام زمان حسودیم میشد
میگفتم مگه من تو رو نیافریدم؟
تو که فقط 5 سال در میانشون بودی چه کردی که من تا به حال در حقشون نکردم؟
تو چه کردی که وقتی بنده ی من میاد خونه ی من هم اول اسم تو رو میاره نه من؟

دوستای خوب من
اگر من مرتدم
من نادان و کافرم
این حق شماست که من رو متهم کنید
اما من تا وقتی خدای مهدی رو دارم
حسرت ندیدن مهدی را لحظه ای نخواهم خورد

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،

رسول خدا(ص) فرمود: اى فاطمه، خداوند به خاطر غضب تو غضب مى‏كند و به خاطر رضاى تو خشنود مى‏شود. (ذخائر العقبى، ص‏39 و ميزان الاعتدال ذهبى، ج 2، ص 72.)

به نظر شما حضرت فاطمه-سلام الله علیها- با رضایت فرزندشان حضرت مهدی -علیه سلام- یا هر کدام از باقی فرزندانشان راضی نمی شوند؟

من با حرف دوستمان Persian_kb تا حدودی موافقم (گرچه ایشان تقریباً فقط رضای خدا رو مد نظر دارن و به نظرشان نمی شود رضای خدا رو با رضای اهل بیت و ائمه به دست آورد که جای بحث داره که نه اینجا جای اونه و نه من متخصص این بحث)، خدا رحمت کند حاج آقای مجتهدی رو توی یکی از سخنرانی هاشون گفتن اینقدر که امام حسین مشتری داره، خدا مشتری نداره!
Persian_Kb عزیز، به نظر من شما نه کافری و نه مرتد، خودت رو در دایره لغات گرفتار کردی. هیچ شد از خودت بپرسی یکی مثل من که هی امام زمانش رو صدا میزنه و به یادشه و حتی توی کعبه هم به یاد اون بود، چرا اینقدر عاشق امام زمانه؟ من توی مکه و کعبه فقط به یاد 3 نفر بودم، امام زمان، پدرم و مادرم. چرا؟ چون من اگر رضایت این 3 نفر رو جلب کنم، رضایت خدای خودم رو بدست آوردم. پس می بینیکه همه ی این صدا زدن ها برای بدست آوردن رضای کسی جز خدای مهدی نیست.
یا علی

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط خدا

فقط خدا

دوستای خوب من
اگر من مرتدم
من نادان و کافرم

این تیکشو خوب اومدی

نه اصلاً هم مرتد نیستین و خدا پرستین
من هم معتقدم نباید برای خدا شریک پیدا کرد و نباید برای اینکه چیزی را از خدا میخواهیم واسط بین خود و خدا قرار دهیم
تو فیلم یوسف پیامبر همه دیدن که علت زیاد شدن زندان حضرت یوسف این بود که از کس دیگری کمک خواست و از خدا نخواست , همین کاری که ایرانی ها به کرات انجام میدن

چرا وقتی خدا صدای ما را میشنوه , واسط قرار میدیم
به نظز من این افکار نشأت گرفته از سیاست انگلیس است ... .

aryoua

عضو
سلام
من از این بحثها چند تا چیز فهمیدم خواهش می کنم اگه فکر می کنید هر کدومش درسته به من بگید البته هر کدومش که غلط هست رو هم بهم بگید.
1- اولاً اینکه نصیحت گویی و شعار دادن اصلاً جای بحثی باقی نمی گذاره. کسی میگه دلش برای یک نفر خیلی تنگ شده و از همه هم انتظار داره همین احساس رو داشته باشند ولی نمیگه یا نمی تونه بگه چرا همه باید دلشون برای اون یک نفر تنگ بشه.یعنی اینجا فقط درد دل میکنه نه استدلال.تازه اگر راست بگه.
2- روحیه امر و نهی و نصیحت اختراع این زمانه نیست. بیشتر از هزار ساله که مردم یا حکومتها اول نظرشون اعلام می کنند بعدش صریحاً یا تلویحاً تهدید می کنند. بعدش هم این تهدیدها رو عملی می کنند. یعنی نمی خواهند یا نیازی نمی بینند که مخاطب را متقاعد کنند.بنابر این شعار کافی است و به شعور نیازی نیست.
3- بحث مذهب شیعه دوازده امامی بعضی ها رو به یک رفتار دفاعی پاراسمپاتیک وا می داره.این بخاطر این است که این حرفها اونو یاد برخوردهایی می اندازه که خاطرات خوبی نیستند مثل گشت ارشاد، حمله ها و قتلها و.... یعنی نمی تونه اختلافی بین شیعه دوازده امامی و یک گروه که ادعای شیعگی دارند قائل بشه.
4- اینو می دونم همه یا بیشتر آدمها تجربه مذهبی دارند که زمانی حاجتشون با توسل ودعا حالا به خدا یا یکی از بزرگان برآورده شده باشد. یا خطری از کنار گوششون رد شده باشد.بنابراین دعواها و بحثهای ما اصلاً سر هیچ و پوچ است . این طور احساس می کنم خدا و فرشتگان او و امامان حتی وقتی ما خوابیم یا مشغول یک تفریح(مثلاً فوتبال) هستیم مراقب ما هستند.

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
زهرا جان
میبخشید

راستش چند وقت پیش این متن ها بدجوری من رو می رنجوند، اما خب حالا، راستش به اعتقادات دیگران بیشتر احترام میذارم

اما نکردی
اینه که دلم گرفت
راستش میدونی
وقتی یه خبرنگار میفته تو خیابون و از مردم میخواد هرکدوم یک جمله برای امام زمان بنویسن
و همه از انتظار میگن
دلم بدجوری میگیره
این همه آدم
من گردن کلفت ترش رو دارم
مگه خدا نیست؟

دوستای خوب من
اگر من مرتدم
من نادان و کافرم
سلام دوست عزیز حرفهات همه درسته تنها جای کار که میلنگه اینه که شاید شما حرف ما رو درک نکردی
ما هم امام زمان رو جز برای خدا نمی خواهیم
اگه قرار بود همه یک راست به خدا برسند پس چرا خدا پیامبران را فرستاد یا امامان را
ما امام زمان رو واسه خشنودی خدا میخواهیم
چون امام زمان محبوب ترین بنده خداست
تمام امت ها بدون راه بلد به گمراهی رسیدند
من حاضرم هیچ وقت روی امام زمان رو نبینم اما ایشون رو درک کنم
دیدن امام زمان بهانه است
مگر اینهمه ادم روی امامان ما رو ندیدند ، مگر شمر همبازی امام حسین ( ع ) نبود ؟
درضمن شما از کجا میدونی که ما از خدای مهدی یاد نمی کنیم ؟
ما با یاد مهدی ( عج ) به یاد خدا میرسیم
امیدوارم که رو حرفهام فکر کنی و فقط نیای که جوابم رو بدی ؟
حدیثی است از پیغمبر که فرمودند : هر کس امام زمان خودش رو نشناسد و بمیرد به مرگ جاهلیت مرده .
در جای دیگر روایت است از پیغمبر : بهترین عبادت ها انتظار فرج است
ایا احادیث روشن تری لازم است ؟

سلام دوستای خوب من
میخوام اگر بشه از اخرین پاسخ به پست خودم شروع کنم و اگر شد این رو بیان کنم که من نه عقاید کسی رو غلط دانستم و نه به علت عدم درک موضوع بوده که وارد این بحث شدم
در واقع من وقتی وارد این بحث شدم که صورت مسئله دلخورم کرد

اما در مورد گفته های دوستان عزیزم
رابین هود بزرگوارم
چون امام زمان محبوب ترین بنده خداست
شما به چه دلیل چنین باوری رو بیان و آن را بدون در نظر گرفتن عقاید دیگران عمومی نیز قلمداد می کنید؟
حتی در تندروترین کتب تشیع هم چنین ادعایی مبنی بر محبوبیت اضافه ی امام زمان نیست
شما به کدامین دلیلی امام زمان رو محبوب ترین بنده و خدا رو متهم به فرق گذاشتن در میان بندگان می دانید؟
آیا این که محمد(ص) پیامبر خدا شد، امام زمان، امام زمان شد
اثباتی بر برتری آنهاست
چرا وقتی کسی میپرسد چرا اینها در این جایگاه بودند ما پاسخی جز اتکا به جبر و اینکه خدا اینطور صلاح میدونسته نداریم؟
آیا رسالت وظیفه ای برای محمد نبود؟
آیا من و شما هم در این هستی وظیفه ای بر دوش نداریم؟
ایا این تنها تفاوت در بار و وظیفه نیست؟
پس چه لزومی دارد امامان رو موجوداتی فرابشری بدانیم؟
مگر امام سجاد در صحیفه ی سجادیه نگفت "خداوندا تو را شکر که گناهان ما را از چشم دیگران میپوشانی وگرنه ..."؟
درضمن شما از کجا میدونی که ما از خدای مهدی یاد نمی کنیم ؟
ما با یاد مهدی ( عج ) به یاد خدا میرسیم
چرا خودمون رو گول بزنیم دوست من؟
چرا؟
مگه شما با خدا رودربایستی دارید؟
خدای شما راضیه که شما با یاد دیگری به یاد او بیفتید
مگر خدا غیور نیست؟
آیا این درسته که ما به دیگری فکر کنیم و خودمون رو فریب بدیم و بگیم ما خدا را در او می بینیم
فیلم یوسف نبی پر ایراده
اما این قسمتش رو که دیدی
به نظر خودت آیا توجیه یعقوب در مورد اینکه من تو را در یوسف میدیدم مورد پذیرش هست یا نه؟
امیدوارم که رو حرفهام فکر کنی و فقط نیای که جوابم رو بدی ؟
دوست من
فکر میکنی من از کجا اومدم که انتظار داری روی مطالب و احادیث کتاب معارف دبیرستان فکر نکرده باشم؟
حرفهای شما یا حرفهای هرکدام از دوستان
من بارها روشون فکر کردم
انقدرا لجباز نیستم دوست من
این بحث برای من هم نفعی نداره
برای ارضای حس بحث طلبیم هم اینجا نیستم
فقط میخوام همه ی ما فکر کنیم
مگر خدا وسیله ی دریافت دین رو عقل ما قرار نداد
چرا انقدر با این وسیله، این حجت، غریبیم؟
حدیثی است از پیغمبر که فرمودند : هر کس امام زمان خودش رو نشناسد و بمیرد به مرگ جاهلیت مرده .
در جای دیگر روایت است از پیغمبر : بهترین عبادت ها انتظار فرج است
ایا احادیث روشن تری لازم است ؟
دوست گرامی من
خیلی میبخشید
اما شما به گونه ای گفتید آیا احادیث روشنتری هم لازم هست، که من احساس کردم خودتون این احادیث رو از دهان پیامبر شنیدید
بعضی اوقات فکر میکنم شاید خلفا کار درستی کردند و نوشتن احادیث رو ممنوع کردن
واقعا بیان،نقل، ساختن و غیره ی احادیث به راحتی میتونن دستاویز هر عقیده ای باشند
هر کس امام زمان خودش رو نشناسد و بمیرد به مرگ جاهلیت مرده
راستی دوست من
روزی که شما را به بهشت می برند، اگر در راه پیامبر را دیدید به او بگویید که من به مرگ جاهلیت مردم و به این افتخار می کنم که جز خدا را مقصود ندانستم، امامانم را دوست داشتم اما فراتر از این نه، هرگز نه

سلام اسپارو عزیز و بزرگوارم
رسول خدا(ص) فرمود: اى فاطمه، خداوند به خاطر غضب تو غضب مى‏كند و به خاطر رضاى تو خشنود مى‏شود. (ذخائر العقبى، ص‏39 و ميزان الاعتدال ذهبى، ج 2، ص 72.)
اسپارو عزیزم
این که مفهوم این حدیث را باور دارم یا نه، بماند، من به شخصه حضرت فاطمه رو خیلی دوست دارم، اما ...
اسپاروی عزیز
شما حدیثی اوردید که حتی در کتب مرجع شیعه که مورد تأیید هستن هم نیست
شاید اطلاعات من کم باشه ، اما تا آنجایی که من میدانم این 2 منبع در میان کتب اربعه ی مورد وثوق جایی ندارن، دارن؟
به نظر شما حضرت فاطمه-سلام الله علیها- با رضایت فرزندشان حضرت مهدی -علیه سلام- یا هر کدام از باقی فرزندانشان راضی نمی شوند؟
حضرت فاطمه فرزندانی داشتن،علاوه بر فرزندان حضرت فاطمه،دیگر فرزندان امام علی هم هستن و ...
در همان مسیر فرزندان حضرت فاطمه آیا فرزندان ناخلف نبودند؟
دوست گرامی اشتباه برداشت نشه
من معتقد به ناخلف بودن امامان نیستم
شما از رضایت فرزندان گفتید و کلی اشاره کردید
من هم کلی پاسخ شما رو میدم
آیا یکی از برادران امام رضا فتوای نادرست نداد که امام جواد مخالفت کردن و ...
آیا در میان فرزندان امام علی کسی بر علیه امام عصر شورش نکرد؟
اینجا که رضایت فرزندان در تناقض با هم است دوست من و ...
اما اگر مقصود ما در حالت کلی نیست و جزیی هست بگید تا در اون زمینه گفتگو کنیم
خودت رو در دایره لغات گرفتار کردی. هیچ شد از خودت بپرسی یکی مثل من که هی امام زمانش رو صدا میزنه و به یادشه و حتی توی کعبه هم به یاد اون بود، چرا اینقدر عاشق امام زمانه؟ من توی مکه و کعبه فقط به یاد 3 نفر بودم، امام زمان، پدرم و مادرم. چرا؟ چون من اگر رضایت این 3 نفر رو جلب کنم، رضایت خدای خودم رو بدست آوردم. پس می بینیکه همه ی این صدا زدن ها برای بدست آوردن رضای کسی جز خدای مهدی نیست.
من در دایره ی لغات گرفتار نشدم دوست من
افکاری کمی تندتر از افکار شما الان در جامعه ی ما هست که موافق رنجش مردم و به هرج و مرج افتادن جامعه اند تا زمینه های ظهور رو اماده کرده باشن
غیر از اینه؟
آیا این هم از نشانه های گمراهی من در میان لغاته؟
دوست گرامی من
اینکه شما در کعبه نیز خود را این قدر دور از خدا میدانستید مایه ی مباهات شماست؟
شما در خانه ی او بودید
بر او نماز می خواندید
بر او لبیک می گفتید و در فکر مهدی او بودید؟
این که رضایت چه کسانی را کسب کنیم جداست دوست من
اینکه پدر و مادر عزیزند خارج از بحث ماست دوست گرامی
کیست که از کسب رضایت آنها بدی دیده باشد
اما اینکه شما رضایت امام زمان را رضایت خدا میدانید به چه معناست؟
کسب رضایت پدر و مادر تا حد زیادی ملموس است
اما کسب رضایت امام زمان چه؟
مصادیق ان چیست؟
شما برای کسب رضایت امام زمان چه می کنید؟

آخرین ویرایش:

zahra.as

عضو جدید
There is somethinge wrong with you . . .

There is somethinge wrong with you . . .

زهرا جان
میبخشید

اما نکردی
اینه که دلم گرفت
راستش میدونی
و همه از انتظار میگن
دلم بدجوری میگیره
این همه آدم
من گردن کلفت ترش رو دارم
مگه خدا نیست؟

دوستای خوب من
اگر من مرتدم
من نادان و کافرم
اول به نام خدا چون سر اغاز هر حرفي اوست . . .
دوست محترمي كه اسم ات را هم نمي دانم . . . به نظر من شما در دين يك طرفه به قاضي رفته اي . . .
من به هيچ وجه باور ندارم انساني از مهدي بگويد در فراق او بگريد صلوات هايش را با نيت سلامتي او معطر كند اما در دل يادي از خداي مهدي خالق جهان نداشته باشد
مگر مي شود بچه مسلماني از مهدي موعودش ياد كند اما از خدا و محمد كه مظهر و نشانهاي اسلام است دم بر نزند اگر من فقط از مهدي (عج) و احساسم به ايشان نوشتم به دليل موضوع تايپيك بود . . .از صميم قلب برايت ارزو مي كنم تا وقتي كه هنوز ياد خدا در دلت اين چنين قوي است مدينه و مكه را به چشم ببيني و وقتي چشمت به مكه اقتاد امكان نهدارد لحظه ظهور در نظرت مجسم نشود ؛ اميدوارم ان زمان هم با هم صحبتي داشته باشيم و شما از احساست بگويي حضور مهدي (عج )در خانه خدا بسيار واضح است و وضوح اين حضور تا ابد در قلب تمام دوستدارانش باقي خواهد ماند . . .در مكه و مدينه رد پاي تمام امامان و معصومان خداوند نهفته است من سفر نامه اي در ارتباط با سفرم به مكه و مدينه نوشته ام اگر دوست داشتي ميلت را بده تا برايت بفرستم آنگاه خواهي فهميد كه اگر اعتقاد به خدا نبود هيچ نوشته اي به ياد بندگان او به رشته تحرير در نمي آمد احساس قلبي ام مي گويد روز به روز به ظهورش نزديكتر مي شويم صداي پاي او را در ميان بال هاي فرشتگان مي شونم قلمم ذهنم فكرم و اعمالم را وقف ايشان مي كنم و با ياد خداي مهربان براي ظهور محبوبترين بنده زنده اش بر روي زمين دست به دعا بر مي دارم چرا كه اين وعده خداست به تمام جهانيان چه مسلمان چه غير مسلمان و از شما يك سوال دارم واقعا به مي شود مسلمان بود دوست دار خدا بود اما حضرت مهدي (عج ) اعتقاد نداشت ؟؟؟؟

سلام زهرای عزیز
از پاسخت ممنونم
و از اینکه این بار من رو از صمیم قلب خوشحال کردی و با شروع از خط اولت این حس خوشی رو به من القا کردی

در مورد ارزویی که برای من داشتی و گفته بودی "مکه و مدینه رو به چشم ببینم"
دوست خوبم، من 4 سال پیش مدینه و مکه رو به چشم دیدم و به خدای مهدی قسم، لحظه ای به یاد کسی جز خدا نیفتادم
انتقاد نمی کنم ازت که امام زمان رو در نظر اوردی
اما من برای محو خدا شدن رفته بودم
راستی
در آن زمان باورم بر حضرت مهدی بیشتر از الان بود

در مورد سفرنامه ی شما معلومه که مشتاق مطالعه ی اون خواهم بود
و البته که همین الان هم از لذتی که در آن نهفته است آگاهم، این رو با استناد به متن زیبای پست اخیرت میگم دوست من
ایمیل من هم همین نام کاربری در یاهوست

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و سپاس
شما به چه دلیل چنین باوری رو بیان و آن را بدون در نظر گرفتن عقاید دیگران عمومی نیز قلمداد می کنید؟
حتی در تندروترین کتب تشیع هم چنین ادعایی مبنی بر محبوبیت اضافه ی امام زمان نیست
شما به کدامین دلیلی امام زمان رو محبوب ترین بنده و خدا رو متهم به فرق گذاشتن در میان بندگان می دانید؟
آیا این که محمد(ص) پیامبر خدا شد، امام زمان، امام زمان شد
اثباتی بر برتری آنهاست
چرا وقتی کسی میپرسد چرا اینها در این جایگاه بودند ما پاسخی جز اتکا به جبر و اینکه خدا اینطور صلاح میدونسته نداریم؟
آیا رسالت وظیفه ای برای محمد نبود؟
آیا من و شما هم در این هستی وظیفه ای بر دوش نداریم؟
ایا این تنها تفاوت در بار و وظیفه نیست؟
پس چه لزومی دارد امامان رو موجوداتی فرابشری بدانیم؟
مگر امام سجاد در صحیفه ی سجادیه نگفت "خداوندا تو را شکر که گناهان ما را از چشم دیگران میپوشانی وگرنه ..."؟
من نمیدونم آیا شما تا بحال معانی آیات قرآن را خوانده اید یا نه
اصلا شما شیعه هستید ؟
من که تا بحال با جبر خدا چیزی رو قبول نکردم ، در حال حاضر حرف هایی هم که میزنم حاصل 7 سال جست و جو و پیگیری های خودم هست
مسلما پیغمبر خدا بر انسان ها برتری دارد ، البته این را زمانی میتوان فهمید که کمی در آیات خدا تعقل کرد ، در قران امده است در محفلی که پیغمبر حضور دارند صدای خود را بالاتر از پیغمبر نبرید ، بدون اجازه ایشان مجلس را ترک نکنید و آیاتی از این قبیل که فقط کافی است انسان کمی تفکر کند .
در مورد امام سجاد هم همین بس بگویم که در شما باید بازی با لغات و مفهوم آنها را بلد باشید ( در قران امده : ای پیامبر من از گناه تو گذشتم ، ایا مگر پیامبر معصوم نبودند ؟ )
در ضمن ما امام زمان را موجوداتی فرابشری نمیدانیم ! اینکه چجوری شما به این نتیجه رسیدید . من در همین جا اقرار میکنم که امام زمان بشری است همانند ما فقط او به فیض اعمالش به خدا نزدیک تر است .
چرا خودمون رو گول بزنیم دوست من؟
چرا؟
مگه شما با خدا رودربایستی دارید؟
خدای شما راضیه که شما با یاد دیگری به یاد او بیفتید
مگر خدا غیور نیست؟
آیا این درسته که ما به دیگری فکر کنیم و خودمون رو فریب بدیم و بگیم ما خدا را در او می بینیم
فیلم یوسف نبی پر ایراده
اما این قسمتش رو که دیدی
به نظر خودت آیا توجیه یعقوب در مورد اینکه من تو را در یوسف میدیدم مورد پذیرش هست یا نه؟
دوست عزیز من خودم را گول نمیزنم من الحمد الله در حد معرفت ناقص خودم به یاد خدا هستم ، خیلی بیشتر از اینکه به یاد امام زمانم ، ایا خدایا من راضی هست که راهی را که برای رسیدن به خودش برای من فرستاده و سهل کرده من ول کنم و بدنبال راهی روم که نمی دانم ایا به سر انجام میرسم یا نه !
خداوند این در این را حجت را با من تمام کرده من هم انتظار ندارم که بگویم جناب فلانی راه خود را رها کن و به این سمت بیا . من فقط تجربیات خودم را نقل میکنم .
در مورد فیلم حضرت یوسف هم اگر شما دقت کنید زلیخا که بنده عام بود و معرفتی به خدا نداشت از راه یوسف به خدا رسید .
ولی حضرت یعقوب معرفتی فراتر از بقیه داشت و بر او جایز نبود از یوسف به خدا برسد . ولی همان مثالی هم که زدید اگر حضرت یعقوب به اشتباه یوسف را برگزیده بود ( که یوسف اولی تر از ایشان بودن ) 100 % به مجازاتی عظیم گرفتار میشد ، مانند خود حضرت یوسف که خاندان پیامبری از ایشان خلع شد .
درضمن مثال حضرت یعقوب برای ما صادق نیست ، ایا شما مقام حضرت یعقوب را دارید ؟
شاید همان مثال زلیخا با شرایط ما همخوانی بیشتری دارد .
دوست من
فکر میکنی من از کجا اومدم که انتظار داری روی مطالب و احادیث کتاب معارف دبیرستان فکر نکرده باشم؟
حرفهای شما یا حرفهای هرکدام از دوستان
من بارها روشون فکر کردم
انقدرا لجباز نیستم دوست من
این بحث برای من هم نفعی نداره
برای ارضای حس بحث طلبیم هم اینجا نیستم
فقط میخوام همه ی ما فکر کنیم
خب فکر نمیکنم که این حدیث هم در کتب معارف نوشته باشند
امام صادق ( ع ) : اگر من زمان ظهور فرزندم مهدی ( عج ) را درک میکردم ، به ایشان خدمت میکردم ( شاید با کلماتی هم معنی )
خداوند به هر کس یک عقلی داده ، پس با این احتصاب کسانی که عقل کمتری دارند ، دین کمتری خواهند داشت و اجبارن به جهنم می روند .
عقل منافاتی با قبول احادیث ندارد .
دوست گرامی من
خیلی میبخشید
اما شما به گونه ای گفتید آیا احادیث روشنتری هم لازم هست، که من احساس کردم خودتون این احادیث رو از دهان پیامبر شنیدید
بعضی اوقات فکر میکنم شاید خلفا کار درستی کردند و نوشتن احادیث رو ممنوع کردن
واقعا بیان،نقل، ساختن و غیره ی احادیث به راحتی میتونن دستاویز هر عقیده ای باشند
من به احادیث اعتقاد دارم ( یعنی به احادیثی که منافات با قران نداشته باشد و عقل سلیم ان را رد نکند )
زمان پیغمبر از دهان پیغمبر هم می شنیدند اما قبول نمیکردند .
من این احادیث انقدر برایم بدیهی و اثابات شده بود که به این سبک گفتم
پوزش میطلبم .
راستی دوست من
روزی که شما را به بهشت می برند، اگر در راه پیامبر را دیدید به او بگویید که من به مرگ جاهلیت مردم و به این افتخار می کنم که جز خدا را مقصود ندانستم، امامانم را دوست داشتم اما فراتر از این نه، هرگز نه

دوست عزیز به که قولی داده نشده که به بهشت میرویم
اما من که در اینجا سخن میگویم نه راهی را پیشنهاد میدهم و نه راهی را رد میکنم فقط و فقط تجربیات خودم را بازگو میکنم .
من زندگی نامه اکثر عارفان و اهالی کرامت ( که همه بر دین داری و ارتباط نزدیک انها با خدا صحه مگذارند ) را مطالعه کردم کسی نبود که بدون ارتباط با امام زمان به درجات بالا برسد
این عقاید من بود ، فکر میکنم اگر بیش از این توضیح دهم راه انحرافی رفته ام ، امیدوارم که همه به راه راست هدایت شویم
دوست عزیز نمی دانم چقدر در مورد زندگی و سیره امام زمان و شخصیت ایشان تحقیق کردی اما اگر فکر میکنی کم بوده باز هم تحقیق کن ( من هم هنوز در تحقیقات هستم ) آخرت انقدر مهم هست که انسان چندین راه معتبر را امتحان کند .
در ضمن اطلاعات من هم ثابت هست و شاید بیش از یک حدی نتوانم بحث کنم
واقعیتی هم که هست در این مفاحل بجز بحث هیچ اتفاق دیگری نمی افتد و هیچ کس قانع نمی شود . پس بهتر است هرکس راه خود را رود و در مورد راههای دیگران هم تحقیق کند .
اگر شما نظر دیگری دارید بسم الله ...
در آخر اگر خدایی ناکرده به عقاید یا شخصی توهین کردم معذرت می خواهم ، اگر حرفی زده شده خطاب بر شخص ثالث است و متوجه کسی نیست .
یا علی

آخرین ویرایش:

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام کوروش عزیز
نمی دونم شخصیت تو چطوریه؟!
گاهی فک می کنم که تو عین من فکر میکنی!
منم بعضی وقتا همین طوری و مثل تو فکر میکنم!
همین سریال حضرت یوسف رو که مثال زدی در نظر بگیر، اونجا علت فراق و دوری یعقوب از یوسف اینه که چون یعقوب یوسف رو قربانی نکرده بود خدا این بلاها رو سرش آورد!!!
بعد فرستاده وحی میاد و به یعقوب نبی راه نشون میده!!!
«شما اگه می خوای به یوسف برسی باید یوسف رو از دلت بیرون کنی! تو یک دل بیشتر نداری و در اون دو محبوب جای نمیگیره!!»
یعقوب نبی چکار میکنه!
یوسف رو از دلش بیرون میکنه!!! چرا؟
برای اینکه به یوسف برسه!!! پس خدا این وسط چکاره است؟
این معامله غلطه!!!(حد اقل من نمی تونم درست درکش کنم)

