فرق ما با غربیها چیه؟

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه پزشک تو بیمارستان سر کاریه که تخصص داره نه تو دفتر ریاست اداره ی استاندارد!!!!!

حوصله ندارم!! ولی تو همون غربش هم خیلی افرادی هستن که رشته ی تحصیلیشون یه چیزه،کارشون یه چیز دیگه!! مگه ارنولد سیاست خونده بود ؟!!! اگر خونده بود،چرا بازیگری و بدنسازی میکرد؟!!!! این دیگه مسخره ترین و دم دست ترین مثالش بود!!

اونجا به ایده ها و نخبه ها اهمیت و رفاه میدن به حرف متخصصین گوش میدن
اینجا هم اهمیت داده میشه،ولی به 2 شرط!:
1- طرف از این جوجه فوکولی های مسلمون باشه!!
2- طرحش در ادامه ی راه اسلام باشه!!
دلیلش هم اینه که طرف داره تو کشور جمهوری اسلامی طرح میده نه تو جمهوری سکولار .....!!!!!

حس مسئولیت نسبت به وظیفه ای که به عهدشون گذاشته شده اونجا زیادتر از اینجاست...
تا حدودی تایید میشه!!چون حوصله ی بحث در مورد این بند رو ندارم!!

اونجا کارو اصولی انجام میدن یعنی اول لوله کشی گازو آبو چک میکنن بعد از اول آسفالت میکنن نه اینکه آسفالت کنن بعد بکنن واسه آب واسه گاز. از آسفالت درجه یک استفاده میکنن که عمر مفیدش 10 ساله نه مثل اینجا که 1 سال نشده ترک میخوره و دوباره لکه گیری...
یعنی می فرمایید که مثلا تو امریکا،اول لوله ی گاز کشیدن،بعد اسفالت کردن؟؟؟!!اخه اسفالت قدیمی تره!!! بحث اینه که اینجا تازه داره لوله ی گاز میاد!(من شهر خودمو مثال میزنم و با تهرانش کاری ندارم چون نمیدونم چند ساله لوله ی گاز دارن!!)....برخی محله ها لوله کشی گاز دارن،برخی ندارن!!!!
بعدشم،دولت در طول چند سال گذشته،محله ساخته! مثلا همین خون های چندین واحدی طرح مهر،99 ساله ها و ....!! اینا نیاز به لوله کشی اب و گاز دارن که خوب باید از یه جایی کشیده بشه دیگه؟!! تقصیر کار هم رئیس جمهور محترمه که شب میخوابه،صبح طرح میده و میفرسته که عملی بشه و هماهنگ نیست با زیر دست هاش که اقا ما تا 6 ماه دیگه ممکنه چنین طرحی بدیم،فعلا اسفالت نکنین تا ما لوله ی گاز بکشیم!!!

کیفیت اسفالت رو هم بهتره ببینید که ایا اونا اسفالت رو زیر تحریم و با هزار بدبختی درست میکنن؟!! ایا ما اسفالت درجه 1 داریم و استفاده نمیکنیم؟ یا نداریم و استفاده نمی کنیم؟!!

اونجا سر مردم رو کلاه نمیزارن یعنی واسه منافع خودشون از کیفیت کارشون نمیزنن که مثلا پول مصالح درجه یک رو بگیرن اما درجه 3 کار کنن
د نه د!! میکنن...ولی اون مهندس ناظر،پسر عمه ی مهندس معمار نیست که الکی تاییدش کنه!!!

اونا قبل از هر تکنولوژی جدیدی زمان صرف میکنن که فرهنگ استفادشو جا بندازن ما اول واردش میکنیم بعد میبینیم انگار داره ازش استفاده ی بد میشه ممنوعش میکنیم یا میزاریم به حال خودش بمونه تا بالاخره جا بیفته..
این ایراد رو یک بار گفتید،ایرادش رو بهتون گفتم و وارد نیست!! مثلا،ایا توی امریکا،شرکت موتورولا اعلام کرد که "مای فلو امریکنز....وی هو کریتد ا دیوایس نیمد از سل فون اور موبایل فون دت یو کن کری ویت یو!!" ؟!!نه دیگه! اول موبایل رو فروخت به مردم،بعد مردم استفاده کردن و یه عده درست استفاده کردن،یه عده بد!!اینترنت رو نیومدن بگن که ایییییییی ملت!!ما ارپا نت رو داریم میدیم دستتون،لطفا سایت هی پ و رن و .... رو نرید و فرهنگ داشته باشین!!به جای اینا بیاین برین بلاگفا و فارس نیوز و حوزه ی علمیه انلاین و این حرفا!! اول اینترنت رو ریختن دم دست مردم،بعد اونایی که فرهنگش رو داشتن،استفاده کردن و اونایی که نداشتن هم خراب کاری کردن باهاش!!

مشکل اینه که طرف،هزار تا سرگرمی داره که میتونه با موبایلش داشته باشه و نیازی نیست که منتظر باشه ببینه همکلاسی هاش اخرین بلوتوثشون چیه!!شخصا یادم نمیاد از همکلاسی ها چندان فایل بلوتوثی گرفته باشم! نه به خاطر اینکه فرهنگش رو داشتم،بلکه به خاطر اینکه چیزایی که سایرین بلوتوث میکردن مورد نیاز من نبود....

اونا کمتر تقلید میکنن و بیشتر ایده پروری میکنن ما میشینیم یه گوشه ببینیم فلان کشور چه کرده مام ازش تقلید کنیم بعد کار خراب میشه توش میمونیم
تقریبا درسته!! ما طرح های زیادی داریم،ولی
1- تحریم هستیم و دسترسی به تکنولوژی روز دنیا برای رسیدن به مقصد رو نداریم....
2- بخش خصوصی کشورمون در دست دولته و توان سرمایه گذاری نداره!!!دولت هم هیچ میلی به پیشرفت نداره!!

پس تلاش برای ایده پروری هست!!ولی کسی نیست که شکوفاش بکنه....

اونا قدر محیط زیستشونو میدونن ما نمیدونیم و هنوز میریم لب ساحل بطری آب معدنی رو شوت میکنیم تو آب...
نیم دونستم که سازمان های محیط زیستی بین المللی برای حفظ محیط زیست ایران تشکیل شدن!!نمی دونستم که جریمه های زباله ریختن تو رودخونه و دریاچه های اون کشورها،در اصل برای دریاچه های ایران قرار داده شدن....به نظر میاد مشخصا دارن ضرب المثل به در میگم که دیوار بشنوه رو دارن به ما یاد اوری میکنن!!
من به دوستم گفتم چه کبوتر های خوشکلی،هفته ی اینده میام اون بال قرمزه رو میزنم میخورم،اون میگفت با با چه کاریه؟! تو خارج اصلا همه میرن کسی هم کاری به کار این پرنده ها نداره!! من پرسیدم که این اسلحه ی انگلیسی رو عمه ی بنده درست کرده؟!! جوابی ارائه نشد.....

اونا دارن پیشرفت میکنن ماهم اگه جوونامون همت داشته باشن پیشرفت میکنیم حالا یه ذره سرعتمون پایین تره...
همتش هست،رغبتش نیست!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1. اونا تظاهر نمیکنن ما استاد ریا و تظاهر هستیم
2. اونا بیشتر کار میکنن و کمتر میخورن ما بالعکس
3. اونا وقتی میگن دوستت دارم واقعا و از ته دل دوست دارن ما فقط ادای دوست داشتن رو در میاریم
4. اونا به همچیزشون اهمیت میدن اعم از خوردن، نوشیدن و تفریح ما شاید سالی یه بار بریم یا مشهد یا شمال که هر کدوم دردسرای خودشو دارن
5. اونا آینده رو میبینن ما هنوز اندر پی گذشته ایم.
6. اونا تو کشورشون میگن زنده باد آزادی ما...
بقیه رو دوستان تکمیل کنن
زیاد با هم فرق نداریم. ما مثه یه رادیوی تک موج هستیم که در عین حال همه پارازیت ها رو هم میگیریم و اونا مثه یه ماهواره هستند. به همین سادگی.

ensan1

عضو جدید
آدم وقتی فقیر میشه خوبی هاش هم حقیر میشه اما کسی که زور داره یا زر داره "عیب" هاشه "هنر" می بینند " چرند" هاشه "حرف حسابی" می شنوند "آروغ های بی جا و نفرت بار" شه فلسفه و دانش و دین می فهمند حتی " شوخی های خنک و بی ربط" او از خنده حضار را روده بر می کنه!
ملت ها هم همینجورند!

روزی که ما مسلمان ها پول داشتیم زور داشتیم استاد های دانشگاه اسپانیا و ایتالیا فیلسوف ها و دانشمند های اروپا وقتی می خواستند درس بدهند قبا و لباده ملا های ما را به تن خود می کردند خود را به شکل بو علی و رازی و غزالی در می آوردند.همون که باز استاد های دانشگاه های ما امروز تو جشن ها می پوشند لباس های خودشان را هم از فرنگی ها می گیرند! می خواهند ادای کانت و دکارت را در بیارند خود را به شکل استاد های دانشگاه اسپانیا و ایتالیا و فرانسه و انگلیس بیارند!
صنعتگر های مسیحی در اروپا تقلب که می کردند مارک "الله" را روی جنس های خودشان می زدند یعنی که این ساخت اروپایی نیست. کار بلخ و بخارا و طوس و ری و بغداد و شام و مصر و اسلامبول و قرناطه و قرطبه و اندلس است حتی روی صلیب مارک "الله" می زدند!
جنگ های صلیبی که شد آنها افتادند به جان ما ما افتادیم به جان هم مسیحی ها و جهود ها یکی شدند سنی به جان شیعه شیعه به جان سنی ترکی به جان ایرانی ایرانی به جان عرب عرب به جان بربر بربر به جان تاتار و... باز هر کدام تو خودشان کشمکش دشمنی بد بینی جنگ و جدل حیدری و نعمتی و بالا سری و پایین سری و یکی شیخی یکی صوفی یکی امل یکی قرتی...
نقشه جهان را جلو خود بگذار از خلیج فارس یک خط بکش تا اسپانیا از آنجا یک خط دیگر تا چین این مثلث میهن اسلام بود: یک ملت یک ایمان یک کتاب.

حالا؟
مسلمان ها ی یک مذهب یک زبان یک محل توی یک مسجد هفت تا " نماز جماعت" می خوانند!

توی برادران جنگ هفتاد و دو ملت بر پا شد هر ملتی اسلام را رها کرد رفت سراغ قصه های مرده خرابه های کهنه استخوان های پوسیده... " خدا" را از یاد بردند " خاک " را بجاش آوردند.
سر همه مان را به خاک بازی به خون بازی به فرقه سازی و دسته بندی و به جنگ های زر گری به فکر های بیخودی بند کردند. همگی را به لالایی خواب کردند و فرنگی ها مثل مغول ها :
"آمدند و سوختند و کشتند و بردند و ..."
اما نرفتند!
و ما یا سرمان به خودمان بند بود و نخواستیم ببینیم یا به جان هم افتاده بودیم و نتوانستیم ببینیم ویا ااصلا بر گشته بودیم به عهد بوق و دنبال قبر ها و نبودیم که ببینیم!
آنها بیدار شدند و ما بخواب رفتیم مسیحی ها و جهود ها یکی شدند و ما صد تا آنها پولدار شدند و زور دار و ما فقیر و ضعیف!
و کار ما؟
یک دسته مان هنوز هم مشغول کشمکش های قدیم اند و نفهمیده اند که در دنیا چه خبر شده است ؟
یک دسته هم که فهمیده اند دنیا دست کی است نشسته اند و مثل میمون آدم ها را تماشا می کنند و هر کار آنها می کنند این ها هم اداشان را در می آورند!
در چشم این ها فقط فرنگی ها آدم اند! آدم حسابی اند چون فرنگی ها پول دارند زور دارند.
ما ها دیگر فقیر شده ایم خوبی هامان هم حقیر شده است!

آنها می خواهند همه مان را میمون بار بیارند: استاد هامان را شاعر هامان را بزرگ هامان را هنرمند هامان را فیلسوف هامان را زن هامان را مرد هامان را زندگی ها مان را شهر هامان را خانواده هامان را و... حتی بچه هامان را!
آنها فقط از یک چیز می ترسند از این می ترسند که ما دیگر از آنها " تقلید" نکنیم چطور می شود که از آنها تقلید نکنیم؟ وقتی که بتوانیم خودمان "بفهمیم"
آنها فقط از فهمیدن می ترسند. از " تن" تو- هر چه قوی هم بشه- ترسی ندارند از گاو که گنده تر نمیشی بارت می کنند از اسب که دونده تر نمیشی سوارت می شند!
آنها از " فکر " تو می ترسند.

بزرگها که " فکر" دارند باید به چیز های بیخودی فکر کنند بچه ها را هم باید جوری بار بیارند که هر کاری یاد بگیرند فقط و فقط " فکر" نکنند! بچه هایی تر و تمیز چاق و چله شاد و خندان اما... ببخشید! چکار کنند؟
باید کاری کنند تا عقلشان را از سرشان به چشمشان بیارند!
چطوری؟ با روش خیلی نو امریکایی: سمعی بصری!
یعنی چشمات فقط کار کنه یعنی گوشات فقط کار کند چرا؟ برای اینکه آن چیز هایی را که پنهان می کنند نفهمی برای اینکه آن کارهایی را که یواشکی و بی سرو صدا می کنند نفهمی.
و آنها هر چه می آرند و می برند هم " پنهانی" است هم " بی صدا"!
بچه های ما گربه سیاه دزد را که از دیوار بالا میاد از پنجره تو میاد هم می بینند هم صدای پاهای نرم و بی صداش را می شنوند.
حیوان ها سمعی بصری بار میاند فقط می توانند ببینند و بشنوند اما بچه های ما " می فهمند"! برق هوش را در چشمهای تند بچه های پا برهنه حا شیه کویر نمی بینی؟
آری بچه های ما همه چیز را می فهمند.
حتی جهان را همه چیز جهان را حرکت همه چیز را پوچی را معنی را دنیا را آخرت را برای خود را برای خلق را برای خدا را حتی شهادت را "توحید" را و...
" یک جلوش تا بی نهایت صفر ها" را

علی شریعتی...یک جلویش تا بی نهایت صفر

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حوصله ندارم!! ولی تو همون غربش هم خیلی افرادی هستن که رشته ی تحصیلیشون یه چیزه،کارشون یه چیز دیگه!! مگه ارنولد سیاست خونده بود ؟!!! اگر خونده بود،چرا بازیگری و بدنسازی میکرد؟!!!! این دیگه مسخره ترین و دم دست ترین مثالش بود!!

اینجا هم اهمیت داده میشه،ولی به 2 شرط!:
1- طرف از این جوجه فوکولی های مسلمون باشه!!
2- طرحش در ادامه ی راه اسلام باشه!!
دلیلش هم اینه که طرف داره تو کشور جمهوری اسلامی طرح میده نه تو جمهوری سکولار .....!!!!!

تا حدودی تایید میشه!!چون حوصله ی بحث در مورد این بند رو ندارم!!

یعنی می فرمایید که مثلا تو امریکا،اول لوله ی گاز کشیدن،بعد اسفالت کردن؟؟؟!!اخه اسفالت قدیمی تره!!! بحث اینه که اینجا تازه داره لوله ی گاز میاد!(من شهر خودمو مثال میزنم و با تهرانش کاری ندارم چون نمیدونم چند ساله لوله ی گاز دارن!!)....برخی محله ها لوله کشی گاز دارن،برخی ندارن!!!!
بعدشم،دولت در طول چند سال گذشته،محله ساخته! مثلا همین خون های چندین واحدی طرح مهر،99 ساله ها و ....!! اینا نیاز به لوله کشی اب و گاز دارن که خوب باید از یه جایی کشیده بشه دیگه؟!! تقصیر کار هم رئیس جمهور محترمه که شب میخوابه،صبح طرح میده و میفرسته که عملی بشه و هماهنگ نیست با زیر دست هاش که اقا ما تا 6 ماه دیگه ممکنه چنین طرحی بدیم،فعلا اسفالت نکنین تا ما لوله ی گاز بکشیم!!!

