ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
نه ایمان منظورم این نبود که رشته ساخت یا جامدادت منظورم این بود بی خیال بحث کردن رو سوالات ساخت بشیم و یکم هم رو سوالای جامدات بحث کنیم که ببینم اونا رو چی زدیم
من از هنرستان دارم ساخت میخونم دیوانه ام مگه جامدات برم
همين ديگه ظاهر و باطن تستاي جامدات من!!!خدايش ساده بود تنها نكته مثبت كنكور امسال جامداتش بود شما چيكار كردين؟

kornu

عضو جدید
نه بابا جامدات چيه من اگه 20 بار ديگم كنكور بدم فقط ساخت ساخت ساخت!!!عشق است ساخت!!!اگرچه اميدم به درصد جامداتمه
71 -2
73 -3
74 -4
75 -2
77 -4
80 -1
81 -2
83 -4
85 -2
87 -1
88 -4

85 , 3 نمیشه ؟؟؟؟ من 3 زدم . چطوری حساب کردی ؟؟؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
85 , 3 نمیشه ؟؟؟؟ من 3 زدم . چطوری حساب کردی ؟؟؟
والا من اين طوري حساب كردم كه چون مقدار Fb از حد مجاز پيچ بيشتر ميشه لذا اتصال شل ميشه چون براي جلوگيري از شل شدن اتصال اول بايد نيرو وارد بر عضو منفي بشه ثانيا نيروي وارد بر پيچ از نيرو مجازش كمتر بشه ولي اينجا چون نيرو وارد بر پيچ از حد مجازش فراتر رفته قاعدتا اتصال شل ميشه ونشتي حاصل ميشه.

kornu

عضو جدید
والا من اين طوري حساب كردم كه چون مقدار Fb از حد مجاز پيچ بيشتر ميشه لذا اتصال شل ميشه چون براي جلوگيري از شل شدن اتصال اول بايد نيرو وارد بر عضو منفي بشه ثانيا نيروي وارد بر پيچ از نيرو مجازش كمتر بشه ولي اينجا چون نيرو وارد بر پيچ از حد مجازش فراتر رفته قاعدتا اتصال شل ميشه ونشتي حاصل ميشه.

خوب اگه نیروی پیچ از حد مجازش بیشتر بشه پیچ میشکنه دیگه , همونطور که خودتم گفتی نیروی عضوم منفی میشه یعنی نیرویی به عضو وارد نمی شه . من بر همین اساس زدم پیچ زودتر میشکنه , دیگه نمیدونم ...... بهتره صبر کنیم ببینیم چی میشه :(

gharibistudent

عضو جدید
همين ديگه ظاهر و باطن تستاي جامدات من!!!خدايش ساده بود تنها نكته مثبت كنكور امسال جامداتش بود شما چيكار كردين؟

منم واقعیتش امیدم به جامداته ریاضیم منفی نشه خوبه، ساختم که هنوز رو هواس معلوم نیست چی به چیه !
اونوقت سوال 73 ،4 با 81، 3 بازم دوستان نظر بدن

ali125

عضو جدید
untitled.JPGجواب سوال 71 عدد2 میشه نه 2.5 رابطه تنش برشی ماکزیمم رو در دایره مور ببینید

solarisal

عضو جدید
مشاهده پیوست 85694جواب سوال 71 عدد2 میشه نه 2.5 رابطه تنش برشی ماکزیمم رو در دایره مور ببینید
دوست عزیز در صورت سوال ذکر نکرده در حالت تنش صفحه ای پس باید تنش سوم برابر 0 را در نظر بگیریم واز فرمول 6max - 6 min/2 استفاده کنیم (جزوه نایی)

kornu

عضو جدید
تنش های اصلیشو حساب کنی یکی میشه 5 اون یکی میشه 1 و تنش سوم 0 ماکس تنش برشی میشه 5-0/2=2.5

آخه اینی که تو میگی واسه سه بعدیه , اما این المان 2 بعدیو داده , والا گیج شدم ممکنم هس جواب تو درست باشه , لعنتیا عین آدم که سوال نمی دن که .....

zed_vr

عضو جدید
با این درسا حداقل شبانه یک جایی برات پیدا میشه!! چرا نا امیدی؟[/QUOTE

به نظر من روزانه قبولی

جدا اگه اینطور که شما میگین باشه من ذوق مرگ میشم از خوشحالی!
ولی به هر حال ما با اون وضعی که آزمون دادم خیلی انتظارم رو آورم پایین.
دیگه هرچه آید خوش آید.

zed_vr

عضو جدید
دوست عزیز در صورت سوال ذکر نکرده در حالت تنش صفحه ای پس باید تنش سوم برابر 0 را در نظر بگیریم واز فرمول 6max - 6 min/2 استفاده کنیم (جزوه نایی)

:-? فکر میکنم برای استفاده از فرمول شما باید اینجا تنش ها، تنش های اصلی باشد، ولی تو المان داده شده ما تنش برشی داریم، پس اگه تنش برشی صفر نباشه اینا تنش های اصلی نیستن و نمیتونیم از فرمول بالا استفاده کنیم.
اگه از همون فرمول دایره مور بریم 2 بدست میاد.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
خوبه یکی دیگه هم بگه تو چرت میگی، جواب 71 2.5 میشه
جواب 71 گزينه گزينه 2 ميشه يعني 2.ديگه يه فرمول ساده كه بيشتر نيست!!!!89 هم من شك داشتم ولي طبق رابطه تنش برشي تو فنر تاثيرd از همه بيشتر و لي اينكه با چي برابر رو شك دارم

rezaeei

عضو جدید
سلام .سوال 128 در قالب کشش عمیق قطعه (ای) پانچ بود و قطعه (بی) بلنک هولدر بود و کشش هم یک مرحله ای بود به نظر من گزینه 4 صحیح بود .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا