تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار Fluent

sadazar1

عضو جدید
سلام اقا رضا

سلام اقا رضا

روی ایکونه گمبیت راست کلید کن وگزینه run as administrator بزن تا run شه:ِ

lvl

عضو جدید
من کاربر اتوکد نیستم.اما با گمبیت خیلی زیاد کار کردم ( جداً زیاد ) و فکر می کنم شما می تونی ظرف مدت دو روز در حد یک کاربر حرفه ای به گمبیت ماهر بشی.باور کن خیلی راحت تر از اتوکده.[/QUOTE=
خیلی ممنون از راهنماییتون ولی من از گمبیت چیز زیادی نمی دونم و فرصتم ندارم که یاد بگیرم با توجه به اینکه فلوئنتم باید یاد بگیرم نخواستم وقتم رو یادگیری گمبیت صرف بشه! تازه شما مطمئن هستین میشه تو دو روز گمبیت یاد گرفت؟ از چه منبعی؟ با help خود نرم افزار فک نکنک بشه!

lvl

عضو جدید
هر کس سوال درباره نرم افزار Fluent داره خوشحال می شم تا حد امکان کمکی کرده باشم.

با تشکر از شما به خاطر راهنماییاتون من بالاخره تونستم هندسه محیطمو از اتوکد وارد گمبیت کنم! (توی گمبیت به صورت ACIS ، ایمپورت کردم(امیدوارم بعدا مشکلی پیش نیاد) چند تا سوال دیگه داشتم(البته باید بگم چون چیزی از گمبیت نمی دونم سوالام خیلی ابتدایه) : 1) هندسه شکلمو تو گمبیت به صورت دو بعدینشون میده چطور می تونم اونو به صورت 3بعدی ببینم ؟ و یا از زاویه های مختلف؟
2) قبل از مش بندی باید مثل حالتی که تو گمبیت هندسه رو رسم می کنیم، Edge و face تعریف کنیم؟

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
سال نو مبارک مهندسای گل
ضریب زیر تخفیف (under relaxation factor) چیه؟

saeid15207

عضو جدید
دوستان اگه کسی اموزش fluent تو work bench رو داره،ممنون میشم بزاره واسه دانلود

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاربر اتوکد نیستم.اما با گمبیت خیلی زیاد کار کردم ( جداً زیاد ) و فکر می کنم شما می تونی ظرف مدت دو روز در حد یک کاربر حرفه ای به گمبیت ماهر بشی.باور کن خیلی راحت تر از اتوکده.[/QUOTE=
خیلی ممنون از راهنماییتون ولی من از گمبیت چیز زیادی نمی دونم و فرصتم ندارم که یاد بگیرم با توجه به اینکه فلوئنتم باید یاد بگیرم نخواستم وقتم رو یادگیری گمبیت صرف بشه! تازه شما مطمئن هستین میشه تو دو روز گمبیت یاد گرفت؟ از چه منبعی؟ با help خود نرم افزار فک نکنک بشه!
من این کارو کردم، پس میشه.

simaparsa87

عضو جدید
fluent

fluent

سلام
من توی فلوئنت خیلی مبتدی هستم

وقتی میخوام مدلی که توی گمبیت درستش کردم وارد فلوئنت کنم باید کدوم یک از فایل هارو انتخاب معمولا چند تا فایل با هم ذخیره میشن از اون مدل؟

چطور میتونم مدلهای کتیا رو وارد گمبیت کنم ؟
مرسی

mehrdadm_1989

عضو جدید
سلام به همه خسته نباشید

میخواستم بدونم کسی در مورد شبیه سازی شوک ویو تو فلوئنت یا انسیس آشنایی داره؟

با تشکرTH23G1.jpg

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من توی فلوئنت خیلی مبتدی هستم

وقتی میخوام مدلی که توی گمبیت درستش کردم وارد فلوئنت کنم باید کدوم یک از فایل هارو انتخاب معمولا چند تا فایل با هم ذخیره میشن از اون مدل؟

چطور میتونم مدلهای کتیا رو وارد گمبیت کنم ؟
مرسی

1) اول گمبیت رو روی فلوئت تنظیم کن.
2) بعد از ساختن مدل در قسمت Export گزینه msh یا همون mesh رو انتخاب کن.
3) در فلوئنت هم در قسمت open وارد Case شو و فایل msh رو باز کن.
4) در زمان سیو کردن در فلوئت وارد Save case and data شو.
فقط همین.

simaparsa87

عضو جدید
سلام
برای تحلیل دمایی یک راهگاه تزریق مواد توی قالب و همچنین انتفال حرارت بین بدنه قالب و مذاب باید تمام مدل سه بعدی رو مش زد؟
چطور میتونم مدلم رو از کتیا وارد کنم؟
مرسی

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برای تحلیل دمایی یک راهگاه تزریق مواد توی قالب و همچنین انتفال حرارت بین بدنه قالب و مذاب باید تمام مدل سه بعدی رو مش زد؟
چطور میتونم مدلم رو از کتیا وارد کنم؟
مرسی
سلام
متاسفانه من با کتیا خیلی کم کار کردم اما این یادداشت رو برای دوستانی می زارم که ممکن با مشکل مشابه شما برخورد کنن و یک روزی در سرچ کردن با این صفحه روبرو بشن.
برای تحلیل چند محیط در کنار هم در نرم افزار فلوئنت می بایست به ازای هر حجم یک محیط تولید کرد نکته قابل ذکر این است که این محیط ها می بایست دارای صفحات مشترک باشند برای این موضوع می توان از روش mate faces و یا روش مشهور inerior در منوی شرایط مرزی استفاده کرد. دوستان در زمان مش زدن در محیط گمبیت نیز این نکته بدیهی فراموش نشود که هر محیط به صورت مستقل قابلیت المان بندی دارد.
برای المان بندی هم ابتدا از محل های با دقت بالاتر شروع کرده و سپس محیط های کم دقت تر را المان بندی کنید.

parham007

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین مکانیک
1.چطور می توان جسم چرخان در سیال چرخان را در فلوئنت شبیه سازی کرد؟ برای مثال: یک پمپ گریز از مرکز به صورت دو بعدی که جریان ورودی از ناحیه مرکزی شکل دو بعدی پمپ را دارد و خروجی از جمع کننده. به طوری اینجا هم سیال چرخان هم دیواره پره چرخان است؟
2. طرز شبیه سازی یک فن داخل کانال؟( البته اینجا سیال به صورت محوری عبور می کند)

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان سلام
چشمه و چاه رو چطور میشه تو فلوئنت مدل کرد؟

aydinn

عضو جدید
من یه جورایی خیلی بد جوری گیر کردم. من میخوام تو فلوئنت تحلیل دو بعدی انجام بدم. هر شکلی میسازم و با هر شرایطی و هر روشی حل میکنم، تو ماخ 9 (و بالاتر) استیف میشه. :confused:
کسی نظری نداره؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه جورایی خیلی بد جوری گیر کردم. من میخوام تو فلوئنت تحلیل دو بعدی انجام بدم. هر شکلی میسازم و با هر شرایطی و هر روشی حل میکنم، تو ماخ 9 (و بالاتر) استیف میشه. :confused:
کسی نظری نداره؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید
مش ها رو ریز تر کن. شاید حتی تا ده برابر هم جا داشته باشه.

mr3_player

عضو جدید
با سلام
لطفا اگه کسی چیزی که بتونه کمک کنه ( مدل حل شده یا طریقه حل یا tutorial و...) در رابطه با شبیه سازی جریان نانوسیال برای استفاده بذاره
با تشکر

s.rezamousavi68

عضو جدید
سلام . من در آستانه ی تهیه ی پایان نامه کارشناسی ارشد هستم . میخام روی موضوعی توی فلوئنت کار کنم . پروژه کانال روباز . مشکل اینجاست که من پروژه رو طراحی و مش بندی و ران می کنم ولی همیشه تمام حجم کانال پر از آبه . چطور میتونم تعریف کنم که مثلا تا ارتفاع 0.5 متری آب باشه . پیشاپیش سپاسگذارم .

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . من در آستانه ی تهیه ی پایان نامه کارشناسی ارشد هستم . میخام روی موضوعی توی فلوئنت کار کنم . پروژه کانال روباز . مشکل اینجاست که من پروژه رو طراحی و مش بندی و ران می کنم ولی همیشه تمام حجم کانال پر از آبه . چطور میتونم تعریف کنم که مثلا تا ارتفاع 0.5 متری آب باشه . پیشاپیش سپاسگذارم .
فکر نکنم بتونی! ولی اگر موفق شدی به من هم بگو.

ئشقثشئس32ض

عضو جدید
سلام
کسی این فایل و دیده و مش بندیش کرده
Tutorial 10. Simulation of Wave Generation in a Tank
من روی تعریفmoving wall مشکل دارم
کمک کنید لطفا

EHSAN-SOHEYLI

عضو جدید
با سلام
پروژه من در رابطه با مدلسازی یک جسم دوار(شبیه گلوله)که یک تکه از آن جدا میشه با فلوئنت است.
میشه راهنمایی کنین با کتیا میشه جسم رو مدل کرد و برد تو گمبیت مش زد ولی فلوئنت اون رو نمیخونه و ارور میده
راه حلی دارین؟
2- چطور در فلوئنت یک جسم دوار رو میشه تعریف کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

eng_s_sadeghi

عضو جدید
سلام.
میتونید قبلش داخل گمبیت، اون رو به دو تکه تقسیم کنید و داخل فلوئنت Patch کنید.

amirokhovat

عضو جدید
سلام دوست عزیز
با گمبیت 2.54.6 می تونید از کتیا یا سالیدورکس بیارید توی گمبیت.
البته با این لایسنسhttp://www.mediafire.com/?fb2t6xht5ab40q4
توجه شود باید تاریخ کامپیوترت را بیاری 1 نوامبر 2011
خود گمبیت و exceed را میتونی از سایت fluent.blogfa.com دانلود کنی

amirokhovat

عضو جدید
سلام به همه دوستان مکانیکی

به کمک شما نیاز دارم

من که گرایش جامدات هستم یه اشتباهی کردم پروژه ام رو با یکی از اساتید که می دونستم
موضوع سیالاتی میده بر داشتم حالا به غلط کردن افتادم
موضوعش اینه که باید یه خونه را مدل کنم بعد تحلیل حرارتیش کنم
این کار رو با نرم افزار ansys شروع کردم حالا توش گیر کردم (باید جریان هوا براش تعریف کنم )
این تازه اوله کاره
اول میخوام بدونم کسی از دوستان کاری مانند این رو انجام داده یا نه که راهنماییم کنه ؟؟؟
دوم به نظر شما میرسم تا آخر تیر ماه برم سراغ نرم افزار دیگه و شروع به یاد گیری نرم افزار کنم و پروژه ام رو انجام بدم یانه ؟؟
سوم یادگیری کدوم یکی از نرم افزار carrier یا fluent راحتتره که زود تر یاد بگیرم ؟؟؟
چهارم کتابی برای آموزش سراغ دارید که بگیرم ؟؟؟؟
پنجم میشه این کارو با fluent انجام داد ؟؟؟
منتظر جواب عزیزان هستم
اگر کمی عجله کنید ممنون میشم واقعا اضطراریه (پروژه ام گیره) !!!!!!

با سلام یه نرم افزاری هست به اسم ansys airpack
تو این نرم افزار میتونی یه اتاق بکشی و هز چی که دلت خواست بذاری توش مثل 10 تا ادم یه دونه کامپیوتر و فن و رادیاتور و...
خیلی راحتر از اینه که بخواهی با فلوئنت یا شنسیس مدل کنی
این نرم افزار میتونه الگوی جریان هوا و اتلافات حرارتی را بهت بده.

amirokhovat

عضو جدید
سلام من یه سوالی داشتم اگه بخوام تو فلوینت یه ذره نمک رااز یه ورودی به یک حوض اب وارد کنم و بینم چطوری حرکت می کنه به کدوم قسمتش باید برم؟لطفا کمکم کنید خیلی واجبه
مرسی

برای این کار باید از descrete phase method استفاده کنید.
برای اطلاعات بیشتر به help فلوئنت مراجعه کنید.
وقتی descrete phase method فعال بشه باید بری توی define injection و در اینجا میتونی هر چندتا پارتیکل که خواستی تعریف کنی و ابعاد آنها را وارد کنی .