چرا دولت آمریکا به اصغر فرهادی تبریک می گوید؟

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دولت آمریکا به اصغر فرهادی برای بردن جایزه گلدن گلوب تبریک گفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه واشنگتن پست، ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما موفقیت و تعهد او را نسبت به فرهنگ غنی و مقاوم ایران تحسین می کنیم.

همزمان فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی با گرفتن چهره ای سیاسی به خود به اسکار هم نزدیکتر شد.

مراسم اهدای جوایز اسکار، ۲۶ فوریه، حدود ۴۰ روز دیگر، در لس آنجلس برگزار خواهد شد.

منبع خارجی:
US lauds Iran filmmaker

خدایا فرهادی رو سپردم به خودت از شر ِ .....!

آخرین ویرایش:

hamed 33

عضو جدید
پدره اين فرهادي را در آوردين
تا يكلمه يه چيزي مي گه يا اتفاقي مي افتده همه مي توپن بهش
آخه شما چرا از افتخار و سربلندي بدتون مياد
من ديگه موندم چي بگم
الان اين تاپيكا زدي كه چي؟
خوب آمريكا تبريك بگه مگه چي ميشه؟
خيليم باعث افتخاره!!!
يعني مي خواي بگي به خاطر سياسي بازي جايزه گرفته؟
اگه اينطور بود كه فيلماي جعفر پناهي تا حالا 100 تا اسكار گرفته بود

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پدره اين فرهادي را در آوردين
تا يكلمه يه چيزي مي گه يا اتفاقي مي افتده همه مي توپن بهش
آخه شما چرا از افتخار و سربلندي بدتون مياد
من ديگه موندم چي بگم
الان اين تاپيكا زدي كه چي؟
خوب آمريكا تبريك بگه مگه چي ميشه؟
خيليم باعث افتخاره!!!
يعني مي خواي بگي به خاطر سياسي بازي جايزه گرفته؟
اگه اينطور بود كه فيلماي جعفر پناهي تا حالا 100 تا اسكار گرفته بود
بر من خرده نگیرید، از دولت آمریکا خرده بگیرید!

هیچ کس از افتخار و سربلندی بدش نمیاد، گلشیفته هم یک روز افتخار بود، امیدوارم روزی نرسه که فرهادی و معادی هم جزو ای کاش هامون بشن.

یعنی واستون سوال نیست یک دولت به عظمت آمریکا چرا باید یه یک کارگردان تبریک بگه؟ قبلا ایا سابقه تبریک به فیلمهای دیگری رو هم داشته یا نه؟
فیلمهای جعفر پناهی هم جایزه گرفته از همونها که امروز به فرهادی جایزه میدن ولی فیلمش در حد مطرح شدن تو اسکار نبوده...

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب الان مشکل کجاست؟
نکنه فرهادی هم جاسوس هست.
دولت آمریکا به ایشان تبریک گفته. تازه ویکتوریا نولاند گفته نه اوباما.
باید عرض کنم خود اقای اوباما تا حالا خیلی تبریک به این و اون فرستادن.
از جمله تبریک عید نوروز به ایرانیان و تبریک ماه رمضان به مسلمانان. می واهید دیگه روزه نگیریم. آخه امریکایی ها تبریک گفتنش.

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا ولن کنین این بنده خدا رو
به خدا تموم شد رفت بگردید دنبال یه سوژه جدید...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب الان مشکل کجاست؟
نکنه فرهادی هم جاسوس هست.
باید عرض کنم خود اقای اوباما تا حالا خیلی تبریک به این و اون فرستادن.
از جمله تبریک عید نوروز به ایرانیان و تبریک ماه رمضان به مسلمانان. می واهید دیگه روزه نگیریم. آخه امریکایی ها تبریک گفتنش.
مرسی که کمک می کنید به روشن شدن بحث

تبریک عید نوروز و ماه رمضان و اینها هم برای جلب مردم و جدا کردنشون از حکومت و کاملا سیاسی است!

اوباما مگه از دولت آمریکا جداست؟

مشکل سواله تاپیکه:
چرا دولت آمریکا به یک فیلم و کارگردانش باید تبریک بگه؟ نمی خواید بگید که الکی این کارو کرده؟

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی که کمک می کنید به روشن شدن بحث

تبریک عید نوروز و ماه رمضان و اینها هم برای جلب مردم و جدا کردنشون از حکومته.

اوباما مگه از دولت آمریکا جداست؟

مشکل سواله تاپیکه:
چرا دولت آمریکا به یک فیلم و کارگردانش باید تبریک بگه؟ نمی خواید بگید که الکی این کارو کرده؟
خوب شما این هم بزارید به حساب خودنمایی دولت آمریکا
منظورم اینه که ویکتوریا نولاند خیلی مقامش پایینتر از اوباما هست. وقتی اوباما میاد ماه رمضان و خیلی مناسبت های دیگه رو تبریک میگه.

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدبختو به غلط کردن انداختین...:mad:
ولش کنید بیچاررو
بد کرد یه فیلم ساخت آبرومونو خرید...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب شما این هم بزارید به حساب خودنمایی دولت آمریکا
منظورم اینه که ویکتوریا نولاند خیلی مقامش پایینتر از اوباما هست. وقتی اوباما میاد ماه رمضان و خیلی مناسبت های دیگه رو تبریک میگه.
یعنی الکی خودنمایی میکنه؟ هیچ هدفی پشتش نیست؟!!!

نولاند از خودش که حرف در نمیاره، هرچی رو بهش بگن میاد میگه...

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
ببخشید دوست گلم شما فیلم رو اصلا دیدین ؟!

magnet

عضو جدید
خیلی پیچیده و همینطور اتفاقی نیس.

آمریکا بخوبی رصد می کنه اوضاع و احوال ایران رو .
الان مطمئناً می دونه این فیلم دلخواه حکومت و صدالبته اکثر طرفداران نظام نیس ، حتی شاید خودش عمداً داره دامن می زنه به این اختلاف بین دو گروه موافق و مخالف نظام که بتونه از آب گل آلودش ماهی ای هم بگیره .
از طرفی هم این فیلم همچون خیلی دیگر از فیلمای سینمای ایران ، داره یه حس بدبینانه و فضای سیاه رو از ایران منعکس می کنه . دیده شدن این فیلم توسط افکار عمومی دنیا ، برای آمریکا کم خرج تر از ساخت برنامه و فیلم و بازی و ... هست . پس حمایتی هم که می کنه ، درواقع موضع سیاسی ، اجتماعی آمریکا رو می رسونه .

ضمناً مسبوق به سابقه نیس که سخنگوی کاخ سفید بیاد به یه کارگردان تبریک بگه .

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی الکی خودنمایی میکنه؟ هیچ هدفی پشتش نیست؟!!!

نولاند از خودش که حرف در نمیاره، هرچی رو بهش بگن میاد میگه...
میدونید مشکل ما چیه آقا مصطفی.
مشکل ما توهم توطئه هست. فکر میکنیم دنیا دو قسمته، یا با ماست و یا بر علیه ما. (البته الان دیگه واقعا ما یه طرف دنیا وایستادیم و تمام دنیا طرف دیگه )
فکر میکنیم هر کاری می کنن تا به ما ضربه بزنن.
من دیگه ادامه نمیدم، چون سیاسی میشه.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
منظورم محتوای فیلم نیست منظورم بردن جایزست دوست عزیز...:D
آبجی گلم بردن جایزه به چه قیمتی !؟
بیاد فضای ایران رو اینجوری نشون بده بعد ...
مشکل ما توهم توطئه هست. فکر میکنیم دنیا دو قسمته، یا با ماست و یا بر علیه ما. (البته الان دیگه واقعا ما یه طرف دنیا وایستادیم و تمام دنیا طرف دیگه )
فکر میکنیم هر کاری می کنن تا به ما ضربه بزنن.
من دیگه ادامه نمیدم، چون سیاسی میشه.
داداش گلم فکر کنم یکم ساده باشین ...
دقیقا اونا دارن هر کاری میکنن که به ما ضربه بزنن ! یعنی واقعا نمیشه این مسئله رو تشخیص داد ؟!
دوست گلم تا جایی که یادم میاد من پستی از شما کوت نکردم که جواب پست منو دادین ! :D

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم دین نباید باعث جدایی بین کشورها باشه
آقاجان موسی به دین خودش و عیسی هم به دین خودش
اگه روابط جوری باشه که کشورها همدیگرو تشویق کنن و به هم احترام بذارن تو دنیا نه فقر داریم ...نه جنگ و خونریزی و.........نه خیلی چیزا
اگر هم جایی دیدیم کشوری خلاف اصول عمل میکنه اگر روابط دوستانه باشه راحت تر اون مشکل حل میشه تا اینکه کشورا به خون هم تشنه باشن

sahar tala

عضو جدید

دقیقا اونا دارن هر کاری میکنن که به ما ضربه بزنن ! یعنی واقعا نمیشه این مسئله رو تشخیص داد ؟!
يعني اون ابن فيلمو ساخته كه بخواد فضاي ايرانو اينجوري نشون بده؟ يعني به اين منظور فيلم ساخته؟

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست گلم تا جایی که یادم میاد من پستی از شما کوت نکردم که جواب پست منو دادین ! :D

دوست عزیز
هرفیلمی به این معنا نیست که کل جامعه اون وضعو داره
این فیلم نشون دهنده عده ای از خانواده های ایرانیه نه همشون تو هر کشوری بین خانواده ها ممکنه همچین مسئله ای باشه
در جایزه ای که فرهادی گرفته خیلی چیزا مدنظر بوده و فقط فیلم نامه نبوده...

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز

مثل اینکه شما بر عکس اصلا تاپیک‌های مربوطه رو نخونید...
بابا مگه فضای ایران رو چجور نشون داده ؟ مگه چیش توش بد بوده ? نه‌ به مذهب توهین کرده بود نه‌ به تک تک قشر ‌های جامعه
هزار بار گفتم اگر فیلم "زیبای امریکایی" رو ببیند دیگه اینقدر به این فیلم گیر نمی‌دید

در ضمن بهترین فیلم خارجی‌ شد لابد بقیه از این بهتر نبوودن
ما سی و چند ساله با آمریکا مشکل داریم اگر قصد و غرضی بود هر سال ما رو برنده میکردن !

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
بابا تورو خدا کم حرف واسه مردم در بیارین. به جای تشکرتونه؟! رفته ایرانو اول کرده حالا شما نشستین پشت سرش حرف در میارین!
(خدا به داد برسه. اخطارو گرفتم.)

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن اگر مساله سیاسی باشه اسکار از این سیاسی تره بذار ببینیم اگر اسکار رو برد اونوقت میشینم یه فکری به حال اصغر فرهادی می‌کنیم که اگر برگشت ایران اعدامش کنیم یا نه‌ !

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل ما توهم توطئه هست.
مشکل اینجاست که توهم زدیم فکر مینیم توطئه نیستم.

به نظرم دین نباید باعث جدایی بین کشورها باشه
آقاجان موسی به دین خودش و عیسی هم به دین خودش
اگه روابط جوری باشه که کشورها همدیگرو تشویق کنن و به هم احترام بذارن تو دنیا نه فقر داریم ...نه جنگ و خونریزی و.........نه خیلی چیزا
اگر هم جایی دیدیم کشوری خلاف اصول عمل میکنه اگر روابط دوستانه باشه راحت تر اون مشکل حل میشه تا اینکه کشورا به خون هم تشنه باشن
مشکل شما همین جاست
عیسی و موسی یک دین داشتند و اون خداپرستی بود و شما اشتباه میکنین که موسی و عیسی که هر دوشون پیامبر خدا بودن رو از هم تفکیک میکنین
بله بهتره همه با هم دوست باشن
همه جا گل و بلبل باشه
همه در خوشی و صفا زندگی کنن
ولی ببینین کی این خوشی و صفارو از مردم دنیا گرفته.کی از اونور دنیا به اینور حمله میکنه؟
بعد ببینین کی به اصغر فرهادی تبریک گفته

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا دولت ایران به اصغر فرهادی تبریک نمی گوید؟

چرا دولت ایران به اصغر فرهادی تبریک نمی گوید؟

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تلویحا به تخطئه اصغر فرهادی پرداخت

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به جایزه اصغر فرهادی برای فیلم «جدایی نادر از سیمین»، با بیان اینکه

سینماگران ایران باید «برجستگی‌های» ایران را به نمایش بگذارند، تلویحا به تخطئه اصغر فرهادی پرداخت و گفت جشنواره‌های خارجی از فیلم‌هایی تقدیر می‌کنند که به سیاه‌نمایی می‌پردازد. در رویدادی دیگر محمد خاتمی در پیامی موفقیت اصغر فرهادی را تبریک گفت.
سخنگوی وزارت خارجه در پایان هم به هنرمندان و سینماگران ایرانی توصیه کرد بجای سیاه‌نمایی؛ برجستگی‌های نظام و ایران را نشان دهند و سینماگران فقط به سمت «خواست مسئولان جشنواره» نروند.
ما آن‌قدر نقاط درخشان در داخل كشور داريم و ملت ما آن‌قدر عظمت و بزرگي دارد كه هر بخش آن به وسيله هنرمندان به تصوير كشيده شود حتما مورد تحسين و تقدير جهانيان قرار خواهد گرفت.

منبع داخلی

رییس جمهور سابق ایران با انتشار پیامی، به اصغر فرهادی تبریک گفت.

خاتمی در پیام خود نوشته است: «جناب آقای اصغر فرهادی؛ اثر ارزنده سینمایی جناب عالی که مورد اقبال گسترده مخاطب خوب و فهیم ایرانی قرار گرفت و در عرصه بین المللی نیز مورد توجه و سبب کسب افتخار برای شما و کشور عزیزمان شد، نشانه موفقیت سینمای نجیب و ارجمند ما و ظرفیت والای فرهنگی ملت بزرگوار ایران است و بیان گر آن که آثار اصیل هنری مرزها را در می‌نوردد. به جناب عالی و همه همکاران عزیزتان و به اهالی محترم سینما و هنر کشور خسته نباشید و دست مریزاد می‌گویم.»

بالا