[آثار نقاشی] - نقاش ایتالیایی و الهام از قرآن

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
یک هنرمند خانم ایتالیایی با نام «تریزا امانویل»، نمایشگاه نقاشی ای را در شهر ریاض عربستان برپا کرد.
طبق اظهارت هنرمند تابلوهای منظره ارائه شده در آن با الهام از آیات و تفاسیر قران شکل گرفته اند.

هنرمند ایتالیایی با الهام از تفاسیر قرآن طرح نقاشی تابلوهایش را ترسیم می‌کند که هم‌اکنون نمایشگاهی از آثار این هنرمند در مرکز هنرهای ریاض برپاست.

«تریزا امانویل»، هنرمند ایتالیایی، موضوعات نقاشی‌های خود را با تفسیر از آیه‌های قرآن الهام می‌گیرد. امروز نمایشگاهی از آثار این نقاش ایتالیایی در سالن هنرهای ریاض در معرض دید عموم قرار دارد.

«امانویل» در گفت‌وگو با شبکه خبری یوم السابع گفت: از آنجایی که مردم عربستان به هنر علاقه‌ زیادی دارند، فکر می‌کنم آنها به خصوص زنان از این نمایشگاه استقبال کنند.

وی با اشاره به علاقه‌ی شدید خود به طبیعت گفت: من با کمک تفاسیر قرآن، سعی کرده‌ام علاقه‌ام به طبیعت و قدرت آفرینش خداوند را به نمایش بگذارم.

امانویل با اشاره به تاثیر طبیعت سرسبز و زیبای ایتالیا بر سبک نقاشی‌اش گفت: من در تمامی این تابلوها از تکنیک «نور و سایه» استفاده کرده‌ام.

«ماریو بوخو»، سفیر ایتالیا در عربستان نیز در این‌باره اعلام کرد: در این تابلوها زیبایی، عظمت و ظرافت به وضوح به چشم می‌خورد. استفاده از رنگ اکرلیک نیز به کارها هویت ایتالیایی بخشیده است.

ماریو درگفتگو با روزنامه «المدینه» عربستان گفت: ما امروز با برپایی این نمایشگاه روابط 80 ساله دو کشور را برای حمایت از تاریخ و فرهنگ و افزایش ارتباطات فرهنگی جشن می‌گیریم.
«امانویل» در گفت‌وگو با شبکه خبری یوم السابع گفت: از آنجایی که مردم عربستان به هنر علاقه‌ زیادی دارند، فکر می‌کنم آنها به خصوص زنان از این نمایشگاه استقبال کنند

وی افزود: ما همواره تلاش می‌کنیم تبادلات فرهنگی و تمدنی دو کشور را از طریق موسسه‌های فرهنگی و ایجاد فرصت‌های گفتگو در زمینه‌های فرهنگی و هنری افزایش دهیم.

«تریزا امانویل»، هنرمند بااستعداد ایتالیایی تا کنون نمایشگاه‌های متعددی در کشورهای جهان از جمله رم و تورنتو برپا کرده است.

بخش هنری تبیان