مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dars

عضو جدید
آقایان و خانم هایی که امتحان دادید اگه قرار باشه دوباره امتحان بدید همون منابع قبلی رو با دقت بیشتر میخونید یا میرید سراغ منابع دیگه مثل کتاب های مرجع؟
لطفا همه جواب این سوالم رو بدید
.خیلی مهمه

jafaar

عضو جدید
اگه اینطور باشه کسی که شانسی 5 تا رو درست بزنه یا یکم خونده باشه و بتونه 5 تا رو در کل درست بزنه با اونایی که خیلی خونده بوده اما به خاطر این وضعیت امتحان درصداشون در همین حد میشه فرقی نمیکنن.پس دیگه چرا الکی یک سال درس خونده اون طرف؟

البته خیلی بعیده کسی 5 تا شانسی درست بزنه یا اینکه کم خونده باشه و تو این کنکور تو همه درسا بتونه 5 تا بزنه!!!
ولی در کل همینی که شما میگی ضعف گزینش بر اساس کنکوره!!!!

EECi

مدیر بازنشسته
دوستانی که سوال پرسیدن چه تجربه و توصیه ای برای کنکور وجود دارد؟
باید بگویم
1- مرور بصورت جمع بندی باید بصورت 50 درصد در از ابان و بصورت 100 از دی شروع شود و به هیچ وجه مغرور یادگرفته هاتون نشوید،چون در کنکور شرایط خاصی وجود دارد که باز دهی را تا حدی پایین می اورد پس شما باید سطح بازیابی اطلاعات را تا 120% بالا ببرید تا اگر بخاطر شرایط کنکور 20% بازدهی کم شد ، باز هم با 100 درصد توان به جلو بروید.
2- دروس جدید را به هیچ وجه از اواسط دی به بعد نخونید( دیگه انتهاش دی ما هست ولی بهتیرین شکل این هست که تا اخر اذردروس را تموم کنید و مسلط شوید
3- پایه قوی در برق یعنی درک مفاهیم. اگر مفاهیم را بلد نیستید برای حل شدن این مشکل از کتب مناسب استفاده کنید . تا انتهای تابستان کتاب های رهیافت را بخوانید
4- در پایان هر هفته یک جلسه بگذارید ( با خودتان!) و تمام دروس و چکیده ها را مرور کنید
5- صحبت از چکیده شد! باز هم مغرور مغز فراموش کارتان نشوید و چکیده بنویسید. یک چکیده شامل نکات کلی تر و یک چکیده خلاصه برای نکات اساسی و تکمیلی. این چکیده حکم طلا را برای دوران مرور دارند...
6-دوستانی هستند که درسی را سفید می گذارند . این کار اشتباه هست .

7- این تصور غلط که می خواهم فلان درسو 100 بزنم کنار بزارید که همه چیز را خراب می کند...

به مصلحت خدا هم اعتقاد کامل پیدا کنید
راستی همیشه برنامه برای تمام کارهاتون داشته باشید. ورزش ، در برنامه کاریتون حتما باشد.

هر چی می دونستم گفتم دیگه...

marde javan

عضو جدید
سلام دوست گرامی حال شما خوبه؟

من 21 سالمه و مهندسی الکترونیک میخونم, سال بعد کنکور ارشد دارم, به نظر شما در کدام گرایش میشه درآمد خوبی داشت؟
الکترونیک؟ قدرت؟ کنترل؟ و مدیریت MBA ؟
البته درباره مهندسی صنایع هم شنیده بودم که خوبه, به نظرت کدامش خوبه؟ هرچقدر سرچ کنم به انداره تجربه یا دانش یک فرد مفید نیست, چون سرچ کردن درباره گرایشها فقط کاربرد ایده آل آن را میگه اما اینکه در ایران چه چیزی رو بورس باشه فرق داره!
ممنون

digitalsnake

عضو جدید
جوابای دفترچه اول رو توی نت پیدا نکردم ،آیا جواب هاشو کسی رو اینترنت گذاشته ؟

آخرین ویرایش:

dars

عضو جدید
دوستانی که سوال پرسیدن چه تجربه و توصیه ای برای کنکور وجود دارد؟
باید بگویم
1- مرور بصورت جمع بندی باید بصورت 50 درصد در از ابان و بصورت 100 از دی شروع شود و به هیچ وجه مغرور یادگرفته هاتون نشوید،چون در کنکور شرایط خاصی وجود دارد که باز دهی را تا حدی پایین می اورد پس شما باید سطح بازیابی اطلاعات را تا 120% بالا ببرید تا اگر بخاطر شرایط کنکور 20% بازدهی کم شد ، باز هم با 100 درصد توان به جلو بروید.
2- دروس جدید را به هیچ وجه از اواسط دی به بعد نخونید( دیگه انتهاش دی ما هست ولی بهتیرین شکل این هست که تا اخر اذردروس را تموم کنید و مسلط شوید
3- پایه قوی در برق یعنی درک مفاهیم. اگر مفاهیم را بلد نیستید برای حل شدن این مشکل از کتب مناسب استفاده کنید . تا انتهای تابستان کتاب های رهیافت را بخوانید
4- در پایان هر هفته یک جلسه بگذارید ( با خودتان!) و تمام دروس و چکیده ها را مرور کنید
5- صحبت از چکیده شد! باز هم مغرور مغز فراموش کارتان نشوید و چکیده بنویسید. یک چکیده شامل نکات کلی تر و یک چکیده خلاصه برای نکات اساسی و تکمیلی. این چکیده حکم طلا را برای دوران مرور دارند...
6-دوستانی هستند که درسی را سفید می گذارند . این کار اشتباه هست .

7- این تصور غلط که می خواهم فلان درسو 100 بزنم کنار بزارید که همه چیز را خراب می کند...

به مصلحت خدا هم اعتقاد کامل پیدا کنید
راستی همیشه برنامه برای تمام کارهاتون داشته باشید. ورزش ، در برنامه کاریتون حتما باشد.

هر چی می دونستم گفتم دیگه...

همه فرمایشات شما درسته اما اگه ممکنه بفرمایید اگه شما باشید و تازه بخواین شروع کنید بازم همین منابع کنکوری رو میخونید که موسسات بیرون دادن اما با دقت بیشتر و یا میرید سراغ کتاب مرجع(چون همه میگن خیلی مفهومی تر سوال داده شد امسال)؟

marde javan

عضو جدید
سلام دوست گرامی حال شما خوبه؟

من 21 سالمه و مهندسی الکترونیک میخونم, سال بعد کنکور ارشد دارم, به نظر شما در کدام گرایش میشه درآمد خوبی داشت؟
الکترونیک؟ قدرت؟ کنترل؟ و مدیریت MBA ؟
البته درباره مهندسی صنایع هم شنیده بودم که خوبه, به نظرت کدامش خوبه؟ هرچقدر سرچ کنم به انداره تجربه یا دانش یک فرد مفید نیست, چون سرچ کردن درباره گرایشها فقط کاربرد ایده آل آن را میگه اما اینکه در ایران چه چیزی رو بورس باشه فرق داره!
ممنون
دوستان خوشحال میشم در این زمینه اگه کسی راهنمایی چیزی بلده بگه.

ش67

عضو جدید
بچه ها سوال اول مدار شکلش خیلی بده ادمو به اشتباه میندازه منم به خاطر همین اشتباه زدمش چیکار میشه کرد؟ اعتراض چطوری میشه کرد

digitalsnake

عضو جدید
دقیقا نکته سوال اول همون شکلش بود که باید تشخیص میدادی ولتاژ V ، ولتاژ دو سر منبع وابسته بالایی هست. کسی حل سوالای مدار رو پیدا نکرد؟

daneshpajooh

عضو جدید
بچه ها سوال اول مدار شکلش خیلی بده ادمو به اشتباه میندازه منم به خاطر همین اشتباه زدمش چیکار میشه کرد؟ اعتراض چطوری میشه کرد

متاسفانه خيلي بد رسم كرده بود. من به سايت سنجش نامه ميدم و اعتراض مي كنم. اما اگر ميخوايم اعتراض ها نتيجه بده بايد همگي اقدام كنيم.
اين دوستي هم كه ميگن نكته ش همون بوده اشتباه مي كنن. طراح بايد سوال رو كاملا واضح به دست داوطلب برسونه و اگر احتمال ميده كه ممكنه داوطلب اشتباه برداشت كنه بايد در ادامه ي سوال توضيح بده. مثل بعضي از سوالات مغناطيس كه شكل رو توضيح ميده تا ابهام ايجاد نشه.

862111014

عضو جدید
این اقای کریمی مثلا سوالاتو حل کرده مگه داره سوالای معارف حل می کنه همیشه میگه ذهنی حل میشه توی کتابشم بعضی جاها گفته این تست به صورت ذهنی قابل حله سعی کنید ذهنی حل کنید ! میانگین ریاضی امسال نشون میده سخت بوده یا راحت برای داوطلب ها

maryam1987

عضو جدید
جواب الکترونیک و مغناطیس تو سایت آقای باغستانی هست.
راستی به نظرتون جواب سوال 105 0.56 نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Kaveh.Sadeghi

عضو جدید
سلام! من تازه عضو این انجمن شدم!
ترم 6 برق هستم و میخوام که کنکور مخابرات شرکت کنم برای ارشد!
یکمی استرس کنکور دارم چون بی برنامه هستم و نمیدونم میخوام چیکار کنم! خوشحال میشم اگه کسی بتونه و مایل باشه به من برای کنکورم کمک کنه!:gol::gol::w10:

شما سوالتو بپرس بتونم کمک کنم در خدمتم

sanjesh123

عضو جدید
ای بابا !!!
ریاضی 3 تا درست 2 تا غلط
مدار 3 تا درست 2 تا غلط
کنترل احتمالا 3 تا درست 2 تا غلط
برسی 1 درست
ماشین 6 تا درست 2 غلط
زبان هم 4 تا با شک زدم

اگه شانسی نمیزدم باز یه امیدی بود

digitalsnake

عضو جدید
داداش مگه امتحان نقاشیه
این که میگم نکته اش همین بود به خاطر ظاهر مدار هست . اگر کمی نگاه کنید معلومه که طراح خودش می خواسته که اینجوری سوال رو طرح کنه ( به نظر من البته)

من نمیدونم چرا تو این سوال مشکل داشتید چون موقع kvl و kcl این سوال براتون پیش میومد که این علامت + و علامت - این وسط چیکارن؟ اگر این سوال براتون پیش بیاد و کمی به جوابش فکر کنید ، مشکل حل میشه. منم قبول دارم سوال طوری گول زننده طراحی شده بود ولی از نظر من در حد اقدام برای حذف سوال نیست. هرچند که می دونم این سوال رو حذف نخواهند کرد.(مگر این که بعدا معلوم شه جواب 4 گزینه غلط هست)

البته نکات اینجوری توی کنکور کم نیست. فهمیدن صورت مسئله جزوی از حل سوال هست. اگر هر کسی که به خاطر ظاهر سوال دچار اشتباه بشه توقع داشته باشه که سوال رو حذف کنن ، در این صورت سوال اول کنترل هم از واجدین شرایط برای حذف شدن هست همچنین اون سوالی که نمودار بود کشیده بود.

شما هم نگران نباشید . تا نتایج کنکور نیاد هیچی معلوم نمیشه. پس بخاطر یکی دوتا تست ذهن خودتون رو درگیر نکنید.
البته این نظر منه. امیدوارم باعث ناراحتی نشه.

راستی اگر کسی حل سوالای مدار رو پیدا کرد خبر بده.

آخرین ویرایش:

sanjesh123

عضو جدید
آقا من حالا متوجه این سوال 1 مدار شدم
سر جلسه 2 بار حل کردم به جواب نرسیدم
آخه من ولتاژ گره گرفتم

EECi

مدیر بازنشسته
همه فرمایشات شما درسته اما اگه ممکنه بفرمایید اگه شما باشید و تازه بخواین شروع کنید بازم همین منابع کنکوری رو میخونید که موسسات بیرون دادن اما با دقت بیشتر و یا میرید سراغ کتاب مرجع(چون همه میگن خیلی مفهومی تر سوال داده شد امسال)؟

همین کتاب ها را خواهم خواند
ریاضی مهندسی : نصیر و راهیان ارشد
معادلات : پوران پژوهش عزیزی+معادلات نصیر
امار: پارسه
سیگنال : راهیان ارشد + رهیافت + پوران پژوهش تالیفی
مغناطیس: پارسه + جهش+سوالات مغناطیس رشته فیزیک + رهیافت
کنترل: مرجع نایس+ رهیافت+راهیان ارشد+ مفاهیم ابتدایی حل مساله از اریاز
مدار: پوران پژوهش + تست های کنکور + رهیافت
الکترونیک: پارسه +کتاب مهندس باغستانی+رهیافت+سوالات مهم رضوی

دقت کن دوست عزیز که کتب رهیافت باید قبل از تابستان حل شوند .من کتاب هایی که بولد کردم را امسال خواهم خواند
کتاب مرجع مراجعه نخواهم کرد . بجز درس کنترل که کتاب مناسبی براش وجود نداره. سال قبل اریاز و همین کتاب راهیان ارشد رو خوندم ولی به دلیل عدم مرور درست نتیجه نگرفتم و حقیقتا بعضی مفاهیم رو نمی دونستم در این درس.سوالات مفهومی تر شده ولی نه انطور که خودتان را با کتاب های حجیم مرجع سردرگم کنید

به مرور زمان سوالات رهیافت سیگنال و کنترل رو حل می کنم و اگر احتیاج داشتید در ابتدای تابستان در اختیار شما خواهم گذاشت. سوالات مهم مدار و الکترونیک و مغناطیس قبلا مشخص شده اند.

موفق باشید

• Like
واکنش ها: dars

appelton

عضو جدید
چـــــــــــــــــــی شده؟! چـــــــــــــــــــــه خبره!؟:D
سخـــــــت بود؟! خستــــــــــــــه شدین؟! خیلــــــــــــــی نشستین سر جلسه؟! ظلم در حق همه یکسان بود!
من که جا خوردم! مخصوصاً تو زبان کنترل بررسی!
ایشالله خـــــــــیر نبینن از زندگیشون این طراح های ســــــــــوال! الهی که همه شون به درد بی درمون مبتلا شن!

appelton

عضو جدید

همین کتاب ها را خواهم خواند
ریاضی مهندسی : نصیر و راهیان ارشد
معادلات : پوران پژوهش عزیزی+معادلات نصیر
امار: پارسه
سیگنال : راهیان ارشد + رهیافت + پوران پژوهش تالیفی
مغناطیس: پارسه + جهش+سوالات مغناطیس رشته فیزیک + رهیافت
کنترل: مرجع نایس+ رهیافت+راهیان ارشد+ مفاهیم ابتدایی حل مساله از اریاز
مدار: پوران پژوهش + تست های کنکور + رهیافت
الکترونیک: پارسه +کتاب مهندس باغستانی+رهیافت+سوالات مهم رضوی

دقت کن دوست عزیز که کتب رهیافت باید قبل از تابستان حل شوند .من کتاب هایی که بولد کردم را امسال خواهم خواند
کتاب مرجع مراجعه نخواهم کرد . بجز درس کنترل که کتاب مناسبی براش وجود نداره. سال قبل اریاز و همین کتاب راهیان ارشد رو خوندم ولی به دلیل عدم مرور درست نتیجه نگرفتم و حقیقتا بعضی مفاهیم رو نمی دونستم در این درس.سوالات مفهومی تر شده ولی نه انطور که خودتان را با کتاب های حجیم مرجع سردرگم کنید

به مرور زمان سوالات رهیافت سیگنال و کنترل رو حل می کنم و اگر احتیاج داشتید در ابتدای تابستان در اختیار شما خواهم گذاشت. سوالات مهم مدار و الکترونیک و مغناطیس قبلا مشخص شده اند.

موفق باشید

داداش مطمئنی این منابع خیلی خوبن؟!
برای مثال شما یحتمل معادلات دکتر معتقدی پارسه رو ندیدی! چون اگه این کتاب دوبار کامل بخونی امکان نداره سوالی از کنترل بدن نتونی حل کنی!
کنترل هم شما اگه آریاز کامل بخونی و همه تست هاشو تحلیل کنی برا خودت 70% مطلب یاد گرفتی میمونه بعضی بحث ها مثل نایکوئیست یا فضای حالت یا مثلاً کنترل کننده ها و جبران سازها که میتونی از سایر کتب مثل مدرسان ( سجادیان ) پارسه ( جاهد مطلق ) علوی ( الفی ) استفاده کنید.
سایر دروس بعداً میگم به دوستمون ولی این منابعی که معرفی کردی خیلی هماهنگی ندارن باهم!!! مخصوصاً راهیان ارشد اینا زیاد جالب نیست رهیافت هم اکثراً تشریحیه!

EECi

مدیر بازنشسته
داداش مطمئنی این منابع خیلی خوبن؟!
برای مثال شما یحتمل معادلات دکتر معتقدی پارسه رو ندیدی! چون اگه این کتاب دوبار کامل بخونی امکان نداره سوالی از کنترل بدن نتونی حل کنی!
کنترل هم شما اگه آریاز کامل بخونی و همه تست هاشو تحلیل کنی برا خودت 70% مطلب یاد گرفتی میمونه بعضی بحث ها مثل نایکوئیست یا فضای حالت یا مثلاً کنترل کننده ها و جبران سازها که میتونی از سایر کتب مثل مدرسان ( سجادیان ) پارسه ( جاهد مطلق ) علوی ( الفی ) استفاده کنید.
سایر دروس بعداً میگم به دوستمون ولی این منابعی که معرفی کردی خیلی هماهنگی ندارن باهم!!! مخصوصاً راهیان ارشد اینا زیاد جالب نیست رهیافت هم اکثراً تشریحیه!

بله مطمئنا منابع خوبی هستند . معادلات کتاب پوران پژوهش نویسنده اقای عزیزی بسیار کتاب خوبی هست . من کتاب اقای معتقدی رو ندیدم و نظری ندارم ولی حداقل کتاب پوران پژوهش را خوانده ام! سوالات را در اخر فصل خیلی خوب دسته بندی کرده و سوالات تمامی رشته ها را از سال 80 به بعد نوشته. این کتاب می تواند مشکلات را تا حد زیادی حل کند. قیمتش هم مناسب هست. حدود 8 تومن
>در مورد کنترل هم بگم کتاب مهندس الفی پر از اشکال هست . برای مثال ایشان به تعدادی از سوالات مکان هندسی پاسخ نداده اند ( سوالاتی که در کنکور های سالهای اخیر مطرح شده اند.)
و اما در مورد منابع
شما دلیل بیاورید که این منابع با هم سازگار نیستند
دلایل من اینها هست
  1. تجربه خودم
  2. تجربه دوستان ارشدی
  3. -تجربه اساتید کنکوری

خوشحال می شوم اشکالات موجود را بیان کنید
این منابع بصورت کامل پیوستگی دارند و بسیار خوب همدیگر را پوشش می دهند. بهترین کتابی که من برای کنترل برای تست دیدم کتاب راهیان ارشد مهندس تقوی هست. ولی برای کسی که کمی قبلا کار کرده باشد. پس باید برود و از کتاب نایس و رهیافت سوال حل کند. ارایاز روش های جالبی مطرح کرده که مناسب هست برای شروع حل مساله ولی کافی نیست. در نهایت کتاب راهیان ارشد خوانده می شود .
کتاب اقای الفی مطلب غیر ضروری زیادی داره . بعضی مطالب را عینا از کتاب اریاز کپی کرده. بعضی سوالای کنکور را حل نکرده ! کتاب مدرسان شریف کتاب بسیار با کیفیت تری هست!
برای مثال درس الکترونیک: مهندس باغستانی توضیح انچنانی در مورد ترانزیستور های bjt و فت نداده است . کتاب پارسه این بخش را بخوبی تشریح می کند. سوالات رهیافت در صورت داشتن تجربه می توانند بسیار راه گشا باشند و در نهایت سوالات مهم رضوی . بخش های بعدی را کتاب مهندس باغستانی خیلی خوب توضیح داده. مخصوصا مباحث فیدبک و ت توان برای سایر دروس هم دلایل قانع کننده ای وجود دارد دوست خوبم
اما کتاب های رهیافت! افرادی در کنکور موفق ترند که مفهوم مطلب را بفهمند و توانایی حل تشریحی مسئله را داشته باشند. رهیافت این بخش را پوشش می دهد. کتاب رهیافت مجموعه سوالات مهم منابع برق هست و بهترین منبع برای یادگیریست. البته تا قبل تابستان
راهیان ارشد در دروس سیگنال ، کنترل ، ریاضی مهندسی و مدار بسیار بسیار کتاب های قوی هستند و من 100 درصد توصیه می کنم این کتاب خوانده بشه
منتظر نظر ارزشمند شما هستم:gol:

ehsaning

عضو جدید
دوست عزیز من کتاب جدید کنترل راهیان ارشد - مهندس تقوی رو دارم ولی خیلی خیلی خلاصه درس داده و فقط سوالات برق رو در مجموعه تست های طبقه بندی گذاشته!
شما کتاب قدیمی ایشون رو دارید درسته؟ چه سالی منتشر شده؟

در رابطه با کتاب استاد باغستانی، ممکنه بگید کدوم بخش هارو خیلی جامع با نکات کنکوری توضیح داده؟
این مدار پوران پژوهش که من شنیده بودم تعدادی از بچه ها از اون در کنکور جواب نگرفته بودند، مگر اینکه کتاب تست های تالیفی دکتر کاروزرگر چاپ بشه و از اون به عنوان مکمل استاده کنند. البته جهت یادگیری کتاب خوبی به نظر میرسه.

شما در مورد کتاب کنترل جهش اطلاعات دارید؟
کتاب مدارهای الکتریکی دکتر جبه دار انتشارات نصیر رو ازش اطلاعات دارید؟

آخرین ویرایش:

mah1349

عضو جدید
سلام. روزبخیر. من دانشجوی ارشدم رشته کشاورزی-شناسایی علفهای هرز . واسه پایان نامم نیاز به تحقیقات درمورد علفهای هرز داخل چمنکاریها دارم. لطفا چنانچه کمکی ا دستتون بر میاد راهنماییم کنین. ضمنا بچه های فضای سبزم تو جریانن . تشکر

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
گناه من چیه؟

گناه من چیه؟

گناه من چیه؟
گناه من چیه که باید اشتباه بچگیم همیشه جلو چشام باشه.
گناه من چیه که نرفتم رشته ریاضی
گناه من چیه که با رتبه 200کارشناسی باید میرفتم غیر انتفاعی
گناه من چیه که تنها موقعیت تغییر لول دانشگاهیم کنکور ارشده
گناه من چیه که وقتی سوال ریاضی از استاد میپرسیدم میگفت ولش اینا برا شما نیست برا بچه های ریاضیه
گناه من چیه که استاد کنترل خطیم کتاب مینویسه تهش از تستای کنترل 90 فقط سوال 4رو حل میکنه (تستی که کلا غلط بود) تازه به جوابم میرسه:eek:
گناه من چیه که باید حوزه امتحانیم حتی از بچه های دانشگاه فردوسی جدا باشه
گناه من چیه که باید حوزه ای باشم که نصف افرادش وسط دفترچه اول بلند شدن رفتن
گناه من چیه که معدلم در 1.1 ضرب نمیشه
گناه من چیه که وقتی مومن زاده رو دیدم بگم واییییییییییییی این یعنی واقعا خودشه
گناه من چیه که باید کنکوری بدم که نتجه کل کل بعضی آقایونه
گناه من چیه که طراح کنترل 6 تا سوالو برا من طرح میکنه 6 تا دیگه رو برای استادای من
گناه من چیه که باید محکوم به رفتن کلاس کنکور بعضی آقایون باشم
گناه من چیه که آقای طراح مدار رو میکنه به بچهه میگه دیدی با سوالام همه رفتن تو خودشون
گناه من چیه که تو همچین کنکوری باید شرکت میکردم
گناه من چیه که تو کورس طراح و استادای کلاس کنکورا باید له بشم
مگه گناه اول دبیرستانم چقدر بد بوده که هنوزم دارم تقاسشو پس میدم

من گناه کارم بچه ها

ولی نه ازون گناه کارایی که از خودش دفاع نکنه. دفاع میکنم و پیروز میشم مطمئنم
من پیروز میشم

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا