+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

BalroG

عضو جدید
دوستای گلم اینم درصدای من: :)

زبان : 16.7 (فرض کردم همشو درست زده باشم)
ریاضی : 33.33
مدار : 80.5
کنترل : 69.4
تجزیه : 19.4
الکترونیک : 0.11 :confused:
مغناطیس : 0

چه رتبه ای در انتظارمه؟ 50 تا 100 میارم؟

لطفا هر کی کارنامه توی این رنج داره بذاره.

قربون همتون

کنترل رو شوخی میکنی یا واقعا 70 زدی؟!!! :surprised:
برا کنترل منبع معرفی کن عزیز! روش مطالعه کنترل رو توضیح بده! کلا همه چیز رو بگو به ما...
:)
ان شاءالله یه رتبه تپل میاری!

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
در مورد پست های بی مورد یه توضیحی بدم، متاسفانه در روزهای اخیر تمامی مدیران به یکباره دچار مشکل شدند و در نتیجه کارها کمی عقب مونده که انشالله از هفته آینده وضع بهتر میشه.

در مورد خدمت هم طبق شنیده ها احتمالا از سال آینده آموزش 3 ماه بشه. البته صحبت هایی هم هست که خدمت هم کلا 24 ماه بشه.

پذیرش سپاه هم در خیلی از استانها برای لیسانس و بالاتر به شدت محدود شده.

BalroG

عضو جدید
يه دقه رفتم wc باس ببخشي دير شد.
ولي هميشه كار رو برا خدا انجام بده نه برا تشكر!!!!!!!!!

اول از همه، پیوستن شما رو به جمع مهندسین اعظم این تالار تبریک میگم! :)
دوما: هان؟!! :surprised: بازم که تشکر رو نزدی که!! به جای این همه حرف زدن، یه کلیک میخواستی بکنی!
:confused:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد پست های بی مورد یه توضیحی بدم، متاسفانه در روزهای اخیر تمامی مدیران به یکباره دچار مشکل شدند و در نتیجه کارها کمی عقب مونده که انشالله از هفته آینده وضع بهتر میشه.

در مورد خدمت هم طبق شنیده ها احتمالا از سال آینده آموزش 3 ماه بشه. البته صحبت هایی هم هست که خدمت هم کلا 24 ماه بشه.

اوه من شانس آوردم، 24 ماه که قراره بشه و سنوات تحصیلی حذف میشه رو میدونستم اما آموزشی 3 ماه نمیدونستم

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
اوه من شانس آوردم، 24 ماه که قراره بشه و سنوات تحصیلی حذف میشه رو میدونستم اما آموزشی 3 ماه نمیدونستم
این رو از فرمانده گردان یکی از مراکز مهم آموزش کشور شنیدم، البته تو ایران هیچی تا آخرین لحظه مشخص نیست.

امروز پستهامون حذف میشه فردا پس فردا خودمون ....

فقط تاپیک قفل میشه و از حالت مهم خارج میشه، پست ها حذف نمیشن.

BalroG

عضو جدید

وای دده!!! :cry:

maryam_elec

عضو جدید
خب این بنده خدا که عذر خواهی کرد مطمئنن اگه میدونست اینکارو نمیکرد، وقتی تو باز تیکه میندازی خب معلومه جوابتو طور دیگه ای میده!:razz:
والله من كلا ي سوال داشتم كه منابع كه خوب جواب داده چيه؟همين!!!! دوستان گير دادن به درصد زبان ما! منابع سايت مومن زاده هم بررسي شد.با تشكر از شما.اما خواستم تجربه عملي بچه ها باشه.
احتمالا وقت مناسب واسه پرسيدن اين سوال نبود.
همگي موفق و سربلند باشيد

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی میگی؟!! :surprised:
مگه دختر نیستین شما؟!! :eek:
نکنه دخترا رو هم میبرن سربازی جدیدا؟!! اگه اینطوریه که هیچ! دل ما پسرا یه کم خنک میشه!
:biggrin:
اره جدیدا اینطور شده:D
...............................................
دوستان دیگه واقعا بدرود. تا مدتی نیستم ...
انشاالله همه اون دانشگاهی که میخواین قبول شین:gol:

hoomif

عضو جدید

بله خوب کمک کردین
خوب چه مدرک های بگیریم چقدر طول میکشه واقعا آدمو میسازه که بیاد بیرون کار کنه یا مثل آزمایشگاه های دانشگاه است میشه یه توضیحاتی در این باره هم بدین
;)
من الکترونیکم اگه برق هم خوب باشه میرم