کیفیت اسفالت رو هم بهتره ببینید که ایا اونا اسفالت رو زیر تحریم و با هزار بدبختی درست میکنن؟!! ایا ما اسفالت درجه 1 داریم و استفاده نمیکنیم؟ یا نداریم و استفاده نمی کنیم؟!!

د نه د!! میکنن...ولی اون مهندس ناظر،پسر عمه ی مهندس معمار نیست که الکی تاییدش کنه!!!

این ایراد رو یک بار گفتید،ایرادش رو بهتون گفتم و وارد نیست!! مثلا،ایا توی امریکا،شرکت موتورولا اعلام کرد که "مای فلو امریکنز....وی هو کریتد ا دیوایس نیمد از سل فون اور موبایل فون دت یو کن کری ویت یو!!" ؟!!نه دیگه! اول موبایل رو فروخت به مردم،بعد مردم استفاده کردن و یه عده درست استفاده کردن،یه عده بد!!اینترنت رو نیومدن بگن که ایییییییی ملت!!ما ارپا نت رو داریم میدیم دستتون،لطفا سایت هی پ و رن و .... رو نرید و فرهنگ داشته باشین!!به جای اینا بیاین برین بلاگفا و فارس نیوز و حوزه ی علمیه انلاین و این حرفا!! اول اینترنت رو ریختن دم دست مردم،بعد اونایی که فرهنگش رو داشتن،استفاده کردن و اونایی که نداشتن هم خراب کاری کردن باهاش!!

مشکل اینه که طرف،هزار تا سرگرمی داره که میتونه با موبایلش داشته باشه و نیازی نیست که منتظر باشه ببینه همکلاسی هاش اخرین بلوتوثشون چیه!!شخصا یادم نمیاد از همکلاسی ها چندان فایل بلوتوثی گرفته باشم! نه به خاطر اینکه فرهنگش رو داشتم،بلکه به خاطر اینکه چیزایی که سایرین بلوتوث میکردن مورد نیاز من نبود....

تقریبا درسته!! ما طرح های زیادی داریم،ولی
1- تحریم هستیم و دسترسی به تکنولوژی روز دنیا برای رسیدن به مقصد رو نداریم....
2- بخش خصوصی کشورمون در دست دولته و توان سرمایه گذاری نداره!!!دولت هم هیچ میلی به پیشرفت نداره!!

پس تلاش برای ایده پروری هست!!ولی کسی نیست که شکوفاش بکنه....

نیم دونستم که سازمان های محیط زیستی بین المللی برای حفظ محیط زیست ایران تشکیل شدن!!نمی دونستم که جریمه های زباله ریختن تو رودخونه و دریاچه های اون کشورها،در اصل برای دریاچه های ایران قرار داده شدن....به نظر میاد مشخصا دارن ضرب المثل به در میگم که دیوار بشنوه رو دارن به ما یاد اوری میکنن!!
من به دوستم گفتم چه کبوتر های خوشکلی،هفته ی اینده میام اون بال قرمزه رو میزنم میخورم،اون میگفت با با چه کاریه؟! تو خارج اصلا همه میرن کسی هم کاری به کار این پرنده ها نداره!! من پرسیدم که این اسلحه ی انگلیسی رو عمه ی بنده درست کرده؟!! جوابی ارائه نشد.....

همتش هست،رغبتش نیست!!

شما منبع و مرجع من برای تفکراتم نیستین...
پس کلا حرفاتون رد شد...
چون کلا طرز تفکرت رو قبول ندارم...

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون کلا طرز تفکرت رو قبول ندارم...

پاسخی ارائه نمی کنی؟! پس چرا اصلا تو بحث ها شرکت میکنی وقتی نمیتونی بحث کنی؟!! 4 باره داری این حرف ها رو میزنی،4 باره ایراد بهش میگیرم که چرا این حرفات اشتباهه...4 باره میگی طرز فکرت رو قبول ندارم و جوابی نمیدم!!

شما منبع و مرجع من برای تفکراتم نیستین...
مگه من گفتم بیا از من یاد بگیر چطوری فکر کنی؟!! یه چیزی گفتی،یه سوالی پرسیدم، اگر جوابی داری،ارائئه بده تا بحث کنیم،نداری هم که لطف کن نگو این حرفا رو.....

