تقدیم به همه پدران امروز و فردا

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
حرف آخر را برایت مینویسم ای پدر
با تو بودن را دوست دارم ای پدر

پدر همون کسی هست
که لرزش دستش دیگه چیزی از چای توی استکان باقی نگذاشته
ولی بهت میگه به من تکیه کن
و تو انگار
به کوه تکیه داری …​
شور عشقت هست در قلبم ای پدر
گرمی لبخندهایت هست در ذهنم ای پدر
مهربانی هایت همواره در من جاری است
ساز آوای صدایت هم همیشه با من است
از تو از عشق تو لبریز هستم ای پدر
من برای دیدنت با سر دوانم ای پدر
زندگی یعنی پرواز در آغوش تو
مرگ یعنی من بدون عطر تو

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
این تایپک تقدیم میکنم به بابایی خودم که عاشقشمممممممممممممممممممم مممممممممممممممممممم

این تایپک تقدیم میکنم به بابایی خودم که عاشقشمممممممممممممممممممم مممممممممممممممممممم

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
اینام تقدیم باباهیم

اینام تقدیم باباهیم

اینا تقدیم باباهیم
پدر جان ، با یك دنیا شور و اشتیاق وضوی عشق می گیرم و پیشانی بر خاك می گذارم و خداوند را شكر می كنم كه فرزند انسان بزرگ و وارسته ای چون شما هستم. پدر جان عاشقانه دوستت دارم و دستانت را میبوسم.
عاشقتمممممممممممممممممم عشق زندگی من

ای نام زیبایت همیشه اعتبارم، خدمت به تو در همه حال هست افتخارم . پدرجان باش و با بودنت باعث بودن من باش.

پدرم : منی که پدر شده ام می دانم چه رنجهایی برای من کشیدی. من می دانم که با چه سختی هایی نیازهای من را بر طرف کردی ، پدرم قسم به تمام روزهای سرد و گرم که برایم زحمت کشیدی دوستت دارم و خیالت برایم تکیه گاه است … روزت مبارک .

صدها شاخه گل مریم تقدیم شما باشد كه برای من در جهان بهترین هستید(البته در کنار مامانی و دوتایی)
. روزت مبارک بابایی جونم

مهربان ترین بابای دنیا
صادقانه دوستت داریم و هزاران شاخه گل شقایق تقدیمت می كنیم.

روز پدر بهانه است كه بگوییم همیشه به داشتن پدری چون شما افتخار میكنیم و همیشه این جمله زیبای شما را به یاد دارم كه گفتی هیچ وقت موفقیت بزرگی بدون پشتكار مقدور نیست. امیدوارم همیشه در زندگی موفق و شادكام باشید

پدر عزیزتر از جانم، فرا رسیدن روز خوش یمن و مبارک پدر را تبریک میگویم و امیدوارم سایه مهر و محبت تو پیوسته بر سرم باشد و همیشه در پناه خداوند منان در کنار هم باشیم.

پدر عزیزم!
زیبایی عشق، پاکی صداقت، اوج مهربانی و نهایت آرامش همه در کنار تو برایمان معنی پیدا کرده است. روزت مبارک.
پدر جان
سحرگاهان که نسیم آیتی از پاک بودن را به گل ها هدیه میبخشد/به آن محراب پاکش آرزو کردم برایت/خوب دیدن، خوب بودن، خوب ماندن را/با تمام وجودم دوستت دارم. روزت مبارک.
تندیس جاودانه ایثار و فداکاری، پدر نازنینم
به کمال روح انسان، به حیات جسم ، به تمام دنیا، به صدای رعد و طوفان، به نسیم عهد و پیمان، به خدای جسم و روحم، به نگاه پر شکوهت، که تو را عاشقانه می پرستم. روزت مبارک.
پدر بزرگوارم،
تو گرانمایه ترین تصویری
من اگر قاب تو باشم کافی است.
امیدوارم همیشه سالم و تندرست باشی و سایه بلندت همواره بر سر ما باشد.
پدر عزیزم
به خاطر تمام خوبیهایی که در حق من کردی و به من بال و پر دادی و مرا بالنده کردی و با سوختن خود عشق و شور را در وجودم روشن کردی، با تمام وجودم و با تک تک سلولهایم دوستت دارم.

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
تقدیم به داداش کوچیکه عزیزم سجاد

تقدیم به داداش کوچیکه عزیزم سجاد

برادم را دوست دارم ..
چون رنگِ پدرم را به ارث برده است !
اگر روزی پدرم نباشد ..
صلابتِ شانه های برادرم ..
جبران نبودن های پدرم خواهد بود .

میگن خداوند به هر كسی به اندازه دلش داده ببین دل من چقدر بزرگه كه خدا تو رو به من داده. نازنینم با تمام وجود دوستت دارم و مردانگی ات را می ستایم و به وجودت افتخار می كنم. روزت مبارك داادشیجونم.

خدای اطلسی ها با تو باشد/پناه بی كسی ها با توباشد/تمام لحظه های خوب یك عمر/به جزء دلواپسی ها با تو باشد.....داادشی عزیزم روزت مبارك.

مهربان ترین داادشیهای دنیا( الفته حسامم مهربونترینها ادادش دنیاستا)
صادقانه دوستت دارم و هزاران شاخه گل شقایق تقدیمت می كنم.

آخرین ویرایش:

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
سلامتي پدرايي که:شب خوابشون نمي بره و از غصه ي قسطاي عقب افتاده تا صب راه ميرن.

سلامتي پدرايي که :با دستاي زمختشون دست روي سر بچه شون که گريه مي کنه مي کشن.

سلامتي پدرايي که:غرور شون اجازه نمي ده وقتي توي خيابون مي مونن از کسي پول قرض بگيرن ولي وقتي زنشون يه کم اخم مي کنه با اون همه ريش

و سيبيل کرخت،نازشون رو مي کشن و هي براي يه لبخندشون ادا درميارن و لوس بازي مي کنن.

سلامتي پدرايي که:وقتي برا خانواده شون اتفاقي ميفته،اداي محکم بودن در بيان و به همه روحيه ميدن ولي خودشون وقتي تنها ميشن،آروم آروم اشک ميريزن.

سلامتي پدرايي که:وقتي براشون زبون بازي مي کني يه لبخند ريز ميزنن و ميگن خوب پاشو ديگه لوس نشو.

سلامتي پدرايي که:بچه شون گير ميده يه چيز بخر و پول ندارن ميگن فردا برات ميخرم و آروم تو خوشون خرد مي شن.

سلامتي پدرايي که:ذره ذره مي ميرن و يا حتي مردن تا حالا

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
پدرها سکوت می کنند
نمی توانند وقتی ناراحت هستند گریه کنند و بهانه بگیرند
آنها نمی توانند به تو بگویند من رو بغل کن تا آروم بشم
نمی توانند بگویند دلشان می خواهد در آغوش تو گریه کنند
ممکن است خیلی تو را دوست داشته باشند
اما نمی توانند صداشون رو مثل دختر بچه ها کنند و جیغ بزنند و بگویند عاشقتم
او همه ی اینها را قورت می دهد که بگوید یک پدر است
یک آدم محکم که می تواند تکیه گاهت باشد
اما شما به قوی بودنش نگاه نکنید
توی قلبش یک بچه زندگی میکند !!

به سلامتی پدر که وقت غصه هایم ، همیشه آغوشی باز داشت و تکه کلام همیشگی اش تا من هستم غصه اش را نخور....

بابایی جونم عاشقتم خیلی دوست دارم خیلیییییییییییییییییی

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
اینم تقدیم به همه باباهی که دیگه کنار ما نیست-روحشون شاد

اینم تقدیم به همه باباهی که دیگه کنار ما نیست-روحشون شاد

هنوز طعـــم بی "پ د ر ی" را می چشم
هنوز هم اشک در چشمان کودکانه ام حلقه می زند
وقتی نام "پ د ر" را می شنوم هنوز هم حسرت آغوش تو را دارم ...

همین بس که می دانم
تمام داشته هایم را می دهم تا یک دم دیگر دست محبتـــت را بر سرم بکشی

می خواهم دوباره صدایت کنم، و با همان دستان پر از صداقت کودکی بگویم

« بابا! روزت مبارک...»

و بسوزم از عشق پدرانه ات. و رها شوم از هجوم غربت این سنگ خاموش!

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت

پدر، عشق تو مثل لطافت و زیبایی یک روز قشنگ بهاری است.

پدر، یاد تو مثل بی‌خیالی و راحتی یک روح سبکبال، در گردش یک روز خوش آب و هوای تابستانی است.

پدر، فکر به تو مثل گرمای کنار هیزمی سرخ شده از آتش، در یک روز سرد زمستانی است. پدر، امنیت در تو مثل آغوش گرم مادری پر مهر، برای فرزندی ترسان از دنیای ناشناخته‌هاست.

پدر، کلام تو مثل مشعلی روشن و فروزان، در تاریکی راه‌های مخوف و پر پیچ و خم زندگی است.

پدر، روح تو مثل آرامش و سکون، بعد از یک جابجایی مکان، از زمانی تا به ابدیت است.

پدر، سپر تو نه مثل، بلکه خود عشق، خود امنیت، خود کلام و خود نجات توست.

آخرین ویرایش:

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
پدرم این جوری بود وقتی من :

4 ساله كه بودم فكر می كردم پدرم هر كاری رو می تونه انجام بده .

5 ساله كه بودم فكر می كردم پدرم خیلی چیزها رو می دونه .

6 ساله كه بودم فكر می كردم پدرم از همة پدرها باهوشتر.

8 ساله كه شدم ، گفتم پدرم همه چیز رو هم نمی دونه.

10 ساله كه شدم با خودم گفتم ! اون موقع ها كه پدرم بچه بود همه چیز با حالا كاملاً فرق داشت.

12 ساله كه شدم گفتم ! خب طبیعیه ، پدر هیچی در این مورد نمی دونه .... دیگه پیرتر از اونه كه بچگی هاش یادش بیاد.

14 ساله كه بودم گفتم : زیاد حرف های پدرمو تحویل نگیرم اون خیلی اُمله .

16 ساله كه شدم دیدم خیلی نصیحت می كنه گفتم باز اون گوش مفتی گیر اُورده .

18 ساله كه شدم . وای خدای من باز گیر داده به رفتار و گفتار و لباس پوشیدنم همین طور بیخودی به آدم گیر می ده عجب روزگاریه .

21 ساله كه بودم پناه بر خدا بابا به طرز مأیوس كننده ای از رده خارجه

25 ساله كه شدم دیدم كه باید ازش بپرسم ، زیرا پدر چیزهای كمی درباره این موضوع می دونه زیاد با این قضیه سروكار داشته .

30 ساله بودم به خودم گفتم بد نیست از پدر بپرسم نظرش درباره این موضوع چیه هرچی باشه چند تا پیراهن از ما بیشتر پاره كرده و خیلی تجربه داره .

40 ساله كه شدم مونده بودم پدر چطوری از پس این همه كار بر میاد ؟ چقدر عاقله ، چقدر تجربه داره .

50 ساله كه شدم حاضر بودم همه چیز رو بدم كه پدر برگرده تا من بتونم باهاش دربارة همه چیز حرف بزنم ! اما افسوس كه قدرشو نتونستم خیلی چیزها می شد ازش یاد گرفت !

فکر کنم که پدرا جزو مظلوم ترین موجودات روی زمینن

مگه نه؟

واقعا مظلوم ، بی صدا و آروم

شاید خیلی کمتر از اونی که باید دیده می شن همیشه ماها فقط ازشون توقع داریم

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
پدر عزیزم

از تو آموختم چگونه سبکبال زندگی کنم تا هجرتم نیز سبکبال باشد

این بالهای پرواز قناعت و امید و عشق را تو به من بخشیدی

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت

میتوانی بنویسی؟ فکر نکنم! این کار از دست تو برنمی آیدد.
اصلا مگر تا به حال چند بار برای پدر یادداشت نوشته ای؟ فکر نکنم تمام عمرت یک بار این کار را کرده باشی. حالا هم خودت را سر کار گذاشته ای؛ گیج و ویج مانده ای که چه بنویسی. کمی که فکر میکنی، می فهمی این ناتوانی فقط به تو مربوط نمی شود؛ چند فیلم در باره پدر دیده ای؟ چند ترانه در باره پدر نشیده ای؟ موضوع چند تا از رمان های پدر بوده اند؟ چند تا شعر در وصف پدر خوانده ای؟ خودت هم نمی دانی که چرا جواب دادن به این سوالها سخت است؛ مگر پدر چه گناهی کرده؟!

روز مادر تکلیف روشن است! خیابان ها غلغله می شوند و کسب و کار بازاریان رونق می گیرد. اصلا همه می دانند که چطور به مادران تبریک بگویند و چه هدیه ای برای آنها بخرند. اما انگار برای پدر این ماجرا کمی فرق می کند؛ برای کسی که گویی گرمایش را در دلت ریخته اند، هیچ هدیه ای پیدا نمی کنی و تبریک گفتن را از یاد می بری. فقط جای خلوتی می خواهی و صدای او را که دائم بگوید: دوستت دارم و تو با صدایش در خودت غرق شوی و بغض کنی و آرام گریه کنی تا کلافه شوی؛ برای پدری که هیچ وقت او را نشناخته ای.

زیباترین جملات در وصف مادر گفته شده، گرانبهاترین هدیه ها برای روز مادر گرفته شده، اما روز پدر روز دیگری است. اغلب این روز با روزهای دیگر فرق چندانی ندارد و با چند شاخه گل، شیرینی یا یک جمله زیبا با سادگی برگزار می شود. شاید برای بعضی پدرها همین کار هم انجام نشود! تا به حال به خانه سالمندان سر زده ای؟ اگر بروی خیلی زود پدرانی را می یابی که خسته از مسیر پرپیچ و خم زندگی در آنجا رها شده اند. با فرزندانی آشنا می شوی که انگار بعضی از آنها حیا و غیرت را قورت داده و مهر و محبت را فراموش کرده اند! به همین سادگی.

کوه رنج یعنی پدر! مردی که زحمتهایش دیده نمی شود. همانی که از صبح تا شب عرق می ریزد تا تو در ناز و نعمت زندگی کنی و خم به ابرو نیاوری. گاهی می خندد، گاهی اخم می کند، گاهی مشوقت می شود، گاهی تنبیه ات می کند، گاهی داد می زند، گاهی نوازشت می کند، گاهی غصه می خورد، گاهی غر می زود، گاهی امید می دهد و گاهی ... پدر یعنی دوست دوران زندگی و همه چیز آدمی. پس پدر عزیزم، دست پرمهرت را می بوسم

پدرم راه تمام زندگیست ، پدرم دلخوشی همیشگیست

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت

پدر ای چراغ خونه! مرد دریا، مرد بارون

با تو زندگی یه باغه، بی تو سرده مثل زندون

هر چی دارم از تو دارم ، تو بهار آرزوها

هنوزم اگه نگیری، دستامو می افتم از پا . .

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت

همیشه مادر را به مداد تشبیه میکردم

که با هر بار تراشیده شدن، کوچک و کوچک تر میشود…

ولی پدر ...

یک خودکار شکیل و زیباست که در ظاهر ابهتش را همیشه حفظ میکند

خم به ابرو نمیاورد و خیلی سخت تر از این حرفهاست

فقط هیچ کس نمیبیند و نمیداند که چقدر دیگر میتواند بنویسد …

sajad 3000

کاربر فعال تالار اقتصاد ,
کاربر ممتاز
ای پدر ای بهترین آهنگ زیبای غزل

ای پدر ای سرزمین پای و عشق زحل

ای پدر ای مهربان سر افراز زندگی

نام جاوید تو ماند بر زمین و زندگی

پدرعزیزم روزت مبارک

پدر جان ، با یک دنیا شور و اشتیاق وضوی عشق می گیرم

و پیشانی بر خاک می گذارم و خداوند را شکر می کنم

که فرزند انسان بزرگ و وارسته ای چون شما هستم.

پدر جان عاشقانه دوستت دارم و دستانت را میبوسم..

پدرم تو معبد نوازشات

سجده های شکرمو جا میارم

غربت نگاه بارون زده امو

به طلوع دستای تو میسپارم

پدرعزیزم روزت مبارک

sajad 3000

کاربر فعال تالار اقتصاد ,
کاربر ممتاز
اي تکيه گاه محکم من، اي پدر جان ، اي ابر بارنده ي مهر و لطف و احسان
اي نام زيبايت هميشه اعتبارم، خدمت به تو در همه حال، هست افتخارم . . .

پدرم روزت مبارک

پدر عزیزم
از تو آموختم چگونه سبکبال زندگی کنم تا هجرتم نیز سبکبال باشد
این بالهای پرواز قناعت و امید و عشق را تو به من بخشیدی

روز پدر مبارک

اگر بدانی
چه کسی،کشتی زندگی را
از میان موج های سهمگین روزگار
به ساحل آرام رویاهایت
رسانده است؟
“پدرت” را می پرستی . . .

به یمن لطف تو بختم بلند خواهد شد
سرم به خاک رهت ارجمند خواهد شد
لبی که زمزمه درد می کند شب و روز
به یمن روی تو پر نوشخند خواهد شد
پدرم روزت مبارک

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پـــدر مهربانـــــــــــم از زحماتــــــــــــی که در این سالهــــــا بـــرای مــن کشیـــــــــدی

سپاسگذارم

و از خـــــــــــــــــــــــدا میخواهــم سایـــه مهربانی ات تا ابد بر سرمان بماند

روز پدر مبارک
.
.
.

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همســـــــر بی همتــــای مــــن ، با یـــک دنیا عشــــق روز مــرد را به تــو مهربانتـــرین و تنها تکیه گاهم تبریک میگم....
.
.
.
پدر آینده....:)

بالا