سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
راستی یه سوال فنی!!! میانگین زمانیکه ویندوز عوض میکنید چند وقته؟؟ منظورم اینه هر چند وقت 1بار ویندوز عوض میکنید و هر ویندوز چه مدت واستون کار میکنه؟؟:)

من ویندوزم رو الان بیشتر از یک سال و نیم هست که دارمش !

البته اورجیناله !

elnaz_gh68

عضو جدید
salam be hamegi.vaghtetoon bekheir.khahesh mikoanm be man komak konin.man moroor gare fire foxamo az roo labtobam pak kardam hala dige nemitoonam nasbesh konam.
albate ino begam ke az ye proxifire estefade mikardam ke bade ye modat az kar oftad,bade inke az kar oftad yahoo massengeram dige baz nashod,manam choon fek kardam ke proxish beham rikhte yahoo masengero fire foxo pak kardam ke dobare nasbeshoon konam ke bi fayde bood,hanoozam yahoo massenger hamoon joorie,fir foxam ham ke kolan nasb nemishe,age mitoonin komakam konid.

shaltook

عضو جدید
سلام خسته نباشید
وقتی وارد نت میشم سیستمم هر صفحه ای که باز میکنم حرف "ی" رو داخل متن از هم جدا نشون میده.چکار کنم حروفم درست شه؟
با تشکر

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
salam be hamegi.vaghtetoon bekheir.khahesh mikoanm be man komak konin.man moroor gare fire foxamo az roo labtobam pak kardam hala dige nemitoonam nasbesh konam.
albate ino begam ke az ye proxifire estefade mikardam ke bade ye modat az kar oftad,bade inke az kar oftad yahoo massengeram dige baz nashod,manam choon fek kardam ke proxish beham rikhte yahoo masengero fire foxo pak kardam ke dobare nasbeshoon konam ke bi fayde bood,hanoozam yahoo massenger hamoon joorie,fir foxam ham ke kolan nasb nemishe,age mitoonin komakam konid.

سلام...
برید تویه تنظیمات اینترنت کانکشن...
اونجا رو به حالت قبل بر گردونید...
از این ایرادات ویندوزی هستش دیگه...
باتشکر...

یاس ابی

عضو جدید
سلام من یه سوال دارم . تورو خدا هر کی بلده جوابشو بگه
پیاده سازی توابع first و follow در یک زبان دلخواه به چه شکلی میباشد؟

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
وقتی که دوباره این پیام اومد روی View the message کلیک کنید و از پیامی که نشون می ده عکس بگیرید!

سلام
مرسی از جوابتون .
وقتب وارد ویو میشم محیط command رو میاره و میگه دستور مناسب وارد کنم .
این جوری که تو متن نوشته بود اشکال از ntvdm.exe هست .
سیستم رو ریست کردم درست شد ، ولی چند وقت یه بار پیش میاد .

آخرین ویرایش:

masoud8

عضو جدید
راستی یه سوال فنی!!! میانگین زمانیکه ویندوز عوض میکنید چند وقته؟؟ منظورم اینه هر چند وقت 1بار ویندوز عوض میکنید و هر ویندوز چه مدت واستون کار میکنه؟؟:)
من هم بیش از یک ساله که ویندوز نصب کردم(Se7en-Ultimate)، خیلی هم خوره نرم افزار و بازیم(تو لیست برنامه هام 227تا برنامه نصب شده،اما آمار غیر رسمی خیلی بیشتر از ایناست:redface::redface:)
original هم نیست(البته اورجینالش رو دارم اما نصب نمیکنم:))، مشکل خاصی هم نداره، آنتی ویروسمم Eset هستش;)

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام خدمت مهندسین
مدتیه که وقتی میخوام با جی تاک صحبت کنم، صدای طرف مقابلم نمیاد، همین طور صدای منم نمیره
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟اگه کمک کنین ممنون میشم:)
با سپاس فراوان:gol:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
دروود به همگی
سوالم مربوط به آنتی ویروسه.
چندی پیش که آنتی ویروسم رو آپدیت کردم ( AVG ) اومد چند تا از فایل های نرم افزارهامو ویروسی تشخیص داد. ولی من محل نکردم همون چوری نصبشون کردم. بعد دیدم که واقعا ویروسی بودند و Task Maneger برام باز نمیشه.
دوباره ویندوزم رو عوض کردم و رفتم اون نرم افزارهام رو دوباره دانلود کردم ( از سایت softpedia ).
ولی دوباره همه رو ویروسی نشون داد و پاکشون کرد.
نرم افزارهایی که دانلود کردم Fire Fox و Flash و Adobe Reader و جاوا ... بودند. حالا چیکار کنم؟
از چه سایتی دانلود کنم؟
من الان خیلی وقته که از softpedia دانلود میکنم و هیچ مشکلی نبود ولی نمیدونم چرا الان اینجوری شده !

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دروود به همگی
چندی پیش که آنتی ویروسم رو آپدیت کردم ( AVG ) اومد چند تا از فایل های نرم افزارهامو ویروسی تشخیص داد. ولی من محل نکردم همون چوری نصبشون کردم. بعد دیدم که واقعا ویروسی بودند و Task Maneger برام باز نمیشه.
دوباره ویندوزم رو عوض کردم و رفتم اون نرم افزارهام رو دوباره دانلود کردم ( از سایت softpedia ).
نرم افزارهایی که دانلود کردم Fire Fox و Flash و Adobe Reader و جاوا ... بودند. حالا چیکار کنم؟
از چه سایتی دانلود کنم؟
من الان خیلی وقته که از softpedia دانلود میکنم و هیچ مشکلی نبود ولی نمیدونم چرا الان اینجوری شده !

سلام خوبی از iransetup.com دانلود کن

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب من الان از همون softpedia فایرفاکس دانلود کردم و مشکلی از لحاظ ویروس نداشت.

ولی Adobe Reader رو دانلود کردم این هم مشکلی نداشت ولی موقع نصب این پیغام خطا رو میده :

Error 1336.There was an error creating a temporary
file thet is needed to complete this installation.Folder:
C:\Config.Msi\.System error code: 1392

از اینجا دانلود کردم:
http://www.softpedia.com/get/Office-tools/PDF/Adobe-Reader.shtml

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب من الان از همون softpedia فایرفاکس دانلود کردم و مشکلی از لحاظ ویروس نداشت.

ولی Adobe Reader رو دانلود کردم این هم مشکلی نداشت ولی موقع نصب این پیغام خطا رو میده :

Error 1336.There was an error creating a temporary
file thet is needed to complete this installation.Folder:
C:\Config.Msi\.System error code: 1392

از اینجا دانلود کردم:
http://www.softpedia.com/get/Office-tools/PDF/Adobe-Reader.shtml

با سلام
دوست عزیز به نظر میاد مشکل از فایل نرم افزار نیست .
به دلایل دیگری مثل کامل نبودن آنتی ویروس و مشکل دار بودن نسخه به روز رسانی اون چنین مشکلی براتون پیش اومده بشه .
پیشنهاد اینه که از آنتی ویروس دیگه ای که امکان تهیه نسخه کامل و به روزرسانی درست است استفاده کنید .
با تشکر - سیستم 32

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
دروود به همگی
از چه سایتی دانلود کنم؟

با سلام،
بعضی از انواع بدافزارها هستند که فایل های اجرایی رو آلوده می کنن، در این حالت مشکل از سایت یا فایل دانلود شده نیست! آیا آیکون فایل هاتون نسبت به قبل فرق کرده؟ در این صورت حتماً آلوده شدن!
بهتره اول از پاک بودن سیستم مطمئن بشید و بعد به نصب نرم افزارها اقدام کنید! در مورد فایل هایی با عناوینی که گفتید هم بهتره به آنتی ویروس تون اعتماد کنید، چون در حالت عادی نمی تونن ویروسی باشن!
نکته ی دیگه در مورد خود AVG اه که نسبت به ابزارهای مشابه خیلی سخت گیره و ممکنه صرفاً پیامی داده باشه در مورد تغییر در سیستم نه ویروس! بهتره از آنتی ویروس دیگه ای که امکانات بیشتری داره استفاده کنید!
اگه سیستم ضعیفی دارید می تونید نسخه ی مجانی AVAST رو دانلود کنید در غیر این صورت انتخاب های زیاد دیگه وجود داره!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام
دوست عزیز به نظر میاد مشکل از فایل نرم افزار نیست .
به دلایل دیگری مثل کامل نبودن آنتی ویروس و مشکل دار بودن نسخه به روز رسانی اون چنین مشکلی براتون پیش اومده بشه .
پیشنهاد اینه که از آنتی ویروس دیگه ای که امکان تهیه نسخه کامل و به روزرسانی درست است استفاده کنید .
با تشکر - سیستم 32

با سلام،
بعضی از انواع بدافزارها هستند که فایل های اجرایی رو آلوده می کنن، در این حالت مشکل از سایت یا فایل دانلود شده نیست! آیا آیکون فایل هاتون نسبت به قبل فرق کرده؟ در این صورت حتماً آلوده شدن!
بهتره اول از پاک بودن سیستم مطمئن بشید و بعد به نصب نرم افزارها اقدام کنید! در مورد فایل هایی با عناوینی که گفتید هم بهتره به آنتی ویروس تون اعتماد کنید، چون در حالت عادی نمی تونن ویروسی باشن!
نکته ی دیگه در مورد خود AVG اه که نسبت به ابزارهای مشابه خیلی سخت گیره و ممکنه صرفاً پیامی داده باشه در مورد تغییر در سیستم نه ویروس! بهتره از آنتی ویروس دیگه ای که امکانات بیشتری داره استفاده کنید!
اگه سیستم ضعیفی دارید می تونید نسخه ی مجانی AVAST رو دانلود کنید در غیر این صورت انتخاب های زیاد دیگه وجود داره!

از همه ی دوستانی که نظر گذاشتند ممنون.

فقط یه سوال : شما معمولا نرم افزار هاتون رو بیشتر از کدوم سایت ها دانلود میکنید ؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عدد 15a.c درمبنای16 چگونه به ده تبدیل می شود؟

سلام...
خوب معلومه...
به سختی...
اول ببرش مبنای ۲...بعد ببرش مبنای ۱۰...
بقیه ی موارد رو هم یه سرچی در دنیای اینترنت بزنی کلی مطلب هست...
باتشکر....

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام خسته نباشید
وقتی وارد نت میشم سیستمم هر صفحه ای که باز میکنم حرف "ی" رو داخل متن از هم جدا نشون میده.چکار کنم حروفم درست شه؟
با تشکر

سلام. برید تو قسمت content مرورگرتون و فونت رو عوض کنید. در مرورگری مثل فایر فاکس فونت نرمال times new roman میباشد. فی امان الله

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
از همه ی دوستانی که نظر گذاشتند ممنون.

فقط یه سوال : شما معمولا نرم افزار هاتون رو بیشتر از کدوم سایت ها دانلود میکنید ؟
با سلام،
همون طور که می دونید اغلب نرم افزارها پولی هستن و خیلیاشون هم قابلیت خرید در ایران رو ندارن، پس باید به همراه یه فعال ساز غیرقانونی دانلود بشن!
نرم افزارهای معمول رو می تونید از سایت های فارسی دانلود کنید. کافیه توی Google اسم نرم افزار رو به انگلیسی بنویسید و در انتها کلمه ی "دانلود" رو تایپ کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام عدد 15a.c درمبنای16 چگونه به ده تبدیل می شود؟
با سلام،
خیلی ساده! مثل چیزی که کلاس دوم راهنمایی خوندیم!
یه عدد دهدهی رو در نظر بگیرید! مثل 456، این عدد 6 تا یکی (10 به توان صفر) + 5 تا 10 تایی (10 به توان 1) + 4 تا 100 تایی (10 به توان 2) هستش! پس عددی که درمبنای 16 اه هم به همین ترتیبه، یعنی:
(در مثال شما) c تا یکی (16 به توان 0) + a تا 16 تایی (16 به توان 1) + 5 تا 256 تایی (16 به توان 2) + 1 تا 4096 تایی (16 به توان 3) !!! جمع کنید ببینید چند می شه! با توجه به این که اعداد بالاتر از 9 در مبناهای بالاتر از 10 با حروف نمایش داده می شن، یعنی a برابر 10، b برابر 11 و الی آخر!

saber13

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین
مدتیه که وقتی میخوام با جی تاک صحبت کنم، صدای طرف مقابلم نمیاد، همین طور صدای منم نمیره
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟اگه کمک کنین ممنون میشم:)
با سپاس فراوان:gol:
من خیلی وقته که با جی تاک صحبت نکردم ولی با هنگ اوت جی گوگل پلاس مشکل دارم و هر موقع که وصل میشوم صدای سوت وحشتناکی از اسپیکرها بلند میشه، کسی از دوستان تازه گی ها تونسته با جی تاک مکالمه داشته باشه؟

ramin63007

عضو جدید
سلام دوستان
من میخوام با ویندوز هایی که توvmwareنصب شده هم از اینترنت استفاده کنم باید چده کار کنم!!
لطفا کامل باشه!!!!ممنون:gol:

shaltook

عضو جدید
وشته اصلي بوسيله shaltook http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png سلام خسته نباشید
با تشکر

سلام. برید تو قسمت content مرورگرتون و فونت رو عوض کنید. در مرورگری مثل فایر فاکس فونت نرمال times new roman میباشد. فی امان الله

ممنون از پاسختون
ولی درست نمیشه
چکار کنم

بابك خسروي

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من تا چند روز پيش سيستم عاملم xp بود ولي به دليل اينكه سرعت كامپيوترم اين اواخر به طور وحشتناكي پايين اومده بود (مثلا براي بالا اومدن سيستم نزديك 10 دقيقه طول مي كشيد) درايو c رو فرمت كردم و ويندوز 7 ريختم، مشكل سرعت حل شد و به حالت عادي برگشت اما يه مشكل بزرگتر پيدا شده اونم اينه كه هر بار سيستم رو خاموش مي كنم بعداز روشن شدن توي لودينگ ويندوز گير مي كنه به طوري كه مجبور ميشم دستي ريست كنم و بعد از ريست خودش شروع به start repair مي كنه و بعد از ريست دومي وارد ويندوز ميشه. در ضمن زماني كه روشن اگه 50 بارم ريست كنم لودينگ ويندوز گير نمي كنه
هم اكنون نيازمند ياري سبزتان هستم
ممنون

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من تا چند روز پيش سيستم عاملم xp بود ولي به دليل اينكه سرعت كامپيوترم اين اواخر به طور وحشتناكي پايين اومده بود (مثلا براي بالا اومدن سيستم نزديك 10 دقيقه طول مي كشيد) درايو c رو فرمت كردم و ويندوز 7 ريختم، مشكل سرعت حل شد و به حالت عادي برگشت اما يه مشكل بزرگتر پيدا شده اونم اينه كه هر بار سيستم رو خاموش مي كنم بعداز روشن شدن توي لودينگ ويندوز گير مي كنه به طوري كه مجبور ميشم دستي ريست كنم و بعد از ريست خودش شروع به start repair مي كنه و بعد از ريست دومي وارد ويندوز ميشه. در ضمن زماني كه روشن اگه 50 بارم ريست كنم لودينگ ويندوز گير نمي كنه
ممنون

سیستمت مشکل سخت افزاری نداره؟

real Crysis

اخراجی موقت
سلام دوستان
من میخوام با ویندوز هایی که توvmwareنصب شده هم از اینترنت استفاده کنم باید چده کار کنم!!
لطفا کامل باشه!!!!ممنون:gol:

سلام تو خود vmware گفته باید چیکار کنید.
فکر کنم حالت Bridged Networking بتواند مشکل شما رو حل کند.

real Crysis

اخراجی موقت
سلام دوستان
ممنون

سلام
مشکل شما میتواند ناشی از 2 دلیل باشد:1-کانفلیکت سخت افزاری.(جدیدا سخت افزار جدیدی به سیستم اضافه نکردید)
2-مشکل نرم افزاری(مثل درست نصب نشدن ویندوز یا وجود ویروس یا برنامه مخرب دیگر)
بنا بر احتیاط سیستم خودرا با یک ویروس یاب به روز اسکن کنید.

بالا