آرامش چيه؟ چطوري ميشه بهش رسيد؟

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه چيزي بگم چرا وقتي من كتاب دكتر شريعتي رو ميخونم ارامش ميگيرم ولي وقتي كتاب ماركس رو ميخونم واقعا احساس پريشوني ميكنم؟

baardeh_m

عضو جدید
من يه بار اين تاپيكو گذاشتم ولي كسي شركت نمرد ولي من خيلي پروتر از اين حرفام يه بار ديگه ميزارم تا ببينم نظرتون جدا راجب ارمش چيه و تعريف خود شما از ارامش چيه جدا از چيزايي كه توي مسايل ديني مطرح شده يه مثال ميزنم مثلا به نظر شما يه مرتاز هندي وقتي رو ميخ ميشينه داره كسب ارمش ميكنه يا مثلا يه جوون كنار دريا دنبال بدست اوردن ارامشه؟
خوشحال ميشم نظراتتون رو بهم بگيد؟
راجب اين دوتا مثالل نظر نديد اينا مثال بود ميخوام نظر خودتون رو راجب ارامش بدونم;)
ارامش هر جایی که ادم احساس شادمانی و راحتی کنه .اگه ادم به جایی برسه که این شادمانی و راحتی رو در درون خودش داشته باشه و اونوقت هر جا که بره این اونه که ارامش رو منتقل میکنه .

somayeh_2

عضو جدید
به نظر من آرامش یهنی این که هر واقت خواستی بخواب بعد از 10 دقیقه آنچنان به خواب عمیق فرو رفته باشی که صدای خرو پفت در بیاد .........................جز با ساده گرفتن زندگی نمیشه به این وضعیت رسید

madonna

عضو جدید
یادم نیست این جمله از کیه ولی به نظرم خود من اگه بتونم اینجوری که این جمله گفته به زندگیم نگاه کنم به آرامش می رسم:
10 درصد زندگی اون چیزاییه که برا ما اتفاق می افته و 90 درصد الباقی چگونگی واکنش ما نسبت به اون اتفاقه.
حالا به نظر من اگه بتونیم نسبت به اتفاقات پیرامونمون واکنش درستی داشته باشیم ارامشمون زیاد دستخوش تغیر نمیشه.ختم کلام اینکه از نظر من ارامشمون دست خودمونه می تونیم تو 2 دقیقه از بین ببریمش یا نه به این آسونیا از دستش ندیم.

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از نظراتتون
من ميخواستم بدونم نقش خدا در بدست اوردن ارامش رو ما تعيين ميكنيم؟

...yalda

عضو جدید
ميتونم بپرسم براي چي ممكن يه همچين اتفاقي بيفته؟
خود شما اينو تجربه كردي؟

شاید برای خیلی از اتفاقات زندگی نشه دلیل آورد...عشقو محبت آدما نسبت به هم رو نه میشه امتیاز بندی کرد و نه دلیل مشخصی داره...
به نظر من برای قران خوندن حتما لازم نیست ادم مومنی باشه یا اینکه به مرحله ای رسیده باشی که قران تو رو به آرامش برسونه...شاید این چیزارو بهتر باشه خود ادم تجربه کنه ....
من شاید ادم مومنی نبودم ولی به تجربه دیدم که خوندن چند آیه از قران یا دو رکعت نماز در لحظاتی که انسان بیقراره چه معجزه ای میکنه.....

...yalda

عضو جدید
يه چيزي بگم چرا وقتي من كتاب دكتر شريعتي رو ميخونم ارامش ميگيرم ولي وقتي كتاب ماركس رو ميخونم واقعا احساس پريشوني ميكنم؟

اینکه ما با خوندن کتاب شریعتی ارامش میگیریم ولی با کتاب مارکس نه...همه به ذهن نویسنده برمیگرده...ما با خوندن کتاب درواقع داریم افکار نویسنده رو میخونیم..
به نظر من شریعتی آرامش ذهن خود رو با کتاباش به بقیه منتقل میکنه....

امیر Amir

عضو جدید
آرامش:
لیوان چایی
سیگار
مزاحمت کسی نشه
بری سر کار بیایی خونه...

