سوالات و درخواست هاي درسي سازه های آبی (ﺗﺄﺳﻴﺴﺎﺕ آبیاری) فقط در اینجا مطرح شود

سوالات و درخواست هاي درسي سازه های آبی (ﺗﺄﺳﻴﺴﺎﺕ آبیاری) فقط در اینجا مطرح شود

• کارشناسی ارشد سازه های آبی روزانه سراسری

رای: 4 80.0%
  • کارشناسی ارشد عمران آب دانشگاه آزاد

رای: 1 20.0%

• مجموع رای دهندگان
    5
  • نظرسنجی بسته .

river8

عضو جدید
سلام. من نیاز شدید به پروژه سد اتحرافی، سد قوسی، سد وزنی ، سد خاکی دارم . کممممممممممممممک.

**سمیرا**

عضو جدید
کاربر ممتاز
حوضچه آرامش

حوضچه آرامش

من اطلاعاتی راجع به حوضچه آرامش SAF میخوام ، اینکه چه خصوصیاتی داره و کجا ازش استفاده میشه
مرسی :)

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
من اطلاعاتی راجع به حوضچه آرامش SAF میخوام ، اینکه چه خصوصیاتی داره و کجا ازش استفاده میشه

احداث حوضچه هاي آرامش در پاياب سازه هاي آبي يکي از راه هاي ممکن و معمولي است که براي کاهش و اتلاف انرژي جريان فوق بحراني خروجي از آنها طراحي و اجرا مي گردد. طول حوضچه ها و هزينه ساخت آنها عوامل مهمي است که در طراحي اين سازه ها مورد توجه قرار مي گيرند. بدون شک حوضچه هاي کوتاهتر از نظر معيارهاي فوق مناسب تر مي باشند که به علت کوتاهي طول آنها و تلاطم شديد جريان در حوضچه از راندمان اتلاف انرژي بسيار بالا برخوردار خواهند بود. عموما معيارهاي طراحي براي تامين پايداري اين سازه ها مبتني بر مشخصه هاي ميانگين جريان نظير سرعت متوسط و فشار هيدروستاتيک مي باشند. عليرغم تحقيقات انجام شده توسط محققين گذشته بنظر مي رسد که فرض فشار هيدروستاتيک در طراحي حوضچه هاي متراکم نظير حوضچه آرامش ساف )اس – آ - اف( بويژه طراحي ضمايم آن، نمي تواند از سطح اعتماد بالايي برخوردار باشد.

shalizeh-0123

عضو جدید

ساميناز جان از كتاب هيدروليك كانالهاي باز(دكتر سيد محمود حسيني-دكتر جليل ابريشمي) و اصول مهندسي در طراحي سازه هاي انتقال آب 1و2 (مهندس مهدي بهداروندي عسكر) ميتوني استفاده كني...
موفق باشي...........

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
همون جور که دوستان گفتند در کتاب بیرامی می تونی مطالبی رو که می خوای پیدا کنی و البته کتاب ابریشمی
تا اونجا که می دونم SAF تقریبا برای هر عدد فرود کاربرد داره و معمولا طول حوضچه نسبت به USBR کوتاه تر است و مقاومت کمتری داره

noosh ab

عضو جدید
کسی جزوه یا کتاب در مورد مهندسی رودخانه که جامع و کامل باشه میشناسه:que:
مرسی

noosh ab

عضو جدید
اگه درس مهندسی رودخانه رو داشتید، چه منبعی براش معرفی شده بود؟
لطفا کمک کنید

سهراب خان

عضو جدید
یکی به دادم برسه

یکی به دادم برسه

با سلام
بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی-آب می باشم و کنکور ارشد هم سازه های آبی روزانه قبول شدم از طرفی دانشگاه آزاد رشته عمران آب هم شرکت کردم و به احتمال فراوان قبول خواهم شد و الان موندم که کودوم رشته رو برم که بای آیندم بهتر باشه خواهشن کمکم کنید

• Like
واکنش ها: armx

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
با سلام
بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی-آب می باشم و کنکور ارشد هم سازه های آبی روزانه قبول شدم از طرفی دانشگاه آزاد رشته عمران آب هم شرکت کردم و به احتمال فراوان قبول خواهم شد و الان موندم که کودوم رشته رو برم که بای آیندم بهتر باشه خواهشن کمکم کنید

:surprised:
به نظر من عقلانیتر و بهتر همون سازه های آبی روزانست که با ارشد دانشگاه آزاد اونم عمران آب قابل مقایسه نیست

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سازه روزانه از لحاظ اینکه هم دانشگاه سراسریه هم کم هزینه تر بهتره

ولی از نظر آینده شغلی ممکنه عمران بهتر باشه و فرصت شغلی بیشتری داشته باشه نسبت به سازه

برای شغل هم که اگه پارتی داشته باشی سراسری و آزاد بودن خیلی فرقی نمیکنه!!

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام

سازه روزانه از لحاظ اینکه هم دانشگاه سراسریه هم کم هزینه تر بهتره

ولی از نظر آینده شغلی ممکنه عمران بهتر باشه و فرصت شغلی بیشتری داشته باشه نسبت به سازه

برای شغل هم که اگه پارتی داشته باشی سراسری و آزاد بودن خیلی فرقی نمیکنه!!

با احترام به نظر شما
ولی موقعیت شغلی عمران آب بهتر نیست
چون اصلا عمران آب مثل بعضی گرایشای عمران حق مهر نداره و عضو نظام مهندسی نیستن
اگر هم گرایش سازه میرفتی با ارشد عمرانم بهت حق امضا نمیدادن چون لیسانست 1چیزه دیگه بود
فقط در صورتی حق امضا میگیری که دکتری عمران بگیری
از نظر آینده شغلی هم پارتی حرف اولو میزنه
حالا عمران آب سراسریم چیز شاخی نیست چه برسه به آزادش!!

پس بازم میگم سازه های آبی اونم روزانه اصلا قابل مقایسه با عمران آب نیست

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
نمیدونم تا چه حد عمران آبو میشناسی ولی بیشتر تو مایه های منابع آب خودمونه و میشه گفت با سازه های آبی کلا فرق داره و تو کارای منابع بیشتر
ولی تو تو سازه های آبی میتونی تو هر مبحثی وارد بشی حتی تو زمینه ژئوتکنیک
مباحثی مثل رسوب و رودخانه و سازه های هیدرولیکی و سد و سد انحرافی و ایستگاه های پمپاژ و آبرسانی شهری و.....
اینا مباحثین که شاید نتونی تو عمران آب مخصوصا دانشگاه آزادش بهشون نزدیک بشی!!!

pesaretehroni

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با احترام به نظر شما
اگر هم گرایش سازه میرفتی با ارشد عمرانم بهت حق امضا نمیدادن چون لیسانست 1چیزه دیگه بود

نمیدونم تا چه حد عمران آبو میشناسی ولی بیشتر تو مایه های منابع آب خودمونه و میشه گفت با سازه های آبی کلا فرق داره و تو کارای منابع بیشتر
مباحثی مثل رسوب و رودخانه و سازه های هیدرولیکی و سد و سد انحرافی و ایستگاه های پمپاژ و آبرسانی شهری و.....

سلام به دوستان منم لیسانسم آبیاری بود و رفتم آزاد عمران سازه هیدرولیکی خوندم و اصلا راضی نیستم و میخواهم دوباره ارشد بدم تو رشته خودمون و بین دو گرایش منابع آب و سازه موندم علاقه خودم سازه هست ولی دوستام میگن منابع بخون چون سازه خودمان با سازه هیدرولیکی عمران یکی هست و تفاوتی نداره نظر شما چی هست؟ آخه من هیچ پیشرفتی نکردم در این رشته
در جواب دوستمون آزاد کجا قبول شدی و دولتی کجا؟
بچه های عمران در رشته آب خیلی ضعیف هستن رشته خودمون قشنگتره و بچه هاشون با سوادترن آنها درک کاملی درباره سازه و هیدولوژی ندارن بیشتر تو محاسبات نیروی وارد بر سد قوی هستن

سهراب خان

عضو جدید
مرسی از حرفاتون ولی من قصد دارم فقط فوق رو بگیرم و بعدش بچسپم به کار و فعلا برنامه ای برا دکتری ندارم، برا همین وقتی میبینم آینده شغلی عمرانی ها بهتره و حتی کارای مارم به اونا میسپارن یکمم بهم حق بدین که سطح علمی رو به آینده شغلی ترجیع بدم

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوست من من از رشته های شما خبر ندارم..
ولی توصیم اینه که اونی رو که دلت راضی تره برو البته اگه زیاد بینشون فرقی نیست....

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام به دوستان منم لیسانسم آبیاری بود و رفتم آزاد عمران سازه هیدرولیکی خوندم و اصلا راضی نیستم و میخواهم دوباره ارشد بدم تو رشته خودمون و بین دو گرایش منابع آب و سازه موندم علاقه خودم سازه هست ولی دوستام میگن منابع بخون چون سازه خودمان با سازه هیدرولیکی عمران یکی هست و تفاوتی نداره نظر شما چی هست؟ آخه من هیچ پیشرفتی نکردم در این رشته
در جواب دوستمون آزاد کجا قبول شدی و دولتی کجا؟
بچه های عمران در رشته آب خیلی ضعیف هستن رشته خودمون قشنگتره و بچه هاشون با سوادترن آنها درک کاملی درباره سازه و هیدولوژی ندارن بیشتر تو محاسبات نیروی وارد بر سد قوی هستن

ممنون که نظر دادی
منم تا حدودی باهات موافقم
ولی سازه های آبی یکم گسترده تر از سازه های هیدرولیکیه
و اگه عمرانیا کار مارو انجام میدن از بی عرضگی خود ماست که نتونستیم حقمونو بگیریم

من بهت سازه های آبی رو پیشنهاد میکنم چون سازه ها اکثرا ساخته شدن و دیگه بحث ساخت زیاد مطرح نیست و عمرانیا خود به خود کنار میرن و از این به بعد مدیریت بهره برداری و این مباحث مطرحه که کاره بچه های سازه های آبیه
پس نگران آینده شغلی نباشین چون حتما بهتر میشه
ما هم باید تلاشمونو بیشتر کنیم

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
مرسی از حرفاتون ولی من قصد دارم فقط فوق رو بگیرم و بعدش بچسپم به کار و فعلا برنامه ای برا دکتری ندارم، برا همین وقتی میبینم آینده شغلی عمرانی ها بهتره و حتی کارای مارم به اونا میسپارن یکمم بهم حق بدین که سطح علمی رو به آینده شغلی ترجیع بدم

آینده شغلیت در اون حالتم برمیگرده به پارتی
به نظر من عمران آب اونم از دانشگاه آزاد اصلا موقعیت شغلی ای بهتر از سازه آبی روزانه نداره
میتونی از تحصیل کرده های این رشته ها بپرسی
مثلا یکیش همین دوستمون که سازه هیدرولیکی آزاد خونده که تازه به نظر من سازه های هیدرولیکی از عمران آب به نسبت بهتره

آخرین ویرایش:

pesaretehroni

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

ممنون که نظر دادی
منم تا حدودی باهات موافقم
ولی سازه های آبی یکم گسترده تر از سازه های هیدرولیکیه
و اگه عمرانیا کار مارو انجام میدن از بی عرضگی خود ماست که نتونستیم حقمونو بگیریم

من بهت سازه های آبی رو پیشنهاد میکنم چون سازه ها اکثرا ساخته شدن و دیگه بحث ساخت زیاد مطرح نیست و عمرانیا خود به خود کنار میرن و از این به بعد مدیریت بهره برداری و این مباحث مطرحه که کاره بچه های سازه های آبیه
پس نگران آینده شغلی نباشین چون حتما بهتر میشه
ما هم باید تلاشمونو بیشتر کنیم

سلام من هم ممنونم که شما هم نظر دادید
مگر مدیریت بهره برداری کار مدیریت منابع آب نمی باشد؟

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
با احترام به نظر شما

درسته حرف هاتون تا حدی قبول دارم ولی منم با تمام علاقه و احترامی که به رشته آب قائلم

میگم که باید قبول کنیم که فرصت شغلی برای فارغ التحصیلان رشته عمران بیشتر از سازه است!

البته فعلا که اینطوره، شاید در آینده اوضاع فرق کنه، امیدوارم!!

آخرین ویرایش:

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
درسته حرف هاتون تا حدی قبول دارم ولی منم با تمام علاقه و احترامی که به رشته آب قائلم

میگم که باید قبول کنیم که فرصت شغلی برای فارغ التحصیلان رشته عمران بیشتر از سازه است!

البته فعلا که اینطوره، شاید در آینده اوضاع فرق کنه، امیدوارم!!

حتما تغییر میکنه
مطمئنم
:)

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام من هم ممنونم که شما هم نظر دادید
مگر مدیریت بهره برداری کار مدیریت منابع آب نمی باشد؟

درسته اسم گرایشش مدیریت منابع آبه ولی بیشتر تو زمینه هیدرولوژی و آبهای زیرزمینیه
نه کارای مدیریتی بهره برداری مخصوصا سازه ها کار ماست

farid_ppe

عضو جدید
با سلام

داداش از من میشنوی روزانه رو برو لااقل فردا کار گیر نیاوردی ناراحت نمیشی

pesaretehroni

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درسته اسم گرایشش مدیریت منابع آبه ولی بیشتر تو زمینه هیدرولوژی و آبهای زیرزمینیه
نه کارای مدیریتی بهره برداری مخصوصا سازه ها کار ماست
خودم به سازه و آب زیرزمینی علاقه دارم
بخاطر دو دل بودنم دارم روزها را از دست میدم

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
خودم به سازه و آب زیرزمینی علاقه دارم
بخاطر دو دل بودنم دارم روزها را از دست میدم

به نظر من برو دنبال علاقت
حالا هرکدوم که بیشتر علاقه داری
زودتر شروع کن و وقتو از دست نده
مطمئن باش با علاقه ادامه بدی حتما موفق میشی
کمکی هم از دست ما بر بیاد در خدمتیم
:)

akameli

عضو جدید
مهندسی آب (سازه های آبی) یا مهندسی برق (الکترونیک)

مهندسی آب (سازه های آبی) یا مهندسی برق (الکترونیک)

سلام
من امسال مهندسی آب سازه های آبی دانشگاه دولتی قبول شدم ومهندسی برق الکترونیک دانشگاه آزاد
به نظر شما مهندسی آب برم یا برق ؟ مهندسی آب (سازه های آبی)چطور رشته ای ؟؟ آیا بازار کارش خوبه؟ لطفا کمک کنید
توجه :راستش من akameli نیستم ایشون برادرم هستن من چون توی سایت عضو نبودم از نام کاربری ایشون استفاده کردم من تازه در مقطع کارشناسی پذیرفته شدم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: n30e

s.zahra1371

عضو جدید
راستش من دانشجوی کارشناسی هستم ولی در زمینه شاخه های مربوط به رشته خودم زیاد تحقیق کردم مهندسی سازه های آبی یکی از بهترین شاخه های ارشد تو رشته ماست که بسته به مکانی که توش زندگی میکنید میتونه بهترین باشه راستش اساتیدی که من دارم و در این زمینه دکتری و ارشد دارن از لحاظ موقعیت کاری به گونه ای پیشرفت کردن که به راحتی دانشجویان ممتاز رشته مارو به عنوان مشاور یا ناظر پروزه های مختلف معرفی میکنند ...ولی به نظر من باید سعی کنید از اساتید هر دو رشته کمک بگیرید.

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من امسال مهندسی آب سازه های آبی دانشگاه دولتی قبول شدم ومهندسی برق الکترونیک دانشگاه آزاد
به نظر شما مهندسی آب برم یا برق ؟ مهندسی آب (سازه های آبی)چطور رشته ای ؟؟ آیا بازار کارش خوبه؟ لطفا کمک کنید
سلام
دوست من با توجه به این که رشته شما در کارشناسی کامپیوتر بوده فکر کنم برق بخونی موفق تر باشی.
رشته سازه های آبی تقریبا مثل سازه های هیدرولیکی و عمران آب هستش. این رشته بیشتر در زمینه سد و دریچه ها (در کل قسمت های پایین سد) بحث می کنه. علاوه بر محاسبات باید هیدرولوژید هم خوب باشه که فکر کنم می تونه خودت خوبش کنی.
در زمینه بازار کار می تونم بگم اگه پسر باشید موفق تر هستید اکثرا هم مرد می گیرند. می تونید توی این گرایش هم در زمینه طراحی کار کنید هم اجرایی
چیزی که خیلی مهمه برای کار این رشته در هر استانی کار نداره مثلا یه جایی مثل خوزستان کارش خیلی زیادتره
ولی این رشته نسبت به برق هنوز اشباع نشده البته فکر کنم