آیا میدانید آرامگاه امیر کبیر کجاست؟؟؟؟؟

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آيا مي دانيد گور امير كبير كجاست ؟

اصلا تا حالا فكر كرده ايد مزار اين بزرگمرد ايراني كجاست ؟
.
.
.
.

احتمال قريب به يقين نمي دونيد ...
تعجبي نداره
غصه هم نخوريد خيلي ها مثل شما هستند
از جمله خود من كه تا همين چند هفته پيش نمي دونستم و كاملا اتفاقي اين موضوع رو فهميدم
.
.
.
.
.
.
امير كبير صدر اعظم ايران در زمان ناصر الدين شاه كه با دسيسه هاي يك سري وطن فروش و طماع در حمام فين كاشان به قتل رسيد در شهر كربلا در كشور عراق به خاك سپرده شد
.
.
.
.
.
.
اين كه چرا او را به كربلا بردند براي من سوال است و احتمال مي دهم براي دور ماندن مردم از مزارش وجلوگيري از تبديل آن به ميعادگاه مظلومان او را از ايران و ايراني دور كردند
و اينكه چطوري در آن زمان جسد اين مرد بزرگ رو با امكانات محدود آن زمان به عراق منتقل كرده اند هم باز جاي سوال دارد
.
.
.
.
.
.
. اما چيزي كه بيش از همه مايه شرمندگيست اين است كه اكثر قريب به اتفاق ايرانيها نمي دانند مزار اين اسطوره تاريخ كجاست
تا زماني كه روابط ايران و عراق تيره بود و كسي حق سفر به كربلا رو نداشت شايد اين ندانستن توجيه داشت ولي امروزه با سفرهاي متعدد مردم به عراق و كربلا جاي بسي تاسف است كه حتي يكي از كساني كه از عراق بر مي گردد نمي داند كه امير كبير هم در آنجا دفن بوده

.
.
.
. آيا فكر نمي كنيد كه همين عراقيها به ما خواهند خنديد كه چطور مردي رو كه بسياري از داشته هاي امروزمان را مديون اوهستيم فراموش كرديم؟
من كه خودم از خودم خيلي خجالت كشيدم
البته من تا حالا به عراق نرفته ام ولي به هر حال وظيفه ام بود به عنوان يك ايراني كه دم از عشق به وطن مي زنم بدانم كه سرنوشت اين مرد بزرگ پس از مرگ چه شد

mmm111kkk

عضو جدید
معلوم نیست چه دست هایی در کار بوده. وطن فروش هر جایی و هر زمانی که بگردی فراوونه می شه پیداش کرد کاریشم نمیشه کرد، مهم اون دستای کثیفه.

mahboob@

عضو جدید
سپاس از اطلاع رسانیتون منم نمیدونستم چند وقت پیش تو نت خوندم
از خودم خجالت کشیدم
ما ایرانیا فقط به حرف ادعای وطن دوستی و ... رو میکنیم ولی به عمل...

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون
منم مدت زيادي نيست كه فهميدم
خدا رحمتش كنه،‌كاش هر كي ميره كربلا به جاي اينكه ساك ساك وسايل چيني اونا رو سوغات بياره بره به اين بزرگ مرد سر بزنه

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معلوم نیست چه دست هایی در کار بوده. وطن فروش هر جایی و هر زمانی که بگردی فراوونه می شه پیداش کرد کاریشم نمیشه کرد، مهم اون دستای کثیفه.

سپاس از اطلاع رسانیتون منم نمیدونستم چند وقت پیش تو نت خوندم
از خودم خجالت کشیدم
ما ایرانیا فقط به حرف ادعای وطن دوستی و ... رو میکنیم ولی به عمل...

متاسفانه منم خیلی وقت نیس ک فهمیدم
مرسی از اطلاعاتتون

ممنون
منم مدت زيادي نيست كه فهميدم
خدا رحمتش كنه،‌كاش هر كي ميره كربلا به جاي اينكه ساك ساك وسايل چيني اونا رو سوغات بياره بره به اين بزرگ مرد سر بزنه

از همتون تشکر میکنم(تشکر نداشتم که بزنم، ببخشید)

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرده پرستی....!!
بریم سر خاکش چی بگیم؟
مگه حتما از یکی یاد کردن یعنی اینکه بری سر مزارش بشینی؟!! شمام از همین جا یادش کنی روح ایشون آرامش میگیره...
ما خیلی هنرمندیم بتونیم نام پر آوازه اش رو برای فرزندانمون زنده نگه داریم... و بهشون یاد بدیم همیشه باید حق رو بگیم و در جهت احقاق حق تلاش کنیم....حتی اگر به ضررمون باشه....
نباید بزاریم اسمش و خدماتش از یادها بره...

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیرکبیر رو به اصرار همسرش یعنی خواهر ناصرالدین شاه، به کربلا برده و دفن کردن... البته من تاحالا مواجه نشدم با اینکه این مساله هدفش دور کردن مردم از مزار ایشون بوده چون همسر ایشون هم گویا به سختی تونسته اجازه این کارو بگیره... چون می دونید که کربلا در فرهنگ شیعه مفهوم خاصی از مظلومیت و حقانیت داره و اتفاقا کسانی بودند که نمی خواستن بذارن مزار ایشون در کربلا باشه اما به اصرار همسرشون این اتفاق افتاد....

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استاتر نازنین ؟ آیا شما میدونی که اگه با فونت کوچیک هم بنویسی ما میتونیم بخونیم؟
آیا میدونی که فونت بزرگ اعصاب خواننده رو خط خطی میکنه.
آیا میدونی که نوشتن با فونت بزرگ در روانشناسی نشانه نداشتن و یا کم داشتن اعتماد به نفس نویسنده است. همانطور که شما اینا رو نمیدونستی منم نمیدونسنم که قبر این بزرگوار کجا بود و ممنونم که باعث شدی تا بدونم. در ضمن بهتره اون عبارت گور رو ویرایش کنی و بجاش بنویسی آرامگاه.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استاتر نازنین ؟ آیا شما میدونی که اگه با فونت کوچیک هم بنویسی ما میتونیم بخونیم؟
آیا میدونی که فونت بزرگ اعصاب خواننده رو خط خطی میکنه.
آیا میدونی که نوشتن با فونت بزرگ در روانشناسی نشانه نداشتن و یا کم داشتن اعتماد به نفس نویسنده است. همانطور که شما اینا رو نمیدونستی منم نمیدونسنم که قبر این بزرگوار کجا بود و ممنونم که باعث شدی تا بدونم. در ضمن بهتره اون عبارت گور رو ویرایش کنی و بجاش بنویسی آرامگاه.

خوب گفتی...دمت گرم...
اگرم قبل از تاپیک زدن یه سرچیم بکنه ببینه تکراری نیست(البته این تاپیک منظورم نیست)
و کمتر تو این تاپیکا اسپم کنه بهترم میشه...

آخرین ویرایش:

پرواز@

کاربر بیش فعال

خوب گفتی...دمت گرم...
اگرم قبل از تاپیک زدن یه سرچیم بکنه ببینه تکراری نیست و کمتر تو این تاپیکا اسپم کنه بهترم میشه...

همین یه تاپیک تکراری کل تاپیکایه دیگه رو می ارزه...
.
.
البته اینکه آرامگاه امیر کجاست مهم نیست
مهم اینه که ما هیچی ازین مرد بزرگ نمیدونیم
و این تا پیک بهانیه برای مروری بر این بزرگان

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همین یه تاپیک تکراری کل تاپیکایه دیگه رو می ارزه...
.
.
البته اینکه آرامگاه امیر کجاست مهم نیست
مهم اینه که ما هیچی ازین مرد بزرگ نمیدونیم
و این تا پیک بهانیه برای مروری بر این بزرگان
یعنی تا بهانه نداشته باشی چیزی یاد نمیگیری؟

پرواز@

کاربر بیش فعال
یعنی تا بهانه نداشته باشی چیزی یاد نمیگیری؟

آره ...
که چی ؟؟؟
بدجوری عقده مدیریت رفته تو پوست
تو همه تاپیکها خودت رو نخود هر آش میکنی که چی جناب مدییییییییییییر
دوست داری با چرت و پرتات تاپیکهارو شلوغ کنی
خوش باش ...

af.earthlover

عضو جدید
به نظر من ، هر کاری بهانه ای لازم دارد ....
تا تشنه نباشیم ، آب نمینوشیم...
همانطور که تا خبر از امتحانی نباشه ، خبر از درس خوندن هم نیست ... خالا چه اشکالی داره اگه این تاپیک بهانه ای شه که به اطلاعات ما افزوده شه ؟؟؟
;)

shirin eng

عضو جدید
آيا مي دانيد گور امير كبير كجاست ؟

اصلا تا حالا فكر كرده ايد مزار اين بزرگمرد ايراني كجاست ؟
.
.
.
.

احتمال قريب به يقين نمي دونيد ...
تعجبي نداره
غصه هم نخوريد خيلي ها مثل شما هستند
از جمله خود من كه تا همين چند هفته پيش نمي دونستم و كاملا اتفاقي اين موضوع رو فهميدم
.
.
.
.
.
.
امير كبير صدر اعظم ايران در زمان ناصر الدين شاه كه با دسيسه هاي يك سري وطن فروش و طماع در حمام فين كاشان به قتل رسيد در شهر كربلا در كشور عراق به خاك سپرده شد
.
.
.
.
.
.
اين كه چرا او را به كربلا بردند براي من سوال است و احتمال مي دهم براي دور ماندن مردم از مزارش وجلوگيري از تبديل آن به ميعادگاه مظلومان او را از ايران و ايراني دور كردند
و اينكه چطوري در آن زمان جسد اين مرد بزرگ رو با امكانات محدود آن زمان به عراق منتقل كرده اند هم باز جاي سوال دارد
.
.
.
.
.
.
. اما چيزي كه بيش از همه مايه شرمندگيست اين است كه اكثر قريب به اتفاق ايرانيها نمي دانند مزار اين اسطوره تاريخ كجاست
تا زماني كه روابط ايران و عراق تيره بود و كسي حق سفر به كربلا رو نداشت شايد اين ندانستن توجيه داشت ولي امروزه با سفرهاي متعدد مردم به عراق و كربلا جاي بسي تاسف است كه حتي يكي از كساني كه از عراق بر مي گردد نمي داند كه امير كبير هم در آنجا دفن بوده

.
.
.
. آيا فكر نمي كنيد كه همين عراقيها به ما خواهند خنديد كه چطور مردي رو كه بسياري از داشته هاي امروزمان را مديون اوهستيم فراموش كرديم؟
من كه خودم از خودم خيلي خجالت كشيدم
البته من تا حالا به عراق نرفته ام ولي به هر حال وظيفه ام بود به عنوان يك ايراني كه دم از عشق به وطن مي زنم بدانم كه سرنوشت اين مرد بزرگ پس از مرگ چه شد

مرسی مفید بود

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیرکبیر رو به اصرار همسرش یعنی خواهر ناصرالدین شاه، به کربلا برده و دفن کردن... البته من تاحالا مواجه نشدم با اینکه این مساله هدفش دور کردن مردم از مزار ایشون بوده چون همسر ایشون هم گویا به سختی تونسته اجازه این کارو بگیره... چون می دونید که کربلا در فرهنگ شیعه مفهوم خاصی از مظلومیت و حقانیت داره و اتفاقا کسانی بودند که نمی خواستن بذارن مزار ایشون در کربلا باشه اما به اصرار همسرشون این اتفاق افتاد....

سپاس از شما

چه اتفاقی باعث شد جسد امیرکبیر به کربلا منتقل بشود متن ذیل است: پس از فوت امیر نعش او را با احترام با حضور اعیان کاشان به پشت مشهد کاشان حمل کردند و در جوار قبر حاجی سید محمد تقی مدفون ساختند. بعد از آنکه عزةالدوله به طهران برگشت از ناصرالدین شاه اجازه گرفت که نعش شوهر را به کربلا بفرستند. این اجازه تحصیل شد و جسد امیر بعد از چند ماه که از قتل او گذشته بود به کربلا فرستادند. مقبر امیر هنوز هم در کربلا باقیست .(آشتیانی (۱۳۵۵): ۳۶۶)

و در تاریخ زمان مرگ امیر چنین آمده است:

معتمدالدوله فرهادمیرزا برای ماده تاریخ قتل امیر این چهار عبارت را یافته است: « امیرنظام، خدمت کرد، به هجدهم مه ربیع الاول مقتول گردید، مرد بزرگی تمام شد » که همه با سال ۱۲۶۸ برابر است.( معتمدالدوله: ص ۱۵۴ و ۳۵۹)

———-
اقبال آشتیانی، عیاس (به اهتمام ایرج افشار) / میرزا تقی خان امیرکبیر / انتشارات توس ( تهران) / چاپ اول ۱۳۵۵

..

.
امید است عموم ایرانیان آرامگاه او را نیز زیارات کنند تا همگان بدانند که کنار سید شهیدان ، آزادگانی بزرگ نیز عاشقانه آرمیده اند !
برابر روایات تاریخی همانطور که گفته شد پس از شهادت امیر ، ابتدا او را در کاشان بخاک سپردند . اما برابر خواست همسرش عزت الدوله - که نقش بزرگی کنار مجاهدت و پایداری امیر داشت- و می دانست جسم بی جان او نیز نباید نزد شاهان قاجار باشد ، کالبد امیر را به کربلا حمل کرد و در مکان اشاره شده دفن نمود . آن زمان شعری برای سنگ مزارش نگاشته شد تا گواه بر شهادت و سعادت او در آسمان ، و جهنمی بودن قاتلانش باشد.

اما مرقد او:

مرقد امیر کبیر درست در حجره جنوب شرقی صحن یا حیاط مسقف شده فعلی حرم سید الشهدا ، قرار دارد . به عبارت دیگر کسانی که در صف نخست نماز جماعت، در مکان مسقف شده کنونی بایستند ، مرقد امیر در موازات شانه چپ آنها جای می گیرد .

http://khabaronline.ir/detail/177895/weblog/vasfi