بخوابی
بری باشگاه
بری پارک
هر چند وقت یکبار بری سفر

اول و اخرش هم خدا توی زندگیت پر رنگ باشه

...yalda

عضو جدید
ممنون از نظراتتون
من ميخواستم بدونم نقش خدا در بدست اوردن ارامش رو ما تعيين ميكنيم؟

نقش خدا تو آرامش رو ما تعیین نمیکنیم...نقش او تو آرامش ما کاملا بدیهیه ولی به خاطر پرده های تاریکی که تو این دنیا جلوی حقیقت و اصل زندگیو گرفته...ما فقط سعی در درک این نقشو داریم....فقط همین..:smile:

نصیری

عضو جدید
به نظر منم آرامش رو با حضور و نزدیکیه خدا می تونی بدست بیاری و اینکه روی مادیات حساس نبودن
من خودم همیشه با رازو نیاز با خدا و خیلی اوقات با خوندن زیارت عاشورا آرامشم رو به دست میارم. اون لحظه احساس می کنم مثل پر پرنده سبکم;)

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
بنظرتون انساني كه به خدا اعتقاد نداره هيچوقت ارامش رو تجربه نميكنه؟
سلام
من که گفتم خدا خودش رو به هر صورتی در میاره
که تو آرامش بگیری
فقط باز دیدت باز باشه که ببینی اونی که داره به تو کمک میکنه خداته نه چیزی دیگه

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید برای خیلی از اتفاقات زندگی نشه دلیل آورد...عشقو محبت آدما نسبت به هم رو نه میشه امتیاز بندی کرد و نه دلیل مشخصی داره...
به نظر من برای قران خوندن حتما لازم نیست ادم مومنی باشه یا اینکه به مرحله ای رسیده باشی که قران تو رو به آرامش برسونه...شاید این چیزارو بهتر باشه خود ادم تجربه کنه ....
من شاید ادم مومنی نبودم ولی به تجربه دیدم که خوندن چند آیه از قران یا دو رکعت نماز در لحظاتی که انسان بیقراره چه معجزه ای میکنه.....
اتفاقا من با نظرتون كاملا مخالفم تمام اتفاقت زندگيه ما داراي دليل و منطق من كاملا مخالفم كه بگم اين وضعيتي كه براي خودم ساختمو من نساختم يعني شما نميدونيد چرا قرآن يا نماز آرامش ميده؟

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرامش:
لیوان چایی
سیگار
مزاحمت کسی نشه
بری سر کار بیایی خونه...

بخوابی
بری باشگاه
بری پارک
هر چند وقت یکبار بری سفر

اول و اخرش هم خدا توی زندگیت پر رنگ باشه
خيلي ممنون از نظرت ايني كميگي يه نوع زندگي حالا شما چطور تونستي توي اين نوع زندگي به ارامش برسي به چه وسيله اي؟

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من که گفتم خدا خودش رو به هر صورتی در میاره
که تو آرامش بگیری
فقط باز دیدت باز باشه که ببینی اونی که داره به تو کمک میکنه خداته نه چیزی دیگه
هر نوع كمكي حتي كمكي كه باعث بر طرف كردن غرايز مادي ميشه؟

...yalda

عضو جدید
اتفاقا من با نظرتون كاملا مخالفم تمام اتفاقت زندگيه ما داراي دليل و منطق من كاملا مخالفم كه بگم اين وضعيتي كه براي خودم ساختمو من نساختم يعني شما نميدونيد چرا قرآن يا نماز آرامش ميده؟

تو کتابای دینی در مورد اینکه چرا نماز به انسان آرامش میده مطالب زیادی هست....ولی به نظرمن دلیل موفق نبودن این کتابا اینه که اینجور مسائل با آوردن دلیل و منطق درک نمیشه...باید خودت حسش کنی..با تمام وجود درکش کنی...ولی نه از تو کتابا....نه با دلیلو منطق...بلکه با برخورد با زندگی....و درک وجود خدا از لابلای اتفاقات زندگی......
مثلا کافیه حتی اولش از روی عادت شروع کنیم به نماز خوندن....کم کم عادت میکنیم که لحظات تنهائیمون با خودش درددل کنیم..یه مدت که میگذره خودت میبینی که دیگه نماز برات عادت نیست.....غذای روحت شده....آرامش وجودته.......دیگه نمیتونی این عادت قدیمیو ترکش کنی...

...yalda

عضو جدید
يه سوالي دارم ارامش ربطي به بيخيالي داره؟
يعني ميشه گفت ادم بيخيال ارومه؟

به نظر من آدم بیخیال ارامش نداره ......اون فقط سعی میکنه که ارامش داشته باشه یا بهتره بگم میخواد وانمود کنه که آرامش داره....

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو کتابای دینی در مورد اینکه چرا نماز به انسان آرامش میده مطالب زیادی هست....ولی به نظرمن دلیل موفق نبودن این کتابا اینه که اینجور مسائل با آوردن دلیل و منطق درک نمیشه...باید خودت حسش کنی..با تمام وجود درکش کنی...ولی نه از تو کتابا....نه با دلیلو منطق...بلکه با برخورد با زندگی....و درک وجود خدا از لابلای اتفاقات زندگی......
مثلا کافیه حتی اولش از روی عادت شروع کنیم به نماز خوندن....کم کم عادت میکنیم که لحظات تنهائیمون با خودش درددل کنیم..یه مدت که میگذره خودت میبینی که دیگه نماز برات عادت نیست.....غذای روحت شده....آرامش وجودته.......دیگه نمیتونی این عادت قدیمیو ترکش کنی...
ميدونستين كه ما مسلمونا نهي شديم از اينكه به كاري رو از روي عادت انجام بديم!!!!

...yalda

عضو جدید
ميدونستين كه ما مسلمونا نهي شديم از اينكه به كاري رو از روي عادت انجام بديم!!!!

تو اسلام میگن از 9 سالگی نماز بخون .....به نظرتون یه بچه 9 ساله از نماز به جز یه عادت روزانه یا اجبار یا .... چیز دیگه ای هم میبینه؟؟؟

...yalda

عضو جدید
ايا روزه هم باعث ارامش ميشه؟

ما تو ماه رمضون بیشتر از بقیه ماهها به خدا نزدیکیم....حتی کسایی که بقیه سال اسمی از خدا و نماز نمیارند تو این ماه خدارو حس میکنند...اگه کمی به این اعتقاد داشته باشیم که نزدیکی خدا به ما آرامش میده ...قطعا با روزه هم به آرامش میرسیم...

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما تو ماه رمضون بیشتر از بقیه ماهها به خدا نزدیکیم....حتی کسایی که بقیه سال اسمی از خدا و نماز نمیارند تو این ماه خدارو حس میکنند...اگه کمی به این اعتقاد داشته باشیم که نزدیکی خدا به ما آرامش میده ...قطعا با روزه هم به آرامش میرسیم...
ولي روزه باعث گرسنگي ميشه يعني يكي از نيازاي غريزي ما براورده نميشه اين باعث نميشه كه ما ارامشمونو از دست بديم;)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو اسلام میگن از 9 سالگی نماز بخون .....به نظرتون یه بچه 9 ساله از نماز به جز یه عادت روزانه یا اجبار یا .... چیز دیگه ای هم میبینه؟؟؟
اين نمازي كه يه بچه 9 ساله ميخونه از نظر من باعث اشنايي بيشتر اون با معنويات و با خداست ولي من شخصا خيلي به اين اعتقاد دارم كه هيچ كاري نبايد از روي عادت باشه;)

امیر Amir

عضو جدید
يه سوالي دارم ارامش ربطي به بيخيالي داره؟
يعني ميشه گفت ادم بيخيال ارومه؟

بی خیالی طی کردن دلیل بر ارام بودن نیست...

بر عکس کسیکه واقعا زیر فشار هست مشکلات زیاد داره ...بی خیالی طی میکنه که عذاب نکشه...

کسیکه بیشتر از همه اهل بگو بخنده غم هاش بیشتره...

مومن حزنش در دلشه:)

امیر Amir

عضو جدید
ولي روزه باعث گرسنگي ميشه يعني يكي از نيازاي غريزي ما براورده نميشه اين باعث نميشه كه ما ارامشمونو از دست بديم;)

ببین میخوایی توی بحث مقلطه بکنی من خودم ختم این کارا هستما...

حرف بی ربط نزنید...

کی گفته گرسنگی کشیدن ارامش ادمو بهم میزنه...

روزه به نظر من راه رسیدن به ارمش فکری و فیزیکیه...

میخوایی مقلطه بکنی...من از بحث انصراف میدم