تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرقی ندارن
مقطع طولی و عرضی با پروفیل طولی و عرضی فرقی نداره تا جایی که میدونم
اشتباه لپی بوده:D

فرق داره خود استاد شقاقی این توضیحو دادن

در پروفیل ارتباط بنا با محیط اطرافش رو نشون میدین پس وقتی خواستن یعنی این ارتباط اهمیت داره

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز

اولاکه 2 تا موضوع توی کلاسای اسکیس تهران و ..... خیلی داغ شده و دارن روش اتوود میزنن و تحلیل میکنن(البته همه اینا احتمالی هست)

1.مرکز اجلاس بیداری سران اسلامی در تهران
2.اسکان موقت 1 روز بعد از زلزله در (بوشهر یا نوشهر یا ایرانشهر و........)

نکته دوم اینکه اکثر کلاسای اسکیس در تهران روی اوردند به کتاب فرم پیرداوری و وقتی هم همه به این سمت روی بیارند ناخودآگاه داوران هم به این سمت خواهند رفت،پس شما هم سعی کنید از بقیه عقب نمونید
موفق باشید

پس میشه قطعی نتیجه گیری کرد این 2 تا موضوع سوال اسکیس نیستن و از اون کتاب هم هرچی استفاده نشه بهتره:D

یه چیزیم در نظر داشته باشین، خیلی بعیده طرحی بدن که پلانش بر فرض 2 هزار متره. معمولا یه چیزی میدن که 1/100 اش روی A3 جا بشه.

milad-karimi

عضو جدید
خوب اگه منظور ارتباط با اطرافه.... یعنی سایت و خیابان یا دسترسی ها.... اینو که همیشه نشون میدیم دیگه..... :surprised:

در پروفیل ارتباط بنا با محیط اطرافش رو نشون میدین پس وقتی خواستن یعنی این ارتباط اهمیت داره

mahboooobeh

عضو جدید
خوب اگه منظور ارتباط با اطرافه.... یعنی سایت و خیابان یا دسترسی ها.... اینو که همیشه نشون میدیم دیگه..... :surprised:
فرق داره دیگه(اوووووووووووووووووووووووووووووووووووو)
بابا زمینو نیگاه کن....زمینه یک پارکه..کجا توی مقطع ما کل پارکو نشون میدیم(اگه میگفت مقطع که ما فقط از خود ساختمون میزدیم)
حالا که گفته پروفیل یعنی از پارکو ساختمونت دیگه....:razz:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مگه خوناشامیم که بعد از ساعت 12 فعالیت داشته باشیم....... :biggrin::biggrin::biggrin: شوخی کردم..... حتما تو بحث شرکت میکنیم.... من که هستم.... ولی این موضوعا فکرتونو مشغول نکنن سعی کنید تو همه شاخه ها فعالیت داشته باشین..... اتفاقا به نظر من اگه طراحا به گوششون برسه همه رفتن سراغ اینا عمدا یه چیزی غیر اینو میدن..... خودتون دیدین که هر سال یه جوری سورپرایز دارن حضرات....

پس میشه قطعی نتیجه گیری کرد این 2 تا موضوع سوال اسکیس نیستن و از اون کتاب هم هرچی استفاده نشه بهتره:D

یه چیزیم در نظر داشته باشین، خیلی بعیده طرحی بدن که پلانش بر فرض 2 هزار متره. معمولا یه چیزی میدن که 1/100 اش روی A3 جا بشه.

كار كنيم بد نيست اما منم ميگم كه نميدن

soh-rab

عضو جدید

مهم نیست این موضوع رو می دن یا نه چون ما می خواهیم تمرین کنیم و سعی کنیم بازخورد ذهنمون رو نسبت به یک موضوع بسنجیم و اون رو تقویت کنیم و عادت کنیم به این که سر جلسه اگه یه موضوع غریب دیدم خیلی شاخ در نیاریم
حالا من هم خیلی فکر نکردم فقط مکاتباتم رو می نویسم
چیزهایی که به نظر مهم هستن امنیت ، معما ری اسلامی ، عملکرد ، شفافیت ،شاخص بودن ،فضاهای بزرگ و دسترسی ها و ارتباطاعت و بحث های رسانه ای در اون زیاد مطرح هست
در مورد اسکان موقت هم بیشتر مسئله سازه هست یعنی هرچی فکر کردم باید به نظرم طراحی سازه انجام داد موضوع یه کم گنگ هست یعنی بعد از یه روز چه کار می کنیم سازه ای رو که با کلی زحمت و سرعت برپا شده جمع می کنیم حالا افراد چه کار می کنند چه فضاهایی داره اگه یه روزه باشه فقط سرپناه یک شب هست
چیزی که در بازخورد اول به ذهنم رسید استفاده از سازه های بادی هست حالا نظر دوستان چی باشه نمی دونم؟

در ضمن من حالم خوب نیست می رم بخوابم تا فردا...

milad-karimi

عضو جدید
به نظر من واسه مرکز بیداری اسلامی از یک شاخصه واسه طراحی استفاده کنیم اونم... مسیر حرکت مردم و بازدید از تجمعات و جلسات سران اسلامی.... یعنی از این مسیر دسترسی ها یه نوع ایده بیرون بیاد..... ساختمان تبدیل به یم نشانه برای تجمعاتم بتونه باشه.... چون این روند اونجوری که میگن حالا به درستیش کاری ندارم... از حرکات مردمی بوده.... مردم و عموم بتونن به تصمیمات و همایشات دسترسی داشته باشن و از نقاط متفاوت طرح بتونن ساختمونو نظاره کنند... توی این کار باید به معماری هویت دار و امضا شده توسط مفاهیم اسلامی عرفانی توجه بشه... ایجاد دو ساختمان در کنار همدیگه که توسط یک حیاط یا فضای بزرگ از هم جدا میشن و دسترسی های متفاوتی را به هم دیگه دارند.... این فضا فقط به وسیله دو بدنه محصور است از 2طرف دیگر باز میباشد مثلا این 2تکه سقفشون از یه طرف به زمین وصله و مسیر گذر مردم میتونه باشه.... توی سقف میشه کنجهایی رو یا حفره هایی رو ایجاد کرد که مردم از اونجا بتونن داخلو نگاه کنند.... نمود هایی از پلان مربع که به وسیله یک خط مورب به دو نیم شده با بدنه و فرمی مثلث بندی شده انتخاب منه..... حالا دیگه جزیاتش میشه هر چیزی باشه.... یک مکان بزرگیم بر بالای این سالن های اصلی وجود داشته باشه که محل تجمعات ngo باشه و کلا ساختمان بتونه از هر جهتی مردم رو سرویس بده....
مهم نیست این موضوع رو می دن یا نه چون ما می خواهیم تمرین کنیم و سعی کنیم بازخورد ذهنمون رو نسبت به یک موضوع بسنجیم و اون رو تقویت کنیم و عادت کنیم به این که سر جلسه اگه یه موضوع غریب دیدم خیلی شاخ در نیاریم
چیزهایی که به نظر مهم هستن امنیت ، معما ری اسلامی ، عملکرد ، شفافیت ،شاخص بودن ،فضاهای بزرگ و دسترسی ها و ارتباطاعت و بحث های رسانه ای در اون زیاد مطرح هست
در مورد اسکان موقت هم بیشتر مسئله سازه هست یعنی هرچی فکر کردم باید به نظرم طراحی سازه انجام داد موضوع یه کم گنگ هست یعنی بعد از یه روز چه کار می کنیم سازه ای رو که با کلی زحمت و سرعت برپا شده جمع می کنیم حالا افراد چه کار می کنند چه فضاهایی داره اگه یه روزه باشه فقط سرپناه یک شب هست
چیزی که در بازخورد اول به ذهنم رسید استفاده از سازه های بادی هست حالا نظر دوستان چی باشه نمی دونم؟

آخرین ویرایش:

milad-karimi

عضو جدید
واسه همون اقامت موقتم به نظر من طراحی بر اساس الگو صورت بپیره خوبه.... یعنی یک نوع سازه سبک و صنعتی که تولید انبوه رو بتونه جواب بده... مثل copy paste حالا به نظر من اینجا باید روش کار به عنوان یک ایده ارایه بشه... من اگه بودم شیوه خانه سازی به روش آکاردئونی رو پیشنهاد میکردم.... یه جورایی مثل همون لیوانای قدیم که میبردیم مدرسه یا رختاویزای جمع شونده یا همون آکاردئون موسیقی... یه اتاقک که تاسیسات نداره و دیواره هاشو و سقفش به وسیله یک هندسه خاص به هم وصل شدن و با کشیدن یک عنصر بقیه هم باز میشن و یک حالت کادر بندی خونه سبک ژاپنی هارو به ما میده.... این الگو حتی میتونه از داخل پارتیشن بندی بشه و از جایی به جای دیگر حمل شود.... یه چیزی بین چادر و چادر سیاه عشایری و خانه ژاپنی....

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
واسه همون اقامت موقتم به نظر من طراحی بر اساس الگو صورت بپیره خوبه.... یعنی یک نوع سازه سبک و صنعتی که تولید انبوه رو بتونه جواب بده... مثل copy paste حالا به نظر من اینجا باید روش کار به عنوان یک ایده ارایه بشه... من اگه بودم شیوه خانه سازی به روش آکاردئونی رو پیشنهاد میکردم.... یه جورایی مثل همون لیوانای قدیم که میبردیم مدرسه یا رختاویزای جمع شونده یا همون آکاردئون موسیقی... یه اتاقک که تاسیسات نداره و دیواره هاشو و سقفش به وسیله یک هندسه خاص به هم وصل شدن و با کشیدن یک عنصر بقیه هم باز میشن و یک حالت کادر بندی خونه سبک ژاپنی هارو به ما میده.... این الگو حتی میتونه از داخل پارتیشن بندی بشه و از جایی به جای دیگر حمل شود.... یه چیزی بین چادر و چادر سیاه عشایری و خانه ژاپنی....
ميشه اين سازه هايي كه معرفي كردي رو عكسشو بزاري؟

milad-karimi

عضو جدید
تقریبا یه چیز تو مایه های این سازه آکاردئونی چوبی ولی این فقط یه قفسه هستش میتونه این قسمتای چوبی تبدیل به اسکلت چوبی و لولا و پارچه ضد آب بشه.... اینجوری جمع پخش بشه... البته اونی که تو ذهن منه در دو مسیر جمعو بسته میشه هم طولی هم عرضی..... نمونه مشابه فک نکنم داشته باشه.......:redface: فکر خودمه:redface: elisa1_0_0.jpg
ميشه اين سازه هايي كه معرفي كردي رو عكسشو بزاري؟

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرق داره دیگه(اوووووووووووووووووووووووووووووووووووو)
بابا زمینو نیگاه کن....زمینه یک پارکه..کجا توی مقطع ما کل پارکو نشون میدیم(اگه میگفت مقطع که ما فقط از خود ساختمون میزدیم)
حالا که گفته پروفیل یعنی از پارکو ساختمونت دیگه....:razz:
آره عزیزم درسته
مثه پروفیلایی که واسه درس روستا میزدیم
دلخور نباش دیگه دوست خوبم:w24:

آخرین ویرایش:

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز

میگما شما که کلاس استاد شقاقی میرید میشه لطفا راجبه موضوعایی که مطرح کردن و بچه ها لطف کردن برای ما هم گذاشتن کمی توضیح بدید
البته لطفا

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی که برام وقت گذاشتی
ایستگاه آتش تشانی از آشیانه با حداقل 15 سانتی متر بلندتر باشه و با یک رمپ افراد به سمت آشیانه هدایت شن
دلیلش این بوده
راستی یه چیزی اون لابی نیست
برای اقلیم گرم و خشکه
حیاط مرکزیه

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها با توجه به همه ی بررسی هایی که تا الان انجام دادیم
بنظرتون پلانها بر اساس اصول معماری ایرانی (سنتی)باشن بهتره یا مدرن(بر اساس اصول معماری ایرانی)؟
حجم چطور؟
بچه ها کسی راهنمایی نمیکنه؟!:w20:
لطفا
:redface:

milad-karimi

عضو جدید
به نظر من به طرحش بستگی داره... بعضی سالا کلا طراحی اقلیمی مطرج بوده بعضی سالا حالت مونومانیش مطرح بوده بعضی سالا فقط به کاربری اهمیت داده شده.... اونش دیگه یه تشخیص خودته.... مثلا برای تالار تختی حل پلان خیلی مهم بود.... واسه نظرگاه کاربری و استفاده مهم بود که میتونست مدرن باشه.... واسه چای بازار استفاده از سنت و بومیگرایی شاخص بود واسه کانون شعر و موسیقی.... مونومانتال باید کار میکردی.... ولی من اگه امسال کار کنم خیل کمرنگگ ولی قابل لمس از معماری سنتی استفاده میکنم و با حالات مدرن کارو پیش میببرم... البته.... ایده اصلیتون اگه رفع نیاز آسایشی استفاده کننده باشه تو همه طرحا... دیگه این مشکل پیش نمیاد
بچه ها کسی راهنمایی نمیکنه؟!:w20:
لطفا
:redface:

• Like
واکنش ها: imah

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونید چیه
این ترم آخری تو دانشگاه خیلی رو اقلیمی و سنتی کار کردنمون تاکید داشتن
الان رو طرحام تاثیر گذاشته
دستم از مدرن خط کشیدن ترس داره انگار

milad-karimi

عضو جدید
به نظر من ........ البته چون من خودم میخوام اینجوری کار کنم هیچ دلیل منبعیم ندارم...... میخوام امسال اسکیسو مدرن کار کنم البته بازم باید ببینیم موضوع چیه... ولی ساخ مایه و ساختار بومی اسلامی باشه.... درست اگه حرف منو گرفته باشین.... تالار شهر تهران.... ساختمون مدرنه ولی از لحاظ ایرانی بودنش باهات حرف میزنه ولی مدرن کار شده.... یا همین همه ی کارای میرمیران..... ساختار سنتی و بومی داره ولی مدرنه و از حالات جدید استفاده کرده..... به نظرم در کل به سلیقه خودت بستگی داره و موضوع.... کتاب معماری معاصر ایران اثر امیر بانی مسعود رو بگیرید عکساشو نگاه کنید...... خیلی با ارزشه..... میتونه کمکتون کنه..... کار همه ی معمارای بزرگ ایران توش هست تا سال 89 همه ی کارا رو داره.... از دانشمیر بگیر تا صارمی از شیخ زین الدین بگیر تااا میر میران از دیبا بگیر تا کامبیز اینا
میدونید چیه
این ترم آخری تو دانشگاه خیلی رو اقلیمی و سنتی کار کردنمون تاکید داشتن
الان رو طرحام تاثیر گذاشته
دستم از مدرن خط کشیدن ترس داره انگار

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من ........ البته چون من خودم میخوام اینجوری کار کنم هیچ دلیل منبعیم ندارم...... میخوام امسال اسکیسو مدرن کار کنم البته بازم باید ببینیم موضوع چیه... ولی ساخ مایه و ساختار بومی اسلامی باشه.... درست اگه حرف منو گرفته باشین.... تالار شهر تهران.... ساختمون مدرنه ولی از لحاظ ایرانی بودنش باهات حرف میزنه ولی مدرن کار شده.... یا همین همه ی کارای میرمیران..... ساختار سنتی و بومی داره ولی مدرنه و از حالات جدید استفاده کرده..... به نظرم در کل به سلیقه خودت بستگی داره و موضوع.... کتاب معماری معاصر ایران اثر امیر بانی مسعود رو بگیرید عکساشو نگاه کنید...... خیلی با ارزشه..... میتونه کمکتون کنه..... کار همه ی معمارای بزرگ ایران توش هست تا سال 89 همه ی کارا رو داره.... از دانشمیر بگیر تا صارمی از شیخ زین الدین بگیر تااا میر میران از دیبا بگیر تا کامبیز اینا
آره متوجهم
کتابه رو بررسی کردم اما الان که گفتی دیدم حق با شماس
راهنماییت کاری بود چون سر نخ اومد دستم:w11:

tehrangharb

عضو جدید

کتاب ایده معماری ایرانی احسان طایفه هم خیلی خوبه....البته اسم کتاب یه چیز تو همین مایه هاست...

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب جدید قبادیان بهتره.اون تا سال 91 و 92 هستش

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور از این بادخان چیه.... ؟؟؟؟ یعنی خانه باد؟؟؟؟؟!!! ریز فضا هاشو دارید... متراژ.... توضیحات.... بگید کارکنیم
بادخان یه چیزی تو مایه های بادگیره اما یه تفاوتایی داره که دقیق نمیدونم
تو کتاب معماری ایرانی هس اما من ندارمش الان وگرنه عکسشو میذاشتم

soh-rab

عضو جدید
امروز نشستم اسکیس سرای محله رو با انتخاب اختیاری شهر کرمان شروع کردم به کار کردن بعد از 4 ساعت شد این کلا ....

2 ساعت دیگه نشستم کار کردم شد این هنوز یه پرسپکتیو داخلی و یه نمای اختیاری از شمال یا جنوب رو نزدم و حوصله اشم نداشتم با پرسپکتیو داخلی هم ارتباط برقرار نکردم

این هم موضوع اسکیس سال 90

دوستان خواهشا یه سری از تمریناتون رو بذارید اینجا نه اینکه فقط .... بزنید ممنون
من که شجاعتش رو داشتم ظرحم رو گذاشتم و طرحم همچین چیزی نیست که دیگران بخوان کپی کنند احتمالا طرح های شما خیلی توپه که نمی ذارید

دوستان حداقل کارتون نمی ذارین نظر بدین من برای بهتر شدن کارم چه کار کنم از لحاظ راندو ممنون

اگر تصاویر رو ندیدید یه بار رفرش کنید انشالله میاد

پیوست ها

• اسکیس ارشد 86-90.rar
    949 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز نشستم اسکیس سرای محله رو با انتخاب اختیاری شهر کرمان شروع کردم به کار کردن بعد از 4 ساعت شد این کلا ....

2 ساعت دیگه نشستم کار کردم شد این هنوز یه پرسپکتیو داخلی و یه نمای اختیاری از شمال یا جنوب رو نزدم و حوصله اشم نداشتم با پرسپکتیو داخلی هم ارتباط برقرار نکردم

این هم موضوع اسکیس سال 90

دوستان خواهشا یه سری از تمریناتون رو بذارید اینجا نه اینکه فقط .... بزنید ممنون
من که شجاعتش رو داشتم ظرحم رو گذاشتم و طرحم همچین چیزی نیست که دیگران بخوان کپی کنند احتمالا طرح های شما خیلی توپه که نمی ذارید

دوستان حداقل کارتون نمی ذارین نظر بدین من برای بهتر شدن کارم چه کار کنم از لحاظ راندو ممنون
چ بی اعصاب شدیماااا
خب نظر میدم چشم
راحبه پلانت
بنظرت محل رد شده دستشویی خانما از جلوی آقایون مناسبه؟
بهتره محل خیس رو مثه سرویسا و یا وضوخانه جدا از راهروی خشک د نظر بگیری
جلوی محور اصلی کارت سرویسو گذاشتی که معمولا باید فضاهای مهم تو محورها باشن
فضای همایشو کلی در گذاشتی اگه داخلش تقسیماتی هس بهتره نشون بدی
حیاط رو از تقسیم بندی حیاط های ایرانی ایده بگیر برای جای حوض و باغچه
پرسپکتیوت صلبه رو بدنه بیشتر کار کن کنتراست بده به کارت
نما از نظر خط آسمون یکنواخت شده پس رو بدنه هاش بیشتر پرداخت کن
تو مقاطع سعی کن در و پنجره هایی که نما میشن رو هم بذاری و تیر ها رو مشخص کنی
البته دوست خوبم من فقط نظرمو گفتم هیچ ادعایی هم ندارم:w24:

آخرین ویرایش:

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم بهتره شما خودتو موظف کنی تو 4 ساعت کارت تموم شده باشه تا سر جلسه به مشکل وقت بر نخوری

یه سوال: من تو انتخاب رشته مطالعات رو هم گذاشتم حالا اگه واسه اسکیسش نرم چطور میشه؟حذف میشم؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.