ابراهیم اسماعیلش رو قربانی کرد!!! و خدا اسماعیل رو به او برگرداند!!!
ابراهیم عملا چندین بار چاقو رو گذاشت بیخ گردن فرزند! اما چاقو نبرید!!!
ابراهیم وقتی اسماعیل را سر میبرید! هیچ نویدی برای لغو شدن فرمان از سوی خدا نداشت! او کاملا مطیع خدا بود و عملا سر فرزند را میبرید! برای رضای خدا!!!
اما یعقوب چی؟

برگردیم سر بحث تایپیک!
اینکه میثم درباره شما گفتن خودت رو در قید و بند کلمات اسیر نکن رو منم بهت میگم.
منظورم اینه که:
مقصود من از کعبه و بتخانه تویی تو!!! کعبه و بت خانه و ... فقط و فقط یه نشونه است تا ره گم نشود!
اما این نشونه محدود به امام زمان یا سایر ائمه نیست!
بقول فرستاده وحی در سریال یوسف همه عالم آینه جمال نمای خداست! حتی من و تو!
اما علت اینکه در این میان امام زمان یا پیامبر یا حسین و ... بیشتر و بیشتر در یادمون هستن، بخاطر اینه که خدا خودش اینطور دوس داره!
شاید بگی از کجا میدونی خدا اینطور دوس داره!!!
جوابش مهم نیست(حداقل در این بحث)، مهم اینه که اون فردی که میگه در کنار خانه خدا بیاد امام زمان بودم، اینطور فک میکنه! با این امید بیاد امام زمانه که خداازش راضی باشه!
اون فرد نیتش خداست! چون عقیده داره هر کی امام زمان رو راضی کنه خدا رو راضی کرده! و با همین اعتقاده که سعی میکنه امام زمان ازش راضی باشه! چون رضایت خدا رو در اون میدونه.
شما اگه خدا رو از این معادله برداری! ارزش امام زمان برای همون فرد از ارزش آب بینی بز هم کمتر خواهد بود.
تازه یه فرد برای راضی کردن امام زمان چکار باید بکنه؟
دروغ نگه
غیبت نکنه
زنا نکنه
به مردم کمک کنه
و ...
آیا اینها خدا از این کارا خوشش نمیاد؟
آیا یه مورد دیدی که بین رضایت خدا و رضایت امام زمان مغایرت باشه؟
امام زمان از کی خوشش میاد؟
از بنده ای(دقت کن گفتم بنده و منظورم از بنده کسی هست که خدا رو بنده گی میکنه) که خدا ازش راضی باشه.
کسی که امام زمان رو بجای خدا عبادت کنه! نه خدا ازش راضیه نه امام زمان.
موفق باشید

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مجدد ...

سلام مجدد ...

اصلا مسئله اصلی که من فراموش کردم بپرسم اصولا ایا شما به امام زمان اعتقاد دارید ؟
اگر دارید ایا با شخصیت ایشان اشنا هستید و خصوصیات ایشان و وظیفه شان را میدانید ؟

سلام دوستای عزیزم
شرمنده به خاطر دیرکردم
من این هفته امتحان داشتم و در یک حرکت انقلابی 4،5 روزی اینترنت نیومدم
اما خب بریم سراغ ادامه ی گفتگومون

سلام جداگانه بر رابین هود عزیزم
مسلما پیغمبر خدا بر انسان ها برتری دارد ، البته این را زمانی میتوان فهمید که کمی در آیات خدا تعقل کرد ، در قران امده است در محفلی که پیغمبر حضور دارند صدای خود را بالاتر از پیغمبر نبرید ، بدون اجازه ایشان مجلس را ترک نکنید و آیاتی از این قبیل که فقط کافی است انسان کمی تفکر کند
رابین هود عزیزم
سؤالاتم و در واقع پاسخ هایم برای این گفته ی شما فراوانند
از جایی که شما قران رو ملاک قرار دادید و قبلش گفتید من با جبر خدا چیزی رو نمی پذیرم شروع می کنم
البته تکیه ی من روی این قسمت نیست
ولی وقتی شما قران رو به عنوان سخن خدا میپذیرید، بعد این سخن رو پایه ی برتری پیامبر قرار میدید در 2 جا باید تعقل کرده باشید
در اسلام باید در اصول دین در حد فهم پیش رفت و تقلید جایز نیست
پس توحید، نبوت و ... همگی باید با عقل ادراک شوند
پس امیدوارم شما نیز در مورد قران این ادراک رو به کار برده باشید
اما در همینجا هم با سند قرار دادن قران دارید بر اساس جبر پیش میرید و میگید چون خدا گفته
خب از این هم که بگذریم
اصلا بیایید درون دینی بحث کنیم
در قران آمده صدای خود رو از صدای پیامبر بالاتر نبرید یا از جمع بی اجازه ی او خارج نشوید
خب من قول میدم در جمع صدایم رو از صدای پیامبر بالاتر نبرم و بی اجازه ی او خارج نشوم، قبول؟
خب همین جا یه سؤال آیا این آیات برای ماست؟
در مورد من وشما نازل شده؟
سؤال بعد، ایا جایز است که نزد پدر و مادر صدای خود را بالا ببریم و یا بی اجازه ی ایشان خارج شیم؟
آیا این نشانه ی برتری شخص ایشان بر ماست؟
یا جایگاه ایشان ارزشمند است؟
و سؤال اصلی
شما که از تعقل در آیات میگویید
شما که هفت سال در پی تحقیق بودید
چگونه ندیدید که محمد، رسول خدا، گفت من نیز انسانی مانند شما هستم با این تفاوت که بر من وحی میشود؟!
"...که فقط کافی است انسان کمی تفکر کند ."

در مورد امام سجاد هم همین بس بگویم که در شما باید بازی با لغات و مفهوم آنها را بلد باشید ( در قران امده : ای پیامبر من از گناه تو گذشتم ، ایا مگر پیامبر معصوم نبودند ؟ )
ممنون از کمکی که به من کردید
خب معلومه که معصوم نبودند
این کجایش بازی با لغات است؟
ما قران رو هم به خواسته خویش تأویل می کنیم؟
چه زیبایی دارد که پیامبر نتواند گناه کند؟
آیا توانایی او در گناه کردن نباید مانند ما باشد؟
نه؟
پس این چه جور اسوه و الگوییست؟
اصلا پس چرا خدا پیامبرانی از میان خودمان بر ما برگزید؟
چرا با معصوم شمردن آنها، ارزش کارهای اونها رو پایین میاریم؟
چرا ما دیگر پیامبران رو غیر معصوم و پیامبر خود را معصوم میشماریم؟
وقتی این کار رو می کنیم دیگر به چه حقی مسیحیان را در پسر خدا و بعضا خود خدا دانستن عیسی مسیح(ع) خطاکار میشماریم؟
ما خود در همان مسیر قدم بر میداریم

امام زمان بشری است همانند ما فقط او به فیض اعمالش به خدا نزدیک تر است .
کدامین اعمال دوست من؟
من و شما تا 5 سالگی چه خطایی ازمان سر زد که انقدر دورتریم؟
امام زمان تا 5 سالگی چه کرد که این نزدیکی پاداش او شد؟
می خواهید فرارتر بروم؟
برای چندمین بار میگویم من واقعا حضرت فاطمه رو خیلی دوست دارم
اما این حق را برای دیگران قائل باشیم که بگویند
واقعا دختران ما تا 18 سالگی چه خطاهایی می کنند که حضرت فاطمه(س) ،اطهر، معصوم، و ... شد و اینان نشدند؟

ایا خدایا من راضی هست که راهی را که برای رسیدن به خودش برای من فرستاده و سهل کرده من ول کنم و بدنبال راهی روم که نمی دانم ایا به سر انجام میرسم یا نه !
راه را نشان من میدهید؟
بعد از پیمون راه قرار است به کجا برسیم
شما زلیخا را مصداق میدانید؟
خب الان زلیخا به خدا رسید، الان چه میکند، هنوز هم یوسف یوسف می کند؟(که البته در این قسمت کرد:D)
ضمن مثال حضرت یعقوب برای ما صادق نیست ، ایا شما مقام حضرت یعقوب را دارید ؟
ما در این زمینه خیلی با هم اختلاف عقیده داریم، پس بهتره سراغش نریم
فقط در مورد نبوت من یک بار گفتم که در این هستی خداوند برای هر کسی رسالت و وظیفه ای قرار داده، وظیفه ی یعقوب نبی پیام اوری و وظیفه ی من و شما چیز دیگریست
من در این میان حائلی نمی بینم که ما و یعقوب نبی را از هم در نزدیکی به خدا جدا کرده باشد
مگر ...
شما گفتید قران را خوب خوانده اید؟ خب پر کردن جای خالی ها با شما دوست گرامی

ولی حضرت یعقوب معرفتی فراتر از بقیه داشت و بر او جایز نبود از یوسف به خدا برسد . ولی همان مثالی هم که زدید اگر حضرت یعقوب به اشتباه یوسف را برگزیده بود ( که یوسف اولی تر از ایشان بودن ) 100 % به مجازاتی عظیم گرفتار میشد ،
شما می گویید یوسف اولی تر از یعقوب بود و امام زمان نیز اولی تر بر ما
بعد می گویید بر یعقوب جایز نبود که با اتصال به اولی تر از خویش به خدا برسد و بر ما جایز که چه عرض کنم، واجب است؟!

زلیخا که بنده عام بود و معرفتی به خدا نداشت از راه یوسف به خدا رسید .
خب من هم بنده ی عام بودم و از راه نبی خویش و امامانم به خدا رسیدم
شما میگویید مثال زلیخا بر ما مصداق دارد دیگه؟
خب الان چه؟
زلیخا که به خدا رسید کم مانده بود اصلا یوسف رار فراموش کند
ما چه؟
همچنان باید بگوییم نه، ما هنوز خداپرست نشدیم و بنده ی عامیم و ...؟؟؟

شاید همان مثال زلیخا با شرایط ما همخوانی بیشتری دارد .
ببخشید، سؤالی خارج از بحث، خیلی خارج از بحث
آیا امام زمان بر سر شما قبا انداخته و شما را زیبا کرده؟ یا چشمان شما را بینا؟
پاسخ من را ندهید، اما با خود روراست باشید و با خود سفسطه نکنید،
آری یا خیر؟
پس مصداق زلیخا برای ما جوابگو نیست، لااقل در حد فهم من

خداوند به هر کس یک عقلی داده ، پس با این احتصاب کسانی که عقل کمتری دارند ، دین کمتری خواهند داشت و اجبارن به جهنم می روند .
دوست من
شما در این جمله ی خود بدون هیچ رودربایستی و واسطه ای خدا را متهم کردید
یک بار دیگر بخوانید
خدا به هر کسی عقلی داده، یکی کمتر یکی بیشتر
کسی که عقل کمتری دارد دین کمتری دارد و اجبارا به جهنم میرود
.... پناه بر خدا
عقل منافاتی با قبول احادیث ندارد .
یکی از دوستان مثال هایی از احادیث را اورده بود که یه چیزی فراتر از منافات با عقل بودند
مثالها از کتب 4 گانه هم بودند
اینجا 2 بحث پیش میاید
1 احادیث جعلی
2 منافات احادیث حقیقی با عقل
که من هم مثل شما گزینه ی یک رو انتخاب می کنم دوست من
البته بد نبود گزینه ی 3 هر دو،، رو هم قرار میدادیم;)
من این احادیث انقدر برایم بدیهی و اثابات شده بود که به این سبک گفتم
دوست گرامی من وقتی احادیث در این حد برای شما بدیهی هستن چرا انها را رها نکرده به استدلال با عقل خویش نمی پردازید؟

من زندگی نامه اکثر عارفان و اهالی کرامت ( که همه بر دین داری و ارتباط نزدیک انها با خدا صحه مگذارند ) را مطالعه کردم کسی نبود که بدون ارتباط با امام زمان به درجات بالا برسد
دوست من
نمی خواهم عقیده ی شما رو رد کنم
فقط به این اکتفا می کنم که درست نیست مطلق فکر کنیم
این موضوعات نسبی هستن
عرفا فراوانند
اما از معروف هایشان من کم کسی رو میشناسم که این مسیرش بوده باشد
مولانا عارف نبود؟
ابی سعید ابی الخیر چطور؟
خود پیامبر خدا از اهالی کرامت نبود؟
.... بگذریم

واقعیتی هم که هست در این مفاحل بجز بحث هیچ اتفاق دیگری نمی افتد و هیچ کس قانع نمی شود . پس بهتر است هرکس راه خود را رود و در مورد راههای دیگران هم تحقیق کند .
اگر شما نظر دیگری دارید بسم الله ...
درسته که در این قبیل گفتگوها بیشتر بحث و کمتر تغییر عقیده رخ میده، اما دوست من این راه همان راه آشنایی و تحقیق درباره ی راههای دیگران هم هست
بحث در ذات خود بد نیست، به خصوص وقتی با تعقل همراه باشه و امکان تغییر رو هم باز گذاشته باشیم

در کل واقعا سپاسگزارم
یه جورایی فرق بین خواص و عوام در بحث های ما روشن میشه
برخورد شما واقعا شایسته ی یک فرد خاصه دوست خوب من

باز هم ممنون

سلام کوروش عزیز
نمی دونم شخصیت تو چطوریه؟!
گاهی فک می کنم که تو عین من فکر میکنی!
منم بعضی وقتا همین طوری و مثل تو فکر میکنم!
همین سریال حضرت یوسف رو که مثال زدی در نظر بگیر، اونجا علت فراق و دوری یعقوب از یوسف اینه که چون یعقوب یوسف رو قربانی نکرده بود خدا این بلاها رو سرش آورد!!!
بعد فرستاده وحی میاد و به یعقوب نبی راه نشون میده!!!
«شما اگه می خوای به یوسف برسی باید یوسف رو از دلت بیرون کنی! تو یک دل بیشتر نداری و در اون دو محبوب جای نمیگیره!!»
یعقوب نبی چکار میکنه!
یوسف رو از دلش بیرون میکنه!!! چرا؟
برای اینکه به یوسف برسه!!! پس خدا این وسط چکاره است؟
این معامله غلطه!!!(حد اقل من نمی تونم درست درکش کنم)

ابراهیم اسماعیلش رو قربانی کرد!!! و خدا اسماعیل رو به او برگرداند!!!
ابراهیم عملا چندین بار چاقو رو گذاشت بیخ گردن فرزند! اما چاقو نبرید!!!
ابراهیم وقتی اسماعیل را سر میبرید! هیچ نویدی برای لغو شدن فرمان از سوی خدا نداشت! او کاملا مطیع خدا بود و عملا سر فرزند را میبرید! برای رضای خدا!!!
اما یعقوب چی؟

برگردیم سر بحث تایپیک!
اینکه میثم درباره شما گفتن خودت رو در قید و بند کلمات اسیر نکن رو منم بهت میگم.
منظورم اینه که:
مقصود من از کعبه و بتخانه تویی تو!!! کعبه و بت خانه و ... فقط و فقط یه نشونه است تا ره گم نشود!
اما این نشونه محدود به امام زمان یا سایر ائمه نیست!
بقول فرستاده وحی در سریال یوسف همه عالم آینه جمال نمای خداست! حتی من و تو!
اما علت اینکه در این میان امام زمان یا پیامبر یا حسین و ... بیشتر و بیشتر در یادمون هستن، بخاطر اینه که خدا خودش اینطور دوس داره!
شاید بگی از کجا میدونی خدا اینطور دوس داره!!!
جوابش مهم نیست(حداقل در این بحث)، مهم اینه که اون فردی که میگه در کنار خانه خدا بیاد امام زمان بودم، اینطور فک میکنه! با این امید بیاد امام زمانه که خداازش راضی باشه!
اون فرد نیتش خداست! چون عقیده داره هر کی امام زمان رو راضی کنه خدا رو راضی کرده! و با همین اعتقاده که سعی میکنه امام زمان ازش راضی باشه! چون رضایت خدا رو در اون میدونه.
شما اگه خدا رو از این معادله برداری! ارزش امام زمان برای همون فرد از ارزش آب بینی بز هم کمتر خواهد بود.
دروغ نگه
غیبت نکنه
زنا نکنه
به مردم کمک کنه
و ...
آیا یه مورد دیدی که بین رضایت خدا و رضایت امام زمان مغایرت باشه؟
امام زمان از کی خوشش میاد؟
از بنده ای(دقت کن گفتم بنده و منظورم از بنده کسی هست که خدا رو بنده گی میکنه) که خدا ازش راضی باشه.
کسی که امام زمان رو بجای خدا عبادت کنه! نه خدا ازش راضیه نه امام زمان.
موفق باشید
سلام زکریای عزیز

خب هرکی یه شخصیتی داره دیگه!!;)

خیلی قشنگ گفتی
واقعا خیلی از حرفهات عالی بود
ولی در مورد امام زمان
اتفاقا من مخالف اینم که من دارم با کلمات بازی میکنم
دروغ نگه
غیبت نکنه
زنا نکنه
به مردم کمک کنه
و ...
من از یکی از بچه ها دقیقا همین رو پرسیدم
گفتم راضی کردن پدر و مادر ملموسه
اما راضی کردن امام زمان چی؟
ما دقیقا همون کارهایی که برای رضای خداست رو در رضایت اما م زمان می گنجونیم
غیر اینه؟
پس چرا برای رضای خودش این کارها رو نمی کنیم
تو میگی امام زمان از کسی خوشش میاد که خدا ازش راضی باشه
من اصلا با پایه ی این جمله مشکل دارم
که ما چرا خدا رو در این حد هم نزدیک نمی دونیم که بیایم و برای رضای خودش کار کنیم
اصلا واسطه این وسط چرا باید باشه
من کاری به اعتقاد به امام زمان یا مخالفت با این عقیده ندارم دوست من
اما میگم تو بیا یه شخصیت مجازی تعریف کن که تمامی کارهایی که برای رضایت خدا می کنی باعث رضایت اون هم بشه(اصلا یک نرم افزار کامپیوتری!!!)
آیا جایز هست که آخرش به یه جایی برسیم که برای رضایت اون شخصیت مجازی کار کنیم و بگیم رضایت اون رضایت خداست؟
خب تو همون کارها رو به اسم خود خود خود خدا چرا نمی کنی؟

یه وقت اشتباه نشه دوستای من
من نمی گم شخصیت امام زمان مجازیه یا یک چیز دیگه
من مقصودم مفاهیمیه که ما داریم باهاش بازی میکنیم
من متهم به گیر کردن در دایره ی لغاتم
اما کار کردن برای رضایت امام زمان و رضایت خدا دانستن اون رو هم چیزی فراتر از گیر کردن در دایره ی مفاهیم نمی دونم

در مجموع زکریای عزیزم ما در این زمینه تقریبا یه جورایی یه حرفی رو می زنیم
اما یه جورایی من یقین دارم که ما در خیلی از پایه های گفته هامون هم عقیده نیستیم
ولی این یقین رو برای این ابراز می کنم که ...
راستش اصلا نمی دونم چرا این یقین رو ابراز می نمایم!!!

