► •*♥*•◄ اخبار باشگاه استقلال تهران ► •*♥*•◄

khooshe

مدیر بازنشسته
منم همین سنی بودم رفتم استادیوم....
کلی هم اولش گیر دادن ... با بدبختی رفتیم تو دیدیم دختره 12-13ساله با مانتو و روسری پرچمم گرفته داره می چرخونه:D
چند تا دختر دیگه هم دیدم....برین تو استادیوم زیاد می بینین.

dey68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نایب قهرمانی تیم استقلال

نایب قهرمانی تیم استقلال

نایب قهرمانی تیم استقلال رادر لیگ برتر تبریک می گوییم.

به امید قهرمانی استقلال درجام باشگاههای آسیا

بین همه ی تیم های دنیا عشق است استقلال

اخبار

ربات
مربی بلاتکلیف استقلال راهی آلمان شد

مربی بلاتکلیف استقلال راهی آلمان شد

مربی بلاتکلیف استقلال تهران بدون آنکه قرارداد خود را با این باشگاه تمدید کند، راهی آلمان شد.

بيشتر...

اخبار

ربات
پیروزی پیشكسوتان استقلال و اهدای تابلوی "اسطوره" از سوی فردوسی پور

پیروزی پیشكسوتان استقلال و اهدای تابلوی "اسطوره" از سوی فردوسی پور

دیدار دوستانه بین تیم پیشكسوتان استقلال با رسانه‌های ورزش به مناسبت چهلمین روز درگذشت حجازی صبح پنج شنبه برگزار شد.

بيشتر...

اخبار

ربات
آخرین وضعیت نقل وانتقالات استقلال از زبان مظلومی

آخرین وضعیت نقل وانتقالات استقلال از زبان مظلومی

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: مهدی رحمتی قرارداد خود را امروز یا فردا با استقلال امضا خواهد کرد.

بيشتر...

raminbabak

اخراجی موقت
[h=1]عکسهایی از وحشی گری طرفداران استقلال تهران در بازی تراکتور[/h]

• Like
واکنش ها: hah

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ادامه حاشيه در استقلال

جاسم كرار قهر كرد

جام جم آنلاين: هافبک تیم فوتبال استقلال پس از دیدار با ملوان همراه کاروان این تیم به تهران بازنگشت.

به گزارش فارس، تیم فوتبال استقلال عصر امروز (شنبه) در چارچوب هفته نهم لیگ برتر میهمان ملوان بود و در پایان با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد.

استقلالی‌ها که پیش از این دیدار با مسائل حاشیه‌ای مواجه بودند پس از این مسابقه نیز با این موضوع مواجه شدند چرا که جاسم کرار هافبک عراقی استقلال که در اواسط این مسابقه جای خود را به محسن یوسفی داد به نشانه اعتراض با این تیم به تهران بازنگشت.

برخی منابع خبری اعلام کردند: کرار به نشانه اعتراض به صورت شخصی و جدا از کاروان این تیم به تهران بازگشته و دلیل قهر وی را اعتراض به برخی موارد مطرح شده در این بازی اعلام کرده است.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خودم جلب می‌کنم چه کسی می‌خواهد مرا جلب کند/ هنوز صدرنشین هستیم
مدیرعامل باشگاه استقلال شایعه جلب خود را تکذیب کرد و گفت: از صبح اول وقت تا 12 شب در باشگاه هستم اما کسی هنوز مرا جلب نکرده است، در ضمن من خودم حکم جلب می‌گیرم حالا چه کسی می‌خواهد مرا جلب کند؟!
علی فتح‌الله‎زاده در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب افزود: خبری که عنوان شده من جلب شده‌ام به هیچ عنوان درست نیست و واقعا متاسفم که چرا چنین خبری منتشر شده است. من خودم حکم جلب می‌گیرم حالا چه کسی می‏خواهد مرا جلب کند! من از صبح اول وقت تا 12 شب در باشگاه هستم اما هنوز کسی مرا جلب نکرده است. اگر قرار بر جلب من بود پس چرا امروز در باشگاه حضور دارم؟! وی در ادامه افزود: آقای روشن عنوان کرده من و فتح‌الله‎زده از هم شکایت کرده‌ایم و اگر رضایت ندهیم جلب می‌شویم. آیا نام این کار جلب شدن است؟! من دیروز در تهران بودم و اگر قرار بر این بود که جلبم کنند مطمئن باشید این اتفاق می‎افتاد. "فتح الله زاده در حالی خبر جلب شدن خود را تکذیب می کند که صبح امروز حسن روشن اعلام کرده بود به علت شکایت او و مدیرعامل باشگاه استقلال از هم دادگاه برای آنها حکم جلب صادر کرده است." مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص دیدار این تیم مقابل ملوان بندرانزلی خاطرنشان کرد: بازی به علت بارش باران و لغزنده بودن زمین کیفیت لازم را نداشت. در زمینی که باتلاق است و در شرایطی که سیل از آسمان می‌بارید که نمی‌شود فوتبال بازی کرد و حالا در مورد کیفیت فنی بازی حرف زد. به هر حال فوتبال است و ما در شرایطی دشوار مقابل ملوان غافلگیر شدیم و باختیم. وی 10 نفره شدن تیم فوتبال استقلال را از عوامل شکست این تیم برشمرد و گفت: بدون شک در بازی بعدی بازیکنان با غیرت استقلال شکست مقابل ملوان را به بهترین شکل جبران می‌کنند و مجددا صدر جدول را از آن خود خواهند کرد. تاکید می‎کنم اگر بازی شرایط عادی داشت شاید این اتفاق رقم نمی‌خورد با این حال به تیم خوب و جوان ملوان تبریک می‌گویم و برای پورغلامی و شاگردانش آرزوی موفقیت دارم. فتح‌الله‎زاده از اظهارنظر در خصوص اعلام پنالتی به سود تیم ملوان و اخراج بازیکن استقلال خودداری کرد و گفت: من نمی‌توانم در این مورد نظر کارشناسی بدهم اما فکر می‌کنم اخراج بازیکن ما درست نبود چرا که در کنار منتظری یک بازیکن دیگر حضور داشت و اگر مهاجم ملوان از سد مدافع استقلال می‌گذشت آن بازیکن حضور داشت و می‎توانست مانع گلزنی او شود. مدیرعامل باشگاه استقلال تاکید کرد: به اعتقاد من داور هم در اعلام پنالتی و هم اخراج مدافع استقلال سختگیرانه عمل کرد. پیش از آنکه گل چهارم ملوان به ثمر برسد نیز یکی از بازیکنان این تیم خطای بدی روی برهانی انجام داد و مانع از حرکت او شد. من اینها را نمی‌گویم که شکست استقلال را توجیه کنم اتفاقی رخ نداده ما هنوز صدرنشین لیگ برتر هستیم و با یک گل اختلاف در رتبه دوم جدول ایستاده‌ایم. مطمئن باشید هفته بعد دوباره صدر جدول را می‌گیریم. فتح‌الله‌زاده در خصوص اتفاقاتی که در انزلی افتاده و شایعه اعتراض جاسم کرار به تعویض‌اش گفت: من در این خصوص اطلاعی ندارم منتظر گزارش آقای پورحیدری هستم تا در جریان اتفاقات پایان بازی قرار گیرم. وی در ادامه افزود: به علت بیماری سرماخوردگی همراه تیم به انزلی نرفتم. حالم خیلی بد بود و روز شنبه زیر سرم بودم. وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر که پرسید شکست استقلال حال شما را بدتر نکرد گفت: نه! مگر اتفاقی افتاده؟! در فوتبال از این شکست‌ها بدتر هم دیده‌ام. من به هیچ عنوان نگران نیستم و اطمینان دارم تیم مجددا روال عادی خود را پیدا خواهد کرد. مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص مشکلات مالی این باشگاه گفت: مشکلات مالی وجود دارد اما با این حال بازیکنان نهایت تلاش خود را کرده‌اند و شکست مقابل ملوان ربطی به مشکلات مالی تیم ندارد. وی در این خصوص تصریح کرد: مشکلات مالی فقط برای استقلال نیست. کدام تیم است که امروز مشکل مالی نداشته باشد. ما در هیئت مدیره به دنبال حل قطعی مشکلات هستیم و در آینده نزدیک با کمک اعضای هیئت مدیره باشگاه شرایط بهتر از امروز خواهد شد.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حاشیه دیدار استقلال و شیرین فراز کرمانشاه/

شعار علیه پروین، حضور کی‌روش و کلاه بوفونی رحمتی

خبرگزاری فارس: تماشاگران استقلال علیه عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس شعار سردادند.

به گزارش خبرگزاری فارس، تماشاگران استقلال بعد از اینکه خیال‌شان بابت پیروزی این تیم راحت شد علیه علی پروین عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس شعار سردادند و ناصر حجازی مربی فقید و سابق استقلال را تشویق کردند.

* کارلوس‌کی‌روش سرمربی تیم ملی نیز به همراه امید نمازی دستیارش در ورزشگاه حضور دارد.

* مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال در نیمه دوم با کلاهی که شبیه کلاه جی جی بوفون دروازه‌بان مشهور ایتالیایی است به میدان آمد.

* رحمتی در دقیقه ۸۰ جای خود را به درواز‌ه‌بان دوم تیم استقلال هادی زرین ساعد داد.

*بهتاش فریبا در این مسابقه کنار زمین بود و تیم را هدایت می‌کرد و مظلومی بر روی نیمکت نشسته بود.

* تماشاگران کرمانشاهی در بنری که آورده بودند از سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه تشکر کردند.

* در دقیقه ۸۵ نیمکت‌نشینان استقلال با اجازه کادر فنی به رختکن رفتند.

بازی تا دقیقه 90 با نتیجه ۵ بر یک به سود استقلال در جریان است.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ناراحتی خبرنگاران از چکه کردن سقف جایگاه و شادی جالب میداودی

خبرگزاری فارس: خبرنگاران از چکه کردن سقف جایگاه خبرنگاران گلایه‌مندند و از فصل گذشته این مشکل هنوز حل نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، بارش باران باعث شد سقف جایگاه خبرنگاران مثل فصل گذشته چکه کند و این مسئله باعث نارضایتی و گلایه خبرنگاران شد. خبرنگاران می‌گفتند از فصل گذشته اوضاع این جایگاه همین گونه است و هیچ مسئولی به آن رسیدگی نمی‌کند.

* میلاد میداودی که در نیمه اول تک گل استقلال را با یک شوت زیبا به ثمر رساند به سمت تماشاگران اندک حاضر در ورزشگاه رفت و خطاب به آن‌ها گفت که این گل را من زدم و دستش را به شکل دوربین درآورد تا به هواداران نشان دهد که آنها را زیر نظر دارد.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
"ایندیپندنت" انتقال "جی‌لوید ساموئل" به ایران را شجاعانه خواند
روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت از انتقال جی لوید ساموئل به استقلال به عنوان انتقالی شجاعانه یاد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، ساموئل طبق گزارش این رسانه بریتانیایی، برای ادامه فوتبال خود به جایی رفته که شاید شجاع‌ترین بازیکن انگلیسی هم شگفت زده شود. انتقال هفته گذشته این بازیکن به استقلال مصادف شده با فشاری که در خصوص برنامه هسته‌ای روی ایران است. بر پایه گزارش ایندیپندنت، در شرایط سیاسی موجود، ساموئل به کشوری رفته که بریتانیا در آنجا سفارتخانه ندارد. هم‌تیمی پیشین این بازیکن در بولتون، آندرانیک تیموریان او را به استقلال برده است. چنانچه شما روزی نیاز به این پیدا کردید که فوتبال خود را ثابت کنید، نه فقط در انگلستان بلکه در همه جهان، به جایی بروید که نسبت به مسائل بیرونی، کاملا خونسرد است.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخرین وضعیت جباری برای دیدار با پرسپولیس/ نظر نهایی امشب اعلام می‌شود
پزشک تیم فوتبال استقلال گفت: از نظر ما بازی کردن مجتبی جباری مبهم است و امشب نظر نهایی خود را در خصوص بازی کردن وی اعلام خواهیم کرد.
اکبر رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت مصدومیت مجتبی جباری پیش از بازی روز پنجشنبه با پرسپولیس گفت: مصدومیت جباری از ناحیه کشیدگی بافتهای داخلی زانوی پای چپ است و رباط پای وی دچار کشیدگی نشده اما سلامت این بازیکن مهمتر از هر چیز، حتی بازی کردن در دربی است. وی درهمین خصوص افزود: در حال حاضر از نظر ما بازی کردن مجتبی جباری مبهم بوده و امشب نظر نهایی خود را از نظر پزشکی در خصوص بازی کردن وی خواهیم داد. پزشک تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: در حال حاضر برای بازی با تیم پرسپولیس به غیر از مجتبی جباری بازیکن مصدوم دیگری نداریم. دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس از هفته بیست و چهارم رقابتهای لیگ برتر ساعت 18 روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شرایط روحی استقلال بهتر از پرسپولیس است/ نیمکت آبی‌ها ستاره باران است
پیشکسوت باشگاه استقلال با بیان اینکه آبی پوشان از نظر روحی شرایط بهتری دارند گفت: جایگاه استقلال در جدول رده بندی لیگ نشان دهنده آمادگی این تیم است.
مجید نامجو مطلق در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص شهرآورد 74 گفت: به نظر من دربی نسبت به سایر بازیها یک دیدار متفاوت است چرا که در آن شرایط روحی و روانی بازیکنان بسیار حائز اهمیت است. وی تصریح کرد: بازیکنان استقلال با توجه به اینکه چند بازی اخیر را با موفقیت پشت سر گذاشته اند شرایط روحی و روانی بهتری در مقایسه با بازیکنان پرسپولیس دارند. این پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه جایگاه استقلال در جدول رده بندی لیگ نشان دهنده آمادگی این تیم است، گفت: استقلال تیمی پرستاره است بطوریکه در نبود چند بازیکن اصلی هم می تواند در دربی نتیجه بگیرد. وی اضافه کرد: نیمکت ذخیره های استقلال ستاره باران است بطوریکه ذخیره این تیم به تنهایی یک تیم قدرتمند است. نامجو مطلق همچنین در مورد با پرسپولیس هم گفت: پرسپولیس هم از زمانیکه دنیزلی به این تیم آمده است روند روبه رشدی را داشته است. وی در پایان ابراز امیدواری کرد که داوران این دیدار عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهند. دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و چهارم، یازدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر ساعت 18 روز پنجشنبه 13 بهمن در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو خط موازی به هم نمی‌رسند مگر ولی فقیه بخواهد!

* آخرین مَزَنده برای داوران :
- هر پنالتی 1 میلیون تومن
- هر اخراج 500 هزار تومن
- هر خطا 134 هزار تومن
- هر آفساید کمک هزینه برای سفر به ... تمامی این قیمت ها تایید شده و البته هزینه های بیمه و ایاب و ذهاب جداگانه میباشد.

دربی ۴۹ در روز جمعه مورخ ۹ دی 1379 برگزار شد.۲۳ میلیون تومان آن موقع به شرکت واحد آسیب وارد شد و چند راننده مورد ضرب و شتم قرار گرفتند...
عصر ایران ورزشی- دربی ۴۹ در روز جمعه مورخ ۹ ۱۰ ۱۳۷۹ برگزار شد. مهدی هاشمی نسب بازیکنی که ۴ گل حساس رو با لباس قرمز به استقلال زده بود حالا باید مقابل تیم سابقش بازی میکرد. بیشتر نگاهها به او بود. جنگ روانی که پرسپولیسی ها برای او درست کرده بودند کاملا محسوس بود. استقلال آمده بود تا به پنج سال ناکامی خودش مقابل پرسپولیس پایان بده.آن موقع اکثر بازیکنان تیم ملی یا لژیونر بودند یا از سرخابی تیم ملی ایران در بازی های آسیایی ۲۰۰۰ لبنان پر از حاشیه بود تا اینکه این حاشیه ها مانند کوه آتشفشانی در دربی ۴۹ ظاهر شدند.....

اولین کارت زرد بازی در دقیقه ۳ به افشین پیروانی که مثلا یکی از بازیکنان با اخلاق لیگ هم بود داده شد! اینرا دیگر خدا میداند که بازیکنان در طول ۹۰ دقیقه چه بهم میگفتند اما از برخوردهایشان پیدا بود که بازی چندان بیخشونتی در پیش نیست.....

پرسپولیس توسط گل رهبری فرد از نقطه پنالتی بازهم از استقلال جلو میافتد.

استقلال بعد ازدریافت گل بلافاصله آتش زیر خاکسترش شعله ور شده و روی ضربه نوازی از گوشه زمین بازی رو در دقیقه 67 به تساوی میکشونه. اولین درگیری رسمی در دقیقه ۷۵ بوقوع میپیونده. یدال...اکبری آسیب میبینه و چند نفر با یکدیگر در گیر میشوند...که در ادامه تعدادی از اعضای نیمکت درون زمین میریزند! بهرحال جو در این لحظه ملتهب بنظر میاد.....

بازی از سر گرفته میشه...در دقیقه ۸۲ پاس اکبری به نیکبخت میرسه و او توپ رو سانتر میکنه...پرواز هاشمی نسب و ضربه سر او .... استقلال بعد ۵ سال از پرسپولیس جلو میافته.

نتیجه ۲-۱

اما همه در کف این گل بودند که کریمی روی اشتباه خط دفاع گل تساوی رو میزنه.....

بعد از دقیقه ۹۰ توپی برای پایان رافت فرستاده میشه که برومند اون رو جمع میکنه و به میانه میدان میفرسته تلویزیون در اون لحظه میانه میدان رو نشون میده ناگهان بطرف دروازه استقلال برمیگرده و مشت برومند به رافت رو نشون میده. بازی متوقف میشه....داور کره ای برومند رو اخراج میکنه.

درست چند ثانیه مونده بود به پایان این دیدار که نوازی با استیلی حرفش میشه ولی یکی از بازیکنان پرسپولیس میانجی میشه تا دعوا شدیدتر نشه.

سوت پایان بازی بصدا در میاد.

نوازی و استیلی بجان هم میافتند. عدده ای از بازیکنان مثل دین محمدی، نیکبخت، علی کریمی و افشین پیروانی برای جلوگیری وارد معرکه میشوند اما آنطرفتر فرزاد مجیدی، مهدی تارتار ، علی سامره ، بهروز رهبری فرد آتش دعوا را بر افروخته تر میکنند. جو استادیوم بشدت ملتهب شده بود اما تماشاگران افراطی دو تیم کار را به کوچه و خیابان هم میرسانند که عواقبش:

۲۳ میلیون تومان آن موقع به شرکت واحد آسیب وارد شد...و چند راننده مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. طوری که شرکت واحد برای تنبیه اعلام کرد که همین اتوبوس های صدمه دیده را از این به بعد برای حمل نقل فوتبالی ها استفاده خواهد کرد....

محرومین:

محمد نوازی 1 سال

پرویز برومند 1 سال

حمید استیلی ۹ ماه

ناصر ابراهیمی مربی وقت پیروزی 6 ماه

مهدی تارتار 6 ماه

بهروز رهبری فرد 4 ماه

ولی صالح نیا مربی بدنساز استقلال 2 ماه

علی سامره و فرزاد مجیدی هر کدام دو هفته

Meisam007

عضو جدید
من ورزشگاه بودم ما که باورمون نشد پرسپولیسی ها هم باورشون نمیشد، این باخت خیلی غیر عادی بود :surprised:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ورزشگاه بودم ما که باورمون نشد پرسپولیسی ها هم باورشون نمیشد، این باخت خیلی غیر عادی بود :surprised:
فوتبال همینه داداش...
بازی های قبلی هم پرسپولیس 90 دقیقه حمله میکرد استقلال با تک موقعیتاش میبرد...
ماهم اون موقع باورمون نمیشد استقلال بتونه ببره....
بازیه دیروز واقعا باحال بود من حال کردم واقعا....

