[گفتگوی دوستانه در تالار عمران]

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از بوگاتی رنسانس و rezafreeheart، پس به نظر شما اگر تابستون ترم 8 کارآموزی رو بردارم، میتونم تا همون تاریخی که گفتید فارغ التحصیل بشم؟یعنی تموم میشه تا اون موقع؟(خیلی برام مهمه که دقیقا توی همون تاریخ تموم شه)....یه سوال دیگه اینکه دقیقا مراحلش چیه؟ حالا بعد از اینکه این 240 ساعت رو بگذرونم باید دقیقا چی به استاد راهنما ارایه بدم؟ اصلا قراره از چه کسی نمره بگیرم؟ ..ممنون از راهنماییتون....
مراحل خاصی نداره
توی شرکت ما زیاد میومدن ، خودمم که پاس کردم اما توی هر دو حالت مرحله ای ندیدم
ببین دوست عزیز توی بدترین حالت اینه که شما باید عین 240 ساعت رو بری توی کارگاه و به انجام عملیات عمرانی نگاه کنی
در مورد استادم باید بگم که معمولا یه استاد بیشتر توی هر ترم ارائه نمیشه که اول باید بری پیشش بعد دفترچه کارآموزیتو بگیری ، توی اون گزارش روزانه و ماهانه بنویسی ، چهار خط هرچی دلت خواست بنویس :D

salar124

عضو جدید
سلام بچه ها من عضو جدیدم اشنهیی باسایت شما ندارم ولی در کل خیلی بامرامیت

salar124

عضو جدید
سلام .
داخل این سایت شما مسابقه ای پیدا میشه.اگه دارید ما رو در جریان بزارید .

mousavimm2

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عمرانی

یه سوال دارم البته اگه فضولی نباشه میشه جواب بدین حقوق یک عمرانی چقدره؟

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
بستگی داره کجا باشه ، تو چه مقطعی باشه ، کارش چی باشه ، شما حساب کن از ماهی 300 تومن تا ماهی نمیدونم چند صد میلیون تومن
اگه تازه کار باشی و کاردانی گرفته باشی و توی یه شرکت بدون هیچ سابقه ای بری حقوقت توی بدترین حالت ماهی 300 تومنه ، اگه بساز بفروش باشی که درآمدت به ماهی 150-60 میلیونم میرسه ، بلکن بیشتر

Diamond2020

عضو جدید
کسی جوابی واسه سوال من پیدا نکرده....؟

کسی جوابی واسه سوال من پیدا نکرده....؟

مهندسای عزیز کسی جوابی پیدا نشد؟سوال)چند سالی هست که دانشگاه پیام نور رشته های مهندسی مثل عمران و معماری و ... آورده می خوام بدونم دوستان اطلاعی در مورد اعتبار مدرک مهندسی عمران پیام نور برای شرکت تو آزمون نظام مهندسی دارن؟یا اصلا بهتر اینجور بگم آیا یه مهندس عمران با مدرک پیام نور می تونه تو آزمون نظام مهندسی شرکت کنه یا نه؟ جواب ...

reza2011

عضو جدید
مهندسای عزیز کسی جوابی پیدا نشد؟سوال)چند سالی هست که دانشگاه پیام نور رشته های مهندسی مثل عمران و معماری و ... آورده می خوام بدونم دوستان اطلاعی در مورد اعتبار مدرک مهندسی عمران پیام نور برای شرکت تو آزمون نظام مهندسی دارن؟یا اصلا بهتر اینجور بگم آیا یه مهندس عمران با مدرک پیام نور می تونه تو آزمون نظام مهندسی شرکت کنه یا نه؟ جواب ...

چيزي كه من براي شما پيدا كردم به شرح زير :

با توجه به ماده 7 آيين نامه اجرايي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان صرفا مدارك مورد تاييد وزارت علوم , تحقيقات و فن آوري به منظور صدور پروانه اشتغال بكار مورد تاييد ميباشد . لذا دارندگان ساير مدارك از جمله معادل و مانند آن امكان
شركت در آزمون را نداشته و شركت در آزمون و قبولي آن حقي براي داوطلب جهت اخذ پروانه ايجاد نخواهد كرد .

با توجه به مراتب فوق ضروري است كليه متقاضيان جهت اطلاع از امكان دريافت پروانه اشتغال بكار در رشته و صلاحيت مورد نظر , از طريق اداره كل استان محل عضويت خود قبل از ثبت نام مطمئن گردند .

reza2011

عضو جدید

بسته به سابقه شخص و نوع كار ( كارهاي دفتري و طراحي و محاسبات يا كارهاي اجرايي ) و همچنين نوع شركت ( دولتي يا خصوصي ) رقم متفاوت هست .

هر چه شرايط كاري سخت تر باشه يا فرد در نقاط دور افتاده تري قرار بگيره حقوق بيشتر ميشه ... كارهاي اجرايي حقوقشون بيشتره به نسبت كارهاي دفتري ... شركت هاي دولتي حقوق و مزاياي بهتري رو نسبت به شركت هاي خصوصي ميدن .

هر کارگر مشمول قانون کار در سال 92 به ازای هر 1 ساعت کار 2768 تومان و به ازای هر 1 ساعت اضافه کاری 3875 تومان دریافت خواهد کرد، با این حال طبق مصوبه شورای عالی کار حداقل مزد روزانه امسال کارگران به میزان 16237 تومان تعیین شده است. اين رقم ماهيانه معادل با 487000 تومان ميشه . بعضي شركت هاي خصوصي ممكن هست حتي زير اين رقم به مهندس تازه كار بدن كه مسلما تخلف محسوب ميشه و فرد ميتونه با مراجعه به سازمان كار از شركت مورد نظر شكايت كنه .

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید
بعله همین طوره:D
ولی این موضوع خیلی مهمه الان در حین طراحی بودم و دستم باز بود که تغییرش دادم هنوز سیستم تاسیسات رو انتخاب نکردم داکت هارو نذاشتم و... هرکدوم ازاینا کلی طرح رو عوض میکنه
اگر بدون در نظر گرفتنشون کار کنم و بفرستم مثل الان کلی مشکلات خیلی جدی و چه بسا بدتری پیش بیاید و در ان صورت چکار میشه کرد!!!؟؟
اینجاست که رابطه همکاری معماری و عمران مشخص میشه:)

اگر فضاي آموزشي هست كه حتما از اين بخاري نفتيها بزار كه صداي غرشش موو به تن آدم سيخ ميكنه :biggrin: . چون بيشتر از اينو كه وزارت آموزش پرورش هزينه نميكنه :cry: ... مثلا بخوااد موتورخونه بزاره يا زبونم لال فن كوئل .... اصلا و ابدا :)

حالا اگر دوست داشتي يك اسكرين شات از اين فضاي آموزشي هم بزار حالشو ببريم ... ;)

اما امان از اين سوراخهاي داكت شما كه دال ها و سقف هاي ما رو خراب ميكنه . :cry: هر جا كه سوراخ هست نياز به ميلگرد هاي تقويت هستو و بقيه ماجراااا ... تو رو خدا داكتها رو گوشه ها بزنيد تا حد امكان :)

دوست گلم موفق و مويد باشي .:gol:

bayat59

عضو جدید
عرض سلام و ادب خدمت تمام دوستان
بیات هستم یک تازه وارد . از آشنایی و همراهی همگی خرسندم . :smile:

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام کسی از دوستان رتبه های قبولی سالای قبل کارشناسی ارشد رو داره؟

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فک کنم بخاطر ررشته مونه انقدسردیم باهم.اخه همش با سنگ و سیمان و آهن سروکار داریم مثه اوناشدیم:smile:

سلام دوست عزيز اتفاقا تكنسين هاي گروه مهندسي عمران خيلي باهم صميمي هستن. نه تنها با خود بلكه بايد با ديگران نيز يك ارتباط خوبي داشته باشند چون عمران يه رشته گروهي هستش يعني يك مهندس عمران بايد بسيار اجتماعي و داراي توان ايجاد ارتباط با همكارهاي خودش و با سايرين داشته باشد.. مخصوصا كه همه توي اين باشگاه تالار عمران باهم صميمي هستيم :) خوشحاليم شما هم به جمع ما پيوستيد
موفق باشيدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

آخرین ویرایش:

slicker

عضو جدید
سلام دوستان من تازه عضو شدم و خیلی با کاری که انجام میدین آشنا نیستم ولی امیدوارم بتونم بهتون کمک کنم:)

slicker

عضو جدید
چی چطور مگه؟خوب میخوام سوال بپرسم اما کسی نیست باید منتظر بمونم تا یکی بیاد جواب بده:w05::w05:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
Re: گفتگوی دوستانه در تالار عمران

Re: گفتگوی دوستانه در تالار عمران

ﺩﻡ ﺩﻣﺎﻱ اﻣﺘﺤﺎﻧﺎﺕ ﺷﺪﻩ و ﺧﻠﻮﺗﻪ. ﻛﻤﻜﻢ ﺑﺎﻳﺪ ﻳﻪ ﺣﺎﺿﺮﻱ اﺯ ﻫﻤﺘﻮﻥ ﺑﮕﻴﺮﻣﺎ

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2