صنعتگر های مسیحی در اروپا تقلب که می کردند مارک "الله" را روی جنس های خودشان می زدند یعنی که این ساخت اروپایی نیست.
اونوقت مردم هم در زمانی که جنگ های صلیبی رواج داشت و بچه هاشون میرفتن تو سپاه مسیح شرکت میکردن،لباس و کالای با مارک الله می خریدن؟! اصلا میدونین اولین بار کی روی کالا ها لوگو زده شده؟؟؟؟؟

نقشه جهان را جلو خود بگذار از خلیج فارس یک خط بکش تا اسپانیا از آنجا یک خط دیگر تا چین این مثلث میهن اسلام بود:
مطمئنی؟!!! از لحاظ سیاسی اری ولی لااقل تو ایرانش رو خبر دارم که بعد از 1400 سال،مردم هنوز هم دارن مقاومت میکنن جلوی اسلام!!

متن تا حدودی تایید میشه....

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پاسخی ارائه نمی کنی؟! پس چرا اصلا تو بحث ها شرکت میکنی وقتی نمیتونی بحث کنی؟!! 4 باره داری این حرف ها رو میزنی،4 باره ایراد بهش میگیرم که چرا این حرفات اشتباهه...4 باره میگی طرز فکرت رو قبول ندارم و جوابی نمیدم!!

مگه من گفتم بیا از من یاد بگیر چطوری فکر کنی؟!! یه چیزی گفتی،یه سوالی پرسیدم، اگر جوابی داری،ارائئه بده تا بحث کنیم،نداری هم که لطف کن نگو این حرفا رو.....

سوالی نپرسیدی که جواب بخوای فقط حرفای خودتو زدی...
منم نظر خودمو گفتم و لزومی نداره هرچی شما میگی اشتباهه اشتباه باشه...
کلا من برای آدمایی که فقط میخوان حرف خودشون رو ثابت کنن و فکر میکنن خیلی میدونن جوابی ندارم چون وقت تلف کردنه
اینهایی که گفتم دید من بود
شمام دید خودتو بگو چیکار داری از اینو اون نقل قول بگیری جواب اونا رو بدی...
معلومه تو بحث با آدمایی مثل شما شرکت نمیکنم...سر تاپیک خودم دیدم بحث با شما چه نتیجه ای داد...
موفق باشید

sami69

عضو جدید
سوالی نپرسیدی که جواب بخوای فقط حرفای خودتو زدی...
منم نظر خودمو گفتم و لزومی نداره هرچی شما میگی اشتباهه اشتباه باشه...
کلا من برای آدمایی که فقط میخوان حرف خودشون رو ثابت کنن و فکر میکنن خیلی میدونن جوابی ندارم چون وقت تلف کردنه
اینهایی که گفتم دید من بود
شمام دید خودتو بگو چیکار داری از اینو اون نقل قول بگیری جواب اونا رو بدی...
معلومه تو بحث با آدمایی مثل شما شرکت نمیکنم...سر تاپیک خودم دیدم بحث با شما چه نتیجه ای داد...
موفق باشید
خوب دوستان بهتره بجای کل کل با همدیگر یاد بگیریم تا به نظرات همدیگه احترام بذاریم.
مارو باش

مارو باش اسممونو رو چه درختي جا گذاشتيم
مارو باش
قسمي جز اون دو چشم نا مسلمون كه نداشتيم
مارو باش
به هواداري تو شيشه مي خونه رو با سنگ شكستيم
نا رفيق
سنگ و شيشه ا گه دشمن منو تو كه موندگاريم
مارو باش

چشم خشكيده داره به ناودون كوچه حسادت ميكنه

ما به اين بغض سمج گفته بوديم ابر بهاريم
مارو باش

قصه ما !!!
قصه ما قلندراي پيروعاشق كه اينه

به فكر عاشقاي تازه كار پياده باش

ما كه سواريم !
مارو باش!
اینارو باش!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب دوستان بهتره بجای کل کل با همدیگر یاد بگیریم تا به نظرات همدیگه احترام بذاریم.

من نظر خودمو گفتم کاری به نظر دیگران ندارم...
از نظر کسی هم ایراد نگرفتم
چون زاویه ی دید آدما با هم متفاوته...
پس لطفا قبل ازینکه نقل قول بگیرید پست ها رو کامل بخونید

sami69

عضو جدید

من نظر خودمو گفتم کاری به نظر دیگران ندارم...
از نظر کسی هم ایراد نگرفتم
چون زاویه ی دید آدما با هم متفاوته...
پس لطفا قبل ازینکه نقل قول بگیرید پست ها رو کامل بخونید
من منظورم برای کل دوستان بود نه صرفا شما. به هر حال ببخشید.

sami69

عضو جدید
بنظر من ما باید در مرحله اول باید نحوه دید خودمون رو نسبت به همه چیز عوض کنیم. مثلا نظام آموزشی ما خیلی ضعیفه نمونش رو هم تو همین انجمن میتونید ببینید. ما برای یک پروژه ساده دانشگاهی دست به دامن همه میشیم الا اینکه به خودمون یه کم زحمت بدیم تا پروژه رو خودمون انجام بدیم.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

حالا هم که اونا دنبال یه جایی برای زندگی تو کره ماه میگردن ما دنبال حق مسلم ماست میگردیم

جوابی به خودت دادی که اگه خوب فکر کنی مشکل اصلی رو تو همین جملت پیدا میکنی
نه منظورتون رو متوجه نمیشم ولی این حرف رو بابت حرف Mkvisual گفتم. حالا شما چی میگین؟

اره .حرف شما درسته.اونها الان دنبال زندگی تو ماه هستن ولی ما هنوز حق مسلم ماست میکنیم.
ما چند ده سال باید زور میزدیم تا بگیم نفتمون حق مسلم خودمونه و اونها هی داشتن پیشرفت میکردن
ما چنده ده سال زور میزدیم که بگیم استقلال و جمهوری حق مسلم ماست و باز اونها داشتن پیشرفت میکردن
و الان هم 15 ساله داریم زور میزنیم بگیم انرژی هسته ای حق مسلم ماست و باز اونها پیشرفت میکنن.

و در این دهها سال چه کسی جلوی ما رو گرفت که نتویم الان فکر سفر به کره ماه رو داشته باشیم؟؟؟

خودشون.سالها ی سال حق های مارو گرفتن تا عقب بمونیم.روزی با نفت روزی با استبداد و زور ،روزی با جنگ ،روزی با تحریم، روزی هم با مسئله هسته ای.

ما هنوز هم باید زور بزنیم تا حق مسلم ماست رو تو هر زمینه ای بهشون بگیم. و باز اونها پیشرفت میکنن.

و باز شما میای پیشرفت اونها رو به رخ ملت ما میکشید

sami69

عضو جدید

اره .حرف شما درسته.اونها الان دنبال زندگی تو ماه هستن ولی ما هنوز حق مسلم ماست میکنیم.
ما چند ده سال باید زور میزدیم تا بگیم نفتمون حق مسلم خودمونه و اونها هی داشتن پیشرفت میکردن
ما چنده ده سال زور میزدیم که بگیم استقلال و جمهوری حق مسلم ماست و باز اونها داشتن پیشرفت میکردن
و الان هم 15 ساله داریم زور میزنیم بگیم انرژی هسته ای حق مسلم ماست و باز اونها پیشرفت میکنن.

و در این دهها سال چه کسی جلوی ما رو گرفت که نتویم الان فکر سفر به کره ماه رو داشته باشیم؟؟؟

خودشون.سالها ی سال حق های مارو گرفتن تا عقب بمونیم.روزی با نفت روزی با استبداد و زور ،روزی با جنگ ،روزی با تحریم، روزی هم با مسئله هسته ای.

ما هنوز هم باید زور بزنیم تا حق مسلم ماست رو تو هر زمینه ای بهشون بگیم. و باز اونها پیشرفت میکنن.

و باز شما میای پیشرفت اونها رو به رخ ملت ما میکشید
دوست عزیز من با نظر شما موافق نیستم. ببینید ژاپن تو جنگ جهانی دوم با خاک یکسان شد. ژاپن تا سالهای پایانی دهه 1990 حتی حق خرید و تولید سلاح رو نداشت منتها اونا اومدن گفتن ما برای اینکه تو دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم باید به لحاظ اقتصادی خودمون رو بالا بکشیم.
کارمندای اونا تا ساهت 5 ظهر کار میکردن بعد که و قت اداریشون تموم میشد برای پیشبرد اهداف سازمانشون 2 ساعت مجانی کار میکردن

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من با نظر شما موافق نیستم. ببینید ژاپن تو جنگ جهانی دوم با خاک یکسان شد. ژاپن تا سالهای پایانی دهه 1990 حتی حق خرید و تولید سلاح رو نداشت منتها اونا اومدن گفتن ما برای اینکه تو دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم باید به لحاظ اقتصادی خودمون رو بالا بکشیم.
کارمندای اونا تا ساهت 5 ظهر کار میکردن بعد که و قت اداریشون تموم میشد برای پیشبرد اهداف سازمانشون 2 ساعت مجانی کار میکردن

افرین .احسنت.
چند تا تاپیک در این مورد زدم که اخریش ملت دلال ایران هست(حتما دو خط اخر متنشو بخون)
اما یه چیزی رو توجه کن.اونها هنوز هم غرورشون زیر پای امریکایی ها داره له میشه.
اونها هنوز هم درمسائل نظامی اختیار زیادی از خودشون ندارند.
اونها بعد از جنگ جهانی 50 سال وقت داشتن که به اینجا برسن. 50 سالی که برای ما همراه با زور زدن برای انقلاب و بعدش جنگ و بعدش تحریم و ... بوده.
به خدا قسم اگر همون 50 سالی که این ژاپنی ها رو به حال خودشون گذاشتن تا اینقدر پیشرفت کنن رو مارو هم بزارن مثل اونها میشیم.
اما لامصبا 50 سال که هیچ حتی یک سال هم نمیزارن این ملت به حال خودشون باشن و هر دفعه یه غلطی میکنن.بیا. تحریم بانک مرکزی .برای چی.
چون میگیم حق مسلم ماست. چند وقت دیگه تحریم نفت.چرا ؟ چون هنوز میگیم حق مسلم ماست.

sami69

عضو جدید
افرین .احسنت.
چند تا تاپیک در این مورد زدم که اخریش ملت دلال ایران هست(حتما دو خط اخر متنشو بخون)
اما یه چیزی رو توجه کن.اونها هنوز هم غرورشون زیر پای امریکایی ها داره له میشه.
اونها هنوز هم درمسائل نظامی اختیار زیادی از خودشون ندارند.
اونها بعد از جنگ جهانی 50 سال وقت داشتن که به اینجا برسن. 50 سالی که برای ما همراه با زور زدن برای انقلاب و بعدش جنگ و بعدش تحریم و ... بوده.
به خدا قسم اگر همون 50 سالی که این ژاپنی ها رو به حال خودشون گذاشتن تا اینقدر پیشرفت کنن رو مارو هم بزارن مثل اونها میشیم.
اما لامصبا 50 سال که هیچ حتی یک سال هم نمیزارن این ملت به حال خودشون باشن و هر دفعه یه غلطی میکنن.بیا. تحریم بانک مرکزی .برای چی.
چون میگیم حق مسلم ماست. چند وقت دیگه تحریم نفت.چرا ؟ چون هنوز میگیم حق مسلم ماست.
ببینید دوست عزیز نمیدونم چرا اینقدر احساسی برخورد میکنید.

sami69

عضو جدید
کمی کمصف باشید میبینید همه این احساس از سر انصافه.
ببینید من دوست ندارم بحثهای تخصصی رو باز کنیم ولی اگر حداقل تاریخ ور مطالعه کرده باشیذ میبینید که ما 500 ساله درجا زدیم. حالا برو ببین 500 سال پیش کیا اومدن سر قدرت و با این کشور از اون زمون به بعد چه کارها که نکردن. بعد نیست کتاب جامعه شناسی نخبه کشی از انتشارات نشر نی رو هم بخونید بد نیست