+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ti8

عضو جدید
بازده کتاب کنترل پوران پژوهش

بازده کتاب کنترل پوران پژوهش

سلام دوستان
لطفا کسانی که در کنکور 92 از "کتاب کنترل پوران پژوهش - امین رضایی" استفاده کردن و با تسلط به اون کتاب سر جلسه رفتن نظرشون در مورد تاثیر اون کتاب در درصد درس کنترل اعلام کنن. (البته سختی سوالات امسال و اشکالات سوالات و ... سر جای خودش)

آخرین ویرایش:

BalroG

عضو جدید
دمت گرم چطور رسیدی هم درسای دانشگاه رو بخونی هم درس ارشد؟واحد چندتا برداشتی؟
در مورد کنترل=ارشد کنترل همش ریاضی و جبر خطی و اینچیزاس.
ولی همونطورکه بچه ها گفتن شک نکن رتبه کنترلت خیلی بهتر از چیزی که فکر میکنی میشه.
دیگه انتخاب با خودته فردا نری کنترل لعنت به ما بفرستی مخابرات به اون عزیزی رو ادامه ندادم:biggrin: شرط اول انتخاب =علاقه

درواقع واحد نداشتم من! من یه درس رو به صورت معرفی به استاد نگه داشته بودم!
سر دوراهی موندم...
برم کنترل یا اینکه یه سال دیگه بخونم! اصلا شاید برای مخابرات و الکترونیک هم یه رتبه خوبی بیارم! نمیدونم والا! :(
حالا بازار کار این گرایش کنترل چجوریاست؟

livewaves

کاربر فعال
سلام به همه ی دوستان. من کنکور امسال درس کنترلو حدودا 15 درصد زدم به نظرتون سال بعد کتاب راهیان بگیرم بهتره یا پوران؟؟؟ تو رو خدا راهنمایی کنیددددددد ...مرسییییییییییی:smile:

بنده که اصن کنترلم در حد مطلوبی نیست اما بنا بر فرمایش دوستان متخصص در این درس بهترین درسنامه رو کتاب پوران داره و بهترین بانک تست رو راهیان

livewaves

کاربر فعال
دوستان کسی توی سایت سازمان سنجش اعتراض نسبت به سولات کرده به ما بگه چکار کنیم؟؟؟
گروه رو نمیتونم انتخاب کنم
درضمن نوع دفترچه هم یادم نی سی یا دی بودم.چه کنم؟؟؟

• Like
واکنش ها: afba

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
پشت کنکوری

پشت کنکوری

روزی پیرمردی پیش دانته گابریل روستی،شاعر و نقاش مشهور قرن نوزدهم رفت.پیرمرد تعدادی طرح ونقاشی به روستی نشان داد و از او درخواست کرد که نظرش را درمورد آنها و استعداد احتمالی نقاش آنها به او اعلام دارد. روستی به دقت به آنها نگریست و پس از دیدن چندتای آنها دریافت که هیچ ارزشی ندارند و نقاش آنها از حداقل استعداد ممکن برخوردار است.روستی مردی مهربان بود،به همین خاطر با زبانی نرم اظهار داشت که تصاویر فاقد ارزش هنری هستند و نقاش آن از استعداد کمی برخوردار است.او از ابراز این حرف متأسف بود،اما حاضر به دروغ گفتن به مرد نبود.

پیرمرد دلسرد و مأیوس بود،اما گویی انتظار این حرف را ازروستی داشت.او،سپس،ضمن عذر خواهی از گرفتن وقت گرانبهای هنرمند،از او خواست که به تصاویر دیگری که توسط یک هنرمند جوان و دانش آموز کشیده شده،بنگرد.
روستی به دومین دسته ی طرح ها و نقاشی ها نظری انداخت و بلافاصله تحت تاثیر استعداد نهفته در آنها گردید و گفت:«این طرح ها،اوه،خیلی خوب هستند.این دانش آموز جوان واقعا پر از استعداد است.ای هنرمند جوان را بایستی در راهی که پیش گرفته کمکش کرد،دلگرم و تشویقش کرد.اگر او به کارش بچسبد سخت کار کند،آینده ی روشنی در انتظارش هست.»

روستی با مشاهده ی این که پیرمرد بینوا عمیقا متأثر شده است،پرسید:«این هنرمند جوان کیست؟پسرتان است؟»
پیرمرد حزن آلود گفت:«نه،پسرم نیست.خودم هستم،آنها را چهل سال پیش کشیده ام.آه،ای کاش که این حرفهای تشویق آمیز شما را اون موقع شنیده بودم!می دانید دلسردم کردند و رهایش کردم ـ خیلی زود.»

power girl

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان. من کنکور امسال درس کنترلو حدودا 15 درصد زدم به نظرتون سال بعد کتاب راهیان بگیرم بهتره یا پوران؟؟؟ تو رو خدا راهنمایی کنیددددددد ...مرسییییییییییی:smile:

هم راهیان و بخون هم اریازو ( متن و از اریاز و تستو متنو از راهیان)

mohsen.ieee

عضو جدید
دوستان کسی توی سایت سازمان سنجش اعتراض نسبت به سولات کرده به ما بگه چکار کنیم؟؟؟
گروه رو نمیتونم انتخاب کنم
درضمن نوع دفترچه هم یادم نی سی یا دی بودم.چه کنم؟؟؟
گروه نیاز نیست. ولی در صفحه درخواست باید اسم رشته امتحانی یعنی مجموعه مهندسی برق و کد رشته امتحانی یعنی 1251 را وارد کنید. نوع دفترچه هم فکر نکنم خیلی مهم باشد آنها کلید کلی را تغییر می دهند.

nima1111

عضو جدید
درواقع واحد نداشتم من! من یه درس رو به صورت معرفی به استاد نگه داشته بودم!
سر دوراهی موندم...
برم کنترل یا اینکه یه سال دیگه بخونم! اصلا شاید برای مخابرات و الکترونیک هم یه رتبه خوبی بیارم! نمیدونم والا! :(
حالا بازار کار این گرایش کنترل چجوریاست؟

اینطور که من شنیدم اول بازار کار قدرت خوبه بعد (مخابرات سیستم و کنترل) هردوشون خوب شده چند سال اخیر...

ماشالله با اون درصد مدار و ریاضیت رتبه خوبی میاری تو هر گرایشی ولی چون کنترل خوب زدی رتبه کنترلت یه چیز توپی باید بشه.

masoud_5april

عضو جدید
هم راهیان و بخون هم اریازو ( متن و از اریاز و تستو متنو از راهیان)
دوست عزیز من خودم اریاز خوندم که این بلا سرم اومد،
شما به هیچ عنوان آریاز نخون،فقط از تستهاش استفاده کن،شما همون راهیان رو بگیر که واسه تقوی هست،حجمشم کمتره.
من دوستم دو سال پشت کنکور مونده بود،اتفاقا سال اول اونم اریاز خونده بود،ولی سال دوم همین تقوی رو خوند،الانم داره بین الملل قدرت میخونه.
به هرحال اصلا سراغ اریاز نرو(جز مباحثی مثل مکان ریشه،خطای دایمی)

power girl

عضو جدید
دوست عزیز من خودم اریاز خوندم که این بلا سرم اومد،
شما به هیچ عنوان آریاز نخون،فقط از تستهاش استفاده کن،شما همون راهیان رو بگیر که واسه تقوی هست،حجمشم کمتره.
من دوستم دو سال پشت کنکور مونده بود،اتفاقا سال اول اونم اریاز خونده بود،ولی سال دوم همین تقوی رو خوند،الانم داره بین الملل قدرت میخونه.
به هرحال اصلا سراغ اریاز نرو(جز مباحثی مثل مکان ریشه،خطای دایمی)

ولی به نظر من آریاز متنش خوبه ولی تستاش قدیمیه و بعضا اشکال داره، ولی خوب بستگی به اینم داره که یکی بک گراندش تو کنترل تا چه حد باشه.

masoud_5april

عضو جدید
ولی به نظر من آریاز متنش خوبه ولی تستاش قدیمیه و بعضا اشکال داره، ولی خوب بستگی به اینم داره که یکی بک گراندش تو کنترل تا چه حد باشه.
والا من خودم ضعیف ترین درسام یکی کنترل بود،یکی سیگنال.
کنترل آریاز خوندم زدم 20 درصد،سیگنال مومن زاده خوندم زدم 70 درصد
دیگه شما خودت بگیر برو...
بعد مهمترین بخش یک کتاب به نظر من تشریح مطالبش نیست،بلکه حل تستهاش هست،اینه که باعث میشه یک کتاب بهتر باشه،مثلا اریاز تستهاش رو طوری حل کرده که اگه شما یه مبحث رو با مبحث دیگه قاطی کنن واقعا نمیشه فهمید که این سوال واسه چیه،
مثلا من خودم تو ازمونهای سنجش خیلی از سوالات مکان ریشه رو اصلا نمیدیم چون با مباحث دیگه قاطی کرده بودم.نه اینکه بگم کتاب به درد نمیخوره نه،ولی واسه کسی که از صفر میخواد شروع کنه اصلا ایده خوبی نیست.
ولی تستهای سالهای قبل رو به صورت کامل داره.

masoud_5april

عضو جدید
دوستان یه سوال
اول اینکه تا کی وقت داریم اعتراض کنیم ؟
دوم اینکه تو سایت که من میرم تو همون صفحه اولش یه سری گزینست به علاوه توضیحات ولی مشکل اینه که مثلا یه سوال صورتش ناقص هست،یه سوال دو جواب داره،ولی تو فرم سایت فقط یک گزینه رو میشه انتخاب کرد و درضمن به نظرتون سوالات ساده رو همونجا تو فیلد توضیحات بنویسیم یا دستی تو word تایپ کنیم ضمیمه کنیم ؟
منظورم سوالاتی مثل زبان هست.

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس سوال 66 کنترل چی؟؟ مگه خیلی نگفتن pd درست تره؟ چرا حتی یک نفر هم تعتراض نمی کنه؟

mohsignal

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا کسانی که در کنکور 92 از "کتاب کنترل پوران پژوهش - امین رضایی" استفاده کردن و با تسلط به اون کتاب سر جلسه رفتن نظرشون در مورد تاثیر اون کتاب در درصد درس کنترل اعلام کنن. (البته سختی سوالات امسال و اشکالات سوالات و ... سر جای خودش)
سلام
من از کنترل رضایی استفاده کردم و واقعا عالی بود مثل کتاب مومن زاده میتونه خیلی خوب بکشتت بالا.من اول میخواستم این درس رو صفر بزارم اما با مشورتی که با اقا ایدین کردم این درس رو خوندم.وتو کنکورای جامع سنجش درصدم از40 نیومد پایین وتوی یه ازمون 60 زدم.وتو کنکور 28 زدم.تنها کتاب کنترلی که خوندم این کتاب بود و تازه اونرو از مهر شروع کردم و بیشتر نصف تستهاشم نرسیدم بزنم.کتاب بسیار کاملیه اما ایرادی که داره اینه که مطلب اضافی زیاد داره ومن خیلی از اونها رو سریع حذف میکردم.وچون چاپ اولشه پر از ایراده تایپیه...حل بعضی از تستای نایکویستشم با اریاز و تقوی فرق میکنه و کلا به یه گزینه دیگه رسیده!
نکات خوبی هم داخل تستاش داره که اونها رو از اخر (سالهای دورتر)به اول حل کرده و همین شاید باعث بشه که تستای جدیش رو نتونی حل کنی...با نکات داخل این کتاب میشد 4 تا رو راحت زد...

livewaves

کاربر فعال
سلام
من از کنترل رضایی استفاده کردم و واقعا عالی بود مثل کتاب مومن زاده میتونه خیلی خوب بکشتت بالا.من اول میخواستم این درس رو صفر بزارم اما با مشورتی که با اقا ایدین کردم این درس رو خوندم.وتو کنکورای جامع سنجش درصدم از40 نیومد پایین وتوی یه ازمون 60 زدم.وتو کنکور 28 زدم.تنها کتاب کنترلی که خوندم این کتاب بود و تازه اونرو از مهر شروع کردم و بیشتر نصف تستهاشم نرسیدم بزنم.کتاب بسیار کاملیه اما ایرادی که داره اینه که مطلب اضافی زیاد داره ومن خیلی از اونها رو سریع حذف میکردم.وچون چاپ اولشه پر از ایراده تایپیه...حل بعضی از تستای نایکویستشم با اریاز و تقوی فرق میکنه و کلا به یه گزینه دیگه رسیده!
نکات خوبی هم داخل تستاش داره که اونها رو از اخر (سالهای دورتر)به اول حل کرده و همین شاید باعث بشه که تستای جدیش رو نتونی حل کنی...با نکات داخل این کتاب میشد 4 تا رو راحت زد...

خوب شد بالاخره یکی پیدا شد راجب این کتاب نظر بده

• Like
واکنش ها: Ti8

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااممممممممممممممممم سیگما کچل اومده
خب چه خبر به کجا رسیدین؟
:biggrin:
سلام دادا رسیدن بخیر هیچی همه چیز سر جایه خودشه دلمون تنگ شده بود
مرخصیه؟

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب چه خبر به کجا رسیدین؟

سلام خوش اومدی

اومدی مرخصی لباساتو میزون کنی؟:D

آخی موهاتم که از ته زدی!:eek:

کجا افتادی؟

جات خوبه؟

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin:
سلام دادا رسیدن بخیر هیچی همه چیز سر جایه خودشه دلمون تنگ شده بود
مرخصیه؟
قربون تو دادا
آره مرخصی ساعتی واسه آماده کردن لباسا و پوتینو این چیزا
منم دلم برا همه تنگ شده بود
مدیران و دوستان بابت اسپم معذرتhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_smile.gif
سلام خوش اومدی

اومدی مرخصی لباساتو میزون کنی؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif

آخی موهاتم که از ته زدی!http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/eek.gif

کجا افتادی؟

جات خوبه؟
آره
داداشت خدمت رفت یاد گرفتی؟
آره واسه میزون سازی لباس اومدم:D
آره نمره 4 زدم موهامو
مرزن آباد افتادم
خوبه از ارتش راحتتره آموزشیش
هیچ جا تاپیک 92 نمیشه و هیچ چیزی دوست قدیمی نمیشه خوش اومدی کچل http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif

ممنون دادا آره دقیقا، کی کچچچچله؟؟ ....... دشمن:D

آخرین ویرایش:

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قربون تو دادا
آره مرخصی ساعتی واسه آماده کردن لباسا و پوتینو این چیزا
منم دلم برا همه تنگ شده بود
مدیران و دوستان بابت اسپم معذرت:smile:

آره
داداشت خدمت رفت یاد گرفتی؟
آره واسه میزون سازی لباس اومدم:D
آره نمره 4 زدم موهامو
مرزن آباد افتادم
خوبه از ارتش راحتتره آموزشیش

ممنون دادا آره دقیقا

بله

البته داداشای من وقتی سربازی رفتن دیر اومدن مرخصی!:(

به سلامتی:smile:

میزونشون کن و از آش پشت پای خودت لذت ببر;)

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله

البته داداشای من وقتی سربازی رفتن دیر اومدن مرخصی!:(

به سلامتی:smile:

میزونشون کن و از آش پشت پای خودت لذت ببر;)

ممنون خیلی لطف دارین
آره ما شانس آوردیم به قبلیا مرخصی ندادن ما اولین گردان بودیم که اجازه مرخصی ساعتی دادن 3 روز بعد از ورود

BalroG

عضو جدید
خب چه خبر به کجا رسیدین؟

سلام کچل، چطوری؟ :biggrin:
یه سوال، من برگ سبز دارم، تقریبا تا 2هفته دیگه دفترچه خدمت رو میخوام بفرستم، به نظرت اعزام من اردیبهشت میخوره؟
چیکار کنم تا به سپاه بیفتم تا بتونم از این برگ سبزم استفاده کنم و آموزشم حذف بشه؟
خوش اومدی آش خور! :D (شوخی کردم، به دل نگیری...)

kavirdarkavir

عضو جدید
بچه ها سلام، یه سوال دارم خیلی ببخشید که شاید یه کم بی ربطه

بچه ها دفترچه ی اول و دمی که سر جلسه کنکور میدن، لزوما کدهاشون یکیه؟
یعنی مثلا اگه دفترچه اولتون c باشه دفترچه دومتون هم c میشه؟

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
دروود بر داداشم سیگما
خوش اومدی
همه چیز امن و امانه
درود بر داش محسن گل
ممنون دادا

سلام کچل، چطوری؟ :biggrin:
یه سوال، من برگ سبز دارم، تقریبا تا 2هفته دیگه دفترچه خدمت رو میخوام بفرستم، به نظرت اعزام من اردیبهشت میخوره؟
چیکار کنم تا به سپاه بیفتم تا بتونم از این برگ سبزم استفاده کنم و آموزشم حذف بشه؟
خوش اومدی آش خور! :D (شوخی کردم، به دل نگیری...)
:biggrin: دمت گرم
هستن بچه هایی که پیش خودم افتادن(نیرو انتظامی) اما برگه سبز و دوره تکمیلی هم دارن، دقیق نمیدونم اما مطمئنن باید از بند "پ" استفاده کنی
بچه ها سلام، یه سوال دارم خیلی ببخشید که شاید یه کم بی ربطه

بچه ها دفترچه ی اول و دمی که سر جلسه کنکور میدن، لزوما کدهاشون یکیه؟
یعنی مثلا اگه دفترچه اولتون c باشه دفترچه دومتون هم c میشه؟

بله صد در صد، اگه نبود باید به مراقبت خبر میدادی

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
از حالا تا اعلام نتایج کنکور چه کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!(برگرفته از سایت مهندس توسلی)

به طور کلی داوطلبان را به دو دسته تقسیم میکنیم:

الف)داوطلبان ناامید(با توجه به درصد های تقریبی و نرم افزار تخمین رتبه)ابتدا سخن من با داوطلبان نا امید و احتمالا افسرده است،که خود به دو گروه بد شانس و کم تلاش تقسیم میشوند.داوطلبانی که از روی بدشانسی ، اضطراب و... به قول معروف به حق خود نرسیدند و میدانند اگر یک بار دیگر سر جلسه بشینند بهتر نتیجه میگیرند با یک استراحت یکی دو ماهه برنامه ریزی خود را برای سال آینده با کمک ما انجام دهند و انشالله به آنچیزی که حقشان بوده خواهند رسید. البته نگران یک سال عقب افتادن نباشید چرا که قبولی در رشته و دانشگاه مطلوب باعث پیشرفتی خواهد شد که چه بسا چندین سال عقب افتادن را جبران کند.از گروه بدشانس ها که بگذریم به گروه نا امیدان کم کار خواهیم رسید این عده خودشان هم به کم کاری خودشان اعتراف میکنند.توصیه من به این گروه این است که اگر این توانایی را در خودتان میبینید که با تلاش بیشتر میتوانید نتیجه بهتری بگیرید و شاید علت عدم موفقیت شما کمبود زمان ، حجم زیاد مطالب و عدم برنامه ریزی صحیح بوده شما هم این فرصت را که شاید آخرین بار در زندگی بتوانید تجربه کنید را از دست ندهید و در مورد کنکور سال آینده فکر کنید.

ب) دوطلبان
امیدوار به قبولی(با توجه به درصدهای تفریبی و نرم افزار تخمین رتبه)
و اما شما ها که پس از چندیدن ماه تلاش این چند روز را با خیال راحت تا ظهر میخوابید!
ابتدا به شما خسته نباشید میگویم و امیدوارم در رشته و دانشگاهی که استحقاق آن را دارید قبول شوید، ولی چند توصیه برای این چند ماه تا اعلام نتایج و انتخاب رشته دارم؛
پس از یکی دو هفته استراحت کافی سعی کنید در زمینه نرم افزارهای تخصصی برق از قبیل مطلب، سیمولینک اسپایس و... کاملا مسلط شوید چرا که در دوره کارشناسی ارشد برق مبانی اغلب پروژه ها و تکالیف درسی با مطلب و سیمولینک می باشد. پس تمامی گرایش ها روی مطلب و سیمولینک کاملا مسط شوید و گرایش هایی مانند الکترونیک نرم افزار H-Spice و برق قدرت نرم افزار Psim را علاوه بر مطلب مسلط شوند.
توصیه بعدی و البته مهمتر این است که اگر در زبان انگلیسی ضعف دارید سعی کنید در این چند ماه حداقل reading خود را تقویت کنید چراکه اغلب منابع ارشد در دانشگاه های معتبر به زبان لاتین می باشد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.