من زیاد به الکترونیک آشنایی ندارم...چی بگم؟ فک کنم AVR و مونتاژ برد...از برق هم مونتاژ تابلو ، تابلو فرمان ، تابلو سه فاز ، موتور بندی ، ادوات ، PLC و ... بستگی داره از کدومش بیشتر خوشت بیاد - مسلما نه! ولی بلیطی هست واسه ورود به عرصه کار...وقتی با دست پر بری واسه مصاحبه بگی این کارارو مدرک دارم و بلدم...بیشتر تحویلت میگیرن...

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستای گلم اینم درصدای من: :)

زبان : 16.7 (فرض کردم همشو درست زده باشم)
ریاضی : 33.33
مدار : 80.5
کنترل : 69.4
تجزیه : 19.4
الکترونیک : 0.11 :confused:
مغناطیس : 0

چه رتبه ای در انتظارمه؟ 50 تا 100 میارم؟

لطفا هر کی کارنامه توی این رنج داره بذاره.

قربون همتون

سلام.میانگینت 30.5 هستش.با میانگین 36 سال پیش رتبه مخابرات 80 شده بود. ولی امسال شما فقط به خاطر درصد فوق العاده کنترلت رتبت خوب میشه ولی درصدات یه طوریه که اصلا نمیشه رتبه رو حدس زد.انشاالله دو رقمی بشی مهندس.

آخرین ویرایش:

hoomif

عضو جدید
والله من كلا ي سوال داشتم كه منابع كه خوب جواب داده چيه؟همين!!!! دوستان گير دادن به درصد زبان ما! منابع سايت مومن زاده هم بررسي شد.با تشكر از شما.اما خواستم تجربه عملي بچه ها باشه.
احتمالا وقت مناسب واسه پرسيدن اين سوال نبود.
همگي موفق و سربلند باشيد

آره خوب حالمون گرفته اس یکم...:(ولی من به شما میگم چیا خوبه ،
واسه زبان که بیشتر رو گرامر و متن کار کن...چون دامنه کلمات ارشد خیلی وسیعه و نمیشه همه چیزو خوند...ولی GRE خوبه واسه کلمات...برای گرامر هم Essential نمدونم چی چی IN Grammer خوبه..
ریاضی مهندسی فقط مومن زاده + تست های رشته های دیگه
معادلات : فقط محمود کریمی (نصیر)
مدار : تقوی + پوران پژوهش
کنترل : تقوی رو بخون و فقط برو واسه 3 تا تست + سوالات المپیاد و سوالات دانشگاههای MIT ، استنفورد ، پرینستون و کالج لندن !!!!!!!
ماشین : مدرسان شریف یا پوران پژوهش
بررسی : پوران پژوهش
سیگنال : تقدسی یا مومن زاده
الکترونیک : اسلام پناه
مغناطیس : عبداللهی

موفق باشید

maryam_elec

عضو جدید
واسه زبان که بیشتر رو گرامر و متن کار کن...چون دامنه کلمات ارشد خیلی وسیعه و نمیشه همه چیزو خوند...ولی GRE خوبه واسه کلمات...برای گرامر هم Essential نمدونم چی چی IN Grammer خوبه..
کنترل : تقوی رو بخون و فقط برو واسه 3 تا تست + سوالات المپیاد و سوالات دانشگاههای MIT ، استنفورد ، پرینستون و کالج لندن !!!!!!!

