چند تا عکس از مسابقات پل ماکارونی

sarbaz121

عضو جدید
:gol:چند تا عکس از مسابقات پل ماکارونی :gol:

sarbaz121

عضو جدید
کسی میتونه یک سری اطلاعات در مورد پل ماکارونی پیدا کنه.

بیشتر در مورد:
روش ساخت
و چگونگی برگذاری مسابقاتش

ممنون میشم:w27:

ایناز116

عضو جدید
سلام.بابت عکس های قشنگتون ممنون:gol:حتما سعی میکنم براتون اطلاعات دلخواهتون رو پیدا کنم:)

Sanaty

عضو جدید
سلام مهندسی جان :
منظور شما از اطلاعات چیه ؟
همه میدونن که یک خرپای ماکارونی از ماکارونی و چسب حرارتی ساخته می شود ولی خب بعضی ها هم از چسب دوقلو استفاده می کنن که کار بسیار اشتباهی است به این دلیل که اتصالات خرپایی که باید حالت مفصل داشته باشند را به اتصال سلب تبدیل می کنه .
در هنگام ساخت هم اگر بتوان دوسر ماکارونی را سمباده کشید تا بتواند فضای خالی بین ماکارئنی های متصل شده ی قبلی را پر کند بسیار در افزایش بار نهایی موثر است .
برای طراحی یک سازه هم از نرم افزار Sap مس توانید کمک بگیرید و با توجه به آیین نامه ای که مربوط به سازه های ماکارانی وجود دارد ، طرح خود را کامل و برای نمونه آن را بارگذاری کنید . بیشتر دوستان از طرح هاپ کینز برای سازه های خود استفاده می کنند .
برای دیدن آیین نامه به سایت زیر مراجعه کن .
Sakhtar.coo.ir
نمی دونم دیگه چه چیزایی لازم داری ، اگر خواستی خوشحال میشم کمکت کنم .

sarbaz121

عضو جدید
سلام
من ودوستانم میخواهیم در مسابقات پل ماکارونی شرکت کنیم پس..........
من قبلا چند درخواست دریافت اطلاعات در مورد پل ماکارونی زده بودم.
که یک سری از دوستان لطف کردن واطلاعاتی در این مورد برای من قرار دادن
ولی این اطلاعات کافی نبوده یا اینکه قدیمی بوده
دوستان عمرانی اگر میتوانند اطلاعات درمورد:
1 زمان برگذاری
2 قوانین (جدید)
3 و اطلاعاتی از این دست
4 اگر کسانی تجربه این فعالیت رو داردند خوشحال میشم خودشون رو معرفی کنند.
5 .......................:w27:

fari_civil

عضو جدید
سلام
قوانین هر مسابقه که با هم یه کوچولو با هم فرق دارن مثلا عرض سازتو از این جور حرفا.من شرکت کردم سازمونم خودم بارگزاری کردم خوشال میشم بتونم کمکی کنم:)(ولی تجربم زیاد نیستا!!!)

fari_civil

عضو جدید
اینم چنتا عکس از ساختو اینا
البته عکس اول هنوز ماکارونیارو چسب نزدیم (به نایلون نچسبوندیم) برا همین زاویه ها با هم فرق داره متقارن نیس
عکس دومم اتصال دو صفس

پیوست ها

• DSC00787.jpg
    DSC00787.jpg
    22.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • DSC00789.jpg
    DSC00789.jpg
    32.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

fari_civil

عضو جدید
اینم عکس نهایی. هرکی سازرو میدید میگف سطلو که بزنی بهش ترکیده!!اما اونا به خاطر ظاهر سادش گول خوردن!!!!

پیوست ها

• DSC00791.jpg
    DSC00791.jpg
    45.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

fari_civil

عضو جدید
اصل این مسابقات اینه که خودت سازه طراحی کنی ولی الان کسی این کارو نمیکنه همه طرح از اینور اونور پیدا میکنن. پیدا کردن طرح خوب کاری نداره. مهم خوب ساختنشه. تقارن و خلاصه درس ساختن سازه از خود طرح خیلی خیلی مهمتره. اگه درباره ساخت کمک ی خاستی میتونی رو من حساب کنی:)
مرحله اخر نحوه بارگذاریه که بعدا دربارش میبحثیم. دنبال سایت برا چی هستی .این کار عملیه. تِوری کمکی بهت نمیکنه. فقط هم گروهیاتو چن تا ادم باسلیقه و با حوصله باشن این خیلی مهمه:)

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:cry:واسه ایستایی از اینا درست کردیم
تا یه هفته سوختگیهای دستم می سوخت!

مهدی مهدیه

عضو جدید
با تشکر از اطلاعاتی که به من دادی . ممنونم

با تشکر از اطلاعاتی که به من دادی . ممنونم

:smile::)
سلام مهندسی جان :
منظور شما از اطلاعات چیه ؟
همه میدونن که یک خرپای ماکارونی از ماکارونی و چسب حرارتی ساخته می شود ولی خب بعضی ها هم از چسب دوقلو استفاده می کنن که کار بسیار اشتباهی است به این دلیل که اتصالات خرپایی که باید حالت مفصل داشته باشند را به اتصال سلب تبدیل می کنه .
در هنگام ساخت هم اگر بتوان دوسر ماکارونی را سمباده کشید تا بتواند فضای خالی بین ماکارئنی های متصل شده ی قبلی را پر کند بسیار در افزایش بار نهایی موثر است .
برای طراحی یک سازه هم از نرم افزار Sap مس توانید کمک بگیرید و با توجه به آیین نامه ای که مربوط به سازه های ماکارانی وجود دارد ، طرح خود را کامل و برای نمونه آن را بارگذاری کنید . بیشتر دوستان از طرح هاپ کینز برای سازه های خود استفاده می کنند .
برای دیدن آیین نامه به سایت زیر مراجعه کن .
Sakhtar.coo.ir
نمی دونم دیگه چه چیزایی لازم داری ، اگر خواستی خوشحال میشم کمکت کنم .

s.h.r

عضو جدید
البته این سازه ای که دوستمون ساخته بود عالی بود ولی در مسابقات اگه عرشه ی پل کج باشه آیین نامه ردش می کنه
ضمنا باید گره مرکزی قطرش از 5 سانت بیشتر نشه
اگه گرایش راندمانی شرکت می کنی و می خوای مقام بیاری باید سازت زیر 250 گرم وزن داشته باشه