سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

khordad64

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز HDMI برای حالتی است که شما با کابل HDMI از کارت گرافیک به تلویزیون یا مانیتور HDMI وصل کنید که صدا نیز دارند .
در اینجا بایستی گزینه Speaker را انتخاب و از پائین همین صفحه گزینه Set as Default را انتخاب کنید تا تیک سبز رنگ کنار اسپیکر قرار گیرد و اسپیکر به عنوان پیش فرض انتخاب شود .
با تشکر - سیستم 32

ممنون عزیزم انتخاب کردم اما Set as Defaul نداره ک.......
Untitled.jpg

ah.fekri

عضو جدید
salam
unjahayi ke shoma goftin ro raftam vali masenjere man ye hamchin gozineye nadare mishe bishtar tozih bedin
mamnon

عکسی رو که بنده قرار دادم برای ورژن 11.5.0.152 هستش .
احتملا ورژن مسنجر تون فرق داره .
اگه امکانش هست ورژنش رو بگید تا بتونم کمکتون کنم .

موفق باشید .

fmosif

عضو جدید
نه مسنجر ، نه جی تاکم هیچ کدومsign in نمی شن! میلم هم باز نمی کنه ! ولی نتم قطع نیست....

ممکنه کمکم کنید؟

ah.fekri

عضو جدید
نه مسنجر ، نه جی تاکم هیچ کدومsign in نمی شن! میلم هم باز نمی کنه ! ولی نتم قطع نیست....

ممکنه کمکم کنید؟
دوست عزیز در حال حاظر وضعیت به صورت زیر است :

Yahoo messenger باز نمی شود.

G-Talk باز نمی شود .

Yahoo mail مشکلی ندارد.

Gmail باز نمی شود.

چک شده توسط 2 ISP در شمال کشور .
تو این روز ها (22 بهمن) از این شرایط زیاد پیش میاد.
تمامی این مشکلات از سمت ایران است .

راه حل : از VPN - Socks - Proxy استفاده کنید .

بنده با ساکس چک کردم همشون باز شد .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: s_aa

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ما یه لپ تاب داریم که مدلش acer spire 5333 هستش می خوام روش ویندوز xp نصب کنم تا قبل از مرحله ای که برا موافقت باید f8 رابزنیم setup رو انجام می ده، بعدش error می ده که به دلایلی نمی تونه نصب رو ادامه بده، یکی از دلایلش رو که ممکنه نوشته ویروس ولی من لپ تاپ رو ویروس کشی هم کردم ولی مشکل حل نشد در آخر گفته که بهتره fdisk اش کنید چی کار کنم راهنمایی کنید.
ممنون:smile:

ah.fekri

عضو جدید
سلام دوستان ما یه لپ تاب داریم که مدلش acer spire 5333 هستش می خوام روش ویندوز xp نصب کنم تا قبل از مرحله ای که برا موافقت باید f8 رابزنیم setup رو انجام می ده، بعدش error می ده که به دلایلی نمی تونه نصب رو ادامه بده، یکی از دلایلش رو که ممکنه نوشته ویروس ولی من لپ تاپ رو ویروس کشی هم کردم ولی مشکل حل نشد در آخر گفته که بهتره fdisk اش کنید چی کار کنم راهنمایی کنید.
ممنون:smile:
چه اروری میده ؟
F دیسک آخرین راه ممکنه . اگه امکان داره با تلفن همراه یه عکس از ارور قرار بدید تا راهنمایی تون کنم .

موفق باشید .

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه اروری میده ؟
F دیسک آخرین راه ممکنه . اگه امکان داره با تلفن همراه یه عکس از ارور قرار بدید تا راهنمایی تون کنم .

موفق باشید .

الان امکانش نیست تصویرش رو بذارم.ولی می خواستم بدونم fdisk چطوریه؟؟
راهنمایی کنید.

ah.fekri

عضو جدید
راهنمایی کنید.

توجه :با Fdisk همه اطلاعات شما پاك مي شود!

نكته : ابتدا شما مي بايست روش بوت كردن سيستم از طريق Floppy و يا CD-Rom را ياد بگيريد.

در هنگام روشن شدن سيستم دكمه DELETE (در بعضي كامپيوتر ها دكمه ديگر) را پائين نگه داريد تا وارد Setup شويد. دستگاه را به گونه اي تنظيم كنيد كه اولين وسيله بوت شدن CD-Rom باشد.يعني وارد قسمت Bios featurs setup شده و اولين وسيله بوت شدن را CD قرار دهيد.سپس روي گزينه Save &Exit setup كليك كرده و از Setup خارج شويد. در اينجا سوالي مبني بر (Save to cmos and exit (Y/N از شما پرسيده مي شود. كليد Y را فشار دهيد دهيد تا سيستم دوباره Restart شود. بعد از Restart سيستم سه پيغام زير ظاهر ميشود:
CD-ROM Start up menu
1.Boot from hard disk
2.Boot from CD-ROM
سپس گزينه 2 را اتنخاب كرده تا سيستم از روي CDبوت شود. بعد از آن پيغام هاي زير صادر مي گردد:
Microsoft Widows98 Start up menu
1.Start Windows98 Setup from CD-Rom
2.Start Computer with CD-Rom supprt
3.Start computer without CD-rom Support
4.View the Help file
شما گزينه 2 را انتخاب كنيد . پس از چند لحظه جلوي پرامپت درايو (مثلاF:\> )فرمان Fdisk را تايپ و كليد Enter رو بزنيد. فورا پيغامي مبني بر اينكه ظرفيت Hard شمااز 512 بيشتر است ظاهر مي شود. كليد Y وسپسEnter رو فشار دهيد.
سپس صفحه اصلي Fdisk ظاهر مي شود.
Fdisk option
current fixed disk drive:1
choose 1 of the following:
1.creat dos partion or logical dos drive
2.set active partion
3.delet partion or logical dos drive
4.display partion information
Enter choice:…
اين صفحه شامل گزينه هايي جهت انجام اعمال مختلف بر روي ديسك سخت مي باشد.

توجه: در پارتيشن بندي و كار با Fdisk با سه اصطلاح بر خورد مي كنيد كه عبارتند از Primery , Extended , logical برخورد مي كنيد كه سيستم عامل از دوتاي اولي استفاده مي كند.
درايو C كامپيوتر همان Primery است و بقيه Extended هستند.
در Fdisk ابتدا Primery و بعد Extended ايجاد مي كنيم. وبراي حذف پارتيشن ها برعكس ايجاد آنها عمل مي كنيم.

توجه : ابتدا در صورت وجود پارتيشن آنها را پاك مي كنيم.

خوب از اين پنجره اصلي گزينه 3 رو انتخاب كنيد .سپس پنجره اي ظاهر مي شود كه از آن گزينه:
3.Delet logical dos drive in the extended dos partion
را برمي گزينيم.
بعد از اين كار صفحهاي شامل پيغام هاي زير ظاهر مي شود:
WARNING!Data in deleted logical dos drive will be lost
What drive do you want to delete?
سپس شما نام آخرين درايو Hard خودتان را وارد كنيد وenter را بزنيد.سپس EnterVolume ظاهر مي شود كه شما يايد برچسب درايوتان را وارد كنيد يا اگر بر چسبي ندارد Enter را بزنيد. (اگه درايو شما برچسب داشته باشه مثلا به جاي حرف D برچسب اون مثلا MyDriveظاهر ميشود) سپس پيغام زير ظاهر ميشه: [Are you sure?(Y/N)?[Y براي تاييد حرف Yرا بزنيد و بعد Enter و به همين ترتيب همه درايوهاي منطقي(Logical) را پاك كنيد.بعد از پاك شدن همه درايوهاي منطقي پيغام زير ظاهر مي شود. All logical drive deleted in the extended dos partion سپس چند بار دكمه Esc را بزنيد تا وارد صفحه اصلي بشويد. (Fdiskoption) بعد دكمه 3 (Delet partion….) از صفحه بعدي ظاهر شده (Delet extended dos partion)را انتخاب كنيد.بعد يك پيغام (Warning………) ظاهر مي شود كه بايد شما كليد Yرا بزنيد بعد Enter. سپس پيغام زير ظاهر مي شود: Exttended dos partion Deleted دكمه Esc را بزنيد تا وارد صفحه اصلي بشويد . (Fdisk Option). بعد باز گزينه 3 بعد از صفحه باز شده گزينه 1 را وارد كنيد. تا پارتيشن اوليه خذف شود . (Delet primery dos partion). سپس پيغام (Warning data in the deleted primery dos partion will be lost.
زيرپيغام : What primery partion do you want to delete?[1]
شما كليد Enter رو بزنين.پيغام زير ظاهر ميشود: Enter volume labe…?[]
در صورت وجود بر چسب آن را تايپ و Enter را بزنيد در غير اين صورت Enter را بزنيد.
پيغام :)Are you sure) كه گزينه Yسپس كليد Enter را بزنيد. پيغام زير ظاهر مي شود: Primery dos partion deleted دكمه Esc را بزنيد تا وارد صفحه اصلي بشويد .حالا پارتيشن هاي شما حذف شده است.
براي ايجاد پارتيشن از صفحه اصلي گزينه 1 يعني(1.Create dos partion or logical…..) را بزنيد.

بعد از طي اين مراحل صفحه اي با مشخصات زير حاصل مي شود :
Creat dos partion or logical dos drive
Current fixed disk drive:1
Choose 1 of the following:
1.creat primery dos partion
2.creat extended dos partion
3.creat logical dos drive in extended dos partion
Enter choice:

سپس كليد 1 راتايپ وenter را بزنيد . مدتي صبر كنيد تا 100% Completeو Verifying drive integrityتا 100%كامل شود. بعد از آن پيغام زير ظاهر مي شود :

Creat primery dos partion
Current fixed disk drive:1
Do you wish to use the maximum available………………
Press Esc to return to fdisk options

كادر بالا از شما مي پرسد كه آيا مي خواهيد تمام ديسك سخت پارتيشن اوليه(Primery)گردد؟شما دكمه N را تايپ كرده وسپس Enter را بزنيد . سپس مدتي صبر كنيد تا 100%كامل شود … بعد صفحه زير ظاهر مي شود:

Creat primery dos partion
Current fixed………..
Total disk space is ……..mbytes(1mb=……….)
Maximum space avalable for partion is…….
Enter partion size in mbytes or ……….
Press esc …………

صفحه بالا ظرفيت هارد شما را كه براي اين عمل در دسترس مي باشد را اعلام مي كند شما بايد در اين مرحله براي درايو Strart up تان مقداري را در مقياس مگا بايت وارد كنيد (البته درصد هم مي - شود).

توصيه:
1.آنهاي كه هارد 20 دارند 3000 را بزنند
2.هارد 30 ،4000يا 4500
3.هارد 40 به بالا تا 80،6000 يا 5500
4.هاردهاي 20 به پايين به نسبت 2500،2000،1500،1000
5…

بعد از وارد كردن مقدار Enter را زده تا پيغام زير ظاهر شود : Primery dos partion created
سپس Esc را زده تا وارد صفحه اصلي Fdisk بشويد .
از صفحه اصلي گزينه ا(Creat dos ………or logical…..) و از صفحه بعدي گزينه 2 (Creat extended dos partion)را زده مدتي صبر كنيد تا 100% كامل شود. سپس صفحه زير ظاهر مي شود:

Creat extended dos partion
Current fixed……….
Partion status type volume label mbytes…….
C:1 pri…
Total disk space is……….
Enter partion size in mbytes or per…………………….
No partion defind
Press esc……………

سپس كليد Enter را بزنيد. تا پيغام (Extended……..)ظاهر شود.
حالا كليد Esc را بزنيد تا سيستم به طور اتوماتيك وارد بخش ايجاد درايوهاي منطقي شود. مدتي صبر كنيد تا 100%تمام شود سپس از صفحه بعدي ظاهر شده عدد دلخواه خودتان به مگابايت را براي درايو D:وارد كنيد.مدتي صبر كنيد تا100%كامل شود . بعد از اين مرحله (يا احيانا Restart system)ماجرا را براي درايو هاي منطقي ديگر از قبيل E تا Z ادامه بدهيد تا جاييكه هارد شما تمام شود.

توصيه:
سعي كنيد كه حتي الامكان درايو هايتان كم باشد معمولا 4 درايو كافيست بعد از اينكه تمام هارد پارتيشن بندي شد پيغام :
All available disk space in the extended dos ……………………
ظاهر مي شود.
حالا دكمه Esc را بزنيد تا وارد صفحه اصلي بشويد. از صفحه اصلي گزينه 2(Set active partion )را انتخاب كنيد. در صفحه بعدي ظاهر شده كليد 1 را زده و Enter كنيد. با عمل فوق درايو C شما به عنوان درايو Start up بوده فعال مي شود. سپس پيغام Partion 1 made active ظاهر مي شود. بدين تر تيب پارتيشن بندي به اتمام ميرسد .

نكته هاي قابل توجه :
1. ممكن است در بعضي از سيستم ها در حين عمليات هاي بالا Restart هاي متعددي انجام شود.
2. پس از عمل Fdisk حتما توسط دستور a:\format drive را براي همه درايوها انجام دهيد تا به FAT 32 تبديل شوند.
3. از Fdisk زياد پرهيز كنيد زيرا باعث خراب شدن هارد شما مي شود.
4. زياد عجله نكنيد!

منبع :p30world.com

ah.fekri

عضو جدید
راهنمایی کنید.

توصیه بنده به شما :
از نرم افزار پارتیشن مجیک استفاده کنید.
مزایا :
راحتی ، دارای User interface و اطمینان بالا .

آخرین ویرایش:

fmosif

عضو جدید
دوست عزیز در حال حاظر وضعیت به صورت زیر است :

Yahoo messenger باز نمی شود.

G-Talk باز نمی شود .

Yahoo mail مشکلی ندارد.

Gmail باز نمی شود.

چک شده توسط 2 ISP در شمال کشور .
تو این روز ها (22 بهمن) از این شرایط زیاد پیش میاد.
تمامی این مشکلات از سمت ایران است .

راه حل : از VPN - Socks - Proxy استفاده کنید .

بنده با ساکس چک کردم همشون باز شد .
موفق باشید .

ممنون sucks چیه ؟

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

صفحه یاهو میل برای من باز نمیشه . شما هم این مشکل رو دارید یا نه ؟

reza2011

عضو جدید
سلام

صفحه یاهو میل برای من باز نمیشه . شما هم این مشکل رو دارید یا نه ؟

دوست عزيز نه ياهو نه جي ميل براي هيچ كس باز نميشه . ظاهرا پروژه اينترنت ملي استارت خورده ... :(

به زودي بايد منتظر اين هم باشيم كه صفحه جستجوي گوگل هم باز نشه كه اونوقت تازه مصيبت شروع ميشه ...

sarake

عضو جدید
سلام
من وایرلسم کار نمیکنه یعنی دکمشو که میزنم یه صدای دینگ میده ولی رنگش همچنان نارنجی می مونه.فقط چند روز پیش یه دفعه عمل کرد.که بعد خواستم 2باره امتحان کنم که دیگه روشن نشد.
این مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری؟باید چکار کنم؟
از اهنمایی شما متشکرم

ah.fekri

عضو جدید
سلام
من وایرلسم کار نمیکنه یعنی دکمشو که میزنم یه صدای دینگ میده ولی رنگش همچنان نارنجی می مونه.فقط چند روز پیش یه دفعه عمل کرد.که بعد خواستم 2باره امتحان کنم که دیگه روشن نشد.
این مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری؟باید چکار کنم؟
از اهنمایی شما متشکرم
امکان اینکه وایرلس شما غیر فعال باشه وجود داره .
مدل و برند لپ تاپتون چیه ؟

ah.fekri

عضو جدید
ممنون sucks چیه ؟
ساکس چیست ؟
SOCKS یک پروتکل اینترنت است که به مسیریابی بسته های شبکه بین کلاینت و سرور از طریق یک پراکسی سرور می پردازد. ساکس در لایه پنجم مدل OSI کار می کند (یک لایه بین لایه presentation {ارائه} و لایه transport {انتقال}) و پورت 1080 برای سرویس دهنده ساکس ثبت و طراحی شده استساکس در واقع یک پروتکل امنیتی است که برای اعمال مدیریت بر فایروال و دیگر محصولات امنیتی استفاده می شود. تکنولوژی بکار رفته در پراکسی Socks از برتری قابل ملاحظه ای نسبت به پراکسی HTTP برخوردار است از جمله اینکه پراکسی ساکس از تمامی پروتکل های اینترنت پشتیبانی می کند (TCP/IP) و به کامپیوترهای سرور و کلاینت اجازه ارتباطی دوطرفه از طریق تمامی پورت ها را فراهم می کند ولی پراکسی های HTTP معمولا از یک پروتکل حمایت می کنند (پروتکل HTTP) و اغلب اجازه برقراری ارتباط از طریق یک پورت را فراهم می کنند (البته این به این معنی نیست که اگر پراکسی از نوع ساکس باشد می توان توسط پورت دلخواه با سرور ارتباط برقرار کرد بلکه این امکان معمولا توسط مدیران سرور محدود شده و در نهایت از طریق پورتهای محدودی می توان با سرور ارتباط برقرار کرد)از آنجایی که پراکسی ساکس در عین پشتیبانی از تمامی پروتکل ها امکان دسترسی امن کامپیوترهای داخل شبکه به اینترنت و امکان مدیریت شبکه برای جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز و اعمال محدودیت های امنیتی به شبکه برخوردار است پراکسی ساکس بطور متداول به عنوان فایروال استفاده می شود.
Socks دارای دو ورژن 4 و 5 می باشد که ورژن 5 دارای برتری هایی نظیر پشتیبانی از پروتکل UDP و امنیت بالاتر نسبت به ورژن قبلی (ورژن 4) می باشدبه گفته بعضی از دوستان یکی از علت های امنیت بالا تغییر کردن IP Adress هست.

sarake

عضو جدید
امکان اینکه وایرلس شما غیر فعال باشه وجود داره .
مدل و برند لپ تاپتون چیه ؟
من قبلا ازش استفاده میکردم .چند روز پیشم یه 2ساعتی روشن بود.خاموش کردم 2باره روشن کنم که دیگه روشن نشد.
hp سریprobook 4520s

ah.fekri

عضو جدید
من قبلا ازش استفاده میکردم .چند روز پیشم یه 2ساعتی روشن بود.خاموش کردم 2باره روشن کنم که دیگه روشن نشد.
hp سریprobook 4520s

متاسفانه الان وقت کافی ندارم.
لپ تاپ های اچ پی اصولا بجز تنظیمات اصلی خود ویندوز یک نرم افزار به نام HP wireless Assistant داره .
تو عکس مشخصه ، چک کنید ببیند که غیر فعال نباشه.
pppppp.jpg

ah.fekri

عضو جدید
سلام دوست من
همه این مشکلو دارن
جیمیل و دکمه های پلاس وان گوگل هم تعطیل شده متاسفانه.
اینترنت ملی ...

دوست عزیز بستر اینترنت ملی به این زودی آماده نمیشه . این قطعی ها به علت روز های سیاسی هست که در پیش داریم /.

saber13

عضو جدید
سلام بر دوستان
در تصویری که در زیر گذاشتم که توسط اینترنت سکیوریتی کسپر بلاک شد, فکر میکنم یک حمله را نشان میده کسی از دوستان اطلاعات تخصصی تری در مورد این حمله دارد و اینکه همین بسته کسپر برای امنیت کافیست بر روی سیستم بنده, خودم یه سرچ ساده در موردش زدم و فکر میکنم یه باگ در ویندوز باشه, از این مدل حمله خیلی وقت بود روی سیستمم نداشتم نزدیک 1 سال تا اینکه چند روز پیش در هنگام استفاده از چیز پی ان این اتفاق برایم افتاد و از اون موقع حداقل یه بار این حمله صورت میگیره.

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    16.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز بستر اینترنت ملی به این زودی آماده نمیشه . این قطعی ها به علت روز های سیاسی هست که در پیش داریم /.
بله میدونم
منظور این نبود!
با این کاراشون میخوان اینترنتو ملی کنن اون وقت (این بود) :smile:

بالا