[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

MiSs.

عضو جدید
البته سيستم نفت با پتروشيمي فرق داره
كلا dcs نداره فكر كنم همه كنترل پنل هستن و دماي اتاق نگهداري اون هم بايد پايين باشه
من دوست دارم 5 طبقه باشم
شما ميدونيد اونجا چه سمت هايي داره؟

delbarjoon

عضو جدید
خبر
سلام به همه دوستان عزیز این تاپیک
من تازه عضو این سایت شدم ولی از مهر 90 قبل از مصاحبه بطور جدی بحث های این تاپیک رو دنبال مکردم . سئوالات جلسه مصاحبه ، استرس نتایج ، امروز و فردا شدن زمان اعلام نتایج ، بحث طب صنعتی ، ترفندهای رد تست عدم اعتیاد!! ، گزینش و عقیدتی همراه با ریش پرفسوری ، پیدا کردن اسم فارسی برای گل پسر یکی از بچه ها و این اواخر هم این آقای نتایج تکمیل ظرفیت که تو اعصاب راه میرفت .
همه چی برام جالب بود چون دیدم چطور بچه ها غم و شادی رو با هم قسمت میکرند.
بگذریم آقاجان خواستم یه خبر بدم برا دانشجویان ارشد :
چون من خودم دانشجوی ترم دوم ارشد هستم نگران همزمانی دوره آموزشی با امتحان آخر ترم بودم که برا ی شرکت اس ام اس کردم:

با سلام
با توجه به در حال تحصیل بودن برخی از پذیرفته شدگان استخدامی شرکت در مقطع ارشد و هم زمانی احتمالی امتحانات ترم با دوره آموزشی آیا امکان مرخصی در دوره آموزشی و یا به تعویق افتادن آن وجود دارد؟
آیا در صورت تداخل باید از دانشکاه انصراف داد یا برای ارتقاء دانش پرسنل شرکت همکاری خواهد نمود ؟ با تشکر
جواب:
با سلام
امتحانات توی الویت هستند. نگران نباشید .

نفت و گاز پارس

reza 68

عضو جدید
خبر
سلام به همه دوستان عزیز این تاپیک
من تازه عضو این سایت شدم ولی از مهر 90 قبل از مصاحبه بطور جدی بحث های این تاپیک رو دنبال مکردم . سئوالات جلسه مصاحبه ، استرس نتایج ، امروز و فردا شدن زمان اعلام نتایج ، بحث طب صنعتی ، ترفندهای رد تست عدم اعتیاد!! ، گزینش و عقیدتی همراه با ریش پرفسوری ، پیدا کردن اسم فارسی برای گل پسر یکی از بچه ها و این اواخر هم این آقای نتایج تکمیل ظرفیت که تو اعصاب راه میرفت .
همه چی برام جالب بود چون دیدم چطور بچه ها غم و شادی رو با هم قسمت میکرند.
بگذریم آقاجان خواستم یه خبر بدم برا دانشجویان ارشد :
چون من خودم دانشجوی ترم دوم ارشد هستم نگران همزمانی دوره آموزشی با امتحان آخر ترم بودم که برا ی شرکت اس ام اس کردم:

با سلام
با توجه به در حال تحصیل بودن برخی از پذیرفته شدگان استخدامی شرکت در مقطع ارشد و هم زمانی احتمالی امتحانات ترم با دوره آموزشی آیا امکان مرخصی در دوره آموزشی و یا به تعویق افتادن آن وجود دارد؟
آیا در صورت تداخل باید از دانشکاه انصراف داد یا برای ارتقاء دانش پرسنل شرکت همکاری خواهد نمود ؟ با تشکر
جواب:
با سلام
امتحانات توی الویت هستند. نگران نباشید .

نفت و گاز پارس
نام کاربریت ما رو گرفت.
عجب review با حالی هم کردی
با توجه به این خبری که شما دادی،پس ادامه تحصیل تو نفت باید راحت باشه
راستی اینجا همه دارند واسه ارشد میخونند،پس اونهایی که مثل من لیسانسند،چند سال دیگه نافرم عقب می افتند
ما هم باید دست به کار بشیم

aa313

عضو جدید
اقا اگه حالا این محسن علی بیگی معروف به ترول!:biggrin: زدو و تو تکمیل ظرفیت قبول شد، تو شرکت هر کدومتون افتاد و با هر کدومتون همکار شد حتما چند شب با مراسم پتو فنگ، یا هر سیستم دیگه ای که تو دوران خدمت یا دانشگاه یاد گرفتین، بابت این اسپمایی که میده حسابی از خجالتش دربیاین!!!:biggrin: بزنین له و لوردش کنید...:biggrin: از طرف بچه های فلات و پارس و پالایش و خلاصه همه بچه های این تاپیک!!!!

آره داداش اگه این بنده خدا ان شاء الله قبول شه، انگار همه مشکلات صنعت نفت ایران، حل شده! امیدواریم

MiSs.

عضو جدید
سلام
شما طب صنعتي رفتيد؟چطور مطلع شديد كه بايد بريد
نتيجه گزينش رو گرفتيد؟

yas_85

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید کسی میدونه نکات مهم طب صنعتی که عنوان شد توی کدوم صفحات هستش؟ آخه من دوم طب صنعتی دارم .الان هرچی میگردم پیدا نمیکنم اینقده صفحات بالا رفته تعدادش ماشاالله !!! مرسی:smile:

سلام به همه دوستان
من 20 فروردین رفتم تهران واسه طب (نفت گاز پارس)
روزیم که برگشتم پست دادم که اگه کسی سوال داره ما درخدتمتیم اما کسی سوالی نداشت ولی خوب ظاهرا بعضی دوستان تازه اومدن
من یه سری نکات مهم رو میگم که اگه انجام بدین کارتون 2 روزه تمومه ایشالا
خودمم 2 روزه کارم تمام شد،البته منم وارد نبودم و دوست گلم آقا داوود (one_1)
که تو اسفند طب رو رفته بود منو راهنمایی کردن و خدا رو شکر کارمون سریع تموم شد (دمت گرم داوود جون;))
و یه تشکر هم از همه دوستان که تو صفحات قبل که حدودا مربوط میشه به 2 ماه پیش کلی راجب به طبشون و.... اطلاعات دادن و ما و سایر دوستان استفاده کردیم
خوب اون دوستانی که طبشون تهرانه:
1.صبح زود ساعت 7 خیابون سرهنگ سخایی باشین و بعد که مدارکتون رو تحویل دادین برین بیمارستان تو همون خیابون
و اول از همه ،تاکید میکنم اول برید و نوبت چشم رو بگیرید که اگه از 8 صبح گذشت بعید میدونم بهتون نوبت بده بعد که نوبت گرفتین سریع برین نوبت آزمایش خون و چون احتمالا 1 ساعت معتل میشین برین نوبت عکس از قفسه سینه رو از قسمت رادیولوژی بگیرین و تا نوبتتون نشده برین واسه آزمایش شنوایی که 2 تا خانم خوش اخلاقن و همون جا هم بهتون نوبت میدن و هم ازتون تست میگیرن و جوابش رو هم همون لحضه تو کارتتون قید میکنن بعد برین واسه عکس از قفسه سینه که اونجام انصافا همکاریشون خوبه
بعد برگردین و معاینه چشم رو انجام بدین یا آزمایش خون هر کدوم زودتر نوبتتون میشه
_
توجه: جواب آزمایش خون و عکس قفسه سینه فرداش آمادست و آزمایش اعتیاد)
2.اینکارارو که انجام دادین احتمالا ساعت 30 9 الی 30 10 باشه (بشرطی که از 7 صبح اونجا باشین )
بعد سریع برین یه نوبت واسه اسپیرومتری بگیرین
3.
نوبت اسپیرومتری رو که گرفتین برین واسه تست اعتیاد
برین سر خیابون بگین میخوام برم بهشت یه کورس بیشتر نیست اما رفتن رو با تاکسی برین چون وقت نیست و تا 11 باید بهشت باشین،منظورم خیابان بهشت هستش از تاکسی که پیاده شدین وارد خیابون که شدین بعد 50 یا 100 متر الان یادم نیست اینقدر عجله داشتم
:Dسمت راستتون یه مرکز بهداشته برین اونجا ونوبت بگیرین و تا نوبتتون میشه تا میتونین آب و مایعات بخورین چون اول صبح همراه با آزمایش خون ازتون ادرار هم گرفتن پس این بار دومتون میشه تو یه روز
راستی واسه تست اعتیاد اونجا که میخواین نمونه بدین اتاقه دوربین داره
:eek:
سزیع یه مقدار بکشین پایین و نمونه رو بریزین تو لیوان و بیخیال که کسی نگاه میکنه یا نه
:biggrin:
راستی آب واسه شستشو تو اون اتاق نیست و این ادم رو کلافه میکنه و حتما بعد که رفتین محل اقامت باید استحمام کنین چون ممکنه آدم نجاست بهش بخوره و نمازم نداره
بعد که کارتون تموم شد چون برگشتن یک طرفه هستش
یا با موتور برین یا پیاده هم راهی نیست
3.
برین واسه تست اسپیرومتری،95 دزصد مشکلی پیش نمیاد و نگرانش نباشین همون جا ضربان قلبم ازتون میگیرن
4.
برین طبقه بالای جایی که تست اسپیرو رو گرفتن و اونجا ازتون یه تست کوچیک روانشناسی که شامل 70 تا سوال هست میگیرن که اونم
خیلی گلابه و بعد که تموم شد و ok رو از دکتر گرفتین جوابش رو بذارین تو پوشه و برین استراحت تا فردا
5.
فردا صبح ساعت 30 7 یا 8 صبح برین بیمارستان و جواب آزمایش خون و عکس قفسه سینه و بعد برین بهشت جواب آزمایش اعتیاد رو بگیرین و برین طب صنعتی
تو اون 2 روز 4 تا پزشک بودن که 2 تا جوون و 2 تا مسن تر هستن
متاسفانه اصلا فامیلهارو یادم نیست اما برین پیش اون دوتا که سن دارتر هستن
گرچه همه خوب بودن اما اون دوتا خوش اخلاقترن و اضطرابتون کمتره
بعد که وارد اتاق میشین جوابه تمام مراحل آزمایش رو میبینه و بعد........
اول میگه پیرهن رو در بیار
بعد میگه شلوار رو دربیارین که البته هنوز شرت رو دارین
آخر کار روم به دیوار اونم باید در بیارین و یه چند ثانیه نگاه میکنه و میگه سرفه کن و بعد میگه بکش بالا، خوش اومدی:redface:
بعد یه چیزایی تو پروندت مینویسه و واسه من که خدارو شکر 3 تا تیک مناسب رو زد
بعد پروندت رو میدی بشون و خودشون میبرن شرکت مربوطه و به خودتم نمیدن
اگه طبق این برنامه پیش برین،کاراتون حتما 2 روزه تمومه اگه اتفاق خاصی نیفته
ایشالا این مطالب بدردتون بخوره
بازم سوالی بود در خدمتیم
(راستی روز اول قبل از آزمایش خون باید ناشتا باشین)
یا علی

آخرین ویرایش:

kiyan_max2020

عضو جدید
چقدر كمه!
كنترل فرايند كه اين نيست،به اونا ميگن برد من..
با سيستمdcs و چند تا كليك حواسشون به واحد عملياتي هست.يه عده هم با مدرك مهندسي ميشن سايت من و با آچار اف ولو باز و بسته ميكنن پمپ استارت مي كنن و...
اما كنترل فرايند ميشه اداره مهندسي كنترل فرايند و كارشون نظارت بر كار بهره برداري(برد من و سايت من) هست
شنبه تماس ميگيرم

قابل توجه بچه های مهندسی شیمی
عجب کارهای جالبی قراره بکنن
شهرام جان وا تو واحدمون معاون میخاییم
صلاح میدونی تشریف بیار بهتر از آچار کشیه

MiSs.

عضو جدید
ممكنه كار شما هم همين باشه ،قرار نيست كه پشت ميز بشينيد تشريف مي بريد تو سايت تجهيز چك مي كنيد البته ممكنه شما رو بفرستن آزمايشگاه يا سر چاه..

kiyan_max2020

عضو جدید
سلام
شما طب صنعتي رفتيد؟چطور مطلع شديد كه بايد بريد
نتيجه گزينش رو گرفتيد؟

دعوت نامه اومد در خونه
اگه واسه تو نیومده
زنگ بزن اینجا
آقای عباسپور یا خانوم آقایی
بهشون بگو
و اصرار کن که نیگا کنن
و کمکت کنن

06114122124

kiyan_max2020

عضو جدید
ممكنه كار شما هم همين باشه ،قرار نيست كه پشت ميز بشينيد تشريف مي بريد تو سايت تجهيز چك مي كنيد البته ممكنه شما رو بفرستن آزمايشگاه يا سر چاه..
آماره جای خودمو گرفتن تو خوده 5 طبقه کار میکنم با اجازت
یکی از قسمتهای بسیار شیک و تمیزش

MiSs.

عضو جدید
منم اگه بفرستنم 5 طبقه ميام نفت در غير اينصورت نميام:D
شما چطوري آمار گرفتيد؟
5 طبقه كيا كار مي كنن؟
ميشه بگيد از چه واحد ها يي تشكيل شده؟

blae

عضو جدید
چقدر كمه!
كنترل فرايند كه اين نيست،به اونا ميگن برد من..
با سيستمdcs و چند تا كليك حواسشون به واحد عملياتي هست.يه عده هم با مدرك مهندسي ميشن سايت من و با آچار اف ولو باز و بسته ميكنن پمپ استارت مي كنن و...
اما كنترل فرايند ميشه اداره مهندسي كنترل فرايند و كارشون نظارت بر كار بهره برداري(برد من و سايت من) هست
شنبه تماس ميگيرم

الان كه دارم پست ميدم تو كارخونه تقويت فشار هستم.
اينجا همه كارمندا مهندس شيمي و نفتند.
كارشناس ارشد هم داريم.
كار هم كنترل كارخونه از روي plc و dcs است.
وقتي هم كه مشكلي پيش بياد بايد بريم تو سايت و مشكلو بررسي كنيم .اگه مشكل حاد باشه صداي تعميرات ميكنيم.
اگر نه خودمون(كه مهندسين محترم شيمي رو هم شامل ميشه) دست به كار ميشيم.

MiSs.

عضو جدید
شما كه نميتونيد دست به كار شيد ؛فقط پرميت صادر ميكنيد بعد تعميرات حالا از ابزار دقيق گرفته تا مكانيك مشكل رو رفع ميكنه
.شما فقط اپراتور هستيد.
الان كه دارم پست ميدم تو كارخونه تقويت فشار هستم.
اينجا همه كارمندا مهندس شيمي و نفتند.
كارشناس ارشد هم داريم.
كار هم كنترل كارخونه از روي plc و dcs است.
وقتي هم كه مشكلي پيش بياد بايد بريم تو سايت و مشكلو بررسي كنيم .اگه مشكل حاد باشه صداي تعميرات ميكنيم.
اگر نه خودمون(كه مهندسين محترم شيمي رو هم شامل ميشه) دست به كار ميشيم.

blae

عضو جدید
شما كه نميتونيد دست به كار شيد ؛فقط پرميت صادر ميكنيد بعد تعميرات حالا از ابزار دقيق گرفته تا مكانيك مشكل رو رفع ميكنه
.شما فقط اپراتور هستيد.

اگه وقت اداري باشه اره ولي مثل الان تعميرات به سادگي در دسترس نيست.و اكثر اوقات بايد خودمون دست به اچار شيم.البته چيزهاي ساده ايي كه سر ازشون در مياريم نه مشكلات پيچيده. . .

Schneider

مدیر بازنشسته
البته سيستم نفت با پتروشيمي فرق داره
كلا dcs نداره فكر كنم همه كنترل پنل هستن و دماي اتاق نگهداري اون هم بايد پايين باشه
من دوست دارم 5 طبقه باشم
شما ميدونيد اونجا چه سمت هايي داره؟

طبقه چندمش مهندس؟ :D
آخه ماها که تازه داریم میریم استخدام شیمو که نمیزارن اونجا!
ماها عملیاتی هستیم
(نه اداری)

MiSs.

عضو جدید
shak daram bahrehbardari injoori amal kone
tamirat ham shift dare
kare edari nist ke
اگه وقت اداري باشه اره ولي مثل الان تعميرات به سادگي در دسترس نيست.و اكثر اوقات بايد خودمون دست به اچار شيم.البته چيزهاي ساده ايي كه سر ازشون در مياريم نه مشكلات پيچيده. . .

blae

عضو جدید
شرمنده دیر جواب میدم طبم اوایل اسفند بود تاریخ دقیقشو نمیدونم اما گزینشم هفته پیش دوشنبه بود . شما از طب و گزینشتون خبری ندارید؟

طب 6 اسفند.گزينش 14 فروردين.
جواب هيچكدوم نيومده شركت.
سوپيشينه 15 اسفند.امروز جوابش اومد.

MiSs.

عضو جدید
مهندس من ميرم اونجا:Dشك نكن:cool:
قرار شد مناطق عملياتي پست هاي ستادي باشه نه اينكه مناطق عملياتي سر اسكله و چاه باشيم..

طبقه چندمش مهندس؟ :D
آخه ماها که تازه داریم میریم استخدام شیمو که نمیزارن اونجا!
ماها عملیاتی هستیم
(نه اداری)

امیدی

عضو جدید
امیدی جون جواب گزینش من اومد فقط منتظر طب صنعتی ام
که فکر کنم هفته بعد بیادش

مبارکه کیان جان

طب هم حله

من فقط یکمی توی فکر استعفا و تسویه با این شرکتم

نمیدونم چجور میخوان تا کنن

پول سنواتمو میدن ؟! شنیدم میخوان اذیت کنن! آخه من کد نفت درام!

MiSs.

عضو جدید
شايد شما بهتر از من بدوني كه چند ساله كارم اينه!
البته تو پتروشيمي كه اينجوريه شايد سيستم نفت كه شنيدم همه سن بالا و پيرمرد هستن فرق كنه:D
روز گزينش هم كه همه قيافه ها ... بود بعد فهميدم واسه گزينش ملت اينجوري ظاهر شدن:biggrin: خدا كنه يه جاي خوب با همكاراي خوب بيافتم،راستي كسي ميتونه همون اول كار انتقالي بگيره؟

امیدی

عضو جدید
آقای امیدی ینی امکان داره تعهد نگیرن؟ظاهرا اونطور که داوود میگه اولا تعهد 10 ساله میگیرن و بهش گفتن تعهدتو موقعی که باسه آموزش میای با خودت بیار،ینی اگه تعهد ندیم چیزی نمیشه؟

اولا که وقتی که شرکت خصوصیه اصلا تعهد معنی نداره

من توی همین شرکتی که هستم ( یه مجتمع بسیار بزرگ و معتبر :پتروشیمی امیرکبیر ) هنوز یکسال از تعهدم باقی مونده . آقا من نمیخوام توی این شرکت کار کنم ! میخوان چیکار کنن. نهایتش بگن پول آموزشایی که دادیم بده یا اینکه وامایی که دادیم و الان تسویه کن که نمیگن!!!

با این حال شما تعهدتونو آماده کنین ولی تحویل ندین

سعی کنین با بچه ها صحبت کنید و با هم هماهنگ باشید که ازتون تعهد نگیرن یعنی ابتدای کار یه چند ماهی میتونید بپیچونیدشون

هماهنگی بین شما خیلی تاثیر داره اگه چندتاتون برن تعهد و تحویل بدن دیگه نمیشه کاریش کرد

حداقل کاریکه میتونید انجام بدید اینه که زور بزنید 5 ساله تعهد بدید . اگه همه با هم باشید مطمئن باشید نتیجه میگیرد این قضیه رو من تجربه کردم که میگم

بالا