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
استقلال این بار از شکست به تساوی رسید/ بازگشت موقت به صدر جدول
بیست و پنجمین هفته از مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با تساوی دو تیم سایپای البرز و استقلال پیگیری شد که با این نتیجه تیم استقلال موقتا به صدر جدول بازگشت.
به گزارش خبرنگار مهر، هفته بیست و پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور از ساعت 17 امروز دوشنبه با دیدار تیم‌های سایپای البرز و استقلال در ورزشگاه آزادی تهران پیگیری شد. این بازی که در حضور بیش از سه هزار تماشاگر برگزار شد در پایان به نتیجه تساوی 2 بر 2 انجامید. استقلال به دنبال شکست در دربی تهران با انگیزه جبران آن شکست و کسب روحیه برای دیدار با ذوب آهن به مصاف سایپای البرز رفت اما با گلی که امین منوچهری در دقیقه 33 به ثمر رساند، مظلومی و شاگردانش غافلگیر شدند و با شکست یک بر صفر مقابل این تیم به رختکن رفتند. منوچهری روی پاس دقیق عباس محمدرضایی گل پیروزی سایپا در نیمه نخست را به ثمر رساند. سایپا در نیمه دوم با انگیزه حفظ برتری وارد زمین شد و با گلزنی دوباره امین منوچهری در دقیقه 54 اختلاف را به 2 گل رساند. این بار کریم انصاری‌فرد در نقش سازنده گل ظاهر شد و با پاسی برای منوچهری او را در موقعیت گلزنی قرار داد تا برای مرتبه دوم دروازه سیدمهدی رحمتی را باز کند. بعد از به ثمر رسیدن گل دوم تیم سایپا، استقلال یکپارچه حمله شد و با حملاتی پرتعداد در صدد جبران دومین شکست پی در پی برآمد. تنها چهار دقیقه پس از گلزنی منوچهری، فریدون زندی روی یک ضربه ایستگاهی گل نخست را به ثمر رساند و امید را به اردوی آبی پوشان بازگرداند. آبی پوشان به بازی بازگشته و بیش از دقایق گذشته روی دروازه سایپا حمله می کردند اما تلاش آنها برای به تساوی کشاندن بازی تا دقیقه 89 نتیجه ای نداشت تا اینکه بازهم فریدون زندی موفق به گلزنی شد و با بهره گیری از ضعف دروازه بان سایپا از روی یک ضربه ایستگاهی از جناح راست گل دوم و تساوی استقلال را به ثمر رساند. هیجان در دقایق پایانی مسابقه به اوج خود رسیده بود اما نه سایپا از موقعیت مسلم گلزنی خود در دقایق تلف شده بهره برد و نه داور گل دقیقه 5+90 حنیف عمران‌زاده را به علت خطا روی دروازه‌بان حریف پذیرفت تا بازی با نتیجه تساوی 2 بر 2 به اتمام برسد. استقلال با این تساوی 47 امتیازی شد و موقتا به صدر جدول بازگشت، سایپا نیز با 31 امتیاز بر سکوی نهم جدول باقی ماند. قضاوت دیدار سایپای البرز - استقلال برعهده احمد صالحی بود. او در این بازی به عباس محمد رضایی، کریم انصاری‌فرد، مرتضی ابراهیمی، علیرضا لطیفی و ابراهیم صادقی از تیم سایپا کارت زرد نشان داد.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باید بابا و پسرخاله‌مان را بیاوریم سر تمرین/ مصدومیت میداودی را تبریک می‌گویم!
دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال با انتقاد از برنامه ریزی مسئولان سازمان لیگ گفت: با مصدومیت تعداد زیادی از بازیکنان باید از این به بعد بابا و پسرخاله مان را بیاوریم سر تمرین.
به گزارش خبرنگار مهر، سیدمهدی رحمتی پس از تساوی 2 بر 2 عصر امروز دوشنبه تیم فوتبال استقلال برابر سایپا ضمن بیان این مطلب افزود: ما در این بازی تحت فشار بودیم اما با وجود اینکه با دو گل از حریف خود عقب افتادیم اما در نهایت موفق شدیم بازی را به تساوی بکشانیم و امیدوارم در بازیهای آینده بتوانیم این امتیازات را جبران کنیم. وی با انتقاد از عملکرد و برنامه ریزی سازمان لیگ برتر گفت: ما به آقایان پیشنهاد می کنم روز چهارشنبه هم برای استقلال بازی بگذارند و روز جمعه هم که با ذوب آهن بازی داریم و روز یکشنبه هم یک بازی دیگر بگذارند. با این روند ما باید برویم پسرخاله و پدرمان را بیاوریم تا با تیم تمرین کنند چون همه بازیکنان یا مصدوم شده اند و یا بیمار هستند و فرصت استراحت ندارند. دروازه بان تیم فوتبال استقلال ادامه داد: باید به آقایان برنامه ریز تبریک بگویم چرا که میداودی هم مصدوم شد. متاسفانه اگر حرفی هم بزنیم فردا ما را دعوت می کنند کمیته انضباطی . همانطور که علی کریمی را دعوت کردند. ولی واقعیت این است که بازیکنان ما تحت فشار هستند و هیچ فرصتی برای استراحت ندارند. رحمتی در مورد فینال جام حذفی هم گفت: من متاسفم برای این وضعیت چرا که برای رساندن یک زمین خراب به این بازی مرتب برنامه ها تغییر می کند. توصیه می کنم یک ورزشگاه بین بوشهر و تهران ساخته شود تا دو تیم از نظر فاصله هم مشکلی نداشته باشند و آنجا بازی کنند. متاسفانه ما در ایران اتحادیه بازیکنان نداریم که بتوانند در این مواقع از حقوق بازیکنان دفاع کند. وی در پاسخ به این پرسش که منظور انتقادات شما به عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ برتر است: منظور من ایشان نبود چرا که آقای محمدی من را از فجر تهران به سپاسی برد و به بازیکن بزرگی تبدیل کرد. با این حال امیدوارم در دیدارهای آینده این وضعیت سروسامان بگیرد.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
قربانی به سمت نیمکت استقلال نرفت/ حضور کی‌روش و استقبال کم تماشاگران
مدافع پیشین تیم فوتبال استقلال همانطور که قبلا نیز اعلام کرده بود به سمت نیمکت این تیم و پرویز مظلومی نرفت.
به گزارش خبرنگار مهر، دیدار دو تیم فوتبال استقلال و سایپا کرج از هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر عصر امروز دوشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار شد و حاشیه هایی را بدنبال داشت که در زیر می خوانید: * قبل از شروع تمرین و زمان گرم کردن بازیکنان، پیروز قربانی تنها با بازیکنان استقلال خوش و بش کرد و با تعدادی از اعضای کادر فنی که در زمین حضور داشتند حتی روبرو هم نشد. * حدود 3 هزار نفر از طرفداران استقلال در ورزشگاه حضور داشتند و تیم خود را تشویق کردند. 300 تن از هواداران سایپا نیز از ابتدای بازی به شدت بازیکنان سایپا را مورد تشویق قرار دادند. * کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از جایگاه ویژه شاهد بازی دو تیم استقلال و سایپا بود. * سید مهدی رحمتی و کیانوش رحمتی تنها بازیکنانی بودند که از تیم استقلال به نیمکت سایپا رفتند و با مجید صالح و با دیگر بازیکنان این تیم روبوسی کردند. * پیروز قربانی که مدتهاست با مظلومی اختلاف دارد سمت نیمکت استقلال نرفت و در گوشه ای دیگر از زمین به دویدن و گرم کردن خود پرداخت. * هواداران استقلال پرویز مظلومی را به شدت مورد تشویق قراردادند و شعار "پرویز سوبله چوبله" را سردادند. این در حالی است که استقلال دربی را به پرسپولیس واگذار کرد. * تماشاگران تیم فوتبال استقلال که از عملکرد داور این دیدار راضی نبودند، فدراسیون فوتبال را به پرسپولیسی بودن متهم کردند.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزارش و حواشی تمرین امروز استقلال
تمرین ظهر امروز استقلال در حالی که قرار بود در ورزشگاه دستگردی دنبال شود، به دلیل بارش شدید برف و «روپوش» کشیدن روی زمین چمن به کمپ تمرینی تیم‌های ملی انتقال پیدا کرد
تمرین ظهر امروز استقلال در حالی که قرار بود در ورزشگاه دستگردی دنبال شود، به دلیل بارش شدید برف و «روپوش» کشیدن روی زمین چمن به کمپ تمرینی تیم‌های ملی انتقال پیدا کرد.
*بازیکنان، با لباس‌های گرم و بسیار پوشیده، در این تمرین حاضر شده بودند.
*پرویز مظلومی پیش از شروع تمرین در جمع بازیکنانش از اهمیت بازی مقابل ذوب‌آهن صحبت کرد و اینکه در بازی روز جمعه محکوم و مجبور به پیروزی هستند.
*مجتبی جباری و میلاد میداودی که به تازگی مصدوم‌شده در این تمرین حضور نداشتند.
*جواد زرینچه و شاهرخ بیانی از جمله حاضران تمرین بودند.
*تمرینات تیم استقلال روی زمین چمن مصنوعی پوشیده از برف کمپ تیم‌ملی و زیرنظر کادر فنی پیگیری شد.
*بازیکنان پس از اتمام تمرین، برای صرف ناهار راهی هتل المپیک شدند

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسرو حیدری:هواداران با تیم شان قهر نکنند
مدافع ملی پوش استقلال گفت: برای رسیدن به لیگ قهرمانان چاره ای جز بردن ذوب آهن نداریم و قطعا از امتیاز بازی در خانه هم نهایت استفاده را می بریم تا این اتفاق خوب برایمان بیفتد.