در مورد گفته ی آخر رابین هود عزیز هم
اصلا مسئله اصلی که من فراموش کردم بپرسم اصولا ایا شما به امام زمان اعتقاد دارید ؟
اگر دارید ایا با شخصیت ایشان اشنا هستید و خصوصیات ایشان و وظیفه شان را میدانید ؟
باید بگم که سؤال اولتون یه جورایی شخصیه بیشتر
از این که می گم شخصیه ممکنه برداشت کنین که اعتقاد ندارم
اما در این حد بگم که اینطوریا هم نیست
به هر حال هر کسی در هر زمینه ای یه جور فکر می کنه دیگه!!

اما در مورد سؤال دومتون
ممنون میشم رابین هود عزیزم که از شخصیت ایشان برای من بگویید
میخوام ببینم شما ایشان رو چطور شناختید
شناخت من هم قطعا با توجه به گفته های شما کامل تر خواهد شد

ولی خب
ممنون میشم که مستدل و مستند حرف بزنید
امام زمان در حالی به غیبت صغری رفت که تنها 5 سال داشت
در طول غیبت صغری هم نواب اربعه شخصیت هایی نیستن که خیلی قابل ارجاع و استناد باشن
مثلا برای من بگین از کجا مطمئنین که امام زمان در 5 سالگی به غیبت رفته؟ از کجا میدانید نواب اربعه واقعا با ایشان در ارتباط بودن؟ از کجا میدونید 69 سال بعد(اگر اشتباه نکنم) به غیبت کبری رفتن؟ از کجا میدونین اصلا امام زمان عقاید کنونی و رایج رو می پسنده یا نه؟

در کل باز هم ممنون

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شما
ممنون از پاسختان

اما در همینجا هم با سند قرار دادن قران دارید بر اساس جبر پیش میرید و میگید چون خدا گفته
چگونه ندیدید که محمد، رسول خدا، گفت من نیز انسانی مانند شما هستم با این تفاوت که بر من وحی میشود؟!
"...که فقط کافی است انسان کمی تفکر کند ."
ایا وقتی خدا در قران می گوید دروغ نگویید شما را وادار به جبر کرده ؟
پس شما با این حرف کل قران و دین را رد میکنید !
خدا میگه در ایات من ( مکتوب و غیر مکتوب ) تعقل کنید ، نه اینکه انها را زیر سوال ببرید .
در ضمن در ایات مختلف قران خدا برتری پیغمبر از لحاظ اعمال و نزدیکی به خدا مشهود است ایات مختلفی در ذهنم هست اگر خود ایه را پیدا کردم میگذارم ولی در حال حاضر به همین اکتفا میکنم که در اکثر جاهای قرآن اسم حضرت رسول پس از اسم خدا آمده است .
چرا موضوع ها را با هم قاطی می کنید ؟ در قدیم مردم فکر میکردند پیغمبر فرا تر از انسان است و مقام خدایی دارد ... ما هم این قضیه را رد کرده ... پس اگر قرار بود همه به اندازه هم به خدا نزدیک باشیم دلیل آفرینش چه بود .

خب معلومه که معصوم نبودند
این کجایش بازی با لغات است؟
دوست عزیز در آیه 33 سوره الاحزاب ( آیه تطهیر ) نشاندهنده عصمت پیغمبر و اهل بیت است
در درجه دوم یادتان باشد قران یک کتاب ادبی هست و در زمان خود بخاطر این غالب شد که از لحاظ ادبیات بر تمام کتب و ادباء ان زمان برتری یافت
اتفاقا زیبایی پیغبر بر این بود که خود به اراده خود هیچ گناهی مرتکب نشد و معصوم ماند
نمیدانم شما چگونه بر این باورید که گناه کردن زیبایی دارد .

کدامین اعمال دوست من؟
واقعا دختران ما تا 18 سالگی چه خطاهایی می کنند که حضرت فاطمه(س) ،اطهر، معصوم، و ... شد و اینان نشدند؟
دوست عزیز ما در 5 سالگی که هیچ در 3 سالگی هم خطا میکنیم ( کم احترامی به پدر و مادر و .... ) میتوانید در اطراف خود نگاهی بی اندازید تا متوجه شوید
واقعا به این حرفی که دختران ما تا 18 سالگی چه خطایی می کنند اعتقاد دارید ؟ حضرت زهرا ( س ) در پیش کور مادر زاد هم محجبه بود ، ایشان تا پای جان به پیغمبر و امامشان پایبند بودند اعمال ایشان ، مناجات ها و .... دوست عزیز واقع گرایانه بحث کردن به نتیجه میرسد ، با زیر سوال بردن هیچ کس به هیچ جا نمی رسد

خب الان زلیخا به خدا رسید، الان چه میکند، هنوز هم یوسف یوسف می کند؟
فکر میکنم که در فیلم جواب های زیبایی داده شد ... شمامگر فیلم را ندیدید ؟

شما می گویید یوسف اولی تر از یعقوب بود و امام زمان نیز اولی تر بر ما
بعد می گویید بر یعقوب جایز نبود که با اتصال به اولی تر از خویش به خدا برسد و بر ما جایز که چه عرض کنم، واجب است؟!
دوست عزیز هر اتصال حدی دارد اتصال یعقوب نبی به یوسف نبی نباید مانند کسی باشد که حتی کلام خدا و رضایت او را نمی شناسد در کجاست

خب من هم بنده ی عام بودم و از راه نبی خویش و امامانم به خدا رسیدم
دوست عزیز شما که به خدا رسیدید ، الحمدالله و بالاخره به گفته خودتان از راه پیغمبر و امامان ، خب من هم از اول میگویم از این راه به خداوند میرسیم ...

آیا امام زمان بر سر شما قبا انداخته و شما را زیبا کرده؟ یا چشمان شما را بینا؟
بله من را بینا کرد ...

دوست من
شما در این جمله ی خود بدون هیچ رودربایستی و واسطه ای خدا را متهم کردید
یک بار دیگر بخوانید
این رو از حرف شما نتیجه کردم وگرنه من که خودم به این حرف اعتقاد ندارم
یکی از دوستان مثال هایی از احادیث را اورده بود که یه چیزی فراتر از منافات با عقل بودند
مثالها از کتب 4 گانه هم بودند
دوست عزیز شیعیان پیرو قران و احادیث در کنار هم هستند ، بله احادیث جعلی زیاد هستند اما با عقل منافات دارند و نسبتا به راحتی قابل شناخت ولی در بعضی موارد هم به سختی
اما این دلیل نمیشود ما تمام احادیث را رد کنیم

دوست گرامی من وقتی احادیث در این حد برای شما بدیهی هستن چرا انها را رها نکرده به استدلال با عقل خویش نمی پردازید؟
بدیهی : زمانی امری بدیهی میشود که شما در مورد ان مطلب به فهم کامل رسیدید و دیگر جای سوالی باقی نمانده .

عرفا فراوانند
اما از معروف هایشان من کم کسی رو میشناسم که این مسیرش بوده باشد
مولانا عارف نبود؟
بله عرفا زیاد بودند اما آیا همه اهل کرامت بودند ؟

درسته که در این قبیل گفتگوها بیشتر بحث و کمتر تغییر عقیده رخ میده، اما دوست من این راه همان راه آشنایی و تحقیق درباره ی راههای دیگران هم هست

دوست عزیز انشاالله اینطوری است که شما میگووید من سعی میکنم نظراتم را طوری دهم که تا حد امکان به اسناد و کتب نوشته شده معتبر نزدیک باشد ، امیدوارم که این حرکتم مورد رضای خدا باشه ...

ممنون میشم رابین هود عزیزم که از شخصیت ایشان برای من بگویید
میخوام ببینم شما ایشان رو چطور شناختید
شناخت من هم قطعا با توجه به گفته های شما کامل تر خواهد شد
دوست عزیز در قسمت شناخت امام زمان من مطالب کتاب نجم الثاقب که یکی از معتبر ترین کتب مهدویت است را گذاشته ام که البته پیش مطالعه هایی لازم است اما در این بحث نمی گنجد
در آن کتاب روایت ها را از افراد مختلف نقل کرده و بخاطر همین است که از اعتبار بالایی برخوردار است

در پایان امیدوارم همه به راه راست هدایت شویم . من هم مدعی نیستم و در شناخت او صفرم ...
من برای شما هم احترام زیادی قائل هستم ، این حس کنجکاوی شما را تحسین میکنم .
در آخر من عالم نیستم اگر هم چیزی میدانم از کتب و بحث با دوستان است ، زیر سوال بردن هر چیز اسان است اما پاسخ درست و بجا آسان نیست من هم اگر ببینم جایی در حد من نیست جواب نمیدهم تا سوء تفاهم نشود
ممنون از شما

سلام دوست گرامی من
با اجازه میرم راغ گفته های شما

در ضمن در ایات مختلف قران خدا برتری پیغمبر از لحاظ اعمال و نزدیکی به خدا مشهود است ایات مختلفی در ذهنم هست اگر خود ایه را پیدا کردم میگذارم ولی در حال حاضر به همین اکتفا میکنم که در اکثر جاهای قرآن اسم حضرت رسول پس از اسم خدا آمده است .
دوست گرامی من
بیاید یه کم منصفانه ادامه بدیم
شما گفته بودید این که در قران امده که صدایتان را جلوی پیامبر بلند نکنید دلیل برتری ایشانه و من این رو رد کردم، حالا شما از آیه هایی دیگه حرف میزنید
واقعا شما با تفکر در این که نام پیامبر بعد از خدا آمده به برتری پیامبر رسیدید؟
راستی
این نشانه ی تفاوت عقیده شما با بسیاری از دیگر دوستانه، بسیاری از دوستان عزیز عقیده دارند نام 5 تن بر عرش حک شده، نام آنها درکتب ادیان دیگر آمده، یا در برخی موارد نعمات خدا رو به واسطه ی پیامبر میدانند
آیا اینها با نزدیکی به خدا به واسطه ی عمل تناقض نداره؟
یعنی شما میگید پیامبر اول برتر شد بعد پیامبر؟ یا از اول برتر و پیامبر بود؟
خوب فکر کنید روی گفته های من دوست عزیزم و بعد پاسخ بدید لطفا
پس اگر قرار بود همه به اندازه هم به خدا نزدیک باشیم دلیل آفرینش چه بود .
پس دلیل افرینش رو باید در تفاوت های نزدیکی به خدا پیدا کنیم دیگه؟
دوست عزیز در آیه 33 سوره الاحزاب ( آیه تطهیر ) نشاندهنده عصمت پیغمبر و اهل بیت است
دوست گرامی من
شما قبلا این آیه رو اوردید:
در قران امده : ای پیامبر من از گناه تو گذشتم ، ایا مگر پیامبر معصوم نبودند ؟ )
حالا هم اشاره به ایه ی تطهیر دارید
مگر در تطهیر نیامده که ناپاکی را از شما پاک می کنیم؟ یعنی قبلا ناپاک بودند و الان پاک شدند؟
از این بگذریم
شما در تناقض میان 2 آیه انقدر به توجیه میپردازید که یکی را در حد "هیچ" بدانید؟
این که خدا می گوید ای پیامبر من از گناه تو گذشتم پس چه میشود؟

راستی
شما در مورد گفته های دکتر سروش در رابطه با کلام محمد اطلاعی دارید
خواهش میکنم اگر دارید یا نه، باری دیگر گفته های ایشون رو بدون تعصب بخونید
او ملحد و کافر نیست، اتفاقا او در راستای تطهیر اسلام قدم بر میدارد، تطهیر اسلام از خرافات

دوست عزیز ما در 5 سالگی که هیچ در 3 سالگی هم خطا میکنیم ( کم احترامی به پدر و مادر و .... ) میتوانید در اطراف خود نگاهی بی اندازید تا متوجه شوید
دوست من
شما این پاسخ را در مقابل این گفته ی من دادید که:
کدامین اعمال دوست من؟
؟!!!
یعنی واقعا فکر کردید منظور من این است؟
خب بیاین صریحتر حرف بزنیم
امام زمان در آن 5 سال چه کرد؟
چه کرد که شد اینی که شما میگویید؟
از 1 تا 5 سالگی یا به قول شما از 3 تا 5 سالگی ، با علم خود، با درک بالای خود، با تقوای اکتسابی خود در راه خدا گام برداشت که انقدر عزیز و نزدیک شد؟!
دوست من تو رو خدا به جای دعوت به عقل کمی انصاف داشته باشید
واقعا به این حرفی که دختران ما تا 18 سالگی چه خطایی می کنند اعتقاد دارید ؟ حضرت زهرا ( س ) در پیش کور مادر زاد هم محجبه بود ، ایشان تا پای جان به پیغمبر و امامشان پایبند بودند اعمال ایشان ، مناجات ها و .... دوست عزیز واقع گرایانه بحث کردن به نتیجه میرسد ، با زیر سوال بردن هیچ کس به هیچ جا نمی رسد

خدا رو شکر که شما با واقع گرایی و دقت گفته های من رو مطالعه می کنید و در حالی که من گفته های دیگران رو هم نقل می کنم محکوم به زیر پا گذاشتن دیگران میشوم
حضرت فاطمه ی زهرا 18 سال عمر کرد، در 18 سالگی که فاطمه ی زهرا نشد
در 9 سالگی ازدواج کرد
اگر در 10 سالگی فوت میکرد شما الان در مورد ایشان قضاوت متفاوتی میکردید؟
دوست من حظرت فاطمه(به عنوان نمونه ای از معصومین) در 3 سالگی خطایی مرتکب نشد؟
در 4 سالگی چطور؟
در 7، 8 و الی آخر...
اگر نشد که واقعا چرا نشد؟
چرا یک کودکی اشتباه نمی کند؟
به دلیل علم بالا، درک و تقوای اکتسابی؟!!
در نظر بگیرید که شما گفتید:
اتفاقا زیبایی پیغبر بر این بود که خود به اراده خود هیچ گناهی مرتکب نشد و معصوم ماند
نمیدانم شما چگونه بر این باورید که گناه کردن زیبایی دارد .
دوست من
من هم زیبایی رو در این میدانم که پیامبر بتواند و نکند، اما اگر بتواند و نکند چرا باید در 4 سالگی هم نکند؟به دلیل کدامین اراده ی برتر یا درک والاتر؟

از این گذشته شما که انقدر تحقیق کردید حتما میدانید که معصوم به دلیل لطف خدا گناه نمی کند و به دلیل درک بالای خویش اشتباه؛
یعنی در فقه شیعه معصومیت خدادادیست، نه اکتسابی؟
حالا حرفتون رو پس می گیرید یا در همین راستا ادامه بدیم؟
یعنی شما گفتید "که پیامبر میتونست و به اراده ی خود گناه نکرد"
بعد میگید که "خدا نذاشت که گناه کنه؟!!!"

فکر میکنم که در فیلم جواب های زیبایی داده شد ... شمامگر فیلم را ندیدید
من بیشتر از این که فیلم را ببینم به آن خندیدم
در نمایش مسائل حضرت یوسف، حضرت یعقوب و زلیخا و ... نیز فیلمی پر از توجیهات الکی!
اما در فیلم جوابی به این سؤال من داده نشد
شما اگر جوابی دیدید بگید
دوست عزیز شما که به خدا رسیدید ، الحمدالله و بالاخره به گفته خودتان از راه پیغمبر و امامان ، خب من هم از اول میگویم از این راه به خداوند میرسیم ...
دوست من
من که رسیدم پس بی خیال ائمه و پیامبر شم دیگه؟!!!

راستی من در تایید شما نگفتم، گفتم بر فرض که گفته های شما درست باشد ...

بله من را بینا کرد ...
دوست من
من از شما خواهش کردم منصفانه پاسخ بدید
البته مهم نیست
به هر حال من در ادامه ی این بخش از شما خواسته بودم اگر با من روراست نیستید با خود باشید، که انگار خداروشکر شما عدم روراستی با من و روراستی با خود رو که مهمتر هم هست برگزیدید
این رو از حرف شما نتیجه کردم وگرنه من که خودم به این حرف اعتقاد ندارم
ببخشید گفتید به کدام حرف اعتقاد ندارید؟
به این که "
چرا انقدر با این وسیله، این حجت، غریبیم؟" ؟!!!

قبل از این که پاسخ بدید و به دلیل صرفه جویی در وقت میگم، لطفا گفته های امام کاظم در مورد عقل رو به یاد بیارید

و البته نقل قولی که شما به آن پاسخ دادید
من پاسخ نگرفتم و به همین دلیل تکرار میکنم و قضاوت را به خود شما میگذارم
این گفته ی شماست:
دقت کنید که این گفته ی شما در موررد میزان عقله، نه میزان بهره از آن
خودمونیم، اگر یک کلمه بگویید این جمله رو اشتباه گفتید چی میشه؟
اصلا بذارین من راحت یک اشتباه خودم رو اعتراف کنم تا شما هم رودربایستی نکنید
من در گفتن این جمله که :
"اما در همینجا هم با سند قرار دادن قران دارید بر اساس جبر پیش میرید و میگید چون خدا گفته" اشتباه کردم،
البته با توجه به برداشت شما می گم که چرا من صریحتر بیانش نکردم
منظور من این بود که شما با اتکا به درستی قران و در پی اون گفته های خدا، دارید از تعقل در مورد این موضوع سرباز میزنید و می گید چون خدا خواسته پس اینطوره!
در واقع من کلمه ی جبر رو بیخودی اوردم، باید می گفتم عقل گریزی!!

دوست عزیز شیعیان پیرو قران و احادیث در کنار هم هستند ، بله احادیث جعلی زیاد هستند اما با عقل منافات دارند و نسبتا به راحتی قابل شناخت ولی در بعضی موارد هم به سختی
اما این دلیل نمیشود ما تمام احادیث را رد کنیم
دوست عزیزم
شیعیان الزامی در پیروی از احادیث ندارند
لااقل در فقه شیعه اینطور نیست
بدیهی : زمانی امری بدیهی میشود که شما در مورد ان مطلب به فهم کامل رسیدید و دیگر جای سوالی باقی نمانده .
ممنون
بله عرفا زیاد بودند اما آیا همه اهل کرامت بودند ؟
مولانا اهل کرامت نبود؟
ابی سعید ابی الخیر چطور؟
اصلا بیاید عبارت اهل کرامت رو هم بذاریم کنار
راحت بگید اهل کرامت و عارف بودن اما " امام زمانی " نبودن
موافقید؟
که البته از مولانا سنی انتظار امام زمانی بودن هم نیست
یک راه دیگر هم داریم دوست گرامی من
بیایم و یه حالی به دیگر عقاید و ادیان بدیم و اجازه بدیم که اونها هم خدایی باشن و فقط خودمون رو ته ته اش ندونیم
با این یکی موافقید؟

در کل دوست من از پاسخ های شما واقعا ممنونم
فقط اگر برخی قسمت های مانده را هم پاسخ میدادید ممنون تر هم میشدم

به خدا میسپارمتون

zahra.as

عضو جدید
بسه ديگه

بسه ديگه

ديگه بحث هاي كليشه اي تون خسته كننده شده اولا شما پرشين دختري يا پسر ؟؟؟
دوما امام زمان ظهور مي كند چه شما به او اعتقاد داشته باشي چه نداشته باشي پس كوتاه بياييد

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست گرامی من
با اجازه میرم راغ گفته های شما

دوست گرامی من
بیاید یه کم منصفانه ادامه بدیم
شما گفته بودید این که در قران امده که صدایتان را جلوی پیامبر بلند نکنید دلیل برتری ایشانه و من این رو رد کردم، حالا شما از آیه هایی دیگه حرف میزنید
واقعا شما با تفکر در این که نام پیامبر بعد از خدا آمده به برتری پیامبر رسیدید؟
راستی
این نشانه ی تفاوت عقیده شما با بسیاری از دیگر دوستانه، بسیاری از دوستان عزیز عقیده دارند نام 5 تن بر عرش حک شده، نام آنها درکتب ادیان دیگر آمده، یا در برخی موارد نعمات خدا رو به واسطه ی پیامبر میدانند
آیا اینها با نزدیکی به خدا به واسطه ی عمل تناقض نداره؟
یعنی شما میگید پیامبر اول برتر شد بعد پیامبر؟ یا از اول برتر و پیامبر بود؟
خوب فکر کنید روی گفته های من دوست عزیزم و بعد پاسخ بدید لطفا

پس دلیل افرینش رو باید در تفاوت های نزدیکی به خدا پیدا کنیم دیگه؟

دوست گرامی من
شما قبلا این آیه رو اوردید:

حالا هم اشاره به ایه ی تطهیر دارید
مگر در تطهیر نیامده که ناپاکی را از شما پاک می کنیم؟ یعنی قبلا ناپاک بودند و الان پاک شدند؟
از این بگذریم
شما در تناقض میان 2 آیه انقدر به توجیه میپردازید که یکی را در حد "هیچ" بدانید؟
این که خدا می گوید ای پیامبر من از گناه تو گذشتم پس چه میشود؟

راستی
شما در مورد گفته های دکتر سروش در رابطه با کلام محمد اطلاعی دارید
خواهش میکنم اگر دارید یا نه، باری دیگر گفته های ایشون رو بدون تعصب بخونید
او ملحد و کافر نیست، اتفاقا او در راستای تطهیر اسلام قدم بر میدارد، تطهیر اسلام از خرافات

دوست من
شما این پاسخ را در مقابل این گفته ی من دادید که:

؟!!!
یعنی واقعا فکر کردید منظور من این است؟
خب بیاین صریحتر حرف بزنیم
امام زمان در آن 5 سال چه کرد؟
چه کرد که شد اینی که شما میگویید؟
از 1 تا 5 سالگی یا به قول شما از 3 تا 5 سالگی ، با علم خود، با درک بالای خود، با تقوای اکتسابی خود در راه خدا گام برداشت که انقدر عزیز و نزدیک شد؟!
دوست من تو رو خدا به جای دعوت به عقل کمی انصاف داشته باشید

خدا رو شکر که شما با واقع گرایی و دقت گفته های من رو مطالعه می کنید و در حالی که من گفته های دیگران رو هم نقل می کنم محکوم به زیر پا گذاشتن دیگران میشوم
حضرت فاطمه ی زهرا 18 سال عمر کرد، در 18 سالگی که فاطمه ی زهرا نشد
در 9 سالگی ازدواج کرد
اگر در 10 سالگی فوت میکرد شما الان در مورد ایشان قضاوت متفاوتی میکردید؟
دوست من حظرت فاطمه(به عنوان نمونه ای از معصومین) در 3 سالگی خطایی مرتکب نشد؟
در 4 سالگی چطور؟
در 7، 8 و الی آخر...
اگر نشد که واقعا چرا نشد؟
چرا یک کودکی اشتباه نمی کند؟
به دلیل علم بالا، درک و تقوای اکتسابی؟!!
در نظر بگیرید که شما گفتید:

دوست من
من هم زیبایی رو در این میدانم که پیامبر بتواند و نکند، اما اگر بتواند و نکند چرا باید در 4 سالگی هم نکند؟به دلیل کدامین اراده ی برتر یا درک والاتر؟

از این گذشته شما که انقدر تحقیق کردید حتما میدانید که معصوم به دلیل لطف خدا گناه نمی کند و به دلیل درک بالای خویش اشتباه؛
یعنی در فقه شیعه معصومیت خدادادیست، نه اکتسابی؟
حالا حرفتون رو پس می گیرید یا در همین راستا ادامه بدیم؟
یعنی شما گفتید "که پیامبر میتونست و به اراده ی خود گناه نکرد"
بعد میگید که "خدا نذاشت که گناه کنه؟!!!"

من بیشتر از این که فیلم را ببینم به آن خندیدم
در نمایش مسائل حضرت یوسف، حضرت یعقوب و زلیخا و ... نیز فیلمی پر از توجیهات الکی!
اما در فیلم جوابی به این سؤال من داده نشد
شما اگر جوابی دیدید بگید

دوست من
من که رسیدم پس بی خیال ائمه و پیامبر شم دیگه؟!!!

راستی من در تایید شما نگفتم، گفتم بر فرض که گفته های شما درست باشد ...

دوست من
من از شما خواهش کردم منصفانه پاسخ بدید
البته مهم نیست
به هر حال من در ادامه ی این بخش از شما خواسته بودم اگر با من روراست نیستید با خود باشید، که انگار خداروشکر شما عدم روراستی با من و روراستی با خود رو که مهمتر هم هست برگزیدید

ببخشید گفتید به کدام حرف اعتقاد ندارید؟
به این که "
چرا انقدر با این وسیله، این حجت، غریبیم؟" ؟!!!

قبل از این که پاسخ بدید و به دلیل صرفه جویی در وقت میگم، لطفا گفته های امام کاظم در مورد عقل رو به یاد بیارید

و البته نقل قولی که شما به آن پاسخ دادید
من پاسخ نگرفتم و به همین دلیل تکرار میکنم و قضاوت را به خود شما میگذارم
این گفته ی شماست:

دقت کنید که این گفته ی شما در موررد میزان عقله، نه میزان بهره از آن
خودمونیم، اگر یک کلمه بگویید این جمله رو اشتباه گفتید چی میشه؟
اصلا بذارین من راحت یک اشتباه خودم رو اعتراف کنم تا شما هم رودربایستی نکنید
من در گفتن این جمله که :
"اما در همینجا هم با سند قرار دادن قران دارید بر اساس جبر پیش میرید و میگید چون خدا گفته" اشتباه کردم،
البته با توجه به برداشت شما می گم که چرا من صریحتر بیانش نکردم
منظور من این بود که شما با اتکا به درستی قران و در پی اون گفته های خدا، دارید از تعقل در مورد این موضوع سرباز میزنید و می گید چون خدا خواسته پس اینطوره!
در واقع من کلمه ی جبر رو بیخودی اوردم، باید می گفتم عقل گریزی!!

دوست عزیزم
شیعیان الزامی در پیروی از احادیث ندارند
لااقل در فقه شیعه اینطور نیست

ممنون

مولانا اهل کرامت نبود؟
ابی سعید ابی الخیر چطور؟
اصلا بیاید عبارت اهل کرامت رو هم بذاریم کنار
راحت بگید اهل کرامت و عارف بودن اما " امام زمانی " نبودن
موافقید؟
که البته از مولانا سنی انتظار امام زمانی بودن هم نیست
یک راه دیگر هم داریم دوست گرامی من
بیایم و یه حالی به دیگر عقاید و ادیان بدیم و اجازه بدیم که اونها هم خدایی باشن و فقط خودمون رو ته ته اش ندونیم
با این یکی موافقید؟

در کل دوست من از پاسخ های شما واقعا ممنونم
فقط اگر برخی قسمت های مانده را هم پاسخ میدادید ممنون تر هم میشدم

به خدا میسپارمتون
سلام
جناب پرشین حرفهای شما بیشتر به لجبازی شبهاهت دارد تا بحث
من قبلا هم گفتم عالم نیستم که بخواهم شما رو توجیه کنم و فکر میکنم بیش از این بحث کردن نتنها فایده ندارد بلکه ضرر بیشتری دارد
در ضمن من رو راست هستم شما اگر از حال من خبر ندارید چنین حقی ندارید مرا متهم کنید .
درضمن در مورد آیه ای که گفتم : خداوند از گناه قوم پیغمبر گذشت نه از گناه خود پیغمبر
اگر پیغمبر گناهی مرتکب میشد مانند یوسف که ترک اولی کرد مانند یونس که نافرمانی کرد به عذاب دچار میشد ...
من دیگر بحثی ندارم ، شما بزنید به حساب ضعف من ، امیدوارم در تنهایی خود به مطالب گفته شده تفکر کنید ! من هم سعی در چنین کاری میکنم ...
یا حق ... :gol:

بالا