موفق باشید
ايشاالله رتبت فراتر از انتظارت بشه(واسه من زياد پيش اومده).
مغناطيس كه گفتين كدوم انتشاراته؟
مدار مدرسان دارم.چطوره؟ مرسي

BalroG

عضو جدید

موفق باشید

عبدالعالی بابا!! :biggrin:

hoomif

عضو جدید
عبدالعالی بابا!! :biggrin:
همون ! :D
ايشاالله رتبت فراتر از انتظارت بشه(واسه من زياد پيش اومده).
مغناطيس كه گفتين كدوم انتشاراته؟
مدار مدرسان دارم.چطوره؟ مرسي

پارسه...در ضمن اگر مخابراتی فقط بخون مغناطیس...چون بقیه گرایشها زیاد نمیزنن
خوبه ولی بهتر از اون تقوی هست + پوران...یعنی بیس رو بزار تقوی از رو پوران تکمیلش کن...همه ی پورانو لازم نیست بخونی
راستی واسه آمار همه میگن طورانی ولی بهترین کتاب مدرسانه...هم کم حجمه (حدود 150 صفحه) هم خوب مطلبو جا انداخته.

maryam_elec

عضو جدید
همون ! :D

پارسه...در ضمن اگر مخابراتی فقط بخون مغناطیس...چون بقیه گرایشها زیاد نمیزنن
خوبه ولی بهتر از اون تقوی هست + پوران...یعنی بیس رو بزار تقوی از رو پوران تکمیلش کن...همه ی پورانو لازم نیست بخونی
راستی واسه آمار همه میگن طورانی ولی بهترین کتاب مدرسانه...هم کم حجمه (حدود 150 صفحه) هم خوب مطلبو جا انداخته.

الك هستم.شايد برم مخابرات....
پوران جلد يك رو دارم.پارسه هم دارم(pdf البته).
يادمه دوران كنكور كارشناسي از هر درس چندين تا كتاب داشتم كه به كار نيومد البته.خواستم اين دفعه بهترين رو انتخاب كنم.....
كنترل هم اصن راجع بهش صحبت نميكنم.به جاي مغناطيس اينو بايد گذاشت كنار.
من خودم اين ترم كنترل پاس كردم و 17 شدم.اما .........

rezarst1911

عضو جدید
بزرگترین اشتباه اینه که بررسی حلم زاده رو بگیری پر از غلط . توی درس . توی جواب ها . توی تست ها . توی صورت تست ها هم غلط داره .برو کتابشو نگاه کن آخرش یه درست نامه گذاشته سرت گیج میره .تاره اونارو هم که درست میکنی میبینی بازم کلی غلط داره مجبور میشی گیج بزنی توی کتابای دیگه. من کتابای دیگرو ندیدیم ولی این کتاب از نظر غلط هایی که داره افتضاح میباشد !!!!

یادتون باشه ماشین فقط مدرسان :)))

hoomif

عضو جدید
يادمه دوران كنكور كارشناسي از هر درس چندين تا كتاب داشتم كه به كار نيومد البته.خواستم اين دفعه بهترين رو انتخاب كنم.....

دقیقا باید همین کارو بکنید...از هر درس فقط و فقط 1 کتاب...البته بعضی درسها نیاز به مکمل داره که عرض کردم. در کل رو هیچ کتابی تعصب نداشته باش و اگه خوب نیس به راحتی بندازش کنار...به نظر من کنترل و مغناطیس رو توی یه سطح بخون...کنترل رو به هیچ وجه کنار نگذار...توی مدار و ریاضی هم فوق العاده قوی کن چون این دو تا درس جادو میکنه...مخصوصا اگه هر دو رو با هم بالا بزنی...کلا روی دفترچه اول بیشتر سرمایه گذاری کن.

maryam_elec

عضو جدید
دقیقا باید همین کارو بکنید...از هر درس فقط و فقط 1 کتاب...البته بعضی درسها نیاز به مکمل داره که عرض کردم. در کل رو هیچ کتابی تعصب نداشته باش و اگه خوب نیس به راحتی بندازش کنار...به نظر من کنترل و مغناطیس رو توی یه سطح بخون...کنترل رو به هیچ وجه کنار نگذار...توی مدار و ریاضی هم فوق العاده قوی کن چون این دو تا درس جادو میکنه...مخصوصا اگه هر دو رو با هم بالا بزنی...کلا روی دفترچه اول بیشتر سرمایه گذاری کن.
ميندازمش كنار داداش اما خب پولش رو هم بايد فكرشو كرد.نميخوام هزينه تحميل كنم....
دفترچه اول كه من رو زبان سرمايه گذاري مي كنم ديگه ه ه ه!!!!!!!!
ممنون از راهنماييهي خوبتون
اها كنترل به توصيه ي يكي از دوستان جهش گرفتم.ي جاهاييشو خوندم بدك نيس.پوران رو ديدم.حس ميكنم خيلي زياده.به نظرتون همون جهش رو بخونم يا راهيان بگيرم؟
2 تا سوال كنترل هم بلد بودم سر كنكور

Muhammad1986

عضو جدید

واقعا حرف جالبی زدی!

آخرین ویرایش:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز

موفق باشید
:D
پروردگارا من قبول نشدم نشدم این هومیف پسر یه جای توپ قبول شه انقد حرص نخوره دیگه

• Like
واکنش ها: Ehi

hoomif

عضو جدید
ميندازمش كنار داداش اما خب پولش رو هم بايد فكرشو كرد.نميخوام هزينه تحميل كنم....
دفترچه اول كه من رو زبان سرمايه گذاري مي كنم ديگه ه ه ه!!!!!!!!
ممنون از راهنماييهي خوبتون
اها كنترل به توصيه ي يكي از دوستان جهش گرفتم.ي جاهاييشو خوندم بدك نيس.پوران رو ديدم.حس ميكنم خيلي زياده.به نظرتون همون جهش رو بخونم يا راهيان بگيرم؟
2 تا سوال كنترل هم بلد بودم سر كنكور

تقوی بخون...من خودم اول جهش داشتم خوب توضیح نداده...تقوی ساده و در عین حال تخصصی درس داده...ولی اگه جهش رو داری واسه تکمیل کار یه ورقی بزن...ولی اگه نداری لازم نیست بخریش.
خواهش میکنم. دوست ندارم تو به سرنوشت من دچار بشی...واسه کنکور اگه سرمایه گذاری درستی انجام بدی جای دوری نمیره...مثلا واسه مغناطیس کلاس لازمه.
موفق باشید

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
من از وقتی کتاب کنترل امین رضایی(پوران)رو خریدم دیگه کنترل نخوندم..آخه خیلی حجیمه آدم میترسه..:biggrin:با تقوی هم نتیجه نگرفتم.. اونایی که کنترل رضایی رو خوندن بیان توضیح بدن..بنظر من سال بعد کنترل آسون میاد:cool:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1] نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد تا 15 اردیبهشت اعلام می‌شود
[/h]

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 92 در کمال امنیت و آرامش خبر داد و گفت: نتایج اولیه آزمون تا 15 اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به برگزاری این آزمون در 133 کد رشته امتحانی، تصریح کرد: این ازمون در صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه در 19 کد رشته، پنجشنبه در 71 کد رشته و جمعه در 43 کد رشته امتحانی در 44 شهرستان کشور و 115 حوزه امتحانی برگزار شد.

وی افزود: کلید تصحیح سوالات آزمون داوطلبان هر یک از این 133 کد رشته امتحانی نیز در روز یکشنبه 29 بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

توکلی درباره زمان اعلام نتایج اولیه نیز گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 92 نیز به صورت کارنامه تنظیم و تا 15 اردیبهشت ماه سال 92 از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار داده می شود.

وی افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی نیز تا 15 اردیبهشت ماه سال 92 بر روی سایت این سازمان قرار می‌گیرد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند با مطالعه دقیق این دفترچه و اطلاعیه‌های منتشره سازمان سنجش حداکثر 100 کد رشته محل تحصیلی را از میان کد رشته‌ محل‌های مجاز انتخاب کرده و از15 تا 19 اردیبهشت ماه به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی ثبت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش درباره نحوه گزینش داوطلبان نیز گفت: گزینش نهایی در کلیه کد رشته محل‌های تحصیلی بر اساس 80 درصد نمره آزمون در هر گرایش و 20 درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی و سهمیه داوطلبان انجام می‌شود.

توکلی در پایان تصریح کرد: فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی نیز در هفته اول شهریور ماه اعلام می‌شود تا پذیرفته شدگان نهایی بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده در رشته و دانشگاه مربوط ثبت نام کنند.

omid-power

عضو جدید

ببین اگر شما آشنای توپ یا حداقل یکی که امیدی باشه کار بکنه واست نداری که کلا بی خیال استخدامی شو...واسه ادامه تحصیل هم اونجوری که من متوجه شدم قصد ادامه تا دکتری و تدریس و هیئت علمی و اینا رو نداری...پس فقط میخوای ارشد بخونی واسه کار...ببین اگه میخوای فقط واسه کار بهتر پیدا کردن ارشد بخونی که باید بگم اصلا هیچ تاثیری نداره...نمونش من ترم آخر رفتم تو تاسیسات برج بانک صادرات کار کنم اونجا باورت نمیشه با لیسانس رفتم زیر دست یه دیپلم...و چون تفریحی بود کلا ول کردم. واسه کار باید کار یاد گرفت...مفت کار کرد...حمالی کرد و قناعت کرد تا خود آدم اوستا بشه و انشاا... بره تو کار تاسیس شرکت و اینا...اما اگر افق دیدت اینقدر بلنده که واسه گرید شرکت و اینا میخوای ارشد بگیری که باید بگم از الان زوده...همون موقع انشاا... از آزادی جایی یه مدرک فقط میگیری واسه ارتقاء شرکت که فقط مدرکش مهمه نه دانشگاهش...یه حالت دیگه هم میمونه که من هر چقدر میگم تو بگی نه دیگه دوس دارم ارشد بگیرم...که این بر میگرده به چشم و هم چشمی و اینکه بخوای تو اجتماع با دید بهتری بهت نگاه کنند که به نظر من اصلا اینطور نیست...پس نظر شخصی من اینه بجای موندن تو این کنکور الکی و غیر عادلانه...بری تو کار اگه قدرتی که از فنی حرفه ای 2 و 3 تا مدرک بگیر و از یه جایی شروع کن اصلا با حقوق مفت...اگر الک و مخابراتی هم همینطور...ایشاا... که کمک کرده باشم.

بنظر من:کارشناسی رشته ای مثل برق فقط یه دید خیلی کلی به آدم میده واین ارشده که باعث میشه نگاه تخصصی (بسته به گرایشت) داشته باشی
اگه تو دوروبرم این شرایط بود درست(واسه کار باید کار یاد گرفت...مفت کار کرد...حمالی کرد و قناعت کرد تا خود آدم اوستا بشه............) میرفتم با یه کاربلد که یه چیزی واقعا بارشه کار میکردم و یاد میگرفتم.خیلی گشتم واز خیلیا پرسیدم
ولی تو شهرستان ما تو همون فنی وحرفه ای هم خبری نیست(فقط یه برق صنعتی داره با امکانات داغون!)
داداش من واسه چشم وهم چشمی دنبال ارشد نیستم(نمی فهمم چشم وهم چشمی تو ارشد یعنی چی!)
از یه جایی شروع کن اصلا با حقوق مفت... :مشکل منم همینه تو شهر خودمون بود مفت هم کار میکردم.بری شهر دیگه بخوام تو خوابگاههای گله ای هم بمونم لا اقل هر ماه 300 تومان باید پیاده شم.
نمیدونم تونستم منظورمو بگم؟
باتشکر که میخوای کمک کنی

آخرین ویرایش:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از وقتی کتاب کنترل امین رضایی(پوران)رو خریدم دیگه کنترل نخوندم..آخه خیلی حجیمه آدم میترسه..:biggrin:با تقوی هم نتیجه نگرفتم.. اونایی که کنترل رضایی رو خوندن بیان توضیح بدن..بنظر من سال بعد کنترل آسون میاد:cool:

اشتباه کردی دیگه.تقوی برای شروع اصلا و ابدا مناسب نیست.اصلا درس نداده که آخه!!! باید از رضایی میخوندی

hadaf1368

عضو جدید
بچه ها به نظرتون رتبه ی من توی چه رنجیه؟
بچه هایی که از اوضاع رتبه ها اطلاع بیتشری دارن لطفا نظر بدن
زبان:17
ریاضی: 40
مدار: 33
کنترل: 15
الکترونیک 17
سیگنال 70

وضعیت
موضوع بسته شده است.