حذف بییش از 500 دقیقه! سانسور بی سابقه یک سریال تلویزیونی!!

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، مجموعه تلویزیونی تا ثریا که از شبکه یک سیما پخش می شود ، با حذف بیش از 10 قسمت آن ، فردا شب به پایان می رسد.

بنا بر این گزارش ، این سریال که تاکنون انتقاد های مختلفی را از طیف های مختلف بر خود حمل نموده است ، قرار بود از امشب وارد قسمت های جنجالی شود که با دخالت مدیران عالی صدا و سیما ، سانسور شده و مسیر آن به کلی عوض می شود تا فردا شب به پایان برسد.

شدت انتقادها از این سریال به حدی بوده که شبکه یک ، روز پنج شنبه را که روز پخش سریال های این شبکه نیست ، برای این امر انتخاب کرده است.

بنا بر اطلاعات خبرنگار اعتدال ، قسمت های حذف شده این سریال ، شامل بارداری «ثریا» از «سرهنگ» و دیالوگهای بسیار جنجالی در این زمینه بوده است.

همچنین در زمان دادگاهی شدن «ثریا» ، ماجرای ارتباط شرعی او با مردی از طریق «صیغه» در سالهای پس از فوت شوهرش آشکار می شود ، که این مرد ، شخصیتی جنجالی داشته است.

مسئولین عالی صدا و سیما با توجه به عواقب پیش بینی نشده پخش چنین مجموعه ای از تلویزیون ، ترجیح داده اند با حذف 12 قسمت و بیش از 500 دقیقه ، تا ثریا ، تا ثریا ادامه نباید.

لازم به ذکر است که در هفته جاری مسئولین عالی صدا و سیما به کمیسیون فرهنگی مجلس احضار شده و در رابطه با این سریال مورد بازخواست قرار گرفتند.

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدااااااااااااااااااای من...
یه سریال به دردبخور ساخته بودن...خداییش این بهتر بود یا اون سریال مزخرف شبکه سه؟؟؟؟...اقا پول بیت الماله تو که مرض داری نمیخوای بذاری پخش شه واسه چی اجازه ساخت میدی؟؟؟یعنی واقعا ملت انقدر بی درک و فهم شدن که با یه سریال بهم بریزن؟؟؟اینهمه فیلم توقیف کردینو سالهای بعدش پخش کردین چی شد؟؟؟
اخر شبی حالمونو گرفتن

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترویج عقد موقت و صیغه س ... برای بعضی بی جنبه ها خوب نیست ...
دستشون درد نکنه ....
تا همینجاشم جامعه به ****** کشیده شده

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستشون درد نکنه
این چه فیلمی بود ساخته بودن
هر کیو میدیدی میگفت این چیه ساختن
یه روز میان از دم فیلماشون میشه ورم،روز بعد همه کانالا طنز،دو روز بعدم همه از ته پلیسی
اعتدال رو رعایت کنن خوبه

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سانسور!
سانسور تعریف خاص خودشو داره، این همون حذفه اسمش...

آدم می ماند، غر زدن های قشر منور الفکر رو ببینه که چرا همه فیلمهای صدا و سیمای میلی (!) پر غم و غصه است یا اینکه از سانسور (!) فیلم پر غم و غصه گلایه می کنند!

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من متوجه نشدم!اگه رابطه اش شرعی بوده چرا حذف شده؟

اتفاقا به نظر من برخلاف فیلمای دیگه صدا و سیما این درباره یه سیاره دیگه نبود!خیلی شبیه چیزی بود که توی جامعه ما اتفاق میفته!

اینم یادم رفت بگم!مگه اون صدا و سیما مسئول بازبینی فیلمنامه نداره؟اون موقع که داشتن تصویبش میکرن چشماشون کجا بود ببینن مورد داره؟بیت المال ارث پدرشونه دیگه!

آخرین ویرایش:

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
سانسور!
سانسور تعریف خاص خودشو داره، این همون حذفه اسمش...

