راهنمایی در مورد دروس سیالات (ترمو،انتقال و...)

saeedvalentino

عضو جدید
سلام

من گرایشم ساخت و تولید هست اما قصد دارم سال آینده ان شاالله در گرایش سیالات و حرارت آزمون ارشد بدم تا بتونم تبدیل انرژی قبول شوم از دوستانی که رشته شون سیالات است خواهش میکنم اطلاعاتی در مورد دروس ترمودینامیک انتقال حرارت و مکانیک سیالات بدهند اینکه اگر می خواهم شروع کنم اول کدومشون را شروع کنم و کدوم سخت تر است و کدوم راحت تر و اینکه منبع خوب کدوم است آیا بهتر است که از مراجع مطالعه کنم یعنی مثلا ترمودینامیک ون وایلن را بخونم بهتر است یا اینکه کتابهای کنکوری مثل پوران دکتر سمیع پور؟ و....

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام

من گرایشم ساخت و تولید هست اما قصد دارم سال آینده ان شاالله در گرایش سیالات و حرارت آزمون ارشد بدم تا بتونم تبدیل انرژی قبول شوم از دوستانی که رشته شون سیالات است خواهش میکنم اطلاعاتی در مورد دروس ترمودینامیک انتقال حرارت و مکانیک سیالات بدهند اینکه اگر می خواهم شروع کنم اول کدومشون را شروع کنم و کدوم سخت تر است و کدوم راحت تر و اینکه منبع خوب کدوم است آیا بهتر است که از مراجع مطالعه کنم یعنی مثلا ترمودینامیک ون وایلن را بخونم بهتر است یا اینکه کتابهای کنکوری مثل پوران دکتر سمیع پور؟ و....

درود
به نظرم سخت ترین درس انتقال است
شاید از ترمو شروع کنی برات راحت تر باشه
در مورد مراجع هم هر کی بستگی به روش خوندن و سبک خودش کتابی را می پسند
ولی معمول این طوری هست
بهتر بری سراغ کتابهایی که درس نامه خوبی دارند
برای سیالات می گنند کتاب پارسه صادقی خوبه

سلام

همه شیرینن ولی فکر کنم اول ترمو رو بخونی بهتر . در ضمن این 3 درس یه جورایی آخراشون به هم ربط پیدا میکنه اگه بتونی چند فصل اول هر سه کتاب رو بخونی خوب که متوجه شودی هر سه تا رو با هم بیا جلو . یه جا هایی میرسی که یادت میره دار ی کدوم کتاب رو میخونی. برای شروع همون کتابای مرجع رو بخون بهتره متنایی فارسی رو با دقت بخون خیلی کمکت میکنه. وقت داری موفق باشید.

anishtain4

عضو جدید
کتاب ها رو به ترتیب سیلابس درسی که تو دانشگاه تدریس میشه بخون، اما کتاب های دانشگاهی رو نخون چون اصلا نمیرسی. کتاب های کنکوری درس رو بخون اول، بعد شروع کن تا می تونی تست بزن

javid4261

عضو جدید
سلام.من فک میکنم یعنی یه جورای مطمئنم که مکانیک سیالات از همه سخت تره .برا کنکور ارشد به نظر من اول مدرسان شریف خوبه بعد راهیان ارشد.موفق باشی.منم امسال کنکور ارشد دادم امید وارم تبدیل قبول شم

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام منم رشتم ساخته والبته خیلی به تبدیل انرژی علاقه دارم
بابت تایپیک مفیدی که زدی ممنونم ازت
واقعا منم همین فکر و همین سوالارو داشتم

دوست من ما که رشتمون ساخته در صورت قبولی واسه تبدیل خیلی پیش بهمون میخوره؟
اطلاعی داری؟
از دوستان اگه کسی اطلاع داره لطف کنه و منو راهنمایی کنه
منظورم اینه چه درسایی رو برامون پیش میزنن؟

یه سوال دیگه کتاب مرجع تو هر درسو میشه بگید
ترمو که ون وایلنه
سیالات شیمزه یا استریتر؟
انقال هولمنه دیگه؟
واسه منی که میخوام این درسارو از اول بخونم باید چیکار کرد؟
دوسته من ببخش تو تایپیک منم سوال پرسیدم

saeedvalentino

عضو جدید
دوسته من ببخش تو تایپیک منم سوال پرسیدم

خواهش می کنم اتفاقا اینجوری خیلی بهتره چون خیلی چیزها مشخص میشه . در مورد اینکه فرمودید اگر تبدیل قبول شیم زیاد پیش می خوریم که مشخصه منتها برای من زیاد مهم نیست. مهم اینه که بتونم قبول شم.
پس نظر دوستان اینه که اول ترمو را شروع کنیم البته یکی از دوستان گفته 3تا را با هم جلو بریم بهتره که این منطقی تر به نظر میرسه

*mohsen_24

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيزم
راستش من يه تجربه دارم راجع به خوندن اين کتابها که گفتم به شما هم انتقال بدم شايد مفيد واقع بشه براتون!
راستش اگه براي کنکور ميخوايد اين درسا رو بخونيد هيچ وقت خود کتابو نخونيد چون بعد خوندن کتاب هر چقدر هم ک دقيق خونده باشيد کتابو، نميتونيد تست بزند! (خوندن خود کتاب هم وقت خيلي زيادي رو از شما ميگيره)
من بهتون توصيه ميکنم کتابهاي راهيان ارشد بخريد و اون کتابا رو مطالعه کنيد قطعا مفيدتره
و اينکه شيوه خوندن کتاب هم که يک قضيه جداست!

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی دوست من
به نظرتون تعداد واحدای پیش خیلی زیاد میشه؟

شاید خوندن جزوه های دانشگاهی واسه آشنایی اولیه مفید باشه بعدش کتاب تست
راهیان مطمینید از همه مناسب تره
آخه تو تایپیک ارشد خیلیا ناراضی بودن

دوستان کسیو سراغ ندارن که ساخت بوده و الان دانشجوی تبدیله؟

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم نه سیالات 2 و نه ترمو 2 و نه انتقال 2 رو اصلا نخوندم
چون رشتم ساخت بوده
من باید چیکار کنم و چطور شروع کنم؟
میگم اصلا نخوندمشون
سیالات 1 هم 2سال پیش بوده و جزومم ناقصه
بهترین کار چیه؟

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
سلام
من ليسانسم سيالات بوده و ارشدم تبديل هست.
هر سه تا درس سختي هاي خودشون را دارن اما فوق العاده شيرينن.
من فكر ميكنم اگه جزوه هاي خوب را گير بيارين خيلي بهتره. چون نه حجم زياد كتابهاي مرجع را دارن نه كاملا كنكوري بودن كتابهاي تست ارشد را!
من خيلي موافق نيستم كتابهاي تستي را بخوني چون باعث ميشه درس ها را درست درك نكني فقط ب قصد تست زني بخوني كه اگه سوالها توي فاز تست زني تو نباشه نتوني تحليل كني و جواب بدي.
منم معتقدم اول ترمو بخونين. بعد انتقال و بعد سيالات و تا ي جايي كه رسيدين هر سه تا را همزمان برين جلو :)

anishtain4

عضو جدید
من فکر می کنم اول سیالات رو بخونید بعد ترمو بعد انتقال، چون تو خود سیالات از انتقال استفاده ای نمیشه ولی تو ترمو تا و به خصوص انتقال باید تا حدی سیالات بلد باشید.

Davoudjoon

عضو جدید
دوست خوبم. به نظرم اول از همه ترمودینامیک رو بخون و تمومش کن. چون هم راحت تره و هم پایه لون دو تا درس دیگه ست. بعدش هم سیالات رو تموم کن. بیشتر سوالای کنکور ارشد از همین دو تا درس میاد و اصلش ایناس. بعد اگه وقت داشتی انتقال حرارت هم بخون. در ضمن خیلی نگران پیش نیاز نباش. حداکثر 12 واحد به عنوان جبرانی بهت میدن که میشه یک ترم.

بالا