مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

fafajooon

عضو جدید
دوستان تاپیک خیلی خوبی بود اما من هنوز به نتیجه ای نرسیدم که برای داخل خونه چی بخرم!

میخوام داخل این باکس ها که روی دیوار نصب میشن بذارم. به خاطر همین دوست دارم آویز باشه که دیده شه. اما چیزی پیدا نکردم!!!!!!!!!

میشه کمکم کنین؟

deremel400

عضو جدید
ممنون از پاسختون ماسه یا کود گوسفندی لازم نیست؟؟؟؟؟؟(مخصوصا ماسه)

یک سوال دیگه دارم.
من هرچی گل دیفن باخیا یا کروتون خریدم .خود فروشنده داخل گلدان را پر کرده از برگ های تیره رنگ که فکر کنم برگ تخمیر شده یا همچین چیزی باشه(اسمشو بلد نیستم)وقتی به مغازه دار میگم یک گونی از همین ترکیبی که داخل گلدانهای خودت می ریزی به من هم بده.میاد پاکت خاک برگ میده و میگه همینه که تو گلدانه اما اصلا این طور نیست.وترکیباتی کاملا متفاوت داره و باعث میشه هر بار که من گلدان گیاه را بزرگ میکنم یا کلا گیاه می خشکه یا ضعیف میشه.
در خانه هم درخت زیاد داریم و پاییز میتونم برگها را جمع کنم اما بلد نیستم چه طوری میشه برگها را اون شکلی تبدیلش کرد .امسال پاییز برگها را داخل پلاستیک ریختم و گذاشتم که کنار انباری رنگش سیاه شده اما کپک زده مشکلی نداره
؟؟؟؟؟؟؟

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان تاپیک خیلی خوبی بود اما من هنوز به نتیجه ای نرسیدم که برای داخل خونه چی بخرم!

میخوام داخل این باکس ها که روی دیوار نصب میشن بذارم. به خاطر همین دوست دارم آویز باشه که دیده شه. اما چیزی پیدا نکردم!!!!!!!!!

میشه کمکم کنین؟

پتوس گل خوبیه

ولی فک کنم اگه سوالت رو اینجا مطرح کنی بهتر باشه عزیز!!!
:gol:

[h=1]پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی[/h]

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون ماسه یا کود گوسفندی لازم نیست؟؟؟؟؟؟(مخصوصا ماسه)

یک سوال دیگه دارم.
من هرچی گل دیفن باخیا یا کروتون خریدم .خود فروشنده داخل گلدان را پر کرده از برگ های تیره رنگ که فکر کنم برگ تخمیر شده یا همچین چیزی باشه(اسمشو بلد نیستم)وقتی به مغازه دار میگم یک گونی از همین ترکیبی که داخل گلدانهای خودت می ریزی به من هم بده.میاد پاکت خاک برگ میده و میگه همینه که تو گلدانه اما اصلا این طور نیست.وترکیباتی کاملا متفاوت داره و باعث میشه هر بار که من گلدان گیاه را بزرگ میکنم یا کلا گیاه می خشکه یا ضعیف میشه.
در خانه هم درخت زیاد داریم و پاییز میتونم برگها را جمع کنم اما بلد نیستم چه طوری میشه برگها را اون شکلی تبدیلش کرد .امسال پاییز برگها را داخل پلاستیک ریختم و گذاشتم که کنار انباری رنگش سیاه شده اما کپک زده مشکلی نداره؟؟؟؟؟؟؟

برای گلدون معمولاً از آمیخته های خاکی استفاده می کنن. یعنی مثلاً خاکبرگ+ماسه + خاک باغچه یا ورمی کمپوست با نسبت 1:1:1 گاهی هم شلتوک برنج استفاده میشه برای سبکی بیشتر

تو خونه هم برگ هایی رو که جمع می کنی بریزشون تو یه چاله ای که توی باغچه کندی یا اگه جا نداری تو یه گلدون، بعد خاک بریز روش تا بپوسه.... چند روز یه بار آب بهشون بده تا تخمیر خوب انجام بشه....
:gol:
من پوست میوه ها رو اینجوری کردم حدود یک ماه و نیمه پوسید و هیچی ازشون نموند...

deremel400

عضو جدید
برای گلدون معمولاً از آمیخته های خاکی استفاده می کنن. یعنی مثلاً خاکبرگ+ماسه + خاک باغچه یا ورمی کمپوست با نسبت 1:1:1 گاهی هم شلتوک برنج استفاده میشه برای سبکی بیشتر تو خونه هم برگ هایی رو که جمع می کنی بریزشون تو یه چاله ای که توی باغچه کندی یا اگه جا نداری تو یه گلدون، بعد خاک بریز روش تا بپوسه.... چند روز یه بار آب بهشون بده تا تخمیر خوب انجام بشه....:gol: من پوست میوه ها رو اینجوری کردم حدود یک ماه و نیمه پوسید و هیچی ازشون نموند...
این برگهایی که بریزم داخل گلدون باید ته گلدون سوراخ باشه و هواا بخوره درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چقدری روشون خاک بریزم ؟؟؟؟؟؟؟دوتا بند انگشت خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یک سوال دیگه هم دارم: من اکثرا با کاشت بذرهای ریز مشکل دارم اگر روشون کم خاک بریزم موقع آب دادن شسته میشه اگر هم زیاد خاک بریزم اصلا سبز نمیشه .یک گلخانه دار گفت روشون یک لایه نازک ماسه بریز آیا این کار درستیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بذر توانایی بیرون اومدن از زیر ماسه را داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
این برگهایی که بریزم داخل گلدون باید ته گلدون سوراخ باشه و هواا بخوره درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چون میخایم بپوسه خیلی اهمیت نداره...باشه بد نیست

چقدری روشون خاک بریزم ؟؟؟؟؟؟؟دوتا بند انگشت خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آره خوبه

یک سوال دیگه هم دارم: من اکثرا با کاشت بذرهای ریز مشکل دارم اگر روشون کم خاک بریزم موقع آب دادن شسته میشه اگر هم زیاد خاک بریزم اصلا سبز نمیشه .یک گلخانه دار گفت روشون یک لایه نازک ماسه بریز آیا این کار درستیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بذر توانایی بیرون اومدن از زیر ماسه را داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه دو سه میلیمتر بشه ضخامت ماسه مشکل نداره!!!! انقدر جوونه رو دست کم نگیر...

در ضمن خودم برای اینکه ماسه ها هم شسته نشه موقع آبیاری هم یه پارچه حریر میکشم روش بعد آروم آب میدمش..
.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ببخشید جسارت نباشه ها جلو شما بزرگترا من حرف میزنم اما کریستالون کوده دانه ژله ای نیست در واقع منم چند وقت پیش رفتم گلفروشی گفتم توت فرنگیم ظعیفه بهم یه کود صورتی رنگ داد گفت این کود کریستالون هست و مخصوص بوته های میوه داره گفت تاثیر زیادی در درشتی میوه ها داره ، هر چند من بیشتر از حد معمول استفاده کردم و توت فرنگیم خشک شد ولی زیاد دیدم که توصیه میشه برای گیاهان میوه دار ........
خواهش ميكنم خانوم ما هم اينجا داريم چيز ياد ميگيريم اگه من گفتم خاك ژله اي بخاطر اين بود كه يه مدتي مرسوم بود و اغلب در باره اون سوال ميشد

اما اين كود كريستالون البته ظاهرا اسم تجاريشه و من بار اوله كه ديدم بنظر من اين اسم گذاريها برا فروشه كالا هست و البته بدون شك نوع تركيب عناصر در اونواع مختلفش فرق ميكنه

اونچه ما ميدونيم اينه عناصر غذايي دو نوع هستن پر مصرف ها كه در واقع سه عنصر ازت فسفر و پتاس معروفترين اونها هستند و كم مصرفها كه شامل اهن موليبدن بور و..... كه عناصري هستند كه گياه به مقدار كم به اونها نياز داره و مصرفشون اما ضروري هست و اما نحوه توليد و عرضه اينها و نوع مصرفشون در مدلهاي مختلف تجاري متفاوت هست برخي بصورت جامد برخي مايع و برخي بصورت اسپري شده مصرف ميشن

و البته من خودم بهترين روش رو دادن كود كاملا پوسيده حاصل از طبيعت ميدونم كه هيچ خطري برا گياه و انسان نداره

آخرین ویرایش:

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یک سوال:
این گیاهی که سطح گلدان را پوشانده ، نوعی خزه است؟
اگر بله ممکن است اسم مشخصاتش را بفرمایید؟
(50).jpg

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یک سوال:
مشاهده پیوست 93535

زیاد پیدا نیست ولی احتمالا خزه باشه

اون گیاهی که وسطش سبز شده هم ماریجوانا باید باشه :)

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
دوستان یک سوال:
مشاهده پیوست 93535
ظاهرا اين يا بايد گلسنگ باشه يا خزه اسفاگنوم و صد البته محيط نگهداري اين گياهان بايد بسيار مرطوب باشه

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممکن است لطفا کتاب فارسی زبان در باره ی خزه ها معرفی کنید؟
من توی اینترنت را خیلی گشتم ، کتابخانه هم همین طور ، ولی چیز زیادی پیدا نکردم .:weirdsmiley:
واقعا دارم کلافه میشوم .:wallbash:
شما اطلاعات خودتان را از کجا به دست آورده اید؟:w20:
لطفا منبع معرفی کنید:crying:

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
ممکن است لطفا کتاب فارسی زبان در باره ی خزه ها معرفی کنید؟
من توی اینترنت را خیلی گشتم ، کتابخانه هم همین طور ، ولی چیز زیادی پیدا نکردم .:weirdsmiley:
واقعا دارم کلافه میشوم .:wallbash:
شما اطلاعات خودتان را از کجا به دست آورده اید؟:w20:
لطفا منبع معرفی کنید:crying:
سلام دوست خوب شرمنده مبدونم ده روزی هست دنبال مطلب در رابطه با خزه هستید من اطلاعات خاصی در این مورد ندارم امیدوارم بقیه دوستان کمک کنند اگر مطلب یا کتابی هم پیدا کردم چشم

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خوب شرمنده مبدونم ده روزی هست دنبال مطلب در رابطه با خزه هستید من اطلاعات خاصی در این مورد ندارم امیدوارم بقیه دوستان کمک کنند اگر مطلب یا کتابی هم پیدا کردم چشم

دشمنتان شرمنده . ممنونم:redface:

minafadat

عضو جدید
سلام عجیب جویای آقای عجب هستم. جناب اقای عجب خوشحال میشم خودتونو به من نشون بدین مطمئنم هنوز در تالار هستین ولی با اسمی دیگری! باهاتون کار مهمی دارم

سبزانگشتی

عضو جدید
سلام دوستان
این کاج مطبق منه
جدیدا برگهای شاخه های پایینش درحالی که هنوز سبز هستن از شاخه جدا میشن!
عکساشو میذارم ممنون میشم راهنماییم کنین.

20120417_155636.jpg20120417_155912.jpg

deremel400

عضو جدید
سوالاتی در مورد گل نرگس

سوالاتی در مورد گل نرگس

سلام
من گلهای نرگسم تقریبا برگهاش زرد شد و پبازها را از خاک خارج کردم و شستم .

1-این کار من درست بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟برای این کار زود نبوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2-سم قارچ کش پودری داخل خانه دارم چه طوری پیازها را ضدعفونی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همین طوری بندازم داخل پودر ها یا اینکه پودر را داخل آب حل کنم و بندازن داخل آب؟؟؟؟؟؟

3-اگر بخواهم امسال یک یا چند بار دیگر ازشون گل بگیرم باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(نحوه نگه داری در یخچال؟؟؟؟؟؟؟زمان ماندن در یخچال؟؟؟؟؟؟؟؟؟و زمان کشت دوباره در خاک .شرایط اقیلمی هم اصفهان)

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من ميخوام براي ارشد هواشناسي بخونم بهش علاقه دارم البته هواشناسي كشاورزي
البته يه درس توي كنكور داره به اسم هيدرولوژي ميخواستم بدونم اين درس از درسهاي شماست؟ چطور درسيه؟ سخته؟ به نظرتون براي ارشد منبع براي خوندنش چي بهتره؟ اخه من رشته ام كارداني گياهپزشكي و الان هم مديريت تلفيقي آفات هست

po7ya

عضو جدید
سلام دوستان
این کاج مطبق منه
جدیدا برگهای شاخه های پایینش درحالی که هنوز سبز هستن از شاخه جدا میشن!
عکساشو میذارم ممنون میشم راهنماییم کنین.

مشاهده پیوست 93850مشاهده پیوست 93851

سبز انگشتی جان من تا حالا 2 تا از این کاج مطبق ها داشتم
یکیش حدود 7 سال پیش بود ، یه روز صبح داشتم بهش آب می پاشیدم که متوجه شدم بین تمام برگهاش یه چیزی مثل تار عنکبوت گرفته بعد از پرس و جو بهم گفتند نوعی کنه است و سم کنه کش هم زدم ولی متاسفانه دیر شده بود جالب این بود که برگهاش هنوز سبز بودند و فقط در نور شدید آفتاب اگه به برگها آب می پاشیدی و با دقت به اونها نگاه میکردی متوجه حالت پنبه ای شکل بین برگها میشدی!
دومیش حدود 2 سال پیش خریدم خیلی هم موقع خرید و هم در نگهداریش دقت کردم از خیلی از گلفروشها هم در موردش سوال کردم ولی نهایتاٌ به این نتیجه رسیدم که نگهداری این گیاه در خانه کار ساده ای نیست مثلاٌ همین نکته ای که شما اشاره کردین در خصوص ریزش برگهای شاخه های پایینی گیاه فقط مشکل شما نیست اگه در بانکها و یا ادارات که این گیاه را دارند دقت کرده باشین تقریباٌ تمام اونها با این مشکل مواجه هستند مگر اینکه گیاهشون رو تازه خریداری کرده باشند که اون هم تا چند وقت دیگر به این وضع دچار میشه در حالیکه در گلفروشیها درختان کاج مطبق خیلی بزرگی دارند ک برگهای پایین آنها کاملاٌ سالم هستند . در کتاب گلهای آپارتمانی و مشاوره گیاه پزشکی مهندس اسماعیل پیش بین صفحه 171 علت ریزش برگهای شاخه های پایینی گیاه کاج مطبق را پیر شدن گیاه و یا تاریکی بیش از اندازه دانسته اند درحالیکه گیاه من جوان بود و نور خوبی هم داشت ولی باز هم دچار ریزش برگ میشد در ضمن متوجه شدم در فصل زمستان این ریزش بیشتر میشود احتمال دادم در اثر سیستمهای گرمایشی و خشک بودن هوا باشد و دیگر اینکه دمای بالا را این گیاه نمیتواند تحمل کند ( در تابستان به دلیل وجود کولر آبی هم هوای داخل خانه خنک میماند هم رطوبت هوا بالا میرود) و در کل به هوای تازه و اکسیژن زیادی احتیاج دارد و گیاه داخل گلدان نور مستقیم آفتاب را اگر هم بتواند تحمل کند ولی باعث میشود رنگ برگها به سفیدی بزند و دیگر اون زیبایی را نداشته باشد به خاطر اینکه این شرایط را در داخل خانه نمیتوانستم براش فراهم کنم ناچاراٌ به پارکینگ منتقلش کردم هم هوای خنک تری داشت هم نورگیر بهتری و هم اینکه در بهار به لحاظ بارندگی رطوبت هوا بالاتر هست و هوا جریان دارد و هر چند وقت هم با شلنگ حیاط سر تا پاشو با آب خیس میکنم در خصوص آبیاری هم به نظرم رسید که آب زیاد هم این عارضه را تشدید میکند به همین خاطر آبیاری را کم کردم یعنی تا خاک کاملاٌ خشک نشه بهش آب نمیدم به کود زیادی هم احتیاج نداردماهی یکبار کریستالون 18-18-18 خیلی کم در آب حل میکنم و بعد از آبیاری بهش میدم در کل با اینکه برگهای پایینیش رو از دست داده ولی به نظر من هنوز زیباست و دوستش دارم
در خاتمه از تمامی دوستان متخصص خواهش میکنم اگر نکته ای به نظرشون میرسه راهنمایی بفرمایند ممنونم

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان يه سوال اساسي داشتم .چه گياهاني هستن كه با غده تكثير پيدا ميكنند؟؟؟:razz:
گیاهانی مانند سیب زمینی و گیاه زینتی کالادیوم و در بین علف های هرز برای مثال اویارسلام بنفش با غده (tuber) تکثیر می شوند. در واقع غده ساقه تغییر شکل یافته زیر زمینی حاوی جوانه (چشمک) است، که در تولید گیاهان جدید نقش دارند.

آخرین ویرایش:

سبزانگشتی

عضو جدید
سبز انگشتی جان من تا حالا 2 تا از این کاج مطبق ها داشتم
یکیش حدود 7 سال پیش بود ، یه روز صبح داشتم بهش آب می پاشیدم که متوجه شدم بین تمام برگهاش یه چیزی مثل تار عنکبوت گرفته بعد از پرس و جو بهم گفتند نوعی کنه است و سم کنه کش هم زدم ولی متاسفانه دیر شده بود جالب این بود که برگهاش هنوز سبز بودند و فقط در نور شدید آفتاب اگه به برگها آب می پاشیدی و با دقت به اونها نگاه میکردی متوجه حالت پنبه ای شکل بین برگها میشدی!
دومیش حدود 2 سال پیش خریدم خیلی هم موقع خرید و هم در نگهداریش دقت کردم از خیلی از گلفروشها هم در موردش سوال کردم ولی نهایتاٌ به این نتیجه رسیدم که نگهداری این گیاه در خانه کار ساده ای نیست مثلاٌ همین نکته ای که شما اشاره کردین در خصوص ریزش برگهای شاخه های پایینی گیاه فقط مشکل شما نیست اگه در بانکها و یا ادارات که این گیاه را دارند دقت کرده باشین تقریباٌ تمام اونها با این مشکل مواجه هستند مگر اینکه گیاهشون رو تازه خریداری کرده باشند که اون هم تا چند وقت دیگر به این وضع دچار میشه در حالیکه در گلفروشیها درختان کاج مطبق خیلی بزرگی دارند ک برگهای پایین آنها کاملاٌ سالم هستند . در کتاب گلهای آپارتمانی و مشاوره گیاه پزشکی مهندس اسماعیل پیش بین صفحه 171 علت ریزش برگهای شاخه های پایینی گیاه کاج مطبق را پیر شدن گیاه و یا تاریکی بیش از اندازه دانسته اند درحالیکه گیاه من جوان بود و نور خوبی هم داشت ولی باز هم دچار ریزش برگ میشد در ضمن متوجه شدم در فصل زمستان این ریزش بیشتر میشود احتمال دادم در اثر سیستمهای گرمایشی و خشک بودن هوا باشد و دیگر اینکه دمای بالا را این گیاه نمیتواند تحمل کند ( در تابستان به دلیل وجود کولر آبی هم هوای داخل خانه خنک میماند هم رطوبت هوا بالا میرود) و در کل به هوای تازه و اکسیژن زیادی احتیاج دارد و گیاه داخل گلدان نور مستقیم آفتاب را اگر هم بتواند تحمل کند ولی باعث میشود رنگ برگها به سفیدی بزند و دیگر اون زیبایی را نداشته باشد به خاطر اینکه این شرایط را در داخل خانه نمیتوانستم براش فراهم کنم ناچاراٌ به پارکینگ منتقلش کردم هم هوای خنک تری داشت هم نورگیر بهتری و هم اینکه در بهار به لحاظ بارندگی رطوبت هوا بالاتر هست و هوا جریان دارد و هر چند وقت هم با شلنگ حیاط سر تا پاشو با آب خیس میکنم در خصوص آبیاری هم به نظرم رسید که آب زیاد هم این عارضه را تشدید میکند به همین خاطر آبیاری را کم کردم یعنی تا خاک کاملاٌ خشک نشه بهش آب نمیدم به کود زیادی هم احتیاج نداردماهی یکبار کریستالون 18-18-18 خیلی کم در آب حل میکنم و بعد از آبیاری بهش میدم در کل با اینکه برگهای پایینیش رو از دست داده ولی به نظر من هنوز زیباست و دوستش دارم
در خاتمه از تمامی دوستان متخصص خواهش میکنم اگر نکته ای به نظرشون میرسه راهنمایی بفرمایند ممنونم

ممنونم از توجه و توضیحاتتون
من درختمو تو پاسو نگهداری میکنم
همه ی مواردی که اشاره کردین بی شک میتونن عاملش باشن
ولی درمورد خودم فکر کنم نرسیدن نور به پایین درخت عامل اصلی باشه
چون پاسو روشنه ولی آفتاب نداره و چون نور از بالا میتابه شاخه های پایین کم نور میشن.
بله درخت شما همچنان قشنگه!
سبزباشید:smile:

سبزانگشتی

عضو جدید
و یک سوال دیگه
من زیاد مایل به استفاده از سموم شیمیایی برای گیاهانم نیستم
چندوقته که حسن یوسف هام دچار شپشک شدن!
پیش از اون هم گیاه سیسوس ام شپشک داشت که به روش فیزیکی کنترلش کردم یعنی هرازگاهی با چوب پنبه تمیزشون میکنم و تقریبا کنترل شده و مشکلی وجود نداشته.(حسن یوسف هام جدا از سیسوس هستن یعنی شپشک از سیسوس منتقل نشده)
ولی درمورد حسن یوسف قضیه کمی جدی تر شده هرچه برشون میدارم بازم هستن.
خواستم ببینم که کسی از دوستان یه روش خونگی برای کنترل شپشک سراغ داره یا اینکه باید یه ناچار از مالاتیون استفاده کنم؟؟؟؟؟
برای اینکه منظورم از روش خانگی مشخص شه یه مثال میزنم:
دارچین خاصیت ضدقارچ داره برای اینکه حالت ثبات و چسبندگی روی گیاه پیدا کنه میشه با کمی روغن(زیتون یا کرچک یا...) ترکیبش کرد.
بعد میتونید این ترکیب رو روی قسمت های بریده و زخمی گیاهتون استفاده کنید تا از حمله قارچ جلوگیری کنه!
دنبال یه همچین روش هایی برای کنترل آفات گیاهان خونگی هستم.
ممنون از همگی دوستان.

deremel400

عضو جدید
و یک سوال دیگه
پیش از اون هم گیاه سیسوس ام شپشک داشت که به روش فیزیکی کنترلش کردم یعنی هرازگاهی با چوب پنبه تمیزشون میکنم و تقریبا کنترل شده و مشکلی وجود نداشته.(حسن یوسف هام جدا از سیسوس هستن یعنی شپشک از سیسوس منتقل نشده)
خواستم ببینم که کسی از دوستان یه روش خونگی برای کنترل شپشک سراغ داره یا اینکه باید یه ناچار از مالاتیون استفاده کنم؟؟؟؟؟
دارچین خاصیت ضدقارچ داره برای اینکه حالت ثبات و چسبندگی روی گیاه پیدا کنه میشه با کمی روغن(زیتون یا کرچک یا...) ترکیبش کرد.
بعد میتونید این ترکیب رو روی قسمت های بریده و زخمی گیاهتون استفاده کنید تا از حمله قارچ جلوگیری کنه!
ممنون از همگی دوستان.

یک روشی که من شنیدم .استفاده از تمباکو است مقداری تنباکو را داخل آب بریزید وصبر کنید خوب عصارش تو آب بره بعد روی گیاه اسپری کنید.این قارچ کش شما هم خیلی جالبه من تا حالا نشنیده بودم

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
و یک سوال دیگه
ممنون از همگی دوستان.

ببخشید ها فضولی نباشد .
چرا مایل به استفاده از سموم شیمیایی نیستید؟
آخر گیاهان زینتی که خوراکی نیستند .
یعنی این سم ها روی هوای خانه تاثیر میگذارند؟

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستام خسته نباشین:smile:
از این ورا؟:D

یه تعداد نهال پسته کاشتم ;)
اما دارن بوته میری میگیرن:cry:
یکی گفته قارچ گرفتن:surprised:
قارچ کش زدم اثر نکرد:surprised:
گفتن بعضی ها باید ریدومیل بزنم:(
اما گیر نمیاد:mad:
چی دیگه میشه به جاش زد؟:redface:

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستام خسته نباشین:smile:
از این ورا؟:D

یه تعداد نهال پسته کاشتم ;)
اما دارن بوته میری میگیرن:cry:
یکی گفته قارچ گرفتن:surprised:
قارچ کش زدم اثر نکرد:surprised:
گفتن بعضی ها باید ریدومیل بزنم:(
اما گیر نمیاد:mad:
چی دیگه میشه به جاش زد؟:redface:
دوست عزیز نگفتید که چه قارچ کشی مصرف کردید. بهتر است اول عامل بیماری مشخص بشه و بعد قارچ کش مناسب توصیه و مصرف بشه، در مورد بیماری بوته میری به غیر از متالاکسیل (ریدومیل) میتونید از قارچ کش مانکوزب (WP80%) که توی همه سم فروشی ها هم گیر میاد به نسبت 2 در هزار میتونید استفاده کنید.

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز نگفتید که چه قارچ کشی مصرف کردید. بهتر است اول عامل بیماری مشخص بشه و بعد قارچ کش مناسب توصیه و مصرف بشه، در مورد بیماری بوته میری به غیر از متالاکسیل (ریدومیل) میتونید از قارچ کش مانکوزب (WP80%) که توی همه سم فروشی ها هم گیر میاد به نسبت 2 در هزار میتونید استفاده کنید.

همون مانکوزب زدم
اولش که میخواستیم بکاریم قبلش هم زده بودم بهشون و بعد کاشتم

سبزانگشتی

عضو جدید
ببخشید ها فضولی نباشد .
چرا مایل به استفاده از سموم شیمیایی نیستید؟
آخر گیاهان زینتی که خوراکی نیستند .
یعنی این سم ها روی هوای خانه تاثیر میگذارند؟

اختیار دارین فضولی چیه!
1.خب مسمومیت که ممکنه ایجاد کنه برای خودم.
2.و خود گیاه هم خیلی دوست نداره سموم شیمیایی رو حتی برخی گیاها حساس هستن و خودشون پیش از آفات از بین میرن!
3.و دیگه اینکه من فقط فکر خودم نیستم
کلا دوست دارم که فعالیت هام زیست محیطی باشه حتی در اشل کوچیک خانگی!
در کل که وارد فاضلاب میشه هرقدر کم!!!
درسته که این کار من هیچ کمکی به محیط زیست نمیکنه اما هم سهم خودم رو انجام دادم هم وقتی که عادت بشه درآینده و مقیاس های بزرگ هم همین کار رو خواهم کرد.
در کل به کشاورزی ارگانیک خیلی تمایل دارم.
نمیدونم دلایلم قانع کننده هست یا نه؟!:smile: