آیا مهندسی معدن رشته خوبی است؟

رضا کنکوری

عضو جدید
سلام به همگی
من یه پسر 18 سالم که قصدم خوندن رشته نفت بود ولی با این رتبه نمیتونم اهواز یا تهران درس بخونم میخواستم بدونم این رشته (مهندسی معدن) بازار کار داره درآمدش چطوره و کدوم گرایش رو انتخاب کنم
خواهش میکنم سریع کمکم کنید 4 روز دیگه انتخاب رشته شروع میشه؟

rajeb khers

عضو جدید
رشته خيلي خوبي هست اما نه تو ايران! چون كار نيست مگر شهرها يا استانهاي پر معدن مثل يزد باشي كه تازه اون هم در سال اينقدر فارغ اتحصيل ميشن كه ....

به نظر من اصلا وارد اين رشته نشو و مثل من بيكار ميموني ( يعني براي كار بايد فرسنگها از خانواده دور بشي و جاي پرت بري و هيچ لذتي از زندگي نبري )

پر بازار ترين رشته ها حسابداري - مديريت - عمران - صنايع - كامپيوتر - برق

باز بايد علاقه خودت رو هم ببيني ميتوني به هر رشته اي علاقه داري و بينهايت دوست داري برو و بازار كار رو نگاه نكن چون علاقه داري ميتوني خيلي بالا بري

kotal

عضو جدید
سلام
من مهندس اکتشاف معدن دارم 12 سال سابقه کار دارم به نظر منم این رشته بازار کار نداره اولا اکتشاف توایران هنوز سنتیست (یعنی چوپون ها بیشتر معدن کشف میکنن) ثانیا هر جا بخوان جدب کنن زمینشناس ها جدب میشن (حتی تو سازمان نظام مهندسی معدن هم زمین شناسی ها رئیسن!) اخرش اگه رابطه داشته باشی بهترین حالتش تو تونل سازی یا سد سازی یا معادن مشغول میشی که هم کار سختیست هم حقوق کمی برات داره برو رشته ای که تو شرکت های داخل شهر های بزرگ بتونی جذب بشی تا همیشه نزدیک بازار کار باشی .

sky show

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من فارغ التحصیل اکتشاف معدن هستم. به نظر من برای انتخاب رشته در مرحله ی اول علاقه تو در نظر بگیر و اینم یادتون باشه رشته ای که برای تحصیل انتخاب می کنی و می خوای در آینده در اون رشته کار کنی باید تلاش کنی که در اون زمینه و در حد مقطعت تبحر پیدا کنی و درش صاحب نظر باشی. اگه در رشته ای که می خونی (هر رشته ای) واقعا وارد و با سواد باشی مطمئن باش کار پیدا میکنی. اگرم به نفت علاقه داری می تونی بعد از اتمام دوره ی کارشناسی در رشته ی معدن ارشدتو نفت شرکت کنی. پس چیزی که مهمه علاقه و پشتکاره.
موفق باشی

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در شرایط عادی توی یه کشور قانونمند و اصولی همه ی رشته ها خوبن و بازار کار دارن

اما وقتی صحبت از ایران عزیزمون میشه...

یا باید رشته ای رو خوند که بازارش به طور معمول خوبه

یا باید رشته ای رو خوند که عاشقش باشی که اگم به جایی که لایقشه نرسید لااقل بگی دنبال علاقم رفتم

نفتم آنچنان خوب نیست که میگن

درسته اسم سنگینی داره اما کارش هرجا نیست و برای هرکسیم نیست...

سلامه

عضو جدید
سلام
ميشه يه نظر قطعي بدين كه رشته معدن دانشگاه تهران چطورياست؟؟؟
مي ارزه كسي بره؟؟؟
لطفا زودتر كمك كنين

sky show

عضو جدید
سلام دوست عزیز
میدونی که دانشگاه تهران از نظر رتبه علمی تو ایران اوله، در رشته معدن هم اساتید خوبی داره و چندتا از کتابای دانشگاهی معدن که اکثر استادا در تمام دانشگاههای ایران معرفی می کنن، مولفهاش تو دانشگاه تهران تدریس می کنن. پس بدیهیه که ارزش داره تو این دانشگاه معدن خوند.
موفق باشی

farshchian

عضو جدید
من که به این رشته هیچ علاقه ای نداشتم و مجبوری رشته اکتشاف رو خوندم، بزرگترین اشتباه زندگیم بود چون واقعاً رشته ای رو خوندم که علاقه ای به آن نداشتم و بعد از سالها رشته مورد علاقه ام یعنی برق رو خوندم. به نظر من اگر علاقه و استعداد تو هر رشته ای داشته باشی میتونی موفق بشی تعداد زیادی از دوستان و هم کلاسیهای من ارشد و دکتری نفت ادامه دادن مهم علاقه هست که باید داشته باشی. توی هر رشته ای با سواد باشی کار هست باید از دیگران متمایز باشی. این شامل هر رشته ای می شود.