خسرو حیدری در آستانه دیداراستقلال برابر ذوب آهن در پلی آف تمام ایرانی جهت راهیابی به پلی آف دوم و رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا گفت: مشکل بزرگ این روزهای استقلال این است که به نظر می رسد هواداران استقلال با این تیم قهر هستند. البته شاید باید به آن ها حق داد. بالاخره آنطور باختن به پرسپولیس خیلی برای هواداران ما ناراحت کننده بود.
وی افزود: به هر حال ما باید بکوشیم تا دیگر فرصت ها را از دست ندهیم و الان بهترین موقعیت است که با گذشتن از سد ذوب آهن هم جبران مافات کرده و هم باعث شویم که هوداران با تیم خودشان آشتی کنند.
خسرو حیدری که از بازیکنان با اخلاق تیم استقلال هم محسوب می شود در ادامه افزود: برای رسیدن به لیگ قهرمانان چاره ای جز بردن تیم ذوب آهن نداریم و قطعا از امتیاز بازی در خانه هم نهایت استفاده را می بریم تا این اتفاق خوب برایمان بیفتد. البته ذوب آهن هم تیم خوبی است که آن ها هم انگیزه زیادی برای راهیابی به لیگ قهرمانان دارند. قطعا این بازی که در سطح آسیا انجام می شود از کیفیت بالایی برخوردار است.
حیدری در پایان ابراز امیدواری کرد که با بازگشت جباری و تیموریان به ترکیب استقلال بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت بار دیگر استقلال با نهایت قدرت در مسابقات حاضر خواهد شد./

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
حمایت قاطع سایت حجازی از مظلومی و محکومیت رفتار قلعه نویی !

پرویز مظلومی در گفتگوی اخیر خود با اشاره به عواملی که در تلاش هستند تا وی در استقلال موفق نباشد ، برگی از تاریخ را ورق زد تا خاطرات تلخی که در دوران مربیگری ناصر حجازی در سال 86 اتفاق افتاد ، در اذهان تداعی گردد. مظلومی از عواملی سخن گفت که در طی این سالها مانعی برای موفقیت سایر مربیان حاضر در استقلال بودند تا یادآوری نماید که پرچمداران دستهای پشت پرده که خود برای گمراه نمودن اذهان عمومی سعی در فرافکنی با استفاده از همین واژه را دارند ، جز به منافع شخصی در استقلال به چیز دیگری فکر نمی کنند.
با توجه به اشاره مظلومی به اتفاقات سال 86 در دوران مربیگری اسطوره استقلال ناصر حجازی بی مناسبت ندیدیم تا با مرور اجمالی به حوادث و اتفاقات آن دوران به آنچه امروز بعنوان خطر در کمین استقلال است ، بپردازیم.بعد از افتضاح معروف مدیریت لمپنی با ادبیات مختص بخود در دیر ارسال نمودن اسامی بازیکنان استقلال به کنفدراسیون آسیا که منجر به حذف این تیم از رقابتهای آسیایی گردید ، انتخاب ناصر حجازی با توجه به محبوبیت بالای وی در میان مردم بهترین اتفاق برای آرامش دوستداران استقلال بود.
حضور حجازی باعث شد تا فقط تمرینات استقلال در حضور جمعیت 3 هزار نفری برگزار شود اما این انتخاب از همان هفته های ابتدایی فصل نشان داد که فقط برای تسکین مقطعی هواداران است و هیات مدیره و مقامات ورزشی بالاتر قلبا هیچ تمایلی به این انتخاب نداشتند.جلسات هیات مدیره از همان هفته های آغازین نشان داد که فعالیت حجازی در استقلال دوام چندانی نخواهد داشت . حتی در همان هفته های ابتدایی از سازمان تربیت بدنی با مدیر عامل وقت تماسهایی گرفته می شد تا با توجه به افتادن آبها از آسیاب به جهت حذف استقلال از آسیا ، حجازی را برکنار و مربی مد نظر آنها را به استقلال بیاید ، تماسهایی که مربی مد نظر آنها در جریان بود. مربی ای که در پرچمدار بودن دستهای پشت پرده زبانزد خاص و عام است و بارها بازیکنان قدیمی استقلال و حتی سایر مربیان از رفتارهای وی سخن گفته اند .به هر حال ناصر حجازی که در گذشته بدلیل قدرتمند نشدن بعضیها در مسایل پشت پرده توانسته بود تا با استقلال نایب قهرمانی آسیا را بدست بیاورد در سال 86 بدلیل ضعف در زدوبندهای خارج اززمین فوتبال مجبور شد تا برغم محبوبیت و تشویق هواداران، از حضور در تیم استقلال کناره گیری نماید و به حال شرایط حاکم بر این تیم تاسف خورد.
ناصر حجازی در سالهای آخر بعنوان رییس کمیته فنی به استقلال آمد و با توجه به تجربیات سال 86 اجازه نداد تا بعضی ها حتی فکر نزدیک شدن به نیمکت استقلال را نمایند و در روزهای آخر نیز با گفتن " حاشیه سازان استقلال بدانند که حجازی هنوز زنده است " آب سردی ریخت بر پیکر بسیاری که بیماری حجازی را سرآغاز حملات خود به مظلومی می دیدند اما حجازی هنوز زنده بود و مرگ وی و محبوبیت بالای حجازی در میان مردم باعث شد تا پروسه بازگشتشان به استقلال به تعویق بیفتد.
اما امروز...دستهای پشت پرده بدنبال حاشیه سازی برای پرویز مظلومی است که تیمش مدعی فتح 2 جام می باشد و این اتفاق برای آنها خوشایند نیست.پرچمدار دستهای پشت پرده امید داشت تا با حذف استقلال از جام حذفی زودتر از زمان مورد انتظار به استقلال برگردد اما برتری قاطع مقابل پرسپولیس معادلات وی را برهم زد تا بدنبال فرصتی دیگر باشد . وی که ادعا میکرد به استقلال کاری ندارد ( همانطور که در زمان حجازی نیز چنین ادعاهایی می نمود اما در پشت پرده برای کنار گذاشته شدن اسطوره اش تلاش میکرد ) تنها شکست مظلومی مقابل پرسپولیس را بهترین فرصت برای آغاز حاشیه سازی های خود دانست و حتی با اظهارات کمدی خود در اینکه هواداران استقلال به چه دلیل به ورزشگاه نمی آیند ، برای لحظاتی همچون گذشته لبخند را بر روی لبان هواداران استقلال آورد . وی قبل تر نیز در شادی مردم با استفاده از واژه های کوچه بازاری نقش بسزایی را ایفا نموده بود اما لبخند اخیر مردم ، لبخندی تلخ بود.آخر رسیدن به نیمکت استقلال به قیمت زیر پا گذاشتن ارزشهاست ؟ .هوادار امروز به ورزشگاه نمی آید همانطور در سایر ورزشگاهها شرایط اینگونه است.حتی برای پرسپولیسی که بعد از 4 دربی مظلومی را شکست داده بود. بجای اظهارات بی پایه و اساس ، نگاهی به سرمای هوا داشته باشید تا بفهمید که چرا ورزشکاهها بخصوص در یکی 2 هفته اخیر خالی از تماشاگر است ضمن آنکه بیاد نداریم جز 2 بازی یکی در هفته پایانی لیگ و دیگری فینال جام حذفی که هر چند لقمه آماده دیگران را میل نمودید ، برای تیمتان جمعیتی میانگین بیشتر از 30 هزار نفر به ورزشگاه آمده باشد. شاید این ادعا که تماشاگران بسیاری برای تیمتان به ورزشگاه می آمد را باید در کنار آمار قهرمانیهای رویای شما دید که حساب کتاب ندارد!
شاید مظلومی در استقلال تنها باشد ، شاید کاریزمای لازم درجذب مخاطب را نداشته باشد اما اهل ریا نیست و دوستداران استقلال با درک این مهم کماکان حمایت خود را از وی دریغ نمی کنند ، دوستدارانی که در یکی از دیدارهای رفت استقلال با دیدن چهره بعضیها در اسکوربورد ورزشگاه ، یک صدا او را مورد انتقاد قرار دادند تا شیرینی پیروزی تیمش را برای وی تلخ نمایند و او را به تجدید نظر در رفتارش دعوت نمایند اما کماکان ...
موفقیت مظلومی ، موفقیت استقلال است و دوستداران استقلال به حرفهای عوام فریبانه خود خواهان تیم محبوبشان توجهی ندارند.هواداران ناصر حجازی نیز ازاستقلال پرویز مظلومی حمایت خواهند نمود . آنها دوست دارند همانطور که اسطوره باشگاهشان می خواست ، استقلال در دستان استقلالیها باشد

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
حمله تند مظلومی به قلعه‌نویی:هواداران استقلال مشتهای گره کرده را فراموش نمی کنند
پرویز مظلومی، سرمربی استقلال که این روزها در سکوت کار خود را دنبال می‌کند، طی صحبت‌هایی از انتظاراتش از هواداران استقلال می‌گوید و نیازی وافر که «تیم» این روزها به آنها دارد.
انگار استقلال شده یک تیم معمولی. با تمام احترام به تیم‌هایی که هواداران کمی دارند، انگار این روزها ما هم مثل آنها شده‌ایم. در یک بازی که قدر برتری خودمان را ندانستیم، خدا ما را تنبیه کرد، بدشانسی‌ها پشت سرهم آمدند. مصدومان یکی‌یکی بیشتر می‌شوند و در چنین روزهایی هواداران‌مان را هم کمتر از قبل می‌بینیم. بازیکن، مربی، مدیریت، همه اینها ابزارهای قهرمانی هستند که با تماشاگران تکمیل می‌شود، اما استقلال انگار یکی‌یکی آنها را از دست می‌دهد. اول مصدومیت بازیکنان، حالا غیبت شما! با تقدیر نمی‌شود جنگید، بدشانسی هم واقعیتی است که البته دلایل فنی هم در پیدایی آن دخالت دارد، اما تماشاگران، به عنوان نیمی از عوامل قدرت و پیروزی کجایند؟ ما می‌توانیم با کنار هم بودن هر اتفاق بزرگی را رقم بزنیم. چرا تشویق و حمایت از بچه‌های مسئولیت‌پذیر و جایگزین‌هایی که حتی بعضا بهتر از ستاره‌ها کار می‌کنند را از خودمان و از تیم‌مان دریغ می‌کنیم؟ من گله دارم،‌ ناراحتم... سرم پایین است و سعی می‌کنم سکوت کنم. از زمین و زمان می‌کشم، اما دلم نمی‌خواهد، یعنی دوست ندارم که از هوادار – این علت وجودی همه ما- نیز بکشم. از نیامدن هوادار به ورزشگاه دلم می‌گیرد. اگر شما بودید، هیچ‌کدام این امتیازها از دست نمی‌رفت. جمعه و مصاف با ذوب‌آهن برای ما حکم یک بازی فینال را دارد. آیا این درست است که استقلال با سر و پز و قیافه یک تیم معمولی کم‌طرفدار به زمین برود؟ اصلا من و بازیکنان به کنار، استقلال مگر از آن هوادارانش نیست، پس این هواداران، این مالکان اصلی استقلال کجایند؟ تعصب به استقلال که فقط در مستطیل سبز نیست، تعصب روی سکو باید عامل انگیزه و «آمر» حرکت به سوی پیروزی باشد. در بازی دیروزمان مقابل سایپا، اگر توانستیم مساوی کنیم به خاطر غیرت سکوها بود که تا دقیقه 90 حمایت‌مان کردند. دو هزار نفر که به اندازه 20هزار نفر تولید انرژی کردند، من دست تک‌تک آنهایی که دیروز به آزادی آمدند و 90 دقیقه تیم خود را به جلو هل دادند می‌بوسم، اما بقیه طرفداران استقلال، آن 68هزار نفر دیگر کجا هستند؟ اینطوری نه باید توقعی در کار باشد و نه اعتراضی. استقلال اگر نتیجه می‌گیرد، چون مجموعه مدیریتی و تیمی و هوادارانش با هم هستند، نتیجه می‌گیرد، اما این روزها هواداران و تیفوسی‌های استقلال کجا هستند؟ ما از آنها غیرت می‌خواهیم برای موفقیت، برای نهیب زدن به ما. من مقابل همه آنهایی که در این روزهای سرد به ورزشگاه می‌آیند تعظیم می‌کنم، اما قرار نیست هوادار پشت ما را خالی کند، چون اینجوری دیگر چیزی باقی نمی‌ماند. هر هوادار برای ما حکم منبع یک انرژی مثبت است. از آنها می‌خواهم به ورزشگاه بیایند تا با هم پیروز شویم. ما جام می‌خواهیم و برای این کار به تک‌تک تیم 70هزار نفری خود نیاز داریم. اگر پشت گرمی هوادار نباشد، عامل تعصب را چطور نشان دهیم؟
در بازی روز جمعه‌مان امیدوارم هیچ استقلالی حتی اگر هوا یخبندان است در خانه ننشیند. بوق و پرچم‌هایتان را بردارید و به ورزشگاه بیایید. الان که تیم دوران بدشانسی‌اش را طی می‌کند به شما احتیاج داریم، نه آن وقت که همه‌چیز آرام است و هیچ مشکلی نیست. بیایید برای قهرمانی، بیایید برای جام‌.
مظلومی در ادامه صحبت‌هایش واضح‌تر صحبت می‌کند و می‌گوید: بعضی هواداران انگار حواس‌شان نیست که ما در چند جبهه داریم می‌جنگیم. یک جبهه زمین چمن است که ما با همه وجود در آن می‌جنگیم و جبهه دیگر نامرئی است! جبهه کسانی که به ظاهر استقلالی هستند اما برای استقلال جوسازی می‌کنند در مورد داوری و هواداران. آنها می‌خواهند با این کار خودشان بالا بیایند و ما را به پایین بکشانند. این مسائل در مکتب استقلال نیست. ما رقیب هستیم و به همه رقبای‌مان هم احترام می‌گذاریم و نمی‌خواهیم آنها زمین بخورند. من به مسائل داوری همواره احترام گذاشته‌ام و هیچ‌‌وقت در مورد آن حرفی نزده‌ام.
هوادار واقعی استقلال منظور من را خوب می‌فهمد. آنهایی که علیه استقلال مشت گره کردند و هواداران هرگز فراموش‌شان نمی‌کنند، حالا دوباره مشت گره کرده‌اند برای به زمین زدن استقلال. ما به تنهایی حریف این مسائل نمی‌شویم، چون من مثل دیگران بازی پشت‌پرده را بلد نیستم، اما حاضرم قسم بخورم که اگر هوادار باشد از پس همه اینها برمی‌آییم، فقط باید یک تیم چند ده‌هزار نفری باشیم نه یکه و تنها وسط ماجرا.
آنهایی که استقلال را فقط برای خودشان می‌خواهند شروع کرده‌اند به جوسازی. از استقلالی‌های واقعی که استقلال را فقط به خاطر خودش دوست دارند، می‌خواهم وارد صحنه شوند و در خانه ننشینند. آنها باید کنار ما باشند، پرویز مظلومی یک روز می‌آید و یک روز می‌رود، اما مهم افتخاری است که استقلال همیشه باید به دست بیاورد. پس برای این افتخار باید به تیم کمک کنیم. توکل ما به خدا و امیدمان به هواداران است. ما سرباز استقلالیم و هوادار فرمانده ما، اما باید در یک جبهه کنار هم بجنگیم.
وی اضافه کرد: به زودی واقعیت‌ها را خواهم گفت که چه دست‌هایی پشت‌پرده هستند و چرا هیچ مربی در استقلال موفق نمی‌شود جز عده‌ای خاص؛ ناصر حجازی، کریمی و حتی کخ و... اینها موفق نمی‌شوند جز عده‌ای خاص، اما این بار کوتاه نمی‌آییم و از استقلالی‌های واقعی می‌خواهم کنار ما باشند تا با هم گام برداریم.
وی همچنین اضافه کرد: به برخی از دوستان متذکر می‌شوم که هواداران واقعی استقلال از پیروزی مقابل تراکتورسازی خیلی خوشحال شدند و در پوست خود نمی‌گنجیدند.
مظلومی در پایان گفت: از آقای فتح‌اله‌زاده بی‌نهایت سپاسگزارم که خیلی هوشمندانه فشار را از روی دوش من برداشتند، اما باز هم به حمایت ایشان نیاز دارم.
دکتر لطف کرده‌اند که گفته‌اند کارنامه من نیاز به حمایت ندارد، من همیشه به حمایت و پشتیبانی‌شان نیاز دارم و هنوز به ایده‌آل‌های آقای فتح‌اله‌زاده و هواداران استقلال نرسیده‌ام، ان‌شاء‌ا... با حمایت‌های بی‌دریغ دکتر به این مهم خواهیم رسید و مقام‌های مدنظرشان را به دست خواهیم آورد

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا امروز یا هیچ وقت : حمله پرشور استقلال به سکوهای آزادی !
این دیگر یک درخواست عادی نیست بیانیه هم نیست یک فریاد است برای بیداری همه استقلالی ها عاشق . یک تلنگر است یک هشدار است به هوش باشیم که خدا ناکرده حسرت این روزها بر دلمان نماند روزهایی که می توانیم با حضور سبزمان در آزادی ، امید ، انگیزه و نشاط را به تیم محبومان تزریق کنیم و آخر فصل با قهرمانی جشن شادی به پا کنیم
چرا استادیوم خالی ازتماشاگر شده است؟!
این سوالی است که چند صباحیست ذهن فوتبالدوستان وکارشناسان رابه خودمشغول کرده است .آزادی که روزگاری نه چندان دور مملو از تماشاگر بود این روزها لحظات و دقایق تلخی را تجربه می کند. بازی استقلال با سایپا نمادی از این دقایق بود . آبیها که همین سال گذشته در آسیا آبرو خریدند و لقب پرتماشاگرترین تیم آسیا را به استقلال تقدیم کردند انگار فراموش کرده اند یار دوازدهم استقلال هستند و برنده شدن تیم محبوبشان بدون آنها کاری است سخت .
همیشه وهمیشه بازی در استادیوم آزادی ودربرابر دیدگان مشتاق100هزارتماشاگر آرزوی هر فوتبالیستی بود.آزادی وهواداران پر شورآبی به منزله کابوسی ترسناک برای سایر حریفان به حساب می آمد.اما امروز.......سکوهای خالی از تماشاگر در بازی های اخیر بد جوری توی ذوق می زند.استادیوم سوت و کورانگیزه ها را از بین می برد و این نکته ایست که شاید هواداران آن را به دست فراموشی سپرده اند. چه کسی است که بتواند حضور پرشکوه 80 هزار تماشاگر عاشق استقلال را در آزادی از یاد ببرد؟
کمی به عقب برمی گردیم وخاطراتمان را مرور می کنیم در روزهای شروع لیگ یازدهم و درزمانی که بازیها در ماه مبارک رمضان و بعد از افطار برگزار می شد آزادی مملو از هواداران دو آتیشه آبی بود آنهایی که هیچگاه تیمشان راتنها نمی گذاشتند اما حالا اینها را چه شده است؟! امروز که استقلال به حمایت تک تک این هوادارانش برای پیمودن مسیر قهرمانی نیاز دارد چراباید سکوهای خالی همچون آب سردی بر پیکره ی تیم فرو بریزد؟!
این درست که بازیها به هیچ عنوان در زمان مناسب برگزار نمی شود.خوب می دانیم که برگزاری بازی ها در روزهای وسط هفته و در ساعاتی که سرمای هوا مغز استخوان را می سوزاند باعث ریزش تماشاگر می شود.همه ی اینها را می دانیم اما ما استقلالی هستیم و تیم ما بدون ما می میرد ! باور کنید استقلال امروز به ما نیاز دارد فردا قطعا دیر است ...
بازی پلی آف با ذوب آهن در پیش است.فینال جام حذفی پیش روست و بازیهای حساس لیگ تا رسیدن به قهرمانی حضور هوادار را طلب می کندوحالا زمان ورود به میدان مبارزه است، استقلال با هواداران پر شمارش می تواند محکم تر، قاطعانه تر و جسورانه تر قدم به این کارزار بگذارد.سلاح گلادیاتورهای آبی فریاد هوادارانی است که طنین صدایشان آزادی را می لرزاند ورعشه به تن حریفان می اندازد...این روزها روز، روز هوادار است پس بیاییم همدل باشیم متحد باشیم و ایمان داشته باشیم تا قهرمانی راهی باقی نمانده .کوتاه اما سخت و این سختی در سایه حضور شما هموار می شود و بس .
این دیگر یک درخواست عادی نیست بیانیه هم نیست یک فریاد است برای بیداری همه استقلالی ها عاشق . یک تلنگر است یک هشدار است به هوش باشیم که خدا ناکرده حسرت این روزها بر دلمان نماند روزهایی که می توانیم با حضور سبزمان در آزادی ، امید ، انگیزه و نشاط را به تیم محبومان تزریق کنیم و آخر فصل با قهرمانی جشن شادی به پا کنیم .
بیایید حرفهای مظلومی را جدی بگیریم آنجا که او هم از سکوهای خالی گلایه می کند ومی گوید: از استقلالی‌های واقعی که استقلال را فقط به خاطر خودش دوست دارند، می‌خواهم وارد صحنه شوند و در خانه ننشینند. آنها باید کنار ما باشند، پرویز مظلومی یک روز می‌آید و یک روز می‌رود، اما مهم افتخاری است که استقلال باید به دست بیاورد. پس برای این افتخار باید به تیم کمک کنیم. توکل ما به خدا و امیدمان به هواداران است. منتظرتان هستیم ... .

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیاست قلعه نویی در مقابل حملات تند مظلومی : فعلا سکوت می کنم !
تیم صنعت نفت را یکی از تیم های خوب ایران دانست و با اشاره به ارائه فوتبال تاکتیکی و رو به جلوی این تیم و حضور یک مربی خوب گفت : نفت بی دلیل عنوان برزیل ایران را یدک نمی کشد، امیدوارم بازی فردا مثل دیدار رفت دو تیم خوب و تمشاگر پسند باشد
کنفرانس مطبوعاتی امیر قلعه نوعی سرمربی تراکتورسازی در جمع خبرنگاران تبریزی برگزار شد.
وی شروع مطلب خود را با اشاره به مصاحبه های اعضای کادر فنی استقلال شروع و کرد و گفت : من به احترام هواداران آبی و بازی حساسی که روز جمعه در مقابل ذوب آهن اصفهان دارندفعلا سکوت اختیار میکنم تا بهانه های به دست عده ای که با مطرح کردن اینگونه مسائل می خواهند زمینه ی باخت احتمالی را از هم اینک مهیا کند، ندهم، که مثلا قلعه نوعی تمرکز ما را به هم زد.
در ادامه قلعه نوعی با اشاره به شرایط بازی فردا عنوان کرد: هر بازی شرایط خاص خود را دارد ما در بازی با نفت بازی خوبی را ارائه دادیم ولی از موقعیت هایمان استفاده نکردیم، بازی فردا و کسب 3 امتیاز آن می تواند ما را دوباره به شرایط خوبمان قبل از بازی با استقلال برگرداند، چرا که بازی با استقلال فقط یک لطمه 3 امتیازی نبود بلکه تبعات آنرا در بازی با نفت هم مشاهده کردیم.

سرمربی تراکتورسازی تیم صنعت نفت را یکی از تیم های خوب ایران دانست و با اشاره به ارائه فوتبال تاکتیکی و رو به جلوی این تیم و حضور یک مربی خوب گفت : نفت بی دلیل عنوان برزیل ایران را یدک نمی کشد، امیدوارم بازی فردا مثل دیدار رفت دو تیم خوب و تمشاگر پسند باشد و تماشاگرانی که در این سرمای سوزناک به ورزشگاه می آیند از دیدن فوتبال زیبا دو تیم لذت ببرند.
وی در مورد جلسه ی خود با سرمربی تیم ملی، کی روش هم توضیح داد که جلسه ی خیلی خوبی بود، و خوشحالم که برند تراکتورسازی در حدی است که سرمربی تیم ملی هم برای دیدن بازی آن در تبریز حضور پیدا کرد هم از طریق آقای نمازی خواستار برگزاری جلسه ای با سرمربی آن شد، وی خاطرات خوشی از ورزشگاه یادگار امام در بازی با استقلال بخاطر سپرده بود و جزئیات مذاکرات اگر نیاز باشد، از طریق خود ایشان مطرح می شود.
قلعه نوعی در مورد تعطیلات بعد از هفته ی 26 ام گفت، طی نامه ای و درخواستی به مدیریت باشگاه تقاضای یک اردوی خارج از کشور ده روزه کرده ایم تا با توجه با شرایط آب و هوایی تبریز و احتمال افزایش بارندگی، بتوانیم شرایط آرمانی دلخواه را برای هفته های پایانی در این اردو به دست آوریم.
وی شرایط آب و هوایی تبریز را یکی از علل مصدومیت بازیکنان عنوان کرد و گفت من از تیم پزشکی و دکتر مولایی تشکر می کنم که 3 برابر تیم های دیگر در جهت رفع مصدومیت بازیکنان تلاش می کنند.
مسائل مالی آخرین مطلبی بود که سرمربی تراکتورسازان با اشاره به آن اعلام کرد که امیدوارم به موقع این مشکل برطرف شود تا این تیم بتواند در روزهای آینده تمام و کمال تمرکز خود را روی بازی هایش قرار دهد.
وی شرایط این تیم را برای سال آینده ایده ال توصیف کرد و گفت: این تیم نهایتا با چهار پنج بازیکن خوب دیگر می تواند سال آینده هم به عنوان یک مدعی قهرمانی منتها، قوی تر از امسال مطرح باشد.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تبریک کادر فنی به ملی‌پوشان استقلال/ دلداری مظلومی به عمران‌زاده
کادر فنی تیم فوتبال استقلال در تمرین امروز این تیم به بازیکنانی که به اردوی تیم ملی دعوت شده اند تبریک گفت.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال پس از دو روز تعطیلی از صبح روز دوشنبه تمرینات خود را در ورزشگاه دستجردی آغاز کرد. استقلالی ها در تمرین صبح زیر نظر کادر فنی و در سالن مجموعه ورزشی دستگردی به وزنه زدن پرداختند و مربی بدنساز این تیم با دقت تمام نظاره گر تمرینات بازیکنان بود. کادر فنی آبی پوشان نیز به بازیکنانی که به اردوی تیم ملی دعوت شده بودند تبریک گفت.

* حنیف عمران زاده و محسن یوسفی به دلیل سفر در تمرین صبح غایب بودند که البته غیبت آنها با اجازه کادر فنی بوده است.
* سید مهدی رحمتی نیز با اطلاع کادر فنی در تمرین صبح حضور نداشت. فریدون زندی به دلیل مصدومیت جزئی از تمرین صبح معاف بود. * میشائیل هنکه مربی آلمانی استقلال نیز همانند دیگر بازیکنان مشغول زدن وزنه بود که تمرینات وی موجب تشویق او توسط بازیکنان شد. هنکه در حین تمرین با امیر آبادی کاپیتان آبی ها چند دقیقه ای به طور اختصاصی به گفتگو پرداخت. * بهتاش فریبا نیز که در تمرین حضور داشت چند دقیقه ای با اسماعیل شریفات به صحبت پرداخت و از او خواست با توجه به بازی خوبی که از خود ارائه می دهد در زدن ضربات آخر دقت بیشتری به خرج دهد.

* حنیف عمران زاده مدافعی که خیلی ها انتظار حضور او را در تیم ملی را داشتند در اواسط تمرین و به طور تلفنی با سرمربی استقلال صحبت کرد و مظلومی از او خواست که به دلیل دعوت نشدن ناراحت نباشد و با انجام تمرینات خوب و بازیهای زیبا مطمئن باشد که دوباره به تیم ملی دعوت خواهد شد.

استقلالی تنها امروز را در دو نوبت صبح و عصر تمرین می کنند و از روز سه شنبه همانند روزهای گذشته تنها یک جلسه تمرین خواهند داشت. این تیم روز شنبه ساعت 17:20 در ورزشگاه آزادی میزبان تیم الاتفاق عربستان خواهد بود.