آدم می ماند، غر زدن های قشر منور الفکر رو ببینه که چرا همه فیلمهای صدا و سیمای میلی (!) پر غم و غصه است یا اینکه از سانسور (!) فیلم پر غم و غصه گلایه می کنند!
بلاخره یه چیزی باید باشه بهش گیر بدن یا نه

sonia_001

عضو جدید
ااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا..........................!!!!!!
:eek::surprised:

گیلاس خانومی

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/Images/News/Smal_Pic/12-10-1390/IMAGE634611271637703865.jpg

[h=3][/h][h=1]تکذیب یک شایعه / «تا ثریا» بدون حذف به پایان می‌رسد http://www.www.www.iran-eng.ir/Images/Kind/1.png[/h][h=2]تلویزیون - مهر نوشت:[/h]
[h=4]
مدیر روابط عمومی شبکه یک ضمن تأیید خبر پخش دو قسمت پایانی مجموعه «تا ثریا» طی چهارشنبه و پنجشنبه شب، هرگونه اصلاحات و ممیزی آن را تکذیب کرد.
سمیرا رستمی درباره پایان زودهنگام پخش مجموعه تلویزیونی «تا ثریا» که شائبه حذف بخش‌هایی از این مجموعه را به وجود آورده، گفت: «هیچ موردی از این مجموعه حذف نمی‌شود، اما پنجشنبه شب آخرین قسمت روی آنتن می‌رود.»
مدیر روابط عمومی شبکه یک در توضیح این تغییر برنامه افزود: «با توجه به اینکه پخش مجموعه «لبه آتش» ویژه ایام دهه فجر باید آغاز شود و این مجموعه در بیش از 10 قسمت تهیه‌ شده‌، به همین دلیل باید پخش آن را کمی زودتر آغاز کنیم.»
رستمی ادامه داد: «بنابراین قرار شد 28 و 29 دی ماه دو قسمت پایانی مجموعه تلویزیونی «تا ثریا» با زمان بیشتری (نزدیک یک ساعت) پخش شود تا پنجشنبه شب این مجموعه به پایان برسد و بعد از آن پخش مجموعه «لبه آتش» را شروع کنیم و به استقبال دهه فجر برویم.»
پیش از این شایعاتی مبنی ‌بر کوتاه شدن بخش‌هایی از داستان مجموعه «تا ثریا» به دلیل ممیزی و اصلاحات نظارتی منتشر شده بود.

یعنی این الکیه؟​
[/h]

A R M A N

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/Images/News/Smal_Pic/12-10-1390/IMAGE634611271637703865.jpg

تکذیب یک شایعه / «تا ثریا» بدون حذف به پایان می‌رسد http://www.www.www.iran-eng.ir/Images/Kind/1.png

تلویزیون - مهر نوشت:

مدیر روابط عمومی شبکه یک ضمن تأیید خبر پخش دو قسمت پایانی مجموعه «تا ثریا» طی چهارشنبه و پنجشنبه شب، هرگونه اصلاحات و ممیزی آن را تکذیب کرد.
سمیرا رستمی درباره پایان زودهنگام پخش مجموعه تلویزیونی «تا ثریا» که شائبه حذف بخش‌هایی از این مجموعه را به وجود آورده، گفت: «هیچ موردی از این مجموعه حذف نمی‌شود، اما پنجشنبه شب آخرین قسمت روی آنتن می‌رود.»
مدیر روابط عمومی شبکه یک در توضیح این تغییر برنامه افزود: «با توجه به اینکه پخش مجموعه «لبه آتش» ویژه ایام دهه فجر باید آغاز شود و این مجموعه در بیش از 10 قسمت تهیه‌ شده‌، به همین دلیل باید پخش آن را کمی زودتر آغاز کنیم.»
رستمی ادامه داد: «بنابراین قرار شد 28 و 29 دی ماه دو قسمت پایانی مجموعه تلویزیونی «تا ثریا» با زمان بیشتری (نزدیک یک ساعت) پخش شود تا پنجشنبه شب این مجموعه به پایان برسد و بعد از آن پخش مجموعه «لبه آتش» را شروع کنیم و به استقبال دهه فجر برویم.»
پیش از این شایعاتی مبنی ‌بر کوتاه شدن بخش‌هایی از داستان مجموعه «تا ثریا» به دلیل ممیزی و اصلاحات نظارتی منتشر شده بود.

یعنی این الکیه؟​

حالا کدوم رو باور کنیم :eek:

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خدااااااااااااااااااای من...
یه سریال به دردبخور ساخته بودن...خداییش این بهتر بود یا اون سریال مزخرف شبکه سه؟؟؟؟...اقا پول بیت الماله تو که مرض داری نمیخوای بذاری پخش شه واسه چی اجازه ساخت میدی؟؟؟یعنی واقعا ملت انقدر بی درک و فهم شدن که با یه سریال بهم بریزن؟؟؟اینهمه فیلم توقیف کردینو سالهای بعدش پخش کردین چی شد؟؟؟
اخر شبی حالمونو گرفتن

منم سریال شبکه سه رو با این همه تعریف ازش نمیدیدم ولی اینو میدیدم

اینا فکر کردند ملت سرکارند !!!!!بعد همین کارا رو میکنند میریم ماهواره میخریم دیگه.

Paydar91

کاربر ممتاز
من نگاه نکردم ولی برای چی این همه سانسور؟

حیف شد ندیدید به جز بعضی جاهاش مخصوصا اولاش که سریال ابکی بود ولی واقع سریال خوبی بود مخصوصا این اخری کارا اولش افتاد تو نزول و ...حسابی بهشون خوش میگذشت تا این که چوب خدا به صدا در اومد و داشت خوب پیش میرفت واقعا متاسف شدم واسه این کار.

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معاون سیما به سه مدیر ارشد این سازمان به خاطر ساخت سریال های تلخ و ناگواری مانند "تا ثریا"، "شیدایی" و "پنجره" تذکر جدی داد.

به گزارش مهر، علی دارابی معاون سیما به سه مدیر ارشد این سازمان به دلیل ساخت سریال هایی با موضوعات تلخ، ناگوار و با رویکردی منفی مانند "تا ثریا" ،"شیدایی" و "پنجره" که این شب ها از شبکه های اول، سوم و شبکه تهران پخش می شوند به صورت کتبی تذکر جدی د اد.

همچنین گفته می شود علت این تذکرها از سوی معاون سیما به خاطر تلخ و گزنده بودن، اثرگذاری منفی این سریال ها بر اعصاب مخاطب، پرداخت ناقص به نمونه یک زن ایرانی محجبه و نادرستی پرداخت به روابط محرم و نامحرم در این سریال ها عنوان شده و به همین خاطر دستور خاتمه این سریال ها نیز اعلام شده است.

در این ابلاغیه همچنین از پرداختن به برخی مضامین دینی مانند تقبیح عمل ربا در سریال تا ثریا تقدیر شده است.

بر اساس این گزارش در این تذکرها همچنین عنوان شده است که رویکرد معاونت سیما در این دوره ساخت سریال های طنز، جذاب و اجتماعی و آرام بوده و به همین خاطر هرگونه متن، فیلم نامه و سفارش هایی از این قبیل که در شبکه های سیما در حال ساخت است متوقف شود.

به گزارش خبرنگار مهر این ابلاغیه از سوی معاون سیما در هفته گذشته به برخی مدیران ارشد این سازمان اعلام شده است.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
حیف شد ندیدید به جز بعضی جاهاش مخصوصا اولاش که سریال ابکی بود ولی واقع سریال خوبی بود مخصوصا این اخری کارا اولش افتاد تو نزول و ...حسابی بهشون خوش میگذشت تا این که چوب خدا به صدا در اومد و داشت خوب پیش میرفت واقعا متاسف شدم واسه این کار.
من خودم بازیگر این سریالم ولی سناریو رو نخوندم نفهمیدم چی بازی کردم:biggrin:

Paydar91

کاربر ممتاز
من خودم بازیگر این سریالم ولی سناریو رو نخوندم نفهمیدم چی بازی کردم:biggrin:

خب وقتی نخونده قرار داد میبندید و بازی میکنید اخرش 500 دقیقه از فیلمو سانسور میکنن دیگه دلیل از این محکم تر:biggrin:

من اولش فقط به خاطر بازی شما سریالو دیدم :) و به جز اون که اون پسره 16 سالشه بعد به جای یه دانشجو جاش زده بودند و عاشق شده بود و.... از بقیه ی فیلم راضی بودم و دیدم قابل دیدنه.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب وقتی نخونده قرار داد میبندید و بازی میکنید اخرش 500 دقیقه از فیلمو سانسور میکنن دیگه دلیل از این محکم تر:biggrin:

من اولش فقط به خاطر بازی شما سریالو دیدم :) و به جز اون که اون پسره 16 سالشه بعد به جای یه دانشجو جاش زده بودند و عاشق شده بود و.... از بقیه ی فیلم راضی بودم و دیدم قابل دیدنه.

پدر پول بسوزه:biggrin:بخاطر بازی من بود؟ نکیووووو:Dا
(اتفاقا منم بازیهای شما برام جالبه و همه فیلماتونو تقریبا مبینم:smile:)
شاید جسته گریخته چند قیقه ای از فیلمو دیدم و این پسره و طرلان پروانه به نظرم برای دانشجو بودن خیلی سنشون کم بود

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سانسور. (فرانسوی ، اِ) ۞ ممیزی و تفتیش مطبوعات و مکاتیب و نمایش ها.

ممیزی . [ م ُ م َی ْ ی ِ ] (حامص ) بررسی و تشخیص .(لغت نامه دهخدا)

آدم می ماند از این رسانه ملی(!) از طرفی سریالهای مطلوب خودشو با تبلیغات پیشاپیش پخش می کنه و از طرفی هم همون سریالهای داخلی خودشو در زمان پخش با وجود هزینه های صرف شده از فیلم حذف می کنه !

آرتميس.artmiss

عضو جدید
معاون سیما به سه مدیر ارشد این سازمان به خاطر ساخت سریال های تلخ و ناگواری مانند "تا ثریا"، "شیدایی" و "پنجره" تذکر جدی داد.

به گزارش مهر، علی دارابی معاون سیما به سه مدیر ارشد این سازمان به دلیل ساخت سریال هایی با موضوعات تلخ، ناگوار و با رویکردی منفی مانند "تا ثریا" ،"شیدایی" و "پنجره" که این شب ها از شبکه های اول، سوم و شبکه تهران پخش می شوند به صورت کتبی تذکر جدی د اد.

همچنین گفته می شود علت این تذکرها از سوی معاون سیما به خاطر تلخ و گزنده بودن، اثرگذاری منفی این سریال ها بر اعصاب مخاطب، پرداخت ناقص به نمونه یک زن ایرانی محجبه و نادرستی پرداخت به روابط محرم و نامحرم در این سریال ها عنوان شده و به همین خاطر دستور خاتمه این سریال ها نیز اعلام شده است.

در این ابلاغیه همچنین از پرداختن به برخی مضامین دینی مانند تقبیح عمل ربا در سریال تا ثریا تقدیر شده است.

بر اساس این گزارش در این تذکرها همچنین عنوان شده است که رویکرد معاونت سیما در این دوره ساخت سریال های طنز، جذاب و اجتماعی و آرام بوده و به همین خاطر هرگونه متن، فیلم نامه و سفارش هایی از این قبیل که در شبکه های سیما در حال ساخت است متوقف شود.

به گزارش خبرنگار مهر این ابلاغیه از سوی معاون سیما در هفته گذشته به برخی مدیران ارشد این سازمان اعلام شده است.
این معاون سیما هم اعتدال نداره.خوب فیلم طنز هم بذارید فیلم غمگین هم بذارید هرکی هرچی دوست داره نگاه کنه
اینم مثل دلار زورکیه. همه باید طنز نگاه کنن چون جناب معاون فرموده.عرضه دارید بسازید.
بلد نیستید طنز بسازید از طرفی چند تا کارگردان طنز ساز رو هم انداختید بیرون اومدید می گید چرا فیلما همه غمگینه.
چرا پخش شده؟
خوبه تلویزیون از صبح تا شب یا اخبار نشون بده یا مجریای خزرولات گو رو
چیز دیگه ای هم مگه داره تلویزیون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا